Chytrý a výkonný robotický vysavač Xiaomi Mi Robot Vacuum s vytvářením mapy místnosti

Technologie nestojí na místě, každý rok se objevují nové, užitečné gadgety, které nám usnadňují život. Nejzajímavější a nejužitečnější pro mě letos byla první generace robotického vysavače Xiaomi Mi, jehož cena ke konci roku 2019 mírně klesla. Dlouho jsem se rozhodoval, zda si ho koupím, ale nakonec jsem se přece jen rozhodl. Mohu říci, že koupě nelituji, všechny jeho hlavní funkce jsou dobré, samozřejmě jsou tu i drobné nedostatky, ale o tom až později. A dnes se s vámi podělím o podrobný a jasný návod, jak nainstalovat různé, ruské hlasové balíčky, a to jak s telefonem Android, tak s počítačem s operačním systémem Windows. Pokyny jsou stejné pro první i druhou generaci. Začněme tím, že první verze robotického vysavače Xiaomi Mi Robot Vacuum Cleaner z krabice nemá ruský oficiální jazyk, ale není těžké to opravit. Jakmile vysavač vyjmete z krabice, doporučuji jej umístit na nabíjecí dok, protože pokud je nabití menší než 20 % jazykového balíčku, není nainstalován. Jakmile je vysavač nabitý, můžeme začít instalovat hlasový balíček, máme několik možností, začneme tou nejjednodušší.

ПРИКОЛЬНАЯ ОЗВУЧКА Xiaomi Mi Robot. ТЕПЕРЬ ПРОСТО изменить озвучку и прошить робот пылесос Xiaomi

Varianta s automatickou detekcí IP adresy a příjmem tokenu.

Token je jedinečný identifikátor vysavače (po resetování se nastavení Wi-Fi změní).

 • Stáhněte si a nainstalujte do telefonu firmware XVacuum 3.3.0
 • Stáhněte si například oficiální ruský jazyk ru_official a rozbalte z archivu, výsledek by měl být na telefonu soubor s příponou pkg
 • Stiskněte dvě tlačítka na vysavači na několik sekund, dokud neuslyšíte větu o obnovení nastavení Wi-Fi (pravděpodobně v čínštině)
 • Dále doporučujeme vypnout mobilní internet v telefonu a zapnout Wi-Fi, v seznamu dostupných sítí by se měla objevit síť z našeho robota, ke které je třeba se připojit.
 • Nyní spusťte firmware Xvacuum, vyberte možnost Flash Sound
 • vybrat hlasový balíček, který byl dříve extrahován z archivu telefonu.
 • Počkejte, až se robot připojí.

Možnost ručně předepsat IP adresu a token

 • Stáhněte a nainstalujte firmware XVacuum 3.3.0, pokud jste ji ještě nenastavili
 • Musíme nainstalovat upravené Mi Home vevs na telefonu, prostřednictvím kterého můžete vidět IP adresu a token, pokud dříve použil MiHome z PlayMarket, bude třeba jej odstranit.
 • Stáhněte si oficiální ruský jazykový balíček ru_official a rozbalte jej z archivu, soubor by měl mít následující formát.pkg
 • Otevřete upravenou aplikaci MiHome a přidejte do ní náš vysavač, klepněte na něj, zobrazí se mapa s místností a informacemi o náplni a předchozím úklidu, nás zajímají tři tečky v pravém horním rohu, klepněte na ně a vyberte obecné nastavení. další nastavení. Informace o síti a zobrazte IP adresu a token vysavače. Vyberte a zkopírujte token a zapamatujte si IP adresu
 • Otevřete aplikaci Xvacuum Firmware a klikněte na tři vodorovné pruhy v pravém horním rohu, otevře se před námi nabídka, kde vybereme možnost Settings (Nastavení),
 • Do pole IP zadejte IP adresu routeru, kterou jsme si zapamatovali v předchozím kroku, a do pole Token zadejte Token zkopírovaný z upravené aplikace Mi Home a stiskněte Uložit
 • Restartování aplikace Xvacuum Firmware
 • Měli bychom mít aktivní tlačítka FLASH FIRMWARE a FLASH SOUND, nyní nás bude zajímat tlačítko FLASH SOUND, na které klikneme
 • Vyberte rozbalený jazykový balíček ve formátu pkg, který byl dříve extrahován ze souboru.
 • Počkejte na dokončení blikání, čímž se dokončí instalace jazykového balíčku.

Ruský firmware Xiaomi Mi robotický vysavač

Chcete-li flashovat robotický vysavač Xaiomi Mi Robot Vacuum první verze, potřebujete:

 • Vyhledejte a stáhněte balíček firmwaru s příponou.APK Abyste se vyhnuli jeho hledání: https://goo-gl.su/npZl
 • Chcete-li získat token a ip-adresu vysavače, nainstalujte si do telefonu aplikaci pro vysavač Xaiomi v ruštině: Mi Home. V aplikaci přejděte na svůj účet, vyberte „Nastavení aplikace“. „Informace o síti“
 • Poté otevřete soubor s nastavením aplikace stažené v bodě 1. Hledat mirobot.ini a zadejte do něj hodnoty tokenu a ip-adresy
 • Robotický vysavač můžete nainstalovat pro práva roota. Otevřete soubor s následující příponou.netopýr. V otevřeném okně stiskněte číslici 1 (což znamená první položku firmwaru) a stiskněte klávesu Enter. Proces zavádění může trvat až 6-7 minut.
 • Blikání v ruštině, aby robot vysavač. rusky mluvící. Za tímto účelem stiskněte číslo 2 a Enter, poté vyberte požadovaný hlasový balíček a znovu stiskněte Enter. Po dokončení načítání (čekací doba. asi 20 sekund) robot pípne.
 • Váš robotický vysavač říká.
READ  Robotický vysavač Xiaomi jaké jsou modely

Důležité: Robotický vysavač musí být nabitý z více než 20 %

Jak přidat hlasové ovládání Alice do robotického vysavače Xiaomi/Dreame

V tomto století už není překvapivé používat hlasové ovládání domácích spotřebičů. Alice se už naučila nejen nadávat a hrát piškvorky, ale umí také spravovat chytrá zařízení ve vaší chytré domácnosti. Po zakoupení robotického vysavače od dceřiné společnosti Xiaomi Dreame Bot L10Pro jsem si myslel, že by bylo hezké naučit ho uklízet na povel. Ukázalo se, že Alice se již dlouho přátelí s většinou zařízení, která se ovládají prostřednictvím aplikace MiHome.

K jeho nastavení nepotřebujete nic složitého a zvládne ho i školák.

V telefonu musíme mít 2 aplikace, a to:

Nejprve zkontrolujeme, zda byl robotický vysavač přidán do systému MiHome jako zařízení.

Poté přejděte do aplikace Yandex a zadejte své uživatelské jméno a heslo. Pokud nemáte účet Yandex, je velmi snadné se zaregistrovat, trvá to asi 3 minuty.

Pak je třeba vytvořit plán chytré domácnosti, tj. přidat stanoviště pro chytrá zařízení. Standardně se nazývá můj domov

Klikněte na ikonu „zařízení“, která se nachází v nabídce aplikace Yandex (zakroužkovaná). Výběr z velkého seznamu sudů podepsaných jako zařízení. Klikněte na znaménko plus pro přidání nového zařízení, vyberte další zařízení a dole na kartě oblíbených výrobců najděte Xiaomi. Chcete-li pokračovat, software vás požádá o zadání hesla k účtu MiHome a přihlášení.

Poté přejděte do sekce „Moje domácnost“ a zjistěte, že zde máme zařízení, která Alice již zná z aplikace MiHome. Robot vyžaduje konfiguraci, klikněte na ni. Hlavní podmínkou je, že název musí obsahovat písmena cyrilice, jinak mu hlasové ovládání nebude rozumět. Poté můžete zjistit, že Alice ví vše o vašem vysavači, včetně modelu a firmwaru.

To je vše. Zbývá jen zadávat hlasové příkazy a robot udělá svou práci. A seznam schválených nebo přijatelných příkazů Alice vás vyzve.

Zkontroloval na svého zaměstnance, vysavač důsledně reaguje na všechny příkazy, jako je start, pauza, přejít na poplatek, bez problémů. Náš život se tak stal trochu modernějším. Chápu, že tyto informace nejsou nové a mnoho lidí je už vědělo i beze mě. Ale jsem si jistý, že to bude užitečné pro ty, kteří se prostě neobtěžují s podobnou funkcí, ale vidí, jak snadné je, příliš, bude přidat živý komunikační protokol s chytrým zařízením. Bonusem je samozřejmě ovládání mnohem více zařízení a s Alicí můžete snadno ovládat klimatizaci, zvlhčování, osvětlení a mnoho dalšího.

Zde je moje verze komunikace s vysavačem prostřednictvím Alenky. Tak, jak je, se všemi zmatky a chybami. Pokud vysavač nazýváte vysavačem, pak jej samozřejmě nemůžete nazývat robotem ))))

Mimochodem. Stejnou chytrou domácnost můžete ovládat také prostřednictvím služby Google Aleha. Ale to už je jiný příběh.

Jak provést nastavení prostřednictvím aplikace

Algoritmus nastavení vysavače Xiaomi v ruštině zahrnuje následující jednoduché kroky:

 • Připojte robotický vysavač k síti Wi-Fi a synchronizujte přístroj s aplikací Mi Home, což je oficiální nástroj čínského výrobce.
 • Poté je nutné kliknout na ikonu robotického vysavače příslušného modelu.
 • Po kliknutí na ikonu se stáhnou vlastnosti konkrétního vysavače Xiaomi iRobot. Jak nastavit ruštinu, zobrazí se funkce „Režim čištění“, jejíž ikonu je třeba „přejet“ nahoru.
 • Otevřená pokročilá nastavení ukazují všechny dostupné funkce pro změnu robotického vysavače Ruštinu lze nastavit v položce „Hlasová upozornění“. Po stisknutí tohoto tlačítka se zobrazí seznam dostupných jazyků hlasového asistenta. Vyberte kartu „Použít“ vedle požadované možnosti.

Toto je nejjednodušší způsob, jak změnit funkčnost robotického vysavače Xiaomi. Po několika minutách se nastaví ruština. Takový algoritmus však není k dispozici pro všechny modely, většina z nich pochází výhradně z anglicky nebo čínsky mluvících zemí. Zde je návod, jak nastavit vysavač Xiaomi na ruštinu trochu jinak.

️ Jak přeflashovat vysavač Xiaomi do ruštiny

Robotické vysavače od Xiaomi si na našem trhu získaly oblibu v segmentu chytré domácnosti. Udržují čistotu v mnoha domácnostech, ale vydávají zvuky v angličtině. S vysavačem Xiaomi je možné mluvit ve stejném jazyce. Jak to udělat, vám nyní řeknu.

K tomu budete potřebovat chytrý telefon se systémem Android a samotný vysavač. Tento návod je vhodný pro oba modely Xiaomi Roborock Sweep One S50/S55 a pro Xiaomi Mi Robot Vacuum.

Chcete-li vysavač flashnout, stáhněte si aplikaci (zrcadlo) a nainstalujte ji, ale nespouštějte ji.

Poté si musíte stáhnout oficiální balíček ruských hlasů nebo si vybrat jinou možnost z archivu. Umístěte jazykový balíček ve formátu pkg do paměti smartphonu, nejlépe do kořenového adresáře, s výjimkou různých složek.

Nyní je čas přejít k vysavači. Spusťte vysavač a obnovte nastavení Wi-Fi. V závislosti na modelu to lze provést stisknutím tlačítka zpět na základnu a zapnutí nebo místního tlačítka a zpět na základnu po dobu několika sekund.

Po resetování Wi-Fi ve vysavači odpojte mobilní internet a přejděte do nastavení Wi-Fi ve smartphonu.

Vyhledejte hotspot bez hesla poskytnutý vysavačem a připojte se k němu.

Nyní spusťte nainstalovanou aplikaci.

READ  Jak sejmout víko plynoměru

Aplikace automaticky detekuje token vašeho zařízení a aktivují se dvě oranžová tlačítka. Musíte kliknout na možnost Flash Sound.

Poté vyberte požadovaný hlasový balíček a zahájí se instalace.

Po několika sekundách se protokoly aplikace přestanou aktualizovat, což znamená konec procesu instalace hlasového balíčku. Nyní je vám vysavač Xiaomi blíže a je připraven na další připojení k Mi Home.

Pokud se software nepodaří flashnout, v protokolu se objeví 50 řádků označujících pokus o flashnutí firmwaru. V takovém případě je třeba zcela obnovit všechna nastavení vysavače a zkusit to znovu. Pokud vám smartphone nedovolí aplikaci nainstalovat, přejděte na: „Play Market“. „Ochrana Play“. „Nastavení“ a zakažte možnost „Skenování aplikací pomocí ochrany Play“.

Žádné překážky s Xistore! Můžete se také podívat na výukové video:

⚙️ Jak připojit robotický vysavač Xiaomi Mi Vacuum Mop P ke smartphonu

Moderní robotické vysavače mají mnoho funkcí, které jsou poskytovány prostřednictvím vlastní aplikace. Dnes vám řekneme, jak připojit robotický vysavač Xiaomi Mi Vacuum Mop a robotický vysavač Mi Vacuum Mop P k vašemu gadgetu.

K připojení potřebujete aplikaci Mi Home, kterou si můžete stáhnout z Obchodu Play i AppStore.

Stáhněte si aplikaci, spusťte ji a autorizujte se v evropském regionu. Po vstupu do hlavní nabídky aplikace klepněte na ikonu „“ v pravém horním rohu a přidejte nové zařízení.

Nyní je třeba resetovat nastavení Wi-Fi na vysavači stisknutím tlačítek power a home na 3 sekundy, dokud neuslyšíte pípnutí. Po obnovení nastavení Wi-Fi bude vysavač automaticky detekován v seznamu dostupných zařízení pro připojení, můžete jej také vybrat ručně.

změnit, hlas, vysavači, xiaomi

Dále zadejte údaje o přístupovém bodu Wi-Fi, ke kterému chcete vysavač Xiaomi připojit. Podporováno je pouze pásmo 2,4 GHz.

Nyní je třeba počkat několik sekund na připojení.

Připojený vysavač vás poté vyzve k zadání umístění.

Přístup můžete také sdílet s ostatními uživateli zařízení Mi Home.

Robotický vysavač Xiaomi Mi Vacuum Mop P je připojen k vašemu smartphonu a připraven k další manipulaci pouhým klepnutím na ikonu vysavače, která se zobrazí v hlavní nabídce Mi Home.

Můžete také použít instrukce pro instalaci ruské verze hlasu vašeho nového přítele.

Instalace ruštiny do vysavače

Vybranou hlasovou variantu lze do zařízení nainstalovat několika způsoby:

změnit, hlas, vysavači, xiaomi

Postupujte krok za krokem a uložte změny. Samotný postup není složitý a je dostupný i pro nezkušené uživatele.

Prostřednictvím smartphonu se systémem Android

Stažením speciální aplikace Mi home bude také snadné „naučit“ robota mluvit rusky, abyste slyšeli jeho akce v pohodlném formátu. Jako příklad je uveden robotický vysavač Mi Vacuum od společnosti Xiaomi.

Automaticky

Když systém automaticky vypočítá IP adresu a token:

 • Stáhněte si firmware XVacuum0 do svého mobilního zařízení.
 • Dále si stáhněte oficiální verzi v ruštině (například). Rozbalte složku archivu, poté se ve smartphonu objeví soubor s příponou-.pkg.
 • Stiskněte současně 2 tlačítka na vysavači, dokud neuslyšíte zvukový signál. Tím se obnoví nastavení Wi-Fi.
 • Místo mobilního internetu musíte v telefonu zapnout Wi-Fi. Otevřete seznam dostupných sítí, vyhledejte síť z robota a připojte se.
 • Poté spusťte Xvacuum Firmware, v nabídce vyberte možnost Flash Sound.
 • Dále vyberte hlasový balíček rozbalený ze složky archivu.
 • Počkejte na dokončení instalace.

Uložte změny a podívejte se, co se stane.

Ručně

Pak se kombinace IP adresy a tokenu zadá ručně:

 • Stáhněte a nainstalujte firmware XVacuum3.0.
 • Poté nainstalujte upravenou verzi Mi Home vevs, která zobrazí IP adresu a číslo tokenu. Pokud byla služba MiHome dříve používána, musíte ji odstranit.
 • Nainstalujte vybraný hlasový soubor v ruštině, rozbalte jej ze složky archivu a v rozhraní se objeví soubor s příponou-.pkg.
 • Otevřete Mi Home vevs, přidejte model vysavače a klikněte na něj. Okamžitě se zobrazí mapa místností, úroveň nabití a údaje o předchozím úklidu. Najděte 3 tečky nahoře a klikněte na ně: Obecná nastavení. Rozšířená nastavení. Informace o síti. Zobrazí se IP a token. Zkopírujte token a uložte adresu zvlášť.
 • Otevřete Firmware XVacuum, klikněte na ikonu vpravo nahoře se třemi vodorovnými pruhy. Zobrazí se nabídka a je třeba vybrat možnost
 • Do pole IP vyplňte adresu čističe a do pole Token dříve zkopírované číslo. Stiskněte tlačítko Uložit.
 • Restartování firmwaru XVacuum.
 • Pak by se měla rozsvítit a aktivovat tlačítka FLASH FIRMWARE a FLASH SOUND. Klikněte na FLASH SOUND.
 • Vyberte soubor s rozbaleným balíčkem-.formát pkg.
 • Počkejte na firmware.

Přes chytrý telefon se systémem iOS

Jazykové balíčky lze snadno instalovat pomocí mobilních zařízení se systémem iOS, jako jsou tablety nebo telefony. Firmware XVacuum 4.0.0 verze pro iOS:

 • Stáhněte si archiv, rozbalte jej a nainstalujte pomocí iTunes nebo podobného programu.
 • Hlasové balíčky by měly být umístěny v. „Společné soubory“, aby v cestě a názvech objektů nebylo nic jiného než znaky latinky a podtržítka.

Jinak je postup podobný jako u softwaru pro Android. Samotný program umožňuje 50 pokusů, pokud se nezdaří, je třeba jej znovu nainstalovat.

Prostřednictvím počítače

Uživatel má k dispozici instalaci pomocí osobního počítače/notebooku se základnou Windows:

 • Zjištění IP adresy a tokenu (popsáno výše).
 • Stažení souboru „win-mirobo-1″ do počítače.10-min“, poté rozbalte složku archivu.
 • Otevřete soubor v Poznámkovém bloku. klikněte na objekt a v zobrazené nabídce vyberte možnost „Otevřít pomocí“.
 • Zadejte IP adresu s tokenem.
 • Uložení provedených změn.
 • Rozbalte dříve stažený archiv hlasového balíčku do složky „voicepacks“.
 • Spusťte „win-bat“
 • Pokud byly předchozí kroky provedeny správně, v nabídce 2 se objeví nápis: „Flash voice package“. Vyberte ji na klávesnici a stiskněte klávesu Enter.
 • Zobrazí se seznam balíčků.
READ  Jak změnit čas na troubě Hansa

Před zahájením postupu zkontrolujte úroveň nabití jednotky, alespoň 20 %. Je lepší jej plně nabít, jinak se může náhle vypnout a provedené změny se neuloží.

Jak flashnout Xiaomi Mi Robot Vacuum: základní kroky

K provedení úkolu je třeba postupně provést několik úkonů. Zpočátku je třeba určit IP adresu a získat token zařízení, poté. implementovat firmware zařízení instalací a konfigurací speciálních aplikací. Pokud jsou všechny body v pokynech správně dodrženy, bude robotický vysavač Xiaomi Mi Robot Vacuum „mluvit“ v ruštině a bude „komunikovat“ ve stylu, který si uživatel zvolí. Tento krok zlepší použitelnost vznikajícího ekosystému Xiaomi obecně a robotického vysavače konkrétně.

Upozorňujeme, že následující algoritmy fungují pouze pro vysavače Xiaomi Gen 1 a Gen 2. U modelů třetí generace nemusí návod fungovat kvůli novému šifrování, které zavedl vývojář těchto úžasných zařízení.

Důležité: Výrobci neschvalují softwarové zásahy do činnosti domácích spotřebičů, takže všechny následující kroky provádíte na vlastní nebezpečí. Nedoporučujeme odmítat standardní zvuk vysavače Xiaomi v cizím jazyce a softwarově zasahovat do algoritmů fungování spotřebičů Xiaomi.

myšlenek na „zábavný zvuk Xiaomi Mi Robot. Teď stačí změnit hlasový projev a bleskově spustit robotický vysavač Xiaomi

DŮLEŽITÉ si přečíst, pokud máte problémy s instalací 1. Odpověď na otázku. Dělám vše podle pokynů a token nenajde nebo vyhodí chybu Mnozí z těch, kteří si položili tuto otázku, se dopustili následujících chyb. 1.1 Aplikace by měla být umístěna v kořenovém adresáři paměti telefonu (složka Downloads je složka v kořenovém adresáři). 1.2. Obnovení Wi-Fi na vysavači. 1.3. Nezapomeňte vypnout internet ve smartphonu a zapnout Wi-Fi. 2. První a druhá generace mají stejné jazykové balíčky. Jazyk třetí generace (T6, S6, 1S). balíčky jsou jejich vlastní. výběr je špatný, ale tam je něco. To je důvod, proč během instalace někteří lidé dostali vakuum vrátil chybu Také doporučuji přečíst bod 4 tohoto komentáře nebo zkuste najít jiné hlasové balíčky na 4PDA. pro váš model. 3. Pokud se při pokusu o stažení na 4PDA zobrazí chyba, znamená to, že nejste zaregistrováni. Vše, co potřebujete, je v archivu ZIP v popisu pod videem, pod názvem ÚPLNÝ BALÍČEK PROGRAMU je uvnitř surový a připravený můj voiceover a voiceover od 4PDA je tam také návod k instalaci. 4. Stažením aplikace XVacuum.APK přes Google Chrome z webových stránek 4PDA, můžete skončit s archivem zip. Google Chrome je poruchový a při stahování se změní rozšíření z APK na zip. Stačí ručně změnit příponu APK na APK a vše bude fungovat. 5. Při pokusu o stažení mého souboru zip. váš chytrý telefon zobrazí chybu. znamená to, že nemáte archivátor. Zde je odkaz na archivátor na trhu Play. Majitelé iPhonů a iPadů najdou něco podobného v App Store 6. Informace od předplatitele Maxim Salov Mám robotický vysavač Mi s evropskou zásuvkou a anglickým hlasem! 1) Heslo k Wifi POUZE čísla, název Wifi POUZE písmena. 2) Síť Wi-Fi MUSÍ být 2 gigahertzová. V mém případě, dirigent dom ru, Vyměnil jsem jejich router na nový model starého byl 5G a 2 GHz a nepřipojuje se. Žádný problém s novým, mistr sám řekl, že to bude fungovat s novým tak to udělal a aktualizoval s novým firmwarem Aktuální verze: 3.3.9_003468 3) připojený region do Ruska, jazyk programu je ruština 4) Na 4pda stáhl program a hlasový balíček kuzya a dal přes telefon Samsung 8 ruský hlas

Aplikace funguje, ale hlasové pakety se neinstalují robot 44 SE

Token se neuklidňuje. Kde je ? v jakém nastavení vymazat IP a token?

Mám něco, co nešlo s robotem s5 max a teď nemohu ještě synchronizovat s mihome.

Vše funguje. Moje žena je velmi spokojená, velmi vděčná za takové video

Stáhl jsem si hvacum. A nefunguje to? Nemohu stisknout tlačítka v aplikaci?

V tomto případě to můžete udělat takto? Musím odšroubovat stránku a připojit flash disk. Robotický vysavač STYJ02YM

mijia mi robot vacuum-mop p black (skv4109gl) nemůže blikat na hlasovém balíčku s rohožemi, co dělat??

Dobrý den, můžete mi prosím pomoci, mám roborok s5max, stáhl jsem a přenesl vše, jak jste řekl, obnovil nastavení, ale z nějakého důvodu se wifi z robota do telefonu nepřipojí vedle ikony wifi je vykřičník, co mám dělat (žádný přístup k internetu).

Co když další robotický vysavač? (Xiaomi c1)

Díky! Vše co nejjasněji a nejsrozumitelněji

Nevidím svůj token, ale udělal jsem všechno správně Mám robotický vysavač Mi

Dobrý den, bude tento firmware fungovat pro Xiaomi robot vacuum-mop essential skv413gl ?

| Denial of responsibility | Contacts |RSS