Po použití oplachovacího prostředku si okamžitě všimnete, že je předmět měkčí a příjemnější na dotek. Výrobek má i řadu dalších pozitivních účinků:

 • brání elektrifikaci;
 • zvyšuje odolnost tkaniny;
 • usnadňuje sušení a žehlení
 • činí oblečení odolným vůči znečištění;
 • Zachovává tvar a jas výrobku;
 • Má antibakteriální účinek;
 • Odstraňuje nepříjemné pachy a dodává prádlu příjemnou vůni a svěžest.

Pokud používáte kondicionér, nemusíte se bát, že se vám na oblečení budou dělat žmolky.

Nesmí se používat zahuštěný oplachovací prostředek. Může ucpat okapy a způsobit poškození stroje. Někteří výrobci umožňují zahuštěný prací prostředek zředit. Pokud to není na obalu uvedeno, je třeba kondicionér zlikvidovat.

Pračka nebere aviváž, co s tím? ��

Jak přidat změkčovadlo

Kondicionér přidaný do pračky se vždy používá v konečné fázi praní. Pro větší pohodlí se však nalévá na začátku spolu s pracím prostředkem. Ovládání spotřebiče je navrženo tak, aby se prací prostředek přidával do prádla postupně. Změkčovadlo se přidává na konci pracího cyklu.

Pokud paní neví, jak přesně používat změkčovač tkanin, a nepřidá ho hned, může to udělat na konci. Za tímto účelem nevyjímejte prádlo z bubnu po dokončení procesu, ale zapněte režim máchání samostatně po předchozím přidání změkčovadla do příslušné přihrádky.

Pokud z nějakého důvodu není možné použít zásuvku na prací prostředek k přidání antistatického pracího prostředku, je povoleno přidat prací prostředek přímo do bubnu. Počkejte, až skončí hlavní praní, otevřete dvířka pračky a opatrně nalijte tekutinu. Je důležité, aby se koncentrát nedostal na utěrky. Proto je vhodnější použít speciální perforovanou nádobu, která bude látku uvnitř postupně rozdělovat.

Na trhu s pracími prostředky jsou nyní alternativy k běžným suchým pracím prostředkům

Kdy přidat kondicionér

Před spuštěním pracího cyklu je třeba doplnit máchací prostředek. Během pracího cyklu je přihrádka uzavřena, takže se do vody nedostane žádný oplachovací prostředek. Otevření přihrádky na kondicionér se provádí bezprostředně před opláchnutím.

Do bubnu je možné přidat kondicionér, ale pouze před opláchnutím a ve speciálních nádobách nebo kapslích. Pokud je tekutina nalita přímo do bubnu, může způsobit potřísnění oděvů.

Důležité! Je třeba dodržet dávkování uvedené výrobcem na nádrži. Přidání příliš malého množství nebude mít požadovaný účinek nebo předávkování může způsobit alergickou reakci.

Kde naplnit kondicionér v pračce

Mnoho majitelů automatických praček si neuvědomuje, že kromě běžných pracích prostředků a tekutých pracích prostředků lze do nádržky přidat mnoho dalších prostředků. Právě k tomuto účelu je v nádrži-buňce několik oddílů, z nichž každý má specifický účel.

Kam se dává prášek do pračky, vědí obvykle všichni majitelé, ale účel ostatních přihrádek v pračce mnozí jen tuší. Je třeba poznamenat, že tato funkce je k dispozici u všech modelů bez ohledu na to, zda se jedná o pračky se skládací nebo litou nádrží. A rozdíly v designu nejsou nijak výrazné.

Kde se plní kondicionér v pračkách Bosh, Indesit, Whirlpool, Samsung, Zanussi, LG

Většina výrobců má obvykle tři různé přihrádky pro každou pračku se sušičkou, ale jejich účel se může lišit v závislosti na modelu. Mohou mít různé velikosti a tvary, vlastní štítky a jsou různě barevné.

U praček s předním plněním je přihrádka obvykle umístěna na levé horní straně skříně, zatímco u horizontálních modelů je na vnitřní stěně krytu poklopu. U některých modelů může výrobce zvolit jiné umístění. Z tohoto důvodu se před použitím vždy seznamte s návodem k použití.

Zvažte účel přihrádek na zásobníku a zjistěte, kam je třeba nalít kondicionér a které přihrádky slouží pouze pro práškový nebo tekutý prací prostředek:

 • Největší kapacitu zabírá kapsa na prací prostředky používané v hlavní fázi praní. Mnoho výrobců pracích prostředků používá římskou číslici „II“ nebo symbol B.
 • Místo označené „I“ nebo „A“ je určeno pro namáčení práškového nebo tekutého pracího prostředku.
 • Nejmenší koryto z hlediska objemu a velikosti je vyhrazeno pro kondicionér. Ten je často označen květinou a plast je modrý, aby bylo zřejmé, kam kondicionér umístit.
READ  Jak vyšroubovat přepravní šrouby v pračce

DŮLEŽITÉ: Do přihrádek pro jiné typy chemikálií nevkládejte granulované nebo tekuté čisticí prostředky. Prací roztoky se v pračce se sušičkou perou v přísném pořadí, a pokud se toto pořadí nedodrží, může dojít ke znehodnocení předmětů vložených do bubnu.

Jak používat a kam naplnit kondicionér při praní v pračce?

Ve všech režimech programu je prací kondicionér spláchnut do bubnu před mácháním, ale zásobník musí být naplněn pracím prostředkem hned na začátku, současně s naplněním práškem. A nemusíte se obávat, že by se vyplavil do nádrže s hlavním pracím prostředkem. kondicionér zůstane v zásobníku až do okamžiku, kdy ho budete potřebovat. Takový algoritmus je naprogramován a výrobce udělal vše pro to, aby se zabránilo jeho předčasnému vtoku do nádrže.

Kondicionér se musí nalít do příslušné přihrádky zásobníku kyvet. Nepřekračujte množství doporučené výrobcem. Pokud po otevření zásobníku nenajdete nad jednou z přihrádek „květinu“ a žádná z přihrádek není modrá, přečtěte si uživatelskou příručku, obvykle je podrobně popsána. Pokud jste ho někde ukryli. můžete najít jakýkoli návod na internetu. Experimentovat však není dobrý nápad. Pokud dáte kondicionér do špatné přihrádky, může se stát, že po vyprání nebude vypraný, ale bude pokrytý skvrnami.

Jak zacházet se zásobníky na prací prostředky?

Standardní rozmístění přihrádek jsme vysvětlili výše, ale některé modely mají speciální funkce, které vysvětlíme v této části.

 • ELECTROLUX EWW51486HW má dobrou pověst mezi tzv. modely střední třídy. Kyveta má tři jednobarevné přihrádky; do pravé přihrádky se sype kondicionér do pračky.
 • V pračce s bočním plněním Indesit wiun 105 CIS je přihrádka na máchadlo rovněž na pravé straně.
 • Ultramoderní pračka eco bubble wf 602 od společnosti Samsung se rovněž skládá ze tří nestejných přihrádek a spodní přihrádka vpravo slouží k přidání aviváže, stejně jako u modelu Samsung fuzzy s821, kde je přidání aviváže u tohoto modelu označeno modře;
 • Vestavná skříň Zanussi ZWY má čtyři přihrádky. Klimatizační zařízení je umístěno v pravé přihrádce a bělidlo je umístěno v druhé přihrádce. Další dvě oddělení jsou stejná jako obvykle.
 • U praček Siemens je zásuvka na bělidlo označena krytem s vyobrazením květiny.
 • U prémiových modelů Miele WDA 100 je výklenek pro plnění kondicionéru umístěn již na levé straně.
 • Vertikální myčka Bosch WOT24455O má kyvetu umístěnou na víku bubnu. Zásuvka na oplachovací prostředky je uprostřed této verze.

Kdy a kde naplnit kondicionér

Nejlepších výsledků vždy dosáhnete, když budete dodržovat doporučení výrobce, jak je popsáno v návodu k použití. Proto je třeba před pracím cyklem nalít do pračky veškerou chemickou látku. V některých případech lze kondicionér „doplnit“ do příslušné přihrádky během programu, ale musí se tak stát před zahájením cyklu máchání. Někteří „odborníci“ doporučují přidávat kondicionér přímo do bubnu. To však může vést k odolným skvrnám na věcech.

Rady pro používání změkčovadla tkanin

Některé ženy v domácnosti často překračují dávkování oplachovacího prostředku doporučené výrobcem, aby zvýšily jeho účinek. A poté nedokážou pochopit, co alergii vyvolalo. Protože jen málo čisticích prostředků pro domácnost je pro člověka neutrálních, měli byste vždy používat jen malá množství, která jsou bezpečná. Pokud perete dětské oblečení, buďte obzvláště opatrní s jakýmkoli změkčovadlem.

Pokud začnete šetřit a snížíte množství použitého roztoku na minimum, nedosáhnete požadované čerstvosti.

Pokud si nejste jisti, kolik oplachovacího prostředku do zásobníku vložit, použijte štítek, který výrobci vkládají do každé zásuvky na oplachovací prostředek. Mnoho majitelů praček a sušiček doporučuje používat koncentrované přípravky. Vydrží dlouho a nezabírají mnoho místa. Po opláchnutí mají tendenci se velmi dobře vymývat. Uvědomte si však, že této směsi musíte nalít třikrát více než běžné směsi. Pro silnější účinek se koncentrát mírně zředí vodou. Díky tomu se kondicionér ze džbánu snáze vyplavuje.

Pokud najdete chybu, zvýrazněte text a stiskněte CtrlEnter.

Zvažte zásobník

Při bližším pohledu zjistíte, že zásobník na prací prostředek je rozdělen na tři nestejné části. Některé modely mají také různě barevné přihrádky, které usnadňují hospodyňkám identifikaci. Je zde velká, menší a malá. Který koš je ten správný, kam dát prací prostředek do pračky?? Čísla nebo písmena vám napoví, že.

Přihrádky jsou označeny, pokud nejsou vícebarevné:

Co znamenají písmena a číslice?

 • Na jednom z panelů můžete vidět písmena A, 1 nebo II. Tento oddíl je středně velký oddíl. Sem se dává prací prostředek určený pro předpírku nebo namáčení. Pokud tyto režimy nepotřebujete, prázdný prostor samozřejmě zůstane prázdný.
 • Vnejvětší nádrži můžete vidět latinské písmeno B, arabskou číslici 2 nebo římskou číslici II. Toto je hlavní nádrž. do ní se dává nebo přidává prací prostředek pro hlavní praní. Přihrádka označená B, 1 nebo II je téměř vždy naplněna. pokud není prací prostředek umístěn přímo v bubnu.
 • Nejmenší přihrádka je označena hvězdičkou nebo květinou. Někteří výrobci ji označují jako „C“ nebo se můžete setkat s označením, jako je arabské nebo římské „T“. Je to pravá přihrádka, kde se plní klimatizace. Někdy je rozdělena do dvou košů, druhý koš je naplněn tekutým škrobem nebo bělidlem.
vložit, kondicionér, pračky

Důležité! Existují modely, u nichž lze přihrádku změkčovače identifikovat bez jakéhokoli označení, protože vnitřní nádobu lze vyjmout. Konstrukce této přihrádky zabraňuje vysátí kondicionéru z přihrádky během předpírky nebo hlavního praní.

READ  Lze vložit pánev do mikrovlnné trouby?

Pokud jsou značky smazány

A co když jste stroj koupili vlastnoručně nebo vám ho daroval někdo známý. nemáte k němu ani doklady, ani štítky? Hlavní prostor pro praní je poměrně snadno identifikovatelný:

 • Naplňte pračku vodou, ale nedávejte do ní žádné prádlo.
 • Vyberte možnost hlavního praní bez máchání.
 • Nechte koryto napůl otevřené.
 • Sledujte, do které z přihrádek se okamžitě začne napouštět voda. je to hlavní přihrádka.

Důležité je ! Velikost hlavní zásuvky na prací kondicionér je snadno rozpoznatelná. Všechny modely mají tuto jednu přihrádku, která je menší než ostatní.

Změkčovač tkanin

Naše obchody, trhy a supermarkety se hemží nejrůznějšími čisticími prostředky pro domácnost. Mezi nimi najdete kondicionéry různých značek: Velon, Lenore, Ears Nanny, Silan a mnoho dalších. Někteří lidé to neschvalují, protože se domnívají, že klimatizace obsahují příliš mnoho chemických látek. A někteří lidé mají rádi velmi měkké a voňavé oblečení, které se takovým stane díky prostředku na máchání.

Přidání či nepřidání změkčovadla je na vás. A pokud si myslíte, že je to nezbytné, vyplatí se zjistit, kam se má máchadlo v pračce umístit, než ji začnete používat, zejména při prvním zapnutí.

Klimatizační prostor pračky

Zásuvky na prací prostředek a aviváž se u jednotlivých modelů značně liší. Chcete-li zjistit, do které přihrádky má být kondicionér umístěn, doporučujeme si nejprve přečíst návod dodaný se strojem. Situace jsou různé a z nějakého důvodu nemusí být příručka po ruce. V takovém případě není těžké si zapamatovat, jaké značky mají přihrádky různých modelů:

  I, A nebo 1. jedná se o přihrádku pro přidání pracího nebo namáčecího prostředku.

 • II, B nebo 2. nejširší poloha v zásobníku; slouží k přidání pracího prostředku, který se použije při hlavním praní.
 • III, C, 3 nebo označení ve tvaru květu. nejmenší přihrádka, do které musí být kondicionér nalit. Tato přihrádka může být od ostatních odlišena také barvou, např. modrou.

Kondicionér se nalije do přihrádky před zahájením praní.

směrem k zásuvce na prací prostředky v pračce

U většiny praček s předním plněním je zásuvka na prací prostředek vlevo nahoře, zřídka vpravo. Prostory pro prášek a kondicionér jsou u strojů s vertikálním vkládáním umístěny přímo v krytu. Všechny zásobníky se zpravidla skládají ze tří oddílů, které se liší velikostí a někdy i barvou.

  Hlavní praní. Jedná se o největší oddělení. Nalije se do něj hlavní část pracího prostředku nebo tekutého pracího prostředku. Obvykle se označuje jako: II nebo B.

 • Přihrádka na prací prostředek pro předmáčení. Tato přihrádka je o něco menší než předchozí. Nasype se do něj předmycí prášek. Jsou označeny: I nebo A.
 • Přihrádka na kondicionér. Nejmenší přihrádka zásobníku je často modrá. Zásobník kondicionéru lze z koše vyjmout. Jeho konstrukce je taková, že kondicionér není při mytí vyplaven vodou. Pro označení tohoto zásobníku se používá květina.

Kondicionér je třeba nalít do pračky se sušičkou na začátku praní. Zapněte spotřebič, vložte prádlo, vložte prací prostředek a aviváž do příslušných přihrádek a spusťte prací cyklus. Pokud zapomenete vložit kondicionér, můžete jej vložit také přímo před mácháním nebo po použití pracího prostředku a spuštění pracího cyklu.

Někteří lidé by se mohli ptát, zda můžete do bubnu pračky nalít aviváž? Můžete, ale záleží na tom, co děláte. Pokud potřebujete dodatečné máchání po dokončení pracího cyklu, můžete po vypnutí pračky přidat kondicionér přímo do bubnu. Není nutné jej vylévat na oděvy, stačí použít speciální nádobu na prací prostředek. V opačném případě by se nemusel řádně opláchnout a na prádle by mohly zůstat skvrny.

READ  Jak vyjmout klíč z pračky

Před praním není vhodné naplnit buben kondicionérem. Nemá žádný účinek, protože se vyplaví vodou.

Vlastnosti zásobníků v různých modelech praček

Různé modely praček mají specifické přihrádky pro zásobníky. Podívejme se na některé stroje s neobvyklými zásobníky.

 • ELECTROLUX EWW51486HW. pračka střední třídy se zásuvkou na prací prostředek se třemi přihrádkami, z nichž pravá je určena na máchací prostředek.
 • Bosch WOT24455O je pračka střední kvality. Zásobník je umístěn na víku, přihrádka na oplachovací prostředky je uprostřed.
 • Pračka Indesit wiun 105 (CIS) s předním plněním. Zásobník tohoto stroje má také tři přihrádky, ta vpravo je určena pro klimatizaci.
 • Samsung eco bubble wf 602. pračka s bublinkovou technologií. Zásobník na prášek této pračky Samsung se skládá ze 3 přihrádek, z nichž pravá spodní je určena pro oplachovací prostředek.
 • Zanussi ZWY. vertikální nakládací stroj. Zásuvka na prací prostředky je rozdělena do 4 přihrádek. Ten úplně vpravo je na kondicionér a ten vedle na bělidlo. Dvě další na prací prostředky pro hlavní a pomocné praní.
 • Siemens. tato značka praček má zásuvku na prací prostředky a zásuvka na prací prostředky má štít s květinou.
 • Miele WDA 100 je špičková pračka se třemi přihrádkami na prací prostředky. Ten na levé straně je určen pro kondicionér.

Při pohledu na všechny dávkovače prášku na pračce lze říci, že jsou si v podstatě podobné. Chcete-li se ujistit, že znáte správné místo pro oplachovací prostředek, můžete si přečíst návod k použití vašeho stroje. Pokud ji nemáte, snadno to zjistíte tak, že spustíte zkušební praní bez prádla a do jedné z přihrádek nasypete aviváž. Pokud se po prvním máchání vypláchne oplachovací prostředek, jedná se o zásuvku na prášek. Pokud ne, pak je tato přihrádka ta, kterou hledáte.

V přihrádce je uložen kondicionér, tekutina používaná k provonění a změkčení prádla. Před opláchnutím se program zastaví a čeká, až se do přihrádky nalije kondicionér. Ale není to nutné. Někteří lidé se bez něj obejdou. Kondicionér zde funguje jako pomůcka.

U některých modelů praček je přihrádka „C“ vybavena přepážkou, do které lze přidat více než jen kondicionér. To je velká výhoda pro ty, kteří milují oslnivě bílé, naškrobené prádlo. Sem lze nalít jak tekutý škrob, tak modřidlo. Přídavný ventil v tomto prostoru usnadňuje včasné přidání těchto produktů do pračky. Před oplachováním otevřete koš, stiskněte ventil a střídavě odebírejte tekutý prací prostředek.

Není třeba se bát otevřít zásobník. Na výkon pračky to nemá žádný vliv.

Pokud byly štítky na přihrádkách odstraněny, můžete je určit podle jejich objemu. Přihrádka „B“ je větší než přihrádka „A“. Do bubnu je třeba nasypat více prášku. Oddělení „C“ je nejmenší. Používá se ve stroji pro kondicionéry a oplachovací prostředky.

Prášek můžete nasypat přímo do bubnu

O tom se mezi ženami v domácnosti stále diskutuje. Ženy se rozcházejí v názorech na to, co si myslí. Někteří lidé tvrdí, že vložením prášku přímo do bubnu ušetříte prací prostředek, aniž by to mělo vliv na výsledek praní. Jinými slovy, prací prostředek se dostane přímo do prádla, aniž by prošel pračkou, takže můžete použít méně pracího prostředku.

Jiní tvrdí, že úspory jsou mýtické. Protože se většina pracího prostředku vypere s vodou, která se během pracího cyklu několikrát nalije a vypustí do bubnu, prášek nemá čas se napěnit a odstranit případné skvrny na oblečení. Z tohoto důvodu považují některé hospodyňky tento způsob zasypávání za neúčinný a dovolují jej použít pouze v situacích, kdy je vanička rozbitá, nebo pokud jej není možné použít z jiných důvodů.

Zda se vyplatí dávat prací prostředek do bubnu, si musí každá hospodyňka rozhodnout sama. Ať už se však rozhodnete pro jakýkoli způsob, používejte pouze automatické prací prostředky a dodržujte doporučené dávkování.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS