Kam dát prášek do pračky

Pokud nejsou štítky na stroji viditelné, můžete se řídit velikostí přihrádek. Nalijte prací prostředek do pračky do zásobníku s vyšší kapacitou označeného „B“, „2“ nebo II. Nesmí se používat tekuté mycí prostředky nebo mycí prostředky ve formě šamponu.

Důsledky nesprávného použití gelu

Není náhodou, že výrobci praček předepisují doporučení pro používání tekutých pracích prostředků. Smíchání prášku ve špatných přihrádkách bude mít velmi nepříjemné následky: Prádlo bude špinavé, namydlené a zašpiněné! Taková chyba má za následek špatný cyklus praní a máchání:

  • Mycí prostředek se nedostane do bubnu, předměty zůstanou špinavé, pokud se gel nalije do prostoru pro předmytí;
  • Pokud je do přihrádky na kondicionér přidána tekutina, budou předměty špinavé a mýdlové, protože během cyklu máchání se spustí přívod produktu.

Chybu lze snadno odstranit: stačí zapnout program předpírky nebo spustit program máchání. Nejlepší je však neplýtvat časem a pracím prostředkem a prostě ho nalít do hlavní přihrádky.

Jak správně dávkovat a skladovat prací prostředek? ��

Část s římskou číslicí I

Podívejme se, kam tekutý prášek nalít. Pro snadnější orientaci jsou jednotlivé přihrádky v zásobníku na prášek pračky Bosch označeny. Nádrž s římskou číslicí „1“ je obvykle vyhrazena pro předmytí nebo namáčení. Nepoužívá se tak často, protože ne všechny předměty vyžadují dlouhé a důkladné praní a dokonce i dodatečné namáčení. První zásuvka se naplní pouze v případě, že zvolíte příslušný speciální program, nikoliv běžný prací program.

READ  Jak vyčistit stojící pračku

Pokud se rozhodnete nalít gel speciálně do prostoru římské jednotky, zajistěte, aby byly splněny následující podmínky:

  • spustí se program předmytí;
  • Zadní část přihrádky je chráněna přepážkou, která zabraňuje předčasnému úniku gelu;
  • uprostřed praní (hlavní cyklus) se do druhého oddílu nalije další dávka gelu.

Pokud není v zásobníku žádná přepážka, musí se tekutý prací prostředek nalít do bubnu před vložením prádla.

Pokud je pračka Bosch dodávána se speciální plastovou dávkovací kapslí na tekutý prací prostředek ve tvaru kuličky nebo děrovaného kelímku, nalijte gel do této kapsle. Vloží se do várky špinavého prádla. Při chodu pračky a otáčení bubnu se tekutý prací prostředek postupně uvolňuje a rovnoměrně „mydlí“ předměty.

Pokud se jedná o hlavní praní, v přihrádkách na prášky a jiné prací prostředky. Otevřete dvířka zásuvky pračky se sušičkou. Po vyprázdnění nádobí je naložte. Nalijte do dávkovače na dveřích tolik gelu, kolik je uvedeno v návodu.

Existují dvě možnosti: ve sběrném zásobníku a přímo v bubnu. Miska (zásobník, násypka na prášek) je u strojů s předním plněním umístěna na levé straně, někdy na pravé straně na horní straně čelního panelu. U strojů se svislým vkládáním je vycentrován na vnitřní straně krytu.

prací, pračky
  • – předběžné ošetření skvrn před praním v případě silného znečištění;
  • – zapouzdřený gel přímo do bubnu;
  • – Vložte prací prostředek v lahvi do pracího prostoru nebo jej nalijte na utěrky v bubnu.

Ariel Color Deep Dye Gel Concentrate

Pro dosažení nejlepších výsledků vložte do bubnu pračky víčko pracího prostředku. Pro větší svěžest a hebkost používejte spolu se změkčovadlem Lenor.

Kam dát tekutý prášek do pračky

Naše zkušené hospodyňky stále častěji volí gelové prací prostředky namísto tradičních pracích prostředků. Gelová tekutina se rychle rozpouští ve vodě, je šetrnější k vláknům tkaniny, zachovává její strukturu a barvu a svým složením je šetrná k životnímu prostředí a úsporná.

Při nákupu pracího gelu je důležité předem přesně vědět, jak, kam a kolik pracího prostředku nalít, aby bylo prádlo dokonale vyprané.

V železářstvích je nyní k dostání široká škála tekutých prášků. Jsou určeny pro univerzální nebo specializované použití. Existují přípravky pro praní barevného prádla, pro bělení, pro použití na jemné tkaniny, které vyžadují šetrné zacházení. Nejlepší značky tekutých pracích prostředků zná každý.

READ  Jak vyprat medvídka v pračce

Gel Persil Expert

Díky své schopnosti vypořádat se s mnoha druhy nečistot se stal oblíbeným pomocníkem žen v domácnosti. Nevymývá barvy, vyhlazuje záhyby a dobře funguje i ve vlažné vodě. Z hlediska výkonu překonávají srovnatelné produkty. Gel je šetrný k vašemu zdraví. U alergiků však může způsobit záchvaty. Nevýhodou tohoto gelu je, že je drahý.

Tekutý prací prostředek lze použít v pračce na různé druhy tkanin. Skvěle odstraňuje nečistoty a staré skvrny. Gel aplikujte podle standardních pokynů pro mytí v myčce nádobí. Na konci cyklu nezůstanou na tkanině žádné šmouhy. Dalšími výhodami výrobku jsou jeho nízká cena a nízká spotřeba oleje.

Ariel

Gelový prací prostředek této značky byl jako jeden z prvních vybaven speciálním dávkovacím uzávěrem. Je kompatibilní s mnoha tkaninami a dosahuje nejvyšší kvality pro všechny druhy nečistot. Prádlo po vyprání příjemně voní. Není proto třeba používat změkčovadla tkanin.

Lasca

Prací prostředek Tide je k dispozici pouze ve formě gelu. Pro každý druh tkaniny existují různé gely. Výhodou gelů Lask je jejich šetrné zacházení s textilními vlákny a účinné praní všech skvrn. Naše prací prostředky si zachovávají svůj tvar a barvu a vydávají jemnou vůni.

Výhodou gelového výrobku Losk je jeho nízká cena. S většinou nečistot si poradí dobře, ale některé obzvláště obtížné stopy nedokáže odstranit. Na tkanině zůstávají například olejové nebo mastné skvrny.

Chůva pro uši

Tato značka pracího prostředku je speciálně vyvinuta pro dětské oblečení a ložní prádlo. Neobsahuje silné parfémy a nezpůsobuje alergické záchvaty. Další výhodou gelu je dobrý poměr ceny a kvality.

Gelový prací prostředek se nasype do speciálního zásobníku dávkovače nebo se dávkovač vloží přímo do bubnu. Pokud v pračce používáte bílý gel s bělidlem, nesmíte jej nalít přímo do zásuvky pračky se sušičkou.

READ  Proč se rozbije čerpadlo v pračce

Dávkovač pracího prostředku slouží k jednoduchému odměření tekutého pracího prostředku a jeho nalití do bubnu. Mezi gelovým a tekutým pracím prostředkem není žádný rozdíl. do bubnu můžete přidat oba produkty, přesně podle návodu.

Kde se tekutý prací prostředek plní a jak se používá

Na trhu se objevují nové alternativy běžného suchého prášku, jako je tekutý prášek nebo gel, kapsle a tablety. Zvláštní pozornost je třeba věnovat tekutému prášku, protože oproti svému suchému protějšku nabízí řadu výhod. Mnoho lidí však stále váhá s koupí nového pracího prostředku jen proto, že neví, jak ho správně používat, kolik a kam ho dát. Podrobný návod na použití tekutého pracího prostředku jsme se rozhodli napsat tento článek o tom.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS