Krby na sporáky

Moderní sporáky jsou známé nejen svou účinností a snadným používáním, ale také elegantním a stylovým designem, a proto jsou často voleny nejen pro vytápění domácnosti, ale také jako dekorace. Pokud se je rozhodnete použít ke stejnému účelu, věnujte zvláštní pozornost jejich designu.

Především věnujte pozornost celkovému stylu zařízení. Moderní venkovské sporáky jsou často navrženy v moderním, high-tech, minimalistickém a venkovském stylu. Domácí sporák může být strohý, luxusní, minimalistický, zdobený atd.п., takže si vždy můžete vybrat z různých modelů podle svých potřeb. Je důležité, aby styl designu krbu odpovídal stylu interiéru vašeho domova, protože jinak nebude zařízení harmonicky kombinováno s ostatními prvky umístěnými v místnosti.

Jakmile se rozhodnete pro správný styl, podívejte se na tvar krbu nebo sporáku. Pokud chcete luxusní interiér bez nároku na originalitu, zvolte klasický design s předním profilem připomínajícím horizontálně podlouhlý obdélník. Známé jsou například: sporák Bavaria, sporák Vesuv, sporák Meta, sporák Bachta, krb Angara 12, krb Brandenburg, krb Kratki Koza k9, krb Jenisej, krb Oka, krb Moskva 12 a další oblíbené krby.

Pro moderní interiéry ve stylu minimalismu, moderní nebo high-tech se lépe hodí podlouhlé na výšku, zaoblené, oválné, válcové krby, nebo dokonce modely ve tvaru pyramidy. Zvažte také umístění sklokeramických prvků: módní luxusní modely je mají nejen ve dveřích, ale také po stranách.

Dalším krokem je výběr barvy. Pro luxusnější interiéry zvolte „drahé“ barvy, jako je zlatá, slonová kost apod. Klidné styly, včetně venkovského, tíhnou spíše k přírodním jemným odstínům, jako je sláma, písek, béžová atd.п. Co se týče křiklavých, ultramoderních interiérů, mohou být zdobeny červenými, stříbrnými, šedými nebo bílými odstíny bez dalších vzorů. Jednoduchost a stručnost těchto modelů je plně kompenzována hrou světla na jejich povrchu a čistotou jejich odstínu. Nezapomeňte, že barevné řešení krbu nebo sporáku musí zohledňovat specifický design interiéru.

Důležitá je samozřejmě barva a tvar, ale také struktura povrchu. Je přímo ovlivněn výběrem materiálu, např. obklady pro obložení krbů a sporáků jsou důležitým faktorem při rozhodování o barevném schématu.Mezi sporáky a krby jsou litinové modely často nejlevnější. Jejich design je však elegantní, jak se můžete přesvědčit sami při pohledu na obrázky těchto zařízení.

Interiéry mohou být stylovější a útulnější díky vybavení doplněnému majolikovým nebo steatitovým obkladem. Tyto materiály mají decentní a krásné barvy a originální textury, díky nimž se hodí do interiérů ve venkovském a ekologickém stylu. Skvělou volbou jsou zařízení s ocelovým pláštěm. Hodí se do supermoderních interiérů.

Je třeba vzít v úvahu typ a umístění kamen:

 • Sporáky s dlouhým hořením pro venkovské domy;
 • sporák s vodním okruhem;
 • litinový nebo ocelový krbový vařič;
 • Rohové nebo nástěnné krby;
 • kachle pro sporáky a krby;
 • krbová kamna s cihlovým, žulovým, vápencovým, mastkovým nebo mramorovým obkladem
 • krbový sporák s varnou deskou nebo horním komínem.

Podívejte se na hodnocení krbových kamen značek Kratki, ABX, Ember, Kaw-Met, La Nordica, MBS, Tim Sistem, Meta a NMC nebo si vyberte z hodnocení zákazníků v internetovém obchodě KaminOpt.ru

Krby a sporáky na dřevo

Krby na dřevo v interiéru nabízejí neuvěřitelné pohodlí, útulnost a krásu. Těžko si lze představit jiný objekt interiéru, který by poskytoval tolik tepla v přímém i přeneseném smyslu tohoto slova. Je příjemné se za dlouhých chladných večerů scházet u krbu a poslouchat klidné praskání ohně nebo si dát romantickou schůzku plnou kouzla a tajemné krásy.

Topná funkce moderních krbů na dřevo je ve skutečnosti odsunuta na vedlejší kolej ve prospěch estetiky. Ve většině případů je krb dekorací, stylovým doplňkem, který dodává domu kouzlo a je ústředním prvkem klasického designu velkého venkovského domu nebo usedlosti.

Navzdory relativně vysokým nákladům a pracné instalaci krbu, který vyžaduje komín, si krby na dřevo stále získávají oblibu díky pozitivním faktorům jejich použití v interiérech. Krb instalovaný v prostorném obývacím pokoji, jídelně nebo obývacím pokoji je oblíbeným místem setkávání celé rodiny.

READ  Jak nainstalovat kompresor chladničky ve split systému

Hlavní konstrukční prvky krbu. ohniště je vyrobeno ze žáruvzdorné litiny a portál (nebo obklad), který plní dekorativní funkci.

Hlavní výhody krbů na dřevo představených v tomto katalogu jsou tyto

 • vysoké estetické vlastnosti;
 • Různé velikosti a konfigurace, které vám umožní namontovat krb kdekoli ve vašem domě (u zdi, v rohu, v hranolu, panoramatu, tunelu, gilotině atd.).);
 • široké cenové rozpětí, ve kterém si můžete vybrat mezi cenově dostupnými modely, které jsou k dispozici velkému počtu spotřebitelů, nebo produkty patřící do „prémiové“ třídy;
 • vysoký výkon a tepelná kapacita;
 • spolehlivost;
 • plnou těsnost žáruvzdorných dveří;
 • bezpečnost;
 • Všestrannost používaných paliv (dřevo, palivové dřevo/uhlí).
 • MirCli nabízí úchvatnou kolekci krbů na dřevo v rafinovaném designu. litina, keramické sklo, přírodní kámen, umělý kámen, dřevo a další.

Můžete si zakoupit hotové sestavy i jednotlivé prvky pro instalaci: sporáky, ohniště, obklady stěn Náš internetový obchod vám nabízí krby na dřevo za nejnižší ceny na trhu a zaručuje rychlé dodání v Moskvě a dalších oblastech Ruska.

Krby na dřevo

Dlouho se můžete dívat na tři věci: tekoucí vodu, kupovité mraky a tančící plameny. Oheň má životodárnou sílu. Zahřívá lidi, dělá jim dobře, přitahuje je, očišťuje duši a nabíjí je pozitivní energií. Proto dnes mnoho lidí používá krby ve svých obývacích pokojích.

kamna, dřevo, domov

Před dávnými časy byly krby na dřevo pro rodinný dům nebo sporáky pro venkovské krby považovány za luxusní a prestižní předměty a byly dostupné pouze bohatým lidem. A přesto byly instalovány především k vytápění místnosti. Jako palivo se používalo dřevo nebo uhlí. S příchodem centrálních topných systémů to však již není nutné.

Dnes jsou modely na dřevo a uhlí nahrazovány elektrickými protějšky. Tyto bezpečné jednotky se snadno instalují a udržují. Jsou vyrobeny z materiálů šetrných k životnímu prostředí.

Moderní elektrická topidla stylově i funkčně plně imitují klasické krby. Na rozdíl od modelů na dřevo a uhlí však elektrické modely nevyžadují žádné komíny ani spalovací materiály. Aby toto zařízení fungovalo, stačí ho zapojit do sítě.

Výhodou moderních modelů je, že je lze nainstalovat v jakékoli místnosti. Další hmatatelnou výhodou tohoto zařízení je naprostá absence výparů a kouře. Je třeba říci, že dnes se již nepoužívá k vytápění, ale jako dominantní prvek interiéru, který kolem sebe vytváří zvláštní domácí atmosféru pohodlí a útulnosti. Toto designové řešení nepůsobí okázale, ale velmi stylově, originálně a krásně. V deštivých nebo mrazivých dnech je příjemné posedět s rodinou u krbu.

kamna, dřevo, domov

Aby elektrické krby harmoničtěji zapadly do interiéru místnosti a nevypadaly jako nějaké cizí prvky, je nutné, aby jejich rám splynul s nábytkem a povrchovou úpravou stěn a podlahy. Také tato zařízení musí odpovídat velikosti místnosti. Kromě toho je velmi důležité správně lokalizovat zdroj tepla a komfortu. V prodeji jsou podlahové, nástěnné, vestavné a rohové modely. K dispozici jsou kompletní dekorativní zařízení a velký výběr krbů a obestaveb. Nákup krbu na venkov je vždy výzvou. Na venkově zpravidla není plyn, zejména pokud je neobydlený, a někdy je vzácností i elektřina.

Jak takový dům vytápět??Ač se to může zdát zvláštní, možností je spousta. Například rozdělejte oheň uprostřed obývacího pokoje. A co dalšího pro vás nepřipadá v úvahu?? Přemýšlí o tom, že spálí nejen oheň, ale i samotný dům? Do jisté míry máte pravdu, ale je jednodušší koupit sporák krb pro dachas hořící dřevo nebo litinový krb na dřevo koupit, bude to nejen teplo, ale také zdobí chalupu. Možností je mnoho: krb na dřevo, kovový krb na dřevo, závěsný krb na dřevo, hranaté sporáky na dřevo pro venkovské domy, hranaté krby na dřevo pro domácnost a mini krby na dřevo pro venkovské domy.

V dřevostavbě je instalace vytápění složitější než v běžném domě. Vytápění dřevem je v těchto podmínkách mnohem jednodušší. Krbové dřevo cena, v první řadě, není příliš drahé (tam jsou rozpočtové modely), v dřevěném domě se dřevem nebude problém a vážně, je mnohem jednodušší a levnější koupit dřevo, než platit za dodávky plynu, a pak ještě platit každý měsíc slušnou částku za služby. Jelikož jsou dachy většinou postaveny ve vesnicích, kam někdy nejezdí ani autobusy, je velký problém tam dostat plyn. Proč si vytvářet zbytečné bolesti hlavy? Vytápění rekreačního domu obyčejným dřevem je stále oblíbené. Sporáky na dřevo pro vaši domácnost. velmi dobré řešení.

READ  Jak rozlišit hliněnou konvici Yixin?

Znáte výhody sporáku na dřevo?? můžete na něm vařit. Touto funkcí mohou být vybavena i kamna na dřevo pro venkovské domy.Musíte uznat, že při absenci elektřiny a plynu se jedná o velmi úspornou variantu. a vzhledem k tomu, že lze topit suchým dřevem, i téměř zdarma. Krby pro venkovské domy na dřevo dlouhé hořáky není těžké koupit, pro malé venkovské domy takový sporák bude stát jen několik tisíc, ale ve velkém domě je lepší použít modernější technologie, budou efektivněji vytápět velké místnosti. Teplonosné médium (voda) sice dokáže rovnoměrně vytápět velký dům, ale pak je potřeba více dřeva a takový dům bude dražší.Chcete-li koupit krb pro venkovské domy, a také krby pro dům na dřevo foto najdete na našich stránkách. Široká nabídka s úplným popisem modelů, které pro vás připravili naši specialisté!

Krby s dlouhým spalováním

ABX 1 Ferlux 2 FireWay 20 Guca 24 Invicta 130 Kawmet 9 Kratki 60 La Nordica 83 LK 21 MBS 2 NordFlam 11 Nordpeis 98 Vesuvius 29 META 50 NMK 7 ProMetal 2 Teplodar 7 Termofor TMF TMF 14 Ferrum 1 Everest 5 Ekokamin 41 Etna 9

Krby s dlouhým spalováním jsou vysoce účinná zařízení, která dokáží vytápět místnost jednou dávkou paliva a udržet hoření až 12 hodin, takže se hojně používají ve vytápění venkovských domů. Používá se tuhé palivo (dřevo). Na rozdíl od běžných sporáků na dřevo mají pomalé sporáky vyšší účinnost a zajišťují úplné spálení dřeva bez vzniku pevných zbytků.

Výhody krbů s pomalým spalováním:

 • Vysoká účinnost, která nejen rychle ohřívá, ale také dlouho udržuje teplo v místnosti;
 • Možnost napojení na ústřední topení domu;
 • Velký objem pece, který umožňuje vytápět budovy o rozloze až 250 km2.м.
 • Zanedbatelné rozměry a nízká hmotnost umožňují ergonomické umístění tohoto zařízení do každé místnosti;
 • Úsporné díky nízké ceně samotné pece. Navíc jeho provoz není nákladný.

Krby s dlouhým spalováním v našem obchodě ➦. ☎: 7(495) 902-57-82. 1 mm sendvičové komíny od výrobce. Nízké ceny. Vysoká kvalita. Dodání v Rusku.

Objednávka instalace a montáže komína pro lázně, chaty, domy ZAVOLEJTE ☎: 7(495) 902-57-82.

Krby na dřevo

ABX 1 Ferlux 2 FireWay 20 Guca 24 Invicta 128 Kawmet 9 Kratki 60 La Nordica 83 LK 21 MBS 29 NordFlam 11 Nordpeis 98 Tim Sistem 10 Vesuvius 29 META 49 NMK 8 ProMetal 2 Teplodar 9 Termofor TMF TMF 14 Ferrum 1 Everest 5 Ekokamin 41 Etna 13

Krby na dřevo, které využívají tuhé palivo (palivové dřevo) jako nejstarší, a proto nejoblíbenější typ krbu. Moderní technologie umožňují instalovat toto zařízení nejen do venkovských domů, ale i do městských bytů. Oblíbené jsou také vařiče s dlouhým hořením, které mohou hořet až 12 hodin.

Výhody krbu na dřevo:

 • Zajišťují dobré vytápění místnosti v krátkém čase, díky spalování dřeva, které mají vysoký tepelný výkon, a vzhledem k cirkulaci vzduchu v místnosti je rovnoměrné rozložení teplých vzduchových hmot.
 • Levný provoz díky levnému palivu a absenci neustálé údržby a výměny opotřebitelných dílů.
 • Různorodý výběr, díky kterému se hodí do každého interiéru.

Krby na dřevo v našem internetovém obchodě ➦ Oven Shop. ☎: 7(495) 902-57-82. 1 mm sendvičové komíny od výrobce. Nejnižší ceny. Vysoká kvalita. Dodání v Rusku.

Objednávka instalace a montáže komínu pro lázně, letní domy, rodinné domy ZAVOLEJTE ☎: 7(495) 902-57-82.

„Cooker Shop. internetový obchod s vybavením pro kamna a krby.

Upozorňujeme vás, že tyto webové stránky mají pouze informativní charakter a informační materiály a ceny na nich uvedené v žádném případě nepředstavují veřejnou nabídku ve smyslu ustanovení článků 435 a 437 občanského zákoníku. Vaši objednávku, včetně cen a dostupnosti, potvrdí náš manažer telefonicky na číslo, které jste uvedli při objednávce.

Vzhledem k výkyvům cen surovin nemusí být ceny výrobků uvedené na těchto stránkách platné, pro přesnější informace kontaktujte naše manažery.

Sporáky na dřevo

Autofire 13 Ferlux 2 FireWay 20 Guca 24 Invicta 130 Kawmet 9 Kratki 63 La Nordica 83 LK 21 MBS 29 NordFlam 11 Nordpeis 98 Tim Sistem 10 ZeFire 2 Barbeque Saunday 3 Baroque 8 Vesuv 29 META 50 NMK 7 ProMetal 2 Teplodar 9 Termofor TMF 14 Ferrum 1 Everest 6 Ekokamin 41 Etna 13

READ  Krém po depilaci proti zarůstání chloupků

Klasickou možností je topení dřevem jako u běžného kotle na dřevo, ale je možné topit také uhlím a speciálními briketami nebo peletami. Palivo se spaluje díky tahu vzduchu, který vzniká díky konstrukci krbu. Vzduchové potrubí zajišťuje přívod studeného vzduchu do hlavní komory, kde probíhá spalování. Kouř je odváděn do kouřovodu a odváděn komínem, čímž je zajištěn dostatečný tah pro aktivní spalování. Vytvořené teplo se rozvádí po celém domě v závislosti na konstrukci krbu.

Portál. Jedná se o vnější, čelní část krbu, která má jak konstrukční, tak dekorativní funkci. Může být z cihel, přírodního kamene, mramoru nebo umělého kamene. Plášť je zdoben různými prvky a může být navržen v jakémkoli stylu, který se hodí do interiéru domu. Horní část slouží jako krbová římsa.

Ohniště. Jedná se o centrální část krbu, komoru, kde hoří palivo a vytváří teplo pro vytápění. Jsou vyrobeny ze žáruvzdorného kovu nebo žáruvzdorných cihel. Může být otevřená nebo s dvířky.

Hilo (komín). Potřebné pouze pro krby s otevřeným ohništěm. Je speciální komora, kde se shromažďuje kouř před vstupem do komína.

Komín. Svislý komín, který odvádí kouř mimo dům a zajišťuje tah pro aktivní spalování v hlavní komoře.

Existuje několik typů krbů, z nichž každý má své vlastní konstrukční prvky, a proto se krby dělí na několik kategorií.

Sporáky na dřevo. Univerzální kamna, která lze použít k dekoraci místnosti, jako záložní topení v případě výpadku plynu nebo elektřiny a jako jediné topení v soukromém domě.

Pokud hledáte místo, kde si můžete koupit sporák na dřevo, už nehledejte. Náš internetový obchod nabízí velký výběr a NEJLEPŠÍ CENY!

Jak vybrat kamna na dřevo

Moskva může svým hlukem a ruchem unavit i toho nejoddanějšího fanouška městského života. Proto na chatě, v letním domě na místě venkovské chaty, chce člověk uspořádat příjemný pobyt nejen v teplém období. Vytápěcí systémy v takových budovách jsou nepraktické. Sporáky na dřevo, krby pomáhají užívat si pohodlí na jaře, na podzim a dokonce i v zimě. Tyto produktivní konstrukce se mohou hodit v garážích, dílnách, kde někdy musíte strávit hodně času, potřebujete vytvořit optimální podmínky. Stylové konstrukce ozdobí interiér venkovského domu a dodají mu zvláštní útulnou atmosféru.

Při tvorbě sortimentu jsme zohlednili všechna přání spotřebitelů, základní požadavky na topná zařízení. V našem katalogu naleznete optimální návrh, který zohledňuje: účel, specifika použití, zvláštnosti plánování, styl interiéru.

V produktech renomovaných zahraničních, tuzemských výrobců si můžete vybrat z modelů pro výzdobu interiérů na elektřinu, biopalivo. Existují zařízení pro kompletní vytápění místností s dlouhým spalovacím nebo vodním pláštěm, provedení s varnými deskami a troubami pro vaření. Krby se liší materiálem a stylem provedení. Nabízíme litinová, ocelová kamna. V řadě zařízení není obtížné koupit možnosti pro high-tech nebo loft, klasický, venkovský, rustikální atd.

Při výběru modelu můžete vzít v úvahu zvláštnosti místnosti. Nabídka zahrnuje nástěnné, rohové, ostrůvkové, kompaktní mini modely a nadměrné trouby. Záruka vysoké kvality výrobků je oblíbeným výrobcem. Na oficiálních stránkách najdete také krbová kamna různých typů a tvarů.

Design krbu. důležitá součást

Jakmile jste se rozhodli pro požadovaný výkon, typ instalace a zamýšlené použití, zbývá navrhnout. Prohlédněte si širokou nabídku designů na našich webových stránkách. Může se jednat o klasický případ s obdélníkovou spalovací komorou a podobně obdélníkovým stíněním. Chcete zajímavější řešení? Hledejte modely s prizmatickým sklem s vysokou tepelnou odolností. Na této obrazovce můžete sledovat jiskření plamenů. Je to stylový designový prvek, který dodá každé místnosti nádech pohodlí a útulnosti a přispěje k jedinečné atmosféře.

Rozdíly jsou také v přítomnosti nebo absenci schránky na palivové dříví. U modelů s nohama obvykle chybí. Při výběru sporáku věnujte pozornost velikosti topeniště. Od toho se odvíjí délka palivového dřeva.

Při výběru sporáku pro váš domov nebo chatu nezapomeňte na stylové příslušenství. Takovým vykřičníkem v designu domácího krbu bude ohniště a litinová krbová souprava sestávající z lopaty, smetáku a pohrabáče.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS