Dodržujte pravidla, nebo kde prášek do pračky Samsung prášek

Výrobce pračky LG neuvádí žádné konkrétní rady, kolik pracího prostředku do pračky dávat. Množství účinných látek ve výrobku se totiž liší v závislosti na značce.

To se týká především složek, jako jsou povrchově aktivní látky (surfaktanty). Právě ony jsou zodpovědné za pěnění.

umístit, prášek

V jednom pracím prostředku ho může být více a v jiném mnohem méně. Proto je třeba prostudovat obal pracího prostředku, abyste věděli, kolik prášku máte při praní použít. Přesné množství povrchově aktivních látek je vždy uvedeno v návodu výrobce prášku.

Mnoho výrobců doplňuje své dávkovače pracích prostředků, jako jsou odměrky. Kromě toho je důležité množství prádla, které je třeba vyprat, a stupeň jeho znečištění. Ujistěte se, že jste zvážili formu pracího prostředku: prášek nebo gel. To má také vliv na dávkování.

Co jsou prací prostředky a k čemu slouží??

Lahviček a krabic s pracími prostředky je v regálech mnoho, jsou rozmanité a přetékají nejrůznějšími lesklými lahvičkami a lahvičkami s pracími prostředky. Jak se v tom vyznat? Rozlišujeme hlavní typy pracích prostředků:

 • prášky (určené pro základní praní);
 • tekuté přípravky (prací gel, prostředek na máchání, odstraňovač skvrn a kondicionér na tkaniny);
 • Tablety a kapsle (obsahují koncentrovaný prací prostředek ve stlačené formě nebo v gelu).

Ať už používáte jakýkoli prací prostředek, věnujte pozornost množství pěny, kterou vytváří. Pokud je ho příliš mnoho, znamená to, že dávka je příliš vysoká a je třeba ji upravit. Tuto informaci obvykle najdete na obalu prášku nebo gelu.

Je také důležité, abyste vybírali pračky označené jako „automatické“ a vybraný prací prostředek sypali nebo vkládali pouze do správné přihrádky zásobníku.

Účel přihrádek na prášek

Téměř všechny zásobníky na prášek v pračkách Indesit jsou stejné. Jsou výsuvné, umístěné na levé straně horního panelu dávkovače a mají tři části, které se používají pro různé prací prostředky a režimy praní. Podle štítků snadno poznáte, do které přihrádky vložit prášek a do které koncentrát.

Díky rozdělení do oddílů dávkovač postupně přidává potřebné množství pracího prostředku v každé fázi praní. Proto se nedoporučuje plnit prací prostředek přímo na prádlo v bubnu. Představa, že tato metoda je úsporná, je rozšířeným mýtem, který je umocněn zápornými body:

Těmto problémům lze snadno předejít: stačí stroj správně naplnit a naplnit. Alternativy hledejte pouze v případě, že se prášek nasypaný do zásobníku pračky Indesit špatně vymývá vodou. Zásobník na prášek budete muset opravit sami nebo zavolat servisní středisko. Ale i s nefunkční přihrádkou můžete prát, aniž byste ohrozili pračku nebo své prádlo.

READ  Jak zastřihnout okraje plenky bez overlocku

Režimy praní

Podařilo se nám zjistit, co je to zásobník, jaké má přihrádky a k čemu slouží. Nyní je na nás, abychom pochopili funkce standardní pračky s jejími režimy.

Je příjemné, když výrobci zadávají všechny potřebné informace o režimech přímo na panelu nástrojů. Nebude tak nutné řešit otázku, kam prášek do pračky nasypat.

Standardní pračka má 15 různých režimů praní špinavého prádla.

Režimy praní na přihrádce pračky

Výběr nejoblíbenějších mycích režimů, které můžete používat každý den.

Existují tři základní režimy:

 • Namočte a opláchněte. Velkou a střední přihrádku naplňte práškem a malou přihrádku naplňte určitým množstvím oplachovacího prostředku.
 • Standardní režim. Naplnit lze pouze prostřední koš.
 • Normální praní a oplachování. Prostřední a malá přihrádka zásobníku jsou naplněny potřebnými pracími prostředky.

Největší přihrádka se obvykle plní pracím prostředkem a malá přihrádka změkčovadlem pro každodenní praní.

Kam vložit prášek do pračky pro předpírku a hlavní praní

Před vložením do spotřebiče roztřiďte prádlo podle barvy, typu tkaniny a stupně znečištění. Pro nejnáročnější případy jsou pračky vybaveny programy s předpírkou (extra praní). Tyto cykly by neměly být používány pro každodenní praní, protože dlouhá doba cyklu není vhodná pro mnoho druhů tkanin.

Rozdíly v umístění zásobníků v různých typech/značkách strojů

Stroje této společnosti mají klasické třídílné rozdělení. Pravá přihrádka je určena pro předpírku, levá pro hlavní praní. Zásuvka kondicionéru je výrobcem označena modře.

Vertikální pračky mají následující uspořádání přihrádek: vlevo je přihrádka na předpírku, uprostřed přihrádka na máchadlo a vpravo přihrádka na hlavní program.

Samsung

Pračky jsou vybaveny přihrádkou se třemi přihrádkami. Levá přihrádka je určena pro hlavní praní, pravá pro přídavné praní. Přihrádka na kondicionér je zbarvena modře.

Indesit

Nejlevější přihrádka je určena pro přídavné praní, prostřední přihrádka pro hlavní praní. Malá přihrádka na květiny slouží jako dávkovač oplachovacího prostředku.

Označování oddílů

Konstrukce sprchové vaničky se u jednotlivých modelů liší. Barevné označení většiny oddílů je však jednotné:

 • Přihrádku pro předmytí lze označit jedničkou (římskými nebo arabskými písmeny) nebo písmenem A.
 • Hlavní mycí nádrž má největší kapacitu v zásobníku a je označena číslicí 2 (římskou nebo arabskou) nebo písmenem B.
 • Dávkovač oplachovacího prostředku je obvykle označen květinou (méně často číslem 3).

Nikdy nenaplňujte nádržku na oplachovací prostředek nad maximální povolenou úroveň, protože by mohlo dojít k přenosu čisticího prostředku na prášek a ke zhoršení kvality čištění.

Mnoho modelů je vybaveno přídavnou vaničkou, kterou lze vložit do nádrže na předmytí. Používá se na bělení nebo odstraňování skvrn.

Lze do bubnu nasypat prášek

Každá moderní pračka má zásuvku na prací prostředek. Zde má podle záměru výrobce proudit prací prostředek do bubnu se špinavým prádlem. Někdy ji však lze vložit přímo do stroje.

Tato výjimka je vhodná pro prášky, které jsou velmi pěnivé. V zásadě se jedná o výrobky na bázi mýdla, které jsou špatně rozpustné ve studené vodě, a výrobce na tuto vlastnost výrobků povinně upozorňuje na obalu.

Prášky, které lze sypat do bubnu, zahrnují dětské oblečení. Jsou speciálně vyvinuty tak, aby byly šetrné a neoplachovaly se tak dobře.

READ  Lze myčku umístit pod varnou desku?

Zastánci plnění prášku přímo do bubnu tvrdí, že zlepšuje kvalitu praní a šetří prací prostředek. Odpůrci se přiklánějí k názoru, že prášek v tomto režimu je v kontaktu s prádlem neředěný a může poškodit předměty.

Výrobci praček výslovně nezakazují plnit prášek přímo do bubnu. Na rozdíl od bělicích prostředků a odstraňovačů skvrn můžete žlab použít pouze.

Kam dát prášek do pračky

Pokud nejsou štítky na stroji viditelné, můžete se spolehnout na šířku koše. Nalijte prací prostředek do pračky do zásobníku s větší kapacitou označeného „B“, „2“ nebo II. Tekuté prací prostředky nebo šampony se nesmí míchat.

vybavení

Podívejte se na krátký klip od Living Well, který vysvětluje různé konstrukce praček a sušiček a pomáhá vám při výběru.

Všechny modely praček se dělí na dva typy:

 • Přední načítání. Prádlo se vkládá do přední části kulatými dveřmi. V naší zemi je to nejoblíbenější a nejrozšířenější možnost. Zásuvka na prací prostředky se nachází v horní části pračky, často vlevo při pohledu zepředu. Pro otevření dveří je jednoduše přitáhněte k sobě.
 • vertikálně zatížené. Kompaktní pro omezený prostor. Kam se dává prášek do tohoto typu pračky? Je to jednoduché: přihrádky jsou umístěny přímo ve výklopných dvířkách, vše potřebné přidáváte při vkládání předmětů do bubnu.

Kam a kolik prášku dát do pračky

Aby pračka se sušičkou fungovala efektivně, spořádaně a funkčně, je nejprve nutné vědět, kolik pracího prostředku, gelu a kondicionéru a do které přihrádky nalít.

Kam umístit prášek

Každá automatická pračka má přihrádku, do které se přidává prací prášek:

Jakýkoli oddíl obsahuje několik oddílů. Obvykle jsou všechny označeny. Prací prostředek pro hlavní praní se přidává do přihrádky na prací prostředek, která může být označena II, 2 nebo B.

Pokud používáte režim předpírky, prášek se přidává do dvou přihrádek, jedné pro hlavní praní a druhé pro předpírku, které mohou být označeny I, 1 nebo A.

Množství prášku může záviset na teplotě vody, její tvrdosti, velikosti a stupni znečištění prádla. Pro zaručený výsledek není zpravidla zapotřebí příliš mnoho pěny, proto se při výpočtu objemu pěny řiďte doporučením výrobce.

Kam nalít kondicionér

Přihrádka s označením C, „Softener“ nebo „flower“ je přihrádka pro kondicionér a oplachovací prostředek. Obvykle má omezovač (zároveň tlačítko pro vyjmutí celé přihrádky z předního panelu), který signalizuje přebytek pracího prostředku. Nenalévejte kondicionér ve větším množství, než je předepsáno. došlo by k ucpání.

Kam gel nalít

Tekutý prací gel lze nalít do hlavního pracího prostoru, tj. označeného II, 2 nebo B. Nejlépe se však hodí k mytí, když se nalije přímo do bubnu. Tekuté prací prostředky se obvykle prodávají s dávkovačem, který zároveň slouží jako uzávěr lahve. Pečlivě odměřte množství pracího prostředku a umístěte dávkovač plný pracího prostředku vedle prádla.

Kam umístit odstraňovač skvrn

Když potřebujete z prádla odstranit skvrny, zásuvka dávkovače závisí na tom, jaký režim jste zvolili. Tekutý prací prostředek tedy nalijte buď do zásuvky na kondicionér, nebo přímo do bubnu. Pokud je tekutý odstraňovač skvrn ve formě prášku, přidá se:

Kam kapsli umístit

Na trhu s mycími prostředky pro domácnost se nedávno objevila další novinka. kapsle a tablety. Obvykle obsahují nejen prací prostředky, ale také změkčovadla (oplachovací prostředky). Některé kapsle mohou obsahovat látky, které pomáhají předcházet usazování vodního kamene v pračce. Ten je umístěn přímo uprostřed bubnu pračky. Aby kapsle, které se na začátku procesu již rozpustily, neunikly do prostoru mezi dvířky a nádrží, lze je zabalit do prádla.

READ  Kde se nachází pojistka v rozděleném systému

Kam umístit prací prostředek a kondicionér v pračce? Průvodce, jak to zjistit, najdete na adrese

Mladá maminka, manželka a pracovnice na volné noze. Jako vystudovaná právnička je zvyklá shromažďovat a poskytovat co nejvíce spolehlivých informací. Neustále usiluje o dokonalost ve své profesi a snaží se o osobní růst a rozvoj.

Nalezena chyba? Označte text myší a stiskněte tlačítko :

Jak správně dávkovat a skladovat prací prostředek? ��

Nejjednodušší způsob, jak odstranit vodní kámen a usazeniny z žehlicí plochy, je použít kuchyňskou sůl. Posypte papír silnou vrstvou soli, nahřejte žehličku na maximum a několikrát přejeďte žehličkou po solné podložce a lehce přitlačte.

Zlaté a stříbrné nitě, které se v dávných dobách používaly k vyšívání oděvů, se nazývají gimp. K jejich výrobě se dlouze tahal kovový drát kleštěmi na požadovanou jemnost. Odtud pochází výraz „tahat se“, „dělat dlouhou a monotónní práci“ nebo „zdržovat se děláním věcí“.

K dispozici jsou speciální pasti na moli. Lepkavá vrstva, kterou jsou potaženy, obsahuje samičí feromony, které přitahují samce. Přilepením na past jsou vyřazeni z procesu rozmnožování, což vede ke snížení populace molů.

Obvyklé „úsporné“ používání pračky může způsobit nepříjemné pachy. Praní při teplotách nižších než 60 ℃ a krátké máchání umožňuje plísním a bakteriím ze špinavého oblečení zůstat na vnitřním povrchu a aktivně se množit.

Pokud vaše oblíbené oblečení vykazuje první známky třepení v podobě neuspořádaných žmolků, můžete se jich zbavit pomocí speciálního holicího strojku. Rychle a účinně odstraňuje shluky vláken a navrací vašemu oblečení důstojný vzhled.

Před čištěním skvrn na oblečení zjistěte, zda je zvolené rozpouštědlo bezpečné pro tkaninu. Prací prostředek se nanáší v malém množství na malou plochu na spodní straně oděvu po dobu 5-10 minut. Pokud si tkanina zachová svou strukturu a barvu, lze skvrny odstranit.

Stropy z PVC fólie odolávají 70 až 120 litrům vody na 1 m2 plochy (v závislosti na velikosti, roztažnosti a kvalitě fólie). Takže se nemusíte bát, že by sousedům nahoře zatékalo do bytu.

Nejen talíře a šálky se dobře myjí v myčce nádobí. Lze do něj strouhat plastové hračky, skleněná stínidla na lucerny a dokonce i špinavou zeleninu, např. brambory, ale bez použití mycích prostředků.

Čerstvý citron se hodí nejen na čaj: povrch akrylátové vany vyčistíte tak, že ji potřete půlkou rozříznutého citrusového plodu, nebo rychle vypláchnete mikrovlnnou troubu tak, že do ní na 8 až 10 minut při maximálním výkonu vložíte nádobu s vodou a plátky citronu. Uvolněné nečistoty se jednoduše setřou houbou.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS