jaká, měla, teplota, mrazničce

Jste si jisti, že přesně víte, jaká by měla být teplota vaší chladničky?

Mnoho majitelů chladniček neví, jaká je v nich správná teplota. klíčový faktor pro trvanlivost a zdraví našich potravin. Kupující důvěřují továrnímu nastavení a nezabývají se tímto problémem. Redaktoři časopisu Homius vám pomohou pochopit problém a poskytnou vám všechny možnosti, jak upravit nastavení různých modelů spotřebičů.

Jaká je optimální teplota pro uchovávání potravin v chladničce?

Jakou teplotu je třeba udržovat v chladničce nebo mrazničce pro skladování potravin, upravuje GOST 26678-85 a SanPiN 2.3.2.1324-03. Pravidla pro skladování potravin vypracovaná pro obchod a stravování platí i pro domácnosti. Správná teplota v chladničce zajišťuje maximální trvanlivost potravin.

Pravidla pro umístění výrobků v hlavní komoře

Na obalu chladničky je zpravidla uvedena optimální teplota pro uchování výživové hodnoty chlazených potravin.

Pro výběr správné police můžete použít návod k zařízení. výrobci uvádějí teplotní rozsah konkrétního zařízení, který se může u jednotlivých modelů výrazně lišit.

To platí například pro chladničky Samsung a Atlant. Průměrná teplota v prostoru chladničky se pohybuje v rozmezí 2 °C až 5 °C.

Chladničky mají několik polic, bočních přihrádek a 1-2 zásuvky na zeleninu. Někdy existuje další zásobník. komora čerstvosti.

Ta má nejnižší teplotu v nádrži a používá se pro skladování potravin, které se rychle kazí.

Pamatujte si jednoduchá, ale účinná pravidla pro používání chladničky s mrazničkou:

  • Teplé jídlo nelze umístit.
  • Dveře musí být pevně zavřené.
  • Umístěte potraviny do chladicího oddílu podle skladovacích prostor.

Každá zóna v chladicím prostoru má stejnou teplotu. To je nesprávné, protože některé potraviny mají optimální teplotu kolem nuly, zatímco jiné „zmrznou“ při teplotě kolem 7 stupňů Celsia.

Zelenina a ovoce se skladují při teplotě 3 °C7 °C. Měly by být uloženy ve speciální přihrádce na spodní polici chladničky. Některé moderní modely jsou vybaveny systémem No Frost.

READ  Jak se připravit na hloubkovou laserovou epilaci bikin

Mořské plody, maso, uzeniny, mléko a sýry jsou citlivé na kažení. Jejich prostředí je velmi příznivé pro rychlé množení bakterií. Požadovaná skladovací teplota je 0 °C2 °C.

Pokud je vaše chladnička vybavena přihrádkou na čerstvé potraviny, použijte ji. Pokud ne, uložte potraviny na horní polici. To je také dobré místo pro uložení alkoholických nápojů.

Také ostatní mléčné výrobky by se neměly uchovávat dlouho. Optimální teplota pro ně je 0 °C6 °C, což je druhá nebo třetí police. Vzhledem k velkému rozsahu si přečtěte podmínky skladování na obalu. Výrobky připravené k vaření a koláče skladujte při teplotě 0 °C3 °C.

Pro slepičí vejce, saláty se zakysanou smetanou nebo majonézou, chleby a polévky je optimální teplota 3 °C6 °C. Jedná se o prostřední část prostoru chladničky, obvykle třetí polici.

Spodní část je určena pro skladování potravin při teplotě 6 °C až 10 °C. ideální pro nakládané okurky. Ovoce a zeleninu vložte do speciálních zásuvek.

Přihrádky na dveřích jsou částí chladničky s nejvyšší teplotou. Skladujte zde různé omáčky a šťávy.

Mrazicí oddíl lze umístit buď na horní, nebo na spodní část přístroje. V každém případě však platí pravidlo: čím dále od mrazáku, tím teplejší sláma.

Každý potravinářský výrobek má specifický přístup ke skladování. Spotřebitelé se bojí nebo jednoduše nevědí, že mohou změnit teplotní režim. Svědomitý prodejce se zeptá na to, co se bude v chladničce nejčastěji uchovávat, a provede potřebné úpravy.

Teplotu si však můžete a měli byste nastavit sami, pokud se maso, saláty a další potraviny nevejdou do příslušných oblastí. Budete pak platit méně za elektřinu a budete si moci koupit více lahůdek.

Mrazicí oddíl

Co se týče mrazničky, můžete začít intenzitou (a hustotou) náplně v mrazničce.

Pokud v mrazničce obvykle nemáte mnoho potravin a nepoužíváte ji tak často, neměli byste nastavovat vyšší teplotu.14 stupňů.

Pokud se mraznička používá často, je naložená více než polovinu času a většinu potravin tvoří maso, je dobré snížit teplotu.20.24 stupňů.

Optimální teplota, kterou je třeba udržovat v mrazicím prostoru.18 stupňů.

K rychlému zmrazení čerstvých potravin lze použít možnost rychlého zmrazení nebo superzmrazení. Obvykle se to děje v.24.30 stupňů po dobu několika hodin.

READ  Může mixér mlít kávovou sedlinu

Tento postup se považuje za způsob, jak zachovat nejlepší chuť zeleniny, bobulovin, bylinek a jejich chuť.

Tabulka pro skladování potravin

Termíny a podmínky skladování různých potravin jsou upraveny. Pokud chcete znát přesný režim konzervace vašich potravin, stojí za to podívat se na SanPiN 2.3.2.1324-03. Hygienický kodex jasně stanoví parametry konzervace pro každou z potravin. Vědci sestavili tabulku, která zohledňuje vlastnosti masa, ryb a rostlinných potravin.

Zveřejnění údajů v rámci tohoto článku nemá smysl, dokument je veřejně dostupný, jsou v něm připomínky k výběru obalů, způsobům vkládání potravin do domácích spotřebičů a k tomu, jak se potraviny používají.

Nejužitečnější tabulky najdete na jiných webových stránkách ve zkrácené podobě. Jeden z nich se stane praktickým průvodcem. Je neetické doporučovat nějakou konkrétní. Můžete si sestavit vlastní tabulku na základě místních hygienických předpisů.

Důležité! Užitečná je kombinace znalostí o výběru správných potravin a znalostí o jejich správném skladování.

Co je důležité vědět o mrazničce?

Nezaměnitelná teplota v mrazicím prostoru chladničky.18° C. Toto nastavení zajišťuje, že většinu potravin lze zmrazovat po dlouhou dobu, aniž by došlo k jejich zmrznutí nebo namrznutí.

Mnoho výrobců nyní nabízí šokové chlazení u běžných modelů pro domácnosti. Výhodou rychlého chlazení je, že potraviny nekrystalizují a zachovávají si své zdraví prospěšné vlastnosti.

Pro správné použití funkce Super Frost musíte vědět, jak funguje: jedna nebo více zásuvek klesne na 25-30 stupňů pod bod mrazu. To umožňuje přeměnit čerstvé potraviny na led 2 až 3krát rychleji než obvykle.

Chladnička však potřebuje čas na snížení teploty. Z tohoto důvodu se řiďte radami výrobců: nastavení proveďte několik hodin (lépe 24 hodin) před vložením spotřebiče (například před odchodem do obchodu).

Teplotní režim, pro který je vaše mraznička vhodná, zjistíte podle symbolů: hvězdičky-sněhové vločky. Jeden znamená, že chladnička dokáže udržet.6° C, dva. 2.12° C, tři.18° C. Jednotky se 4 sněhovými vločkami mají funkci rychlého zmrazení.

Maso. Teplota a doba skladování

Čerstvé maso vydrží v chladničce asi tři dny. Pokud ji plánujete uchovávat déle, je nejlepší ji zmrazit při. Maso před zmrazením uzavřete do vzduchotěsných nádob. Potraviny tak vydrží v mrazničce několik měsíců.

Mrazicí oddíl by měl být níže.18 °C. To pomáhá uchovat živiny a udržet potraviny čerstvé. V chladničce by však měla mít teplotu kolem 1-2 °C, což je těsně nad nulou. Tím se účinně prodlužuje doba skladování.

READ  Mohu odsavač par mýt v myčce nádobí?

Následují obecná doporučení, jak dlouho mohou být základní masné výrobky bezpečně skladovány za správných podmínek.

  • Syrová drůbež 1-2 dny až 9 měsíců. bezpečná doba skladování v chladničce, až 1 rok (jatečně upravené tělo). bezpečná doba skladování v mrazničce
  • Syrové mleté maso po dobu 1-2 dnů a 3-4 měsíců
  • Syrové červené maso 3-4 dny a 4-12 měsíců. v tomto pořadí
  • Syrové ryby 1-2 dny a 5-6 měsíců
  • Maso po tepelné úpravě. 3-4 dny a 5-6 měsíců

Jaká je optimální teplota v chladicím prostoru?

Jaká by měla být teplota v samotné chladničce? Na tuto otázku neexistuje jasná odpověď.

Teplota se vždy mírně liší. To závisí na tom, jak mraznička funguje. Ne vždy to funguje. Odmrazovací cykly zvyšují teplotu. Při nadměrných teplotních výkyvech nemohou být potraviny v chladničce vždy dostatečně chladné, a proto zůstávají čerstvé.

DŮLEŽITÉ! Všimněte si také rozdílných teplot v různých částech chladírny. Může se lišit. Při rozdělování potravin v chladicím prostoru dodržujte požadované nastavení teploty.

�� ÚKLID A ORGANIZACE LEDNICE jak správně uspořádat potraviny v lednici?!

Skladovací teplota pro různé produkty

1 den 1 týden 3 týdny 3 měsíce Půl roku Rok
6 (střední a horní police) Výrobky připravené k jídlu (saláty, pyré atd.). д.) Klobása, paprika Přírodní med
2 (spodní police) Melouny, mléčné výrobky, chlazené ryby, maso a mořské plody Kysané zelí, kukuřice. houby Hrozny, broskve, švestky, kiwi Vejce, hrušky, celer Granátové jablko, tuřín
8 (výsuvná přihrádka na zeleninu) Čerstvé ovoce a zelenina Citrusové plody, jablka
0 C (čerstvá zóna) Chlazené ryby, mořské plody a maso Hrušky, jablka a mrkev
10 (dveře chladicího oddílu) Tvrdý sýr, citron Omáčky, ovocné a zeleninové šťávy, máslo Alkoholické a sycené nápoje, léky
-18 (mrazicí oddíl) Těsto Polotovary, zmrzlina Ovoce, bobuloviny, zelenina, maso, ryby Houby. drůbež, olej
| Denial of responsibility | Contacts |RSS