Top 20 nejlepších automatických plynových kotlů: hodnocení v roce 2021 a nejlepší kotel s kotlem pro nepřímé vytápění

Nástěnné plynové kotle jsou oblíbené díky mnoha výhodám. Takové modely bohužel nejsou bez nevýhod. Jsou určeny k vytápění malých domů a rodinných domů.

 • Rozumná cena v kombinaci s širokou nabídkou modelů.
 • Zemní plyn má nízkou cenu, takže finanční náklady jsou ve srovnání s elektrickými kotli mnohem nižší.
 • Nízká specifická hmotnost a kompaktní rozměry. Nástěnné kotle nevyžadují samostatnou místnost. Lze instalovat v koupelně nebo v kuchyni.
 • Snadné ovládání. Ovládací panel je obvykle vybaven tlačítky zapnutí/vypnutí, regulátorem teploty a palivovým ventilem.
 • Vysoký koeficient účinnosti. Při správném výběru, instalaci a provozu plynového zařízení dosahuje průměrná účinnost 90 %. Bez ohledu na venkovní teplotu, typ zařízení a druh paliva.
 • Vysoce kvalitní modely se správnou a pravidelnou údržbou mají dlouhou životnost, která může dosáhnout 20-25 let.
 • Tichý provoz plynového zařízení. Systém je autonomní a je schopen udržovat ručně nastavený teplotní režim.
 • Nástěnné plynové kotle jsou bez nečistot.

Hlavní nevýhody nástěnných plynových kotlů jsou tyto

 • Nemůže fungovat na základě nemrznoucí chladicí kapaliny.
 • Při použití horké vody mechanický regulátor přeruší průtok topného média. To je nezbytné pro udržení optimálního tlaku v systému.
 • Před instalací a provozem kotlů uzavřeného typu je třeba dbát na instalaci regulátoru napětí.
 • Vyžaduje instalaci trubkového filtru, aby bylo možné průběžně sledovat kvalitu vody.

Co jsou podlahové jednookruhové plynové kotle?

Plynový podlahový jednookruhový kotel je stacionární topné zařízení s jedním výměníkem tepla, které je ústředním prvkem lokálního plynového vytápění v domácnosti, zodpovědným přímo za výrobu tepelné energie a její následný přenos do cirkulujícího topného média.

Takový plynový kotel je určen výhradně pro vytápění domácností, tj. е. Zpočátku nemá funkci autonomního zásobování teplou vodou.

Odkaz. Hlavní podmínkou pro instalaci jakéhokoli plynového zařízení je dostupnost centralizovaného (hlavního) přívodu plynu. Navzdory skutečnosti, že existují modely určené (přeloženo) ve zkapalněném plynu (láhev), k vytápění prostor, zejména velké, používat je velmi neekonomické.

Konstrukce plynových kotlů s jednou smyčkou je poměrně konzervativní. základní konstrukce dnes obsahuje stejný soubor „náhradních dílů“ jako před lety:

 • Spalovací komora. je místo, kde se nosič energie přeměňuje na teplo;
 • obdélníkový hořák. rozděluje plamen průchodem plynu tryskami;
 • výměník tepla. předává teplo ze spalin prostřednictvím integrovaných trubek;
 • spalinový systém. odstraňuje produkty spalování.

Kromě výše uvedených povinných součástí je mnoho modelů vybaveno expanzními nádobami, které vyrovnávají tepelně závislý nárůst objemu vody, a oběhovými čerpadly, která řídí její průtok hlavním okruhem. Volitelně je k dispozici řídicí modul a elektronické senzory, které zajišťují automatizaci pracovních procesů. Jejich potřeba však závisí na nuancích používání a organizaci systému jako celku.

Protože jednookruhový bojler neohřívá vodu pro potřeby spotřebitelů, panuje názor, že instalace takové jednotky nebude teplou vodu vůbec zajišťovat, ale to není zcela pravda. Ve většině případů lze tento problém snadno vyřešit instalací vhodného pomocného zařízení:

Obvykle je pomocný okruh pouze jednoduchý průtokový ohřívač s nízkým výkonem; pokud je vyžadována velká dodávka vody, jeho výkon nebude dostačující. Jednoobvodové modely mají proto ještě lepší pozici pro svou variabilitu.

Princip fungování

Standardní princip kontinuálního spalovacího cyklu pro plynná paliva je realizován v několika postupných krocích:

 • Plyn je do spalovací komory (spalovacího prostoru) vstřikován dávkovaně prostřednictvím trysek hořáku.
 • Piezoelektrické zapalování (stisknutím tlačítka)/elektrické zapalování (automatické).
 • Jiskra zapálí zapalovač a směs vzduchu a plynu.
 • Zapalovač zapálí hlavní hořák a topné médium se začne zahřívat.
 • Po dosažení správné teploty vody se hořák vypne.
 • Když teplota klesne, zapalovač zapálí hořák a cyklus se opakuje.
READ  Přehled kotlů pro vytápění soukromých domů

Odkaz. Samotný zapalovací hořák vždy funguje. Jeho spalování zahřívá termočlánek, který je zodpovědný za otevření plynového ventilu. Jakmile plamen zhasne, ventil se ochladí a uzavře, čímž přeruší průtok plynu, t. к. V opačném případě se může začít hromadit a způsobit výbuch.

Ohřátá chladicí kapalina prochází potrubím do radiátorů a prostřednictvím nich předává teplo do prostředí v místnostech. Po ochlazení proudí gravitačně (gravitací) nebo nuceně (čerpadlem) zpět do kotle, kde se znovu ohřeje, a pak pokračuje nepřetržitě v okruhu.

Zpětná vazba od majitelů závěsných kotlů: hlavní výhody a nevýhody

Není žádným tajemstvím, že reklamní články a názory poradců v obchodech mohou být zkreslené, proto je třeba pečlivě studovat zkušenosti skutečných majitelů.

Výhody Nevýhody
Nízké náklady. jednoduché nástěnné modely jsou považovány za nejlevnější typ plynového kotle nestabilita. jednotka je vyrobena z lehkého kovu, takže není navržena na více než 15 let
spolehlivost. sjednocení technických komponentů zaručuje absenci závažných poruch a závad. V praxi je počet servisních zásahů majitelů montovaných modelů zhruba stejný jako u majitelů podlahových modelů složitá údržba. kompaktní sestava pro preventivní údržbu a opravy
bezpečnost. všechny namontované jednotky jsou v různé míře vybaveny automatickými regulačními a ochrannými prvky (proti přehřátí, zamrznutí systému, vypnutí oběhového čerpadla) energetická závislost. kvůli oběhovému čerpadlu, komplexní automatizaci a často i turbíně musí být montované modely připojeny k elektrické síti. V současné době neexistují žádné energeticky nezávislé varianty
Vzdálené umístění. tyto kotle lze instalovat v blízkosti nábytku a spotřebičů. ч. s vařiči
Vyšší účinnost. navzdory menším rozměrům umožňuje použitá technologie, slitiny a pokročilejší automatizace v průměru o 2-5 % vyšší účinnost ve srovnání s podlahovými protějšky

Před instalací je třeba vystavit průvodní doklady ke kotli a získat povolení od inspekce plynu. Důležité je také upozornit na to, že plynové kotle by neměly být umístěny na chodbách, v koupelnách, ve sklepích, na balkonech a v místnostech bez větrání, pokud jsou napájeny zkapalněným plynem (LPG). v přízemí.

Nástěnné jednookruhové plynové kotle

Pro vytápění malých místností bez přípojky teplé vody je nejlepší volbou nástěnný jednoduchý kotel. V podstatě je schopen plnit pouze jednu funkci (na rozdíl od dvouokruhových nástěnných kotlů). vytápět prostory, ale výhod takového zařízení je nepřeberné množství:

Zaprvé, aby ušetřily peníze, zadruhé, aby byly spolehlivé, zatřetí, aby byly energeticky účinné.Nástěnné jednookruhové plynové kotle pro výhodné vytápěníNepodceňujte však hodnotu nástěnných jednookruhových plynových kotlů. Navzdory své monofunkčnosti vykazují vynikající míru energetické účinnosti a hospodárnosti. Takové zařízení je nejvhodnější pro vytápění malých místností, venkovských domů, chalup a chat. Naši krajané ve většině případů používají nástěnné plynové jednookruhové kotle. Proč? Je to velmi jednoduché, protože technologie pomáhá:

Úspora místa, což je důležité zejména v menších místnostech; co nejefektivnější využití zdrojů; hospodárnost, protože se jedná o nejvýhodnější způsob vytápění; bezpečnost díky spolehlivým bezpečnostním systémům.Pokud vezmeme v úvahu nízkou cenu a dlouhou životnost těchto spotřebičů, není lepší volby. A je z čeho vybírat! Nejen v běžných obchodech, ale i v internetových obchodech můžete zakoupit nástěnný jednookruhový plynový kotel za atraktivní cenu. V katalozích je lepší zvolit takové značky:

Baxi;vaillant;buderus;viessmann.Pokud tedy vyznáváte rozumnou ekonomiku, je pro vás ideální volbou nákup nástěnného jednoduchého kotle.

jednookruhové, plynové, kotle, vytápění, rodinných

Jaký kotel je lepší zvolit: srovnání rozdílů mezi jednookruhovými a dvouokruhovými modely

Hlavní výhodou dvouokruhových kotlů je úspora místa, protože se jedná o spotřebič připravený k použití, který nevyžaduje žádné další prvky pro ohřev TUV. Kromě toho jsou náklady pouze o 10-15 % dražší, což je ve srovnání s nákupem jednookruhového kotle a dalšího zařízení pro ohřev vody. mnohem levnější. Nevýhodou je však zpoždění v dodávce ohřáté vody, omezení výkonu TUV a teplotní nestabilita při použití více výstupů.

jednookruhové, plynové, kotle, vytápění, rodinných

Dvouokruhové kotle. optimální řešení pouze pro malé rodinné domy do 100-120 m 2. s omezeným prostorem pro kotelní zařízení a nízkou spotřebou teplé vody.

Nejlepší alternativou k dvouokruhovému kotli je jednookruhový kotel s nepřímým ohřevem vody (právě s touto kombinací se při výběru srovnávají dvouokruhové kotle). Nevýhodou je potřeba dalších 2-5 m 2 kotlového prostoru (v průměru 15-30 tisíc). ) a práce na dalším potrubí. Výhod této kombinace je však mnohem více, protože hlavním rozdílem je obrovská stálá zásoba teplé vody (60-300 litrů), která stačí i na koupání 3-4 osob za sebou. Teplota vody navíc nezávisí na objemu průtoku a počtu odběrných míst.

jednookruhové, plynové, kotle, vytápění, rodinných

Proto je pro velký venkovský dům, kam můžete pozvat hosty a kde potřebujete stabilní a rychlou dodávku teplé vody, nejlepší volbou jednoduchý kotel s nepřímým ohřevem. Navzdory vyšším nákladům je komfort takové kombinace mnohem vyšší.

READ  Plynové kotle se při silném větru vypínají

Jak vybrat plynový nástěnný kotel Kritéria výběru, nejlepší modely a ceny

Jak vybrat plynový podlahový dvouokruhový kotel Kritéria výběru, nejlepší modely a ceny

Rozdíly mezi modely s jedním a dvěma kotli

Hlavní rozdíl mezi jednookruhovými kotli a jejich dvouokruhovými protějšky spočívá v absenci vestavěného plynového ohřívače, který je zodpovědný za přípravu teplé vody. Konstrukční schéma jednoobvodových modelů je podstatně jednodušší, což pozitivně ovlivňuje spolehlivost a životnost výrobku.

Pro přípravu teplé vody v topném systému s jednookruhovým plynovým kotlem se obvykle instaluje nepřímotopný ohřívač vody, jehož výkon a rozměry závisí na počtu odběrných míst. Dodávka teplé vody je v tomto uspořádání rychlejší a přídavné oběhové čerpadlo zabraňuje výrazným přestávkám mezi otevřením kohoutku teplé vody a příchodem teplé vody do směšovače.

Při nákupu jednookruhového kotle je třeba počítat s dodatečným výkonem, který bude potřeba pro přípravu teplé vody. Kromě toho lze v porovnání s dvouokruhovým modelem zvýšit počet odběrných míst, což je charakteristický rys jednookruhových topných systémů s externím nepřímým ohřívačem vody.

Co je k dispozici / co není k dispozici

 • Vysoká účinnost (od 91 %)
 • Výměník tepla z mědi
 • Oběhové čerpadlo
 • Integrovaná expanzní nádoba
 • Řízení plynu
 • Ochrana proti mrazu
 • Ochrana proti přehřátí
 • Bezpečnostní ochrana proti zablokování čerpadla
 • Bezpečnostní ventil
 • Autodiagnostika
 • Modulace plamene
 • Připojení podlahového vytápění
 • Připojení externího ovládání
 • Indikace zapnutí
 • Automatické zapalování
 • Teploměr
 • Tlakoměr
 • Elektronické ovládání
 • Displej s informacemi
 • Odvětrání
 • Oddělený kouřovod
 • Zkapalněný plyn
 • Závislost na energii
 • Pokojový termostat
 • Dálkové ovládání
 • Integrovaný kotel
 • Programátor

Plynový dvouokruhový kotel „Navien DELUXE 24K“ o výkonu 24 kW (účinnost 90,5 %) je určen pro vytápění plochy 240 m2 s uzavřenou spalovací komorou a montáží na stěnu.

Následují 4 nejlepší jednookruhové plynové kotle na základě názorů spotřebitelů a odborníků v letech 2021-2022. Hlavní kritéria hodnocení. cena, kvalita a spolehlivost.

Lemax Patriot-12,5

Společnost Lemax nabízí spolehlivý jednookruhový konvekční kotel Lemax Patriot-12,5 pro vytápění prostor do 120 m 2.

Není závislý na dodávkách elektřiny. Uzavřená spalovací komora. Ovládání je mechanické.

Obdélníkový výměník tepla je vyroben z nerezové oceli o tloušťce 2 mm a splňuje evropskou normu.

Je potažen speciálním smaltem, který zabraňuje korozi. K dispozici je plynová regulace a ochrana proti přehřátí.

Komínový systém je koaxiálního typu, a proto není potřeba žádný stacionární komín. Jedná se o jeden z nejkvalitnějších modelů pro roky 2021-2022.

 • Tepelný výkon. 12,5 kW;
 • ÚČINNOST 87 %;
 • Průtok plynu. 0,75 m3 /h;
 • Jmenovitý tlak plynu 13 mbar, tlak vody v okruhu 2 bar
 • Maximální teplota. 80 °C;
 • rozměry. 59,5 x 74 x 36 cm;
 • Hmotnost. 50 kg.

Tento model je považován za jeden z nejlepších ve své třídě.к. Je to dobrá kombinace spolehlivosti a ceny.

Lemax Patriot-10

Hodnocení nejlepších jednookruhových kotlů právem zahrnuje model Lemax Patriot-10. Podlahový konvekční spotřebič s uzavřenou spalovací komorou, který je schopen vytápět prostory o rozloze až 100 m2.

Ovládání je mechanické, zajišťuje regulaci výkonu a teploty.

Výměník tepla je vyroben z nerezové oceli.

Spolehlivé vybavení plynových hořáků a automatizační systém poskytuje italská společnost SIT.

Je nainstalován injektorový hořák s mikroplamenem.

Vysoká účinnost je podpořena inovativní konstrukcí turbulátorů, která zadržuje odpadní horké plyny.

Pro kontrolu procesu spalování je k dispozici průhledové okénko a snadno odnímatelný horní panel pro snadnou údržbu.

 • Tepelný výkon je 10 kW;
 • ÚČINNOST. 87 %;
 • Spotřeba plynu. 0,6 m3 /h;
 • Jmenovitý tlak plynu. 13 mbar, tlak vody v okruhu. 2 bar;
 • Maximální teplota. 80 °C;
 • Rozměry. 59,5x74x36 cm;
 • hmotnost 50 kg.

Ideální pro menší domy. Výrobce poskytuje tříletou záruku.

Baxi ECO-4s 1.24F

Mezi nejlepšími plynovými kotli pro domácnosti vyniká Baxi ECO-4s 1.24F pro plochy do 240 m2.

Zajišťuje konvekční ohřev. Uzavřená spalovací komora. Elektronické ovládání s širokým rozsahem nastavení výkonu. Výměník tepla je vyroben z mědi.

Účinnost se zvyšuje nuceným odtahem spalin pomocí odtahového ventilátoru.

Integrovaná expanzní nádoba o objemu 6 l umožňující připojení k ohřívači vody.

READ  Boční kartáče pro vysavač tefal

Režimy se zobrazují na displeji. V závislosti na počasí je k dispozici automatická.

Kotel může pracovat s LPG.

Funkčnost je rozšířena o pokojový termostat a programovatelný časovač.

 • Tepelný výkon. 24 kW;
 • ÚČINNOST. 93 %;
 • spotřeba plynu. 2,73 m 3 /h
 • jmenovitý tlak plynu. 20 mbar, tlak vody v okruhu. 3 bar;
 • maximální teplota. 85 °C
 • rozměry. 40x73x30 cm;
 • hmotnost. 29 kg.
 • vestavěné oběhové čerpadlo;
 • Možnost provozu na zemní plyn a zkapalněný plyn;
 • Automatická diagnostika, automatické zapalování, funkce modulace plamene;
 • vodní filtr;
 • spolehlivá ochrana;
 • měděný výměník tepla.

Tento model se vyznačuje vysokou spolehlivostí a vysokou kapacitou při malých rozměrech a možnosti montáže na stěnu.

Protherm Panther 25 KTO (2015) 25 kW

Dceřiná společnost Vaillant Group nabízí spolehlivý a bezpečný kotel Protherm Panther 25 KTO (2015) pro vytápění rodinných domů a letních bytů do 250 m 2.

Jedná se o konvekční jednotku s uzavřenou komorou a měděným výměníkem tepla, která se montuje na stěnu.

Elektronické ovládání s regulací výkonu a teploty.

s ochranou proti přehřátí, zamrznutí, zablokování čerpadla. Bezhlučné vestavěné oběhové čerpadlo.

Displej LCD neustále zobrazuje požadované informace.

Integrovaný komínový průduch nevyžaduje další odtah spalin.

Výměník tepla zajišťuje optimální cirkulaci vody, což snižuje setrvačnost a zvyšuje účinnost.

Včetně recirkulačního zařízení.

 • Topný výkon. 25 kW;
 • průtok plynu. 2,8 m3 /h;
 • Jmenovitý tlak plynu. 13-20 mbar; tlak vody v okruhu. 3 bar;
 • maximální teplota. 85 °C;
 • rozměry. 44x80x34 cm;
 • Hmotnost 41 kg.
 • Možnost provozu na zkapalněný plyn;
 • Integrovaná expanzní nádoba o objemu 10 litrů;
 • uživatelsky přívětivý displej;
 • Lze připojit externí řídicí jednotku.

Model je plně přizpůsoben ruským podmínkám a cena odpovídá jeho třídě.

Hlavním kritériem při výběru závěsného plynového kotle je jeho cena. Chcete-li, aby byl váš domov teplý a útulný s co nejnižšími finančními náklady, přečtěte si více o dalších kritériích pro výběr správného topného zařízení.

Nejprve se tedy musíte rozhodnout, jaký druh plynového kotle potřebujete:

 • Konvekční kotle mají nízké náklady díky jednoduchému provoznímu schématu. K vytápění se využívá pouze energie spalování paliva. Konvekční kotle se vyznačují účinností 90 %. Zbývajících 10 % jde ven oknem. Produkty spalování plynu, které opouštějí dům, mají teplotu přibližně 200 stupňů.
 • Kondenzační kotle mají oproti svým protějškům významné konstrukční rozdíly. Cena těchto modelů je vyšší. Výhoda. kotle vyzařují více tepla, než se uvolňuje při spalování. Účinnost vysoce kvalitních modelů může dosahovat 100-110 %.

Dále je třeba věnovat pozornost následujícím faktorům:

 • Zda je spalovací komora uzavřená nebo otevřená. Při výběru některého z těchto typů nástěnných kotlů je třeba dbát na to, aby bylo předem zajištěno větrání. Modely s otevřenou spalovací komorou potřebují pro spalování zemního plynu stálý přívod vzduchu. Plynové kotle s uzavřenou spalovací komorou nuceně vhánějí vzduch do komína pomocí ventilátoru.
 • Materiál pro výměník tepla. Výměník tepla je pravděpodobně jednou z nejdůležitějších součástí každého kotle. Tato součást je kovová nádoba, která ohřívá chladicí kapalinu. Jsou vyrobeny z oceli, litiny nebo mědi.
 • Jednoduchý nebo dvojitý nástěnný plynový kotel. Pro pohodlný pobyt v soukromém domě je důležité nejen jeho vytápění, ale také zajištění veškeré teplé vody pro potřeby domácnosti. Jistě, že samostatně je možné koupit zásobník na ohřev vody, ale existuje i jednodušší řešení problému. dvouokruhový bojler. Takové modely jsou vybaveny dvěma výměníky tepla připojenými ke dvěma potrubím, z nichž jedno slouží k vytápění domu a druhé k ohřevu vody.
 • Jedno- nebo dvoustupňové kotle. V tomto případě se jedná o kapacitu plynového zařízení. Dvoustupňové háčky se doporučují v oblastech s drsnou zimou, ale v teplejších oblastech nejsou nutné. Pokud tedy v domě nebydlí omrzlí lidé.

Na trhu je široká nabídka závěsných plynových kotlů pro vytápění soukromých domů. Všechny mají různé výkony, konstrukční prvky, provedení a náklady. Praxe ukazuje, že se příliš nehodí pro vytápění domů s velkou plochou.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS