Pozornost byste měli věnovat také umístění vývodu pro ručníkový radiátor. Musí být 60 cm nad podlahou, ale čím výše, tím lépe. V případě úniku chrání před zkratem. Výrobek nesmí překrývat zásuvku, abyste se při zapnutí fénu nemuseli dotýkat vlhkého hadříku.

 • Zóna 1 je prostor nad umyvadlem, nad vanou a pod umyvadlem
 • Zóna 2 je prostor o šířce 60 cm
 • Zóna 3 je celý zbytek prostoru za hranicemi zóny 2 (ačkoli předpisy stanoví šířku 2,4 metru).

Kofferdam je vaše nouzové záchranné lano. Jeho instalace není povinná, ale je velmi žádoucí.

Představte si, že ve spojích ručníkového radiátoru dochází k úniku, který je každou minutou intenzivnější. Zavolejte záchrannou službu a počkejte alespoň hodinu na její příjezd? Nebo potřebujete vyměnit věšák na ručníky. Znovu se obraťte na rozvodné závody a počkejte, až bude horká voda ve stoupačce vypnuta?

Aby se předešlo takovým situacím, instaluje se kofferdam. Jedná se o běžnou (v tomto případě polypropylenovou) trubku. Pro instalaci se na konce ručníkového radiátoru namontují kulové kohouty, které v případě potřeby uzavřou průtok vody. Při odpojení vyhřívaného držáku ručníků se nepřeruší cirkulace vody ve stoupačce.

Pro odvzdušnění systému se doporučuje přídavný kulový ventil v nadpraží. To pomůže zajistit nerušenou cirkulaci horké vody v držáku ručníků.

Montáž držáku na ručníky

U ručníkového radiátoru jsou dva až čtyři upevňovací body. Jedná se o desky nebo držáky s otvory pro upevnění, zakryté ozdobnou zátkou. Nejčastěji se používají hmoždinky s rázovými šrouby 6×60. Postup je popsán pro variantu se čtyřmi uzávěry.

nejlépe, instalovat, věšák, ručníky, koupelně

Věšák do koupelny

Prvním krokem je vyznačení na stěně:

Poté vyvrtejte otvory pro hmoždinky podle značek. Používejte vrtáky a vrtáky vhodné pro materiál a povrchovou úpravu stěny. Nyní je vše připraveno k upevnění věšáku na ručníky.

Kam zavěsit ručníkový radiátor?

Výška od podlahy není tak důležitá jako ostatní požadavky. Není tedy mnoho možností umístění. Pokud má být ručníkový radiátor v koupelně připojen k topnému systému nebo systému teplé vody, musí být od stoupacího potrubí vzdálen 30-50 cm. Ani spojovací potrubí nemůžete odvést příliš daleko. Nemůžete se přitisknout k sousední stěně, ale ponechte 20-35 cm. Pravidla pro instalaci ručníkového radiátoru rovněž nedovolují umístění sanitárních zařízení blíže než 60 cm od radiátoru. Pro připojení se doporučují bezešvé trubky, aby se zabránilo netěsnostem. Vzdálenost od středu trubky ke stěně je 35-55 mm. Po instalaci je třeba provést zkušební provoz, aby se zkontrolovala těsnost systému.

READ  Jak správně používat klimatizaci automobilu v horkém počasí

Elektrické věšáky na ručníky v koupelně jsou o něco jednodušší. Požadavky na výšku zůstávají zachovány, ale zásuvka může být umístěna libovolně, ale nebude připojena ke stoupačce studené vody. Uzemnění je povinné, bez něj hrozí nebezpečí úrazu elektrickým proudem. Pozornost byste měli věnovat také umístění vývodu pro ručníkový radiátor. Musí být 60 cm nad podlahou, ale čím výše, tím lépe. V případě netěsnosti tak zabráníte zkratu. Výrobek nesmí překrývat elektrickou zásuvku, abyste se při zapnutí sušičky nemuseli dotýkat mokré látky.

Po dokončení všech prací na rozvržení se podívejte, jak pohodlné bude zvolené místo. Na držák ručníků byste měli bez problémů dosáhnout z koupelny nebo sprchy. Na přístroj se nesmí dostat stříkající voda a kov ani sušené oblečení nepotřebují zbytečnou vlhkost. Nad vanou může být umístěn ručníkový radiátor, musí však být umístěn nejméně 60 cm od vany. To není praktické řešení, takže je možné pouze ve velmi malé místnosti.

Vytápění koupelny: věšáky na ručníky

Koupelna, stejně jako ostatní obytné prostory, potřebuje vytápění. Bez vytápění se navíc brzy vytvoří plíseň, a to nejen vně vložky, ale i pod ní. V důsledku toho se v koupelně objevuje charakteristický zápach a obklady se postupně odlepují od podkladu.

Na rozdíl od jiných místností slouží v koupelnách radiátor také jako ohřívač ručníků. Je tvarovaná tak, aby se na její trubky daly pohodlně zavěsit nejen ručníky, ale i další věci, které se mají během koupání namočit. Krásný moderní radiátor na ručníky může být v koupelně skvělým dekorativním prvkem, pokud je vkusně zvolen.

Tvar a konstrukce topného tělesa umožňují, že pracuje ze 75 % konvekcí a z 25 % sáláním. Dá se říci, že v poslední době se koupelny často vytápějí podlahovým topením. Tento typ vytápění je pro tento typ místnosti nepochybně velmi vhodný, ale kam s mokrými ručníky?, ¬ Nepokládat na podlahu. Systém podlahového vytápění lze například kombinovat s elektrickým vyhřívaným držákem ručníků. Tak budou vaše nohy v teple a ručníky v suchu.

Na dnešním trhu existuje mnoho modelů sušičů ručníků. Na první pohled se může zdát, že když se rozhodnete pro roztomilý model, problém s vytápěním koupelny bude vyřešen. Ve skutečnosti však mají všechny své zvláštnosti, které je třeba vzít v úvahu, abyste si vybrali tu nejlepší.

Existují tři hlavní typy koupelnových radiátorů: teplovodní, elektrické a kombinované.

Koupelnové věšáky na ručníky: odrůdy a správné připojení

Souhlasíte s tím, že sušit mokrý nebo vlhký ručník není zbytečné, ale přinejmenším to není příliš příjemné. Zápach trvale mokrých ručníků je nepříjemný. Proto jsou všechny moderní koupelny vybaveny věšáky na ručníky. Budeme o nich hovořit v tomto článku, kde spolu s webovými stránkami stroisovety.Budeme se podrobně zabývat otázkami, jaké jsou sušáky na ručníky pro koupelnu, jak změnit starý nebo nainstalovat nový sušák a jak nezávisle vytvořit univerzální sušák na ručníky, který pracuje jak z centrálního přívodu teplé vody nebo topného systému, tak z plochého elektrického vedení.

READ  Lze namísto plynového sporáku instalovat elektrický?

Jak připojit radiátor s vodním ručníkem

Instalace radiátoru v koupelně zabere trochu času, můžete si pozvat řemeslníka nebo si práci udělat sami. Je nutné se seznámit s variantami instalace, základními pravidly, mít potřebné nářadí pro demontáž a montáž. Pokyny krok za krokem k instalaci ručníkového radiátoru v koupelně s fotografií a podrobným popisem toho, co a jak dělat, najdete na webových stránkách. Nejlepší je připojit se k teplovodnímu systému, a to z několika důvodů:

 • Topná sezóna trvá několik měsíců a teplá voda je k dispozici téměř vždy.
 • Voda v kohoutcích s teplou vodou je mnohem čistší a chrání ručníkový radiátor v koupelně před korozí, prodlužuje jeho životnost.
 • V případě havárie radiátoru v koupelně je snazší uzavřít vodu v systému s horkou vodou.

Vodní věšák na ručníky v koupelně lze připojit několika způsoby. dole, šikmo nebo do strany. U starších domů vybírejte modely se stejným průměrem a s možností spodního připojení. Před instalací zařízení je nejlepší nejprve zkontrolovat všechny přípojky, trubky skryté ve zdi práci ztěžují a úniků vody si hned nevšimnete.

Proces připojení probíhá v následujícím pořadí:

 • První věc, kterou je třeba udělat. Uzavřete přívod teplé vody. pro jistotu zavřete ventil teplé vody. Nejlépe se to dělá v létě.
 • Poté odstraňte starou cívku úhlovou bruskou, ale až když je voda zcela mimo stoupací potrubí.
 • Nyní je třeba nainstalovat propojku, která se později bude hodit v případě nepředvídaných okolností. Vezměte polypropylenovou trubku a na její konce připojené k radiátoru nainstalujte kulové kohouty, které budou moci uzavřít průtok horké vody. Díky tomuto systému bude teplá voda ve stoupačce cirkulovat a radiátor bude v případě potřeby vypnut.
 • Je žádoucí nainstalovat kulový ventil do samotného můstku, abyste mohli vypustit vzduch ze systému. Umožňuje také lepší cirkulaci teplé vody ve spirále.
 • Nejlepší možností pro připojení držáku na ručníky jsou polypropylenové trubky, ale jsou také vyrobeny z oceli nebo mědi. Poslední dva typy mohou podléhat korozi, jsou drahé, mají velkou hmotnost, takže je lepší zvolit polypropylenový materiál.

Jak vybrat sušák na ručníky do koupelny?

Hlavním kritériem pro výběr ručníkového radiátoru by měl být nejen přidělený rozpočet. Za pozornost stojí řada vlastností nabízených modelů.

Na policích jsou k dispozici 3 typy držáků na ručníky:

 • Voda. zdrojem tepla je voda proudící v systému. Jeho hlavní nevýhodou je nemožnost vytápět koupelnu, když je topení v domě vypnuté. Výhoda. ekonomická (není třeba platit za vodu, která stejně protéká potrubím).
 • Elektrický. ručníkový radiátor je elektrický. Nevýhoda. zvýší se náklady na energie. Nevýhoda. poskytuje teplo v koupelně po celý rok.
 • Kombinace. kombinace vodního a elektrického typu. Nevýhoda. stojí hodně. Jeho nevýhoda. možnost volby zdroje tepla.
READ  Klasický vodní vyhřívaný věšák na ručníky s bočním připojením

Odolnost proti tlaku na držák ručníků. Toto kritérium je třeba vzít v úvahu, pokud chcete do koupelny instalovat ručníkový radiátor. Tlak vody v bytových domech se může pohybovat od 2 do 8 atm. (záleží na podlaze). Měří se, v případě vodního rázu se přidá několik atmosfér a podle získaných údajů lze zvolit model.

optimální varianta materiálu. Instalace vyhřívaného věšáku na ručníky v koupelně z nerezové oceli. odolný vůči vodě. Abyste se vyhnuli nákupu padělku, vyžádejte si od prodejce doklad o kvalitě materiálu.

Podoba a rozměry sušičky ručníků. Výměna věšáku na ručníky v koupelně. lepší vytápění koupelny. Při výběru byste měli vycházet z rozměrů místnosti. Při výběru můžete vycházet z následujících informací:

 • Do malé koupelny je vhodný věšák na ručníky ve tvaru písmene M nebo U.
 • PM nebo PL. pro středně velký pokoj.
 • Žebříkový držák ručníků. pro větší koupelny.

Pokud je potřeba instalovat velký věšák na ručníky v koupelně s malými rozměry. při instalaci se umístí kohoutky (teplota se zvyšuje/snižuje vyšroubováním/vyšroubováním).

Typy držáků na ručníky

Všechna koupelnová nástěnná topná tělesa se dělí na 3 druhy:

 • Elektrický, 220 V. Existují 2 typy. s topným kabelem uvnitř nebo s kapalným chladicím médiem a topným tělesem. Obě varianty jsou spojeny stejným způsobem.
 • Vodní věšáky na ručníky jsou připojeny k systému teplé vody nebo vytápění.
 • V kombinovaných dvouokruhových zařízeních je emise tepla organizována ze 2 zdrojů. elektřiny a sítě TUV.

Poznámka. Kombinované sušičky jsou poměrně jednoduché. Ohřívač se skládá ze 2 samostatných okruhů, jednoho elektrického a jednoho vodního, které mohou pracovat současně nebo střídavě. V souladu s tím se cena univerzálních sušičů ručníků v roce 1.5. 2krát vyšší.

Typ ohřívače pro sušení oděvů a ručníků

Princip činnosti elektrických zařízení je následující: topný prvek nebo kabel se zahřeje na nastavenou teplotu, poté termoregulační jednotka odpojí napájení. Po ochlazení trubkového tělesa o 3-5 °C se automaticky obnoví ohřev. Sušičky výměníku tepla naplněné nemrznoucí kapalinou jsou vybaveny Mayevského odvzdušňovacím zařízením.

U sušiček na vodní bázi je to jednodušší. zahřívají se na teplotu chladicí kapaliny proudící dovnitř. Tělo je vyrobeno z nerezové nebo černě zbarvené oceli, vzácněji z mědi. Tvar. jako žebřík, cívka, ve tvaru E, ve tvaru M. Vzhledem k tomu, že uvažujeme výhradně o instalaci ručníkového radiátoru, nehrají tvar ani materiál hlavní roli, záleží pouze na tom, zda jej připojíte bokem nebo dolů.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS