Jak používat Calgon pro pračky?

O známém nástroji Calgon na ochranu pračky ví každý. Ne každý ji však umí správně používat. Měli byste se proto seznámit s návodem k použití přípravku Calgon pro pračky. Koneckonců je důležité vědět, kam a v jakém objemu je výrobek nalit. A také zjistit, co se do něj přidává a jaké látky ho činí účinným. O tom a mnohém dalším se dočtete v tomto článku.

Calgon do pracky Express Action

V návodu dodávaném s každým balením přípravku Calgon jsou uvedena doporučení pro dávkování a vysvětlení, že přípravek by se měl používat v závislosti na tvrdosti vody z vodovodu. Pro větší pohodlí a přesnost, a tedy i úspornost, je každé balení Calgonu dodáváno s 96ml odměrkou. Kolik Calgonu dát do pračky:

calgon, pračky

Tablety se snadněji používají. Pro všechny stupně tvrdosti vody je třeba přidat jednu tabletu na jedno mytí.

Jakmile je stanoveno, kolik Calgonu na jedno praní, majitelé mají často rozumnou otázku: kam nalít Calgon do pračky (nalít gel nebo pilulky)? Vaše pračka má více než jednu přihrádku. Kalgon by měl být nasypán do hlavní (největší) přihrádky, na stejné místo, kam se sype prášek. Můžete ji také přidat do pracího prostředku. Nedoporučuje se dávkovat látku přímo do bubnu pračky, kde je umístěno prádlo.

Výrobce také upozorňuje, že pro dosažení maximální účinnosti by se měl Calgon používat nepřetržitě, bez vynechání jakéhokoli mytí.

Větší zásobník je vlevo a je označen II. Zde se vkládá prášek do automatické myčky. Ve skutečnosti ji budete potřebovat nejčastěji. Ostatní přihrádky se používají na oplachovací prostředky, bělidla, vonné látky, prostředky proti vodnímu kameni atd.

Pro hlavní praní se používá prášek z oddílu II (B). Tato přihrádka je obvykle objemově největší, i když někteří výrobci vyrábějí obě přihrádky na prášek stejně velké. Pokud je označení vypnuté, můžete pračku se sušičkou zapnout výběrem režimu bez předpírky a vytažením zásobníku.

READ  Nasaďte manžetu na buben pračky

Je Calgon účinný??

Panuje názor, že výrobek není tak účinný, jak tvrdí jeho výrobci. Podle některých spotřebitelů nemá používání přípravku Calgon žádný vliv.

Skutečnost, že složení tohoto výrobku je stejné jako u běžného prášku, je velmi důležitá. Jinými slovy, změkčující složky jsou totožné se složkami jakéhokoli automatického pracího prostředku.

Zkušení majitelé praček tuto skutečnost potvrzují. Existují také pochybnosti o ochraně částí pračky. Někteří lidé tvrdí, že se na topném tělese tvoří vodní kámen, ať už s přípravkem Calgon nebo bez něj.

Zastánci tvrdí, že má pozitivní vliv na praní prádla. Bílé prádlo vydrží po vyprání s Calgonem déle a nezešedne kvůli vodnímu kameni. Záleží jen na vás, zda budete Calgon používat, nebo ne.

Nalijte Calgon do hlavní (největší) přihrádky na stejné místo, kam jste vložili prášek. Můžete jej jednoduše přidat do prášku. Nedoporučuje se dávkovat přípravek přímo do bubnu pračky, kde je umístěno prádlo.

Calgon se spolu s pracím prostředkem nasype do hlavní přihrádky zásobníku pračky, která je obvykle větší než ostatní dvě. Neměla by se vkládat do bubnu s prádlem, i když nemá žádný nepříznivý vliv na tkaninu.

  • Zkontrolujte, zda se v bubnu nenachází oblečení nebo jiné cizí předměty;
  • vložte jednu tabletu do přihrádky na mycí prostředek a druhou vložte do přihrádky na hlavní praní;
  • Nyní spusťte praní na nejvyšší teplotu s dvojitým mácháním;
  • Vypněte otáčení.

Nedoporučuje se dávkovat změkčovadlo do bubnu přímo na prádlo. Nejlepší je, když se Calgon smíchá s pracím prostředkem ještě předtím, než se dostane na tkaniny. Výhod pracího prostředku dosáhnete, když ho budete používat při každém praní prádla. Nezapomeňte, že s přípravkem Calgon užíváte stejné množství prášku, jaké byste užili v měkké vodě.

READ  Kam vložit prací gel do pračky

Nezávislí odborníci spočítali, že byste měli přidat 1 polévkovou lžíci přípravku (asi 25 g) na 1 kg suchého prádla. Pokud byste prali například 4 kg prádla, potřebovali byste pouze 100 gramů pracího prostředku. V malém balení je pak dostatek toneru na 4-5 náplní. a to je obrovská úspora.

Kalgon musí být nasypán do hlavní (největší) přihrádky na stejném místě jako prášek. Můžete ji jednoduše přidat do pracího prostředku. Nesypejte prací prostředek přímo do bubnu pračky se sušičkou.

  • Vytáhněte zásuvku pračky se sušičkou až na doraz.
  • Dřepněte si a prohlédněte dno žlabu, na pravé a levé straně jsou malé výstupky, které brání vyjmutí koše. namažte je trochou oleje.

Pračka Ardo AE 833 s předním plněním na 3,5 kg prádla., s elektronickým ovládáním a rychlostí odsávání 800 otáček za minutu. Chcete-li zásobník na prášek vyjmout, nejprve jej vytáhněte a poté pevně zvedněte.

Mají však na mysli úplně jinou činnost, nikoli změkčování vody (což Calgon dělá), ale právě boj proti vodnímu kameni. Nepřidává se do pračky společně s pracím prostředkem. Proces čištění je oddělený od pracího cyklu. Spotřebič běží bez náplně prádla a topné těleso se čistí.

Příliš málo by mohlo způsobit nerovnováhu, příliš mnoho by mohlo vést k přetížení. Otevřete zásuvku na prací prostředek a nalijte dostatečné množství pracího prostředku do přihrádky pro hlavní praní. Nepřidávejte změkčovač tkanin, ani Calgon nebo podobné produkty.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS