Epilátor podle vašeho výběru: nohy hladké jako hedvábí

Diskové epilátory mají rotující disky, které chloupky zachytí. Chlupy jsou odstraněny rychle, ale ne vždy důkladně.

Pinzetové epilátory odstraňují chloupky pomocí mini pinzet, které pracují postupně. Horní část přístroje se otáčí a pinzety se začnou otevírat a chytat chloupky. Pinzetou se prý chloupky odstraňují lépe, ale jejich odstranění trvá mnohem déle.

kolik, pinzet, epilátor

Všechny epilátory mají několik rychlostí odstraňování chloupků, nejčastěji dvě. Nejnovější modely se však mohou pochlubit třemi rychlostmi. Vyšší rychlostí zpracovávejte silnější a kratší chloupky. Nízká rychlost je ideální pro odstraňování jemných chloupků nebo pro oblasti, kde jsou kosti blízko povrchu kůže, jako jsou kolena.

Zdroj energie

Přístroj může být napájen ze sítě nebo z baterie. Bezdrátový epilátor je pohodlnější než akumulátorový, protože jej lze snadno použít v koupelně a vzít s sebou na cesty. Pokud uvažujete o koupi baterie, podívejte se na nabíječku baterií. Jen poznámka, že zařízení napájená bateriemi jsou dražší a čím vyšší je kapacita baterie, tím vyšší je cena. Obecně platí, že nejpohodlnější je epilátor, který může pracovat jak bez kabelu, tak s kabelem.

Epilátory se často dodávají s pouzdrem, stojánkem, ochranným krytem a čisticím kartáčkem. Důležitý je kryt nebo ochranná čepička, epilátor je přece přístroj pro intimní hygienu. A díky kartáčku se opravdu snadno čistí.

Epilátor by měl být pohodlný do ruky. Důležité je umístění tlačítek: měla by být snadno přístupná. Nejlepší je použít model s odnímatelným vlasovým stonkem, aby se dal umýt pod vodou. Velmi praktický je epilátor, který funguje ve vodě. Je mnohem snazší odstranit chloupky, když je pokožka opařená horkou vodou. Jsou voděodolné a dobíjecí. Vyzkoušejte také epilátory s podsvícením, které vám umožní lépe vidět všechny oblasti. Modely s pěnou jsou ideální pro lidi se suchou pokožkou.

Nástavce potřebné pro rychlou epilaci v různých oblastech se u jednotlivých modelů liší:

 • Exfoliační tryska vám pomůže odstranit všechny zarostlé chloupky. Bezbolestně a bez poškození odstraňuje vrstvu odumřelé kůže, čímž odstraňuje zarostlé chloupky. Funkce ztenčeného epilačního systému. To znamená, že se vytrhává méně chloupků najednou a zákrok je méně bolestivý.
 • Má speciální trysku, která umožňuje omezit epilační zóny. Přidáním ruční zarážky můžete například zkrátit depilační zónu z pěti centimetrů na dva centimetry. Odstraňuje jednotlivé chloupky, které zůstávají po epilaci. Nástavec má jen několik pinzet za sebou, takže můžete epilovat těžko přístupná místa.

Epilace je poměrně bolestivá procedura. Proto výrobci neustále přidávají vylepšené návrhy, aby epilace byla co nejméně bolestivá. Například:

 • Chlazení. Chlazení je definováno jako přítomnost speciální kazety v modelu, do které se nalije voda ke zmrazení. Před epilací nasaďte na epilátor kazetu s ledem a nechte ji pokožku ochladit, aby epilace nebyla tak bolestivá. Chladicí rukavice se používají ke stejnému účelu. Nanášejí se na ruce a aplikují se na pokožku před nebo po epilaci, aby ji ochladily a zklidnily.
 • Masážní podložky. Tato technika spočívá v přiložení masážních kartáčů ke kůži před a po vytrhávání chloupků, což přeruší přenos bolestivých signálů a zmírní bolest.
 • Napínání kůže. Speciální nástavec epilátoru snižuje bolest tím, že při epilaci bikin a podpaží jemně vytahuje pokožku.
READ  Jak naplnit myčku nádobí

Všechny přídavné funkce, které mají minimalizovat bolest při epilaci, samozřejmě výrazně zvyšují cenu přístroje. Modely nižší třídy žádnou z těchto funkcí nemají. Záleží jen na vás, zda se vám vyplatí za takové „výhody“ přeplácet. Zákrok je však považován za bolestivý pouze zpočátku, časem si na něj kůže zvykne a použití všech anestetik již není nutné.

Výběr epilátoru

Pokud nemáte čas nebo peníze na návštěvu salonu, epilace je pro vás nezbytností. Pro domácí odstranění nežádoucích chloupků je prakticky ideální! Své „kosmetické vybavení“ byste měli vybírat zodpovědně, protože zvolený model rozhoduje o vašem pohodlí během ošetření i o konečném výsledku.

Klady domácí epilace mají řadu výhod. Použití holicího strojku například poskytuje krátkodobý účinek. aby byla pokožka hladká, je třeba postup opakovat každý druhý den a někdy i denně. Používání depilačních krémů může způsobit alergie, bílé skvrny na kůži. Depilace voskem je účinná pouze v případě, že jsou chloupky dostatečně dlouhé, a samotný proces není příliš pohodlný a příjemný. Epilátor má však dlouhodobý účinek. nemusíte jej opakovat nejméně tři nebo čtyři týdny.

Argument proti Mnoho lidí nepoužívá epilátor ze strachu ze zarůstajících chloupků. Je to skutečná věc: někdy začnou pod kůží růst nové chloupky, které se vytvoří v cibulce po odstranění starých. Podíl těchto vlasů je však menší než procento! A tohoto problému se snadno zbavíte pomocí tělového peelingu.

Jakýkoli depilační přípravek může způsobit podráždění pokožky. Abyste se vyhnuli zarůstání chloupků, provádějte zákrok večer (kdy je pokožka méně citlivá) a vždy po něm použijte hydratační a zklidňující krém. Mechanický epilátor je kontraindikován v případě křečových žil!

Tak různé Výběr epilátorů je opravdu ohromující! Množství nástavců a funkcí má svou cenu: Ale ne vždy je to nejdražší to nejlepší, a zejména ne vždy to nejpotřebnější! Promyslete si, které funkce epilátoru jsou pro vás rozhodující, a vyberte si ten, který nejlépe vyhovuje vašim potřebám.

Holime.cz| Jak vybírat epilátor

Power. Pokud nechcete být „připoutáni“ k elektrické zásuvce, zjistěte, zda má spotřebič možnost napájení z baterie. Při výběru akumulátorového modelu se nezapomeňte zeptat, za jak dlouho se stroj plně nabije. Může se pohybovat od 1 do 16 hodin. Dalším důležitým parametrem je maximální doba provozu integrované baterie bez dobíjení! Pohybuje se od 20 do 120 minut. Nezapomeňte, že kvalita baterie se časem zhoršuje, což znamená delší dobu nabíjení a kratší dobu používání.

Rychlost otáčení hlavy. Pohybuje se v rozmezí 1800 až 7500 otáček za minutu. Čím vyšší je rychlost, tím více pinzet epilátor provede za jednotku času. Ujistěte se, že má epilátor alespoň dva režimy rychlosti. Pro rychlé odstranění silných chloupků se doporučuje vysoká rychlost, zatímco krátké nebo jemné chloupky je nejlepší odstraňovat pomalejší rychlostí, jinak se místo vytrhnutí zlomí u kořene. Čím rychleji se hlava otáčí, tím méně bolestivá je epilace.

Počet a umístění pinzet. Čím více pinzet, tím více epilací provedete. Ale také zvýší bolestivost epilace.

Trysky. Kromě hlavní epilační hlavy může být sada epilátoru dodávána s dalšími nástavci. Pokud jste nováček nebo jste se dlouho neepilovali, budete potřebovat nástavec pro nováčky. Menší počet pinzet ve srovnání s pinzetou Original Tweezers. Epilace studenou tryskou je méně bolestivá, ale trvá déle.

Pro úspěšnou epilaci oblasti bikin budete potřebovat nástavec Limiter. použijte jej, pokud chcete epilovanou oblast minimalizovat.

READ  Kolik soli přidávat do myčky nádobí

Pokud je vaše pokožka citlivá a máte nízký práh bolesti, určitě budete potřebovat chladicí tip! Chlad výrazně snižuje bolest během zákroku a podráždění. Chladicí rukavice u některých modelů epilátorů slouží jako alternativa k chladicí hlavě.

Holicí hlava je k dispozici téměř u každého modelu. Používá se v oblastech, kde je epilace nežádoucí.

Nástavec na zastřihování trávy. pro kombinované holení a úpravu v oblasti bikin. Pokud plánujete epilátor používat pouze k odstraňování chloupků, není tento nástavec nezbytný.

Když hledáme epilátor do domácnosti, je často velkým prodejním argumentem zdroj energie. Není divu, protože udržuje epilátor mobilní a umožňuje vám ho používat tak dlouho, jak potřebujete. Dnešní výrobci nabízejí uživatelům tři typy provozu:

 • Zapojují se do běžné zásuvky, takže jsou ideální pro použití v domácnosti. Pokud si chcete nějaký vybrat, je důležité se zeptat na délku kabelu. Ještě lepší je, když je dlouhý alespoň 1,82 metru. Poskytuje vám větší volnost pohybu a nemusíte stát u zásuvky v nepohodlných polohách, abyste si mohli epilovat oblíbené partie.
 • Napájení z baterie je dobrou volbou pro cestování. Vezměte si ji kamkoli na dovolenou nebo služební cestu a používejte ji všude, kam jdete. Chcete-li mít jistotu, že si pořídíte správné zařízení, ptejte se při nákupu na výdrž baterie. K dispozici jsou modely v rozmezí od 15 minut do 1 hodiny.
 • Kombinované modely fungují jak na střídavý proud, tak na baterii. Jsou stejně praktické pro domácí epilaci jako pro odstraňování chloupků na cestách, ale mají jednu nevýhodu: jsou dražší než akumulátorové nebo bezdrátové přístroje.

Důsledky používání epilátoru

Citlivá pokožka nebo nedostatečné dovednosti při depilaci mohou vést k zarůstání chloupků a vedlejším účinkům, jako je podráždění, suchá pokožka nebo nadměrný růst chloupků. Abyste předešli vysušení a mechanickému poškození, je důležité se na zákrok řádně připravit a po něm o pokožku řádně pečovat. Ke zklidnění pokožky po ošetření lze použít zklidňující a vyživující krémy, aby se minimalizovalo riziko zánětu.

Co je lepší. epilátor s diskem nebo pinzeta??

Při výběru epilátoru se mnoho žen ptá, který je lepší s kotoučem nebo pinzetou. Není divu, protože epilace je bolestivý zákrok, chcete minimalizovat nepříjemné pocity a odstranit chloupky co nejdříve. Chcete-li si vybrat správný model, stojí za to podívat se na rozdíly mezi pinzetovými a diskovými epilátory a seznámit se s jejich vlastnostmi, výhodami a nevýhodami. Náš průvodce vám pomůže s výběrem a poskytne vám podrobné informace o tom, které zařízení je nejlepší pro bezbolestnou epilaci.

Parametry pro výběr epilátoru

Při nákupu je třeba vzít v úvahu důležitá kritéria, která mohou výrazně ovlivnit konečný výsledek.

Počet a materiál pinzet/disků

Délka ošetření závisí na počtu kotoučů nebo pinzet na válci, a tím i na šířce hlavy. Kvalitu epilace a hladkost pokožky ovlivňuje také konstrukce rotujícího válce.

Plocha povrchu

Optimální počet dvojitých úchytů na vícenásobných kleštích je 40. Epilátory s 20 rameny pracují na menší ploše současně. Celková doba procedury se prodlouží 2 až 2,5krát.

Rychlost otáčení

V závislosti na modelu a zvolené rychlosti provede přístroj 500-700 účinných pinzet za minutu. V tomto ohledu je nejlepším epilátorem pro ženy kotoučová jednotka s maximálním počtem 20-30 vytrhaných chloupků na jedno otočení válce.

READ  Kolik mleté kávy vložit do kávovaru

Materiál pinzety

Pinzety a kotouče přístroje jsou nejčastěji vyrobeny z kovu nebo keramiky.

Druhá možnost je vhodnější pro osoby náchylné k alergiím. Keramika má výhodu dlouhé a účinné životnosti. Náklady na spotřebiče s keramickými součástmi jsou vyšší. Kovové pinzety se naopak rychle opotřebovávají a mají tendenci lámat více chloupků u kořene.

Počet rychlostí

Většina pinzet má 2-3 nastavení rychlosti.

Nízká rychlost šetrně zvedá z pokožky i ty nejjemnější a nejkřehčí chloupky bez rizika přetržení. Pro odstranění středně tvrdých chloupků se doporučují střední a vysoké otáčky.

Pro začátečníky je vhodné zakoupit model se 2-3 rychlostmi, aby se s technikou seznámili relativně bezbolestně.

Zdroj napájení

Existují tři typy napájení mechanických epilátorů:

Naše běžné šňůrové modely jsou robustní a nenechají vás na holičkách v nejhorší možné chvíli. Doba trvání procedury závisí výhradně na přání uživatele. Ideální pro domácí pečovatele.

Bezdrátové epilátory jsou skvělé pro ty, kteří často cestují a nemají nepřetržitý přístup k elektrické zásuvce.

Poradenství! Před nákupem je nutné zjistit skutečnou dobu nepřetržitého provozu baterie.

Smíšený zdroj energie

Přednostně vybírejte spotřebiče se smíšeným napájením, bateriovým a síťovým/zásuvkovým. Neexistují žádná omezení, kdy a jak je můžete použít.

 • Epilátor je třeba vést rukou plynule po pokožce proti růstu chloupků
 • Začněte epilovat oblast bikin nejnižší možnou rychlostí
 • Vyhněte se nadměrnému tlaku na pokožku epilátorem, protože by mohlo dojít k mechanickému poškození pokožky.
 • Prakticky bezbolestná epilace;
 • podsvícení;
 • nízká hladina hluku;
 • velký počet trysek;
 • válečkový masér;
 • dlouhý napájecí kabel.

Jaké jsou výhody epilace?

Zaprvé můžete zapomenout na občasné škrábance a pořezání, které se vám mohou stát po holení. Za druhé, depilace voskem je mnohem úspornější než běžné depilace voskem nebo shugaringové ošetření. Stačí si jednou koupit dobrý přístroj a už nikdy neutrácet za epilaci. A za třetí, nové generace fotoepilátorů vám dávají možnost na několik sezení zapomenout na nežádoucí „chloupky“ a už na ně nikdy nemyslet.

Výhody a nevýhody epilátorů

Jak tvrdí výrobci, epilátory jsou vyrobeny tak, aby udržely vaši pokožku hladkou, jemnou a sametovou bez ohledu na to, kde rostou chloupky. Nezáleží na tom, kde ji chcete odstranit. na nohou nebo na stydké kosti.

Výhod epilátoru jako domácího spotřebiče je mnoho:

 • Dostupnost praktických funkcí a trysek.
 • Multimód s proměnlivou rychlostí.
 • Dlouhodobé výsledky aplikace (odstraněné chloupky začínají dorůstat až po měsíci a po celou dobu vypadá citlivá oblast dobře udržovaná a čistá).
 • Atraktivní vzhled jednotky (na designu každého modelu pracují specialisté).
kolik, pinzet, epilátor

Nevýhody epilátorů, které jsou určeny k odstranění chloupků v oblasti bikin, ženy ve svých recenzích zaznamenávají bolestivý postup. Zatímco bolest při depilaci nohou je minimální, citlivá pokožka intimní oblasti je méně náchylná k nepříjemným pocitům. Vývojáři přístrojů však tuto nevýhodu vyřešili a nejlepší modely vybavili masážními tryskami, možností přívodu proudu studeného vzduchu a rukavicemi s chladicím gelem.

Abyste si však mohli vybrat epilátor, který vám bude vyhovovat, stojí za to podívat se, jak jednotlivé modely fungují.

/

| Denial of responsibility | Contacts |RSS