Kolik pracího prostředku dát do pračky při praní?

Výrobci uvádějí, kolik pracího prostředku máte do pračky dát, ale tato množství jsou často přehnaná. Zkontrolujte hmotnost, kapacitu sušení, program a teplotu. čím teplejší voda, tím lépe se skvrny vyperou. Při výběru prášku zkontrolujte obsah fosfátů. Změkčují vodu a zlepšují kvalitu praní.

Kvalita praní závisí na množství použitého pracího prostředku. nadměrné dávkování způsobuje šmouhy na prádle, trubky se ucpávají a ve vnitřních částech se usazují choroboplodné zárodky. Víte, kolik pracího prostředku dát do pračky a jak správně odměřit 3-6 kg prádla, abyste prodloužili životnost pračky a zapomněli na šmouhy.

Modely praček

Automatické pračky

Ty se dodávají s horizontálním i vertikálním zatížením. V prvním případě je speciální přihrádka na prášek uvnitř poklopu plničky a v druhém případě je zásobník (místo, kam je třeba prášek vložit) umístěn na horní straně poklopu pračky.

Poloautomatické pračky

Tyto pračky nemají samostatné zásobníky na prášek.

Každý typ pračky má své specifické uspořádání zásobníků.

V zásadě existují dva typy praček podle typu náplně:

Přední načítání

Zásobník je umístěn v horní části v levém rohu a má podobu výsuvných jednotlivých sekcí. Každá přihrádka má své vlastní označení, které je pro majitele praček zásadní.

S vertikálním zatížením

Zásobník je nahoře, zásuvka na prášek je připevněna na vnitřní straně krytů, je o něco větší než u druhého typu.

Výrobci praček od tohoto uspořádání ve výrobě upustili, protože to v moderním světě nebylo příliš pohodlné.

Kam koncentrát nalít

Místo nakládání, jak bylo uvedeno výše, závisí na jeho konzistenci. Kapsle se vloží do bubnu a poté se prádlo vloží do bubnu. Nalijte superkoncentrovaný gel v opačném pořadí, než jste ho vylili.

Nejprve se pomocí dávkovacího uzávěru odměří dávka mycího prostředku. Poté se oblečení vloží a nalije se do něj gel. Do speciálního zásobníku je nejlepší vkládat méně koncentrované produkty.

Každá pračka má zásobník na prášek se třemi oddíly:

  • První přihrádka vlevo je označena písmenem „A“ nebo číslem 1. Používá se k namáčení. Některé pračky nemají přihrádku pro přidání pracího prostředku. V případě předmytí se zde nakládají koncentráty.
  • Druhá přihrádka je označena písmenem „B“ nebo číslem 2. Je určen pro hlavní praní. Jedná se o největší ze tří přihrádek, do které se vkládají tekuté prací prostředky.
  • Třetí přihrádka se používá na aviváž, změkčovač tkanin a antistatikum. Je to nejmenší přihrádka ze všech. Označuje se písmenem „C“, číslem 3, hvězdičkou nebo jiným symbolem.
READ  Jak vyměnit ložisko u pračky

Jak je uvedeno výše, při použití gelů v pračce zůstává přihrádka na kondicionér v dávkovači prášku prázdná. Označení přihrádek se může lišit v závislosti na značce automatické pračky. Moderní modely již mají přihrádku na tyto gely.

Zde stroj sám určuje dávkování spotřebního materiálu. Počet přihrádek u moderních praček je nyní čtyři. Čerpání a spotřeba je automatická na základě množství prádla.

kolik, prášku, pračky

Do mycího bubnu se nesmí přidávat každý koncentrát. Nalévá se pouze do přihrádky. Je třeba dodržovat informace na štítcích výrobků.

Pokud výrobce neumožňuje naplnit zásobník gelem a nemáte speciální nádobu, vyplatí se použít rozpustné kapsle nebo kuličky.

Do té se nalije látka, která se během praní postupně uvolňuje a vstřebává do tkaniny. Tyto koule se často používají k praní svrchního oblečení, zejména péřových bund. Zabraňují drobení prací vložky a zaručují šetrné praní.

Kolik gelu je potřeba?

Pokud používáte tekutý čisticí prostředek, je třeba množství tekutého čisticího prostředku odměřit trochu jiným způsobem. Výrobci na obalu uvádějí, že na jeden cyklus je zapotřebí 75-100 ml přípravku. Nezávislí odborníci však zjistili, že tato „dávka“ je příliš vysoká. Na praní stačí v průměru 1 polévková lžíce tekutého pracího prostředku. Pokud je tvrdost vody příliš vysoká, lze množství mycího prostředku zdvojnásobit.

Nalít více než dvě lžíce prostě nemá smysl. Neosvěží to, ale stroj by se mohl poškodit pěněním. Čím více, tím čistší“ není v tomto případě to správné slovo.

Správná přihrádka na gel

Moderní modely praček jsou dodávány s návodem, jak používat prací prostředek. Speciální značky na přihrádkách zásobníku na prášek pomáhají ženám v domácnosti určit, kam mají umístit tekutý prací prostředek. Obvykle se označují římskými číslicemi nebo písmeny.

  • I (1) nebo A. přihrádka pro program předmáčení. Pokud režim nezajišťuje přísun produktu z tohoto oddílu, zůstává uvnitř.
  • II (2) nebo B. přihrádka pro hlavní programy. Zde byste měli přidat tekuté prací prostředky.
  • (hvězdička) nebo květina. přihrádka na oplachovací prostředky. Do této přihrádky se nesmí nalít gel.
kolik, prášku, pračky

Někteří výrobci nabízejí jiný způsob přidávání tekutých pracích prostředků. Doporučují je nalít přímo do bubnu. To nezhoršuje kvalitu praní.

READ  Chyba 7 v pračce gorenje

Kapacita pračky pro určitý prací program a kapacita bubnu

Modely praček dostupné na ruském trhu mají různé objemy náplně prádla. Pračky se sušičkou o hmotnosti 5-7 kg jsou u široké veřejnosti nejoblíbenější. Výrobce zpravidla uvádí spotřebu vody a maximální náplň v kilogramech v návodu k obsluze pračky pro každý režim praní.

Jak již bylo uvedeno, na 1 kg pracího prostředku je zapotřebí 25 gramů pracího prostředku. Zde je však malá zvláštnost. Při neúplném zatížení bubnu nedochází ke snížení spotřeby vody. Koncentrace pracího prostředku ve vodě se následně sníží, pokud přidáte prací prostředek pouze podle hmotnosti prádla. To může mít za následek zhoršení kvality praní. Z tohoto důvodu, i když potřebujete vyprat méně prádla pro určitý program, je lepší použít množství pro plnou náplň.

Míra spotřeby pracího prostředku

Výpočet množství pracího prostředku, které je třeba vložit do pračky s kapacitou 5 kg nebo 6 kg pro plnou náplň a nepříliš znečištěné prádlo ve středně tvrdé vodě, najdete v následující tabulce.

Hmotnost prádla Spotřeba mycího prostředku
1 kg 25 г
3 kg 75 г
4 kg 100 г
5 kg 125 г
6 kg 150 г
7 kg 175 г
8 kg 200 г

JAK PEREME S EURONOU, KOLIK DÁVKUJEME, KAM DÁVAT PRACÍ PROSTŘEDKY?

Pokud například perete 5 kg prádla na jednu dávku, 3 kg pracího prostředku by odpovídalo 24 dávkám.

Nikdo samozřejmě neodměřuje domácí chemikálie polévkovou lžící ani je neváží na lékárenské váze. Dávku lze naplnit pomocí speciální odměrky, která se dodává s mycím prostředkem nebo se prodává samostatně. Pokud však doma žádnou nemáte, musíte použít improvizované prostředky.

Technologie praní a spotřeba pracích prostředků

Moderní pračky jsou vybaveny nejmodernějšími technologiemi, které šetří vodu, energii a spotřebu pracích prostředků. Mezi tyto technologie patří:

Podstata funkce Eco Bubble spočívá v tom, že se prášek před vstupem do bubnu smísí s vodou v generátoru pěny působením přiváděných bublinek. Tím se zajistí, že na pracím materiálu nezůstanou žádné nerozpuštěné částice pracího prostředku. Díky bublinkám pěnový prášek lépe proniká do vláken a smývá nečistoty.

READ  Jak prát polštář v pračce

Uživatelé praček s touto funkcí uvádějí, že lze použít téměř poloviční množství pracího prostředku, aniž by to bylo na úkor kvality.

Technologie Vapour je praní, při kterém se na oděv aplikuje pára. Pára rozbíjí odolné nečistoty. Pára napomáhá rozpouštění prášku ve vodě a účinnějšímu praní, není třeba přidávat další prášek nebo výrobek předem namáčet. Voda na praní se ohřívá na přesně zadanou teplotu. Parní čištění dezinfikuje oděvy a ničí více než 90 % alergenů.

Zde je několik příkladů praček s těmito funkcemi:

  • Samsung WF1802XEC. pračka s předním plněním a technologií Eco Bubble, náplň až 8 kg prádla. Topné těleso je opatřeno keramickým povlakem, který zabraňuje znečištění.
  • LG F12U2HCS2. pračka s funkcí parního praní a náplní až 7 kg prádla. Zařízení má funkci vážení náplně a automatické nastavení parametrů praní.
  • DAEWOO Electronics DWD-UD2413K. pračka s funkcí Air-bubble a náplní prádla až 10 kg.

Poměr sypkého a tekutého pracího prostředku

Několik slov o pracím prostředku na konci článku. Dnes se dodává v mnoha formách, kromě prášku to mohou být gely, tablety, kapsle. Kolik mycího prostředku dát do myčky, je víceméně pochopitelné. Můžete použít polévkovou lžíci nebo odměrku se značkami a přidat potřebné množství mycího prostředku.

U tablet a kapslí je vše víceméně jasné. Co tekutý prací prostředek?? V tomto případě můžete použít pokyny na obalu a nalít 75 až 100 ml gelu na jednu náplň, ale tím budete pracovat pro výrobce a kupovat jeho výrobky. Odborníci a kutilové tvrdí, že jedna polévková lžíce tekutého pracího prostředku stačí na jeden prací cyklus v měkké vodě. V případě tvrdé vody je třeba naplnit 2 lžíce vody.л. prášek.

Náplň větší než 2 polévkové lžíce. л. Není třeba, kvalita praní se nezlepší, ale spotřeba a četnost používání pracího prostředku se sníží.

kolik, prášku, pračky

Závěrem lze shrnout následující: před použitím pračky si pečlivě přečtěte návod k použití, a to alespoň jednou. Pokud ji nemáte, určitě si ji najděte na internetu. Jen tak přesně zjistíte, kolik pracího prostředku je třeba dát do pračky na jeden prací cyklus pro daný cyklus.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS