Mikrovlnná trouba při nečinnosti vydává hluk: Proč mikrovlnná trouba hučí, když je zapnutá: příčiny, diagnostika

Dnes má téměř každá domácnost mikrovlnnou troubu, kterou lze použít k ohřevu potravin, přípravě teplých sendvičů k snídani nebo ohřevu dětské výživy. Mikrovlnná trouba vydává při provozu bzučivý zvuk. Když je však šumu příliš mnoho, je to pro uživatele signál, že něco není v pořádku. Pochopte, proč může mikrovlnná trouba při provozu vydávat bzučivé zvuky.

Příčiny neobvyklého hučení v mikrovlnné troubě

Mikrovlnná trouba může být hlučná z mnoha důvodů. Bez ohledu na stupeň obtížnosti je třeba spotřebič co nejrychleji opravit nebo provést jeho údržbu. Pokud se tak nestane, mohou i malé problémy způsobit vážné potíže a zvýšit náklady na opravy.

ztlumit, mikrovlnnou, troubu, samsung

Zásobník sklouzne

Nejčastěji je to důsledek nedostatečné údržby. Konkrétně: zbytky jídla se hromadí pod tácem, talíř se zasekává. Motor je přetěžován a může začít vibrovat. To způsobuje přehřívání a opotřebení trouby. Mikrovlnnou troubu je třeba vyčistit.

Pokud to nepomůže, je třeba zkontrolovat stav systému pohonu. Odstraňte kryt a spodní část zásobníku.

Ventilátor je rozbitý

Nejčastěji je to způsobeno opotřebením pouzdra. U levných mikrovlnných trub k tomu dochází poměrně rychle. Tento problém je ještě patrnější u modelů se společným zásobníkem a motorem ventilátoru. Je třeba zkontrolovat systém chlazení a cirkulace vzduchu.

Problémy s magnetronem

Pokud žárovka zcela selže, mikrovlnná trouba vydává hlasitý bzučivý zvuk, ale neohřívá. Porucha magnetronu je nebezpečná. Mikrovlnné trouby s tímto problémem často způsobují jiskření. Magnetron by měl být zkontrolován.

Doporučujeme, aby práci provedli profesionální technici. Kutilové, kteří umí zacházet s měřicími přístroji, by si měli vyhledat specifikace konkrétního modelu magnetronu na internetu.

Zářič není zpravidla opravitelný. Musí být nahrazen jako celek. Nový magnetron můžete získat na internetu. Její cena je však často srovnatelná s cenou nové mikrovlnné trouby. Pokud tedy testování prokáže poruchu, stojí za to zvážit, zda provést opravu. nákup nové mikrovlnné trouby zaručuje, že jsou odstraněny všechny možné příčiny poruchy magnetronu.

Porucha kondenzátoru nebo změna parametrů kondenzátoru

V takovém případě mikrovlnná trouba vydává podivný zvuk. Kapacitu této části lze zkontrolovat pomocí jednoduchého multimetru. Před testováním je však nutné kondenzátor zcela vybít. Pokud kryt během měření nevydává signál, je třeba díl vyměnit.

Porucha vysokonapěťové diody

Pokud se to nepodaří, mikrovlnná trouba vydává pípavý zvuk a zahřívá cívku. Oprava je jednoduchá: pomocí multimetru zkontrolujte diodu a případně ji vyměňte. Pokud součást funguje správně, nebude testována při napětí 9 V.

Jak stanovit diagnózu

Počáteční kontrolu mikrovlnné trouby lze považovat za standardní. Spotřebič je částečně demontován. K tomu je třeba vyšroubovat šrouby na zadním krytu a kryt sejmout. Pečlivě zkontrolujte vnitřek spotřebiče. Hledejte zóny tavení, díly a kontaktní plochy s karbonovými usazeninami. Velmi pečlivě zkontrolujte pájecí body vodičů a jejich stav.

Dále se zkoumá hlavní pojistka. Jeho kryt je průhledný. Pokud pojistka praskla, lze přerušené vlákno uvnitř vidět vizuálně. Část je třeba vyměnit. Pokud se však při opakované jízdě pojistka opět přepálí. testování pokračuje.

Pro další diagnostiku je nutný tester. Zkontrolujte všechny součásti na desce s obvody magnetronu. Zkoušku spojitosti lze provést bez odpájení součástek. Pokud je zjištěna jednotka, která není v souladu se schématem zapojení, je vyměněna. Testování desky je ukončeno kontrolou tepelné pojistky. V normálním stavu by měl být jeho odpor nulový.

Kontrolu výkonové diody není možné provést pomocí domácího spotřebiče. Měla by být zapojena do obvodu 220 V. Jeden konec přímo k napájecímu kabelu, druhý konec k druhému konci se zkoušečkou v sérii. Pokud tato dioda vykazuje napětí v jedné nebo druhé poloze, je funkční. V opačném případě by měl být díl vyměněn.

Pokud není možné najít výrobek se stejnou jmenovitou hodnotou, lze použít 5kV diodu s proudem 700 mA.

Kontrola magnetronu probíhá vněkolika fázích.

 • Krbové vlákno. Jeho odpor je do 10 ohmů.
 • Pokud tester při kontrole vlákna ukazuje nekonečno, stojí za to otevřít skříň a zkontrolovat spolehlivost připojovacích svorek a vodičů tlumivky.
 • Zkontrolujte odpor dvojice svorek (na všech svorkách). Pokud se blíží nekonečnu, je vše v pořádku. Pokud tomu tak není, je třeba vyměnit příslušný průchozí kondenzátor.

Pokud magnetron prošel všemi kontrolami, ale nezahřívá se, díl nelze opravit. Dosáhla konce své životnosti, katoda lampy se zcela vyčerpala a ztratila emisi.

Jak vyměnit magnetron

K montáži nového magnetronu do mikrovlnné trouby nejsou potřeba žádné zvláštní dovednosti. Stačí jen opatrnost a dobrý šroubovák. Mikrovlnnou troubu lze rozebrat. Všechny vývody zásuvky musí být označeny, aby bylo zajištěno správné nasazení nového magnetronu.

READ  Symboly na plastovém nádobí pro mikrovlnnou troubu

Nový díl je nainstalován. Pokud nemůžete najít výrobek se stejným označením, můžete se poohlédnout po jeho analogu. Jeho kapacita by měla být vyšší než kapacita standardního magnetronu. A co je nejdůležitější, aby rozměry pouzdra a typ konektoru odpovídaly. Sestava musí při instalaci těsně přiléhat k vlnovodu, aby nedocházelo k úniku záření.

Nenechte ho skřípat

Tento příspěvek je určen pro úplné začátečníky, pro které by mohlo být velmi zajímavé si zde přečíst, jak se jiným podařilo vyrobit protipozitronový urychlovač ze dvou dámských časopisů, dědečkových hodin a modré lepicí pásky, ale sami na to ještě nejsou připraveni. Mám ruce na správném místě, ale nikdy jsem neměl nápad a pak ho realizoval. Někde ale začít musíte.

Dnes porazíme mikrovlnnou troubu (kávovar, parní vařič a tak dále). přístroj, který obvykle piští při každé maličkosti, ačkoli tento hluk není k ničemu (až na výjimky, které tuto poznámku prostě nepotřebují). A nenechte ho pípat!

Obchodníci ve snaze zvýšit prodej velmi podobných výrobků zajistili, že v našich bytech blikají téměř všechny spotřebiče s LED diodami. Ale to lze snadno překonat tmavou fixou nebo lepicí páskou. Co dělat s nepotřebnými pískátky? Ztišit je nebo úplně vypnout!

 • odpojte jej ze zásuvky (a nezapomeňte vyjmout disk, který obvykle všechno roztáčí, aby se nerozbil, když jej otočíte vzhůru nohama),
 • Nezapomeňte, že přístroj je sice odpojen od sítě, ale teoreticky vás může zasáhnout proudem (pro případ, že by zůstal nějaký náboj), takže se předem dohodneme, že nebudeme prsty ohmatávat všechny vnitřnosti,
 • Opatrně odstraňte samořezné šrouby, které drží kryt na místě,
 • sejměte kryt a podívejte se, co je uvnitř.
 • přidejte rezistor do série s reproduktorem (lidé, kteří vědí, jak to udělat, pravděpodobně nečetli tento řádek),
 • Pískání ztišíte tím, že membránu reproduktoru něčím sevřete (někdo do ní strčí kousek vaty, někdo ji přitlačí stejnou modrou lepicí páskou, někdo ji oblepí pěnovou gumou, aby zvuk ztlumil),
 • úplně se zbavit zvuku (odpojit jeden z vývodů reproduktoru),
 • sestavit jednotku zpět a navždy zapomenout na domácí pohodlí.

Pinzetou zvedneme jeden z kontaktů jdoucích do reproduktoru (trvalo 5 sekund, než se vzepřel, pak se odlepil), vložíme pod něj jakýkoli izolátor (na fotografii je kousek papíru), přístroj uzavřeme víčkem, do starých zásuvek opatrně zašroubujeme samořezné šrouby. Vše, nyní zařízení funguje jako dříve, ale nepípá.

Pokud byste někdy potřebovali obnovit užitečnou funkci „probuzení dítěte spícího ve vedlejším pokoji“, lze izolátor vždy vyjmout. Trvalo mi to deset minut, z toho sedm minut jsem musel drhnout víko od mastného kuchyňského prachu.

Nyní vidíte, že všechny ty vrzající parní hrnce a kávovary mohou být tiché. Ale kdo jiný potřebuje strhnout reproduktor? Přesně tak, domácí nepřerušitelný zdroj napájení! Opravdu, pokud jsem doma, mohu si všimnout výpadku proudu bez jeho nepříjemného pískání, a pokud nejsem doma, proč otravovat sousedy, kteří jsou nejen náhle bez elektřiny, ale také odněkud slyší nepříjemné pískání?

Mikrovlnná trouba Samsung F300G

Pokud se vám líbil tento začátek pro velmi-velmi-první-domácnosti, pak vám v dalším článku ukážu, jak vyrobit „nabíječku na notebook“ z rozbité nabíječky telefonu a nepotřebného USB kabelu.

Tichý provoz

Téměř všechny funkce mikrovlnné trouby jsou doprovázeny zvukovým signálem. Při stisknutí tlačítek pro zadání provozních parametrů zazní zvukový signál. Akustický signál během rozmrazování vás upozorní, že je třeba potraviny otočit. Mikrovlnné alarmy také signalizují konec provozu.

Režim ztišení vám zabrání zapomenout, co vaříte nebo ohříváte. Díky upozorněním nemusíte mikrovlnnou troubu několikrát zapínat. Přesto je mnoho uživatelů rádo, že mohou vypnout bzučáky a používat tichý režim provozu.

Pokud máte malé dítě, je ideální tichý provoz. Knoflíky, které pískají, okamžitě upoutají pozornost dítěte a bude si s nimi chtít hrát. Taková hra může mikrovlnnou troubu poškodit. Pokud vaše dítě spí lehce, mohly by ho hlasité zvuky probudit. Vypnutím akustických signálů můžete mikrovlnnou troubu kdykoli používat. Pokud se však vaše dítě o spotřebiče velmi zajímá, je užitečná i funkce bezpečnostního blokování na ovládacím panelu.

Mnoho starších domů má velmi tenké stěny. A sousedé budou vědět, že máte svačinu. Je nepravděpodobné, že by je v noci nebo ráno rozrušily hlasité zvuky z mikrovlnné trouby. Abyste nerušili ostatní, nastavte troubu na tichý režim.

Způsob aktivace funkce se u jednotlivých modelů liší. Postup je podrobně popsán v návodu k použití spotřebiče. Všimněte si popisů těchto možností. Někdy se ztlumí pouze zvuky kláves, zatímco akustický signál konce procesu se vypne. Ujistěte se, že jste si ujasnili, co měl výrobce na mysli, abyste nebyli z nákupu zklamaní.

Funkce tichého režimu není dostupná u všech modelů. Pokud je to pro vás důležité, doporučujeme vám prostudovat technické specifikace zařízení. Všechny potřebné informace najdete na stránkách našeho katalogu. Nabízíme vám spotřebiče nejoblíbenějších značek s oficiální zárukou. K doručení objednávek po Moskvě můžete využít naši kurýrní službu. V rámci Ruska zboží přepravují dopravní společnosti.

READ  Sterilizátor lahví Avent do mikrovlnné trouby

Základní bezpečnostní opatření

Konstrukce všech modelů mikrovlnných trub je téměř totožná, liší se pouze ovládací panel, takže se všechny rozbíjejí, jak dokazují postupy oprav, stejným způsobem.

Statistika oprav zaručuje, že hlavní poruchy mikrovlnné trouby jsou způsobeny nesprávnou obsluhou, porušením základních doporučení výrobce, a nikoli tovární závadou.

Než zjistíte, jaké jsou hlavní závady a jak je odstranit, měl by každý uživatel důkladně porozumět bezpečnostním opatřením při používání rizikových domácích spotřebičů:

 • Pokud je ventilátor uvnitř výrobku vypnutý, nesmí být spuštěn.
 • Nespouštějte magnetron, pokud je varná skříň poškozená a dvířka jsou otevřená.
 • Nikdy nepřipojujte vyjmutý magnetron, jeho záření může přesáhnout 2-4 tisíce voltů, což je velmi nebezpečné.
 • Před prováděním údržby vždy odpojte výrobek od elektrické sítě a vybijte vysokonapěťový kondenzátor.
 • Po dokončení opravy pečlivě prohlédněte vnitřek trouby a odstraňte všechny cizí předměty.
 • Mikrovlnná trouba by nikdy neměla být zapnutá, pokud se nepoužívá. Chcete-li zkontrolovat funkčnost trouby po opravě, umístěte dovnitř skleněnou nádobu s vodou.
 • Pokud je třeba vyměnit vadný nebo vypálený díl, měla by být použita pouze podobná verze s identickými parametry.

Při správném provozu by trouba neměla v pohotovostním režimu vydávat hlasitý zvuk nebo hučení. Svítit může pouze displej, který zobrazuje dobu pracovního cyklu a u některých modelů i aktuální čas.

Jak ztlumit mikrovlnnou troubu Samsung

Příručka k mikrovlnné troubě Samsung MW87KR, M187DMR

R.T. INFO: Vážení návštěvníci. Abychom se vyhnuli zbytečnému nepořádku a usnadnili orientaci, upravili jsme návody pro související modely mikrovlnných trub. Pro rozlišení technických specifikací jsme u jednotlivých modelů uvedli poznámky. Pokud nevidíte specifické označení pro svůj model mikrovlnné trouby. to znamená, že návod je přesně stejný jako model mikrovlnné trouby, o který máte zájem.

Samsung MW87KR Samsung M187DMR

Trouba 2. Příslušenství 3. Ovládací panel 4. Použití těchto pokynů 5. Upozornění 6. Instalace mikrovlnné trouby 7. Nastavení času 8. Co dělat v případě pochybností nebo problému 9. Vaření / ohřev 10. Úrovně výkonu 11. Zastávka vaření 12. Nastavení doby vaření 13. Použití funkce ohřevu 14. Nastavení automatického režimu vytápění 15. Použití režimu vaření Cafeteria 16. Nastavení režimu Cafeteria 17. Použití režimu automatického rychlého odmrazování 18. Možnosti režimu automatického rychlého odmrazování 19. Použití režimu vaření příloh a kaší 20. Použití funkce extrakce pachů 21. Nastavení doby expozice (pro Samsung M187DMR ) 22. Použití funkce oblíbených receptů (pro Samsung MW87KR ) 23. Deaktivace bzučáku 24. Bezpečnostní uzamčení mikrovlnné trouby 25. Průvodce výběrem nádobí 26. Čištění mikrovlnné trouby 27. Skladování a opravy mikrovlnné trouby 28. Specifikace

Trouba Samsung MW87KR

Samsung M187DMR

Příslušenství V závislosti na zakoupeném modelu ohřívače se spotřebič dodává s několika druhy příslušenství, které lze použít různými způsoby.

Spojka je již připevněna k hřídeli motoru na základně trouby. Účel: Spojka otáčí zásobníkem. 2. Válečková podpěra určená k montáži do středu dutiny trouby. Účel: Deska gramofonu podpírá gramofon. 3. Rotační zásobník určený k umístění na válečkový stojan, jehož střed je zarovnán se spojkou. Účel: Otočný talíř slouží jako hlavní varná plocha; pro čištění jej lze z trouby snadno vyjmout. 4. Zásobník na vaření v páře. Účel : Při použití tohoto režimu používejte plastovou nádobu na páru NEPOUŽÍVEJTE mikrovlnnou troubu bez otočného talíře a otočného talíře.

pro Samsung M187DMR

Používání těchto pokynů Právě jste si zakoupili mikrovlnnou troubu Samsung. Návod k použití obsahuje mnoho cenných informací o vaření v mikrovlnné troubě: Bezpečnostní opatření Vhodné příslušenství a nádobí Užitečné rady pro vaření Na začátku návodu najdete vyobrazení mikrovlnné trouby a především ovládacího panelu, abyste snadno našli správná tlačítka. Na obrázcích krok za krokem jsou použity dva různé symboly:

Důležitá poznámka

BEZPEČNOSTNÍ OPATŘENÍ K PŘEDCHÁZENÍ MOŽNÉMU PŮSOBENÍ MIKROVLNNÉ ENERGIE Nedodržení následujících bezpečnostních opatření může mít za následek škodlivé účinky mikrovlnné energie na organismus). V žádném případě nesmí být trouba provozována s otevřenými dvířky nebo s poškozenými blokovacími kolíky, ani nesmí být nic vkládáno do otvorů v blokovacích kolících.

b). Mezi dvířka a čelo trouby nevkládejte žádné předměty a nedovolte, aby se na těsnicích plochách hromadily zbytky jídla nebo usazeniny čisticích prostředků. Dvířka a těsnicí plochy trouby udržujte v čistotě tak, že je nejprve otřete vlhkým hadříkem a po použití měkkým suchým hadříkem.

c). Nepoužívejte vadnou troubu, dokud ji neopraví kvalifikovaný technik mikrovlnné trouby vyškolený výrobcem. Dbejte zejména na to, aby se dvířka trouby bezpečně zavírala a nedošlo k jejich poškození: 1). Dveře, těsnění dveří a těsnicí plochy 2). Závěsy dveří (zlomené nebo uvolněné) 3). Napájecí kabel

Jak ztlumit mikrovlnnou troubu Samsung

Následující příčiny jsou seřazeny od nejpravděpodobnější po nejméně pravděpodobnou, když vaše mikrovlnná trouba vydává hluk nebo hlasitý zvuk. Zkontrolujte nebo otestujte každou příčinu, počínaje nejpravděpodobnějšími příčinami.

READ  Jak odemknout troubu Hansa

Magnetron využívá vysokonapěťový stejnosměrný proud ke generování mikrovlnné frekvence, která jídlo uvaří. Při běžném provozu vydává magnetron slabé hučení. Pokud je však magnetron poškozený nebo se chystá k poruše, může začít vydávat vysoký zvuk nebo dunění. Pokud magnetron začne vydávat hluk, znamená to, že se blíží konec jeho životnosti nebo že může být vadný. Vadná vysokonapěťová dioda může také způsobit, že magnetron bude velmi hlučný. Před výměnou magnetronu nejprve zkontrolujte vysokonapěťovou diodu. Pokud je dioda vadná, vyměňte magnetron. (Varování: mikrovlnná trouba může ukládat smrtelné množství elektřiny ve vysokonapěťovém kondenzátoru i po odpojení mikrovlnné trouby od elektrické sítě.). Vzhledem k vysokému provoznímu napětí a možnosti úrazu elektrickým proudem je výměna elektronických součástek v mikrovlnné troubě velmi nebezpečná. Výměnu magnetronu smí provádět pouze certifikovaný technik.)

Příčina 2 Motor výfukového ventilátoru

Chcete-li zjistit, zda je motor odsávacího ventilátoru vadný, vyjměte jej z mikrovlnné trouby a zkuste lopatkami ventilátoru otáčet ručně. Pokud se nože neotáčejí volně, vyměňte je. Pokud se lopatky ventilátoru volně otáčejí, zkontrolujte multimetrem vstupní napájení a spojitost motoru. Pokud je motor napájen proudem, ale neběží, vyměňte motor. Pokud je narušena kontinuita motoru, vyměňte motor.

Příčina 3 Motor rozdělovače

Disektor je kovová lopatka, která se pomalu otáčí uvnitř mikrovlnné trouby. Při otáčení rozptylovače dochází k náhodnému rozdělování mikrovlnné energie po celé mikrovlnné oblasti. Když se motor rozptylovače opotřebuje, začne chrastit. Zkontrolujte, zda je motor rozptylovače pod napětím, abyste zjistili, zda není opotřebovaný. Pokud proud teče, ale motor je hlučný nebo se netočí, vyměňte jej. (Poznámka: správné napětí lze určit přečtením označení na motoru.). Protože motor míchadla je převodový, hřídel se neotáčí volně.)

Příčina 4 Motor otáčecího stolu

Chcete-li zjistit, zda je motor otočného stolu opotřebovaný, zkontrolujte, zda je na motor přivedeno napětí. Pokud motor dostává správné napětí, ale je hlučný nebo se netočí, vyměňte jej.

Proč se mikrovlnná trouba neohřívá??

Nízké síťové napětí. méně než 220 V. I malá odchylka (20 V) může ovlivnit výkon mikrovlnné trouby, včetně její schopnosti ohřívat. Výsledkem je, že talíř může být horký, ale jídlo uprostřed je studené. Mikrovlnná trouba neohřívá jídlo příliš dobře v důsledku nedostatečného uzavření.

ztlumit, mikrovlnnou, troubu, samsung

Skvrny jsou způsobeny částečkami oleje, které reagují s chladicím vzduchem. 3. Když je zapnutá funkce mikrovlnné trouby/kompaktní trouby, jídlo se velmi rychle ohřeje. V závislosti na typu ohřívaných potravin a nastavené teplotě dochází při tomto procesu k různému množství kondenzace.

Zpětná vazba na dotyk

Т.е. zvuky, které telefon vydává, když se dotknete obrazovky. Můžete zapnout zvuky tlačítek vytáčení (přehrávání tónů při dotyku klávesnice vytáčení) nebo zvuk klávesnice (vhodné pro zrakově postižené a obecně praktické). Přejděte do Nastavení. Zvuky a vibrace. Klepněte na zpětnou vazbu. A stačí přepnout přepínač do správné polohy.

„Populární“ příčiny poškození

Po zakoupení jakéhokoli nového spotřebiče si přečtěte návod k obsluze vzhůru nohama. několikrát, pečlivě, promyšleně, „učením se praxí“. Mnoho lidí na to však zapomíná nebo nechce ztrácet čas. Většinu poruch mikrovlnných trub zavinil jejich majitel. Pokud se seznámíte s potenciálními nebezpečími, snadno to pochopíte.

 • Kovové předměty a dutina mikrovlnné trouby nejsou kompatibilní. Obyčejný okraj nádobí natřený barvou, která obsahuje kovové částice, může způsobit jiskření spotřebiče. Důsledkem tohoto jevu je často porucha magnetronu. Jiskry způsobují poškození slídové desky. Ještě horší je, pokud se „neštěstí“ dotkne prvků obvodu.
 • Dalším prohřeškem majitelů je vaření některých „výbušných“ potravin s použitím nádobí, které vůbec není určeno pro mikrovlnné trouby. Obyčejné plastové nádoby umístěné v komoře mohou způsobit skutečný výbuch, obsah se rozletí všemi směry, ucpe otvory, usadí se na všem, co stojí v cestě. Výsledkem je poškození magnetronu.
 • Provoz bez zátěže není vůbec přípustný. Prázdná komora se zapnutým zařízením téměř nevyhnutelně vede k poruše magnetronu.

Seznam technických příčin také není příliš dlouhý. Jedná se o:

 • Časté přepětí, kterému lze předejít instalací stabilizátorů;
 • fyzické opotřebení spotřebičů, které byly v provozu 7-10 let téměř bez přerušení;
 • Použití komponentů pochybné kvality v nejlevnějších modelech;
 • Tovární vady, které se „objeví“ během záruční doby.

Mikrovlnné trouby jsou technicky vyspělá a složitá zařízení, která vyžadují opatrné zacházení a přísné dodržování všech doporučení výrobce. Mikrovlnnou troubu je vhodné opravovat svépomocí pouze v případě, že je technik seznámen s bezpečnostními pokyny pro práci s mikrovlnným zářením a vysokým napětím. Ještě lépe, pokud má znalosti elektroniky a elektrotechniky.

Jeden z častých problémů je popsán v tomto videu a v komentářích k němu:

| Denial of responsibility | Contacts |RSS