Praní v automatické pračce

jaká je dávka pracího prášku v pračce.Dávkovač má kapacitu 5 kg.

Bez legrace! Stačí si přečíst návod k použití, sednout si a přečíst si ho.)

Kolik pracího prostředku je v pračce.stroj má nosnost 5 kg.

Počet praní pro 5 kg pračky je uveden na spodní straně pracího prostředku. Balení o hmotnosti 450 g. je pro 3násobek.

Posypu ji do odměrky. málo prádla. 1/3, stroj je plný. téměř plný šálek.

Pořiďte si tekutý prací prostředek. Použijte víčko na mycím uzávěru.

Předák mi řekl. 1.litry prášku na 1 kg hmotnosti

kolik, pracího, prostředku, pračky

Jeden mistr mi řekl. 1 polévková lžíce.litry prášku na 1 kg hmotnosti

Tolik? Používám méně. Záleží na typu prádla a jeho znečištění.

Do kterých přihrádek jste prášek vložili??

Většina praček se plní zepředu. Existují však stroje se svislou zátěží. Oba typy strojů jsou vybaveny speciálním zásobníkem na prášek, prací prostředek a kondicionér. U strojů s předním plněním se nachází nad dvířky, u strojů se svislým plněním na vnitřní straně krytu. Každá nádrž má své vlastní označení. Pokud je na něm například římská číslice I nebo písmeno A, znamená to, že je nádrž určena k předmytí nebo namáčení. Zde se v případě potřeby nalije tekutina. Nákladový prostor lze také označit arabskou číslicí 1.

Číslice II, 2 nebo B označují hlavní mycí prostor. Obvykle se jedná o největší prostor v korytě. Pokud máte pochybnosti a štítek je vybledlý, lze to ověřit zkouškou. Stačí jen přepnout pračku na hlavní praní, oblečení by se v této době nemělo vkládat a koš může zůstat otevřený. Postupně se naplní vodou.

Třetí přihrádka, označená hvězdičkou, je naplněna kondicionérem nebo oplachovacím prostředkem.

Je třeba zdůraznit, že umístění přihrádek se může u různých značek strojů lišit. Například u praček Samsung, Bosch, LG a mnoha dalších je hlavní prací prostor na levé straně. Například pračka Indesit má tento otvor uprostřed. Proto je dobré se před nasypáním prášku do stroje seznámit s jeho konstrukcí.

K čemu slouží jednotlivé přihrádky pračky?

Standardní automatická pračka má tři přihrádky. Každý z nich je označen speciálními symboly pro snadné použití a identifikaci:

 • Písmeno A nebo číslo I označuje nádobu na prášek pro předmytí. Některé stroje tuto možnost nemají, takže ani tato přihrádka není k dispozici.
 • Písmeno B nebo číslo II označuje otvor, do kterého je třeba přidat prací prostředek pro hlavní praní.
 • Hvězdička nebo květina představuje přihrádku na oplachovací prostředek (kondicionér nebo oplachovací prostředek).

Jak jsou označeny jednotlivé přihrádky v pračce? Pokud se označení z nějakého důvodu stalo neviditelným, je možné určit zamýšlené použití prostoru podle jeho rozměrů.

 • Nejmenší přihrádka je určena pro kondicionér/oplachovací prostředek.
 • Druhá největší přihrádka slouží k předmytí.
 • Největší přihrádka musí být naplněna hlavním pracím prostředkem.

Dalším tipem, jak najít přihrádku pro hlavní praní, je spustit pračku bez prášku. Během uvádění do provozu mírně otevřete přihrádku a počkejte, až se voda naplní. Nejdříve se voda dostane do hlavního mycího prostoru.

READ  Kolik měsíčně zaplatíte za elektrický držák ručníků

Jak vypadá koryto

Přihrádka na pračku

Koš vypadá jako zásuvka s oddělenými přihrádkami. Mnoho lidí neví, k čemu slouží tři přihrádky v zásobníku, a tak se při vkládání prášku a dalšího pracího prostředku dopouštějí počátečních chyb.

 • Největší přihrádka. sem se dává prášek ve správném množství pro hlavní praní.
 • Prostřední přihrádka, kam se dává prášek na předpírku (v případě silného znečištění)
 • Nejmenší přihrádka je určena pro oplachovací prostředky a změkčovadla. Označeno symbolem: hvězda, sněhová vločka, květina.

Výrobci často označují velké a střední přihrádky písmeny A a B nebo římskými číslicemi I a II.

Stanovení doporučeného množství pracího prostředku

V závislosti na zvoleném programu je třeba během namáčecího cyklu přidat následující produkty:

 • Pro jednoduché mytí stačí naplnit nádobku na prášek označenou B nebo 2 (II).
 • Pro kompletní prací a máchací cyklus se změkčovadlem se do přihrádek A a B vloží prášek a do přihrádky označené číslem 3 nebo „květinou“ se vloží prací prostředek.
 • Pokud není prádlo silně znečištěné, můžete se obejít bez cyklu předmáčení. V tomto případě stačí přidat mycí prostředek do přihrádky B (II); v případě potřeby lze do malé přihrádky přidat také oplachovací prostředek.

Kondicionér (vůně, máchadlo) lze přidat v kterékoli fázi procesu až do začátku závěrečné fáze (máchání a odstřeďování).

Co ovlivňuje množství prášku?

Množství použitého pracího prostředku závisí především na velikosti náplně oděvů.

Dalšími klíčovými faktory, které ovlivňují množství potřebného pracího prostředku, jsou

 • stupeň znečištění prádla;
 • tvrdost vody;
 • množství vody potřebné k mytí;
 • vybraný program;
 • technologie praní.

Čím odolnější skvrny, tím větší spotřeba pracího prostředku. Pokud je znečištění složité, je vhodnější použít odstraňovač skvrn nebo bělidlo.

Alternativou komerčních změkčovačů vody je přidání několika lžic jedlé sody do zásuvky na prací prostředek. Nezapomeňte, že tento prací prostředek by se neměl používat při praní vlny a hedvábí

Praní v měkké vodě vyžaduje méně prášku než v tvrdé vodě. Chcete-li zjistit typ vody ve vaší oblasti, stačí se při spuštění mytí podívat do okénka mytí. Pokud jsou v okénku vidět bublinky, znamená to, že z kohoutků teče měkká voda.

Kapalinu lze uměle změkčit přidáním speciálního pracího prostředku na bázi fosfátů do pracího prostředku. Větší množství vody pro prací cyklus znamená vyšší náplň pracího prostředku.

Různé režimy praní vyžadují určité množství mycího prostředku. Například pro praní 3 kg prádla při teplotě 60 °C v režimu „Bavlna“ je třeba 6 kg pracího prostředku a 6 kg pracího prostředku.l pracího prostředku, ale pouze tři, pokud je zvolen program Syntetika při 40 °C.

Tekutý gel musí být také použit v určitém množství. Vyšší nastavení vede pouze k většímu plýtvání pracím prostředkem, zatímco kvalita praní zůstává stejná

Inovativní řešení používaná v moderních pračkách od nejlepších výrobců pomáhají snižovat spotřebu energie, vody a pracích prostředků.

První metoda využívá speciální generátor pěny, který umožňuje zředění prášku ve vodě před vstupem do bubnu. Bublinky způsobují, že prací prostředek lépe proniká do tkaniny a účinněji odstraňuje nečistoty, čímž šetří prášek.

Při mytí párou je proud ohřáté vody nasměrován na předměty umístěné v bubnu. Tato technologie umožňuje, aby se prací prostředky rychle rozpouštěly a účinně praly nečistoty. i ty zatuchlé.

Teplota vody je volně nastavitelná a nemusí se ohřívat na vysoké teploty. Velkou výhodou parního čištění je radikální zničení mikrobů a alergenů.

READ  Jak se zbavit zápachu z pračky

Vypočítejte poměry pracího prostředku

Do zásuvky pračky se sušičkou byste neměli bezmyšlenkovitě dávat prací prostředky. Při použití příliš velkého množství se zvýší pěnivost, která může ucpat hadici a způsobit netěsnost. Pokud množství pracího prostředku neodhadnete a vložíte do pračky příliš málo pracího prostředku, nemusí se prádlo správně vyprat.

Některé dražší modely mají funkci automatického dávkování pracího prostředku. Pokud se tak stane, pračka vloží do pračky více pracího prostředku a poté odměří jeho množství podle hmotnosti prádla

Pokuste se zjistit, kolik pracího prostředku byste měli do pračky přidat.

Dávkování obvykle najdete na etiketě každého pracího prostředku a někdy výrobce dodává odměrku nebo kelímek. Podle výrobce může být potřeba 115 g prádla a 225 g pro velmi znečištěné věci.

Zkušenosti však ukázaly, že dobrých výsledků praní lze dosáhnout i při použití mnohem menšího množství pracího prostředku. Pro lehce zašpiněné prádlo stačí přidat 1 polévkovou lžíci pracího prostředku na 1 kg prádla (25 g).

Pokud je prádlo silně znečištěné nebo ve velmi tvrdé vodě, dávkování je třeba zvýšit na 1,5 až 2 polévkové lžíce na kilogram.

Nadměrná spotřeba pracího prostředku není jedinou možnou příčinou; příliš mnoho pracího prostředku způsobuje bělavé šmouhy

Dobrým nápadem je výběr koncentrovaného pracího prostředku, mezi které patří japonské výrobky a výrobky Amway. Jejich poměr se vypočítává nezávisle na náplni prádla: pro každý prací cyklus stačí pouze 2 polévkové lžíce tohoto typu pracího prostředku.

Pokud používáte kapsle, nezapomeňte, že na jeden cyklus stačí jedna složka, ať už je zátěž jakákoli.

V tabulce je uvedeno přibližné množství pracího prostředku potřebné pro různé prací cykly s ohledem na kvalitu vody

Tekuté a gelové prací prostředky obvykle obsahují 1 polévkovou lžíci na jeden prací cyklus (bez ohledu na objem prádla), u tvrdé vody je vhodné zvýšit množství pracího prostředku na 2 lžíce.

Stupeň znečištění

Pro výběr správného množství pracího prostředku je důležitý také stav prádla vloženého do bubnu. Platí zde následující pravidla:

 • Pokud jsou na tkanině odolné nebo houževnaté skvrny, nespoléhejte na prášek, ale použijte bělidlo nebo látku před praním namočte.
 • U specializovaných pracovních oděvů používejte množství pracího prostředku určené výrobcem. Obvykle má hmotnost 150-225 g.
 • Pokud používáte tvrdou vodu, doporučujeme zvýšit množství pracího prostředku o 20 g.

Kapacita pračky pro určitý prací cyklus a kapacita bubnu

Modely praček dostupné na ruském trhu mají různé objemy náplně prádla. Mezi obyvateli jsou nejoblíbenější 5 až 7 kg. Výrobce obvykle uvádí v návodu k pracímu programu spotřebu vody a maximální náplň v kilogramech.

Jak již bylo uvedeno výše, 25 gramů pracího prostředku na 1 kg. Ale tady je to trochu složitější. Spotřeba vody se nesnižuje, pokud není buben plně naplněn. Koncentrace prášku ve vodě se proto sníží, pokud přidáte pouze množství podle hmotnosti prádla. To by mohlo způsobit zhoršení kvality praní. Z tohoto důvodu, i když potřebujete vyprat méně prádla pro určitý program, je lepší použít množství pro plnou náplň.

Míra spotřeby pracího prostředku

Pro výpočet, kolik pracího prostředku je třeba dát do pračky s kapacitou 5 kg nebo 6 kg na plnou náplň za předpokladu, že prádlo není příliš špinavé ve vodě střední tvrdosti, slouží následující tabulka.

READ  Jak vyčistit stojící pračku
Hmotnost prádla Spotřeba prášku
1 kg 25 г
3 kg 75 г
4 kg 100 г
5 kg 125 г
6 kg 150 г
7 kg 175 г
8 kg 200 г

Pokud například perete 5 kg prádla na jedno praní, 3 kg pracího prostředku vystačí na 24 pracích cyklů.

Proč dávat prací prostředky do bubnu pračky?

Nikdo samozřejmě nebude měřit chemikálie v domácnosti polévkovou lžící nebo je vážit na lékárenské váze. Dávku lze naplnit pomocí odměrky dodávané s mycím prostředkem nebo prodávané samostatně. Pokud však doma náhle žádnou nemáte, budete muset použít improvizované prostředky.

Který prací prostředek je pro dávkovač nejlepší

Jak vidíte, existuje spousta pracích prostředků. Jak se ale rozhodnout, který prací prostředek je nejlepší?? Je třeba zvážit řadu faktorů:

Na základě výsledků můžete zjistit, jaký prací prostředek je nejúčinnější a cenově nejdostupnější.

Ale přesto, jak je uvedeno výše, je nejlepší volbou prací prášek. Je velmi obtížné ji přehnat, je vhodná pro jakýkoli typ materiálu a je cenově dostupná pro každého. Stačí vědět, kam prací prostředek v pračce umístit.

V dnešním světě existuje mnoho druhů prášku od sypkých až po různé tablety a kapsle. Kolik pracího prostředku dát do pračky, je pro mnohé nejasné. Doporučujeme vzít malou odměrku nebo obyčejnou polévkovou lžíci a odměřit doporučené množství pracího prostředku.

Také při mytí kapslí nebo tablet přidejte jeden. Ne každý však ví, jak používat tekuté prostředky. Můžete postupovat podle pokynů na obalu. V tomto případě však bohužel budete muset spolupracovat pouze s výrobcem pracího prostředku. Mnozí odborníci, kteří se zabývají opravami praček, tvrdí, že k dobrému vyprání stačí lžíce tekutého gelu. Pokud je voda tvrdá, několikanásobně zvyšte spotřebu.

Není třeba přidávat více než několik lžic pracího prostředku: praní nebude lepší, ale budete plýtvat více práškem a budete muset častěji nakupovat.

Shrňme si, kolik pracího prostředku můžete dát do pračky. Stačí si přečíst návod a vydělit hmotnost dvěma.

Často se používají alternativy, které zvyšují účinnost praní, voní, změkčují. Patří mezi ně gely, kapsle nebo tablety. Pro každý typ existuje správné opatření.

Každá tableta nebo kapsle je určena pro 1 mycí cyklus.

Gelový tekutý prášek je koncentrovaný prací prostředek. Najděte správné množství experimentováním. Můžete začít s množstvím doporučeným výrobcem pro každý cyklus a s každým dalším cyklem ho snižovat, dokud nebudete spokojeni s kvalitou praní a vůní.

Nezapomeňte ještě na jednu alternativu pracího prostředku. Podívejme se, zda můžete prát s mýdlem na praní v pračce?

Výrobce uvádí v průměru 75 až 150 ml na jedno praní, ale obvykle stačí jedna polévková lžíce pro měkkou vodu a dvě polévkové lžíce pro tvrdou vodu. Při velkém objemu lahve a vysoké spotřebě vody lze dávkování zvýšit na 3 až 4 polévkové lžíce.

Tyto pokyny vám pomohou zjistit, kolik prášku do stroje vložit, a používat ho střídmě. A dávkovač vám zajistí čisté oblečení a bezproblémový výkon.

Tohle by se mohlo hodit: Jak dostat skvrny z oblečení.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS