Jak často se má sůl sypat do myčky?

Četnost doplňování zásobníku soli závisí na koncentraci Mg a Ca ve vodě a na četnosti mytí. Majitelé uvádějí, že v případě středně tvrdé vody z kohoutku a každodenního provozu myčky je třeba zásobník doplňovat každých 5 až 6 týdnů.

Jak ovlivňuje tvrdost vody spotřebu soli

Čím vyšší je koncentrace Ca a Mg, tím častěji je třeba přidávat sůl do myčky. V měkké vodě se nemusí používat vůbec. Existují myčky nádobí, u kterých se hodnota tvrdosti vody nastavuje ručně. Abyste to zjistili, je třeba změřit tvrdost vody. Chcete-li získat co nejpřesnější údaje, odešlete vzorek do laboratoře. Jedná se však o časově a pracovně náročný proces. Jednodušší je použít testovací proužky prodávané v obchodech se zvířaty a bílým zbožím. Proužek se umístí do vody a mění intenzitu barvy podle koncentrace Ca a Mg ve vodě.

Lze nákladnou sůl nahradit něčím jiným?

Ano, drahou sůl můžete nahradit! Tato sůl se nazývá kuchyňská sůl a prodává se ve velkých pytlích! Společnosti prodávající bojlery, filtrační systémy a změkčovače vody mají na skladě speciální sůl balenou v pytlích o hmotnosti 20-25 kg! Dodává se ve velkých granulích a obsahuje 99 % NaCl, takže je ideální pro změkčování vody v myčkách nádobí.

dává, myčky, bosch

Používá se pro filtry a topné systémy. Stojí 300-350 a v myčce vám vydrží celý rok! Tato sůl se sype do pánve stejným způsobem jako speciální sůl do myčky nádobí. Je to skutečná úspora!

Jakou sůl používat do myčky Bosch. K čemu je sůl do myčky nádobí

Myčky nádobí používají pouze mycí prostředky určené speciálně pro ně. včetně regenerační soli. Zpomaluje tvorbu vodního kamene, změkčuje vodu a lépe myje nádobí.

Sůl na mytí nádobí se od kuchyňské soli neliší jen cenou. Hlavními výhodami jsou složení bez nečistot a forma výrobku. Dodává se ve 2 variantách:

Chcete-li zjistit, kam sůl umístit, podívejte se na vnitřní zásobník myčky. Ve spodní části se nachází kulatý kryt. jedná se o prostor pro změkčovač vody. Uvnitř je speciální nádoba, do které se vkládají solné tablety nebo krystaly.

Nepoužívejte v myčce potravinářský analog. jeho částice jsou příliš malé a rychle se rozpouštějí, navíc obsahuje zbytečné minerální nečistoty. Zničíte spotřebič!

Změkčovač vody se v myčce Bosch nachází vlevo od hrubého filtru.

Změkčovač vody se skládá ze tří oddílů, z nichž jeden má integrovaný iontový výměník. Změkčuje vodu z kohoutku pomocí malých granulí pryskyřice (levatitu), ale pryskyřice se při tomto procesu vyčerpává. Na jeho regeneraci se používá speciální sůl, odtud název „regenerační“.

READ  Plynoměr je možné neinstalovat

Pokud lidé používají k čištění vody filtry, doporučuje se do myčky roztok, který snižuje množství nečistot v kapalině.

Odkud pochází železná šupina? Při zahřátí vody na 100 °C se látky obsažené ve vodě srážejí a vytvářejí na stěnách bílé usazeniny. Myčky nádobí mají speciální oddělení s filtračním systémem, který používá pryskyřice se zvýšeným obsahem m iontů.

Po delším používání začnou filtry selhávat. Proto výrobci doporučují přidávat do myčky sůl, jinak se spotřebič časem rozbije.

Určení tvrdosti vody

Myčka je vybavena indikátorem tvrdosti vody. Stisknutím tlačítka nastavíte tvrdost vody na určitou úroveň tvrdosti. U oblíbených modelů myček nádobí jich je sedm. Nula odpovídá měkké vodě, zatímco sedmá úroveň je příliš tvrdá. Tvrdost vody se v jednotlivých lokalitách liší.

Nastavení úrovně tvrdosti vody

Existuje několik způsobů, jak zjistit hodnotu tvrdosti vody ve vaší oblasti:

 • kontaktujte místní vodohospodářský úřad a zjistěte tvrdost vody ve vašem městě. Případně se můžete obrátit na hygienickou laboratoř, která provede komerční analýzu;
 • Testovací proužky na tvrdost vody jsou k dostání v lékárnách;
 • Použití různých domácích metod. Jedním z nich je odhad množství mýdlové pěny, když je voda tvrdá, vytvoří se jen velmi málo mýdlové pěny.

Čím hrubší jsou krystaly a čím čistší je složení specializované soli, tím účinněji se sůl dostane do iontoměniče. Náklady na takový výrobek jsou však mnohem vyšší.

První mytí v myčce

Pokud je test úspěšný, myčka nádobí se vloží do připraveného otvoru. Pokud je myčka odpojena od sítě, je třeba ji po opětovném připojení znovu nastavit. nezapomeňte na to.

Sůl, oplachovací prostředky a prací prášky Finish jsou relativně levné a u našich zákazníků oblíbené

Poté můžete provést první úplný cyklus s náplní špinavého nádobí. Pro první praní nemusíte vkládat mycí prostředek určený pro první chod, ale pro mytí misek, talířů a dalších předmětů. Detergenty v práškové formě jsou nejúspornější.

Nádobí vždy vkládejte podle pokynů výrobce

Věnujte zvláštní pozornost pokynům pro vkládání nádobí do pračky se sušičkou. Kvalita odstranění mastnoty a nečistot z nádobí závisí na tomto procesu. Abyste se ujistili, že postupujete správně, přečtěte si znovu pozorně uživatelskou příručku dodanou se strojem. Důležité je umístit nádobí tak, aby bylo zcela opláchnuto kapalinou z postřikovacích ramen.

Pozor: otevření dveří po skončení programu by vás mohlo opařit párou

Výběr správného programu

Po vložení mycích prostředků a nádobí následuje další důležitá fáze. výběr ideálního programu pro spotřebič. Všechny režimy jsou rozděleny do několika skupin, jejichž názvy se mohou u jednotlivých výrobců lišit.

 • Program předmáčení. program je určen pro předměty s připálenými nebo lepkavými zbytky a velkým množstvím mastnoty. Operace je rozdělena do dvou fází mytí. předmytí a hlavní mytí.
 • Intenzivní mytí. pro velmi špinavé nádobí. Tohoto účinku se dosahuje použitím vysokých teplot vody. Tento režim nepoužívejte pro plastové nádobí a nádobí s jemnou povrchovou úpravou.
 • Standardní režim. pro středně znečištěné nádobí při mírné teplotě vody.
 • Úsporný program slouží k mytí relativně čistého nádobí s minimálními nároky na energii, vodu a mycí prostředky.
 • Choulostivé mytí. pro plastové, porcelánové a křišťálové sklenice a choulostivé předměty s povrchovou úpravou.
 • Rychlé opláchnutí. používá se k lehkému opláchnutí talířů, vidliček a lžic mycím prostředkem.
READ  Jak čistit sklokeramickou varnou desku

Běžné programy na mytí nádobí

Správný chod myčky nádobí zajišťuje dlouhodobě bezproblémový provoz. Doufáme, že vám tento článek pomůže pochopit nuance prvního spuštění spotřebiče.

Kolik soli dávat do myčky nádobí

Veškerá voda z vodovodu a potrubí obsahuje vápník a hořčík. Čím vyšší je koncentrace těchto solí ve vodě, tím tvrdší je voda považována za vodu. Pokud se taková voda používá k mytí nádobí v myčce, na jednotlivých částech myčky se časem vytvoří usazeniny vodního kamene, které mohou způsobit její poruchu.

Aby tomu výrobci myček zabránili, vybavují tyto spotřebiče iontovými výměníky. Tyto jednotky obsahují pryskyřici, která přitahuje vápník a následně jej odstraňuje. Regenerace pryskyřice však vyžaduje chlorid sodný, který je hlavní složkou solí do myček nádobí.

Sůl do myčky nejen prodlužuje životnost spotřebiče, ale také důkladněji čistí, takže na hrncích a pánvích nezůstávají po umytí skvrny a šmouhy.

Proč myčky potřebují sůl?

Speciální sůl do myčky nádobí změkčuje vodu z vodovodu, aby se maximalizovala účinnost a zabránilo se usazování vodního kamene v těle a částech myčky. Hlavní funkcí solných přípravků je redukce iontů chlóru v iontoměničích, které připravují vodu pro použití v myčkách nádobí. Jak to funguje?

Tvrdá voda z vodovodu je zpočátku bohatá na ionty alkalických zemin, jako je draslík a hořčík. Vysoké teploty způsobují tvorbu hořečnatých/draselných solí, které způsobují usazování vodního kamene na povrchu stroje.

Vodní kámen z tvrdé vody je největším nepřítelem praček a myček nádobí

Vodní kámen snižuje tepelnou vodivost, čímž se snižuje provozní životnost myčky. Aby se zabránilo tvorbě vodního kamene, prochází voda z kohoutku speciálním iontoměničem, který váže ionty hořčíku a vápníku s ionty chloru obsaženými v syntetické iontoměničové pryskyřici. Změkčuje vodu, zbavuje ji nečistot a snižuje její tvrdost.

Chlorid sodný snižuje obsah iontů chloru v iontoměniči

Během provozu je třeba redukovat ionty chloru, čehož se úspěšně dosahuje pomocí speciálně připravené soli, která je z 98 % tvořena chloridem sodným neboli chloridem sodným, jejíž vzorec je NaCl. Dalšími složkami jsou polyaspaginát pro obnovu a zachování iontů, citrát sodný pro dezinfekci myčky, aromata a další užitečné přísady.

Čtenáři se mohou ptát: proč používat speciální přípravek, když můžete použít obyčejný kuchyňský chlorid sodný?? Bohužel nelze použít kuchyňskou sůl, protože obsahuje příliš mnoho nečistot, které myčce škodí stejně jako vodní kámen.

Tmavé tečky nečistot v kuchyňské soli jsou viditelné i pouhým okem a jsou nebezpečné pro myčku nádobí

Kromě prodloužení životnosti stroje plní změkčená voda i další užitečné funkce:

 • zlepšuje proces čištění nečistot a zbytků jídla z povrchu nádobí;
 • udržuje tepelnou vodivost povrchu elektrického ohřívače vody na požadované úrovni.

Mnoho moderních myček Bosch, Siemens, Electrolux a dalších známých značek má senzory, které uživatele upozorní na nedostatečné množství chloridu sodného. V takovém případě je třeba solný roztok přidat do pračky okamžitě.

READ  Jak vyměnit vypouštěcí hadici myčky nádobí

Nádrž na chlorid sodný s iontovým výměníkem používaným v pračce a sušičce Bosch

Jak to funguje

Proč se vyplatí dávat upravený NaCl do pračky?? To je způsobeno například tvrdostí vody. Voda z vodovodního potrubí neproudí zrovna nejměkčí a nejoptimálnější voda svého složení. můžete se o tom přesvědčit pohledem na vrstvu vodního kamene v běžné konvici. Vápník a hořčík se při ohřevu vody mění na vodní kámen. A pokud je konvice bezpečná (a snadno se čistí), drahá zařízení, jako jsou „usazeniny“, jsou nežádoucí: topné těleso se předčasně rozbije. Pro změkčení vody je v přístroji nádoba naplněná ionizovanou pryskyřicí.

How to add Salt to a Bosch Dishwasher to prevent Limescale build up

Jak to funguje? Při průchodu pryskyřicí se voda změkčuje díky působení záporně nabitých sodíkových iontů. ty neutralizují negativní účinek kladně nabitých hořečnatých a vápenatých iontů. Po průchodu iontovým výměníkem se do nádrže dostane voda s jinou hodnotou tvrdosti.

Pryskyřice v myčce nádobí během používání vyčerpá svou životnost. Pro obnovení výkonu této součásti myčky nádobí se do pryskyřice přidávají ionty sodíku. tyto částice se nacházejí v produktu, o kterém je zde řeč. Pokud budete doporučení ignorovat a odmítnete sůl kupovat, iontový výměník vyčerpá svou kapacitu a voda bude tvrdá. A to znamená sbohem topnému tělesu!“.

 • pro změkčení vody;
 • aby se na topném tělese a nádrži netvořil vodní kámen;
 • pro lepší výkon mytí nádobí. některé účinné látky v mycích prostředcích fungují pouze v měkké vodě.

Na tyto a další otázky je odpověď stejná: ano, sůl je nutností. Nemusíte utrácet polovinu platu za drahé přípravky. množství a typ přípravku můžete měnit podle situace. Pokud je voda relativně měkká (můžete to zkontrolovat pomocí speciálních testovacích proužků. výrobci, jako je Calgon, je distribuují zdarma), pak může být sůl obsažena v malém množství v pracím prostředku. Pokud je voda příliš tvrdá, musí se sůl použít zvlášť.

Jak zjistit, zda je vaše voda tvrdá, nebo ne?

Důležité! Pokud při příliš tvrdé vodě nedoplníte sůl přímo do nádrže iontového výměníku, může se časem zablokovat a způsobit vážné poškození.

Některé myčky nádobí mají funkci, která při použití mycích kapslí s m solí obchází iontový výměník. Tento způsob zásobování vodou neovlivňuje výkon jednotky.

Jak poznáte, že je čas přidat produkt? U moderních modelů se při vyčerpání zásoby pracího prostředku rozsvítí kontrolka. Množství soli, které je třeba použít, závisí na tvrdosti vody: čím tvrdší je voda, tím více granulí je třeba přidat. Při použití tablet nebo kapslí se nemusíte starat o množství potřebné soli. každá tableta již obsahuje dostatek NaCl pro jeden mycí cyklus.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS