Nejlepší hrnce a pánve pro indukční varnou desku v roce 2022

Tyto trouby mají minimální spotřebu elektřiny a umožňují vařit s maximálním komfortem. Nevyžadují velkou péči a jsou zcela bezpečné. Jistě už tušíte, že mluvíme o indukčních varných deskách. Je to dobrá volba pro moderní kuchyni. Stačí si v roce 2022 vybrat ten nejlepší hrnec pro indukční varnou desku! Podívejte se na naši nabídku, která vám pomůže!

Co je tak těžkého na koupi indukční varné desky?? Jděte do obchodu nebo na tržiště, vyberte si nejkrásnější model a buď jděte domů spokojeni, nebo nakupujte. Ale bohužel se takové spontánní a nerozumné utrácení může proměnit ve zklamání a nepoživatelné jídlo. Abyste tomu předešli, uvádíme kritéria pro výběr dobré pánve pro indukční varnou desku.

 • Magnetická základna. Existuje několik způsobů, jak to zkontrolovat. První je, že pokud se jedná o moderní hrnec, bude na něm speciální nápis, že je vhodný pro indukční vařič. Druhá metoda spočívá v přiložení magnetu na základnu, a pokud funguje, můžete toto kuchyňské příslušenství bez obav používat.
 • Silná a dokonale rovná základna. Její tloušťka musí být alespoň 5-10 mm, jinak se nádobí zahřívá nerovnoměrně a může způsobit nepříjemnou snídani, oběd nebo večeři. Kovová základní deska (disk proti deformaci) musí být dokonale rovná, aby byla zajištěna dokonalá těsnost indukční varné desky a zvýšil se přenos tepla z vařiče do hrnce. Jinými slovy, zvýší výkon a prodlouží životnost výrobku.
 • Označení. Označení na spodní straně výrobku ukazuje, že základna je vyrobena z feromagnetické slitiny.
 • Průměr základny nad 12 cm. Tento parametr neignorujte, protože varná deska může nádobí jednoduše „přehlédnout“ a odmítnout s ním komunikovat. Milovníci silných hlubokých L si tento aromatický nápoj v indukčním hrnci nepřipraví.

Existují další kritéria výběru, jako je přítomnost víka nebo tepelně odolných úchytů, tloušťka stěn a styl. I tyto parametry hrají důležitou roli, ale v zásadě závisí na osobních preferencích a požadavcích majitele na výrobek. Připravili jsme seznam nejlepších firem, které vyrábějí hrnce pro indukční vařiče ve slušné kvalitě a z různých surovin.

Z čeho by mělo být vyrobeno indukční nádobí

Které indukční nádobí je nejlepší?? Hodně záleží na materiálu, ze kterého je vyroben, a na potřebách hostitelky.

Litina je obzvláště pevná a dobře rozvádí teplo. aby jídlo „objímala“ ze všech stran. Přestože je tento materiál zdravotně nezávadný, není vhodný pro skladování již tepelně upravených potravin; může na ně přenést kovovou chuť. I prázdná litinová nádoba má značnou hmotnost, takže s ní musíte zacházet opatrně, abyste nepoškodili keramický povrch.

Nerezová ocel je jedním z nejčastěji používaných materiálů v indukčním nádobí. Je odolný proti oxidaci, robustní a svým atraktivním vzhledem ladí s okolím. Nerezová ocel je lehká. Slitina má však nízkou tepelnou vodivost. proto mají dobré hrnce z nerezové oceli vždy třívrstvý základ. Vrstva hliníku vložená mezi dvě vrstvy nerezové oceli. Tím je zajištěno rovnoměrné rozložení tepla.

Smaltovaná ocel. Takové nádobí lze vyrobit v téměř jakékoli barvě a dokonce i se vzorem. existují možnosti pro téměř každý vkus a pro každý interiér. Často levné a nenáročné na péči. Smalt není odolný vůči kyselinám a solím a neabsorbuje pachy. Lze v něm skladovat potraviny. Hlavní nevýhodou smaltů je jejich odolnost vůči mechanickému namáhání a změnám teploty. Nesprávné zacházení může způsobit praskání, poškrábání nebo odštípnutí.

Měď má velmi vysokou tepelnou vodivost a dobrou tepelnou kapacitu, a proto se rychle vaří. Antibakteriální vlastnosti materiálu navíc umožňují delší trvanlivost vařených potravin. Nejčastěji jsou jiné kovy potaženy z vnitřní strany, aby se zabránilo oxidaci. Měděné nádobí je drahé a vyžaduje zvláštní péči.

Hliníkové nádobí, které zná každá hospodyňka, není pro indukční vařič vhodné. Byla by však škoda se bez nich úplně obejít: jejich vysoká tepelná vodivost a odolnost vůči teplotním výkyvům není nerozumná. Výrobci vyřešili problém nedostatečných magnetických vlastností hliníku tím, že na dno přidali vložky z nerezové oceli. Při nákupu buďte opatrní a zkontrolujte, zda je vybraný hrnec vhodný pro indukční varnou desku.

Více informací o tom, jak si vybrat, najdete zde:

Vlastnosti modelů

Indukční varné desky se liší materiálem, velikostí, tvarem a určením. Důležité jsou vlastnosti dna. tloušťka a hladkost., které přímo ovlivňují kvalitu vaření.

Materiály

Výrobky z nerezové oceli vítězí díky snadnému použití, lehkosti a odolnosti proti korozi. Jsou krásné a na hladkém černém povrchu varné desky vypadají jemně. Dlouhá životnost při správném používání. Nevýhody. možnost připálení potravin, takže je třeba pečlivě kontrolovat teplotní režim.

indukční, pánev, vařič

Stará litinová pánev po babičce je dost dobrá na to, aby se na ní dala smažit na indukční pánvi. Jedna podmínka: ploché dno. Moderní smaltované nebo keramicky potažené modely jsou pro takové pánve ideální a k dispozici jsou pánve v různých cenových relacích.

READ  Vodorovný vodní držák ručníků s bočním připojením

Dušení, smažení a grilování. všechny způsoby vaření jsou k dispozici, takže jedna univerzální litinová pánev nahradí několik hrnců najednou. Při správné péči se vlastnosti tohoto náčiní v průběhu let jen zlepšují a investice do něj se bohatě vrátí.

Vhodné pro všechny typy sporáků a do trouby. Nevýhody litiny:

Oblíbenou volbou je indukční pánev z litého hliníku s nepřilnavým povrchem na vnitřní straně. Materiál je měkký a při vysokých teplotách může dojít k jeho deformaci. Proto je vhodné volit modely se zesíleným (zapouzdřeným) dnem a dávat přednost známým značkám. Tato pánev je ideální pro přípravu palačinek, lívanců a rychlých jídel, jako jsou omelety a smažená vejce.

Měděné pánve nejsou tak oblíbené. Důvodů je několik:

Měděné nádobí je známé svým rovnoměrným ohřevem. Vyrábí se převážně v prémiovém segmentu. Měď (plech) se nejčastěji používá při výrobě předmětů se zapouzdřeným základem (jako alternativa hliníku).

Kromě materiálu dna pánve je důležitá i přítomnost či nepřítomnost nepřilnavého povrchu. Obvykle hliníkový odlitek (méně často lisovaný), ocel. Žádané jsou výrobky s kamenným (žula, mramor), keramickým a teflonovým povrchem.

Známí výrobci uvádějí v návodech podrobnosti o povlacích a pravidlech používání, takže spotřebitelé se musí řídit pouze doporučeními a správně o nádobí pečovat.

tvary a velikosti

Sortiment indukčních pánví je rozmanitý. Co je třeba zvážit:

 • Průměr dna pánve musí být nejméně 12 cm (u některých varných desek nejméně 8 cm). Malá základna ztěžuje rovnoměrné zahřívání nádobí na hořáku, což může ovlivnit kvalitu pokrmu;
 • Průměr hořáku musí odpovídat velikosti dna pánve.

Jinak neexistují žádná omezení, takže můžete vařit v kulatých nebo obdélníkových pánvích, pokud si to přejete.

Kromě průměru existují zvláštní požadavky na tloušťku výrobku. Dvě základní pravidla:

Silné a ploché dno umožňuje rovnoměrný ohřev a teplotní stabilitu bez náhlých teplotních výkyvů a zkracuje dobu vaření. Nejlepší přilnavosti k povrchu varné desky je dosaženo pomocí litých kotoučů vložených do dna nádobí.

Tip! Používání nádobí s nerovným nebo plochým dnem způsobuje hluk, praskání, praskání, pomalé vaření a nižší účinnost.

Tloušťka dna je nejméně 5 až 6 cm, nejlépe větší.

Typy pánví

Nabídka je obrovská. takže pokud chcete, mohou si hospodyňky vybrat palačinku, wok, gril, nebo se omezit na obyčejnou víceúčelovou pánev „pro všechny příležitosti“. Chceme však upozornit na to, že v kuchyni musí být několik pánví, které se liší účelem, velikostí a velikostí. To nejen usnadňuje vaření, ale také zlepšuje chuť jídla.

Pánve na palačinky se používají k přípravě palačinek, smažení vajec a dalších pokrmů, které nepotřebují dlouhou dobu přípravy. Jedná se o modely s nízkými okraji, dlouhou rukojetí (obvykle neodnímatelnou) a nízkou hmotností.

Všestranné modely. kulaté, v různých průměrech, s pevnými nebo odnímatelnými rukojeťmi (bakelit, ocel s tepelně odolnými pryžovými nebo silikonovými rukojeťmi). Používá se na omáčky, dušení, smažení, vaření omáček, dresinky atd.

Mřížky s žebrovaným dnem (uvnitř), obvykle čtvercového nebo obdélníkového tvaru. Masivní a ideální pro přípravu masa, drůbeže, ryb a zeleniny. Zkušení kuchaři na těchto pánvích vytvářejí skutečná kulinářská díla. a velmi dobře si vedou i začátečníci.

Díky nesčetným videím, pořadům o vaření a internetovým portálům získávají woky na popularitě. Nejen asijská kuchyně (pilaf, lískové oříšky, udon), ale i nám poměrně známá jídla.

Zvláštní poznámka! Na indukčních varných deskách se používá tzv. evropská pánev wok s plochým dnem (pro elektrické varné desky, indukční varné desky, sklokeramické varné desky). Autentické nádobí má vypouklé dno určené pro speciální hořáky s dutým povrchem.

Milovníci národních kuchyní si mohou koupit tajiny a dokonce i kotlíky, které jsou vhodné pro indukční varné desky.

Těm, kteří mají rádi originální nádobí, doporučujeme podívat se na oboustranné pánve (Berlinger, Tescoma Presto, Leomax „Master Zhar“).

nuance volby

Před nákupem je třeba zjistit, které hrnce jsou vhodné pro indukční vaření a které je třeba odložit. Nádobí není nutné zcela vyměňovat. ve vašich kuchyňských skříňkách se pravděpodobně nachází několik hrnců a pánví, které jsou vhodné pro sklokeramickou indukční varnou desku.

Materiál

Pokročilé hospodyňky jsou přesvědčeny, že pro indukční varné desky je vhodné pouze nádobí z nerezové oceli. Argumentem je, že hrnce jsou magnetické. To není tak docela pravda, protože i nerezová ocel, v závislosti na procentuálním zastoupení složek, které obsahuje, nemusí přitahovat magnet.

Lépe řečeno: pro indukci je vhodný jakýkoli model, jehož slitina obsahuje feromagnety, nejlépe však:

Ocelové výrobky jsou ceněny pro svou odolnost proti korozi, vynikající vzhled, trvanlivost, robustnost a snadné použití. „Nevýhoda: připálení jídla během vaření. snadno se tomu vyhnete, pokud budete důsledně dodržovat nastavení teploty.

Litinové hrnce (při správném používání a údržbě) jsou „věčné“, zdravotně nezávadné, rovnoměrně se zahřívají. Pokrmy v nich připravené jsou vynikající a plné chuti, a proto jsou velmi oblíbené.

Jejich nevýhody: křehkost, vysoká hmotnost. Stačí jeden neopatrný pohyb a povrch varné desky se může poškodit.

Obecně rozšířený názor, že hliník, sklo nebo keramika nejsou pro indukci vhodné, je pravdivý jen zčásti. Pokud jsou do základu těchto výrobků přidány speciální přísady, jsou označeny nápisem „Induction“ nebo mají ikonu spirál, pak si klidně kupte svou oblíbenou skleněnou nebo keramickou sadu.

READ  Vodní nebo elektrický držák ručníků, který je lepší

Nepočítejte se svými stávajícími sadami smaltovaných železných pánví. Na indukčních varných deskách se vaří velmi dobře, ale pouze pokud máte silné a hladké dno.

Na varné desce se nesmí používat nádobí s prohlubněmi (často se jedná o smaltované nádobí)

Hrnec pro indukční varnou desku musí mít silné dno.

Specifikace začínají na 0,6 centimetru, nejlépe na 1 centimetru nebo více. Tato podmínka je nezbytná, protože dno je v kontaktu s varnou plochou. Strany nádobí mohou být tenčí.

Pokud je méně silná, je ohřev nerovnoměrný a hrnec, pánev nebo hrnec při položení na plotýnku chrastí a vydává hlasitý zvuk. To nejen zpomaluje proces vaření, ale také deformuje spodní stranu pánví.

Dalším důležitým požadavkem je dokonale hladký a rovný podstavec, který dobře přiléhá k lesklému povrchu varné desky. Pokud je hrnec nerovný, není vhodný pro indukci, i když je magnetický.

Proto pečlivě kontrolujte nové i staré nádobí. Může se stát, že dlouho zakoupená sada hrnců a pánví se hodí k novějšímu sporáku, ale supermoderní keramika s konkávním dnem musí do „důchodu“.

Rozměry

U všech varných desek, a zejména u indukčních, je důležité, aby se nádobí během vaření rovnoměrně zahřívalo. To je zajištěno použitím nádobí vhodné velikosti. Nádobí by mělo mít průměr alespoň 12 cm, aby dno zabíralo přibližně 70 % nebo více varné plochy.

Řada pánví má požadavek na průměr alespoň 8 cm. Přesné hodnoty závisí na modelu.

Nyní jsou k dispozici panely, které automaticky detekují průměr nádoby, což je velmi výhodné.

Odborníci radí kupovat široké, ale nízké hrnce. V nich se jídlo uvaří rychleji, protože se rovnoměrněji a účinněji zahřívají.

Adaptérový disk

Pokud je v domácnosti více různých typů nádobí, ale žádná ze sad není vhodná pro indukční varnou desku, je vhodné zakoupit speciální kotouč (adaptér). Jeho úkolem je kombinovat kuchyňské náčiní s varnou deskou. Disk tuto funkci úspěšně zvládá.

Při výběru adaptéru je třeba vzít v úvahu následující body

Použití plotýnky umožňuje vařit na varné desce v nádobí, které není vhodné pro indukci (kvůli materiálu nebo průměru).

Nevýhody: Doba vaření se prodlužuje, protože se nejprve zahřívá adaptér a pak nádobí. Nádobí je pouze dočasné, později je lepší koupit vhodné hrnce a pánve.

Jaké nádobí koupit pro indukční varnou desku

Indukční hrnce lze snadno odlišit od ostatního nádobí. Zejména pro pohodlí uživatelů je označen speciálními ikonami v podobě nápisu Indukce, pružiny, ikony závěsu.

Nejčastěji používané materiály jsou

 • Nerezová ocel. robustní, krásná a odolná. Pokrmy neztrácejí svůj tvar a lze je skladovat po dlouhou dobu, aniž by ztratily svou chuť. Nevýhodou je přítomnost niklu, který může teoreticky způsobit alergickou reakci.
 • Litina a smaltovaná litina jsou vhodné pro indukční sporáky, protože mají silné dno. Nevařte a neskladujte kyselé potraviny v nesmaltovaném nádobí. Litina je poměrně těžká a odolná, ale nemá ráda nárazy.
 • Hliník je lehký, ale bez speciální povrchové úpravy tmavne. Vařené potraviny by se v nich neměly skladovat delší dobu. Je lepší a bezpečnější používat lité hliníkové nádobí. Na vnitřní straně je speciální nepřilnavý povlak.
 • Feromagnetické slitiny
 • Krásné a drahé třívrstvé nádobí má dobrou tepelnou vodivost, krásný design, účinný ohřev a vysokou odolnost.

Svou roli hraje také velikost a struktura základny. Může to být monolitický tlustý kruh nebo sendvič z několika vrstev se spodní feromagnetickou vrstvou. Nad ní je vysoce vodivá vrstva. Celá je pokryta nerezovou ocelí a na dně je často disk, který ji chrání před deformací. Na stěny, víko a rukojeti nejsou kladeny žádné zvláštní požadavky.

Keramické a skleněné nádobí se nepovažuje za vhodné pro indukční varné desky. Ale pokud má magnetickou základnu, lze ji na tomto typu sporáku použít. Výhodou těchto hrnců a pánví je, že se v nich dá vařit bez oleje. Keramické nádobí pro indukční varné desky má obvykle nepřilnavý povrch. Uvařené jídlo zůstává dlouho teplé.

Kovové hrnce sovětské výroby nejsou vhodné. Pokud je pro vás některý z nich velmi drahý, můžete jej upravit tak, že jej vybavíte speciálním magnetickým adaptérem. Ale bude mít mnohem nižší rychlost ohřevu.

Nejlepší naběračky na indukční varnou desku

Toto jednoduché a užitečné nádobí je ideální pro ohřívání potravin nebo vaření malých porcí, jako je vaření kaše, vajec nebo omáčky. Rádi bychom vám představili dva nejlepší modely se slušnou výbavou.

GIPFEL VICTORY 1365. 1.5L/stříbro

Tento model všechny překvapí svou praktičností a odolností. Nádobí z nerezové oceli se snadno udržuje, je vysoce odolné a vhodné pro skladování vařených potravin. Materiál neuvolňuje do potravin žádné toxické látky.

Efektivní provoz zajišťuje vícevrstvé zapouzdřené dno s měděnou vrstvou. Kompletní s víkem a výstupem páry. V této naběračce můžete vařit, dusit, dusit a ohřívat jídlo.

Materiál ocel
Tloušťka základny, mm 8
Speciální funkce lze mýt v myčce nádobí, včetně víka
Cena, ₽ 2 999
Najít v obchodě Yandex.Trh
 • Extra silná vícevrstvá základna (8 mm);
 • lze mýt v myčce nádobí;
 • včetně víka;
 • otvor pro zavěšení na rukojeť;
 • robustní a pevné tělo.
READ  Čím natřít OSB desky na ulici

Nadoba Mineralica. 1.4 l/šedá

Naběračka má stylový design a vynikající vlastnosti, mezi které patří 5vrstvý nepřilnavý granitový povlak a solidní zpracování. Za zmínku stojí, že nádobí je zcela bezpečné a nevypouští žádné toxiny ani škodlivé látky.

Pevné tělo se rovnoměrně zahřívá a není náchylné k deformaci. Speciální ochranná vrstva na vnějších stěnách zabraňuje ucpávání a udržuje spotřebič čistý a atraktivní.

Materiál hliník
Funkce lze mýt v myčce nádobí, rukojeť není opláštěná, víko je součástí dodávky
Cena, ₽ 2 429
Najít v obchodě Yandex.Trh
 • neklouzavé rukojeti bez potahu;
 • 5vrstvý nepřilnavý granitový povrch;
 • silná základna;
 • včetně víka;
 • lze mýt v myčce nádobí;
 • stylový vzhled;
 • robustní tělo.

0 nejlepších indukčních nádob pro indukční varné desky

Co se vám z tohoto seznamu líbí nejvíce??

Podpořte svého favorita v hlasování níže!

Rondell Flamme 5,7 l

Toto nádobí je ideálním řešením pro velkou rodinu. velká pánev umožňuje vařit velké množství jídla. Tělo je vyrobeno z odolné nerezové oceli, která zajišťuje praktičnost a trvanlivost nádobí. Neobvyklý tvar víka umožňuje pohodlné a snadné vylévání vody.

Hrnec má měkké, snadno uchopitelné silikonové rukojeti, takže nemusíte používat chňapky. Vnitřní povrch má označení litrů, což je velmi užitečné, pokud je důležité zachovat správné poměry při vaření. Díky speciální technologii třívrstvého dna nádobí rovnoměrně rozvádí teplo, trvale ho udržuje a má nepřilnavé vlastnosti. Velmi snadno se čistí a lze jej mýt v myčce nádobí.

Materiál nádobí Ocel
Víko Sklo
Spodní část Vícevrstvé, tavené na místě

Skvělá pánev, stylový design, velký objem. vše, co potřebujete pro velkou rodinu. Žádné povrchové skvrny v průběhu času. Občas ji myji v myčce, také se dobře drží, nešpiní se. Doporučuji všem.

Mallony Marmo-20 3 l

Třílitrová hliníková pánev má čtyřvrstvý nepřilnavý mramorový povrch. Skleněná poklice dobře sedí na nádobí díky silikonovému okraji. Snadno uchopitelné rukojeti mají silikonové vložky, takže se nezahřívají a zajišťují snadné používání.

Materiál nádobí Lisovaný hliník
Víko Sklo
Spodní část Vícevrstvé s mramorovým povrchem

Cena tohoto hrnce je fantastická pro takovou úžasnou kvalitu. Estetický aspekt je pro mě také důležitý, takže jsem spokojená s tím, jak stylový a krásný tento pokrm je. Stěny a dno jsou silné, rovnoměrně se zahřívá a udržuje teplo. Doporučuji.

Appetite Dream 1MC181P 3 l

Hrnec má smaltovaný povlak. Povrch je odolný vůči potravinovým kyselinám, nereaguje s potravinami, neabsorbuje pachy a neovlivňuje chuť potravin. Dno se nedeformuje, což výrazně prodlužuje životnost nádobí. Díky energeticky úsporné technologii se jídlo ohřívá rychle a rovnoměrně a udržuje si teplo ještě dlouho po uvaření. Ocelové víko má kovový okraj pro pevné uchycení.

Materiál nádobí Ocel
Obálka Ocel
Spodní část Smaltované

Pěkná pánev za rozumnou cenu. Používám ho už šest měsíců a stále se mi líbí. Na dno se nic nelepí a snadno se čistí.

Mallony BAK-S-03 2,8 l

Pánev je vyrobena z nerezové oceli. Vybaveno dvěma krátkými bakelitovými rukojeťmi. Základna nádobí je jednovrstvá a v sadě je dodávána skleněná poklice. Pánev lze mýt v myčce nádobí.

Materiál nádobí Ocel
Víko Sklo
Spodní část Jednovrstvé

Dobrá, levná pánev, spokojená s nákupem. Je lehká, krásná, ale někdy se na ni lepí jídlo.

Nadoba Maruska 2,6 l

Nádobí je vyrobeno ze špičkové nerezové oceli. Víko je vyrobeno ze žáruvzdorného skla a má kovový okraj pro pevnější uchycení. Víko má také vestavěný cedník, takže je ideální pro odkapávání vody.

Pohodlné skládací kovové rukojeti, které v případě potřeby šetří místo. Vnitřní povrch je označen indikátorem objemu. lze mýt v myčce nádobí.

Materiál pánve Ocel
Víko Sklo
Základna Je vícevrstvá, zapouzdřená a vyrobená z hliníku

Co je na něm zvláštního

Nádobí má několik speciálních funkcí. Vyrobeno především z litiny a nerezové oceli. Důležité je věnovat pozornost speciální konstrukci dna hrnce: je silné 2 až 6 mm a jeho průměr je nejméně 12 cm. Tímto způsobem se pokryje celá varná zóna a vaření se urychlí a zefektivní. Podstavec má speciální magnetické vlastnosti. nádobí se indukcí zahřívá, zatímco samotný podstavec zůstává chladný. Na barvě nezáleží. výrobci se snaží své výrobky zdobit a vizuálně je zatraktivnit.

Jak chránit povrch varné desky

Aby byla varná deska v bezvadném stavu, je důležité vybrat nádobí, které nemá žádné vady. Povrch takové varné desky je dokonale hladký a rovný. Přestože nevyžaduje speciální péči, nikdy byste neměli zanedbávat jeho opatrné používání.

Aby panel vypadal bezchybně, je třeba vybrat speciální nádobí bez nedokonalostí.

Nepoužívejte kovové škrabky a kartáče, abyste nepoškodili varnou desku. K čištění nepoužívejte abrazivní prostředky. A samozřejmě se vyvarujte jakýchkoli větších nárazů, které by mohly způsobit odštípnutí indukční varné desky.

indukční, pánev, vařič
| Denial of responsibility | Contacts |RSS