multicooker, před, prvním, použitím

Pravidla pro používání multifunkčního vařiče

Než však přistoupíme ke studiu hodnocení multifunkčních vařičů, rádi bychom pochopili kritéria výběru. Všechny spotřebiče plní maximum funkcí, což výrazně zjednodušuje život. Patří mezi ně funkce parního vařiče, pánve, hrnce a v některých případech i trouby.

Umístění topného tělesa

Pokud je topné těleso umístěno na dně, trvá ohřev celé pánve déle. I s funkcí „pečení“ je nepravděpodobné, že by takové zařízení rovnoměrně upeklo těsto. Pokud chcete vařit naprosto odlišné pokrmy, je lepší koupit multifunkční vařič s trojrozměrným ohřevem. Tím se nejen zkrátí doba vaření, ale také se zlepší chuť pokrmu.

Musíte vzít v úvahu počet talířů, které se mají vařit najednou. Pokud potřebujete vařit pro čtyři a více osob, musí mít mísa velký objem. Nádobí s odolným povlakem je snem mnoha žen. Keramická deska je správnou volbou pro každodenní použití. Dlouhá životnost a žádná zdravotní rizika jsou zaručeny. Existují mísy s mramorovým povrchem. Náklady jsou mnohonásobně vyšší než u keramického nádobí. Také tato mísa bude těžší.

I ta nejlépe naprogramovaná verze multifunkčního vařiče vyžaduje lidský zásah. Počet programů vše jen usnadňuje.

Tuto funkci mají i nejlevnější zařízení. Je vhodné vložit ingredience předem a nastavit dobu vaření podle svých potřeb. To znamená, že nemusíte jít k multifunkčnímu vařiči ve chvíli, kdy se chystáte vařit jídlo.

Některé modely tuto funkci mají, ale ne vždy se používá. Proto stojí za zvážení, zda skutečně potřebujete gril, jehož přítomnost zvýší cenu výrobku.

Jak zapnout multifunkční vařič? Jak používat a obsluhovat multifunkční vařič?

Jak správně zapnout (spustit) nový multifunkční vařič? Odstraňte fólii nebo papír, který byl umístěn mezi topnou deskou a pánví. Musím z nového multifunkčního vařiče sundat fólii?? Odstraňte ochrannou polyethylenovou vrstvu z displeje a zbytku spotřebiče. Poté otřete všechny prvky a odnímatelnou misku dobře opláchněte a otřete do sucha.

Připojte jeden konec vodiče k multifunkčnímu vařiči. Zasuňte opačný konec drátu (se zástrčkou) do zásuvky. Lze multifunkční vařič zapojit do běžné zásuvky?? Ano, pokud máte zásuvku 220 V. Chcete-li si osvojit zapínání multifunkčního vařiče, nalijte do vyjímatelné nádoby vodu až po značku dna. Zavření víka. Jak správně zavřít multicooker? Zavřete víko multifunkčního vařiče, dokud neuslyšíte cvaknutí. Tímto je ukončena první fáze zapnutí zařízení multicooker.

Multicooker: co to je, z čeho se skládá a co umí

Princip spočívá v tom, že mikroprocesor udržuje v misce předem nastavenou teplotu a řídí odpařování kapaliny. Čas a teplota závisí na zvoleném režimu.

READ  Mohu se před laserovou epilací opalovat?

Multicooker umí péct, dusit, vařit, zapékat a vařit téměř všechny složité pokrmy. Skládá se z plastového těla s miskou a topným tělesem uvnitř. Mísa je vyrobena ze speciální slitiny a potažena nepřilnavou vrstvou.

Princip fungování multicookeru je založen na moderní technologii 3D ohřevu. Topné těleso je mísa, ve které se jídlo vaří. Je zahřívána elektromagnetickými vlnami.

Možnosti spotřebičů

Moderní spotřebiče mají řadu programů. Počet a množství závisí na výrobci a daném modelu.

Multicookery mají nejčastěji tyto programy:

 • obiloviny. pro různé kaše a přílohy
 • Mléčná kaše. uvaří lahodnou kaši s mlékem;
 • pilaf. pomocí speciálního nastavení a vypne se, jakmile se voda převaří;
 • Guláš. k vaření zeleniny, ryb, masa a polévek;
 • Pečení. pro pečení všech druhů potravin;
 • parní hrnec. pro vaření potravin v páře;. pro ty, kteří si rádi pečou vlastní chleby, skvělá alternativa k pekárně chleba;. speciální zpracování potravin, které zachovává zdravé vlastnosti;
 • guláš. díky postupnému zvyšování teploty se pokrm vyklube jako z trouby;
 • Fritování. jídlo se připravuje v oleji a těstíčku;
 • těstoviny. pro milovníky těstovin;
 • risotto. vaření rýže;
 • dezert. pro milovníky sladkostí.

jak regulovat teplotu

Funkce MultiCooker umožňuje individuálně nastavit teplotu (od 40 °C do 160 °C) a dobu vaření (od 5 minut). až 12 hodin).

Režim vaření Teplota, ˚C
Pečení 120
Smažení 100-160
Vaření v páře 115-120
Dušení 100
Krupice 110
Mléčná kaše 95
Jogurt 40

Důležité! V režimu „smažení“ zvyšujte teplotu postupně, aby se pokrm nepřipálil.

Před použitím multicooker umyjte

Před prvním použitím otřete multicooker zvenku i zevnitř vlhkým hadříkem. Opláchněte mísu a ostatní příslušenství ve vlažné vodě a mýdlové vodě a osušte je. Pečlivě se podívejte, zda má multicooker odnímatelné části. Pokud ano, odstraňte je a opláchněte je vlažným mýdlovým roztokem.

Nepoužívejte žádné brusné prostředky, které by mohly poškodit jemný povlak pánve.

Úplně prvním použitím multifunkčního vařiče je jeho příprava k použití. Nalijte do mísy trochu vody, zvolte režim „Napařování“ a nastavte časovač na 5 minut. Během této doby se odstraní zbytky výrobního procesu a spotřebič je plně připraven k použití.

Jak multifunkční vařič funguje

Tato funkce zahrnuje nastavení parametrů vaření definovaných uživatelem. Ale multifunkční vařič to vůbec neumí. V závislosti na typu multifunkčního vařiče existují omezení týkající se rozsahu teplot a časů, které lze nastavit. Některé modely mají navíc nastavení teploty a času, které lze měnit v krocích po 5-10 a nelze je nastavit přesněji.

Nejčastěji lze nastavit teplotu v rozmezí 35-180 stupňů a čas od 1 minuty do 10 hodin. U některých modelů spotřebičů lze ovládat pouze jeden parametr a druhý se vybírá ze seznamu možností.

Multicookery s uživatelsky programovatelnými režimy mají řadu výhod, a to i oproti těm s mnoha přednastavenými programy. Z technického hlediska je Multicooker v mnoha modelech totožný. Přehled spotřebičů s funkcí Multicooker je uveden níže.

 • U modelu Panasonic SR-MHS181WTQ lze zvolit teplotu od 40 do 130 stupňů a čas lze nastavit s minutovou přesností od 1 minuty do 8 hodin. Po skončení programu multifunkčního vařiče se spotřebič nepřepne do režimu automatického ohřevu.
 • Redmond RMS-M70 (RMS-M90) umožňuje nastavit teplotu v rozmezí od 35 do 160 stupňů, a to v krocích po 5. Čas je programovatelný v různých krocích (čím vyšší hodnota, tím větší krok) od 1 minuty do 12 hodin.
 • Polaris 0517 je vybaven multifunkčním vařičem podobně jako předchozí model.
READ  Jak vyčistit vnitřek mikrovlnné trouby před spálením

Značka Redmond se specializuje na multifunkční vařiče a je lídrem v inovacích v této oblasti. Jako první zavedli ve svých zařízeních funkci Multicooker. Chcete-li ji použít tímto způsobem:

Pravidla používání

Pro bezproblémový provoz umístěte spotřebič na pevný a rovný povrch. Na stůl můžete položit utěrku, abyste ho během vaření ochránili před rozlitím. Je žádoucí, aby byl multifunkční vařič zapnutý tak, aby nepřišel do styku s jinými spotřebiči a stěnami, aby byl zajištěn nerušený odvod tepla.

Během provozu spotřebičem nehýbejte, aby nedošlo k jeho mechanickému poškození. Neotvírejte víko dříve, než je nezbytně nutné, jinak dojde k úniku tepla, což prodlouží dobu vaření o 20-30 minut. Při prvním použití nového multicookeru důkladně opláchněte všechny části teplou vodou. Při každém spuštění spotřebiče se provedou 4 kroky.

Příprava multicookeru k použití

 • Pánev důkladně vytřete.
 • Zapojte multifunkční vařič do elektrické zásuvky.
 • Zavřete víko spotřebiče a spusťte režim ohřevu mísy.
 • Po zaznění zvukového signálu spotřebič vypněte. Některé modely mají funkci automatického ohřevu.

Načtení produktů

Na dno džbánu vložte pevnou kořenovou zeleninu (mrkev, červenou řepu, brambory). Jejich příprava trvá nejdéle. Na zeleninu naaranžujte kousky masa. Vše naplňte vodou, vínem, vývarem nebo omáčkou: mísa musí být plná do 1/3 nebo více. Hodinu před koncem vaření přidejte měkkou zeleninu, konzervované potraviny, kefír, jogurt nebo zakysanou smetanu.

Vaření v

Po vložení potravin nastavte správnou teplotu. Nižší nastavení pro dlouhou dobu vaření, vyšší nastavení pro rychlé vaření. Proces vaření lze rozdělit do několika fází (nejprve vaření, poté dušení až do konce), což šetří čas a umožňuje dokonalé propečení pokrmu.

 • Vysoká (160-180°, režimy smažení a fritování). Programy vhodné pro kuře, doba vaření 2,5-3 hodiny.
 • Střední (110-120°, režim pečení). Doporučuje se pro rychlou přípravu bochníků chleba nebo červeného masa. Doba vaření trvá 4-6 hodin.
 • Nízká (40-100°, vařit, dušené maso, kaše, jogurt). Pomáhá získat velmi zdravý pokrm. Vhodné pro téměř všechny druhy červeného masa. Doba vaření 8-10 hodin.

Čištění pánve

Při používání multicookeru stačí umýt pouze nádobu, ve které se jídlo vaří. Pohodlnější, pokud je mísa odnímatelná. V opačném případě počkejte, až spotřebič zcela vychladne, a před mytím jej nezapomeňte odpojit ze zásuvky.

 • Misku vyjměte a nechte vychladnout.
 • Nádobí namočte do teplé mýdlové vody. Nepoužívejte studenou vodu bezprostředně po vaření, jinak pánev popraská.
 • Po 10-15 minutách odstraňte z nádobí zbytky jídla. Použijte měkkou houbu nebo hadřík. Hrubé kartáče, kovové sítě, prášky nebo směsi se silnými kyselinami nepřilnavý povlak poškodí.
 • Pánev důkladně vysušte a vraťte ji na původní místo.
READ  Začněte epilovat cukrovou depilační pastu je hustá

Funkce multifunkčního vařiče a jeho první použití

Multicooker je multifunkční přístroj s řadou programů a možností snadné přípravy různých potravin. Celý proces vaření je automatický. Majitel musí připravit jídlo, vložit ho podle pokynů do misky a zvolit požadovaný režim.

Standardní dodávka sady multicooker je:

multicooker, před, prvním, použitím

Používání jakéhokoli modelu a značky spotřebiče je jednoduché, před prvním použitím spotřebiče je důležité seznámit se s návodem k obsluze. Poté vložte požadované množství potravin do mísy a spusťte spotřebič.

Všechny multifunkční hrnce jsou vybaveny standardními programy:

 • Vaření v páře pro osoby, které drží dietu nebo si potrpí na zdravou výživu;
 • dušení a pečení;
 • pečení;
 • příprava jogurtu;
 • vaření boršče a polévky;
 • Program pro nastavení teploty a časového intervalu vaření.

Je pozoruhodné, že tak široká škála režimů umožňuje vařit stejné potraviny různými způsoby.

Hlavní režimy multifunkčního vařiče a tipy pro použití

Modely multicooker s jednoduchým ovládáním mají 6 režimů rozdělených do dvou skupin. První kategorie provádí automatické vaření, např. kaše. Pro použití spotřebiče stačí stisknutím tlačítka spustit program. Pro dosažení nejlepších výsledků výrobce doporučuje nakládat složky v přísném dávkování. Použijte k tomu číselníkový měřicí přístroj.

Před prvním použitím spotřebiče jej můžete postříkat citronem a poté mísu opláchnout a důkladně osušit.

Druhá kategorie zahrnuje režimy pro vaření, dušení a pečení. Jediným rozdílem mezi programy je čas. Při provozu multifunkčního vařiče je třeba si uvědomit, že časovač začne odpočítávat čas od okamžiku zapnutí spotřebiče. Při používání programu vaření je vhodné si uvědomit, že časovač odpočítává čas od okamžiku, kdy se voda začne vařit.

Všimněte si, že počáteční použití multicookeru musí být nominální, tj.е. Spotřebič se uvádí do provozu pouze vyprázdněním a přidáním vody. Tekutinu přiveďte k varu a přidejte lžíci octa nebo citronu. Doporučuje se také propláchnout ventil výstupu páry. Teprve po provedení těchto opatření můžete multicooker používat a být si jisti kvalitou vařených potravin bez nečistot a zápachu.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS