Jaká by měla být pánev pro indukční varnou desku. vhodné a speciální nádobí

Dno indukční pánve je jiné. musí být feromagnetické, což znamená, že má magnetickou vodivost.

Ne každá pánev, která reaguje na magnet, však může být použita na nové varné desce. K výrobě indukčního nádobí se používá několik kovů s magnetickou propustností a vysokou tepelnou kapacitou, které vytvářejí speciální zesílené dno z vrstev. Nová technologie pomáhá vařit rychleji a šetří energii zkrácením času.

Je nádobí vhodné pro indukční varnou desku?

Nejjednodušší způsob, jak zajistit, aby se vaše pánev a hrnec na indukční varné desce zahřály, je dbát na doporučení výrobce. Potřebujete ten se symbolem spirály a nápisem Induction. Pokud se obal ztratí, přiložte ke dnu magnet. Přitahování. hrnec obsahuje feromagnetické slitiny, a proto je vhodný pro použití na novém sporáku.

Základna je silná nejméně 2 mm. Tenké pánve se snadno deformují, protože se varná deska velmi rychle zahřívá a chladne. V důsledku toho se snižuje účinnost varné desky. Může se objevit nepříjemný vedlejší účinek. nepříjemné pískání během vaření.

průměr základny. U většiny indukčních vařičů je minimální délka 12 cm. Menší se jednoduše nezahřeje. Větší průměr znamená, že cívka nezahřívá okraje a snižuje kvalitu potravin.

Počet základních vrstev je o něco méně důležitým faktorem. Ve skutečnosti může být jen jedna vrstva, ale musí mít feromagnetický materiál. Nejlepší volbou je samozřejmě vícevrstvé dno. Různé typy kovů se vzájemně doplňují. Hliníková vrstva se stará o rychlost ohřevu, zatímco ocelové vnější vrstvy zajišťují rovnoměrné rozložení a akumulaci tepla.

Nádobí pro indukční varné desky

WMF Ikona spirály nebo slovo „indukční“ označuje nádobí

Vaření na indukční varné desce vyžaduje nádobí, jehož dno je propustné pro elektromagnetické vlny a má feromagnetické vlastnosti. Jedná se o litinové, ocelové a smaltované kovové hrnce. Hliník, měď, žáruvzdorné sklo, keramika a faora nejsou magnetické, ale někteří výrobci do dna pánví z těchto materiálů zabudovávají speciální magnetický disk, aby je bylo možné používat na indukčních varných deskách.

READ  Sůl do myčky nádobí, jak používat

Nádobí pro indukční vařiče poznáte podle speciálního symbolu spirály nebo slova „indukce“. Označení se obvykle nachází na spodní straně výrobku zvenčí a v přepravní krabici.

Nádobí pro indukční varnou desku musí mít tloušťku dna nejméně 5 mm. Čím silnější dno, tím lépe. jídlo se rychle a rovnoměrně uvaří. Nádobí s deformovaným nebo velmi tenkým dnem je pro indukční vaření obtížné používat. jídlo se může na povrchu připálit a uvnitř zůstane vlhké. Je dobré přizpůsobit rozměry nádobí průměru hořáku. Pánev nebo kastrol může být o něco menší, ale ne o moc. V ideálním případě by měl být hořák naplněn alespoň ze 70 %.

Na indukční desce můžete používat i své oblíbené neferomagnetické nádobí. k tomu potřebujete speciální adaptér v podobě ploché ocelové desky s rukojetí. Disk se umístí na hořák indukční varné desky a na něj se položí hrnec nebo jiné „neindukční“ nádobí. Kotouč se zahřívá. za ním se zahřívá nádobí a jeho obsah se vaří jako obvykle.

Které by se neměly používat?

Slitinové nádobí, které není feromagnetické, není vhodné pro indukční varné desky. Některé typy fungují, ale mohou spotřebič poškodit. Z tohoto důvodu je nejlepší toto nádobí zlikvidovat.

Hliník

Tento kov ve své nejčistší formě není magnetický. Pokud je nádobí opatřeno feromagnetickou vrstvou, dojde k jejímu vypnutí. Upozorňujeme však, že tento materiál lze velmi snadno deformovat. Nekvalitní hliníková pánev může také poškodit povrch varné desky.

hliníkové, nádobí, vhodné, indukční, varnou

Měď a bronz

Tyto kovy nejsou vhodné ani pro indukční varné desky. Z jednoduchého důvodu, že nemají žádné feromagnetické vlastnosti. Výjimkou je nádobí s feromagnetickým dnem.

Keramika a Faor

Keramika a keramické dlaždice se na indukční varné desce nezahřívají. Proto se s tímto typem zařízení nepoužívají. Je možné najít keramické nádobí s feromagnetickou vložkou.

Nerezové nádobí

Nerezové nádobí má oproti jiným materiálům několik výhod. Jednak neoxiduje, a proto časem nerezaví. Za druhé, jídlo připravené na pánvi z nerezové oceli neztrácí své zdravé vlastnosti. Za třetí, nádobí je vhodné pro skladování potravin po určitou dobu. Za čtvrté, nádobí je odolné, spolehlivé a snadno se udržuje.

Pokud pánev z nerezové oceli nemá nepřilnavý povrch, může se při vaření připálit. Tento typ nádobí z nerezové oceli může způsobit alergické reakce.

READ  Jakou indukční pánev zvolit pro indukční vařič?

Kritéria výběru. na co se zaměřit

Při nákupu nové pánve nebo při posuzování kompatibility stávající pánve s indukční varnou deskou je důležité vzít v úvahu několik důležitých parametrů:

  • Dno musí být rovné a hladké. oválné dno je nepřípustné a je třeba se vyhnout plynovým sporákům s drážkami pro rozvod tepla. Je důležité, aby podstavec dobře přiléhal k hořáku, jinak se vaření zpozdí.
  • Průměr dna hrnce musí odpovídat velikosti hořáku indukční varné desky, jinak se nemusí zapnout, což prodlužuje dobu vaření a vystavuje varnou desku předčasnému opotřebení.
  • Průhledné víko zabraňuje nutnosti sejmout víko pro kontrolu vaření. Víko by mělo mít pokud možno výstup páry a rukojeť by se neměla zahřívat.
  • Pohodlné, nevyhřívané rukojeti chrání před popálením a zabraňují náhodnému vyklouznutí.

Všimněte si, že existuje mnoho různých druhů pánví, takže se rozhodněte podle typu potravin, které chcete vařit, aby vyhovovaly vašim potřebám, pokud jde o tvar, objem, průměr, výšku atd. Existují speciální modely na těstoviny, kaše, zeleninu a mléko. Vytvořte si vlastní sadu podle potřeb vaší rodiny nebo si najděte hotovou sadu.

Chcete-li svým přátelům sdělit, které hrnce jsou pro vaši indukční varnou desku nejlepší, sdílejte náš odkaz na návod. Dobré nakupování!

Můžete na indukční varné desce používat běžné nádobí?

Můžete na indukční varné desce používat běžné nádobí?? Odpověď na tuto otázku zní, že hodně záleží na povlaku na dně nádobí. Objektivně řečeno, možná se vám nepodaří vytvořit kulinářské mistrovské dílo. Vzhledem k tomu, že používání běžného nádobí může přinášet řadu problémů. Indukční vařič nemusí reagovat na materiál vašeho hrnce a nechat ho zapnutý. Nebo může jít o to, že je sporák zapnutý, ale neohřívá se a hrnec je studený.

Základna je hlavním prvkem, na který se spotřebitel musí zaměřit.

Varná deska se tím nepoškodí a nedojde k jejímu poškození. Jediné, co riskujete, je plýtvání energií při snaze něco uvařit. Při používání těchto moderních technologií je tedy vhodné dbát na vhodná zařízení.

Mnoho lidí se ptá, co je to indukční hrnec? Odpověď je nejjednodušší. Je to hrnec stejných rozměrů jako běžný hrnec. Rozdíl je ve speciální základně, která umožňuje plné vyhřívání.

READ  Jak fénovat vlasy fénem a hřebenem

Průměr dna musí být nejméně 12 cm.

Pokud prostě nemáte prostředky na nákup speciálního nádobí vhodného pro tuto technologii, výrobci zajistili, že je možné vařit pomocí běžných spotřebičů. Vyžaduje použití magnetických adaptérů, což jsou disky s úchyty. Umístí se na hořák a pak se na něj položí nádobí.

Umožní vám použít staré nádobí, aniž byste museli vynaložit mnoho úsilí a peněz. Tento přístroj nezpůsobuje žádné zvláštní škody. právě naopak. To chrání vaše nádobí před nežádoucími a nepříznivými škrábanci a všemi druhy poškození.

Které nádobí není vhodné?

Obyčejné hliníkové nádobí, včetně nádobí se silným dnem, protože tento kov je obvykle nemagnetický. Existuje však hliníkové nádobí, které je označeno jako „vhodné pro indukční varné desky“ nebo má na dně spirálový vzor.

Ale i v takovém případě by se v něm neměly vařit ani skladovat žádné kyselé potraviny, jinak se stane „nevhodným k použití“.

Je zbytečné experimentovat s běžným keramickým, skleněným, měděným nádobím. nebo vlastně s jakýmkoli nádobím, které nelze zmagnetizovat. Pokud se vám tyto materiály opravdu líbí, můžete si koupit nové nádobí z nich, ale se spirálovým obrázkem. To znamená, že výrobce zajistil správné vyplnění dna.

Používání indukčního nádobí na jiných varných deskách

Často se nás ptáte, zda lze nádobí s indukčním dnem používat na plynových sporácích? Ve většině případů neexistují žádná omezení, pokud je plášť vyroben ze žáruvzdorného materiálu a povrch není zdoben tak, aby byl neslučitelný s plynovými hořáky.

Litinové, ocelové a hliníkové hrnce, pánve a konvice s vícevrstvým dnem lze bez obav použít na plyn. V případě keramiky a skla je však lepší pečlivě prostudovat doporučení výrobce.

Pro ty, kteří nejsou připraveni koupit nové nádobí, je k dispozici adaptér s plotýnkou, který spolupracuje s vařičem, zahřívá se a plní úkoly běžného hořáku. Lze říci, že se jedná o odnímatelné indukční dno, které je vhodné pro všechny materiály, včetně silikonu, skla a keramiky.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS