Laserová epilace. kontraindikace vs. touha po dokonale hladké pokožce

Laserová epilace. postup, který v poslední době zaujal mnoho lidí. Jeho popularita je zcela pochopitelná: několika sezeními se můžete snadno a bezbolestně zbavit nežádoucích chloupků na jakékoliv části těla: nohy, oblast bikin, podpaží a další oblasti (např. odstranit nápadné ochlupení na horním rtu, pažích nebo dokonce dutinách). Ve skutečnosti se jedná o poměrně intimní situace, které nejsme ochotni svěřit prvnímu člověku, kterého potkáme. Mnoho návštěvníků navštíví různé salony a kliniky, než si najdou svého specialistu na laserovou epilaci. Existuje pouze jediná kontraindikace takového pátrání: neváhejte si popovídat a položit otázky, abyste zjistili, zda jste připraveni svěřit tak choulostivý zákrok této osobě.

Představa, že se nemusíte zabývat dalšími procedurami, abyste získali hladkou a sametovou pokožku, je velmi lákavá. Přijdete na kosmetickou kliniku, řeknou vám o zázračném dokonalém výsledku, kterého vy a váš specialista dosáhnete během několika návštěv, nebo komunikujete s kamarádkou, která je fascinována výsledky několika laserových epilací. „Jaký je účinek!“ přemýšlíte a uvědomujete si, že chcete udělat totéž. Už jste unaveni z depilace a holení, protože je třeba je provádět alespoň jednou za měsíc, aby se udržel účinek. Už vás nebaví ten týden před depilací, kdy musíte nechat chloupky viditelně dorůst, abyste mohli provést produktivní depilaci?

V tomto období se vyhněte nošení krátkých šatů a obnažených částí těla. Jakkoli je to známé, mnozí z nás to zažili. Stydíme se, stydíme a přemýšlíme, jak bychom se chtěli zbavit těch chloupků, které nám příroda nadělila na určitých, přesně vymezených místech. Každý z nás hledá účinné řešení tohoto estetického problému a dříve či později si položí otázku: Co kdybychom zkusili depilaci laserem?? Proto nás všechny stále více znepokojují účinky laserové epilace na ženská a mužská těla. A není divu, že se k takové příležitosti uchyluje i silnější pohlaví. Často se rozhodnou depilovat si podpaží, spodní část tváří, krk a kotlety, aby jejich rostoucí vousy nebo knír měly jasné linie růstu, udržovaly se čisté a pravidelné zastřihávání kníru nebo bradky nebylo tak „šperkovité“.

Je zřejmé, že v dnešní době se stále více lidí uchyluje k inovativnějším metodám odstraňování chloupků. Do jisté míry jsme rukojmími svých přání. Na druhou stranu není nic špatného na tom, když na svém vzhledu pracujete a snažíte se být lepší. Stimuluje nás vlastní atraktivita a možnost pracovat na svém těle a tváři. Je však laserová epilace nebezpečná?? Abychom uvedli věci na pravou míru, pojďme si povědět něco o laserové epilaci a jejích kontraindikacích.

Princip laserové epilace

Nejprve je třeba pochopit, jak přesně se odstraňování chloupků laserem provádí. Zařízení generuje energii, která působí na pigment ve vlasech. melanin. V tomto případě se světelná energie přeměňuje na teplo a ohřívá vlasy. Působením tepla dochází k poškození vlasového folikulu (koagulaci) a růst vlasů se zastaví.

Existují různé typy laserové epilace. hlavní rozdíl je ve vlnové délce. Index je následující:

Z pohledu odborníků je nejúčinnější a zároveň nejbezpečnější alexandritový laser.

READ  Čím natřít OSB desky na ulici

Je to skvělý způsob, jak se rychle a bezbolestně zbavit nežádoucích chloupků na obličeji a těle.

Pokožka je hedvábně hladká ihned po ošetření, zatímco u jiných typů laserů musíte počkat na vypadávání chloupků.

Kolik sezení laserové epilace pro hladkou pokožku

Zkušení kosmetologové ujišťují, že u většiny pacientů je možné tento problém vyřešit za 6-10 měsíců a počet manipulací není vždy specifikován. Příliš mnoho záleží na individuálních rozdílech: barvě vlasů, odstínu pleti, množství hormonu, který je zodpovědný za růst vlasů v našem těle, tloušťce vlasů a hloubce kořínků. Běžná epilace žiletkou pouze odstřihne viditelnou část; epilátory, voskování a holení jdou hlouběji, protože mohou vytrhnout chloupky u kořínků, ale ne vždy. V tomto smyslu odstranění hardwaru. nejúčinnější a dlouhodobé v konečném výsledku. Počet ošetření laserovou epilací v oblasti bikin závisí na ploše, které jste vystaveni: čím větší plocha, tím více ošetření. Nejdelší kurz čeká na ty, kteří chtějí zcela odstranit chloupky v intimních oblastech. Chlupy v této oblasti jsou často velmi silné, což je dáno lidskou genetikou.

Při konzultacích je často možné slyšet zájem pacientů, ale někdy i nedůvěru k laserové epilaci, co a kolik? Zákrok je nejlépe provádět na klinice estetické medicíny, v osvědčeném salonu a v rukou spolehlivého, kvalifikovaného mistra, protože znalosti a dovednosti odborníka v této věci nejsou nedůležité, stejně jako samotný přístroj. Kompetentní lékař může vysvětlit podrobnosti, není bezdůvodné, že se jedná o specializaci estetické medicíny. Specialista vám určí průběh laserové epilace. Počet sezení závisí na typu laseru a vašem těle. Laserová zařízení mohou být různá. Většina klinik používá alexandritový laser. Jejich účinek na tělo je šetrný a pro pacienta příjemný. Pro většinu lidí je to velmi účinná a jednoduchá metoda.

Abychom pochopili odpověď na otázku, kolik laserových epilací je třeba jít do hloubky, ne do konečného cíle (zbavit se všech chloupků), ale pochopit, že úkolem laserové epilace je zničit vlasový folikul, tj. kořen rostoucího chloupku. Chlupy, které se ještě neobjevily na povrchu kůže, nejsou ovlivněny. Počet sezení tedy závisí na rychlosti růstu vlasů a době jejich regenerace.

Někdo má hormonální nerovnováhu? Kolik sezení laserové epilace potřebujete?? Pokud je produkce estrogenu vysoká, je zapotřebí mnohem více ošetření. Naopak u starších lidí s věkem ubývá vlasů po celém těle, často řídnou a vlasové folikuly slábnou. Pro laser je to rychlejší a lepší způsob odstranění chloupků.

Jak moc laserová epilace funguje mezi jednotlivými sezeními a kolik jí potřebujete, je jasné až po konzultaci a prvním sezení. Někdy je mezi nimi až měsíční pauza, pokud je růst vlasů velmi pomalý. A když se chcete zbavit chloupků na nohou, v oblasti bikin a v podpaží, je třeba s ním hodně manipulovat.

Jaké faktory ovlivňují počet?

 • Celková plocha celé oblasti pro požadované odstranění chloupků
 • Množství chlupů na něm
 • Věk pacienta
 • Hladiny některých hormonů
 • Typ a barva vlasů
 • Hloubka vlasových folikulů

Ale přesto si shrňme: kolik ošetření je potřeba při laserové epilaci? V průměru je definováno 5-10 sezení.

 • Oblast podpaží. někdy stačí 2-3krát. Opakovaný kurz ve stejné výši lze absolvovat po několika letech.
 • U holení 3 až 7 ošetření (husté tmavé ochlupení je zde pro mnohé nepříjemné).
 • Ruce a stehna: od 4 sezení (předloktí hojně využívají dívky, které se stydí za tmavé chloupky)
 • Oblast nad horním rtem (vyžaduje téměř „šperkovou“ depilaci). také od 4 sezení.
 • Bikiny. od 6 do 12 sezení. Je důležité se rozhodnout, zda se chcete zbavit všech chloupků, nebo zda chcete omezit chloupky na řádek prádla.
READ  Jak odstranit zbytky vosku po epilaci

Odstranit všechny chloupky v jedné oblasti během jednoho sezení prostě není možné. Ale po třetím nebo čtvrtém sezení uvidíte výsledky a všimnete si, že je méně chloupků, jsou jemnější a slabší.

Který laser je lepší. diodový nebo alexandritový??

Alexandritový laser je považován za zlatý standard v laserové epilaci: umožňuje rychlé a bezbolestné odstranění nežádoucích chloupků. Nejkvalitnější a nejdražší diodové lasery jsou téměř stejně dobré jako alexandritové lasery, ale ne každá klinika si takové zařízení může dovolit, protože jejich cena je ve srovnání se standardními diodovými lasery používanými v kosmetických salonech velmi vysoká.

Mnohem častější jsou nízkovýkonné diodové lasery, které k odstranění přebytečných chloupků potřebují dlouhou dobu. Pokud tedy máte na výběr, je lepší dát přednost alexandritovému laseru. je to spolehlivější varianta.

Laserová epilace, kolik ošetření potřebujete k úplnému odstranění chloupků

Laserová epilace je moderní technika odstraňování chloupků. Jeho zvláštnost spočívá v tom, že laserové paprsky působí pouze na vlasové folikuly, které jsou v aktivním (rostoucím) stavu. Výsledkem je zničení vlasového folikulu. Nedochází k poškození okolní tkáně. Odstraňuje až 20 % chloupků během jednoho sezení.

Neaktivní vlasové folikuly zůstávají při ošetření laserem neporušené. Musí projít aktivní fází, aby byl citlivý na působení laseru. To vyžaduje čas. Nyní je jasné, proč se nelze zbavit nežádoucích chloupků během jednoho sezení.

K dosažení trvalého účinku je zapotřebí 5 až 10 ošetření s odstupem 3 až 6 týdnů. Počet manipulací závisí na intenzitě ochlupení, typu zařízení použitého k laserové epilaci a také na typu ochlupení a pokožky.

Odstranění silnějších chloupků samozřejmě vyžaduje více sezení. Ze všech známých diodových laserů jsou diodové lasery nejvýkonnější a nejúčinnější. Funguje i na blond vlasy.

Nejúčinnější v kombinaci světlá pleť. tmavé vlasy. Je to proto, že místem působení paprsků je pigment melanin, který se nachází ve vlasovém folikulu.

Čím tmavší jsou chloupky, tím citlivější jsou na laser a tím méně ošetření je potřeba. Kontrast mezi barvou vlasů a pokožky by měl být zachován. Proto se před laserovou epilací nedoporučuje opalovat.

Během laserové epilace jsou všechny vlasové folikuly postupně zničeny paprsky. Celkové odstranění chloupků. Pro upevnění dosaženého výsledku se doporučuje podstoupit udržovací sezení během 1-2 let. Obvykle stačí 1-2 ošetření ročně. V tomto případě je účinek laserové epilace trvalý.

Typy laserů

K dispozici jsou následující laserové systémy:

Všechny se liší především vlnovou délkou. Rozdíly jsou také ve výkonu zařízení, frekvenci pulzů a době trvání.

Úplně prvním laserem byl rubínový laser s umělou rubínovou hlavicí. Jeho vlnová délka je 694 nanometrů a paprsek je velmi dobře absorbován melaninem, ale dnes se tato technologie téměř nepoužívá. Při působení rubínového laseru jsou zasaženy nejen vlasy, ale i pokožka. zákrok je bolestivý a může dojít k popálení. A protože impulsy jsou vzácné. maximálně jeden za sekundu. trvá to dlouho.

Zlatým standardem v laserové epilaci je alexandritový laser s vlnovou délkou 755 nm. Paprsek je absorbován melaninem s malým nebo žádným účinkem na hemoglobin. Díky výkonu přístroje a vysoké frekvenci záblesků je odstranění alexandritovým laserem velmi účinné, ošetření trvá minimálně a pokožka je okamžitě hladká. Rukojeť, se kterou manipuluje lékař, je vybavena chladicím prvkem, který zajišťuje bezbolestné odstranění chloupků. Není divu, že ošetření alexandritovým laserem je jednou z nejžádanějších služeb na klinikách.

READ  Jak odstranit červené skvrny po epilaci

Diodový laser je méně výkonný, proto je k dosažení účinku potřeba více sezení.к. Zničeny jsou pouze silnější vlasové folikuly, vlasové folikuly zůstávají nedotčeny. Vlnová délka je 800 nm, bez dodatečného chlazení. Ačkoli vlnová délka není příliš výkonná, je také oblíbenou volbou. Úbytek vegetace během několika týdnů po léčbě.

Vlnová délka neodymového laseru 1064 nm. Paprsek není absorbován melaninem, ale působí na hemoglobin, takže vlasové folikuly nejsou během léčby zničeny. Tento laser má jiný účinek: proniká do epidermis a sráží cévy, které vyživují vlasové folikuly, a chloupky, které jsou zbaveny výživy, během několika týdnů vypadnou. Tato metoda není příliš oblíbená kvůli nepříjemným pocitům při ošetření. Neodymový laser se častěji používá k odstranění tetování a cévních defektů a k omlazení epidermis.

Důležitá není jen vlnová délka laserového paprsku. Například Moveo vychází z klasického alexandritového laseru, ale díky speciálnímu nástavci a změně řady parametrů je zákrok rychlejší a příjemnější. Kromě toho je tato možnost vhodná pro tmavou, opálenou pleť, zatímco ostatní typy laserů, s výjimkou neodymového, jsou vhodnější pro fototypy I-III.

Proč trvá odstranění chloupků na nohou tak dlouho??

Telogenní fáze růstu chloupků na nohou je dlouhá, začíná v 5 měsících. Trvá tak dlouho, než se chloupky dostanou do anagenní fáze, aby byly připraveny na laserové ošetření. Ještě lepší je, když se neepilujete hned po počáteční anagenní fázi, ale až po ní. Nejvhodnější je ošetřovat vlasy ve zralé anagenní fázi, kdy jsou folikul a kožní papily plně vyvinuté. Pouze v anagenní fázi je laser schopen poškodit vlasový kořínek, dermální papilu, oblast matrix a výrůstek. Chloupky na nohou, které dosáhly anagenní fáze, tvoří pouze 30 % celkového počtu.

kolik, ošetření, laserovou, epilací, absolvovat

Z toho vyplývá, že není možné odstranit všechny chloupky na nohou během 1-2 ošetření. Musíte projít celým kurzem a vzít v úvahu časové intervaly, ve kterých se vaše vlasy dostanou do fáze, kterou chceme.

Podobná situace je i v jiných oblastech kůže. Průměrná délka telogenní fáze a počet vlasů v anagenní fázi jsou uvedeny v tabulce v části „Intervaly a počet ošetření“.

V některých oblastech jsou chloupky v anagenní fázi příliš krátké, takže efekt epilace bude méně viditelný. Pokud je však více vlasů v anagenní fázi, klient si okamžitě všimne rozdílu.

Další doporučení před laserovou epilací

Provádění salonních ošetření není kontraindikací pro laserovou epilaci, s výjimkou chemického peelingu. Abyste se vyhnuli nepříjemným vedlejším účinkům po ošetření, vyhněte se měsíc před laserovým ošetřením chemickému peelingu pokožky.

kolik, ošetření, laserovou, epilací, absolvovat

Vícečetné nezhoubné novotvary v oblasti určené k odstranění chloupků je lepší odstranit. Hojení tkáně po odstranění trvá 2-3 týdny. Nyní můžete začít s laserovou epilací.

Pokud se v oblasti, kde chcete odstranit chloupky laserem, vyskytují záněty, papuly a puchýřky (kožní vyrážka). Nejprve byste měli navštívit dermatologa a nechat se ošetřit.

Nyní jste vyzbrojeni znalostmi a připraveni zbavit se nežádoucích chloupků pomocí laseru. Řiďte se uvedenými radami a těšte se na dlouho očekávané výsledky!

Tento leták si uschovejte, abyste nezapomněli, co můžete a nemůžete dělat před a po laserové epilaci:

| Denial of responsibility | Contacts |RSS