Přehled nejlepších pohlcovačů pachů do chladničky

Dlouhodobé skladování zapáchajících potravin, zkaženého ovoce a zeleniny způsobuje v chladničce přetrvávající nepříjemný zápach. Je obtížné zbavit se této „příchuti“, a proto moderní trh nabízí širokou škálu profesionálních pohlcovačů zápachu. Abyste pochopili, který gadget je pro vás ten pravý, musíte znát hlavní vlastnosti, které ovlivňují jeho účinnost.

Můžete si vyrobit pohlcovač zápachu pro chladničku vlastníma rukama nebo si koupit hotovou verzi v obchodě, ale v obou případech vezměte v úvahu následující faktory:

Jednotka bude skladována v těsné blízkosti potravin, proto nesmí obsahovat žádné nebezpečné složky nebo toxiny.

Průmyslový výrobce absorbent dobře zabalí, aby účinné látky nepřišly do přímého kontaktu s potravinami. Koneckonců, taková blízkost může negativně ovlivnit jak jednu, tak druhou stranu, takže obal musí být nepoškozený.

Zamýšlené použití

V chladničce se v žádném případě nesmí používat osvěžovače vzduchu nebo změkčovače tkanin.

Dodržování provozní doby

Ať už je pachová past zakoupená nebo doma vyrobená, má datum spotřeby. Po uplynutí povolené doby používání musí být zlikvidován, jinak lze očekávat negativní důsledky. V lepším případě přestane být výrobek účinný, v horším případě budou mít složky na potravinu škodlivý vliv.

Při výběru dřezů je třeba dodržovat následující pravidla:

Zakoupením sady s více než jedním komponentem nejen ušetříte peníze, ale také můžete umístit pachový filtr na různé police, abyste dosáhli lepší účinnosti.

Někteří výrobci nabízejí pomůcky, které pohlcují pachy a provoní vzduch, ale často jsou neúspěšné a mají mnoho negativních ohlasů.

Měli byste se vyhnout lepicím nástavcům, protože je není možné trvale připevnit na vlhké stěny chladničky. Nejvhodnější je zvolit verze pro montáž na police.

Mezi mnoha značkami na trhu absorpčních prostředků vynikají Barrier, Topperr a Breesal. Získali pozitivní hodnocení od zákazníků. Každá z nich má své vlastní speciální vlastnosti. Abyste pochopili, která z nich je pro vás ta pravá, podívejme se na každou z nich blíže.

Důvody

Nejprve je třeba zkontrolovat hlavní místa, kde se zápach obvykle „usazuje“:

 • Čerstvá zóna neboli zóna s neutrální teplotou je ideální pro skladování čerstvého masa a ryb.
 • Police a boční stropní přihrádky.
 • Zřídkakdy se mrazicí oddíl.
 • A nejtěžší případ. izolační materiály. Například se uvnitř stěny rozlije masová šťáva a tekutina začne hnít. V takovém případě čištění nestačí a je nutné povolat odborníka, který celou konstrukci rozebere a vymění tepelnou izolaci.

Než si vlastnoručně vyrobíme pohlcovač pachů do lednice nebo si koupíme zařízení v obchodě, pochopíme nejčastější příčiny nepříjemného zápachu

Zkažené potraviny

Tato kategorie zahrnuje všechna možná řešení.

 • Zaprvé mohla být porušena trvanlivost potravin nebo těsnost obalu.
 • Za druhé, není neobvyklé, že majitelé nechávají své spotřebiče zapnuté, když odjíždějí na dovolenou nebo služební cestu. V jejich nepřítomnosti může snadno dojít k přepětí, které způsobí pokles teploty. Stejné maso začne silně prosakovat, proniká do spojů a tepelné izolace.
READ  Jak změnit čas na troubě Hansa

A jestliže v případě zašitých potravin se obejdete bez „drobných ztrát“. stačí zboží vyhodit do koše a stěny a police umýt saponátem, v této situaci je třeba přijmout vážná opatření.

Balení

Příčinou problému může být také znečištěný nebo netěsný obal. S mnoha produkty v supermarketech se zachází nešetrně, takže když si koupíte například sklenici džemu, můžete si domů „přinést“ zápach rozlité marinády nebo mléka v zadní místnosti obchodu.

Rozlité kapaliny

S tekutými potravinami, jako jsou polévky, omáčky a nápoje, zacházejte opatrně. Malé kapky mohou kapat na poličku v chladničce a jejich vůně se může šířit všude. Pravidelné čištění všech polic, stěn a přihrádek je vynikajícím preventivním opatřením.

Prodloužené prostoje

To se častěji stává u chladniček v letních domech nebo v domácnostech, které jsou neustále na cestách. Zatuchlý zápach by znamenal, že spotřebič uvnitř jednoduše zplesnivěl. Houby je obtížné se zbavit, jedno umytí samo o sobě nebude stačit k odstranění, jak se rychle zbavit tohoto problému, přečtěte si tento článek.

Hotové odstraňovače zápachu do chladničky

Hotové prostředky mají oproti domácím některé výhody, například vyšší účinnost a dlouhou životnost.

Pohlcovače zápachu do chladničky

Princip účinku absorbéru je založen na absorpci molekul, které přenášejí zápach, speciální látkou (adsorbentem). Samotný adsorbent je umístěn v plastovém pouzdře. Tyto výrobky se od sebe liší typem absorbentu. Mohou to být:

  Citronové a řasové gely (existují přípravky s ionty stříbra, které mají antibakteriální účinky);

K dispozici jsou gelové absorbenty na bázi citronu a výtažku z řas

Dávkovací pohlcovače zápachu jsou opakovaně použitelné

Silikagelové absorbéry mají provozní dobu až 9 měsíců, což je v porovnání s jinými typy absorbérů mnohem delší doba

Některé pohlcovače pachů mohou mít svůj vlastní zápach, nejčastěji citrusový. Těmto zařízením se říká dávkovače zápachu.

Ionizátory

Ionizátory jsou speciální zařízení, která pohlcují pachy a patogeny. Tento efekt může prodloužit trvanlivost potravin. Jsou dražší než běžné pohlcovače pachu, ale fungují mnohem déle.

jaký, nejlepší, pohlcovač, zápachu

Ionizátory nejen odstraňují nepříjemný zápach, ale také dezinfikují povrchy v lednici

Ionizátory jsou napájeny bateriemi. Dává na výběr z různých režimů. Režimy se liší frekvencí, s jakou jsou ionty „uvolňovány“ do prostoru chladničky. Současně vzniká určité množství aktivního kyslíku. Tímto způsobem jsou neutralizovány všechny bakterie, mnoho chemických látek a pachů.

Jak se zbavit zápachu v chladničce

Pokud jste vyprázdnili potraviny, které se zkazily, zkontrolovali odtoky a těsnění, ale stále cítíte zápach, můžete chladničku nejprve umýt.

Dobrým nápadem je roztok jedlé sody nebo octa. Zřeďte 1-2 lžíce jedlé sody nebo 2-3 lžíce octa v 1 litru teplé vody a vyčistěte stěny a police. Jako alternativu můžete použít i citronovou šťávu.

Pomoci mohou také speciální čističe chladniček. Poradí si se špínou i zápachem a obvykle jsou k dispozici ve formě spreje. Používejte podle pokynů na obalu.

READ  Jak se zbavit mrtvolného zápachu z lednice

Pokud problém přetrvává i po vyčištění, můžete použít lapač pachů vyrobený v obchodě nebo doma.

Lze je použít místo mytí lednice, pokud není zápach příliš silný, a lze je použít i jako prevenci.

Přehled nejoblíbenějších značek odstraňovačů zápachu z chladniček

Ve specializovaných obchodech můžete zakoupit následující pohlcovače pachů připravené k použití (viz Yandex.Kontejner Greenfield General Fresh získal od společnosti Market hodnocení 5/5):

 • „Selena“ je granulovaný absorbér s aktivním uhlím jako adsorbentem. Pro aktivaci je nutné sejmout víko. Doporučuje se jedna nádoba na jednu polici v chladničce. Lapač pachů Selena je levný, ale účinný prostředek
 • General Fresh. nádoba s aktivním uhlím. Tvrdí, že vydrží až tři měsíce. Jedna nádoba stačí pro celý prostor chladničky. Absorbent General Fresh má jako absorbent aktivní uhlí
 • Snowter. Pod touto značkou je k dispozici gelový pohlcovač pachů s vlastní vůní (často citrusovou). Absorbent Snowter má citrusovou vůni
 • Greenfield. Společnost vyrábí pohlcovače zápachu ve formě vajíček (2 v sadě, které se doporučují používat současně). Aktivní uhlí ve formě granulí působí jako absorbent. Absorbent Greenfield je k dispozici ve formě vajec
 • Antella. V podobě krabičky s adsorpční látkou, která má vlastní příchuť. Rozměry. 12,56,53,7 cm. K ochucení vzduchu v chladničce se používají pouze přírodní složky, aby nebyla ovlivněna vůně a chuť potravin. Pro aktivaci pohlcovače Antella je nutné otevřít obal
 • ZENET. Společnost se specializuje na ionizátory, a to i do chladničky. Zařízení jsou určena pro domácí chladničky s objemem až 250 l. Provoz na tři baterie. Žádný ovládací displej, ale režim lze zvolit otáčením speciálních knoflíků.

Lapač zápachu pro chladničku s mrazničkou Topper

Tento model má dvojnásobnou sílu pohlcování nepříjemných pachů díky heliové náplni. Pohodlný tvar pohlcovače má malé rozměry, které umožňují umístit přístroj i na nejhůře přístupné místo v chladničce. V nabídce jsou různé příchutě výrobku, včetně limetky a pomeranče. Absorbér byl testován z hlediska ochrany životního prostředí, a proto je zcela bezpečný pro potraviny.

 • Zvýšená absorpce nepříjemných pachů;
 • Vydrží 3 měsíce;
 • Má možnost výběru vůně;
 • Pohodlný tvar;
 • Ekologicky šetrný výrobek.

Běžné možnosti absorbéru

V případě výrobků zakoupených v obchodě, které jsou připraveny k použití, je jejich účinnost vysoká; poskytují dobré výsledky. Zde je tedy seznam možností, které lze považovat za úspěšné. Můžeme jmenovat několik nejlepších pohlcovačů zápachu do chladniček podle odborníků a spotřebitelů.

Kuličky do ledničky. balení obsahující tři kuličky. Každá z nich je platná nejméně 4 měsíce. Eliminuje zápach. Ale nejen to. Stává se překážkou pro jejich míchání. Proto můžete bezpečně skladovat např. grilované ryby a uzené maso na stejné polici. Stejně jako u jiných potravin.

Frau Schmidt. vejce je bílé a modré. Pokud teplota překročí 5 °C, bílá část zmodrá. Takto vejce signalizuje teplotu v mrazicím oddíle. Doba používání 90-120 dní.

Filtero. absorbér na bázi aktivního uhlí a škrobu. Prodává se v balení po 2 kusech. Každý filtr vydrží 60 dní.

Helfer je pohlcovač malých rozměrů s lepivou základnou. Připevňuje se na stěnu nebo dveře chladničky.

READ  Jaký držák ručníků zvolit v soukromém domě

Selena. Plastová nádoba s výplní pohlcující zápach. Aktivní uhlí se používá k plnění zařízení Selena. Díky tomu je zařízení levné.

Breesal. gel v plastové lahvičce. Okamžitě pohlcuje všechny pachy. I ti nejvytrvalejší.

Topperr je gelový absorbér s různými vůněmi. Zejména jablko, pomeranč, citron. Je vyroben v plastové nádobě s gelem. Nepoškozuje jednotku. Pohlcovač pachů dokáže odstranit i přetrvávající pachy. Například ryby nebo česnek.

AirComfort XJ100. ionizátor vzduchu. Pohlcuje nejen nepříjemné pachy, ale také škodlivé bakterie, které kazí potraviny.

Plastový kontejner Xiaomi. Uvnitř je absorpční látka. Je vyroben z přírodních esenciálních olejů.

Zumman je heliový absorbér v plastovém pouzdře. Má oboustranný suchý zip. Je připevněn k základně a polici chladničky. Tím je zajištěna stabilita kontejneru

Indikátor vajec

V poslední době je velmi oblíbeným absorbérem zařízení ve tvaru slepičího vejce. Jeho zvláštností je změna barvy při umístění do chladničky. Při pokojové teplotě je modrý, ale při vystavení chladu zbělá.

Pokud indikátor zůstává modrý, je nutné upravit teplotu v chladničce. To znamená, že jednotka není dostatečně ochlazována a potraviny by se mohly předčasně zkazit.

Kromě funkce indikátoru je vajíčko naplněno filtrem s aktivním uhlím, který výborně odstraňuje pachy. A proto je jeho používání stále populárnější. Aby byl výkon spotřebiče co nejlepší, je třeba jej každých šest týdnů vyměnit.

Jak nainstalovat chladničku Samsung?

Co je třeba udělat před instalací absorbéru

Ani ten nejlepší a nejdražší model pohlcovače si nedokáže poradit s nepříjemným zápachem, pokud není vnitřek spotřebiče před instalací důkladně vyčištěn. K tomu je třeba provést následující kroky:

 • Identifikace zdroje nepříjemných pachů. Pokud jsou v chladicím prostoru zkažené potraviny, vyhoďte je.
 • Zkontrolujte plastové díly: police, zásobníky atd., zda v nich nejsou praskliny a štěrbiny, ve kterých se vždy hromadí nečistoty a choroboplodné zárodky.
 • Zjistěte, jak pevně jsou pryžové prvky usazeny, a případně problém odstraňte.
 • Chladničku důkladně umyjte mýdlovým roztokem. Na odolné skvrny použijte jedlou sodu. Nejenže dobře čistí, ale dokáže také zbavit ledničku nepříjemných pachů.
 • Po vyčištění chladničky odstraňte zbytky vlhkosti suchým hadříkem a vyvětrejte spotřebič tak, že necháte dveře otevřené po dobu 1-1,5 hodiny.

Nepříjemné pachy se vyskytují i v nových chladničkách.

V takovém případě se doporučuje nechat spotřebič vypnutý a dveře otevřené po dobu několika dní před použitím absorbéru. Po vyčištění, vysušení a odvzdušnění chladničky lze nainstalovat vybraný absorbér.

Každá hospodyňka by se měla sama rozhodnout, jaký spotřebič do své lednice umístí, zda zakoupený, nebo vlastnoručně vyrobený. Hlavní je dodržovat pokyny pro použití speciálních nebo doma vyrobených pohlcovačů a vůně v chladničce bude vždy příjemná a svěží.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS