Jak zjistit teplotu elektrické trouby

Jak zjistit teplotu v již spuštěné troubě, když v ní máte jídlo? Například je uvnitř marshmallow a máte podezření, že koláč velmi rychle hnědne. K tomu se používá hrudkový cukr, který se položí na pečicí papír nebo fólii a umístí se dovnitř na tác nebo stojan, do konkrétní blízkosti dortu. Bod tání cukru je 180 °C. Pokud se hrudky začaly rozpouštět, znamená to, že úroveň tepla uvnitř trouby je vyšší než tato hodnota.

Není špatné, pokud chybí hrudkový cukr, může ho zcela nahradit cukr krystal. Jejich teplota tání je velmi podobná. Pomocí obou typů cukru můžete poměrně přesně určit teplotní spektrum trouby. Hrudkový cukr se rozpouští s mírným zpožděním kvůli své vyšší hustotě, zatímco granulovaný cukr se rozpouští okamžitě. Pokud je teplota uvnitř skříně velmi vysoká, více než 200 °C, oba druhy cukru se začnou okamžitě rozpouštět.

Jak zjistíte teplotu v troubě bez teploměru, když máte k dispozici pouze mouku?? Metoda je stejně jednoduchá jako předchozí dvě. Jediný rozdíl je v tom, že pomocí mouky můžete zkontrolovat maximální teplotu trouby:

 • Nejprve plech vyložte pečicím papírem, rozetřete na něj tenkou vrstvu mouky a vysypte ji. Zapněte troubu a předehřejte ji na 10 minut, poté do ní vložte plech. Dále změřte dobu, po které začne mouka měnit barvu;
 • pokud mouka po 1 minutě nezmění barvu, je teplota nižší než 200 °C;
 • mírné zežloutnutí po 30 sekundách. teplota asi 200 °C;
 • prudké zežloutnutí po 15 sekundách a postupné tmavnutí. teplota je přibližně 250 °C;
 • několik sekund po vložení plechu do trouby mouka zčerná. trouba je zapnutá na maximum, teplota uvnitř je vyšší než 280 °C.

Navzdory jednoduchosti metody má některé zvláštnosti. Ke kontrole by se tedy měla používat pouze bílá mouka, podle které lze snadno vysledovat změnu barvy. Množství mouky musí být rovněž odměřeno. Pokud je ho příliš mnoho, ztmavnutí bude nerovnoměrné a bude obtížné určit, v jakém okamžiku se mouka zahřála na maximální teplotu.

Čísla na troubě jsou místo stupňů 1 až 250 stupňů. teplotní tabulka

Pokud má plynová trouba 9 dělení a maximální teplota dosahuje 280 stupňů Celsia, pak:

Pokud má plynová trouba 8 dělení a maximální teplota dosahuje 280 stupňů Celsia:

Pokud má plynová trouba 8 dělení a maximální teplota dosahuje 250 stupňů Celsia, pak:

Pokud má plynová trouba 7 dělení a maximální teplota dosahuje 250 stupňů Celsia, pak:

Pokud má plynová trouba 5 dělení a maximální teplota dosahuje 266 stupňů Celsia, pak:

Existují také plynové trouby se 4 děleními, ale nepodařilo se mi zjistit, kolik stupňů, protože maximální teplota trouby není v návodu uvedena.

Pokud má elektrická trouba 7 dělení a maximum dosahuje 250 stupňů Celsia, pak: Pokud má elektrická trouba 7 dělení a maximum dosahuje 250 stupňů Celsia:

READ  Jak ohřívat jídlo bez mikrovlnné trouby

Tyto hodnoty jsou přibližné. Přesnou teplotu lze odečíst pomocí vestavěného teploměru, který je určen k odečítání teploty.

Moderní ženy v domácnosti mají k dispozici celou řadu spotřebičů, které jim usnadňují každodenní život. Trouba je považována za praktický nástroj. Hospodyňky rády pečou různé pokrmy, aby své blízké potěšily chutnými a zdravými jídly. Pokud máte doma inovativní troubu s řadou funkcí a senzorů, je to dobrý nápad. Ale pokud ji nemáte, jak zahřejete troubu na požadovanou teplotu??

Tipy pro výběr

Výběr spotřebičů závisí především na osobních preferencích. Důležitá je také praktičnost, funkčnost a odolnost. Základním kritériem je typ trouby:

 • Teploměry do trouby namontované na plynovou varnou desku, připevněné na sklo nebo mřížku. Vhodné spotřebiče jsou vyrobeny z nerezové oceli a obrazovka je chráněna tepelně odolnými materiály. Čas od času je třeba výrobek vyjmout a důkladně vyčistit. Lze používat pouze digitální zařízení.
 • Modely určené pro elektrické trouby se upevňují vedle původních teploměrů, které jsou obvykle součástí zařízení. Při nastavování berte v úvahu vzdálenost od topného tělesa trouby.

Odborníci doporučují používat digitální přístroje, protože zobrazují teplotu co nejpřesněji. Pokud se trouba nepoužívá příliš často, je vhodné použít mechanické zařízení.

zjistit, teplotu, elektrické, trouby

Teploměry z nerezové oceli se doporučují pro použití uvnitř trouby

Digitální modely poskytují přesnější údaje

Servis toruby Whirlpool AKP 461 IX (AKP 460,462). výměna termostatu technikem z AP Servis

Poměry stupnice ke stupňům pro trouby s maximální teplotou 280-290 stupňů

Níže vidíte, v jakém bodě je trouba nastavena na 180 stupňů. Při této teplotě se vaří většina potravin. Proto je důležité si zapamatovat, jak ji na váze nastavit.

Pokud má devět dělení, nastavíme teplotu na požadovanou hodnotu zapnutím dělení 4. Pokud má stupnice osm číslic, nastavte ji na hodnotu 3.

Nezřídka se setkáte s elektrickými troubami s pouhými sedmi stupni, které se zahřívají na maximálně 250 °C. Zde musíte být opatrní, protože může být vhodných několik možností režimu:

 • „Dva“ odpovídá 150 až 180 stupňům;
 • „Tři“ odpovídá hodnotám mezi 170 a 200 stupni;
 • „Čtyřka“ má minimální hodnotu 182 stupňů a maximální hodnotu 215 stupňů.

Bez ohledu na to, jak se rozhodnete určit stupně v troubě. podle čísel, pomocí průměrů nebo lidových metod. budou tyto parametry vždy velmi přibližné. Pro většinu věcí jsou v pořádku, ale pro některé pečivo může být odchylka 5 stupňů kritická.

Každý, kdo se chce stát mistrem kulinářského umění, se neobejde bez přesného teploměru. V ideálním případě by se mělo jednat o vestavný spotřebič, který snímá teplo z několika míst uvnitř trouby najednou. Tyto teploměry jsou připevněny k průzoru, takže můžete snadno sledovat všechny procesy, aniž byste museli troubu otevírat.

Pokud si musíte teploměr koupit zvlášť, měli byste věnovat pozornost těmto detailům:

 • Musí mít kovový kryt a žáruvzdorné sklo (plast);
 • Rozsah je minimálně 300-350 °C. To vám umožní snadno odečíst teplotu v jakékoli troubě, i když musíte použít elektrickou troubu nebo aktivovat gril;
 • Nejlepší je zvolit velký teploměr s jasnou a čitelnou stupnicí;
 • Stojánek nebo háček na zavěšení usnadní montáž teploměru uvnitř trouby.

Zkušení kuchaři, kteří vaří stejná jídla po celá léta a používají stejnou troubu, mohou snadno odečíst teplotu, aniž by se podívali na značky termostatu. Jednoduše umístěte knoflík do známé polohy a za pár minut se můžete těšit z výsledku. Pokud však máte novou troubu nebo recept, který vyžaduje přesnou regulaci teploty, a teploměr je vypnutý nebo nefunguje vůbec, možná budete muset pracovat s číselníkem na termostatu, který je zcela prázdný.

READ  Jak poznáte, že podlahové vytápění netěsní?

Jak vybrat teploměr pro různé trouby

Před zakoupením spotřebiče zvažte způsob jeho upevnění. Může být instalován na sklo trouby, na povrch stěny nebo uvnitř trouby. Tyto spotřebiče mají odnímatelnou konstrukci. To umožňuje udržovat je v dobrém stavu. Pravidelně čistěte.

Výběr teploměrů do trouby je široký a závisí na mnoha kritériích.

zjistit, teplotu, elektrické, trouby
 • Náklady. nízká cena může znamenat nekvalitní výrobek s chybami;
 • Rozměry přístroje. číselník a stupnice musí být jasně viditelné;
 • Široký rozsah. dejte přednost teploměru s maximálním rozsahem tři sta stupňů, což vám umožní aktivně používat, nastavit požadované režimy;
 • Výrobce. je lepší koupit známou značku.

Teploměr v troubě by měl mít dobře viditelný číselník a široký rozsah teplot.

zjistit, teplotu, elektrické, trouby

Jaký typ teploměru do trouby koupit pro plynovou varnou desku

Zařízení určené pro použití v plynových spotřebičích může být mechanické, digitální. Vzájemně se liší. Mechanické zařízení musí být během vaření drženo uvnitř varné desky. Digitální zobrazuje teplotu ve všech fázích.

Mechanický teploměr musí být umístěn uvnitř trouby.

Jakmile se rozhodnete pro nákup, připevněte teploměr centrálně, abyste zajistili přesné měření. Nejlepším řešením v této situaci je zakoupení digitálního modelu.

Elektronický teploměr do plynové trouby.

Teploměr do elektrické trouby

Elektricky upravené kuchyňské trouby mají zabudovaný systém tepelné regulace. Pokud si přejete, můžete si zakoupit druhou sondu. Nejlépe je instalovat jej v blízkosti původního. Dodržujte dostatečnou vzdálenost mezi spotřebičem a topným tělesem.

Nákup digitálního spotřebiče je ideálním řešením. Pokud ho nepoužíváte tak často, stačí mechanický teploměr.

U elektrické trouby může být teploměr digitální nebo analogový.

Jak vybrat teploměr pro různé trouby

Před zakoupením spotřebiče zvažte způsob jeho upevnění. Lze namontovat na sklo trouby, na povrch stěny nebo dovnitř trouby. Spotřebič je odnímatelná konstrukce. To umožňuje udržovat ji v dobrém stavu. Pravidelné čištění je dostačující.

 • Náklady. nízká cena může znamenat nekvalitní výrobek s nepřesnostmi
 • rozměry přístroje. číselník a stupnice by měly být dobře viditelné;
 • Široký rozsah. dejte přednost teploměru, který má maximálně tři sta stupňů, což vám umožní aktivní používání, nastavení požadovaných režimů;
 • velikost přístroje. číselník a stupnice by měly být dobře viditelné;. výrobce. je lepší koupit důvěryhodnou značku.

Teploměr v troubě by měl mít dobře viditelný číselník a široký rozsah teplot.

Jaký teploměr do trouby koupit pro plynovou troubu

Přístroj určený pro použití s plynovými modely je buď mechanický teploměr, nebo digitální teploměr. Vzájemně se liší. Mechanické zařízení musí být během pečení uvnitř trouby. Digitální ukazuje teplotu po celou dobu.

Jakmile se rozhodnete pro nákup, připevněte teploměr centrálně, abyste zajistili přesné měření. Nejlepším řešením v této situaci je zakoupení digitálního modelu.

Teploměr pro elektrickou troubu

Elektricky upravené kuchyňské spotřebiče mají zabudovanou tepelnou regulaci. Možná budete chtít zakoupit druhou sondu. Nejlépe je umístit jej v blízkosti původního. Dodržujte dostatečnou vzdálenost mezi spotřebičem a topným tělesem.

Nejlepší volbou je digitální spotřebič. Mechanický teploměr je vhodný pro zřídkavé použití.

Tipy a triky

zpráva 1

Mám problém s hrncem, je pořád oteklý, mlátím hlavou o zeď))) a trouba je v pořádku

Pokud je teplota vody nižší než 80 stupňů, není problém v pánvi. Hledejte chyby.

příspěvek 3

Šunku v beloboku jsem vařila poprvé a teď bych potřebovala radu od zkušených profesionálů)))

READ  Jak nastavit teplotu na ohřívači vody Ariston

Poté, co jsem si přečetla spoustu rad, jak nevěřit receptům přiloženým v krabici a péct déle, ale na 85 stupňů, dokud uvnitř nedosáhne 72 stupňů, jsem si od kamarádky s radostí půjčila teploměr na maso, vyzkoušela přesnost práce na sobě, vložila maso do šunky (maso mělo zhruba pokojovou teplotu. asi 20 stupňů) a strčila ji do trouby a nastavila ji na 85 stupňů

Po 2 hodinách jsem se rozhodl otestovat teplotu uvnitř kusu a zjistil jsem, že technologický otvor v šunce pojme pouze asi 1 cm měrky a ne více než to. Ale i to mi stačilo k tomu, abych věděl, že teplota masa na povrchu je 52 stupňů. Byl jsem překvapený, ale nedal jsem to najevo. Počkejte půl hodiny, zkontrolujte maso. má 55 stupňů! Kvůli této dynamice jsem opatrný. Rozhodl jsem se zkontrolovat teplotu vody, kterou jsem trochu stříkl do misky, v níž šunka stála. 60 stupňů. Zbláznil jsem se a zvýšil teplotu v troubě na 120. Vrátil jsem se o půl hodiny později. teplota vody 70 stupňů, maso 63 stupňů. Zapnul jsem troubu na 150 a nechal ji tak ještě hodinu, voda měla asi 83 stupňů, masa jsem se nedotkl, protože jsem si uvědomil, že jeho teplota je zhruba stejná jako teplota vody minus 5-7 stupňů, ale měl jsem obavy, že je venku a maso je uvnitř studené.

Nakonec jsem po hodině vyndala hrnec se šunkou, rychle ho rozebrala a vložila sondu dovnitř masa. a pak se ukázalo, že uvnitř i na okraji je teplota přibližně stejná. 75-76 stupňů.

Proto mé otázky. Na konci pečení byla vnitřní i vnější teplota masa stejná (měřil jsem nejprve uvnitř a pak venku, čekal jsem, až se sonda zahřeje, ale teplota se příliš nezměnila)

Je reálné ohřát maso uvnitř na 72 stupňů za 3-4 hodiny při teplotě trouby 85 stupňů, nebo jsem měl nastavit jinou teplotu??

zjistit, teplotu, elektrické, trouby

Mohu jíst to, co jsem uvařil, bez obav z parazitů??))))))))

S ohledem na možnosti zařízení

Pokud používáte starší troubu, mistři doporučují vypočítat dobu ohřevu podle možností spotřebiče. Například všechny pece vyrobené před 20 a více lety jsou konstruovány na maximální ohřevný výkon 300 °C. To znamená, že plynový ventil na této varné zóně musí být otočen až na maximální výkon předehřevu. Pokud je ventil otevřen do poloviny, trouba se zahřeje na 150 0 C. Pak matematicky získáme, že otevřením ventilu na čtvrt celého kruhu se spustí ohřev na 75 0C. Chcete-li tedy troubu zahřát na 180-200 0 C, musíte otočit knoflíkem do poloviny a ještě o něco více po směru hodinových ručiček na improvizovaném voliči na číslo 8.

Nemějte výčitky, pokud nemáte to štěstí, že máte moderní troubu se spoustou funkcí a vlastností. Podle doporučení zkušených hospodyněk si můžete sami nastavit požadovaný teplotní režim v troubě. Pamatujte, že obecně se všechny potraviny pečou při 180-200 0 C. Pomocí výše uvedených tipů můžete troubu snadno předehřát na požadovanou teplotu.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS