Jak naplnit myčku a vyčistit vše, co je potřeba

Myčce je jedno, co do ní vložíte. vše je dokonale čisté, stačí přidat správnou tekutinu a nádobí správně rozmístit.

Je to snadné, když jste zkušený majitel myčky a vložíte tablety do automatické myčky, nemusíte se starat o to, kam je dát. Otázka, jak správně naložit nádobí, aby bylo zářivě čisté, napadne spíše šťastného majitele první myčky nádobí.

Jak si vybrat?

Věnujte pozornost složení vybraných tabletových výrobků. Nepotřebujete škodlivé látky, jako jsou fosfáty, chlor, povrchově aktivní látky, enzymy, vonné látky. Kupujte výrobky s prestižními ekologickými certifikáty. Například „Bio Bio“. výrobci a odborníci tvrdí, že tento ekologicky šetrný výrobek je vhodný pro dětské nádobí a hračky.

Při navrhování domácích spotřebičů je cílem, aby byly uživatelsky přívětivé. Vznikají otázky. existují pokyny. Mnoho lidí se však raději řídí instinktem a metodou pokus-omyl. Experimentování není vždy úspěšné. Rada. přečtěte si návod. Různé značky mají uvnitř přístroje různé složení; neměli byste se spoléhat na své zkušenosti nebo intuici.

Dávkovač pracího prostředku se obvykle nachází na vnitřní straně dveří.

 • Jedna přihrádka na oplachovací prostředek. Má šroubovací uzávěr. Myčky nádobí jsou vybaveny speciální kontrolkou, která vás informuje o tom, že je vložen oplachovací prostředek.
 • Zásuvka na prací prostředky. Sem se dává gel nebo prášek. Existují přístroje, které mají jednu přihrádku na gely, prášky a kapsle, a jiné, které mají samostatnou přihrádku na brikety. Bosch má jiné umístění. oddělení jsou od sebe vzdálená.

Existují myčky nádobí, které nemají kapsli all-in-one. Je však možné použít jednoduché prací brikety. Pak si kupte zvlášť oplachovací prostředek a sůl. Na horním koši je nádoba na tyto přípravky. Podobná konstrukce je i u starších modelů. Při koupi myčky nádobí se podívejte, zda je vybavena přihrádkou „vše v jednom“ pro tablety.

nuance používání tabletů

Zvažte nuance používání tablet do myčky nádobí. Mnoho lidí se ptá, kolik pracího prostředku v nádržce zbývá a kolik tablet je potřeba na jedno praní? Odpověď je jednoduchá: jedna tableta do myčky stačí na jedno mytí s plnou náplní, což je přibližně 10 až 15 náplní. Mnoho uživatelů myček nádobí zjistilo, že polovina tablety stačí na polovinu náplně. Půl tablety stačí i na mytí nádobí v kompaktní (malé) myčce nádobí.

Další nuance při používání tablet spočívá ve správné volbě způsobu mytí. Některé moderní modely myček nádobí doporučují, které tablety 3 v 1 lze používat. Režimy jsou většinou dlouhé, nejméně jednu hodinu.

Vezměte prosím na vědomí! Tablety se nesmí používat k předmáčení a oplachování.

Při používání tablet je velmi důležité dodržovat podmínky skladování. A musí být uchovávány mimo dosah dětí a v suchu. Tablety s rozpustným potahem se mohou při vystavení vlhkosti přilepit na tabletu. Proto s tabletami manipulujte vždy suchýma rukama.

Používání tablet do myčky nádobí je tedy velmi pohodlné, ale je důležité vědět, jak to udělat správně, což zvýší účinnost jejich použití. Doufáme, že náš článek přispěl k objasnění této problematiky.

Jak používat tablety na mytí nádobí

Tablety do myčky nádobí skladujte na suchém místě mimo dosah dětí. Pokud jsou tablety skladovány příliš dlouho nebo nesprávně, mohou vyschnout a ztratit svou čisticí schopnost. Pak nejprve ponořte jednu nebo polovinu tobolek do sklenice vody. Pokud se nerozpustí, nesmíte tablety použít.

READ  Robotický vysavač se nevrací na základnu

Před použitím se seznamte s návodem k použití a dodržujte doporučení. U mnoha výrobků je uvedeno, pro jaký stroj jsou vhodné, a minimální teplota, při které se rozpouštějí. V případě velmi tvrdé vody se doporučuje přidat sůl do myčky nádobí. Nejprve vložte nádobí do myčky a vložte ho dovnitř.

Pak obal odstraňte, pokud je obal odnímatelný, jinak se tablety nerozpustí. Kapsle rozpustné ve vodě se vkládají bez rozbalování. Ty jsou obvykle baleny v průhledných sáčcích. Nerozpustné tablety mají světlou nebo fólií lemovanou vrstvu, kterou můžete okamžitě vidět a kterou musíte odstranit. Pak zjistěte, kam tabletu v myčce umístit.

Kam vložit tabletu do myčky nádobí

Je důležité umístit výrobek do správné přihrádky. Proto byste si měli nejprve přečíst návod k použití myčky. Většina modelů má přihrádku na vnitřní straně dveří a hlavní přihrádku uprostřed. Používá se pro hlavní mycí prostředky včetně tablet.

Jedna tableta obvykle vystačí na 10-15 zatížení. Pro částečné zatížení nebo pro malé myčky nádobí stačí půl tablety. Mnoho výrobků se nesmí drolit, proto tablety a tobolky opatrně rozkrojte nožem. Vložte výrobek do správného oddílu a spusťte spotřebič.

Pokud se tablety nerozpustí, jsou po datu spotřeby nebo jsou rozmočené, lepkavé či ztvrdlé. K tomu může dojít, pokud dáte nesprávný mycí prostředek nebo prostředek do myčky do nesprávné přihrádky nebo pokud se nesprávná přihrádka ucpe. Tabulky se nemusí správně rozpustit, pokud je voda příliš studená nebo je tlak vody příliš nízký.

Jak používat tablety do myčky nádobí

Povrchová úprava. tablety do myčky

Myčka nádobí bude plnit svou funkci pouze v případě, že jsou správně zvoleny mycí a speciální mycí prostředky. Díky celé řadě technologií a triků je na umytí 12 sad nádobí potřeba 1,5 kWh energie a 14 litrů vody.

vložit, tabletu, myčky, nádobí

Kvintesencí vědy je Finish, tableta do myčky nádobí, která zajišťuje dokonalost bez použití jiných prostředků. Výrazně zjednodušuje proces přípravy spotřebiče k použití. Podrobněji k tomuto a mnoha dalším bodům.

Prášek

Standardním pracím prostředkem je prášek. Obvykle již obsahuje vzorec pro namáčení. Díky tomu mycí prostředek Finish snadno proniká do nečistot. Oplachovací trysky čistí příbory a dodávají jim zářivý lesk.

Prášek Finish do myčky se nasype do zásobníku na mycí prostředek. Množství pracího prostředku se určuje podle návodu. (Viz Automatické mycí prostředky a trysky do myčky nádobí). Také: Složení tablet do myčky nádobí )

Prášek je obvykle speciálně vyvinutý tak, aby se zbavil čajové a kávové sedliny a skvrn od rtěnky. Obvykle zahrnuje také možnosti, jako je ochrana stříbra a zlata. Obvykle se nedoporučuje vkládat tyto kovy do myčky nádobí.

Mycí prostředky do myčky nádobí

Myčka má kromě přihrádky na mycí prostředek ještě další dvě přihrádky:

Sůl se sype přes speciální šroubovací uzávěr na dně přihrádky. K tomu se doporučuje použít speciální nálevku. Je třeba dbát na to, abyste do prostoru myčky nevkládali sůl.

Pokud k tomu dojde nebo pokud roztok uniká, je třeba okamžitě provést jednu průchodku. Nezáleží na tom, zda s plným nákladem nebo prázdným prostorem.

Po doplnění se víko pečlivě zašroubuje zpět na místo.

Sůl se používá ke změkčení vody. To znamená, že se nemusíte starat o ochranu myčky. Reakcí s minerálními roztoky zabraňuje přípravek tvorbě kalů. Takto chrání myčku před vodním kamenem. Ale ne pro špínu!

READ  Napařovač místo žehličky, výhody a nevýhody

Oplachovací prostředek Finish se nalévá otvorem ve dveřích a má dvě funkce:

vložit, tabletu, myčky, nádobí
 • Snižuje povrchové napětí vody, takže nádobí rychleji schne. Nevznikají šmouhy a umyté nádobí vypadá esteticky.
 • Speciální složení dodává nádobí lesklý povrch. Mycí prostředek je neškodný, jednoduše zajistí, že všechny předměty vyjmuté z myčky vypadají a lesknou se.

Podstata oplachovacího prostředku spočívá v tom, že se cílové proudy vody zahřejí na dostatečně vysokou teplotu. Proces sušení je tak mnohem snazší. Přípravek na oplachování navíc snižuje povrchové napětí kapaliny, čímž urychluje odpařování. To je velmi důležité, protože to umožňuje používat kondenzační sušičky, které jsou energeticky co nejúčinnější.

Hladinu soli a oplachového prostředku lze někdy sledovat vizuálně; k tomuto účelu lze použít i speciální měřidla. Množství soli v myčkách nádobí se reguluje samostatně v závislosti na tvrdosti vody a několika dalších faktorech.

Majitelé myček nádobí však tuto komplikaci nemají rádi a řešením jsou tablety do myčky a speciální gely. (Viz také. Také: Oprava myčky nádobí vlastníma rukama )

Nemusíte tedy kontrolovat hladinu soli

V dnešním světě je obtížné naplánovat si čas tak, abyste měli čas na všechno. Není divu, že kontrola množství pracích prostředků a speciálních čisticích prostředků nudí mnoho lidí. Kromě toho je nutné počkat, až sůl vyschne, a teprve poté ji doplnit solí.

Není třeba spěchat, abyste se nerozlili. Při nedbalém zašroubování víka může dojít ke korozi stěn prostoru spotřebiče. A výměna oplachovacího prostředku trvá poměrně dlouho.

Gel do myčky nádobí Finish již obsahuje všechny potřebné složky.

Je umístěn v zásuvce na prací prostředek, takže nemusíte otevírat dávkovač soli a leštidla, abyste jej doplnili.

Gel se snadno dávkuje, nevytváří se vodní kámen a nádobí je lesklé a krásné. Účinnost je mírně snížena ve srovnání se standardním praním nebo je snížena hospodárnost.

Ale jaká úspora času pro ženy v domácnosti! A díky snadno nastavitelným cyklům si můžete myčku užít v tom nejlepším světle.

vložit, tabletu, myčky, nádobí

Tablety jsou vlastně ekvivalentem gelu nebo prášku. Jejich důstojnost spočívá ve snadném používání. Stačí tolik, kolik potřebujete k naplnění zásobníku, a výsledek je zaručen.

Nezapomeňte, že tvrdá voda (nad 26 dH) stále vyžaduje sůl a oplachovací prostředek lépe odstraňuje skvrny než tablety.

Kombinované přípravky se proto používají pouze v případě, že je k dispozici omezené množství času.

Při výběru tablet do myčky Finish je třeba mít na paměti, že se dodávají v různých složeních. Některé jsou lisované v prášku, jiné obsahují všechny složky potřebné pro správnou funkci myčky.

V druhém případě není zapotřebí ani oplachovací prostředek, ani sůl. Komplexní tableta se skládá z několika vrstev, z nichž každá tvoří obal.

Celá konstrukce připomíná panenku, v níž je sůl vložena do oplachovacího prostředku, který je zase uzavřen ve vrstvě prášku.

Předpokládá se, že všechny složky se postupně rozpustí a jedna po druhé se dostanou do prostoru.

Čištění

Stejně jako každý spotřebič se i myčka špiní. Slaná ani sladká voda nepomůže. Myčka nádobí by se měla čistit každých 30 cyklů. Spotřebič zapněte s prázdným pracovním prostorem. Čištění v myčce nádobí speciálním čisticím prostředkem.

Pro příjemnou vůni lze přidat speciální osvěžovače. Po skončení cyklu bude nádobí cítit citronovou nebo jinou vůní.

Rady od

Je vhodné zmínit složení pokrmů. V souladu s evropskou tradicí obsahuje sada 11 položek. V myčce nádobí jsou proto pro každou odrůdu speciální zásobníky a koše. Aby proces proběhl bez problémů, je třeba dodržet několik jednoduchých rad:

READ  Jak vložit kapsli do přístroje Bosch Tassimo

Ekvivalent tablet. gel: kde vyplnit?

Kam vložit talíř do myčky nádobí. Zjistili jsme, že. Ale co tekutý prací prostředek??

Mnoho uživatelů dává přednost použití gelu na mytí nádobí před tabletami. Jeho použití přímo závisí na zvoleném programu.

Pokud je například nastaven režim „Předpírka“, prací prostředek se nalije do dávkovače máchacího prostředku. Po spuštění hlavního praní se gel přelije do nádoby na prací prostředek nebo do jiných pracích prostředků.

Mnoho uživatelů tvrdí, že výrobce uvádí dávku, která je zjevně vyšší, než je nutné. Pokud ji snížíte o čtvrtinu, dosáhnete stejného výsledku, ale zároveň ušetříte. I když výrobek obsahuje změkčovadla, vždy se doporučuje použít sůl.

Hlavní složky

 • bělidlo skvrn (např. aktivní kyslík),
 • Enzymy,
 • Antikorozní přísady a přísady na ochranu proti vodnímu kameni,
 • antibakteriální látky,
 • agenty pro další lesk atd.д.

Nabídka produktů na trhu je obrovská. Podívejte se na Yandex Market. k dispozici je více než 100 typů tabletů. Který si vybrat??

Kromě ceny je rozhodujícím faktorem složení žínek. Tabletové detergenty lze zhruba rozdělit podle obsahu složek:

 • Jednosložkový (stlačený prášek s minimem soli);
 • kombinované výrobky (vícesložkové, all-in-one);
 • Šetrný k životnímu prostředí (bez fosfátů a parfemace, biologicky odbouratelný).

Jednosložkové tablety jsou určeny pro každodenní mytí a neumývají silně znečištěné nádobí. Používají se s přídavkem speciální soli a oplachovacího prostředku. Díky jednoduchému složení jsou levné, 5-8 kusů za jednotku.

Nejlepší čisticí prostředky z hlediska čisticí síly jsou ty vícesložkové. Jejich složení je vyvážené tak, aby odstranilo odolné skvrny a připálené potraviny, zatímco speciální přísady změkčují vodu, lesknou sklo a chrání myčku před minerálními usazeninami.

Čísla jmen 5 v 1, 7 v 1 atd.п. neznamená počet složek, ale hodnotu vykonávaných funkcí: namáčení, ochrana proti mastnotě, proti usazování vodního kamene, lesk a další.

Pokud však není nádobí silně znečištěné, je jeho použití nepraktické: cena je vyšší (15-27/ks.) a výsledek mytí je stejný jako u normální tablety.

Cena organických biotablet je od 13 EUR/ks. a mají své výhody i nevýhody:

 • jejich důstojnost je bezpečná pro lidské tělo, životní prostředí i choulostivé nádobí (fungují i při nízkých teplotách);
 • Nevýhoda. neodstraňují barevné skvrny, usazeniny sazí a rychleji znečišťují myčku.

Co bude potřeba později

Sůl, oplachovací prostředek, tablety nebo prášek. vše, co myčka denně potřebuje.

Po určité době. 3, 6 nebo třeba 12 měsíců, v závislosti na péči majitele. se na násypce spotřebiče objeví viditelné nečistoty. Bělavý povlak, usazeniny vodního kamene na žlabech, případně zápach. to jsou příznaky, že je čas vyčistit spotřebič.

Použitý mycí prostředek závisí na typu nečistot:

 • Antiscale (odstraňovač vodního kamene z elektrických spotřebičů). rozpouští usazeniny vodního kamene na topném tělese a povrchu přístroje;
 • Kyselina citronová je oblíbený odstraňovač minerálních usazenin;
 • Speciální čistič myčky. odstraňuje mastnotu a vodní kámen, uvolňuje ostřikovací trysky a vypouštěcí hadice, odstraňuje nepříjemné pachy.

S těmito výrobky se péče o myčku nádobí omezuje na několik jednoduchých kroků, které najdete v jednotlivých článcích. Pravidelné čištění prodlouží životnost spotřebiče a nádobí bude lépe umyté.

Nyní jste vyzbrojeni a připraveni začít pracovat se svým kuchyňským pomocníkem. Nezáleží na tom, zda si komponenty sestavíte ze stavebnice samostatně, nebo si koupíte předem připravenou sadu. Vložte myčku a máte čisté nádobí!

| Denial of responsibility | Contacts |RSS