TOP 12 nejlepších elektrických koupelnových sušáků ručníků z roku 2022: přehled modelů s termostatem a bez něj

Elektrický držák ručníků. nepostradatelné zařízení v koupelně. Dnes si povíme, jak si vybrat ten správný.

Elektrické vyhřívané věšáky na ručníky jsou jednoduchým a pohodlným zařízením, které umožňuje rychlé sušení oblečení a odstranění nadměrné vlhkosti, aby se zabránilo vlhkosti a plísním.

jaký, držák, ručníků

Design je určen pro instalaci v koupelně, ale podle uvážení uživatele jej lze umístit do jakékoli místnosti.

Výběr správného modelu není problém, pokud se předem seznámíte s klíčovými kritérii výběru a porovnáte technické vlastnosti oblíbených elektrických zařízení.

Hodnocení podle kolekcí výrobců

Při výběru ručníkového radiátoru jsou uživatelé zpočátku ochuzeni o stejné podmínky. Některá zařízení jsou připojena k teplovodnímu systému (TUV) s více či méně vyhovujícími vlastnostmi topného média a nízkým tlakem. Ostatní mají v topném systému s vysokým tlakem a nechutnou kvalitou vody nainstalovaný ručníkový radiátor (WTR).

Průměry, typy spojů a rozteče mezi středy se mohou lišit. Nástěnné otopné těleso může být umístěno vpravo/vlevo od stoupacího potrubí, což vyžaduje vhodné umístění šroubení na otopném tělese.

Snažili jsme se zohlednit všechny tyto nuance a přidali jsme hodnocení zkušeností výrobce PS na základě skutečné zpětné vazby.

Sunerja Bohema a M

Nejvyšší stupeň v hodnocení nerezové oceli řady Bohema PS od výrobce Sunerja je určen následujícími faktory

  široký rozsah rozměrů. šířka 150 mm, 300 mm, 400 mm, 500 mm, 600 mm, výška 500 mm, 600 mm, 800 mm, 1000 mm a 1200 mm;

 • teplota média je 95 °C;
 • systémový tlak. zkušební, pracovní, jmenovitý 60 atm, 15 atm, 5 atm;
 • Tepelný výkon. 126-1580 kW;
 • objem vytápěného prostoru. 1,3. 15,8 m2.

Schodišťové tyče se montují v blocích po 4 až 6 s mezerami mezi nimi. Nejmenší model má dva bloky po čtyřech krocích. Nejdelší chladič má pět bloků se šesti příčkami.

Uvedený tlak umožňuje instalaci jak do stoupaček TUV, tak do systémů dálkového vytápění. Z hlediska designu používá společnost technická řešení následujících typů:

 • nejlevnější variantou je PC bez povrchové úpravy, nerezová ocel je na vnější straně broušena a leštěna elektroplasmou, čímž se dosáhne zrcadlového povrchu za nízkou cenu;
 • pro elitní interiéry si můžete objednat (v prodeji jsou k dispozici jen zřídka, musíte si počkat týden) PS v metalické barvě (4 typy), tloušťka iontově plazmového nástřiku je 5 mikronů;
 • Pro chladnější oblasti a betonové prefabrikované byty je vhodnější verze s práškovým nástřikem, barva bude RAL Classic a zvýší se tepelný výkon;
 • Pro milovníky exotiky, opět na přání, výrobce trubky nejprve opískuje a poté výslednou strukturu natře barvami, přičemž barvy jsou většinou „kovové“. zlatá, stříbrná, mosazná, bronzová;
 • Sametově měkké potahy s vločkami na dotek zabraňují odlétávání i malých, lehkých předmětů, jako jsou ponožky nebo kapesníky, z příček ručníkového radiátoru.

Suenerja M je klasický držák ručníků ve tvaru M, který je stále velmi oblíbený. K dispozici je osm modelů, z nichž čtyři mají rozměry 50×50 cm, 50×65 cm, 60×60 cm a 60×60 cm. Zbývající čtyři provedení mají stejné rozměry, ale jsou doplněna dvěma policemi na spodním a horním registru.

Připojení pouze boční, se spojovací maticí G 1″, vzdálenost mezi středy 50 cm nebo 60 cm. Z hlediska tlaku a teploty jsou charakteristiky modelů ve tvaru M shodné s výše popsanými žebříkovými držáky ručníků.

Kolekci lze také rozšířit o dva robustní modely stejného tvaru/konstrukce, High-Tech M, o rozměrech 50 x 65 cm a 60 x 60 cm.

Namísto prvků ve tvaru U pro spojení vodorovných trubek se zde používají spřažené přímé spojky z tenké trubky.

Možnost instalace pomocí rohových prvků na vodovodní zásuvky nebo přímo na stoupací potrubí bez obtoku. Důležitým faktorem je desetiletá záruka společnosti na její výrobky.

READ  Jaká by měla být teplota v mrazničce

Vnitřní stěny mohou být potaženy vrstvou Polymer Protect, která se nanáší během výrobního procesu topného produktu. Tím se zabrání elektrochemické korozi způsobené rozdílem potenciálů v polypropylenových stoupacích potrubích bez uzemňovací ochranné smyčky.

Terminus Standard

Hlavní výhody domácích produktů společnosti Terminus jsou tyto

 • laserové řezání a svařování;
 • kontaktní svařování, které používají výrobci Citroen, Toyota, Mercedes;
 • tloušťka stěny trubky od 2 mm;
 • Třída oceli AISI 304L, odolná vůči všem druhům koroze;
 • trojité balení;
 • 15 let působení na trhu

Aby se zabránilo padělání, je na závitové části každého ručníku uvedeno označení značky v ruštině, název značky římskými písmeny, záruční doba a země výroby „Made in Russia“.

Druhé místo řady Terminus Standard v předloženém žebříčku je způsobeno následujícími faktory:

 • záruka. 15 let při zakoupení přímo u výrobce, 10 let při objednání v internetovém obchodě;
 • barva. podle standardního katalogu, na objednávku, čekací doba 4 týdny
 • připojení. boční, diagonální, spodní pomocí dodatečné instalace zátek a rohových prvků, kohoutek Mayevsky zůstává vždy nahoře;
 • Typ stoupacího potrubí. teplovodní nebo topný systém, individuální vytápění s nemrznoucí směsí v systému;
 • design je žebřík ve tvaru U s příčkami vyčnívajícími ven o 13,5 cm;
 • provedení. tři velikosti 532×596 mm, 532×796 mm, 432×596 mm s 5 nebo 7 příčkami;
 • Design. symetrické schodiště se stejně rozmístěnými příčkami;
 • teplota chladicí kapaliny je maximálně 105 °C;
 • tlak. jmenovitý 5 atmosfér, tlaková zkouška při 25 atmosférách.

výběr materiálu

Bod týkající se věšáků na ručníky. K jejich výrobě se používají následující typy materiálů:

 • měď a mosaz. vyznačují se vysokou tepelnou vodivostí a dobrým udržováním teploty. Rychle se však kazí, může se zhoršit vlivem tvrdé vody. Pro připojení k centrálnímu systému TUV se smí používat pouze pozinkované trubky;
 • nerezová ocel. robustní provedení s krásným leskem. Jejich životnost je prakticky neomezená, pokud zvolíte trubky s tloušťkou stěny alespoň 2,5 mm;
 • černá ocel. doporučuje se pro použití ve venkovských domech a chalupách jako průtokový vyhřívaný držák ručníků s napojením na teplovodní systém. Vnitřní povrchová úprava antikorozní směsí. Při tvrdé vodě se uvnitř může časem usazovat kal, průměr potrubí se zmenšuje a spotřebič hůře topí.

Frekvence používání

V rodině s dětmi je sušení koupelnových doplňků a drobného oblečení častým úkolem, proto se hodí „nevypínatelný“ spotřebič s vodním pohonem. I když ručník není mokrý, cívka ho udržuje v teple, což je příjemné a pohodlné, zejména v zimě, když se děti koupou.

jaký, držák, ručníků

Velký elektrický vyhřívaný věšák na ručníky, který je trvale zapnutý, vyjde moskevskou rodinu při dnešních cenách na 250 eur měsíčně.

Kombinované modely

Pokud se nemůžete rozhodnout, zda jsou ohřívače ručníků elektrické nebo vodní, podívejte se na kombinované modely. Jsou drahé, ale umožňují přepínat mezi oběma způsoby vytápění. V koupelně je k dispozici plnohodnotný radiátor, který dokáže udržet teplý vzduch a v chladnějších obdobích i suché a teplé oblečení. Po skončení topné sezóny bude topné těleso vytápět místnost. Pokud je váš ručníkový radiátor připojen k systému teplé vody, budete muset elektřinu používat pouze po krátkou dobu. A pokud plánujete delší odstávku, můžete chladicí kapalinu nahradit nemrznoucím prostředkem, aby se snížilo opotřebení topného tělesa.

Nejodolnější „suché“ držáky na ručníky, protože nedochází k destruktivnímu vlhkému prostředí. Jsou obecně dražší než modely na bázi vody s topnými tělesy v kapalině. I když je napájení vypnuté, topné těleso oxiduje spolu s horkou vodou, což urychluje jeho selhání. U některých výrobků lze topné těleso vyjmout, ale je třeba vypustit vodu.

Další slabinou kombinovaných ohřívačů je množství uzavíracích ventilů. Takový ručníkový chladič má více slabých míst, která mohou v případě tlakových rázů unikat. Obyvatelé přízemních podlaží, která absorbují hlavní nárazy, by proto měli volit výrobky s minimem spár a švů.

Možnost připojení otopných těles s držákem na ručníky na samostatný topný okruh

Tato možnost předpokládá vytvoření samostatného okruhu v kotelně s čerpadlem a čerpadlovou skupinou, který je určen pouze pro zásobování teplem sušičů ručníků. Jedná se o uzavřený okruh, stejně jako každý jiný topný okruh. Z tohoto důvodu se předpokládá instalace jakýchkoli modelů vodních sušičů ručníků, včetně designových modelů, jejichž výběr je velmi široký, na samostatný okruh. Mezi designovými ručníkovými radiátory je široká škála výkonných modelů, které mohou snadno nahradit jiná topná zařízení v koupelnách a sprchách. Т.е., v tomto případě lze koupelnu vytápět pomocí věšáku na ručníky. bez použití radiátorů.

READ  Vodorovný vodní držák ručníků s bočním připojením

V souladu s tím je organizace samostatného okruhu sušičky ručníků nejdražší variantou, protože vyžaduje instalaci dalších zařízení (vývod na rozdělovači, čerpadlová skupina, čerpadlo, automatizace kotelny), jejichž provoz rovněž zvýší náklady na provoz.

Výhody: Možnost použití designových modelů vodních držáků na ručníky, realizace vytápění koupelny bez použití radiátorů. Provoz držáku ručníků je zajištěn nepřetržitě, po celý rok.

nevýhody: dodatečné vybavení a provozní náklady.

Je důležité vzít v úvahu. Při výběru modelu sušáku ručníků pro vytápění koupelny by měl být jeho výkon přepočítán na přívodní teplotu 60 °C, zatímco radiátory se počítají na přívodní teplotu 80 °C.

Typy instalací

Vyhřívané věšáky na ručníky lze rozdělit do tří skupin podle typu instalace:

 • podlahové modely, většinou na bázi vody,
 • nástěnné, mohou být elektrické nebo s vodním ohřevem,
 • Přenosné, elektricky napájené modely, které lze snadno přenášet po koupelně nebo do jiných místností.

modely s připojením na přívod teplé vody se instalují ke stěně nebo na podlahu. Pokud je koupelna malá, je ideální nástěnný model; například žebříkový věšák na ručníky nezabere o mnoho více místa než věšák na ručníky. Volba vhodného modelu může být elektrická nebo vodní.

Při výběru nástěnných modelů je třeba věnovat zvláštní pozornost, pokud má stěna, na kterou se plánuje instalace, různé úrovně, zejména pokud je z poloviny obložena dlaždicemi. Model by měl být vybrán s ohledem na to, že bude umístěn nad nebo pod hranicí obkladu; je možné najít takový, který lze instalovat na stěnu s rozdílem úrovně.

K instalaci přenosného zařízení není třeba mnoho dodávat, do zásuvky jej může zapojit i ten, kdo se nevyzná v konstrukci nebo instalačních nástrojích.

Základní kritéria výběru

Vyhřívaný držák ručníků má poměrně jednoduchou konstrukci. Před výběrem zařízení do koupelny byste si však měli prostudovat, jakým bodům byste měli věnovat pozornost.

Typ vytápění

Současný trh nabízí různé modely, které se liší složením, a tedy i způsobem přenosu tepla z topného tělesa na povrch zařízení.

 • Suchý kabel. Izolovaný drát se používá jako topné těleso. Taková zařízení mají relativně nízkou spotřebu, rychle dosáhnou předem stanovené teploty a stejně rychle se po odpojení od sítě ochladí. Proto se kabelové konstrukce pro vytápění nepoužívají. Je třeba poznamenat, že u některých moderních modelů kabelů je za účelem zvýšení tepelné kapacity prostor mezi topným tělesem a stěnami konstrukce vyplněn izolačním materiálem s vysokou tepelnou vodivostí.
 • Tekutý „mokrý“. Jako topné těleso se používá elektrické trubkové topné těleso (TEN). Náplň těchto modelů může být voda, olej nebo nemrznoucí směs. Přestože existují rozdíly ve vlastnostech používaných chladiv, nehrají při výběru jednotky zásadní roli.
 • Kombinace. Tyto modely jsou „svázány“ s topným systémem. Toto řešení má svá omezení, a to jak z hlediska místa instalace, tak z hlediska pravidel orientace zařízení v prostoru. Kombinované věšáky na ručníky jsou však velmi účinné a doporučují se pro trvalou instalaci v teplovodních topných systémech. Hlavními nevýhodami těchto zařízení jsou vysoká cena, složitost instalace, snížená účinnost v důsledku větrání systému.

Na rozdíl od kabelových konstrukcí je u „mokrých“ modelů důležité správné umístění. Jakékoli chyby při instalaci ovlivní cirkulaci topného média a následně i výkon zařízení. Proto doporučujeme přenechat instalaci chlazených modelů odborníkům.

Power

Druhým nejdůležitějším faktorem, který je třeba při výběru elektrického vyhřívaného držáku ručníků zvážit, je výkon. Výkon zařízení je přímo úměrný ploše místnosti. Jinými slovy: čím větší prostor, tím více energie je potřeba na vytápění a sušení.

K udržení teploty 18 °C v koupelně je zapotřebí 90 až 110 wattů na m2 plochy. Tento rozdíl je způsoben tepelnými ztrátami přes plášť budovy, zasklení a přirozené netěsnosti dveří. Množství energie potřebné k vytápění závisí také na typu větracího systému, uspořádání místnosti, dalších zdrojích tepla a dalších faktorech.

READ  Jaký je rozdíl mezi plynovou a elektrickou troubou

Aby byl zajištěn maximálně efektivní provoz bez přílišné spotřeby energie, měl by se pro výpočet optimálního výkonu ohřívače ručníků použít následující algoritmus: pro vytápění koupelny a sušení ručníků je zapotřebí 140 wattů (v průměru) na metr čtvereční plochy.

umístění spotřebiče

Na trhu jsou dnes dva typy elektrických věšáků na ručníky:

Nástěnná zařízení jsou praktická a kompaktní, což je důležité při umístění v malých místnostech. Hlavní potíž nastává při přemístění zařízení na jiné místo: je nutné demontovat stacionární držáky, zakrýt otvory a upevnit všechny prvky na novém „rozloženém“ místě. Tyto problémy odstraňují podlahové modely, jejichž hlavní výhodou je mobilita.

Způsob připojení

Při rozhodování, který elektrický sušák ručníků je za určitých okolností lepší, byste měli věnovat pozornost způsobu jeho připojení:

 • Otevřít. Přístroj je zpočátku dodáván s napájecím kabelem se „zástrčkou“, která se připojuje do domácí zásuvky. Je to pohodlné, praktické, ale nebezpečné, zejména pokud se přístroj používá v místnostech s vysokou vlhkostí. Tato alternativa se používá, pokud stroj není vybaven termostatem.
 • Skryté. Napájecí kabel je veden buď ve speciálních kanálech, nebo ve zdi. Proces pokládky je náročný na práci a komplikovaný. Tento způsob však zaručuje provozní bezpečnost zařízení tím, že vylučuje možnost kontaktu vody s elektrickým kabelem.

Abyste se vyhnuli úrazu elektrickým proudem, odborníci důrazně doporučují připojit elektrická zařízení v koupelnách přes nouzový jistič RCD.

Materiál

Výrobci používají pro elektrické věšáky na ručníky různé materiály, nejčastěji tyto

 • Černá ocel. Nejlevnější typ výrobku. Antikorozní ochrana se nanáší na vnější povrch materiálu a zabraňuje korozi, pokud je vystaven působení vody nebo agresivních látek. Tento nátěr není zpravidla dlouhodobý, což vede k rychlé degradaci konstrukce.
 • Nerezová ocel. Ideální materiál pro elektrické věšáky na ručníky. Tento materiál je dekorativní, pevný a má dlouhou životnost. Jediné, co ovlivňuje dekorativní vlastnosti těchto výrobků, je vliv abrazivních látek používaných v některých čisticích prostředcích.
 • Základní kovy. U designových modelů se častěji používá měď a mosaz. Tyto materiály mají vysokou tepelnou vodivost a dekorativní efekt. Druhou stranou mince je nízká mechanická odolnost a vysoká cena tohoto typu výrobku.

Tvar

Trh dnes nabízí velký výběr elektrických sušáků ručníků různých tvarů a velikostí. Následující vzory patří k nejoblíbenějším:

 • Schodiště. Horizontální prvky vhodné pro umístění drobných oděvů.
 • Serpentiny. Klasický design držáku na ručníky;
 • S horní policí. Přítomnost tohoto prvku umožňuje majiteli využít horizontální rovinu k umístění čistých ručníků, čímž se šetří místo.
 • Rotační modely. Ideální pro malé koupelny. Hlavní část jednotky je připevněna ke stěně, zatímco boční prvky „fungují“ jako dveře skříně a v případě potřeby zvětšují užitnou plochu jednotky.

Souhrnná tabulka funkcí

Vlastnosti Typ držáku na ručníky
voda elektrický hybridní
připojení TUV, stoupačky topení Zásuvka 220 V topné stoupačky a síť 220 V
formulář jakýkoli
měsíční náklady celoroční platba za elektřinu účty za elektřinu mimo topnou sezónu
složitost připojení vysoká nízká vysoká
cena produktu nízká vysoká
tepelný výkon vysoká střední proměnná
možnost zaplavení nižších sousedů ano ne pouze během topné sezóny

Nejlepší věšák na ručníky, elektrický, hybridní nebo vodní, by měl být vybrán na základě všech podmínek použití a jejich výkonu popsaných v tomto průvodci.

jaký, držák, ručníků

Tip! Pokud potřebujete mistry na opravu koupelny, je tu velmi praktická služba, která vám pomůže najít profesionály od společnosti PROFI.RU. Stačí vyplnit údaje a budete kontaktováni a budete si moci vybrat, s kým chcete spolupracovat. Každý odborník v systému má hodnocení, recenze a příklady práce, které vám pomohou s výběrem. Zní to jako mini tendr. Podání žádosti je ZDARMA a k ničemu vás nezavazuje. Působí téměř ve všech městech v Rusku.

Pokud jste masér, klikněte zde, zaregistrujte se v systému a můžete přijímat objednávky.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS