můžete, výsledky, laserové, epilaci

Často kladené dotazy o laserové epilaci

Těhotenství a kojení jsou absolutní kontraindikací laserové epilace.

Laserová epilace vyžaduje plnoletost. Pacienti mladší 18 let (ale mladší 16 let) potřebují písemný souhlas rodiče nebo zákonného zástupce. Nežádoucí chloupky si můžete nechat odstranit v přítomnosti rodiče nebo zákonného zástupce.

Typy laserové epilace

Typ laserové epilace závisí na typu použitého laseru. V současné době existují čtyři typy.

 • Rubínový laser (zřídka používaný, zastaralý) s vlnovou délkou 694 nm, který ničí vlasový pigment a nemá žádný poškozující účinek na folikul.
 • Alexandritový laser (oblíbený) s vlnovou délkou 755 nm, který účinně odstraňuje chloupky jakékoliv barvy, rostoucí na fototypech pleti typu I. IV.
 • Diodový laser (oblíbený) s vlnovou délkou 808. 810 nm, který dokáže odstranit tmavé a tmavovlasé chloupky na fototypech pleti typu I. VI.
 • neodymový laser (vzhledem k jeho „agresivnímu“ působení se používá jen zřídka) o vlnové délce 1064-1300 nm, který napadá vlasový pigment a způsobuje koagulaci (utěsnění) cév, které vyživují folikul.

KONEC HOLENÍ?! TEST PHILIPS LUMEA IPL PRESTIGE

K odhadu koeficientu absorpce světla je nutná znalost vlnové délky světla. Dlouhé vlny snadno dosáhnou k folikulu. To je na jednu stranu dobře, na druhou stranu to znamená, že jeho energie může být absorbována konkurenčními chromofory kůže (melanin a tkáňová voda), což vede k neúčinné epilaci. Zatímco krátké vlnové délky nedosáhnou do folikulu, jsou špatně absorbovány chromofory kůže a cíleně se zaměřují na pigment vlasového stvolu.

Pokud porovnáme postupy na populárních přístrojích mezi sebou, odstranění chloupků alexandritovým laserem je považováno za jemnější. Použití diodového laseru umožňuje ošetření tmavší pokožky na obličeji a těle.

Výhody a škody laserové epilace

Použití laserové technologie zaručuje dlouhodobé výsledky, které lze úspěšně udržovat po celý život.

Mezi jednoznačné výhody tohoto postupu patří:

 • neinvazivnost. bez narušení integrity pokožky;
 • Bezkontaktní. kůže se dotýká pouze laserový paprsek;
 • bezbolestnost. použití chlazení a lokální anestezie eliminuje nepříjemné pocity;
 • sterilita. energie laserového světla má silný baktericidní účinek;
 • univerzálnost. procedura je vhodná pro muže i ženy všech typů pleti a barev vlasů;
 • vysoká účinnost. všechny nežádoucí chloupky jsou odstraněny v aktivní fázi růstu.
můžete, výsledky, laserové, epilaci

Zároveň se na populárních fórech a sociálních sítích aktivně diskutuje o opačných informacích o zbytečných a nebezpečných postupech. Jeho provádění je obklopeno mýty připomínajícími „hororové příběhy“ o škodlivosti laserové epilace pro tělo: údajně vede ke kandidóze (afty), rakovině a zvýšenému růstu chloupků. Vyvrácení těchto mýtů je jednoduché. stačí základní znalosti medicíny a lidské fyziologie.

Světelná energie laseru má silný baktericidní účinek. Jeho působení inaktivuje (ničí) patogeny, včetně hub rodu Candida, které jsou aktivními původci kandidózy.

Proto laserová epilace nemá na oblast bikin žádný negativní vliv. V tomto případě dochází k opačnému efektu: zcela čisté „normální“ pole. Úplná nepřítomnost plísňové infekce, jak je stanoveno polymerázovou řetězovou reakcí.

Světelná energie laseru nevyvolává nekontrolovanou proliferaci (množení) buněk, která je charakteristická pro onkogenezi. Expozice nezpůsobuje vznik rakoviny! Kromě toho se lasery v poslední době hojně využívají při léčbě rakoviny děložního čípku po chemoterapii a radioterapii.

Energie laserového světla nezvyšuje růst chloupků. Tento proces je řízen hormony produkovanými v tělesných žlázách s vnitřní sekrecí. Vzhledem k ošetření problematických oblastí na ně laser nemá žádný vliv.

READ  Mohu se po laserové epilaci osprchovat?

Je těžké říci, na jakém základě se rodí takové absurdní mýty, které vedou dívky k otázce, zda je laserová epilace škodlivá pro zdraví. Na tuto otázku lze s naprostou jistotou odpovědět, že pokud je postup prováděn správně a bez kontraindikací, nezpůsobuje tělu žádné škody.

Jak často se epilujete?

Laser má největší účinek na vlasový folikul, když je ve fázi aktivního růstu. 5-20 % dospělých chloupků na těle, které po prvním ošetření všechny vypadnou. Zničené folikuly nejsou životaschopné, ale objeví se další chloupky. Proto se jich nemůžete zbavit během jednoho sezení.

Všechny vlasy rostou ve fázích a nerostou na stejném místě. Některé vlasy jsou zároveň ve fázi růstu, zatímco jiné jsou ve fázi spánku. Jednorázová expozice odstraní pouze aktivní chloupky; neaktivní chloupky zůstávají. Fáze spánku netrvá v různých částech těla stejně dlouho, takže každá oblast potřebuje jiný počet sezení. Svou roli samozřejmě hraje i tloušťka, barva a množství vlasů. Výsledkem ošetření je hladká a přitažlivá pleť.

Jak se provádí laserová epilace

Příprava na laserovou epilaci

Ve většině případů nemusíte před laserovou epilací dělat nic zvláštního, ale pro dosažení maximálního účinku je třeba dodržovat několik jednoduchých pokynů. Takže:

Před 3-4 týdny před laserovou epilací přestaňte s vytrháváním a vytrháváním chloupků jakýmkoli způsobem. Je zakázáno používat mechanický epilátor, vosk, pinzetu, holení apod.д. Odstraněním chloupků se může přerušit jejich spojení s folikuly. To vede k tomu, že laser nemůže zahřát vlasové kořínky.

Neodbarvujte chloupky v oblasti, která má být odstraněna.Čím méně melaninu je v chloupcích, tím méně účinná je laserová epilace.

Snažte se, aby vaše pleť byla při zákroku světlá.2-4 týdny před léčbou přestaňte používat solárium nebo se opalovat. Používejte opalovací krém s vysokou UV ochranou. Pokud máte přirozeně tmavou pleť, měli byste se poradit s kosmetičkou.

Bezprostředně před ošetřením je třeba očistit pokožku epilovaných částí těla. Neměly by se používat žádné podkladové báze, deodoranty ani jiné kosmetické přípravky;

Bezprostředně před zákrokem je třeba očistit pokožku epilovaných částí těla. Neměli byste používat podkladové báze, deodoranty a další kosmetické přípravky;

Co se děje po zákroku?

Účinnost laserové epilace byla prokázána dlouholetou praxí. Nejbezpečnějším laserem pro odstranění chloupků je dnes diodový laser. Na klinice BeBeauty se zákrok provádí moderním diodovým laserem korejské výroby.

Po 1 ošetření bude v ošetřované oblasti odstraněno nejméně 40 % folikulů. K vypadávání vlasů nedochází okamžitě, ale až 14 dní po léčbě. Po 2-3 týdnech lze vyhodnotit vysokou kvalitu léčby;

Účinek přetrvává po každém sezení a při každém dalším sezení je zlikvidováno nejméně 15-20 % vlasových folikulů. Po 2-3 zákrocích se mohou vlasy znovu objevit ve stavu klidu, během kterého se růst vlasů zpomalí;

Až 90 % nežádoucích chloupků je odstraněno po 6-7 ošetřeních. Po 3 týdnech léčby se můžete těšit z výsledku a zhodnotit jeho kvalitu.

Kolik ošetření laserovou epilací je zapotřebí

Epilace se provádí, dokud chloupky nepřestanou růst. Počet ošetření a intervaly závisí na struktuře vlasů pacienta. Průměrně se epilace provádí v intervalu 4-6 týdnů, u žen 6-10 sezení a u mužů 8-12 sezení. Různé oblasti těla vyžadují různý počet ošetření.

Chloupky po sezení dlouho nerostou, ale laserová epilace je nutná, protože účinně působí na chloupky v jejich aktivní růstové fázi.

Chloupky rostou cyklicky a nelze je zcela odstranit během jednoho sezení, protože ne všechny chloupky jsou v oblasti růstu současně. Při jednom sezení se odstraní aktivní chloupky, při dalším sezení dorůstají neaktivní chloupky a jsou odstraněny.

Laserová epilace zaručuje dlouhotrvající účinek, ale vlasové folikuly se mohou regenerovat. Regenerace folikulů trvá 1-8 let a během tohoto období nebudete potřebovat depilaci, ale záleží na vašem těle. Především hormonální faktor. K udržení účinku postačí léčba jednou za šest měsíců.

READ  Jak skladovat chladničku v chladu

Důležité! Mezi epilačními procedurami nepoužívejte k odstranění chloupků cukr, vosk, pinzetu ani depilační přípravky, protože narušují epilaci. Je možné použít holicí strojek.

Co se děje po depilaci voskem?

Nežádoucí účinky jsou velmi vzácné. Mírný otok a zarudnutí po dobu několika hodin po epilaci je normální reakcí pokožky. V případě mírného otoku zvlhčete pokožku přípravkem Bepanthen.

Pokud se doma obrátíte na nekvalifikovaného kosmetického terapeuta, vedlejší účinky mohou být vážné: popáleniny, alergické reakce, jizvy, světloplachost, zánět spojivek, modřiny.

Objednejte se na ošetření nebo lékařskou konzultaci. Zavolejte na číslo 7 (978) 608-77-65 nebo si vyberte službu níže.

Podstata technik laserové epilace

Hlavním prvkem, na kterém je celá metoda založena, je laser. Zařízení generující úzké paprsky světla. Může být emitován z kapalného, plynného nebo pevného objektu. K dispozici je celá řada laserů, ale v kosmetické medicíně jsou nejlepší LED diody. Použitá vlnová délka a frekvence pulzů jsou ideální pro vysoce účinné, bezpečné a bezbolestné ošetření.

Laserová epilace je založena na absorpci světelné energie chloupky. Čím tmavší jsou vlasy, tím vyšší je koeficient absorpce. Melanin je dobře známá barva vlasů. pigment, který má složité chemické složení a skládá se ze dvou frakcí:

Vzhledem k tomu, že pouze eumelanin je schopen absorbovat světlo, byla laserová epilace donedávna vyhrazena pouze pro tmavovlasé osoby se světlou pletí.

Naštěstí dochází k pokroku a nejnovější laserový systém LightSheer DUET vytvořila izraelská společnost Lumenis, který nemá ve světě obdoby. Umožňuje odstranění chloupků lidem všech fototypů. Mnoho našich klientů ji již vyzkoušelo a jsou s výsledky velmi spokojeni.

Jaká je podstata metody. Laserová epilace je založena na reakci fototermolýzy. Čím tmavší jsou vlasy, tím vyšší je koeficient analýzy. Při impulzu vlasový stonek absorbuje světlo a zahřeje se na teplotu 70-80 °C. Folikul je zničen. Spolu s vlasovými buňkami jsou zničeny, takže růst vlasů se dlouho neobnoví nebo se zcela zastaví.

Je důležité si uvědomit, že laserová epilace není jednorázový zákrok. Obvykle to trvá nejméně tři dny. To je způsobeno dvěma faktory:

 • Vlasový folikul má vysokou regenerační schopnost a snaží se regenerovat i po několika letech.
 • Životní cyklus vlasů má dvě fáze: fázi růstu, kdy jsou plné pigmentu, a fázi spánku, kdy jsou vlasy v klidovém stavu, nejsou viditelné nad povrchem kůže a neobsahují melanin. V tomto stavu není ovlivněn laserem.

Přechod ze stavu spánku do stavu růstu trvá 20-28 dní. Proto kosmetičky předepisují opakované ošetření laserovou epilací nejméně po měsíci.

Kdy je třeba být ve střehu

Navíc si dejte pozor na „odborníky“, kteří slibují, že vás zbaví nežádoucích chloupků během jedné nebo dvou procedur, a dokonce předepisují opakování procedury jeden nebo dva týdny po první proceduře. Upozorňujeme, že pokud se chcete opravdu zbavit chloupků na některých místech nadobro. nebudete to chtít opakovat nejméně tři až pět týdnů.

Faktem je, že jakýkoli laser ovlivňuje folikul prostřednictvím chloupků, které v něm rostou. Povaha vlasů je bohužel taková, že pouze 10-20 % všech vlasů roste, zbývajících 80-90 % folikulů je v klidovém stavu a začnou růst později. Tímto způsobem se neustále střídají a vytvářejí trvalý růst vlasů. Proto je potřeba šest až deset ošetření, abyste se nežádoucích chloupků zbavili natrvalo.

Obecně platí, že průběh laserové epilace. není rychlý, trvá 6 až 12 měsíců až do úplného zastavení nových chloupků, samozřejmě s profesionálním přístupem k postupu.

Péče o pokožku po první depilaci

 • Vyhněte se horkým koupelím. Kosmetičky nedoporučují první den po depilaci horkou koupel nebo sprchu. Koupání a saunování je zakázáno, dokud podráždění charakteristické pro laserový zásah nezmizí, což může trvat několik dní až týden. První den je lepší vodní procedury vůbec omezit, a pokud je to nutné, dát si krátkou chladnou sprchu a snažit se nepoužívat na epilovanou pokožku žádné čisticí prostředky. Tím se zabrání vzniku podráždění. Obecně platí, že v počátečním období je nejlepší omezit působení tepla na minimum. Doporučuje se také neplavat v bazénu, dokud se horní vrstva kůže zcela nezhojí, protože chlór může pokožku podráždit;
READ  Jak sušit maso v sušičce zeleniny

Aby se co nejvíce snížila pravděpodobnost vystavení epilované oblasti UV záření, je lepší provádět laserovou epilaci na podzim a v zimě.

Po prvním sezení laserové epilace bude odstraněna méně než polovina chloupků.

Zvýšený obsah melaninu v pokožce po opalování snižuje účinek další epilace. Při laserové epilaci na opálené pokožce navíc hrozí popáleniny. V opačném případě se na depilovaných místech mohou objevit červené nebo nahnědlé skvrny, loupání, černé skvrny a depilace bude méně účinná. Opalování ve spreji na vlasy lze používat až týden po prvním sezení, ale pouze v případě, že nedojde k podráždění pokožky. Podráždění nejlépe zklidníte použitím přípravků obsahujících panthenol nebo šťávu z aloe, které podporují hojení.

Péče o pokožku po první epilaci

 • Vyhněte se horkým koupelím. Lékaři kosmetologové nedoporučují první den po depilaci horkou koupel nebo sprchu. A koupel a sauna jsou zakázány, dokud nedojde k podráždění charakteristickému pro vliv laseru, což může trvat několik dní až týden. První den je lepší vodní procedury vůbec omezit, a pokud je to nutné. dát si krátkou chladnou sprchu a snažit se na epilovanou pokožku neaplikovat žádné čisticí prostředky. Tím se zabrání podráždění. Obecně platí, že v počátečním období je nejlepší omezit tepelnou expozici na minimum. Doporučuje se také vyhnout se plavání v bazénu, dokud se kůže zcela nezhojí, protože chlor může pokožku podráždit;

Aby se co nejvíce snížilo vystavení odstraňované oblasti UV záření, je lepší provádět laserovou epilaci na podzim a v zimě.

můžete, výsledky, laserové, epilaci

Po první laserové epilaci bude odstraněna méně než polovina chloupků.

Zvýšený obsah melaninu v pokožce po opalování snižuje účinek další epilace. Kromě toho při laserové epilaci na opálené pokožce hrozí popáleniny. V opačném případě se na epilovaných místech mohou objevit červené nebo nahnědlé skvrny, olupování, černé skvrny a depilace bude méně účinná. samoopalovací přípravek lze používat až týden po prvním ošetření, ale pouze v případě, že nedojde k podráždění pokožky. Podráždění nejlépe zklidní produkty obsahující panthenol nebo šťávu z aloe.

Co nedělat před a po léčbě

Laserové jednotky jsou velmi nepříjemné svým ultrafialovým zářením. Proto se doporučuje nejméně 14 dní, ne-li více než 3 týdny před zákrokem, vyhýbat se plážím, nenavštěvovat solárium. Pokud se vystavujete slunci, chraňte si části těla, které plánujete ošetřit, opalovacím krémem.

Týden před zákrokem nepoužívejte samoopalovací přípravky, neprovádějte chemický peeling v oblasti laserové epilace.

 • Dodržujte rady lékaře ohledně péče o depilovanou pokožku;
 • Pokud se v oblasti ošetření laserem objeví krusty, nikdy je neodstraňujte mechanicky;
 • Vyhněte se opalování nebo používání solária;
 • používejte opalovací krém s vysokým ochranným faktorem SPF;
 • Několik dní nenavštěvujte sauny a parní lázně;
 • Nepoužívejte žádné jiné laserové ošetření (resurfacing kůže atd.).д.) na ošetřované ploše.
| Denial of responsibility | Contacts |RSS