Často kladené otázky o kávovarech

Existují dvě možnosti. Nejprve zavolejte mistrovi doma nebo v kanceláři na číslo 8(499)390-69-83. Zadruhé, vyhledejte servisní středisko, kam kávovar donesete. V prvním případě jste svědkem toho, co se děje. Kdo ji opravuje, jak se opravuje, co se mění atd. д. U druhého je to naopak.

Jura, Nivona, Solis se vyrábí ve Švýcarsku.

Saeco, Delonghi, Gaggia, Hotpoint-Ariston, Smeg, Spidem. výrobce Itálie.

AEG, Bosch, Siemens, Krups, Gaggenau, Kuppersbusch, Melitta, Miele, Neff. vyvinuto v Německu.

Gorenje. Slovinsko.

častější poruchy, pokud je stroj méně často servisován. Na otázku výrobců nemůžeme dát rozumnou odpověď, protože stejné stroje mohou sloužit po zcela odlišnou dobu. Jsme svědky toho, že počítadlo běžného domácího kávovaru Jura F50 ukazuje více než 60 000 šálků připravené kávy. A co vy??

Jak často byste měli provádět servis kávovaru??

Kávovar musí být servisován, když o to požádáte a když se to zobrazí na displeji. Symboly na předním panelu stroje si můžete přečíst v návodu k obsluze svého modelu. Údržbou se rozumí program odvápňování, odstraňování kávových olejů a údržba spařovací jednotky.

Jak připravit předemletou kávu (mletou kávu) v kávovaru

Pro přípravu mleté kávy pomocí kávovaru je důležité zkontrolovat, zda je tato funkce pro váš model dostupná. Musí být k dispozici přípojka pro mletou kávu (do zásobníku na zrnkovou kávu se nesmí vkládat mletá káva)!). Tato funkce musí být aktivována před nasypáním předemleté kávy. Buď stiskněte tlačítko s odměřenou lžící, nebo otevřete plnicí šachtu a funkce se automaticky aktivuje. Když stisknete tlačítko nebo otevřete zásuvku, můžete vložit maximálně 1 nebo 2 rovné odměrky mleté kávy. Poté můžete stisknout tlačítko pro přípravu kávy (tlačítko šálku). Pokud máte automatický systém, zásuvka na kávu se automaticky spustí, když ji zavřete bez stisknutí tlačítka.

Důležité! Nádoba na mletou kávu musí být vždy opatřena štítkem „pro kávovary“ nebo obrázkem kávovaru. Káva pro Turky není vhodná pro kávovar! Příliš jemné mletí může poškodit kávovar. V takovém případě můžete nechat kávovar opravit.

Jak kávovar pozná, že je čas na odstranění vodního kamene?

Kávovar ve skutečnosti nedokáže zjistit množství vodního kamene v hydraulickém systému. Neexistují žádné specifické senzory pro detekci znečištění. Je to bolestně jednoduché. V závislosti na nastavení tvrdosti vody nebo výchozím nastavení. Přístroj jednoduše počítá počet připravených nápojů. Po zhruba 200 šálcích se na displeji zobrazí zpráva, že je čas na odstranění vodního kamene. Čím vyšší je nastavení tvrdosti vody, tím častěji je třeba systém čistit.

READ  Jak získat vosk doma

Proč stroj nikdy nepožaduje odvápnění?

Někteří zákazníci nikdy nevidí rozsvícené světlo, odstraňte vodní kámen (odvápnění). Je to tak jednoduché. K tomu dochází pouze v případě, že je v programu kávovaru aktivován vodní filtr. Přístroj je navržen tak, abyste po aktivaci filtru nemuseli provádět žádné další čištění. Vypněte filtr v programu a ihned dostanete signál k vyčištění systému.

Proč je káva po odvápnění kyselá??

kolik, mleté, kávy, vložit, kávovaru

Vše jste odvápnili (odvápnili) přesně podle návodu, vše jste dobře propláchli, ale káva je kyselá. Prvních 10, možná 20 šálků kávy se prostě nedá pít. Důvod je velmi jednoduchý. Nádrž na vodu má pravděpodobně filtr, který je třeba vyjmout kvůli odvápnění. Pokud filtr neodstraníte, absorbuje všechny chemické látky a samozřejmě je poprvé předá vaší kávě.

Jak zastavit tok kávy v kávovaru?

Během let oprav kávovarů jsme zjistili, že mnoho zákazníků neví, jak zastavit proces přípravy kávy, nebo zda jej vůbec lze zastavit. Je to docela jednoduché, opětovným stisknutím tlačítka spaření, podle toho, zda jste stiskli jeden nebo dva šálky, se kávovar zastaví. Т. е. Zatímco káva teče do sklenice a je téměř plná, opětovným stisknutím tlačítka spařování se tok kávy zastaví. A je to zcela neškodné.

Ne! Nikdy a za žádných okolností nenaplňujte zásobník na fazole vodou. Voda ve styku s mlýnskými kameny způsobuje okamžitou korozi. Voda na motoru brusky by také způsobila zkrat.

Mohu dát do kávovaru zelenou kávu??

Ne! Zelená káva je podstatně tvrdší než káva pražená. Mlýnek na kávu je pro mletí tak tvrdého materiálu, jako je zelená káva, zcela nevhodný.

Jak funguje překapávací kávovar

Vaření kávy se v dávných dobách považovalo za vědu. Nejenže jste museli vědět, kolik kávové sedliny přidat, ale také jste museli být opatrní. Sebemenší příčina způsobená spálením by mohla kávu proměnit v kaši.

S příchodem kávovarů nastala éra labužníků, kteří si svůj oblíbený nápoj mohou připravit ve vlastní kuchyni. Kávovar na kapsle je v této oblasti nejoblíbenějším kávovarem. Důvod: Snadné použití. Jedná se o snadno pochopitelnou techniku, kterou po tréninku zvládne každý.

Princip fungování je velmi jednoduchý. Je zde nádrž, do které se nalévá voda. Při průchodu ohřívačem dosáhne bodu varu. Horká voda se přivádí do filtru, který je předem naplněn mletými kávovými zrny. Tekutina se spojí s kávovou sedlinou a začne se vařit. Káva po kapkách získává svou charakteristickou chuť a vůni.

Kávovary na překapávanou kávu se rychle a snadno používají. Průměrně 250 ml vody trvá 2,5 minuty.

Zdánlivě snadné a jednoduché vaření. Uvědomte si však, že to má i svá úskalí.

READ  Jak připravit horkou kávu v kávovaru

Kolik gramů mleté kávy na šálek?

K odměření kávy můžete použít odměrky, které se obvykle dodávají s kávovary a kávovary na espresso. Standardní kávová lžička pojme 7 gramů mleté kávy, což je množství, které potřebujete k uvaření 1 šálku kávy.

Průměrná spotřeba přírodní kávy je 6-8 gramů mleté kávy, t. е. Z 250g sáčku se vyrobí 30 až 40 šálků. Spotřeba je menší: 2-2,5 gramu instantní kávy na porci, ale průměrné balení je také menší, váží méně než 100 gramů, takže dostanete asi 40 porcí.

Pokyny

Náš stroj je dodáván s řadou tištěných materiálů, především samozřejmě s návodem k použití. Existuje několik pokynů pro různé jazyky.

Příručka v ruštině je černobílá brožura formátu A5 vytištěná na kvalitním matném papíře.

Návod k použití je mimořádně bohatý a poskytuje dostatek informací o obsluze kávovaru, vaření, péči a údržbě atd. д. a t. п. Vše je doplněno ilustrací.

Pokud je to váš první automatický kávovar, doporučujeme pečlivě si přečíst návod. Pokud již znáte automatické kávovary De’Longhi, nemělo by být jejich ovládání příliš obtížné.

Ve zvláštních situacích se stačí řídit pokyny.

Příprava kávových a mléčných aperitivů

Výrobci karobu nabízejí také cappuccinator. trubičku s paranellovou tryskou. Existují také modely se džbánkem na mléko a smetanu, které usnadňují přípravu husté mléčné pěny.

  • Použijte středně tučné mléko. 2,5 %;
  • Pokud nemáte džbán, použijte větší nádobu, abyste zvětšili objem pěny;
  • Při šlehání držte šlehač nakloněný a lehce ponořte špičku kapučinátoru do mléka.

Po dokončení všech kroků nezapomeňte vyčistit kužel a kapučinátor ručně nebo pomocí funkce automatického čištění.

Předem namletá káva. Philips HD8836 Návod k použití

Předem namletou kávu je třeba nasypat do speciální přihrádky vedle zásobníku na kávová zrna. Dbejte na to, abyste do kávovaru plnili pouze espresso kávu, nikdy ne zrnkovou nebo instantní kávu.

Předem namletá káva, dostanete pouze vodu;

jsou nasypány 2 nebo více odměrky kávy, přístroj kávu nevydá. V tomto případě přístroj rovněž spustí cyklus plýtvání a dodává předemletou kávu do nádoby na odpadní kávu.

pro výběr funkce předemleté kávy

Pokud se káva mele do přihrádky, používejte pro tuto operaci pouze odměrku dodanou s přístrojem. Pak zavřete kryt.

Návod na odvápnění kávovaru

Upozornění: Do kávovaru lze sypat pouze předem namletou kávu-

Předem namletá káva. Přidání jiných látek nebo předmětů může stroj poškodit a nevztahuje se na ně záruka.

Na konci spařovacího cyklu začne z dávkovače vytékat káva.

Po dosažení nastavené hladiny je přístroj připraven k ručnímu výdeji; v každém případě lze přívod kávy přerušit stisknutím dříve stisknutého tlačítka.

Kolejnice vede k přednastavené konfiguraci kávových zrn.

Chcete-li podávat další kávové recepty, opakujte pouze

Upozornění: na začátku dávkování může dojít k vyplivnutí

READ  Plynová varná deska Gefest udává, kolik stupňů

horkou vodou: nebezpečí popálení. Parní trubka může být velmi horká Vyhněte se přímému dotyku rukama.

Zkontrolujte, zda se na displeji zobrazuje následující symbol.

Když je kávovar připraven na přípravu kávy, postupujte takto: Pod parní potrubí umístěte nádobu

TDS a úroveň extrakce

Pomocí kalkulačky můžete zkontrolovat další vlastnosti svého oblíbeného nápoje, které ovlivňují jeho chuť, např. procento extrakce. Tento konkrétní ukazatel je velmi důležitý. Sdružení Specialty Coffee Association pro ni vyvinulo speciální normy. TDS a úroveň extrakce.

Tyto dvě vlastnosti jsou zcela závislé na samotném kávovém zrnu, které obsahuje přibližně 36 % rozpustných látek (maximální koncentrace naměřená v laboratoři) a více než 50 % nerozpustné celulózy.

Během vaření se extrahuje 14 až 26 % látek. Rozpouštějí se postupně, nejprve kyseliny, pak cukry a nakonec hořké složky.

TDS je poměr celkové hmotnosti mletých kávových zrn a množství částic, které se během přípravy rozpustily ve vodě. To má vliv na pevnost zrna. Čím vyšší je TDS, tím je káva hustší a plnější. Jeho úroveň je ovlivněna dvěma faktory.

  • Hmotnostní poměr vody a kávy. čím menší je rozdíl v tomto poměru, tím vyšší je TDS. Hodnota se vypočítá pomocí kalkulačky.
  • Stupeň mletí. jemnější mletí zvyšuje TDS.

Extrakční procento je množství látek extrahovaných ze zrn během přípravy kávy, které se v průměru pohybuje mezi 14 a 26 %. Extrakce kávy je složitý proces, který závisí na mnoha faktorech. Hlavní z nich jsou následující

  • způsob vaření,
  • doba přípravy,
  • teplota vody,
  • stupeň broušení,
  • Turbulence (míchání během vaření, přidávání studené vody).
kolik, mleté, kávy, vložit, kávovaru

Extrakci ovlivňuje i mnoho dalších faktorů, například odrůda kávy a stupeň pražení. Čím silnější je pražení, tím vyšší je obsah rozpustných pevných látek.

TDS by se měla pohybovat v rozmezí 1,15-1,45 %, u espressa 8-12 % (10krát vyšší). Procento extrakce se vždy pohybuje mezi 18 a 22 %. nezávisle na způsobu vaření.

Kolik kávy obsahuje 1 kávový nápoj v kávovaru?

Standardní kávovary (s výjimkou kávovarů na kapsle) se vyznačují následující spotřebou kávy: 6 až 8 gramů mleté kávy na šálek. Jedno 250g balení surovin tedy stačí na přípravu až 40 porcí.

Vezměte 7-9 g jemně mleté čerstvě namleté zrnkové kávy a 30 ml vody. Nasypte kávu do rohu, utěsněte kávovou sedlinu hmoždířem a vložte ji do kávovaru. Stačí přístroj zapnout a za 25-30 sekund máte 30 ml lahodného, voňavého espressa s hustou načervenalou pěnou.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS