Online obchod s kuchyňským nádobím Posudadrom.Přejít na

litinové, nádobí, vhodné, sklokeramickou, varnou, desku

Pokud máte sporák se sklokeramickou deskou, gratulujeme vám!! Tyto sporáky nabízejí řadu výhod, vypadají stylově a potěší estetiky svým hladkým, zrcadlovým povrchem, který elegantně označuje varné zóny a provozní režimy.

Tyto sporáky však nejsou zdaleka levné a vyžadují určitou pozornost. Nejdříve si musíte pořídit „správné“ nádobí. Znalost několika detailů usnadňuje správnou volbu při používání nádobí určeného pro sklokeramické varné desky.

Co je třeba brát v úvahu především??

Hrnce i pánve musí mít hladké dno bez ohybů, reliéfů, vzorů a promáčklin. To je nezbytné pro zajištění plného kontaktu s topnou deskou.

V návodu k použití varné desky je rovněž uvedeno doporučení, aby dno nádobí odpovídalo průměru hořáku. Hladká, rovná základna s vhodným průměrem zajišťuje optimální přenos tepla. Vařič se tak nepřehřívá a vydrží o poznání déle. Kromě toho by měl být podstavec matný (libovolné barvy) nebo lesklý tmavý, protože světlé, lesklé kovové povrchy odrážejí tepelné záření a prodlužují dobu vaření.

Hospodyňky, které mají rády kvalitní nádobí, jsou již zvyklé na silné a ploché dno. Nezapomeňte však, že hrnce a pánve, které jste používali na plynových nebo elektrických sporácích s hořáky na palačinky, již nejsou kompatibilní se sklokeramickými sporáky. Dno takového nádobí je totiž od plamenů nebo vysokých teplot předchozí varné desky rozžhavené. Proto již není schopen zajistit rovnoměrné vytápění. Když si koupíte nový sporák, musíte si k němu koupit i nádobí.

Buďte opatrní při pohledu na štítky výrobců. Ačkoli je sklokeramický sporák variantou elektrického sporáku, musí být označen symbolem „pro sklokeramiku“. Pokud je na displeji uvedeno „pro elektrické sporáky“, není nádobí vhodné, protože se vztahuje na sporáky s běžnými smaltovanými deskami a palačinkovými hořáky.

Dno nádobí musí být dostatečně silné, aby se při zahřívání nekroutilo a nepřipalovalo se k varné desce. Základna může být mírně konkávní, protože se při zahřívání rozpíná a těsně přiléhá k varné desce.

Nedoporučuje se používat nádobí s hliníkovým nebo měděným dnem na sklokeramických varných deskách bez vnějšího povlaku. Tyto kovy zanechávají stopy, které nejen poškozují vzhled povrchu, ale také snižují životnost varné desky. Pokud se používá hliníkové nebo měděné nádobí, musí mít lakovaný nebo ocelově leštěný základ.

READ  Jak připojit elektrickou varnou desku Electrolux

Skleněné nádobí odolné vůči vysokým teplotám také není příliš dobré. dlouho se zahřívá a nelze rychle snížit teplotu.

Nyní, když známe všechna „NE“, je jasné, že ideální volbou při nákupu nádobí pro sklokeramické varné desky je nerezová ocel s hladkým a silným dnem.

Hladká dna hrnců a pánví z nerezové oceli zajišťují, že dobře přiléhají ke sporáku. Silná základna pomáhá zabránit teplotní degradaci.

Pokud je vaše sklokeramická varná deska vybavena indukčním nádobím, můžete při výběru nerezového nádobí provést jednoduchý test pomocí magnetu. Jak víte, indukční varné desky fungují pouze při použití feromagnetických materiálů. Jak vybrat správné nádobí? Velmi jednoduché!

Předpokládejme, že se rozhodnete koupit hrnec z nerezové oceli. Držte magnet blízko dna. Pokud magnet drží, je bezpečné ho vzít. Skleněné, keramické, měděné nebo hliníkové nádobí naopak neumožňuje přilnutí magnetu ke dnu. To znamená, že na indukční varné desce nebude fungovat. Varná deska se jednoduše nezapne. Moderní výrobci přizpůsobují takové nádobí pro indukční varné desky tak, že na dno nádobí umístí ocelový kotouč.

Nádobí vhodné pro indukční varné desky je obecně vhodné i pro všechny ostatní typy sporáků. Příkladem takového nádobí je Stoneline.

Smaltované nádobí je plně vhodné pro sklokeramickou varnou desku. Ale pozor, mohou vám snadno zničit varnou desku, pokud na ní necháte prázdnou smaltovanou pánev. To je naprosto zakázáno. Varná deska může být tak poškozená, že ji budete muset vyměnit za novou. Litinové nádobí je také vhodné.

Je důležité si uvědomit, že špatné nádobí nezničí váš sporák přes noc. Tyto procesy jsou neviditelné a zkracují životnost pánve.

Veškeré nádobí Moneta je příkladem nádobí vhodného pro sklokeramické varné desky. Všechny hrnce a pánve TVS jsou také označeny.

Nádobí Tescoma nebo Vinzer z nerezové oceli (kromě modelů s měděným dnem) je skvělé.

Množství a rozmanitost nádobí, kterým nás výrobci zásobují, v kombinaci s jasnou a hlasitou reklamou může snadno svést na scestí. Ale ne my. Pamatujte na jednoduchá pravidla výběru správného nádobí a vaše sklokeramická varná deska vám bude sloužit dlouho a zdravě!

Nádobí pro sklokeramické varné desky musí být ošetřeno speciálním přípravkem, který zabraňuje poškrábání povrchu. Smaltované nádobí lze použít i pro sklokeramické sporáky. Nezapomeňte, že musí mít rovné dno bez výstupků a prohlubní.

READ  Jak zavěsit sušičku na nádobí v kufříku

Odpověď: 1. Na sklokeramické varné desce by se nemělo používat litinové nádobí, protože je těžké a může se rozbít. Dobrou volbou je v tomto případě zakoupit kotlík z litého hliníku s nepřilnavým povrchem.

Smaltované nádobí je vhodné pro vaření, ale nezapomeňte, že by se nemělo nechávat prázdné na plotně. Výsledkem může být poškození povrchu keramického skla, které lze opravit pouze úplnou výměnou povrchu.

Hrnce pro indukční varnou desku nesmí být menší (průměr dna) než průměr hořáku varné desky. Toto nádobí má minimální průměr 120 mm. Toto nádobí lze používat na plynových i elektrických sporácích.

Smaltované nádobí je vhodné pro vaření. nezapomeňte však, že by se nemělo nechávat prázdné na horké plotně. To může mít za následek poškození povrchu keramického skla, které lze opravit pouze úplnou výměnou samotného povrchu.

Nádobí pro indukční varné desky nesmí být menší (v průměru na dně) než průměr hořáku varné desky. Minimální průměr tohoto nádobí je 120 mm. Toto nádobí lze používat na plynových i elektrických sporácích.

Lze litinové nádobí používat na indukčních sporácích??

Moderní kuchyně jsou stále funkčnější, bezpečnější a jednodušší na používání: moderní spotřebiče a moderní nádobí jsou totiž uživatelsky velmi přívětivé. zvládne je i dítě. Indukční varné desky. je to skutečný průlom v kuchyňské technologii. Indukční varné desky jsou speciálním druhem varných desek, jejichž ohřev je vytvářen indukovanými proudy generovanými vysokofrekvenčním magnetickým polem. Důležitou výhodou je, že můžete vařit různé potraviny přesně podle svých receptů, aniž byste se museli obávat, že je uvaříte nepřesně. Indukční varné desky eliminují rizika spojená s používáním plynových nebo elektrických varných desek a zajišťují stylovou a odolnou varnou desku. dlouhý. Existují však dvě nevýhody: zaprvé cena a zadruhé. potřebu správného nádobí, protože ne všechno nádobí je vhodné pro použití s indukčními varnými deskami. Za chvíli si o tom řekneme více a zejména o možnosti použití litinového nádobí s indukčními vařiči.

Na horkou plotýnku nestříkejte studenou vodu a nepokládejte na ni mokré a studené hrnce, když je ještě horká. Pravděpodobně se nestane nic špatného, ale dříve nebo později může povlak selhat.

READ  Jak vypočítat výkon ventilátoru pomocí průměru

Metody odstraňování škrábanců na sklokeramice

  • Zubní pasta. Bělící zubní pasta (nikoli gelová) obsahující jedlou sodu je ideální pro leštění a odstraňování drobných škrábanců na sklokeramice.
  • Použijte jedlou sodu.
  • Se škrabkou.
  • Leštící pasta na kovy.
  • Brusný stroj.

Hliníkové nebo měděné nádobí bez povrchové úpravy není povoleno používat, protože tyto kovy, které jsou podstatně tvrdší, reagují s povrchem varné desky a zanechávají na něm stopy, které ovlivňují životnost a vzhled varné desky.

Keramické sklo se nemůže poškodit teplem, ale může se poškodit náhlými změnami teploty. Kontakt horkého hořáku se studenou vodou (která se okamžitě změní v páru) může způsobit praskliny nebo změnu barvy povrchu.

Není dovoleno používat hliníkové nebo měděné podstavce bez povrchové úpravy, protože tyto kovy, které jsou mnohem méně tvrdé, interagují s povrchem varné desky a zanechávají na něm stopy, které negativně ovlivňují životnost a vzhled varné desky.

Měděné nádobí by se nemělo používat na elektrických varných deskách. Optimální tloušťka stěn a dna nádobí určeného pro použití na elektrických sporácích je 5-8 mm. Je důležité, aby byl podstavec velmi rovný: sebemenší nerovnost může mít negativní vliv na povrch varné desky.

Jak vybrat nádobí pro sklokeramickou varnou desku?

Když už máte v kuchyni sklokeramickou varnou desku, je nevyhnutelné, že budete muset utratit peníze za nákup vhodného nádobí. Měli byste se také připravit na to, že vaše staré hrnce a pánve, které jste léta úspěšně používali, už nebudete potřebovat.

Už jen proto, že sklokeramické nádobí je pro tento účel vhodné, musí mít určité vlastnosti.

Jaké nádobí je nutné pro sklokeramickou varnou desku, jak vybrat kvalitní nádobí a co nekupovat, to vše se dozvíte v tomto článku.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS