Materiály potřebné pro instalaci klimatizace

Standardní sada materiálů pro instalaci a plnění klimatizace zahrnuje

 • 38″ a 14″ měděné trubky pro klimatizační jednotky, pro vytvoření freonového potrubí.
 • Mosazné matice stejného průměru jako potrubí.
 • Tepelná izolace chladicího potrubí.
 • Vypouštěcí trubka vhodného průměru.
 • Průchodky pro izolaci elektrických kabelů.
 • elektrický kabel s potřebným průřezem.
 • Chladivo.
 • Držáky kompresoru klimatizace.
 • Kovové výrobky, samořezné šrouby, tmel, montážní pěna atd.

Tento seznam materiálů lze použít k ověření nákladů uvedených montážním týmem.

Jaké nářadí bude potřeba k instalaci klimatizace??

Jak jsme si již všimli, instalace klimatizace je rozdělena do několika kroků, jejichž pořadí je třeba přesně dodržovat. V každém z kroků budeme potřebovat různé nástroje, které bychom si měli připravit s dostatečným předstihem.

Pro instalaci klimatizace jsou v různých fázích instalačních prací zapotřebí následující nástroje:

Peorator. pomůže v počáteční fázi, kdy je třeba vyvrtat otvor ve vnější stěně, kterým bude vedeno meziblokové vedení. Použití běžného stavebního nářadí není nejlepším řešením, protože s ním nelze vyvrtat otvor požadovaného průměru.

Vrtáky se správným průměrem. pro vyvrtání meziblokového vedení mezi vnitřní a venkovní jednotkou je nutný otvor o průměru cca 60 mm. Kromě správného průměru vrtáku nešetřete ani na kvalitě, protože ta má přímý vliv na rychlost vrtání. S kvalitním vrtákem trvá vyvrtání otvoru až půl hodiny, s nekvalitním vrtákem to trvá mnohem déle a je třeba vynaložit mnohem větší úsilí.

Vrtačka. venkovní jednotka je zavěšena zvenku na držácích ve tvaru L, které se upevňují pomocí vrtačky a spotřebního materiálu. Vnitřní blok se však zavěšuje na vnitřní stěnu nebo příčku. k jeho zavěšení nepotřebujete elektrickou vrtačku, stačí použít vrtačku se sadou vrtáků.

Řezačka trubek. je nutné použít silnostěnné měděné trubky pro vytvoření meziblokového potrubí mezi klimatizačními bloky. Pro dosažení požadované velikosti těchto trubek je nutné použít speciální řezačku trubek, nejlépe s nastavitelným průměrem.

Výstružník. po odříznutí části měděné trubky frézou na trubky zůstávají v místě řezu otřepy bez ohledu na to, jak pečlivě to děláme. Nerovný okraj se vystruží tak, aby byl co nejhladší a těsně přiléhal ke spoji.

Expander. nástroj, který patří do profesionální třídy. Válcováním se okraj trubky změní v kužel a systém se stane vzduchotěsným. čím lepší válcovací stolici máte po ruce, tím snadněji a rychleji trubku vyválcujete.

Rozšiřovač trubek potřebujete, když potřebujete spojit dvě trubky stejného průměru. Při použití nástroje na rozšiřování trubek se jeden konec trubky rozšíří, takže se obě trubky těsně a hermeticky spojí.

Ohýbačka trubek. pokud chcete trubku ohýbat, nedělejte to ručně, protože tím vzniknou záhyby, sníží se propustnost trubky, mohou se vytvořit mikrotrhliny a může dojít i k úniku freonu. Ohýbačka trubek provede ohyb přesně, bez zlomů a prasklin.

Vakuová pumpa je nezbytným zařízením pro vyprázdnění systému a odstranění vlhkosti. Je velmi důležitý pro správnou funkci kondicionéru. Ignorování použití vývěvy může vést k nutnosti vyčerpat veškerý freon ze systému a znovu jej naplnit.

Jak vybrat klimatizaci: která je lepší pro byt, pro dům

Jak si vybrat kondicionér je mnohostranný úkol a s ohledem na řadu zastoupených na trhu klimatických zařízení je lepší svěřit rozhodnutí odborníkům. Ale rady specialistů společnosti „Vencon“ pomohou každému, kdo si hodlá koupit kondicionér, volně pracovat s klíčovými parametry výběru zařízení.

Musíte si tedy vybrat kondicionér. Nejprve se rozhodněte pro jeho výkon, typ a další funkce.

Co potřebujete pro vlastní instalaci?

Vysoké ceny za profesionální instalaci jsou zpravidla vysvětleny použitím drahých profesionálních nástrojů a nebezpečím práce. To je však pravda jen zčásti, takže pokud nejste ochotni zaplatit vysoký poplatek za několik hodin profesionální práce, můžete to udělat sami.

Specializované nářadí si lze pronajmout ve stavebním obchodě a spotřební materiál lze zakoupit na stejném místě, kde se prodávají filtry a náhradní díly pro klimatizační zařízení.

Nástroje: Profesionální nebo improvizované

K upevnění dvou kvádrů potřebujete peorátor a vodováhu. Nejlépe také vrtačku nebo elektrický šroubovák. Pomocí perforátoru vyvrtejte otvory nejen pro upevnění, ale také pro připojení inženýrských sítí. To znamená, že potřebujete vrtačku nebo frézku o průměru 50-80 mm v závislosti na modelu klimatizace. Pokud nemáte vodováhu, můžete ji nahradit průhlednou hadicí na vodu.

Pokud plánujete připojení k síti přímo, bez zásuvky, budete potřebovat indikátor a zkoušečku, abyste se vyhnuli záměně vodičů a zkontrolovali funkčnost bez spálení řídicí desky klimatizace.

Je také žádoucí mít manometr pro kontrolu tlaku freonu po instalaci.

Nejpotřebnějším profesionálním nástrojem je sada na zpracování měděných trubek. Patří sem fréza na trubky, okružní fréza nebo nástroj na zkosení a válcovací fréza. Teoreticky lze první 2 nahradit pilkou na železo, pilníkem a smirkovým papírem a jediné, co je třeba hledat v půjčovně, je válcovací frézka pro vytvoření zásuvky.

V praxi to však vede k tomu, že se do potrubí dostanou kovové třísky a následně do kompresoru, což způsobí jeho poruchu. Kromě toho, pokud se z řezu neodstraní ohyby, vrypy a otřepy, nebude okraj trubky po rozfázování hladký a nejmenší trhliny se nakonec rozdělí a povedou k úniku freonu.

K odstranění vzduchu, vlhkosti a prachu ze systému před prvním spuštěním je zapotřebí další specializované zařízení, vývěva. Pokud ho nemůžete najít nebo je jeho pronájem příliš drahý, můžete ho nahradit kompresorem ze staré ledničky nebo dmychadlem z akvária spojeným s manometrem.

Pokud takové zařízení není k dispozici a stopa není dostatečně dlouhá, lze jednoduše před startem nechat trochu freonu klesnout, aby se vytěsnil všechen nepotřebný freon.

Pokud se rozhodnete instalovat venkovní jednotku sami ve výšce větší než 2 metry, ujistěte se, že máte k dispozici bezpečnostní síť. Při práci ze štaflí alespoň 1 nebo 2 pomocníci: kondenzátor je poměrně těžký, jeho zvedání a nasazování na držáky je náročné.

Spotřební materiál a jeho výběr

Před zahájením instalačních prací je nutné zkontrolovat kompletní sadu kondicionéru a zakoupit sadu spotřebního materiálu. Součástí balení je zpravidla pouze jednotka s návodem a je třeba dokoupit i baterie pro dálkové ovládání.

Některé modely se však dodávají s měděnou trubkou pro freonové potrubí a mohou obsahovat také vodič se zástrčkou pro připojení do zásuvky. Pokud je to váš případ, zkontrolujte délku trubek; pokud nejsou dostatečně dlouhé, kupte nové v celé délce, ne jen v chybějícím úseku.

Pro elektriku budete určitě potřebovat 2. 2,5 kV vodič. mm. Pro 2 až 4 vodiče, v závislosti na modelu, pro připojení venkovní jednotky k vnitřní jednotce. Vezměte si délku alespoň 0,5 m, abyste se ujistili, že po vyčištění a položení není příliš dlouhá.

Dbejte také na připojení vnitřní jednotky. Budete potřebovat drát k nejbližší rozvodné skříni a ke klimatizaci, automatickou jednotku, případně zásuvku, zástrčku, krabici pro vedení drátu venku.

K upevnění venkovní jednotky se obvykle používají držáky ve tvaru písmene L. Musí být navrženy pro zatížení 5násobkem hmotnosti jednotky. Nezapomeňte se zásobit hmoždinkami se samořeznými šrouby a kotvami, abyste k nim mohli připevnit nejen tyto držáky a samotnou jednotku, ale také montážní desku vnitřní jednotky.

Pro freon budete potřebovat dvě bezešvé silnostěnné trubky o různých průměrech z měkké mědi. Jejich okraje by měly být z výroby utěsněny, aby se zabránilo vnikání prachu. Přesný průměr najdete v návodu a délka se rovná délce trasy plus 1 m rezervy, protože je nelze spojit dohromady a prodloužit.

READ  Jak vybrat plynový kotel pro váš domov

Měděné trubky je třeba izolovat. pouzdro z pěnové pryže vhodného průměru a délky.

Nezapomeňte na trubku pro odvod kondenzátu. vlnitou hadici nebo polypropylenovou trubku. Pokud musí být dlouhá nebo se v určitém okamžiku otočí směrem nahoru, budete potřebovat vypouštěcí čerpadlo.

Aby bylo možné zamaskovat potrubí, aby se nepřemýšlelo, jak vytvořit trhlinu v nosné stěně pod klimatizací, lze zakoupit plastovou krabici. Je mnohem snazší jej připevnit na stěny, aby se komunikace zamaskovala.

Pokud nebude celé vedení instalováno v krabici, je vhodné jej omotat kovovou lepicí páskou.

Jako příslušenství je k dispozici ochranná stříška, kryt odolný proti vandalismu a zimní sada pro venkovní jednotku, které však nejsou povinné.

Jak si sami nainstalovat klimatizaci

Jste unavení z toho, jak vás vyčerpává neuvěřitelné horko, a také z toho, jak mrznete během prvních podzimních mrazů, než se zapne topení? Klimatizace vám pomůže. Pokyny pro instalaci klimatizace vlastníma rukama od KSportal.Tento článek logicky navazuje na náš článek, ve kterém jsme vám poradili, jak vybrat klimatizaci pro vaši domácnost.

Kde instalovat kondicionér

 • Vzdálenost mezi venkovní a vnitřní jednotkou by neměla být příliš velká (nejlépe ne více než 3 metry);
 • Vnitřní blok by měl být umístěn tak, aby proud vzduchu, který z něj vychází, nesměřoval k vám;
 • Venkovní jednotku je lepší namontovat tak, abyste k ní měli snadný přístup.

Co je třeba zvážit při výběru klimatizace?

Když jste se rozhodli, kam umístíte vnitřní jednotku, promyslete, kde bude instalována venkovní jednotka. V ideálním případě byste ji měli namontovat v blízkosti okna nebo balkonu, abyste mohli jednotku zvenčí snadno posílit a měli možnost ji servisovat. Venkovní jednotku je také vhodnější instalovat nikoli na sluneční straně, ale pokud je to možné. ve stínu. Někdy se můžete setkat s tím, že si někteří lidé nainstalují klimatizaci na balkon, do interiéru. je nelogické z několika důvodů. V případě potřeby si lze objednat věž a instalovat klimatizaci na místo, kam se nedá dostat z okna nebo balkonu, ale pokaždé, když je třeba klimatizaci vyčistit nebo doplnit, je třeba objednat věž, což není racionální.

Pokud máte klimatizaci s výkonem 09 nebo 12 a plánujete ji pro 2 místnosti, pak by měl být vnitřní blok instalován tak, aby do 2. místnosti směřoval přímý proud vzduchu.

Nyní je třeba promyslet, jakým způsobem bude vedena komunikace klimatizace. Mohou být vně nebo uvnitř stěny. Je jednoznačné, kterou z těchto variant zvolit. Je to obtížné, protože vedení komunikace uvnitř zdi je estetičtější, protože nebude vidět. Pokud vedení položíte venku, nemusíte trávit mnoho času vytvářením drážek ve zdi pro tato vedení. Nováčkům bychom naopak doporučili instalovat komunikace venku a schovat je do plastové krabice.

Když jste se rozhodli pro umístění klimatizace. pusťme se do práce.

Instalace vnitřní jednotky

Začněte tím, že vnitřní jednotku klimatizace umístíte na stěnu a ujistíte se, že vám nebude překážet. Zkontrolujte také symetrii vnitřní jednotky, aby ladila s designem a interiérem místnosti. Vnitřní jednotku je nutné namontovat ve vzdálenosti nejméně 15 cm od stropu, aby byl zajištěn volný přívod vzduchu.

Abyste mohli zavěsit vnitřní část klimatizace na zeď, musíte odstranit její kovovou část na zadní straně vnitřní jednotky, tj. montážní desku (zároveň si nacvičte její demontáž a nasazení). Přiložíme ji na stěnu a tužkou označíme místa, kde budou upevňovací prvky. Je nutné upevnit montážní desku na vodorovnou plochu, protože pokud by vnitřní jednotka nebyla ve vodorovné poloze, kondenzát by nemusel odtékat do odtokové trubky, ale začal by z klimatizace vytékat na podlahu. Samotnou vnitřní jednotku připevníme ke stěně téměř na konci. Musíte také určit, na které straně bude komunikace vycházet z vnitřní jednotky, a z této strany odstranit ozdobnou zástrčku.

Pak udělejte ve zdi otvor, kterým projdou 2 měděné trubky a elektrický kabel a také drenážní trubka. K tomu budete potřebovat výkonnou vrtačku a vrták správného průměru. Otvor pro výstup připojení by měl být na úrovni spodní části kondicionéru nebo níže. Poté vytvořte ve stěně otvor pod mírným úhlem. Po otevření je vhodné prach vysát, aby se neroznesl po celém bytě.

Ještě jedna malá rada: když uděláte díru do zdi, může se stát, že se část, kterou chcete díru v oblasti zdi opravit, ulomí. Nenechte tento kus spadnout. pod touto částí stěny podepřete krabici zespodu něčím. Když je otvor připraven. vyčistěte ji a přejděte k postupu instalace vnitřní jednotky.

jaký, druh, potřeba, instalaci

Instalace venkovní jednotky

Další krok při instalaci klimatizace. instalace venkovní jednotky. Venkovní jednotku je nutné zavěsit tak, abyste měli volný přístup k její levé straně (zpravidla je to levá strana, ze které vedou všechny servisní linky). Proto je nejlepší namontovat venkovní jednotku pod okno nebo napravo od okna. Když jste se rozhodli pro místo. Tužkou si na stěnu domu udělejte značku. Velmi důležité je vyznačit na vodováze, aby vnější blok visel naprosto rovně.

Pro venkovní instalaci jednotky použijte speciální továrně vyráběné držáky, které lze zakoupit v mnoha stavebninách. V žádném případě nepoužívejte ty, které jste si sami vyrobili. K upevnění konzol použijte kotvy 16×100 nebo třístranné hmoždinky se šestihrannými šrouby stejné velikosti, na každou konzolu by měly být alespoň dvě. Používejte také podložky mezi držáky a upevňovacími prvky. Vzdálenost mezi držáky musí být stejná jako vzdálenost patek na vnějším plášti. Pokud budete klimatizaci zavěšovat ze strany, připevněte nejprve blízký držák a poté vzdálený držák, abyste mohli později přidržet první držák.

Není nutné dotahovat kotvu nebo šroub až na doraz, stačí, abyste ji příliš neutahovali, protože je obtížné dokonale dimenzovat vzdálenost mezi upevňovacími prvky a možnost mírného pohybu držáků vám pomůže přizpůsobit je nohám klimatizace. Pokud jsou držáky upevněny ve zdi. na nohy klimatizace nasaďte speciální gumové podložky, které nepropustí vibrace klimatizace do držáků a do zdi. Poté nasadíme vnější jednotku na držáky a upevníme ji pomocí bloků a podložek. Nyní se ujistěte, že je vnější jednotka ve vodorovné poloze, a poté utáhněte držáky ke stěně. Dokončete instalaci venkovní jednotky.

Dbejte na postup instalace venkovní jednotky. Je to velmi nebezpečné, nezanedbávejte bezpečnost. V případě potřeby použijte bezpečnostní zařízení. Instalace kabeláže

Po upevnění externí jednotky je nutné mezi nimi položit komunikaci, nebo jak říkají instalatéři „síť“.

Komunální služby zahrnují: 2 měděné trubky pro chladivo, kovovou trubku pro odtok a elektrický kabel, který bude napájet venkovní jednotku. Podívejme se nyní, co je potřeba a k jakému účelu.

Potřebujeme 2 měděné trubky pro cirkulaci chladiva mezi venkovní a vnitřní jednotkou. Jedním potrubím se přivádí kapalné chladivo, druhým se vrací v plynném stavu do vnější jednotky. Na odtokové potrubí z vnitřní jednotky bude stékat kondenzát a elektrický kabel bude napájet vnější jednotku z vnitřní jednotky, která bude dohlížet na její činnost.

Jak vidíte na zadní straně klimatizace, jsou zde 2 měděné trubky různých průměrů, které musíme prodloužit k venkovní jednotce. Připojíte trubky a připojíte je k vnější jednotce pomocí matic. Je logické se zeptat, jak upevnit matici na trubce?. Je to velmi snadné, používáme k tomu dilatační spáru. Co je to světlice? Pomocí speciálního nástroje, válečku, se rozšíří kuželovitý konec trubky, který matici uzamkne a utáhne druhou částí trubky. Aby bylo jasnější, o co se jedná. věnujte pozornost obrázku níže.

Všechny matice pro připojení jsou již součástí sady: jedna na ventilech vnější jednotky, druhá na zadní straně vnitřní jednotky jsou nasazeny na zástrčky. Začněte připojovat trubky od vnitřní jednotky. K tomu potřebujeme měděné trubky 1/4″ a 3/8″. Poté odšroubujte jednu matici z trubky vnitřní jednotky a vyjměte ji ze zástrčky. Za tímto účelem vezměte nůž a odřízněte jím část trubky. Řezání by mělo probíhat následovně: na správném místě, kde chcete trubku řezat, utáhněte frézu. proveďte jednu otáčku svitku, trochu utáhněte frézu. ještě jednu otáčku svitku, pak naposledy utáhněte frézu a proveďte svitek, pak je trubka uříznuta. Po rozříznutí trubky odstraníme matici z této zátky a nasadíme ji na trubku stejného průměru, načež její konec zploštíme, přičemž se předtím ujistíme, že je rovný a bez otřepů.

READ  Jak odstranit zámek z plynového potrubí

Pro rozšíření trubky je třeba vyrobit formu o potřebném průměru s přesahem 2 mm přes okraj. Postupujte velmi pečlivě, abyste se ujistili, že je záklopka rovná a není zkosená. Zpravidla platí, že když střižný kužel narazí na trubku, stačí 4 zdvihy páky. Poté zkontrolujte, zda je odbočka rovná, bez prasklin a zda matice těsně přiléhá ke stěnám.

Po provedení všech výše uvedených úkonů s jednou zkumavkou proveďte totéž s druhou. Poté opatrně spojte rozšířené konce trubek (klimatizace a hlavního potrubí) a utáhněte matice.

V další fázi práce je třeba změřit vzdálenost od vnitřní jednotky k venkovní jednotce, potřebujeme ji k výpočtu potřebné délky hlavního potrubí přes otvor ve zdi. Délka trubek by měla odpovídat vzdálenosti od vnějšího bloku k vnitřnímu. Můžete si nechat několik centimetrů rezervu, ale neměla by být příliš velká. Nyní, když máme potřebnou vzdálenost. odřízněte trubky pomocí frézy. Je důležité si uvědomit, že trubka musí být řezána rovně, jinak spoj nebude vzduchotěsný a bude docházet k netěsnostem. Dobře izolujte konce, aby se dovnitř nedostaly nečistoty.

Dále potřebujeme izolační trubky o průměru měděných trubek, které budou absorbovat kondenzát a rozlišovat mezi trubkami, protože budou mít různou teplotu. Odřízněte potřebnou délku tepelně izolačních trubek a každou z nich nasaďte na měděné trubky.

Až budou trubky připravené. Přejděte na elektrickou instalaci. Vezměte jednu část čtyřžilového měděného kabelu PVS s 1,5 žíly na žílu, zaveďte ji do venkovní jednotky a připojte ke svorkám. Nyní změříme délku od napájení vnitřní jednotky k napájení vnější jednotky. Odřízněte potřebnou délku kabelu a vyveďte jej spolu s ostatními komunikacemi z otvoru vnitřního bloku.

Zbývá připojit odvodňovací potrubí. K tomu lze použít vypouštěcí hadici, ale nedoporučuje se to. Drenážní trubka z kovového plastu vám umožní nastavit směr, kterým bude kapalina proudit, a vzhledem k pružnosti hadice to nebude možné. Odvodňovací trubka se nasadí na odvodňovací trubku, která vychází z vnitřní jednotky. Její délka by měla být o 20-25 cm vzdálenější od vnějšího bloku kondicionéru, proto byste ji měli brát v úvahu při řezání.

Všechny trubky a kabel vedoucí k vnější jednotce by měly být omotány speciální ochrannou tepelně-izolační páskou. Je nutné spustit navíjení z vnitřní jednotky. Je nutné ji dostatečně pečlivě zabalit. Na konci konektorů ponechte přibližně 20 cm nezalepené části, abyste usnadnili jejich připojení k venkovní jednotce a umožnili samostatné vedení odvodňovacího potrubí. Konec tepelně izolační pásky lze upevnit pomocí pásky. Nyní opatrně vyjměte všechna komunikační vedení z výklenku vnitřní jednotky. Napájecí kabel musí být vyveden samostatně.

Poté opatrně zasuneme přípojky do otvoru ve zdi a připevníme vnitřní jednotku k montážní desce. Nezapomeňte být při ohýbání trubek velmi opatrní, aby nedošlo k jejich zalomení, protože se tím sníží propustnost chladicí kapaliny a bude nutné celý systém trubek předělat.

Pokračujte v exteriérových pracích. Nejprve doporučujeme připojit napájecí kabel ke svorkám venkovní jednotky. Za tímto účelem odšroubujte boční kryt a připojte vodiče ke stejným svorkám stejných barev jako na vnitřní jednotce. Zasuňte kabel do speciální drážky v krytu a přišroubujte jej.

Nyní pomocí pásky připevněte drenážní trubku k držáku a mírně ji ohněte dolů, přičemž dbejte na to, aby se kapalina nedostala na něčí stínítko, kondicionér nebo anténu.

Externí jednotka je tedy napájena a odtokové potrubí je připojeno. stačí připojit potrubí k externí jednotce. Pravděpodobně tušíte, že bude nutné potrubí znovu rozšířit. Jak bylo řečeno výše, matice trubek jsou na vnější jednotce na ventilech nahoře. Nyní odstraňte izolaci z konců trubek, kterou jste provedli po jejich rozřezání, aby se tam nedostaly žádné nečistoty. Odtáhněte trochu stranou tepelně izolační trubku, abyste získali přístup ke konci měděné trubky. Sundáme matice z ventilů, nasadíme je na trubky a provedeme odšroubování. jednu po druhé. Dále vás čeká další poměrně složitý okamžik: připojení trubek k venkovní jednotce. Opatrně přiložte jeden konec trubky k druhému a utáhněte matice. Trubky nelze zaměnit, protože mají různé průměry.

Když je vše připojeno a drenážní potrubí zajištěno, je třeba zbytek potrubí omotat tepelně izolační páskou. Začněte navíjet od stejného místa, kde končíte, a překrývejte se. Při balení uvolněte vypouštěcí trubku a poté případně elektrický kabel. V místě, kde se potrubí rozvětvuje, je vhodné omotat každé zvlášť, ale lze to udělat i dohromady. Upevněte konec tepelně izolační pásky lepicí páskou.

Tím jsme dokončili základní postup instalace klimatizace, nyní přejdeme k testování a přípravě systému na uvedení do provozu.

Příprava a kontrola klimatizačního systému Když jsou všechny zdánlivě obtížné věci za vámi, čeká vás další záludnost. příprava systému. Nejprve zkontrolujte, zda jste vše provedli správně. Přehrávejte si v mysli všechny své činy a analyzujte je. Tato chyba bude velmi nákladná. Pokud jste vše provedli správně, pokračujte dál.

Nyní musíme z potrubí vypustit vzduch a naplnit ho freonem (chladivem). Za tímto účelem vyšroubujte všechny matice na kohoutcích na vnější jednotce, nikoli ty, které upevňují trubky, ale ty atrapy. Větší má 2 matice a menší jednu matici. Menší z nich je kapalina a větší je vzduch.

Pomocí šestihranu vhodné velikosti otevřete ventil kapaliny o půl otáčky, podržte jej 5 sekund a zavřete jej. Poté vezměte stejný šestihran a přitlačte jej na ventil pod odvzdušňovacím otvorem. Předtím si nasaďte ochranné brýle nebo se odvraťte, abyste si chránili oči, a zkuste zadržet dech. Jakmile syčení ustane (trvá asi 3-5 sekund), přestaňte ventil mačkat. Tento postup opakujte ještě 2krát.

Pak vezměte imbusový klíč a otevřete ventil s kapalným freonem, dokud se nezastaví. Během několika sekund stiskněte šestihranným klíčem spodní ventil odvzdušňovacího otvoru a podržte jej po dobu 5 sekund, abyste odstranili zbytkový vzduch. Pak vezměte imbusový klíč jiné velikosti a otevřete boční ventil vzduchového kohoutku také až na doraz. V poslední fázi je třeba zašroubovat matice a utáhnout je.

jaký, druh, potřeba, instalaci

Ve spodní části venkovní jednotky je otvor, do kterého je třeba zasunout speciální plastovou trubku, která bude dodána spolu s klimatizací.

Nyní ještě jednou zkontrolujte připojení klimatizace a její instalaci. Přesně tak?. Tak do toho. Otevřete víko vnitřní jednotky, zkontrolujte, zda jsou filtry správně nainstalovány, a odstraňte všechny ochranné nálepky. Nyní připojte kabel od kondicionéru do zásuvky a proveďte první spuštění.

Zkontrolujte všechny režimy. Nejprve zapněte studený režim a počkejte několik minut, dokud z klimatizace nevychází studený vzduch, poté zapněte režim vytápění a počkejte, dokud nevychází teplý vzduch (pokud má vaše klimatizace tuto funkci), poté zkontrolujte ostatní režimy.

Když jsme si jisti, že všechny režimy fungují správně. zapnout režim chlazení na maximum, a pokud je k dispozici režim „turbo“, jeho. Kondicionér necháme působit při minimální teplotě asi jednu hodinu, může to být i déle. To je nezbytné pro „spuštění“ systému. Ano, měli byste zkontrolovat, zda se v režimu chlazení klimatizace při dosažení nastavené teploty přepne do režimu ventilátoru a zda se venkovní jednotka vypne. Po určité době nastavte teplotu na komfortní úroveň.

Pár slov o racionalitě instalace podle sebe. Instalace klimatizace stojí v průměru 3 000 EUR. Když od této částky odečtete, kolik jsme utratili za materiál a speciální nářadí, které jsme potřebovali, ušetřili jsme asi 2 000 eur. Ale vzhledem k tomu, že jsme na instalaci klimatizace strávili sami 4 hodiny a vzhledem ke složitosti instalačních nuancí doporučujeme zvážit, zda se vyplatí ušetřit na instalaci klimatizace a udělat si ji sami. Tuto činnost je lepší svěřit profesionálním instalatérům, kteří klimatizace nainstalují rychle a zaručí vám kvalitu své práce.

READ  Mohu si vlasy fénovat?

Jednou ročně, nejlépe před začátkem letní sezóny, přibližně v květnu, je třeba vyčistit kondicionér. Jak čistit klimatizaci. doporučení jsme vám poskytli již dříve.

Jaké nářadí je nutné pro instalaci klimatizace úplný seznam

Profesionální instalace klimatizace je složitá a zodpovědná práce. Kromě potřebných dovedností, dobrých teoretických znalostí a praktických zkušeností je nutné zvolit optimální sadu nástrojů. Záleží nejen na kvalitě instalace, ale také na její rychlosti.

Profesionální sada. výhody a nevýhody

V první fázi je třeba vypočítat přiměřenost nezávislé instalace klimatizace. Pokud mluvíme o okenních monoblokových konstrukcích, pak je proces montáže poměrně jednoduchý. Hlavním úkolem je připravit otvor s odpovídajícími rozměry a zajistit systém upevnění jednotek. Dělené systémy jsou mnohem složitější a vyžadují speciální sady nástrojů a zařízení.

K instalaci monoblokového modelu je zapotřebí standardní sada nářadí:

 • Vrtačka (elektrický šroubovák). slouží k instalaci montážních desek, na kterých bude jednotka stát.
 • Šroubovák. křížový šroubovák a plochý šroubovák.
 • Měřící nástroj. vodováha, metr.
 • Upevňovací materiál. hmoždinky, šrouby.

Jak vidíte, to vše lze často najít v domácí minidílně. Pro instalaci dělených systémů však budete potřebovat více než tyto nástroje. Pokud si 1 klimatizaci instalujete sami, není jejich nákup finančně výhodný. V budoucnu je nelze použít pro další práce, proto se doporučuje využít služeb profesionálních montážních firem. Umožní nejen kvalifikovanou instalaci zařízení, ale také uložení tovární záruky na jeho servis. Prakticky všichni prodejci a výrobci ruší záruční závazky při nezávislé instalaci klimatických zařízení.

Stojí za to kupovat drahou sadu nářadí pro jednu instalaci?? Odpověď je zřejmá. celková částka za jeho pořízení přesáhne náklady na klimatizaci střední cenové kategorie.

Nástroje pro údržbu klimatizačních zařízení

Zařízení pro údržbu klimatizace zahrnuje:

 • Detektor úniku. Používají se UV-C lampy. Pokud lampa vyzařuje velké množství světla, jsou někdy zapotřebí speciální brýle.
 • Čistící nástroje. chemikálie. Jedná se o kyselé sloučeniny, které bělí hliník, měď a kovové díly. mají antibakteriální účinky.
 • Parní generátor pro profesionální čištění. Je lepší koupit si dovážený. funguje déle a lépe se zahřívá.
 • Zařízení na doplňování freonu. plnicí stanice. Umožňuje správu bez dalších přístrojů. kompaktní a univerzální.
 • Jednotka pro rekuperaci chladiva. Umožňuje práci s průmyslovými zařízeními a má digitální senzory tlaku a dalších ukazatelů výkonu.
 • Modul pračky freonů. Potřebné, když je třeba chladivo vyčistit od nahromaděných nečistot v provozu, ale ne pro změnu chladiva. Vyberte si podle kapacity. Používají se také v domácích nebo kancelářských systémech, což pomáhá šetřit náklady na nákup freonu.

Služba zahrnuje nákup spotřebního materiálu. freonů značky R22 a R410. Pro profesionální instalatéry je lepší koupit velké kanystry chladiva. je to levnější.

Co potřebujete pro vlastní ruce k instalaci klimatizace

Dormidont Golitsyn Instalace klimatizačního systému se skládá z pěti kroků: výběr místa instalace, instalace vnitřní jednotky, instalace venkovní jednotky, instalace kabeláže a konfigurace systému.

V tomto článku se budeme věnovat těmto základním krokům krok za krokem.Kde instalovat kondicionér

Nejprve je třeba určit, kam klimatizaci nainstalujete a jakým způsobem. Je třeba vzít v úvahu tři faktory:

Vzdálenost mezi venkovní a vnitřní jednotkou by neměla být příliš velká (nejlépe ne více než 3 metry);

Vnitřní jednotka musí být umístěna tak, aby proud vzduchu, který z ní vychází, nesměřoval na vás;

Venkovní jednotku je nejlepší namontovat tak, abyste k ní měli snadný přístup.

Snažte se zvolit takové místo pro vnitřní jednotku, aby se chlad šířil po celé místnosti, a ne pouze do jedné její části. Můžete namítnout, že nezáleží na tom, kam bude proud vzduchu směřovat, ale stejně bude místnost ochlazovat. Ano, klimatizace ochladí vzduch, ale jedna věc je, když proud vzduchu prochází celou místností a rovnoměrně se v ní rozprostírá, a druhá věc je, když se proud vzduchu rozprostírá po celé místnosti. když je obrácen ke stěně nebo skříni, což ochlazuje místnost po delší dobu. Tato problematika může být vzhledem k různým okolnostem poněkud opomíjena.

Když jste se rozhodli pro umístění vnitřní jednotky, promyslete, kde bude instalována venkovní jednotka.

V ideálním případě je lepší instalovat ji v blízkosti okna nebo balkonu, tak budete moci snadno posílit venkovní jednotku a navíc budete mít možnost ji neustále servisovat. Venkovní jednotku je také vhodné namontovat nikoli na sluneční stranu, ale pokud je to možné. pak ve stínu. Někdy je vidět, že někteří lidé si instalují kondicionér na balkon, do interiéru. je to nelogické z několika důvodů. V případě potřeby si lze objednat věž a instalovat klimatizaci na místo, kam nelze dosáhnout z okna nebo balkonu, ale pokaždé, když je třeba klimatizaci vyčistit nebo doplnit, je třeba objednat věž, což není racionální.Pokud máte klimatizaci s výkonem 09 nebo 12 a plánujete ji pro 2 místnosti, pak musí být vnitřní jednotka instalována tak, aby do 2. místnosti vstupoval přímý proud vzduchu.

Nyní byste si měli promyslet, jak bude probíhat komunikace klimatizace. Mohou být vně i uvnitř stěny. Rozhodně, kterou z těchto možností zvolit. Je to obtížnější, protože když se jde dovnitř zdi, je to estetičtější, protože nebudou vidět. Pokud budete provádět komunikaci zvenčí, nebudete muset trávit dostatek času vytvářením trhlin ve zdi pod touto komunikací. Nováčkům bychom přesto doporučili vést přípojky venku a schovat je do plastové krabičky.

Když jste se rozhodli pro místo instalace klimatizace. Pusťte se do práce.Instalace vnitřní jednotky

Nejprve umístěte vnitřní blok kondicionéru ke stěně a ujistěte se, že mu nic nepřekáží a že jste. Také je třeba zkontrolovat symetrii vnitřní jednotky, aby harmonicky zapadala do designu a interiéru místnosti. Vnitřní jednotka musí být instalována nejméně 15 cm od stropu, aby byl zajištěn volný přívod vzduchu.

Pro zavěšení vnitřní jednotky klimatizace na stěnu je nutné odstranit její kovovou část na zadní straně vnitřní jednotky. montážní desku (zároveň si procvičte její sundání a nasazení). Přiložíme ji ke zdi a tužkou si označíme místa, kde budou upevňovací prvky. Je nutné upevnit montážní desku na rovině, pokud nebude vnitřní blok přesně zavěšen, kondenzát nebude moci odtékat do odtokového potrubí, ale začne vytékat z klimatizace na podlahu. Samotnou vnitřní jednotku připevníme ke stěně téměř na konci. Musíte také určit, která strana vnitřní jednotky bude vystavena kondenzaci, a odstranit ozdobnou krytku na této straně.

Poté udělejte ve stěně otvor, kterým projdou 2 měděné trubky a elektrický kabel, stejně jako odvodňovací tZobrazit všechny obrázky Mar 31, 2019 at 4:13 pm

Tagy: Co potřebujete k instalaci klimatizace rukama

Kam nemůžete zavěsit klimatizaci? na zaskleném balkoně, protože hrozí nebezpečí výměny vzduchu. Pokud je jedinou možnou variantou zasklený balkon, je třeba zajistit jeho větrání v horkém období. Venkovní jednotku se nedoporučuje umisťovat na přímé sluneční světlo.

Profesionální instalace nástěnného split-systému s jednou vnitřní jednotkou stojí přibližně 7000. Méně

| Denial of responsibility | Contacts |RSS