Jaký je rozdíl mezi indukční a elektrickou varnou deskou: srovnání funkcí, výhod a nevýhod.

Každá hospodyňka sní o pohodlném a multifunkčním pomocníkovi pro každodenní vaření pro celou rodinu, samozřejmě ve stylovém a moderním designu. Pokud váš dům není připojen k městské plynové síti, bude vám vyhovovat indukční nebo elektrická varná deska.

Který z nich je nejlepší a nejekonomičtější. oba jsou poháněny elektřinou. Chcete-li odpovědět na tuto otázku a dozvědět se výhody a nevýhody jednotlivých modelů, podívejte se na náš článek.

Spotřeba energie

Teplo generované elektrickým spotřebičem je příliš velké. Indukční spotřebič je proto lepší volbou díky své vysoké účinnosti. Vysoká spotřeba tepla u elektrických sporáků je způsobena energií uvolňovanou při ochlazování spotřebiče.

Při použití indukční varné desky je třeba zvolit speciální nádoby. Nádobí musí mít speciální vlastnosti, například schopnost indukčního ohřevu a schopnost vést elektrický proud. Jídlo nelze připravovat v běžných nádobách.

Pro sklokeramickou varnou desku je vhodný jakýkoli typ nádobí.

Požadavky na nádobí

Dalším důležitým rozdílem mezi indukční varnou deskou a jakoukoli sklokeramickou varnou deskou s ohřevem je odlišný typ nádobí. Základní požadavky na nádobí jsou jednoduché: hladké, ploché, silné dno bez vad a nečistot. Rozdíl spočívá v tom, že pro použití indukční varné desky musí být dno hrnce nebo pánve magnetické, tj. dno hrnce nebo pánve je magnetické.е. Složení kovu musí být z oceli nebo litiny. Na varné desky lze použít nádobí z jakéhokoli materiálu, který odolává vysokým teplotám: nerezová ocel, keramika, sklo nebo hliník. Druhá možnost není nejlepší. nádobí z hliníku může zanechávat stopy.

READ  Jaký je nejlepší fén s rotačním kartáčem?

Značení na nádobí pro různé typy sporáků

Někteří uživatelé se ptají, zda jsou indukční hrnce a pánve s magnetickým dnem vhodné pro sklokeramické varné desky. Například při koupi kombinované verze se skutečně nabízí otázka. Nádobí určené pro indukční varné desky funguje s jakoukoli varnou deskou: plynovou, elektrickou (rad, halogen, hi-light). To je nepochybně výhoda. Takové nádobí je zpravidla vysoce kvalitní a trvanlivé, ale to je dáno vysokou cenou.

Pro indukční varné desky jsou k dispozici adaptéry

Nejlepší sporák. co to je?

Tuto otázku si před nákupem klade každý uživatel. Při hodnocení výhod a nevýhod, funkcí a pohodlí je třeba dojít k závěru, jaký je rozdíl mezi sklokeramickou a indukční varnou deskou.

Sklokeramická varná deska s chladiči. Souhrn. Pokud máte omezený rodinný rozpočet, je to správná volba. Přístroje mají různé bezpečnostní prvky, ale neměly by se nechávat dlouho bez dozoru. Uživatelé musí být ostražití, aby se vyhnuli zranění, a musí dbát na čistotu.

Induction Hobs Vs Ceramic Hobs

Indukční varná deska. Souhrn. Moderní a technologicky vyspělé nejen navenek, ale i uvnitř. Pokud vám malý hluk ventilátoru nevadí při vaření a vaše finance vám dovolují obměnit některé nádobí, je indukce lepší volbou. Jsou bezpečné, funkční a snadno se čistí. Jak říkají majitelé těchto spotřebičů, „kdo jednou vařil na indukční varné desce, už nechce vařit na jiné“.

Indukční nádobí

Indukční varná deska funguje na zcela jiném principu. Patří jednoznačně do kategorie elektrických sporáků, protože jsou na elektřinu. Indukční varná deska neohřívá hořák, který pak předává teplo na dno hrnce, ale hrnec, který na něm leží. Pokud tedy hrnec sundáte ze sporáku, povrch bude teplý. je pokrytý teplem ze samotného hrnce.

Uvnitř, pod sklokeramickým povrchem (indukční varné desky jsou obvykle vyrobeny ze sklokeramiky), se nenachází topné těleso, ale elektromagnetická cívka, která vytváří elektromagnetické pole, jež generuje vlastní proudy v nádobí. Zahřívají dno hrnce, které následně ohřívá jídlo.

READ  Plynové topení při provozu syčí

Který model je nejlepší??

Pokud chcete levný spotřebič, se kterým se snadno pracuje, odborníci doporučují sklokeramický model.

Potřebujete vědět! Přístroj má dostatečné množství pracovních programů a plně uspokojí potřeby zkušených uživatelů.

Pokud však chcete ušetřit čas a námahu, je lepší volbou indukční vařič.

Přístroj sice stojí více, ale díky automatickému nastavení teploty hořáku a působivému seznamu užitečných funkcí si uživatel užije.

Výhody a nevýhody indukční varné desky

Indukční varná deska má tyto výhody

  • úsporná spotřeba elektřiny;
  • Rychlý ohřev varných zón;
  • 16 (a u některých modelů až 20) úrovní;
  • automatické vypnutí, když na varnou desku nepokládáte žádné nádobí;
  • se v případě převaření vody zablokuje;
  • Schopnost rychle měnit teplotu;
  • náhodné ponechání lžíce, vidličky nebo naběračky na takové varné desce nezpůsobí její zapnutí.

Největší výhodou indukční varné desky je úspora energie.

  • hluk, který vydávají při provozu (což může být pro někoho nepříjemné);
  • nádobí tohoto typu se nezahřeje, pokud je jeho průměr menší než 6 cm (takže v hrnci nelze vařit kávu);
  • s jejich křehkými povrchy je třeba zacházet opatrně.

Křehký povrch indukční varné desky vyžaduje opatrné zacházení.

Viz takéJak vyčistit sklokeramickou varnou desku.

Stáhněte si tabulku na adrese

Indukční varná deska Sklokeramika
Co mají společného?
Indukční varná deska je druh sklokeramické desky, obě mají hladký glazovaný povrch
Jaký je mezi nimi rozdíl?
Zahřívá nádobí díky vysokoteplotnímu topnému tělesu ohřívá misku energií generovanou magnetickým polem cívky
Vyžaduje použití nádobí s feromagnetickým dnem Umožňuje použití všech typů nádobí, které odolávají vysokým teplotám
Rychle se zahřívají a ochlazují Pomaleji se zahřívá a pomaleji se ochlazuje
Povrch indukční varné desky se obvykle zahřeje na maximálně 60 stupňů Celsia Tradiční sklokeramická varná deska se zahřívá na velmi vysokou teplotu
Obecně dražší Jsou obecně levnější
READ  Jak vybrat pánev pro sklokeramickou varnou desku

Než se rozhodnete pro jednu z představených desek, měli byste se o každé z nich dozvědět co nejvíce. Začněme sklokeramickou varnou deskou.

Častá otázka na internetu zní: „Je sklokeramická varná deska indukční nebo ne??“Odpověď je rozhodně ne!

99 % všech indukčních vařičů je vyrobeno ze sklokeramiky. a ty, které jsou vyrobeny z nerezové oceli, jsou vzácné. Kromě toho existují ve skupině sklokeramických modelů varianty s různými způsoby ohřevu:

Co je lepší: indukční nebo sklokeramická varná deska?

Na tuto otázku neexistuje pevná odpověď. Vše závisí na preferencích uživatele. Pokud je prioritou ženy v domácnosti rychlé vaření, snadná péče o přístroj, vysoká odolnost varné desky, měla by se zaměřit na indukční modely a být připravena hodně utratit, protože cena takového zařízení není zdaleka příznivá pro rozpočet.

Sklokeramický sporák je spotřebič ekonomické třídy. Nákup indukčního sporáku vám může ušetřit peníze. Ale pak je třeba kontrolovat proces práce a smířit se se značnými náklady na elektřinu. Také ohřev jídla trvá déle.

jaký, rozdíl, mezi, sklokeramickou, indukční, varnou

Při rozhodování o typu varné desky je důležité zohlednit vlastní preference ve vztahu k vlastnostem spotřebičů. Je také dobré mít na paměti, že je třeba dávat přednost výrobkům od osvědčených výrobců. A je lepší nebýt líný požádat prodejce, aby vám ukázal certifikát kvality a osvědčení o shodě. Je také třeba mít na paměti, že indukční techniky mohou být pro člověka škodlivé.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS