Myčka nádobí Fae, co má dělat?

Ne, pokud nechcete dostat hustou pěnu z podlahy a ze stroje. Myčka se nerozbije, ale nádobí budete muset umýt znovu. Povrchově aktivní látky pro pračky nesmí mít pěnivý účinek!

Použití běžného mycího prostředku v myčce nádobí je obecně neúčinné a dokonce nebezpečné. Nepokoušejte se proto o žádné z těchto experimentů, jinak byste mohli zaplatit za nákladné opravy.

Je nebezpečné plnit myčku nádobí vínem Fairy??

Z ekonomického hlediska je tato perspektiva více než lákavá. Lahvička přípravku Fairy na ruční mytí nádobí stojí méně než kapsle přípravku Fairy na mytí nádobí. Navíc, jak nám říkají reklamy, stačí jen pár kapek na umytí celé hory nádobí. Tyto dvě skutečnosti se snadno sestavují a je rozšířený názor, že přidání několika kapek mycího prostředku naplněného vodou do myčky nádobí by udělalo své. všechno špinavé nádobí by bylo dokonale čisté a ušetřilo by se spoustu peněz. Nedělejme předběžné závěry, ale vyzkoušejme si to v praxi.

Účastníky experimentu byli dva mistři z našeho servisního střediska, myčka Bosch SMS24AW01R, láhev Fae a dva tucty uměle zašpiněného nádobí. Cíl experimentu: vyzkoušet, zda myčka nádobí umyje nádobí s několika kapkami mycího prostředku a nepoškodí spotřebič.

 • Několik kapek Fae v přihrádce na prášek. Aby zabránili úniku čisticího prostředku, potřeli mistři vnitřní stranu přihrádky přípravkem Fae.
 • spuštění běžného mycího programu.
 • Na konci programu byly misky vyjmuty a připraveny k testování.

Jaký je výsledek? Nádobí je docela špatně umyté šamponem. Nečistoty jsou odstraněny jen částečně. Stejným způsobem by pračka prala bez pracího prostředku. Je jasné, že pár kapek Fae nestačí na to, aby se nádobí dostalo z myčky. Prací prostředek se dobře rozpouštěl, o čemž svědčí čistý zásobník na prášek, který zanechával jen mírné zbytky pěny.

Nemá tedy smysl používat myčku Feiry, protože nádobí v myčce vůbec neumývá? Nedělejme ukvapené závěry a pokračujme v experimentu. Rozhodli jsme se pokus zopakovat a místo několika kapek Feiry jsme přidali polévkovou lžíci mycího prostředku. Jaký byl přínos zvýšení dávky pracího prostředku??

Po 35 minutách mytí se ve spárách dveří myčky tvoří pěna. Stroj musel být zastaven, protože hrozilo nebezpečí, že řídicí modul bude postříkán pěnou. A tak náš experiment neslavně skončil. Ukázalo se, že pokud do myčky nalijete trochu Fae, nádobí zůstane špinavé, ale pokud hodně pěny může „zabít“ elektroniku myčky. Závěry.

Oprava řídicího modulu může stát polovinu ceny nové myčky.

Proč zůstává na dně myčky pěna

Myčka nádobí by měla být po cyklu normálně čistá, ale mnoho lidí se setkává s nadměrným pěněním. Obvykle nejde o příznak závažného problému, pouze o známku nesprávného používání spotřebiče.

READ  Lze banány uchovávat v mrazáku

Nesprávné nastavení

Standardní myčka nádobí pracuje s mycím prostředkem i tabletami. Vzhledem k tomu, že prací prostředky mají různé složení a ve vodě se rozpouštějí různě, je třeba pro každý typ provést jiné nastavení.

bezpečné, dávat, myčky, nádobí

Pokud v myčce zůstává pěna bez prášku, znamená to, že se mycí prostředek nerozpouští rovnoměrně. Spotřebič byl pravděpodobně spuštěn s tablety teprve nedávno a majitel nastavení nezměnil. Zhutněný prací prostředek se rozpouští déle než prášek. Tableta stále pění i při oplachování, kdy je třeba nádobí opláchnout čistou vodou.

Jak odstranit pěnu ze špatného pracího prostředku

Pokud se v myčce objevuje velké množství pěny, je nejpravděpodobnější příčinou použití nevhodných přípravků, např. běžného gelu na mytí nádobí. V takové situaci je třeba nejprve problém odstranit, tj. důkladně vyčistit vnitřek stroje:

 • Odkapávací misku myčky nádobí je třeba důkladně vyčistit čistou houbou nebo hadříkem.
 • Je třeba zkontrolovat a případně vyčistit také přihrádku na tablety a prášek.
 • Poté se myčka naplní novým mycím prostředkem, tentokrát specializovaným, a prázdný spotřebič se spustí v běžném cyklu.

Pokud je v myčce po umytí stále pěna, je třeba postup opakovat.

https://www.žena.Další informace naleznete na adrese https://washergid.com/obzor-sredstv-dlya-posudomoechnoj-posudy-kakoe-vybrat-kak-sdelat https://tehnolev.ru/dlya-chistoty-i-poryadka/posudomoyka/pochemu-v-posudomoechnoy mashine-ostaetsya-pena-na-dne-ili-techet-iz-nee.html

Složení

Kapsle do myčky nádobí, které jsou k dispozici pod značkou Fairy, se skládají ze tří složek:

 • Fosfáty, které chrání stroj před vodním kamenem;
 • Složky, které řídí tvorbu pěny;
 • Přísady zabraňující korozi;
 • Enzymy pro štěpení tuků;
 • účinné látky. k zabránění vzniku bílých skvrn;
 • prášky. proti nepříjemným pachům.

Výrobek je vhodný pro všechny pračky, které mají tabletu 3 v 1. Lze je použít na všechny prací cykly. Dokážou odstranit všechny druhy nečistot a špíny. Každá tableta je dodávána v samostatném balení. Fólie je rozpustná ve vodě. není třeba ji odstraňovat ručně. Nesmí se však sbírat vlhkýma rukama. rozpustí se dříve, než se tak stane. Návod k použití. vytištěný na každém balení Fairy. vám řekne, jak jej používat.

Typy oplachovacích prostředků do myček nádobí

Detergenty pro oplachování myček nádobí se klasifikují podle účelu použití. Mají různé podoby:

Nalézal se podivný plaz | Opuštěné srílanské rodinné sídlo

 • Vysoce specializované (pouze oplachují a leští nádobí).
 • Multifunkční, který navíc pečuje o pračku, zabraňuje tvorbě vápenatých usazenin a prodlužuje její životnost.
 • Hypoalergenní. vhodné pro osoby s přecitlivělostí. Obsahují pouze přírodní a bezpečné látky.

Prášky na oplachování myčky nádobí se dodávají v tekuté formě i ve formě tablet. Mohou obsahovat různé přírodní kyseliny, alkohol (etanol) pro rychlé sušení. Tablety jsou ve většině případů univerzálnější. obsahují již mycí prostředek, oplachovací prostředek a odvápňovací sůl.

Mohu používat Fae v myčce na nádobí?

Vzhledem k hospodářské krizi chtějí naši lidé ušetřit. Ano, bylo by hezké být konstruktivní úspory, ale čas od času, ve snaze ušetřit pár centů navíc v peněžence, občan se vrhá do strašných nákladů, a to vše kvůli nedostatku informací. Na internetu už nějakou dobu koluje „fake“, že místo speciálního pracího prostředku můžete přidat prostředek na ruční mytí nádobí Fairy. Tak rádi bychom je otestovali. A opravdu, zjistěme ze zkušenosti, zda je bezpečné dávat Fae do myčky.

Podomácku vyrobené čisticí prostředky: škodí nebo neprospívají?

Existuje poměrně velká skupina lidí, kteří si raději vyrábějí vlastní mycí prostředky do myčky nádobí. Adepti samospasitelných prostředků se předháněli ve vychvalování receptů na vlastní čisticí „lektvary“, přičemž opomněli zmínit, že jejich složky mohou způsobit těžké poškození zařízení.

READ  Jak rozebrat keramický vysoušeč vlasů Philips salondry control

Vezměte si například recepty na bázi hořčice. Těžko říct, koho a kdy poprvé napadlo dát suchou hořčici do myčky, ale efekt je neustále ahoj. Hořčice v horké vodě bobtná a ucpává postřikovací trysky, odpadní filtr, čerpadlo a dokonce i trysky. Nádobí stačí 2-3krát opláchnout hořčičným mycím prostředkem a později budete muset myčku pořádně vydrhnout.

Ještě nebezpečnější jsou recepty s octovou esencí. Tyto chemikálie jsou schopny vyřadit topné těleso. Použitím octa místo odborného prostředku ušetříte dvě nebo tři libry a později se vám trubkové topení rozbije a vy budete přemýšlet, co s tím. Výměna topného tělesa bude stát podstatně více, je možné se zásobit tabletami na mytí nádobí na rok dopředu.

Domácí prací prostředky: dobré nebo špatné?

Existuje poměrně velká skupina lidí, kteří si raději vyrábějí vlastní mycí prostředky do myčky nádobí. Adepti vlastnoručně vyrobených prostředků hojně vychvalují recepty vlastních čisticích „lektvarů“, přičemž zapomínají zmínit, že jejich složky mohou způsobit vážné poškození spotřebičů.

Například recepty na bázi hořčice. Těžko říct, kdy a koho poprvé napadlo dát suchou hořčici do myčky, ale výsledek je vždy katastrofální. Hořčice v horké vodě nabobtná a ucpe postřikovací trysky, filtr na odpadky, čerpadlo a dokonce i potrubí. Nádobí stačí 2-3krát umýt přípravkem na odstraňování hořčice a později je třeba stroj vážně vyčistit.

Ještě nebezpečnější jsou recepty s octovou esencí. Tyto chemikálie mohou poškodit topné těleso. Použitím octa místo profesionálního čisticího prostředku ušetříte 2-3 libry a pak se trubkový ohřívač rozbije a vy budete přemýšlet, co s tím. Výměna topného tělesa bude stát podstatně více, je možné skladovat tablety na mytí nádobí na rok dopředu.

Na pozadí hospodářské krize naši lidé velmi rádi trochu šetří. Ano, bylo by hezké, kdyby šlo o konstruktivní úspory, ale tu a tam se občan ve snaze ušetřit pár centů v peněžence navíc ponoří do strašlivých nákladů, ale to vše kvůli nedostatku informací. Již delší dobu chodí po webu „falešný“, že myčka může přidat pravidelné Víla pro ruční mytí nádobí namísto speciálních nástrojů. Nemůžeme se dočkat, až si ji prohlédneme. Pojďme se o tom přesvědčit experimentováním s myčkou nádobí a zjistit, zda je bezpečné dávat Fae do myčky.

Kde naplnit gel do myčky nádobí?

Pokud pro hlavní praní, pak do přihrádek na prášky a další prací prostředky. Otevřete dvířka spotřebiče. Po vyprázdnění nádobí je naložte. Nalijte do dávkovače na dveřích tolik gelu, kolik je uvedeno v návodu.

Jak používat prostředek na mytí nádobí

Pokud je to láhev s uzávěrem, odměřte správné množství gelu, otevřete dvířka přihrádky a vyhledejte dávkovač. Kam kapalinu nalít? Vedle zásuvky na prášek je uzavřená přihrádka. Nalijte mycí prostředek, vložte talíře a nastavte správný mycí program.

Několik slov o výrobci fae

Fairy je jednou z ochranných známek světoznámé americké společnosti Procter-Gamble. V Rusku má tato společnost pobočku od roku 1991, dnes se zde nachází hlavní kancelář a celkem jsou v zemi 4 pobočky a 3 továrny.

Výrobky značky Fairy na domácím trhu se většinou vyrábějí v Rusku. V nabídce jsou ale také belgické, finské a polské tablety do myčky nádobí. Složení výrobků od různých výrobců je prakticky stejné. Podívejme se blíže na to, jaké pilulky existují a jaké vlastnosti má každá z nich.

READ  Kam se dává sůl do myčky Bosch

Popis tablet Fairy powerdrops

Tento mycí prostředek se nepodobá tabletám, ale spíše malým polštářkům. Výrobce tvrdí, že tento univerzální čisticí prostředek umyje nádobí kvalitně a hlavně šetrně a nezanechá na něm žádné šmouhy. Skleněné nádobí bude zářit. Každá tableta má obal rozpustný ve vodě. Kromě mycího prostředku obsahují složky, které změkčují vodu a chrání myčku.

Tyto tablety finské výroby jsou vhodné pro všechny typy strojů. V obchodě je pravděpodobně nekoupíte, ale lze je objednat předem. Existuje varianta těchto kapek Fairy powerdrops s citronem. K dostání v měkkých baleních v různých variantách.

Tablety Fairy All in 1

Tento produkt, stejně jako předchozí, je ve formě kapsle naplněné práškem, zeleným a modrým gelem. Výrobce uvádí, že tyto kapsle:

 • Krásně umyjte nádobí;
 • účinně smývají mastnotu;
 • odstraňuje odolné nečistoty;
 • Dodává nádobí lesk;
 • Fungují v horké i mírně teplé vodě;
 • se poměrně rychle rozpouští;
 • Samovolně se rozpadá a nevyžaduje otevření;
 • jsou šetrné ke skleněnému a stříbrnému nádobí;
 • Bojují proti vzniku vodního kamene;
 • mají funkci soli a speciální oplachovací prostředek.

V návodu k použití těchto kapslí je uvedeno, že je třeba je umístit do přihrádky myčky nádobí. Pokud je tableta velká a nevejde se do přihrádky, můžete ji vložit do koše na příbory, aniž byste museli zvolit program předmytí.

Důležité! Tablety lze použít, pokud je tvrdost vody nižší než 21 dH.

I když se rozsvítí indikátory soli nebo oplachovacího prostředku, tyto tablety svou práci účinně odvedou. Nedoporučují se však k čištění starožitného nebo porcelánového nádobí a křišťálového skla. Při mytí příborů dbejte na to, aby se nedotýkaly nerezové oceli. Při skladování tablet je nevystavujte přímému slunečnímu záření, dále je neskladujte nad 35 °C

Kapsle Fairy All in 1 se dodávají v měkkém, vodotěsném obalu:

 • 26 kusů, ;
 • 39 kusů, ;
 • 52 kusů, ;
 • 65 kusů. střední

Popis tablet Fairy Platinum

Tabulky obsahují mycí gel a prášek, které zabraňují usazování vodního kamene v nádobí. Kromě mytí nádobí velmi dobře čistí i samotnou myčku. Kapsle nešpiní sklo a ocel a zabraňují korozi. Tablety Fairy Platinum mají rozpustný potah a rychle se rozpouštějí ve vodě.

 • asi 30 % fosforečnanů;
 • Až 15 % povrchově aktivních látek;
 • bělidlo;
 • fosfonáty;
 • Enzymy, které jsou vhodné pro zpracování tuků;
 • příchutě;
 • limonen a linalool.

Platinová řada Fae se dodává v různých baleních po 20, 30, 40, 50 a 70 kusech. Tablety jsou k dispozici s příchutí kyseliny citronové nebo bez ní.

To je zajímavé: Jak doma odstranit vodní kámen z ohřívače vody

Jedlá soda na bázi popela

Zkušené hospodyňky často používají následující úspěšnou kombinaci několika složek, která vede k dobrému složení pro mytí příborů:

 • jedlá soda. 3 šálky;
 • kuchyňská sůl (hořčík). 1,5 šálku;
 • kyselina citronová. 0,5 šálku;
 • prostředek na ruční mytí nádobí. 3 polévkové lžíce;
 • voda. 1 šálek.

Před smícháním je třeba jedlou sodu zahřívat na čisté pánvi po dobu 15 minut za občasného míchání. Teprve poté lze přidat zbývající přísady. Poté směs rozdělíte do formiček a necháte ji zaschnout.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS