Ponechání ventilátoru v režimu AUTO je energeticky nejúspornější možností. Ventilátor pracuje pouze při zapnutém systému, nikoli trvale. Pokud je ventilátor neustále v provozu, vlhkost nemůže unikat. Znovu foukněte do svého domova a vaše klimatizace bude usilovně pracovat na odstranění přebytečné vlhkosti ze vzduchu.

Na nošení podprsenky během spánku není nic špatného, pokud se v ní cítíte pohodlně. Spánek v podprsence nezhustí dívčí prsa a zabrání jejich poklesu. A nezastaví růst prsou a nezpůsobí rakovinu prsu.

Ventilátor šíří po místnosti škodlivé viry

Ventilátor vytváří v místnosti konstantní proudění vzduchu. Čím větší je jeho tlak, tím více zachycuje prach a jemné částice ze všech možných koutů. Na knihách vyfukuje prach z knih, vyfukuje prachové částice, pyl z květin, mikročástice tapet nebo barvy ze stěn a zachycuje roztoče a jejich deriváty z postelí, čalouněného nábytku a koberců.

Pokud v místnosti pobývala osoba s nedávnou nebo trvalou infekcí, zvýšená aktivita ventilátoru rozptýlí virus z jedné části místnosti do jiné, kam fouká.

Drobné částice, které se neustále zvedají a jsou v pohybu, způsobují lidem trpícím astmatem mnoho nepříjemností. Vždyť ve vzduchu je celá řada různých mikročástic, které, pokud se uvolní do dýchacích cest, mohou vyvolat astmatický záchvat.

Proč nesmí být v dětském pokoji klimatizace: názory lékařů

Klimatizace je jedním z výdobytků moderní doby. V horku není nic příjemnějšího než chladný vánek, i když umělý Neměli bychom však zapomínat na nebezpečí. pokud člověk nedodrží pravidla používání tohoto zařízení, nachladí se. Mnoho rodičů, kteří se obávají o zdraví svých dětí, chce vědět, zda je možné umístit klimatizaci do školky, a pokud to není povoleno, proč.

Mnoho rodičů se obává, že ventilátor v dětském pokoji může způsobit nachlazení. Na internetových fórech se objevují četné příběhy o tom, že používání přístroje vedlo u dětí ke vzniku různých respiračních infekcí.

Můj syn dostal na jihu folikulární angínu. Obyvatelé Soči nám řekli, že sami nepoužívají ventilátory ani klimatizaci.

https://www.babyblog.Použití tohoto materiálu pro stavbu a renovaci nevyžaduje žádné další zásahy, protože splňuje standardní požadavky stavebnictví

Rodiče často váhají s použitím ventilátoru ze strachu z nachlazení

Na druhou stranu jsou tatáž fóra plná pozitivních ohlasů matek na používání ventilátorů.

Moje děti spí celé léto s větrákem. Pokud se bojíte nachlazení, otočte ventilátor na opačnou stranu, aby foukal na strop a cirkuloval vzduch.

https://detishki-israelcom/5054035.html

Proč se rodiče tak radikálně liší?? Příčinou možná není samotné zařízení, ale jeho nesprávné používání v některých případech.

Aby se předešlo tomu, že dítě onemocní s ventilátorem, stačí, aby rodiče znali a dodržovali několik jednoduchých pravidel o jeho používání

Lékaři se více obávají nebezpečí přehřátí dětí v letních vedrech. Dr. Komarovsky se například nejenže nebrání používání ventilátorů, ale dokonce doporučuje používání klimatizace (které se mnozí rodiče tolik bojí).

Pokud se dům alespoň někdy zahřeje, musí tam být klimatizace, je mnohem účinnější než ventilátor. Čím je dítě mladší, tím je přehřátí nebezpečnější. Pokud je příliš horko rodičům, je ještě větší horko dítěti. malé děti mají nedokonalý termoregulační mechanismus.

Eugene Komarovsky, pediatr, M.D

http://www.Komarovskij.net/faq/kak-spasti-ot-zhary-v-kvartire-malenkogo-rebenka.html

Je možné uspět, aniž byste na sebe vyvíjeli tlak?

„Můžete mi uvést příklad jediného velkého sportovce nebo úspěšného člověka kdekoli v životě, který by to dokázal bez tvrdého tlaku okolí i sebe sama?“. To je komentář, který mi napsali po videu o naší mentalitě.

Velmi důležitý bod, díky komentátorovi, že o tom napsal. Vždy se o tom vedou diskuse, často se zaměňuje sebetlak a schopnost řídit a organizovat se.

Je tedy možné něčeho v životě dosáhnout, aniž byste na sebe tvrdě tlačili??

Jedno ruské přísloví říká: „Bez práce rybník nevylovíš. Je pravda, že abyste něčeho dosáhli, je důležité na tom pracovat.

Znamená to však, že musíte tvrdě tlačit na pilu?? Znamená to, že pokud na člověka není vyvíjen nátlak, neudělá nic??

READ  Na kterou stranu mám ventilátor ve skříni umístit?

Rozlišuje se motivace „od“ a „k“.

Motivace OT („když nepůjdeš k zubaři, vypadají ti zuby“). krátkodobě funguje dobře. Člověk se začne bát potíží a utíká na správné místo.

Pokud se ale bavíme o dlouhodobém horizontu, mnohem lepší motivací je K („pravidelně chodím k prof. V. Klausovi a na začátku chodím k prof.Dentální hygiena, protože je pro mě důležité udržovat je v dobrém stavu“).

Krbový ventilátor

Motivace „C“ je založena na životních hodnotách, zájmu a přirozené touze rozvíjet se, učit se a tvořit. Je vlastní každému člověku.

Hlavní je do ní nezasahovat, nedrtit tuto životní sílu, ale podporovat ji.

Představte si svět, ve kterém můžete něčeho dosáhnout jen tak, že se donutíte. To by znamenalo, že lidé jsou od přírody líní, neznají sami sebe. nemají žádné životní hodnoty ani aspirace.

Každé dítě má zájem o život, o učení, o rozvoj. Písmena jsem se naučil ve čtyřech letech, protože jsem byl zvědavý. Seděl jsem vedle dědečka a četl si noviny. Co je to za písmeno, co je to za písmeno? A tak jsem se naučil hláskovat.

Nenahrazuje však sebekázeň a sebeorganizaci.

Fitness přináší výsledky pouze tehdy, pokud je pravidelný. Psychoterapie přináší také dobré výsledky, pokud probíhá pravidelně a systematicky, nikoliv sporadicky.

Disciplína je vzorec lidského chování, jehož cílem je dodržování příkazu, zákona nebo stanovených pravidel.

Pokud mluvíme o sebekázni, mluvíme o člověku, který má své životní hodnoty, zvolil si cíle a ví, že k jejich dosažení je třeba pravidelně pracovat. A vede se po této cestě pevně, ale jemně.

Někdy se vám na trénink nebo sezení nechce. Je to součást procesu, do hry může vstoupit odpor, vyhýbání se. Člověk si může myslet: „Dnes jsem příliš líný trénovat, půjdu příště.“. Je důležité vyrovnat se sám se sebou na úrovni dospělého člověka, podporovat se a vést se s péčí a odhodláním. Měla by existovat zdravá hranice: „Rozhodl jsem se trénovat třikrát týdně, protože je to pro mě důležité, chci výsledky.“.

A je tu také jemná pointa. brát ohled na realitu a nedělat z dodržování pravidel cíl sám o sobě. Například se nenamáhejte trénovat, pokud jste nachlazení. V žádném případě ne trénovat, což trvá 2-3 hodiny od nočního spánku. Už to nebude tvůrčí čin, naopak, může být destruktivní.

Představte si, že pěstujete květinu z malého semínka. Má přirozenou potřebu růst. Pokud je o květinu pravidelně pečováno (!) Zalévejte a hnojte, vyroste velká a krásná.

Pokud na rostlinu „tlačíte“, aby rostla rychleji. může mít opačný účinek. rostlina, která je příliš hnojená, nemusí vůbec kvést nebo může kvést, ale nenese žádné plody. Tyto rostliny mohou být náchylné k chorobám. A bude trvat, než se z tohoto „tlaku“ vzpamatují.

Stejné je to i s lidmi. Tlak vede k emocionálnímu vyhoření. A i když se zpočátku dostaví nějaké výsledky, vyhoření je zničí.

Kde vidíte rozdíl mezi rozumnou sebekázní a sebemrskačstvím??

Udržování příjemné teploty v místnosti

Pediatři doporučují v horkém počasí teplotu v rozmezí 23 až 26 °C, někdy i nižší (jak doporučuje Dr. Komarovský), ale je důležité si uvědomit, že pokud je venku teplota vyšší než 30 stupňů, rozdíl bude příliš velký. Není to zdravé. ⠀

  • Stačí nastavit teplotu a klimatizace se automaticky zahřeje, ale vždy je dobré mít v místnosti teploměr. Lepší regulace teploty, zejména pokud je místnost velká a dveře se často otevírají.
  • Pokud používáte ventilátor, nechte okno nebo dveře částečně otevřené, abyste umožnili přístup vzduchu, zejména ve vlhkém počasí. V uzavřené místnosti vlhkost stále stoupá a nakonec se chlazení zastaví. Může vést k postupnému zvyšování teploty, dusnu a horku. ⠀

Proč instalovat ventilátor do koupelny?

Odpověď je jasná: zlepšit větrání místnosti. Proto ventilátor instalujeme, ale často je tomu naopak. Většinu času bude pravděpodobně vypnutá, což zhoršuje přirozené pasivní větrání a jen občas bude aktivní.

Lidé si většinou myslí, že když rekonstruujeme koupelnu, je lepší ji mít pro případ, že by se hodila, abychom ji mohli zapnout tady. V takovém případě však ventilátor pravděpodobně zůstane v potrubí jako mrtvá zátěž, která blokuje polovinu průřezu větracího potrubí a hromadí prach a nečistoty.

READ  Ventilátor v domácnosti nefunguje Co dělat

Co když už máte ventilátor nainstalovaný a používáte ho jen zřídka? Je to jednoduché. vždy jej můžete nahradit mřížkou s ventilátorem správné velikosti. A kabeláž zůstává pro případ, že se rozhodnete zařízení vrátit zpět.

Vzduch dovnitř nebo ven?

Nejprve k pojmům (používaným v běžné mluvě nebo „řemeslníky z půdy“, kteří procesům nerozumějí) „přifukování“ nebo „odfukování“, bychom se měli nejprve seznámit s pojmy „přetlakové“ nebo „výfukové“ ventilátory, obecně uznávanými v technice a literatuře.

V roce 2005 jsem napsal článek „Schémata ventilátorů pro chlazení systémových jednotek PC“, který se zabývá třemi typickými zapojeními ventilátorů, která nám umožňují vyhodnotit výhody a nevýhody každého schématu.

  • Dva odsávací ventilátory (nejběžnější, např. jeden odsávací ventilátor PSU a další odsávací ventilátor skříně). Zvláštním případem tohoto uspořádání je N ( N = 1,2,3. ) odtahových ventilátorů nebo podobný počet výtlačných ventilátorů;
  • jeden odsavač a jeden ventilátor;
  • různý počet odsávacích a výtlačných ventilátorů.

Možná je to těžké pochopit, ale věřte mi, že ti, kdo zdokonalují větrání skříní, musí rozumět tomu, co dělají.

A co je nejdůležitější, kvalita větrání často nezávisí na počtu ventilátorů. Nesprávně vyvážené proudění vzduchu, které je dáno náhodně vybranými ventilátory, větrání nezlepší, ale naopak zhorší.

Vše, co děláte, musí být alespoň přibližně vypočítáno (vyhodnoceno).

Ventilátory dmychadel.

Zastánci ventilátorů s dmychadlem nebo většího počtu ventilátorů s dmychadlem než ventilátorů odtahových často uvádějí argument, který považují za vražedný:

Jaký druh vzduchu se ale používá k vytvoření tohoto přetlaku??

Množství prachu, které se nachází ve skříni.

Účinnost ventilačního systému (systému pro odvod přebytečného tepla) je dána množstvím vzduchu procházejícího skříní. Stejně tak platí, že čím větší množství prachu zůstává v uzavřeném prostoru, tím více vzduchu se v něm pohybuje.

To znamená, že množství prachu, které zůstane v počítačové skříni, nezávisí na čerpání nebo odsávání vzduchu (směru chodu ventilátorů), ale pouze na množství vzduchu procházejícího skříní.

Těm, kteří s prachem bojují, doporučujeme přečíst si článek „Prach a ochrana proti němu PC a REA“.

Jediným způsobem, jak bojovat s prachem, je filtrovat vzduch vstupující do skříně počítače.

Filtr však musí být navržen tak, aby zachytil většinu prachu a zároveň měl nízký aerodynamický odpor (viz. článek). Abych vás neunavoval čísly, pokusím se vám sdělit jen minimum. Přetlak axiálních ventilátorů používaných k profukování vzduchu skříní se obvykle pohybuje v rozmezí 1-3 mm. H 2 O pro tiché ventilátory do 15-20 mm. H 2 O pro vysoce výkonné ventilátory s hlučností do 50 dB. Aby se výkon ventilátorů výrazně nesnížil, nesmí tlaková ztráta filtru překročit alespoň 10 %, v absolutních hodnotách mezi 0,1 a 0,5 mm. H 2 O. Jedná se o velmi nízký odpor filtru. Kromě toho aplikace filtru vyžaduje sledování stavu filtru. (Způsob je popsán v části „Extrémní skříň, část 5“) V opačném případě hrozí neočekávané přehřátí komponent počítače, když filtr kvůli zachycenému prachu omezí průtok vzduchu skříní na kritickou hodnotu.

Několik slov o větrání počítačových skříní.

Jak je uvedeno v článku „Uspořádání ventilátorů pro chlazení systémových bloků osobních počítačů“, nejlepší uspořádání z hlediska účinnosti chlazení je uspořádání „všechny výfukové ventilátory“. V tomto případě, který je sice jednoduchý na realizaci, lze u PC skříní s nízkým a středním aerodynamickým odporem dosáhnout nejvyššího zvýšení průtoku vzduchu instalací přídavného ventilátoru. To znamená největší nárůst odvodu tepla z těchto skříní.

Pro zjednodušení výpočtů lze použít zjednodušení:

  • Použití schémat obsahujících skupinu N ventilátorů pracujících v jednom směru se stejným přetlakem je ekvivalentní použití jednoho ventilátoru s průtokem rovným součtu výpustí.
  • Použití okruhů obsahujících jedno dmychadlo a jeden odtahový ventilátor se stejným průtokem je ekvivalentní použití jednoho odtahového ventilátoru se stejným celkovým přetlakem.

Použití schématu výfukového a vypouštěcího ventilátoru přináší největší zvýšení průtoku vzduchu u skříní PC s velkým aerodynamickým odporem, ale má jednu velmi podstatnou nevýhodu. Pokud systém není vyvážený, tj. celkový instalovaný výkon vstupních ventilátorů jednotky se výrazně liší od celkového instalovaného výkonu výstupních ventilátorů jednotky, může to mít za následek spíše zhoršení než zlepšení výkonu jednotky (jak je uvedeno výše).

READ  Ventilátor Datsun on-Do nejde vypnout

Pokud objemový průtok odtahových ventilátorů převýší objemový průtok přívodních ventilátorů, přejdou tyto ventilátory do režimu lopatkového provozu a naopak. Ve schématu je dmychadlo nebo skupina dmychadel. Odsávací ventilátor nebo skupina ventilátorů se vždy přepne na lopatkový provoz, přičemž jeden nebo více ventilátorů ve skupině pracuje s nižším průtokem. Provoz lopatek. provoz ventilátoru v proudu vzduchu s větším objemovým průtokem, než může ventilátor vytvořit. Je charakterizován omezením průtoku vzduchu ventilátorem při jeho jmenovité hodnotě (odpovídající počtu otáček v daném okamžiku a jeho průtokové křivce) pracujícím v lopatkovém režimu

Více vzduchu (objemový průtok) ze skříně PC uniká, než do ní vstupuje. Vlivem ohřívání vzduchu ve skříni počítače se jeho objem zvětšuje tím více, čím více se vzduch ohřívá. Bilance výkonu ventilátoru (včetně ohřevu vzduchu) by měla být dostatečně přesná. Jakékoli narušení přepne nevyvážený ventilátor do režimu lopatek. Jinými slovy, takový ventilátor začne fungovat jako omezovač průtoku vzduchu, což vede k redistribuci přetlaku vysokoprůtokového ventilátoru v řetězci „dmychadlo. skříň. výfuk“. Výsledkem je, že přetlak ventilátoru s vysokým průtokem (v tomto řetězci) z objemu skříně PC je přerozdělován se znaménkem minus na ventilátor běžící v lopatkovém režimu. Průtok skříní klesne na úroveň průtoku ventilátoru pracujícího v lopatkovém režimu.

V podmínkách, kdy je rozptyl tepla v počítačové skříni proměnlivý, bude mít zavedení takového schématu významný pozitivní účinek pouze v případě, že je k dispozici sofistikovaný systém řízení ventilátorů.

Přetlak.

Z logiky věci vyplývá, že čím vyšší je tlak v PC skříni, tím vyšší je hustota (měrná hmotnost) vzduchu, tím větší tepelný výkon se přenáší do vzduchu, čímž se zvyšuje odvod tepla z něj.

Pokud vás zajímají vzorce, můžete se podívat na knihu „The Art of Cooling“ a vzorec [3].

Pokud se hustota vzduchu (měrná hmotnost) zdvojnásobí, což odpovídá zdvojnásobení tlaku v něm (až na 2 atm), zdvojnásobí se i tepelný výkon odebraný vzduchem. Výrazný zisk.

Pouze robustní kryt a kompresor o výkonu 2 atm.

Pak je jednodušší dát počítač do oleje, jak to dělají někteří experimentátoři.

Nyní se podívejte, zda je v typických systémech zisk.

V reálném případě počítače se tlak může lišit od atmosférického tlaku o 1 až 5 mm. H 2 O se znaménkem plus pro přetlak u foukacích ventilátorů nebo se znaménkem minus u výfukových ventilátorů.

výše uvedené 1. 5 mm. H 2 O je 1. 5 x 10 kg/m2 nebo 1. 5 x 10.4 kg/cm2. ( tento tlak způsobí úměrné zvýšení tlaku), proto bude tepelný zisk nebo ztráta 1×10.2 %.

Pokud tedy můžete zvýšit tlak na 2-3 atm, pak do toho jděte, zisk je zajištěn.

Zda je nutné kvůli 0,01 % (uvědomte si, kolik W je to pro váš počítač) dávat výkonný (hlučný) ventilátor, utěsňovat skříň (což je obecně nesmysl, protože to připravuje skříň o výměnu vzduchu a tím pádem) zapínat klimatizaci. chlazení) a začít další dobrodružství?

Lékař vyvrátil nejčastější mýty o klimatizacích:

Mýtus. pokud je v místnosti nebo v autě malé dítě, neměli byste zapínat klimatizaci. Ve skutečnosti tomu tak není, protože přehřátí je pro děti velmi škodlivé a nebezpečné.

Mýtus. ventilátor je bezpečnější než klimatizace. Není tomu tak, protože ventilátor nechladí, pouze rozvádí vzduch. Proto v horkém počasí pomůže kondicionér mnohem lépe proti úpalu.

Mýtus. spát se zapnutou klimatizací je škodlivé. Lékař zdůrazňuje. můžete a měli byste spát se zapnutou klimatizací, protože když spíme v horku, pořádně si neodpočineme a nezregenerujeme se. Musíte však zajistit, aby proudění vzduchu směřovalo ke stropu.

Mýtus. v autě je lepší otevřít okna než zapnout klimatizaci. Ve skutečnosti je možné dostat úpal v autě s otevřenými okny, která příliš nepomáhají ochlazovat. A takový úpal může vyvolat nevolnost, závratě, ztrátu vědomí a dokonce i smrt.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS