Čištění vypouštěcí hadice v pračce

Vyčištění lumen vyjmutého drénu není obtížné. Nejprve si připravte umyvadlo, do kterého se vejde vypouštěcí hadice. Vodu je třeba ohřát na teplotu 60-70 °C a připravit mycí prostředek. Postup:

Zkontrolujte neporušenost trubky. K odstranění mechanické překážky použijte dlouhou tenkou tyč, pokud je tam nějaká překážka

Pokud to není možné, je třeba hadici nejprve opláchnout a poté vyčistit. Ponořte potrubí do vody, přidejte žíravý tekutý čisticí prostředek, např. čistič na sporáky, a nechte jej 30-40 minut namočené. Používejte rukavice a houbu. Vyjměte hadici, otřete povrch houbou a opláchněte pod tekoucí vodou. Vyčistěte vnitřní prostor. Vnitřní i vnější stranu oprášíme mycím prostředkem, vložíme do vany nebo prázdného umyvadla a necháme 20 minut působit. Zbytky nečistot očistěte a dobře opláchněte pod tekoucí vodou. Otřete a osušte. Připevněte spotřebič zpět k pračce se sušičkou pomocí svorky. Spotřebič znovu sestavte v opačném pořadí a věnujte zvláštní pozornost utěsnění. Po instalaci vypouštěcí hadice spusťte program rychlého mytí pro preventivní údržbu. Odborný posudek

Práce v oblasti domácích spotřebičů. Rozsáhlé zkušenosti s restaurováním praček a myček nádobí.

Důležité! Předem si připravte hrubý a tuhý drát nebo tenkou tyčinku na čištění ucpávky. Její průměr by neměl přesáhnout ½ tloušťky hadice

Existuje další rychlá možnost. Připojte konec hadice k vodovodnímu kohoutku. Zapněte horkou vodu na přípustný tlak. Rukama hadici natáhněte a zmáčkněte. Pokud byla pračka používána delší dobu, uniká z ní velké množství usazenin a případně i nepříjemný zápach.

Konec hadice

Zatlačte konec hadice směrem dolů a připojte ji k odtoku jedním ze tří způsobů:

První metoda

Připevněte hadici k plastovému držáku a zavěste ji přes okraj umyvadla nebo vany. Ujistěte se, že je vypouštěcí hadice umístěna v rozmezí 60 až 90 cm.

Druhá metoda

Připojte hadici k hadicovému nástavci na sifonu a zajistěte ji hadicovou sponou. Odbočka musí být umístěna výše než sifon umyvadla, aby byl konec hadice alespoň 60 cm nad podlahou.

Pokud vaše pračka se sušičkou takový otvor nemá, kupte si nový sifon nebo použijte jiný způsob.

Třetí metoda

Připojte hadici přímo ke kanalizačnímu potrubí. Použijte svislou trubku o výšce 60-90 cm a průměru alespoň 5 cm.

K utěsnění spoje mezi hadicí a trubkou použijte speciální těsnicí hmotu.

Kde se tento prvek nachází?

Pokud věříte povrchnímu sociálnímu průzkumu, který provedli naši odborníci, víme, že přibližně každý dvacátý uživatel pračky ani neví, kde se nachází odpadní filtr, a to neplatí o jeho „domácím společníkovi“. Takového uživatele jistě nikdy ani nenapadlo filtr čistit. Pro ty, kteří nejsou v obraze, filtr na odpadky pračky LG se nachází v pravé spodní části těla (téměř v rohu), skrytý speciálním výklopným víkem.

Víko se otevírá velmi snadno, stačí ho zvednout palcem a jemně zatáhnout směrem k sobě. hned se odklopí! Těsně pod krytem najdete dva prvky: velký kulatý filtr (viditelná část) a tenkou černou hadici pro nouzové vypouštění nádrže. Hadice je bezpečně uzavřena plastovou zátkou, kterou je nutné odstranit, pokud chcete nádržku vyprázdnit v případě poruchy pračky se sušičkou. Voda teče pomalu, což znamená, že nouzové spláchnutí bude dlouhé, ale lepší než nic.

Filtr na odpadky pračky LG se vytahuje odšroubováním, proto má poměrně pohodlnou rukojeť, uchopením lze filtr snadno vyjmout.

READ  Jak promazat tlumiče pračky Zanussi

Přípravné postupy

Neodšroubovávejte ihned odpadní filtr pračky LG, abyste jej vyčistili. Důvod je velmi jednoduchý. odšroubujte díl a voda vystříkne otvorem na podlahu. V tomto případě voda proudí poměrně silně a rychle vyprazdňuje nádrž pračky se sušičkou. V nádrži zůstává po mytí relativně málo vody, ale je špinavá. A pokud máte například vedle pračky podložku a před čištěním filtru jste ji neodstranili, budete mít také podložku na prádlo.

Ať se na to díváte jakkoli, i tak jednoduchá věc, jako je čištění filtru pračky LG, vyžaduje trochu přípravy. Příprava se skládá z následujících kroků.

 • Pračku pro jistotu odpojte od napájení.
 • Odstraňte rohože, koberce a všechny další předměty, které by mohla voda poškodit, z dosahu stroje.

Pokud je pod pračkou podlahová krytina citlivá na vlhkost, proveďte opatření, aby nedošlo k jejímu poškození vodou. Nejlépe je rozložit plastovou fólii a na ni položit několik utěrek.

 • Pořiďte si utěrky a vhodnou nízkou nádobu, například plastové koryto nebo pánev. Když odborníci odšroubují odpadní filtr, voda neodtéká na podlahu, ale do předem připravené nádoby.
 • Nakloňte pračku mírně dozadu tak, aby se přední nožičky odlepily od podlahy, a umístěte nádobu pod kryt, těsně pod místo, kde je umístěn filtr.
 • Kolem nádoby položte několik utěrek a můžete začít s čištěním odpadního filtru pračky LG.

Odstraňování problémů vlastními silami

Když zjistíte, že se pračka ucpala, je třeba nejprve zajistit volný přístup k odtokovému systému.

Čištění filtru

Filtrační systém se nachází ve spodní části pračky se sušičkou na pravé straně za malými dvířky s poklopem. Chcete-li poklop otevřít, odklopte okraj poklopu prstem nebo plochým předmětem. U některých modelů lze panel otevřít stisknutím západek nebo vyšroubováním otočných háčků.

Za dvířky se nachází zaoblený filtr, který je třeba vyšroubovat proti směru hodinových ručiček

Vyčistěte filtr podle následujícího postupu:

 • Opatrně vyjměte filtr vyšroubováním šroubu.
 • Umístěte spotřebič šikmo a vypusťte tekutinu, přičemž pod něj umístěte nádobu s nízkými stěnami.
 • Po vyprázdnění konstrukce odstraňte všechny cizí předměty, které se v ní mohou zaseknout. Pokud jsou konstrukční prvky systému zcela pokryty vodním kamenem. je nutné je vyměnit.
 • Po odstranění nečistot opláchnutím vodou a otřením vlhkou houbou se zkontroluje umístění filtračního systému a odstraní se nahromaděné nečistoty na stěnách.
 • Vyčistěte systém čerpadla, poté připojte jednotku k napájení a přepněte ji do režimu „vypouštění“. Pokud systém čerpadla funguje správně, otáčí se lopatky a rabet bez přerušení.

Ve videoklipu se dozvíte o jemnostech a nuancích čištění odtoku pračky:

Demontáž vypouštěcího potrubí

Drenážní systém může být také zablokován, pokud jsou přípojky kdrenážnímu systému ucpané. Odpojte hadici pro čištění.

 • Odpojte jednotku od zdroje napájení.
 • Zavřete vodní ventil.
 • Pomocí plochého šroubováku odstraňte přední spodní nebo boční panel.
 • Vypouštění zbytkové odpadní vody přes odtokový filtr.
 • Pomocí kleští odpojte konec hadice od sifonu nebo kanalizačního potrubí.

U strojů se svislým vkládáním se hadice odpojí dočasným sejmutím bočního panelu; u modelů s vodorovným vkládáním může být tato možnost volitelná

zkontrolovat, vypouštěcí, hadici, pračky

U domácích spotřebičů značek „Beko“, „Ariston“, „Samsung“, „Candy“, „LG“, „Indesit“ je možné se k vypouštěcí hadici dostat pouze přes dno. Proto by měl být stroj z důvodu pohodlí umístěn na boku a pod ním položen kus látky. Uvolněte svorku pomocí kleští a odpojte hadici od čerpadla.

U modelů Electrolux nebo Zanussi je vypouštěcí hadice umístěna podél zadní stěny. Chcete-li se k němu dostat, sejměte zadní kryt krytu. Po uvolnění příchytek nejprve odpojte vypouštěcí hadici od spotřebiče a poté odšroubujte přívodní hadici vody z ventilu. Chcete-li vypouštěcí hadici zcela vyjmout, musíte sejmout horní kryt skříně, vyšroubovat šrouby, které ji drží na místě, a povolit svorku, která ji upevňuje.

READ  Pračka Whirlpool jak zapnout rychlé praní

U výrobků německých výrobců „AEG“, „Siemens“, „Bosch“ lze získat přístup k vypouštěcí hadici sejmutím přední části krytu. Pořadí operací:

 • Odstraňte pryžové těsnění a svorku z přední části skříně.
 • Odstraňte spodní panel krytu a vytáhněte zásuvku na prací prostředky.
 • Po vyšroubování upevňovacích šroubů odstraňte zámek šachetních dveří.
 • Odstraňte přední kryt krytu.
 • Otevřete svorku a vytáhněte odvodňovací hadici.

Jak připojit vypouštěcí hadici pračky Beko?��

Čištění vypouštěcí hadice

Vyčistěte vypouštěcí hadici opláchnutím a odmaštěním vnitřních stěn pomocí speciálního čisticího kartáče. Mistři používají kevlarový kabel ze syntetického polymeru místo kovového.

Konec hygienické šňůry je opatřen malým čisticím kartáčkem, kterým lze snadno odstranit všechny nečistoty

Vnitřní stěny potrubí se čistí tak, že se šňůra zasune do hadice a tlačí se dopředu a dozadu. Opláchněte hadici tekoucí vodou. V případě potřeby se postup 2-3krát opakuje.

Vypranou hadici lze znovu připojit pouze v opačném pořadí, než je popsáno výše.

Připojení pračky

Pro všechny typy a kvality praček je nutné vodovodní připojení, elektrické připojení a uzemnění. Pokud jde o přívod vody, fungují na principu připojení hadice pro vypouštění vody ze stroje a hadice pro přívod vody.

Přívodní hadice k pračce se používá jako oplachovací zařízení a je připojena přímo ke kanalizaci s případným prodloužením podle potřeby, plnicí hadice je připojena k přívodu vody.

Při nákupu a přímé instalaci jakéhokoli typu hadice je třeba zkontrolovat její kvalitu, zda není proražená, prasklá, ohnutá atd. д.

Přívodní hadice pračky může v určitém okamžiku vyžadovat výměnu za novou, k čemuž přispívá poškození důležité součásti, spojovacích prvků, ale i proražení, netěsnost apod

Pokud potřebujete nový, je důležité věnovat pozornost kvalitě kupovaného výrobku

Je třeba zjistit více informací o nákladech, typech a materiálech, ze kterých jsou vyrobeny. Hadice je vyrobena z PVC a je navíc vyztužena zesílenou přízí a nylonovým opletem.

Tato výrobní technologie umožňuje získat na výstupu pevný materiál, který odolává vysoké odolnosti proti roztržení a tlakovým rozdílům v něm.

Výrobci domácích spotřebičů mohou vyrábět hadice z různých materiálů, ale jejich konstrukce a technologie jsou podobné.

Jak prodloužit vypouštěcí hadici pračky?

Určete, která délka chybí

Vezměte si metr a natáhněte ho od odtoku k hadici. Není třeba měrku namáhat, nechte ji volně ležet. V opačném případě bude hadice také v natažené poloze. Vždy byste si měli nechat rezervu.

Prodejny instalatérských potřeb nebo domácích spotřebičů nabízejí hadice různých velikostí pro jakýkoli požadavek. Hadice je rozdělena na moduly, každý o délce 0,5 metru. Potřebnou délku si můžete zvolit odvinutím modulární hadice.

Při prodlužování vypouštěcí hadice to hlavně nepřehánějte.

Pokud je celková délka větší než 3,5 metru, mohou nastat problémy s čerpadlem. Pro čerpadlo je velmi obtížné čerpat vodu na velké vzdálenosti a vyžaduje to velké úsilí.

V takovém případě na sebe poškození hadice nenechá dlouho čekat. Při prodlužování vypouštěcí hadice v pračce mějte na paměti její geometrii. Horní bod hadice by neměl být vyšší než 100 cm. V opačném případě nebude možné vodu vypustit, protože výkon čerpadla mnohonásobně poklesne.

Určete délku, zvolte speciální konektory

Jsou to malé plastové trubičky. Do nich je třeba zasunout konce hadic a zajistit je hadicovými svorkami, které se prodávají v prodejnách automobilů.

Jejich velikost musí být 16 x 27 mm.

Konce vypouštěcí hadice mohou mít různé průměry. Například původní hadice má 19 mm a prodlužovaná 22 mm.

READ  Jak vyčistit vypouštěcí hadici pračky

V těchto situacích můžete použít hadicové spojky s různými průměry. Kvůli úspoře nákladů je konektor vyroben z běžné plastové trubky.

Hlavní je odhadnout správný průměr. Hadici také utáhněte svorkou.

Materiály a nástroje jsou připraveny

K prodloužení vypouštěcí hadice potřebujete následující informace:

Rozšířit

Pokud je vše potřebné na místě, začněte prodlužovat vypouštěcí hadici.

Nezapomeňte, že slabým místem hadice je její přípojka.

Nasaďte hadicové svorky. Zasuňte konec hadice z pračky do konektoru. Získanou hadici rovněž zasunete do hadicové přípojky. Utáhněte svorku šroubovákem. Nepoužívejte ho příliš mnoho, stačí ho jen upevnit tak, aby nemohl sklouznout.

Připojení na kanalizaci

Všechny kroky projdou. Nyní můžete vypouštěcí hadici připojit do kanalizace, do sifonu nebo do sanitárního zařízení, jinými slovy do vany. Zkontroluje se těsnost odtoku.

Pokud dodržíte všechny kroky, pečlivě si prostudujete, jak prodloužit vypouštěcí hadici pračky, a budete postupovat správně, nemůže dojít k žádným potížím.

Nejlepší obchody s pračkami a domácími spotřebiči:

 • mvideo.Obchod s domácími spotřebiči, velký katalog praček
 • holodilnik.Obchod s levnými spotřebiči.
 • techport.ru je ziskový internetový obchod s moderními domácími spotřebiči
 • citilink.Moderní internetový obchod s domácími spotřebiči a elektronikou, levnější než kamenné obchody!
 • ru.Aliexpress.náhradní díly pro pračky

Zjištění příčiny poruchy, oprava drobných problémů

Další informace: Zaschlá těsnicí pěna s olejem, drhnutím a rozpouštědlem

Algoritmus diagnostiky poruch je jednoduchý. není nutné pračku hned rozebírat a při zkoumání detailů se snažit pochopit, proč pračka nevypouští vodu. Kontrola možných závad je výhodnější, protože se stávají složitějšími.

Odpojte spotřebič ze zásuvky. To je nutnost pro každou opravu spotřebiče. 2. Vyčistěte filtr vypouštěcího čerpadla. 3. Vypouštění pračky se sušičkou. 4. Odšroubujte a zkontrolujte odvodňovací přípojku. 5. Zhodnoťte snadnost otáčení oběžného kola. 6. Zkontrolujte správnou funkci čerpadla.

Pokud se v kterékoli fázi objeví závada, je třeba ji odstranit a zkontrolovat funkci stroje. Stále běží. nemá smysl pokračovat v demontáži spotřebiče. Pokud problém přetrvává, pokračujte dalším bodem. Je to příliš reálné, pokud po jedné chybě následuje další.

Některé pračky jsou schopny samy provést diagnostiku a zobrazit údaje na displeji, je třeba přečíst chybový kód.

Proč čistit pračku

Při pravidelném používání pračky mnoho lidí zapomíná, že je třeba ji také čistit. Pokud se o pračku zapomínáte starat, tvoří se v ní usazeniny. Příliš vysoká vlhkost v prací nádrži napomáhá množení bakterií, které způsobují nepříjemný zápach.

Po vyprání pračky nechte dvířka otevřená, abyste zabránili nežádoucí vlhkosti.

To však nebrání tomu, aby byl dávkovač zcela zbaven vodního kamene a jiných usazenin, proto je vhodné jej čistit alespoň dvakrát ročně.

zkontrolovat, vypouštěcí, hadici, pračky

Jak prodloužit vodní hadici

Hadice z jednoho kusu bez mezikusů je pevnější a spolehlivější. Z tohoto důvodu je nejlepší změřit výsledné vzdálenosti a při opětovné montáži zakoupit nové hadice. Stávající hadice však lze také prodloužit. Musíte si koupit trubky s přípojkami podobné délky a závitové adaptéry pro ně.

Důležité! Nejde o prodlužování hadic s bezpečnostními ventily a mechanismy aquastop. Prodloužit lze pouze nejjednodušší hadice. Ty složitější jsou účinné pouze jako jediný prvek.

zkontrolovat, vypouštěcí, hadici, pračky

Pro vodotěsné spoje je nutné před zašroubováním vnější závitové části opatřit plastovou pěnovou páskou. Dávejte velký pozor, abyste ji nenatáhli příliš pevně ani příliš volně, aby nedošlo k roztržení nebo nerovnoměrnému vytažení. Pokud nemáte zkušenosti s používáním těsnicí pásky, můžete spoj utěsnit vlákny balicího papíru a následně jej ošetřit antikorozním tukem.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS