Jaký by měl být sací výkon dobrého vysavače s nádobou na. Konstrukční vlastnosti a sací výkon

Nepředpokládejte, že dobrý vysavač musí mít maximální výkon. U jednotek se složitým systémem filtrace vzduchu bude tento údaj nižší vzhledem k fyzikálním zákonům (při porovnání modelů se stejným motorem). Účinnost čištění ovlivňuje také konstrukce nádoby na prach (nádoba na prach, vyjímatelný vak, aquafiltr), provedení hadic a trysek, kvalita montáže (utěsnění spojů, aerodynamická konstrukce).

Mezi bateriovými vysavači je obtížné najít model s nejvyšším sacím výkonem. Vysavače mají standardně vyšší výkon, protože jsou určeny ke sběru špinavé vody.

Někdy je obtížné najít informace o sacím výkonu konkrétního modelu, protože ne všichni online prodejci tento důležitý faktor jasně uvádějí. V takových případech je třeba se zaměřit na výkon motoru (kolem 2 kW) a výrobce (evropské značky jsou zodpovědnější za kvalitu). Jde o to, že vysavač s motorem o výkonu 1,5 kW nebude schopen vyvinout vysoký sací výkon, a to ani bez odporu filtru.

jaký, sací, výkon, vysavač

Abychom si udělali lepší představu o tom, jak některé faktory ovlivňují výkon čištění, porovnejme některé špičkové modely s průměrným výkonem.

Model Spotřeba energie, W Typ nádoby na prach Jemná filtrační kapacita (HEPA) Sací výkon, watty
Philips FC 9071 taška je zde 450
Samsung SC 4181 1800 taška k dispozici na 350
Midea VCC 34A1 1600 kontejner k dispozici na 320
Samsung SC 4520 1600 kontejner ne 350
Singer SVCT 4020 2200 cyklon existují 450
Bosch BGS 62530 2500 kontejner je 550
cyklon mají 380

Z výše uvedené tabulky vyplývá, že optimálního sacího výkonu (380. 450 W) je dosaženo při výkonu 2000. 2200 W.

typ čištění

Určete, jaký typ úklidu pro svůj byt potřebujete, abyste mohli vybrat správný vysavač pro tuto práci:

  • Chemické čištění znamená vysávání prachu a odpadků do speciálních pytlů, nádob a kontejnerů. Pokud souhlasíte s tím, že si podlahu vyčistíte sami a potřebujete pouze vysavač na odstranění suchých nečistot, prachu a vlasů, je to nejlepší volba. Tím spíše, že spotřebiče zabírají méně místa a snadněji se obsluhují než jejich omyvatelné protějšky.
  • Mokré vytírání se skládá ze dvou kroků: postřikování vlhkosti čisticím prostředkem a její sběr. Nejúčinnější typ úklidu, protože umožňuje mytí podlah, nábytku, stěn, oken a zároveň zvlhčuje vzduch. Pokud jsou vaše laminátové nebo parketové podlahy voskované, můžete je vyčistit také, ale speciální parní tryskou. Mokrý vysavač téměř úplně vysaje prach a s ním i alergeny a bakterie, což ocení rodiny s malými dětmi, majitelé s alergiemi nebo nemocemi dýchacího ústrojí.
  • Čištění párou je jedním z nových řešení, které umožňuje nejen kvalitní čištění, ale také dezinfekci bez použití chemických látek. Tento typ úklidu je důležitý zejména pro rodiče malých dětí, kdy je udržování čistoty v domě nezbytné pro dobré zdraví rodiny. Dříve tyto funkce nabízely pouze parní čističe. Vysavač má nyní nádržku na horkou vodu, parní trysku.

Silné a slabé stránky různých typů vysavačů

Studie společnosti Roskatchestvo představuje tradiční šňůrové vysavače, které jsou mezi uživateli nejoblíbenější. Naše hodnocení zahrnuje vysavače se sáčkem i sběrný koš.

Vysavače s taškou

Tyto vysavače jsou mezi uživateli stále oblíbené. Prach se shromažďuje v papírových sáčcích, které se recyklují a nahrazují novými, nebo v textilních sáčcích, které se znovu používají.

Jak velký sací výkon by měl vysavač mít

Výběr dobrého vysavače závisí na několika parametrech, jako je sací výkon, typ prachového sáčku a další. Jak vybrat správný vysavač. RIA Novosti, 19.01.2022

READ  Jak vypočítat výkon ventilátoru pomocí průměru

MOSKVA, 6. srpna. RIA Novosti. Výběr dobrého vysavače závisí na řadě faktorů, jako je sací výkon, typ nádoby na prach a další. Jak vybrat vysavač do bytu či domu, které modely lépe čistí povrchy a jaké rady odborníků najdete v článku RIA Novosti.Jak vybrat vysavač pro váš dům a byt??Chcete-li vybrat vysavač, který splní vaše očekávání, zvažte typ, příkon, počet nástavců, hlučnost a spotřebu energie, velikost, filtrační systém,. komentoval Anatoli Nikonov Dobrý vertikální vysavač může stát přes 20 tisíc, stejně jako model s prachovým sáčkem nebo košem. „.Třída energetické účinnosti Každý spotřebič má třídu energetické účinnosti, která udává, kolik energie v domácnosti spotřebuje. Nejvyšší třídy znamenají, že čistička spotřebuje velmi málo energie, zatímco nejnižší třídy spotřebují mnohem více energie. Nejlepší je zvolit model třídy A, A.Extra funkceNěkteré vysavače lze použít k napařování prádla nebo mytí oken, robotické vysavače mají extra funkce v podobě časovače, plánu úklidu, vytváření trasy. Přístroje mohou provádět také mokré čištění, dezinfekci povrchů.

Nejvýkonnější vysavač podle sacího výkonu. „Mopy: vertikální vysavač

Druhou módní modifikací jsou vertikální vysavače nebo „mopy“. i ty mají možnost provozu na baterie, snadno se používají, nezabírají mnoho místa, ale stejně jako dřívější provedení je člověk přemisťuje po domě. V kategorii „nejvýkonnější vysavač“ se na prvním místě umístily dva modely.

VITEK VT-8103

Tento model tyčového vysavače je lehký. jeho hmotnost je do tří kilogramů, tento přístroj zajišťuje rychlé čištění povrchů a má odnímatelnou rukojeť pro těžko přístupné rohy. Další funkce elektrický válečkový kartáč, prach se shromažďuje ve snadno odnímatelné a omyvatelné nádobě na prach. Příkon 1800 W a sací výkon 350 W.

Krausen Green Power

Snadno se pohybuje po bytě na kolečkách, má podobný sací výkon jako předchozí model, je vybaven několika tryskami a snadno se ovládá z rukojeti.

„Mop“ je nejobratnější z ručních vysavačů. V závislosti na modelu mohou být napájeny kabelem nebo baterií.

Sací výkon 500 W. Vysavače se sacím výkonem 500 W. efektivní úklid vaší domácnosti

Internetový obchod Techport představuje svým zákazníkům katalog moderních vysavačů se sacím výkonem 500 W a více. Máme široký sortiment vysavačů od předních evropských výrobců, takže si můžete koupit vysavače na mokré a suché vysávání za atraktivní cenu s dodáním v Rusku.

Sací výkon je jedním z hlavních kritérií při výběru vysavače. To je ukazatel toho, jak dobře vysavač pracuje a jak dobře čistí obecně. Tento index udává účinnost a intenzitu odsávání prachu. Pokud hledáte přístroj, který zajistí dokonalou čistotu, doporučujeme vám zakoupit vysavač se sacím výkonem 500 W a více.

Nezaměňujte ji s hrubou spotřebou energie. Výrobci velmi často klamou spotřebitele tím, že na krabici uvádějí „výkon 2200 W“. To nutně neznamená, že vysavač bude intenzivně vysávat prach, protože o jeho výkonu rozhoduje sací výkon a přístroje s nižší spotřebou energie mohou mít vysoký sací výkon.

Jak výkonný by měl být moderní vysavač?

Když si jdeme koupit vysavač, očekáváme, že nám bude prodán přístroj, který dokonale vyčistí náš byt. Ne všechny vysavače si poradí s těmi nejnáročnějšími úkoly. A nejde jen o náklady. Klíčovou věcí, kterou je třeba při nákupu účinného vysavače zvážit, je jeho příkon, který ovlivňuje jeho schopnost poradit si s jakkoli složitými nečistotami a špínou. V tomto případě jsou spotřebitelé zmateni. Každý vysavač nemá jen jeden, ale dva výkony! O tom, který z nich má jmenovitý výkon a jak vybrat správný vysavač pro vaši domácnost, se dočtete v tomto článku.

Which Vacuum Has the Most USABLE Suction? 46 Vacuums TESTED!. NERDS ONLY!

Příkon je měřítko, které nám ukazuje, kolik elektřiny spotřebuje domácí spotřebič za jednotku času. Na obrázku je rovněž uvedeno elektrické zatížení sítě. Je to spotřeba energie, která je na těle vysavače uvedena velkými čísly, aby zapůsobila na kupující. Ve skutečnosti neexistuje přímá úměra mezi provozní účinností a spotřebou energie! Pokud má tedy jeden vysavač stejný sací výkon a druhý má příkon 3000 W, může to znamenat pouze to, že první model je „žravější“. Nezapomeňte také, že maximální spotřeba energie uvedená na krytu je dosažena pouze v prvních sekundách provozu, takže i zde výrobce trochu klame. domisad.org

jaký, sací, výkon, vysavač

Nedostatečná korelace mezi účinností a příkonem je způsobena tím, že do hry vstupují další faktory, které potenciální korelaci narušují. Jak si dokážete představit, spotřeba energie je mnohem vyšší než sací výkon, takže se nenechte zmást. Vždy kupujte vysavač s nižším příkonem. Je to známka toho, že váš nový vysavač je ekonomicky výhodný, takže máte nižší účet za elektřinu. To však závisí na tom, jak často uklízíte a jak velkou plochu musíte čistit. Pokud ji v pokoji používáte pouze jednou týdně, nezáleží na tom, jak moc ji používáte. Pokud musíte třikrát týdně obsluhovat velkou oblast, měl by být příkon vaší prioritou číslo jedna.

READ  Mohu se před laserovou epilací opalovat?

Jak vidíte, příkon táhla, který je základem každého vysavače, je mnohonásobně nižší než příkon. Vysavač s nejvyšším sacím výkonem nasaje více vzduchu a účinněji vyčistí více povrchů. Jmenovitý sací výkon tedy určuje, jak efektivně bude domácí spotřebič pracovat. Pokud chcete co nejúčinnější vysavač, musíte se zaměřit na sací výkon. Pro malý byt postačí vysavač se sacím výkonem 250-320 W. Samozřejmě za předpokladu minimálního znečištění prachem. Pokud chcete uklízet co nejdůkladněji, měli byste vysávat i ty nejmenší prachové částice s sacím výkonem 480 W. Nezapomeňte však, že příliš velký sací výkon může způsobit rychlejší opotřebení a roztřepení koberce.

Co určuje sací výkon moderního vysavače??

Ten správný vysavač pro vás. Například dva vysavače se stejným sacím výkonem budou mít různý sací výkon, pokud bude jeden vybaven sáčkem a druhý vodním filtrem. Výhoda bude na straně prvního vysavače.

Počet a typ filtrů používaných vysavačem. Vysavač s nejvýkonnějším pětistupňovým filtračním systémem, který pracuje s hustými HEPA filtry, bude mít menší sací výkon než ten, jehož celý filtrační systém se skládá ze dvou pásů pěny. To dává smysl, protože nasávaný vzduch přirozeně odolává jemným filtračním médiím, zatímco dva běžné pěnové filtry jsou schopny zadržet pouze větší prachové částice.

Kvalita provedení spotřebiče. Sací výkon vysavače se zvýší, pokud je kvalita provedení dokonalá. Díly by měly být bez výčnělků, ale dokonale nasazené a upevněné. Můžete porovnat levný asijský vysavač s drahým evropským vysavačem se stejným výkonem motoru. Kvalita montáže v druhém případě určuje dvojnásobnou převahu evropského vysavače v sacím výkonu ve srovnání s jeho asijským protějškem.

Jmenovitý sací výkon není jednotný. Rozlišuje se mezi průměrným a maximálním výkonem. Záleží pouze na první hodnotě, protože maximální sací výkon se udrží několik sekund po spuštění motoru, a to pouze tehdy, je-li nádoba na prach zcela prázdná. Průměrný efektivní výkon udává, jaký výkon čistička podává během celého čisticího cyklu. Jedná se o metriku, která určuje kvalitu spotřebiče. Při naplnění nebo znečištění koše může průměrný výkon klesat. Průměrný poměr výkonu je přibližně o třetinu nižší než maximální poměr výkonu.

Moderní vysavače umožňují uživateli samostatně zvolit požadovaný výkon vysávání, což je možné pomocí přepínače výkonu. Proč je důležitý a proč ho nemůžete používat stále na plný výkon?? Odpověď je jednoduchá. Maximální sací výkon vede k rychlejšímu opotřebení motoru a celého systému. A pokud není špína příliš silná, snížení maximálního výkonu pomůže ochránit podlahu, aniž by to ovlivnilo čisticí výkon.

Přehled vysavačů s různým nastavením výkonu vysávání

Podívejme se nyní na vliv sacího výkonu na výkon vysavače na několika příkladech:

Philips FC9733 PowerPro Expert

Philips FC9733 PowerPro Expert má příkon až 2100 W a výkon až 420 W. Model má regulátor úrovně sacího výkonu. Regulátor je na těle, což nemusí být tak praktické jako panel na držáku hadice. Podle recenzí spotřebitelů je tento detail hlavní nevýhodou modelu.

Jinak vysavač odvádí svou práci dokonale. jeho sací výkon 420 W je dostatečně silný pro kvalitní úklid bez astronomických účtů za elektřinu.

jaký, sací, výkon, vysavač

Philips FC9733 PowerPro Expert je kvalitní vysavač, který odvádí skvělou práci, ale chybí mu snadné ovládání

READ  Jaký druh šneku je potřeba pro instalaci klimatizace

Skvělý vysavač, vysávám každý den, protože mám doma psa. Plně spokojen s vysavačem, velmi výkonný, dobrá ergonomie a spousta nástavců.

Alexander Slavinsky

https://market.yandex.ru/product-pylesos-Philips-fc9733-powerpro-expert-v-cheliabinske/1780988214/reviews?track=tabs

Čistič je trochu hlučný, ale je to nevýhoda zvýšeného výkonu, takže si nemyslím, že je to nevýhoda, ale někdo může být důležité. Na těle je ovládání výkonu, na rukojeti jsou režimy čištění (používám je, když přecházím z laminátu na linoleum, aby se kartáč nelepil). Přídavný kartáček na rukojeti pro rychlé čištění v nepříjemných místech.

Dmytro Miliutz

https://market.yandex.ru/product-pylesos-Philips-fc9733-powerpro-expert-v-cheliabinske/1780988214/reviews?track=tabs

Miele SKCR3 Blizzard CX1 Excellence

Miele SKCR3 Blizzard CX1 Excellence je navzdory poměrně nízké spotřebě (pouze 1100 W) schopen dodat až 700 W užitečného výkonu. Snadno se ovládá a má ovládání sacího výkonu na rukojeti. Skvělý vysavač šetří elektřinu a zajišťuje kvalitní úklid.

Jedinou nevýhodou je vyšší cena než u srovnatelných zařízení.

Miele SKCR3 Blizzard CX1 Excellence. drahé, ale velmi kvalitní a energeticky úsporné

Líbilo se mi (ve srovnání s mým Vitek-1833 s aqua filtrem) jen tichý zvuk a pocit kvalitní věci v rukou. Přestože oba dělají svou práci dobře. Jak snadno se nádoba čistí, nevím a nemohu nic říct.

Anonymní

https://market.yandex.ru/product-pylesos-miele-skcr3-blizzard-cx1-excellence-v-cheliabinske/1731590563/reviews?track=tabs

Bort BSS-1415-W

Navzdory příkonu (1400 W) dává vysavač od společnosti Bort pouze 200 W užitečného výkonu. Tuto nízkou hodnotu kompenzují ostatní parametry vysavače, mezi které patří:

Tento model je nejvhodnější pro čištění hladkých podlah a nedoporučuje se pro koberce a jiné podlahové krytiny s vlasem.

Bort BSS-1415-W je levný vysavač, který je vhodný pro linoleum, laminátové a parketové podlahy

Výhody: Nejlepší vysavač za své peníze, součástí balení je sáček na sběr prachu, pro každodenní úklid stačí nalít trochu vody, protože funguje i vodní filtr. Slabiny: Málo nástavců v balení, pro suché vysávání, pro mokré vysávání a štěrbinové vysávání.

Sergej Sorokin

https://market.yandex.ru/product—pylesos-bort-bss-1415-w-v-cheliabinske/1969390340/reviews?track=tabs

Dyson Cinetic Big Ball Animal Pro 2

Dyson Cinetic Big Ball Animal Pro 2 je chytře navržený vysavač, který spotřebuje pouze 700 W, ale má nízký sací výkon 164 W. Podle recenzí odvádí Dyson Cinetic Big Ball Animal Pro 2 skvělou práci při čištění vlny, koberců s krátkým vlasem a hladkých podlah.

Klady: Snadná montáž, velmi kvalitní vysávání. Oba turbo kartáče fungují skvěle. Vysávání je velmi pohodlné, nedochází ke kontaktu rukou ani dechu s prachem.Moje matrace a polštáře také daly Dysonu spoustu prachu, který nechtěly dát předchozímu, takže jsem s nákupem velmi spokojená. Nevýhody: 1) Nádoba na prach se nedá příliš pohodlně nasadit zpět, musíte ji nastavit a ujistit se, že zapadne na své místo. 2) Omezení v tom, co se nesmí vysávat. hobliny, saze, stavební prach. jsou samozřejmě pochopitelná, ale nemohu to označit za přednost vysavače.

Maria K.

https://market.yandex.ru/product-pylesos-dyson-cinetic-big-ball-animal-pro-2-v-cheliabinske/36571071/reviews?track=tabs

Vysavač Dyson Cinetic Big Ball Animal Pro 2 je poměrně drahý vysavač s relativně nízkou čistou zátěží, ale přesto svou práci odvede

VITEK VT-8103

VITEK VT-8103 je vertikální vysavač s příkonem 1800 W, který poskytuje maximální výkon 350 W. Všechny stojanové vysavače bohužel nejsou příliš účinné, ale díky své skladnosti a mobilitě se dobře hodí pro lehké každodenní vysávání. VITEK VT-8103 je právě takovým strojem. Další výhodou je nízká cena vysavače

Výhody: Kompaktní. Sací výkon. Snadná údržba. Cena. Slabé stránky: Funguje dobře pouze na plochách. Bez trysky. Montáž vysavače je zklamáním. musel jsem si vzít šroubovák poté, co jsem si všiml, že se váleček na kartáči neotáčí. Škoda, že jsem nevěděl, že tyto problémy jsou jen na vnější straně Viditelné části jsem opravil za 5 minut. utáhl jsem všechny šrouby.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS