Proč se pračka ihned naplní a vyprázdní?

Zvláště nebezpečné je nahromadění vody v bubnu při vypnuté pračce. Pokud si problému nevšimnete včas, hrozí vám záplavy.

Měli byste se proto pokusit problém vyřešit co nejrychleji. Nejprve se uzavře přívod vody. Nachází se na křižovatce vodovodního potrubí a přívodní hadice vody. Někdy se však kapalina v bubnu shromažďuje i při zavřeném kohoutku.

Poté je třeba začít s řešením problémů. Existují dvě možnosti:

Problém s instalatérstvím

Pokud zjistíte, že kapalina vytéká do bubnu z odtoku, je vhodné věnovat pozornost správnému připojení odtoku. Nesprávná instalace způsobuje, že se vypouštěná voda vrací zpět do pračky

když, pračka, vypnutá, vodu

Pokud byla pračka se sušičkou nesprávně připojena k odvodňovacímu systému, záruka se na to nevztahuje. Situaci proto budete muset napravit na vlastní náklady.

Vadné připojení na kanalizaci

Kanalizace se také mohla ucpat během používání stroje.Dávkovač. Odtokové potrubí můžete také odpojit sami nebo zavolat instalatéra, aby ho odpojil. Odtokové potrubí můžete odpojením hadice uvolnit sami, nebo můžete zavolat instalatéra.

Prasknutí ventilu

Pokud je pračka správně připojena ke kanalizaci a nedochází k jejímu ucpávání, je třeba zkontrolovat, zda funguje plnicí ventil. Pokud se jedná o pračku s předním plněním, nachází se pod horním krytem. Pokud má model svislé zatížení, bude to nutné:

když, pračka, vypnutá, vodu
 • vypustit přebytečnou vodu pomocí čerpadla;
 • Odpojte přívodní hadici vody;
 • Otočte stroj tak, aby bylo možné snadno odšroubovat boční kryt;
 • odpojte všechny kabely a hadice od ventilu;
 • rozepněte hadicové svorky a vyšroubujte ventil.
READ  Co dělat, když do rozděleného systému v místnosti zatéká?

Pro pozdější správné zapojení nového ventilu si můžete vyfotografovat polohu rozvodů.

Plnicí ventil nelze opravit. Je třeba jej vyměnit za nový díl. To můžete provést sami nebo s pomocí kvalifikovaného technika.

Poté je třeba stroj znovu sestavit a zkontrolovat těsnost spojů.

Hledání příčiny

Aby uživatel pochopil, proč vypnutá pračka odebírá vodu, musí si uvědomit, že voda může pocházet z vodovodu nebo kanalizace. Druhá možnost je nepříjemnější než první. Zjistit, odkud přesně voda do bubnu přitéká, je snadné. Při průtoku vody do kanalizace se z ní uvolňuje charakteristický odporný zápach.

V případě vody z vodovodního systému není třeba spoléhat na provoz systému aquastop. Senzor je umístěn v zásobníku spotřebiče a voda vytéká na podlahu. V každém případě je třeba zjistit a odstranit příčinu. Podle odborníků pračka z těchto důvodů čerpá vodu, i když je vypnutá:

 • Rozbití vodovodního ventilu.
 • Sifonový ventil chybí nebo je poškozený.
 • Ucpaný kanalizační systém, kvůli kterému není voda odváděna do kanalizace, ale vrací se zpět do bubnu.

Jak se vyhnout neoprávněnému odběru vody

Hlavním způsobem, jak se této situace zbavit, je nevyvolat její výskyt, čehož lze dosáhnout pouze kompetentní instalací plnicích a odvodňovacích cest. Pravidla jsou jednoduchá.

 • Zajistěte, aby byl pro pračku k dispozici samostatný vodovodní kohoutek. Díky tomu budete mít pračku neustále pod kontrolou. Jeden jediný pohyb a žádné zaplavení.
 • Ve všech případech umístěte smyčku vypouštěcí hadice na úroveň umyvadla nebo v krajním případě vany.

Pokud je přívod vody mírně netěsný. trvá déle než den nebo dva, než voda dosáhne spodní hrany dvířek. ujistěte se, že jste uzavřeli přívod vody, když spotřebič nepoužíváte. Tímto způsobem můžete opravu odložit na neurčito.

Co dělat, když se pračka vypne a sama si natočí vodu??

Jakmile znáte příčinu výskytu vody v systému pračky, musíte určit řešení problému.

 • Pokud pračka sama čerpá vodu z odtoku, je třeba vyčistit ucpaný odtokový kanál nebo správně uspořádat připojení pračky k němu. Pro správné vyřešení tohoto problému doporučujeme vyhledat odbornou pomoc.
 • Pokud voda v pračce pochází z přívodu vody, měli byste okamžitě zavolat odborníka, protože je nutné vyměnit přívodní ventil, což je velmi obtížné provést svépomocí.
READ  Pračka pere, ale nevyprazdňuje se

Důsledky včasného neodstranění závady

Zjištění a ignorování trvalého samovolného vyprazdňování může mít vážné následky:

 • zobrazí se chybový kód;
 • zastavení během praní;
 • Zvýšené náklady na vodu a elektřinu;
 • Zvýšené namáhání součástí a předčasné ukončení provozu;
 • Plošné zaplavení.

Chcete-li se ujistit o poruše, můžete provést autodiagnostiku.

Problémy v provozu domácích spotřebičů vznikají nečekaně. Pokud si majitel pračky se sušičkou není jistý svými schopnostmi a kompetencemi, může si zavolat odbornou pomoc. Odborníci vám mohou poradit, pokud chcete hledat příčiny poruchy a problém odstranit sami.

Pračka vypnutou vodu vypouští pouze v případě, že je vadný vypouštěcí nebo vodovodní ventil. Vypouštěcí systém je třeba vyčistit a vyměnit ventil. A pračka bude opět plně funkční.

Jak hledat příčinu závady?

Jak hledat příčinu neustálého proudění vody do nádrže pračky? Odborníci vypracovali postup krok za krokem, který vám umožní zjistit příčinu problému. Podívejme se na to:

 • Pokud byl stroj právě připojen ke kanalizaci, zkontrolujte, zda to bylo provedeno. Pokud je odtoková trubka až u podlahy. může to být příčinou.
 • Současně zkontrolujte, zda pod spotřebičem nebo v jeho blízkosti nejsou kaluže vody. Nádrž pračky může být netěsná nebo může prasknout přívodní hadice.
 • Pokud to není sifonový efekt nebo netěsná nádrž, je třeba zkontrolovat vstupní ventil a tlakový spínač. Abyste se k němu dostali, musíte pračku rozebrat. Informace o správném postupu naleznete v článku o demontáži pračky.
 • Pokud kontrola a výměna přívodního ventilu, presostatu a jejich čidel problém nevyřeší a stroj opět čerpá vodu, pak je příčina v elektronice. K otestování ovládací skříňky musí být přivolán technik.

Důležité! Pokud budete postupovat opatrně, můžete pomocí multimetru sondovat výstupy na tlakový spínač a zaplavovací ventil, pokud napětí na jednom z výstupů buď není, nebo je velmi nízké. považujte problém za nalezený.

READ  Pračka Samsung neběží kratší dobu

Shrneme-li to, konstatujeme, že pračka, která neustále nabírá vodu, je považována za zcela vadný domácí spotřebič, který je dále nebezpečně využíván. Mohli byste problém ještě zhoršit a stroj by mohl být vyřazen. Okamžitě začněte hledat příčinu poruchy a vše s vaším „domácím asistentem“ bude v pořádku!

Bezpečnostní opatření

A nakonec, jak se vyhnout situaci, kdy je stroj vypnutý a čerpá vodu. Je to jednoduché, musíte:

 • Po mytí zavřete vodovodní kohoutek, pokud není nainstalován.
 • Namontujte ventil proti sifonu, který zabraňuje vracení použité vody zpět do stroje.
 • Použijte systém ochrany proti úniku, který by měl být instalován na podlaze. Jak jsme již poznamenali, bezpečnostní systém pračky vás v této situaci nezachrání.

Doufáme, že vám informace v tomto článku pomohou zabránit vytopení, najít příčinu vody v bubnu a rychle problém vyřešit. Hodně štěstí!

| Denial of responsibility | Contacts |RSS