Proto profesionální kuchaři volí pánve z nerezové oceli. Nejen kulaté pánve, ale i velké průmyslové pánve. Umožňují rychlou přípravu masa, zeleniny nebo ryb s minimální námahou.

Litinové nádobí je třeba používat opatrně na sklokeramických varných deskách. Je dostatečně těžký a při pádu na varnou desku může prasknout. Litinové nádobí také vyžaduje zvýšenou péči a není nepřilnavé. ne všechny potraviny se na něm pohodlně pečou.

Elektrická varná deska se zahřívá proudem, který jí protéká. Jinými slovy, varná deska se nejprve zahřívá sama a teprve potom nádobí. Indukční varné desky se zahřívají pomocí magnetického pole vytvářeného speciální cívkou umístěnou pod sklokeramickým povrchem, která okamžitě zahřívá dno nádobí.

Pokud je vaše varná deska vybavena infračerveným senzorem, nikdy nenechávejte proces vaření bez dozoru. Pokud kapalina z pánve unikne, na hladkém povrchu bez okrajů se rozlije na podlahu nebo na ostatní hořáky, což způsobí problémy.

Volba materiálu nádobí. interakce se sklokeramickou deskou

Mnoho typů hrnců a pánví pro sklokeramické varné desky je vybaveno moderními technologickými řešeními. Ke každému spotřebiči musí být přiloženo schéma jeho správného umístění. Většina modelů má izolované rukojeti, teploměry, senzory připravenosti. Vaření bude rychlé a příjemné, pokud se použijí určité materiály.

Hlavním požadavkem na nádobí pro sklokeramickou varnou desku je ploché dno. Dokonalé přizpůsobení velikosti prodlouží životnost spotřebiče. Ideální volbou je hladké matné černé dno. To pomáhá materiálu lépe vést a odrážet teplo. Vhodnější jsou podklady, které jsou vyrobeny z několika vrstev různých materiálů. Měly by být vybrány vážené předměty pro domácnost. Vydrží mnohem déle.

Smaltované nádobí

Výrobky pro domácnost s dlouhou životností mají dobrou tepelnou vodivost. Různé designy a barvy vám umožní vybrat si spotřebič, který bude vyhovovat interiéru vaší kuchyně. Smaltované pánve používejte opatrně, aby nedošlo k jejich odštípnutí. Nedovolte, aby se prázdný spotřebič dostal do kontaktu s vyhřívanými povrchy.

Nádobí potažené keramikou nebo teflonem má střední odolnost. Nádobí s magnetickým dnem je vhodné pro všechny varné zóny. Smaltované hrnce nejsou mechanicky odolné. Díky povrchové úpravě kovu se při zahřívání neuvolňují do potravin žádné toxické látky. V tomto nádobí můžete vařit a skladovat své pokrmy.

Nádobí z nerezové oceli

Nejlepší volba pro sklokeramické nádobí. Takové kuchyňské náčiní je estetické, snadno se čistí a dobře vede teplo. Při nákupu sad z nerezové oceli nebo jednotlivých položek je třeba vzít v úvahu magnetické vlastnosti materiálu. V závislosti na výrobci a typu kovu se liší.

READ  Proč je v kotli expanzní nádoba?

Většina kuchyňských spotřebičů z nerezové oceli má na boku spotřebiče piktogramy označující jeho funkci a složení. První číslo označuje obsah chromu, druhé číslo obsah niklu. Elegantní vzhled, snadná údržba a vynikající výkon činí z nerezové oceli vynikající materiál pro sklokeramické pece.

Nádobí z nerezové oceli je k dispozici v mnoha různých tvarech a velikostech. Nemění barvu a má příjemný ocelový odstín. Dvojité dno zaručuje lepší výměnu tepla. Vícevrstvý povlak chrání proti korozi, je hygienický a lze jej použít ve všech typech prostředí.

Hliníkové nádobí s teflonovým nebo keramickým dnem

Hliníkové nádobí lze používat k vaření, ale pouze s keramickým dnem potaženým teflonem. Lehké vaření usnadňují některé vlastnosti základního materiálu. Pánev dokáže nepřetržitě udržovat teplotu až 450 stupňů. Nepostradatelný spotřebič pro každého, kdo má rád rychlé vaření.

Keramický povlak chrání nádobí před všemi druhy poškození. Fritovací hrnce a pánve lze snadno zbavit připálenin, vodního kamene a dalších nečistot. Teflon je mnohem méně omyvatelný, ale má všechny vlastnosti moderního kuchyňského spotřebiče. Křehký povrch nevydrží rychlé změny teploty, takže horké hrnce by se po dokončení vaření neměly dávat pod studenou vodu. Maximální teplota žhnutí je 250 stupňů.

Žáruvzdorné sklo

Technologická, estetická varianta s nízkou spotřebou energie. Nízká tepelná vodivost vede k vysoké spotřebě energie. Žáruvzdorné sklo nemá magnetické vlastnosti, takže je nepoužitelné na indukčních varných deskách. Křehké nádobí trpí teplotními kontrasty a je velmi těžké kvůli tloušťce stěn. Skleněný materiál nemá stejný potenciál ohřevu jako kov. Výrobky se vaří déle; rychlé uvaření velkých kusů masa nebo ryb je obtížnější. Mezi výhody skleněného nádobí patří

  • Inertnost. Sklo nepřichází do styku s vařeným jídlem. Snadná manipulace v kyselém, zásaditém a slaném prostředí.
  • Transparentnost. Skleněné stěny umožňují průběžně sledovat připravovaný pokrm a hodnotit jeho barvu, konzistenci a další parametry. Intenzitu varu vody lze regulovat, aniž by bylo nutné zvedat víko.
  • Odolnost proti korozi. Žádné rezavění. Dlouhodobý kontakt s vodou, špatné utírání nepoškodí nádobí.
  • Žádné póry. Hladký povrch nezanechává skvrny ani se nepřipaluje. Snadno se čistí, neklouže na sklokeramických varných deskách.
  • Snadná péče. K čištění jsou vhodné všechny typy čisticích prostředků. Nečistoty lze snadno odstranit teplou vodou a měkkou houbou. Lze mýt v myčce nádobí.

Litina

Bezešvé výrobky ze slitiny železa a uhlíku, fosforu a křemíku se vyrábějí ve speciálních formách. Obrobek je opracován, odjehlen a opatřen úchyty. Pokrmy připravené v litině si zachovávají plnou chuť.

READ  Jaké plynoměry jsou k dispozici v bytech

Robustní a odolné nádobí má silné stěny a silné dno. Není nijak poškozen. Pokud je pánev nebo hrnec před vařením dobře zahřátý, nepřipálí se. Litinové předměty se nedeformují při vystavení vysokým, nízkým nebo kolísavým teplotám.

Nevýhodou litiny je její velká hmotnost. Nepřetržité používání může poškodit povrch keramického skla. Litinové předměty mohou opakovaným kontaktem s vodou korodovat. Neměla by se používat k vaření kyselých jablečných nebo rajčatových omáček. Skladování potravin v litinovém nádobí se nedoporučuje.

Smaltovaná litina je nejvhodnější pro sklokeramické varné desky. Tyto předměty nejsou náchylné ke korozi, pokud není vnitřní nebo vnější povrch odštípnutý nebo nemá jiné vady, které by narušovaly celistvost povlaku.

Smaltovaný povlak zbavuje litinové nádobí jeho nepřilnavých vlastností.

Charakteristika ideálního dna pro sklokeramické nádobí

Na povrch nádobí, které se má používat na sklokeramické varné ploše, se vztahují důležité požadavky. Nejdůležitější je, aby dno bylo rovné. To je nejdůležitější požadavek. Proto, aby bylo možné používat pánve nebo kastroly na skleněném povrchu, musí mít rovné dno s tmavým nebo matným povrchem.

Je lepší, když na spodní straně není ani trochu rytiny, aby se maximalizovala přilnavost. Průměr podstavce musí být tak akorát, aby vyhřívaná plocha byla v pořádku.

Sklokeramická varná deska je druh elektrické varné desky. Indukční vařiče jsou vhodné pro vaření v jakémkoli typu hrnce s hladkým dnem, zatímco indukční vařiče jsou vhodné pouze pro ocelové nebo litinové hrnce. Smaltované nádobí lze používat i na sklokeramické varné desce.

Odpověď: 1. Litinové nádobí by se nemělo používat na sklokeramické varné desce kvůli velké hmotnosti varné plochy a možnosti prasknutí. Dobrou volbou je v tomto případě zakoupení litého hliníkového kotlíku s nepřilnavým povrchem.

Umístěte pouze na varnou desku se suchým a čistým dnem. Staré hrnce a pánve z plynových nebo klasických elektrických trub nejsou vhodné pro vaření. Zabraňte tomu, aby obsah pánve dopadl na varnou plochu a přilnul k ní.

Sklokeramická varná deska je typ elektrické varné desky. Vizuálně se od běžných elektrických sporáků liší hladkým, zrcadlovým povrchem, na kterém jsou umístěny hořáky Smaltované nádobí lze použít i na sklokeramických sporácích.

Výrobci nádobí doporučují používat nerezovou ocel (slitinu chromu a niklu). Při používání nádobí s určitým stupněm kožních problémů nebo potravinových alergií je třeba dbát zvýšené opatrnosti. nikl může způsobit dermatózy.

Vzhledem k principu fungování jsou indukční vařiče kompatibilní pouze s nerezovým nebo litinovým nádobím nebo speciálními feromagnetickými podstavci (stěny nádoby mohou být z jakéhokoli materiálu). Pokud dno hrnce nebo pánve není magnetické, vařič se jednoduše nezapne.

READ  aresa ar 2302 jak používat

Vlastnosti sklokeramiky

Hlavními nevýhodami sklokeramických varných desek jsou jejich dokonale hladký povrch, vysoká odolnost, rychlý ohřev a praktické funkce. Hranice hořáků jsou schematicky znázorněny na varné desce. Existují však i modely, u nichž lze velikost ohřevné plochy přizpůsobit velikosti používaného nádobí. Lze je použít k vaření v malém hrnci i ve velké pánvi a dokonce i v oválných hrncích. pánvích na ryby, kachny atd.

Reaguji na to jak DĚTI volají na CIZÍ Čísla��

Díky vestavěnému topnému tělesu je ohřev velmi rychlý, stejně jako chlazení. Kromě toho je vyhřívána pouze oblast varné zóny. To vše přispívá k vyšší bezpečnosti a značným úsporám energie.

jaké, nádobí, nemělo, používat, sklokeramické, varné

Různé modely lze volitelně vybavit nejrůznějšími užitečnými funkcemi:

  • Uznávání nádobí. Tato funkce vás upozorní, když je varná zóna prázdná nebo je na ni položen předmět o jiném průměru, než je průměr varné zóny.
  • Funkce automatického vypnutí umožňuje nastavit časovač pro jednu nebo více varných zón.
  • Auto Focus. rozpozná velikost nádobí a automaticky zapne požadovanou plochu pro ohřev.
  • Automatické vaření, rozmrazování, pauza ohřevu. funkce, které také zvyšují pohodlí při vaření.

Sklokeramické nádobí používá speciální odolný materiál s vysokou tepelnou vodivostí. Ale tvrdý nemusí znamenat věčný. Rozumná opatření jsou vždy nutná.

Topná tělesa těchto varných desek mohou být různá:

Nejprve zahřívají varnou zónu a poté přenášejí teplo na dno nádobí.

Existuje také speciální typ sklokeramických varných desek, které jsou indukční. V nich se dno nádobí zahřívá okamžitě při kontaktu s povrchem hořáku díky efektu elektromagnetické indukce. Mezi povrchem varné desky a feromagnetickým povlakem na dně hrnce nebo jiného nádobí vzniká magnetické pole. Zatímco u nádobí pro sklokeramické varné desky je obecně hlavním požadavkem, aby průměr dna odpovídal průměru hořáku, u indukčního nádobí existuje další požadavek: povlak s magnetickými vlastnostmi.

K vyleštění keramiky a odstranění drobných škrábanců je vhodná bělící zubní pasta (ne gel) obsahující jedlou sodu. Použijte jedlou sodu. Smícháním vody a jedlé sody ve stejném poměru vznikne roztok, který je svým účinkem podobný zubní pastě.

Kameninové nádobí se nebojí tepla, ale může se poškodit náhlými změnami teploty. Kontakt horké varné desky se studenou vodou (která se okamžitě mění v páru) může způsobit praskliny nebo změnu barvy povrchu.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS