laserové, epilaci

Rozdíl mezi kuperózou a rosaceou

Rosacea a kuperóza. dva stavy, které mnoho lidí stále nerozlišuje. Tato kožní onemocnění jsou spojena s cévními abnormalitami a mají společné příznaky a projevy, což způsobuje záměnu. Poznejte rozdíl mezi rosaceou a kuperózou a zbavte se jí nadobro.

Rosacea a kuperóza jsou různá onemocnění s mnoha podobnostmi. Zatímco kuperóza je způsobena patologickou změnou cév, růžovka je onemocnění, které je doprovázeno specifickým ztluštěním.

Typy pigmentace

Existuje několik hlavních typů pigmentace kůže.

laserové, epilaci

Pihy (ephelides)

Pihy jsou malé, mnohočetné, žlutohnědé, kulaté pigmentové skvrny. Jedná se o nejčastější variantu pigmentace kůže. Pihy jsou častější u lidí se světlou pletí a světlými vlasy.

 • Obvykle mají světlý nebo zlatavý odstín
 • Při spálení sluncem ztmavnou
 • Pokrývají exponované části těla. obličej, dekolt, paže, ale najdeme je i na zádech
 • Na jaře a v létě viditelné, na podzim a v zimě bledé
 • se poprvé objevují ve věku 4 až 7 let; s přibývajícím věkem mohou vymizet

Jedná se pravděpodobně o jediný případ v oblasti hyperpigmentace, kdy lze pigmentové skvrny považovat za atraktivní, efektní a dokonce módní. nejsou zdraví škodlivé. Ponechání nebo odstranění pih je otázkou estetických preferencí.

Chloasma na kůži

Chloasma je velká pihovatá pigmentová léze s ostrými, nepravidelnými okraji, nejčastěji na obličeji.

Charakteristika chloasmy (kožní melanózy):

 • Může být světle hnědý, hnědý, bronzový nebo hnědý
 • Nevystupuje nad povrch kůže
 • se může objevit v mladém věku

Mnoho lidí se domnívá, že k takové pigmentaci dochází během těhotenství, ale to není jediný důvod. Hormonální změny. včetně těhotenství a užívání perorální antikoncepce. mohou způsobit melanózu. Existují však i další faktory:

Chloasma se může vyskytovat samostatně nebo v oblasti, která se spojí do většího znaménka.

Nevi. mateřská znaménka

Znaménko je nezhoubný výrůstek na kůži, který může být vrozený nebo získaný a objevuje se v průběhu času. V běžném životě se jim říká mateřská znaménka, mateřská znaménka.

 • mohou být vrozené nebo získané
 • mají různý tvar a barvu. od béžové po hnědou
 • může během života měnit barvu
 • se liší velikostí
 • a jsou rozmístěny po celém těle
 • Jejich povrch může být hladký nebo drsný
 • Někdy je znaménko pokryté chloupky

Mateřská znaménka jsou nejčastějším typem pigmentace. Dá se říci, že mateřská znaménka má 90 % populace, ale někdy o tom lidé ani nevědí.

READ  Kolik ošetření laserovou epilací musíme absolvovat?

Obvykle není třeba znaménko odstraňovat. Pokud je však krtek obtěžující, neustále traumatizovaný, je lepší jej odstranit. A pokud vás znaménko začne svědit nebo růst, musíte co nejdříve navštívit lékaře. Možná dochází k přeměně tkáně v maligní formu. melanom. Stojí za to dodat, že statisticky se to častěji stává ne u vrozených, ale u získaných névů.

Téměř u každého se časem objeví stařecké skvrny, o kterých vám povíme v samostatné kapitole.

Odstraňování chloupků je bolestivé?

Depilace voskem může být pro mnoho žen bolestivá. Vše je dáno zvolenou metodou: čím silnější je účinek, tím silnější je vjem. Roli hraje také individuální práh citlivosti. co je pro jednoho člověka velmi bolestivé, nemusí druhý vůbec cítit.

Druhy epilace podle bolestivosti v sestupném pořadí:

Nejbolestivější epilace. elektrická a vosková. je tedy nejhorší. Vzhledem k tomu, že elektroepilace předpokládá zpracování každého chloupku zvlášť, je na prvním místě v hodnocení bolestivosti. Shugaring odstraňuje chloupky ve směru jejich růstu, což snižuje bolestivost.

Další bezbolestná epilace. elos a lasery. Bolestivé pocity v tomto případě souvisí s tím, že kůže během procedury absorbuje určitou část energie a zahřívá se. Hodně však záleží také na vybavení a profesionalitě mistra. Moderní lasery jsou vybaveny chladicím systémem, díky němuž je odstraňování chloupků bezbolestné.

Silnost bolesti závisí také na části těla, kde má být ochlupení odstraněno. Nejcitlivějšími oblastmi jsou oblast bikin a obličej.

Pokud se necháváte depilovat v salonu, za druh úlevy od bolesti, kterou budete potřebovat před depilací, je zodpovědný specialista na depilaci. Anestezie je obvykle nutná u nejcitlivějších částí kůže. Na požádání lze však anestetika pro depilaci aplikovat na jakoukoli oblast.

Způsob anestezie se řídí konkrétní oblastí. Takže například obličej, včetně oblasti nad horním rtem, výhradně krémy. Pro ostatní části těla se obvykle používá depilační sprej s lidokainem.

Jak zabránit vzniku váčků pod očima?

Periorbitální vaky se mohou objevit z různých důvodů. Jedním z nich jsou nemoci vnitřních orgánů, takže je třeba věnovat pozornost léčbě ledvin, srdce a cév. Mohou však existovat i jiné příčiny:

 • Náhlé výkyvy hmotnosti;
 • Nesprávná a nepravidelná péče;
 • Používání nekvalitní kosmetiky;
 • změny související s věkem.

Preventivní opatření mohou pomoci zabránit vzniku váčků pod očima:

Pravidelné ošetření pleti ráno a večer. všechny fáze péče o pleť (čištění, tonizace, hydratace, výživa, ochrana);

Důležité jsou správné pitné a stravovací návyky.

Co použít po peelingu?

Proces regenerace kůže lze urychlit aplikací protizánětlivých a hojivých léků. Pokud se peeling provádí v zimě, je nutné používat výživné krémy. Je však důležité zvolit správnou texturu. lehký krém se musí rychle vstřebat a nesmí na pokožce vytvářet lepivý film. Krémy s obsahem následujících složek pomáhají urychlit obnovovací procesy pokožky:

READ  Jak se připravit na hloubkovou laserovou epilaci bikin

Standardní postup péče o pleť po peelingu:

 • Pokožka ošetřená tonikem bez alkoholu
 • Poté se krém rovnoměrně nanese
 • Krém se roztírá jemně, bez tření
 • Během peelingu by se krém měl nanášet několikrát denně

Péče o pokožku po hlubokém nebo povrchovém peelingu by měla vždy zahrnovat používání krémů s ochranným faktorem SPF nejméně 30.

Proč se holit před depilací?

To je dáno principem laseru. Ovlivňuje pouze délku vlasů 3-5 cm. Chloupky, které vidíme na povrchu kůže, nejsou v celé své délce, část se skrývá pod kůží.

laserové, epilaci

Zavolejte a objednejte si schůzku v lékařském centru Shine-est na čísle 7180. Viber: 375 (44) 557-72-37

Ceny jsou uvedeny na www.nejzářivější.ceny jsou uvedeny jako referenční a nejsou veřejnou nabídkou. Změna vyhrazena kdykoli a bez předchozího upozornění. Další informace o nákladech získáte na recepci.

Jak probíhá laserová epilace

Při podání žádosti o lékařskou službu získejte úvodní konzultaci s našimi odborníky. Kontraindikace.

V případě potřeby lze požádat o výpis ze zdravotnické dokumentace pacienta

Shainest Medical Ltd., UNP 192646781 Licence 2040/8126 z 15.03.2017 г.

Hlavní faktory vzniku komplikací

Po laserové epilaci se v ošetřované oblasti objeví zarudnutí, které je doprovázeno bolestí nebo pocitem pálení. Minimální poškození kůže je pozorováno i při správné funkci přístroje. Zánět může přetrvávat až 10 ─ 12 hodin, poté se otok zmenší. Pokud nedojde ke zlepšení ani den po ošetření, hovoří se o popálenině.

 • Nesprávná volba délky laserového paprsku. Všechny systémy pronikají do kůže do různé hloubky. Čím kratší je vlnová délka, tím vyšší je riziko popálení kůže. Existují případy, kdy odborník použije nevhodný přístroj nebo ošetří oblast s citlivou pokožkou příliš velkým výkonem. Abyste se vyhnuli zranění, je důležité zavolat prověřeného odborníka, který dokáže přesně posoudit typ vaší barvy a vybrat správné vybavení pro sezení.
 • Čerstvé opálení na kůži pacienta. Pokud se pacient stále opaluje nebo používá solárium, je epilace kontraindikována. Někteří specialisté provádějí zákrok u pacientů s opálením. Aby se snížilo riziko komplikací, operatér sníží výkon laserového pulzu. V takovém případě se účinnost postupu snižuje a nepřináší pacientovi požadovaný výsledek. Abyste se vyhnuli zklamání po sezení, doporučují kosmetičky odložit ho o 2─3 týdny.
 • Nesprávná identifikace typu kůže. Pro výběr správného zařízení je třeba znát typ epidermis pacienta. Alexandritový laser neodstraňuje chloupky na tmavé pokožce, takže se zvyšuje riziko poranění, pokud klient přijde na sezení po opalování. Poškození epidermis diodovým laserem je vzácné. Pacient se spálí, pokud pouze specialista na laserovou epilaci hrubě porušil technologii zákroku. Některé typy epidermis jsou citlivější na teplotu. To nemůže vždy odhalit ani vyškolený technik.
 • Technická závada zařízení. Nedodržení pokynů nebo nesprávná kalibrace přístroje může mít za následek přehřátí násadce. Zákrok je nepříjemný a může být nebezpečný pro zdraví pacienta. Laserové systémy vyžadují pravidelnou kontrolu v servisním středisku, aby se zjistily případné poruchy stroje.
READ  Může se Crystal mýt v myčce na nádobí?

Popáleniny způsobené chybou řemeslníka nebo vadným zařízením jsou častější než individuální nesnášenlivost. Proto se vyplatí zodpovědně vybírat kliniku a specialistu, který zákrok provádí.

Jak dlouho účinek trvá

Během prvního sezení nejsou odstraněny všechny chloupky. Je to dáno specifickým charakterem vegetace. Existují tři fáze růstu vlasů:

Všechny chloupky procházejí těmito fázemi různě, takže laserový paprsek ničí pouze chloupky, které jsou právě v aktivní fázi. asi 40 %. Během jednoho sezení se odstraní přesně stejné množství vegetace, a abyste odstranili vše, budete potřebovat 3 až 7 procedur. Voskování trvá přibližně měsíc.

Zcela hladká pokožka vydrží přibližně 6 měsíců až 5 let. To závisí na hustotě a tloušťce vlasů a jejich růstu. Jelikož je tato oblast považována za hormonálně závislou, odstranění chloupků nebude mít dlouhodobý účinek. V mnoha případech se však nadbytečné ochlupení nad horním rtem ztenčí, zesvětlí a nakonec nadobro zmizí.

Laserová epilace horního rtu je považována za nejúčinnější metodu. Umožňuje odstranit kosmetickou vadu a zároveň má příznivý vliv na stav pokožky. Riziko komplikací je minimální a během jednoho sezení je možné.

Další články:

Existují různé kosmetické techniky, které zlepšují stav vaší pleti, zbavují ji nedokonalostí a navracejí jí zdravou barvu a lesk. Jedna z technik, kyselý peeling, pomáhá restartovat metabolické procesy v pokožce na buněčné úrovni. Technika poskytuje dlouhodobý účinek, podporuje zrychlenou regeneraci tkání.

Jednou z alternativních léčebných metod je hirudoterapie neboli dávkované pouštění krve pomocí pijavic. K tomuto účelu se používá speciálně vyšlechtěný druh kroužkovců ze třídy pásovců (Clitellata). Metoda má své výhody a nevýhody, seznam kontraindikací, vykazuje vysokou účinnost při léčbě různých onemocnění.

Vaginální výtok je sekret, který se skládá z hlenu, epiteliálních částic a produktů slizniční mikroflóry. Za normálních okolností plní sekrety funkci ochrany před vysycháním a šířením škodlivých bakterií.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS