Správný komín pro kotel na tuhá paliva

Aby systém odkouření fungoval co nejefektivněji, je třeba vzít v úvahu všechny možné faktory, které mohou bránit dokonalému fungování kotle na tuhá paliva a správné cirkulaci uvnitř takové jednotky:

Průměr je jedním z nejdůležitějších parametrů, které je třeba při montáži výfukového systému zohlednit. Plocha průřezu kotle na tuhá paliva musí být stejná jako plocha komína. Ideální tvar je kruh, jehož vnitřní průměr je co nejplošší. I malé výstupky uvnitř mohou výrazně snížit proudění horkého plynu a tah.

Výška. tento parametr se může lišit a závisí především na výkonu kotle na tuhá paliva. Komín, který je nižší než 5 metrů, nelze podle předpisů instalovat.

Pro přesný výpočet výšky komína kotle se používají složité vzorce, průměrné hodnoty pro různé výkony kotlů jsou uvedeny níže:

Výkon (kW) Průměr (mm) výška (m)
18 130 7
28 150 8
45 150 9
65 200 10
90 250 11

Čím vyšší je výkon kotle na tuhá paliva, tím vyšší je průřez kouřovodu úměrně výkonu kotle.

Materiál. komín může být vyroben z různých materiálů, ale nejvhodnější jsou nerezová ocel, cihla a azbestové trubky:

 • Nerezová ocel. komínový systém z tohoto materiálu se velmi snadno instaluje. Tyto systémy jsou tvořeny soustavou trubek z nerezové oceli, která se montuje po instalaci kotle.
 • Cihla je materiál, který se k těmto účelům používá již mnoho let. Tento materiál je vhodný i pro komín kotle na tuhá paliva. Nevýhodou cihlového komínového systému je jeho vysoká cena a velmi dlouhá doba instalace.
 • Azbestový komín. komín z tohoto materiálu je ideální v případě, že je nutné vést potrubí stropem a střechou budovy. Azbest je nehořlavý materiál, ale jeho podstatnou nevýhodou je vysoká hmotnost.
 • Izolace. tento postup je nezbytný. Aby nedocházelo k nadměrné kondenzaci uvnitř kovového potrubí. Sady z nerezové oceli, které se prodávají na trhu, mají obvykle dvojitou strukturu vyplněnou mezi vrstvami kovu speciální tepelně odolnou izolací. Ocelový komín je možné izolovat zdivem, uvnitř kterého je instalována komínová roura. Kovové potrubí není třeba izolovat v interiéru.
 • Ohyby. při instalaci komína se používají nejvýše 3 ohyby bez ohledu na materiál, ze kterého je vyroben. Pokud bude mít systém odvodu kouře větší počet ohybů, výrazně se sníží tah a rychlost pohybu plynů potrubím.

Kompletní komínové sady

Profesionální odborníci naší společnosti vám na klíč nainstalují sporáky, krby a komíny v soukromém domě.

Můžeme také profesionálně navrhnout systém vytápění pro váš domov

Jsme připraveni pro vás připravit osobní nabídku. Stačí nás kontaktovat některým z pohodlných způsobů uvedených na webových stránkách.

Snažili jsme se sestavit sady různých kvalitních materiálů s různými průměry a konfiguracemi.

Získáte minimální model komína, který pro danou příležitost potřebujete, a na jeho základě si můžete vybrat komín přidáním potřebných prvků.

Mezi výhody prefabrikovaných stavebnic patří:

Tyto kouřovody jsou vhodné pro instalaci a připojení ke všem typům topenišť. Jsou určeny pro plynové i klasické sporáky na dřevo.

Vzhledem k tomu, že povrch trubek je poměrně hladký a málo porézní, je údržba trubek minimální a snadná. Komín stačí vyčistit jednou nebo dvakrát ročně v závislosti na tom, jak často ho používáte.

V našem e-shopu nabízíme hotové sady sestavené odborníky v různých cenových relacích. V závislosti na vašich možnostech a plánovaném rozpočtu jsou tedy k dispozici stavebnice v následujících kategoriích: „Budget“, „Luxury“, „Standard“.

Životnost takového komína je minimálně 10-15 let a více, což je dobrý termín pro průměrný nákladový soubor.

Jsou založeny pouze na nehořlavých a netoxických materiálech. Odolávají vysokým teplotám až 1500 stupňů Celsia. Materiál se nedeformuje a v průběhu let neztrácí svou pevnost a atraktivitu. Dražší varianty mají dodatečnou povrchovou úpravu smaltu. Jejich základem je vysoce kvalitní a robustní nerezová ocel. Pokud si chcete postavit vlastní komín a zakoupit veškeré potřebné příslušenství, můžete tak učinit na našich webových stránkách Magazin-pechi.ru.

Kromě ocelových komínů prodáváme také keramické vysokopevnostní komíny, které jsou rovněž k dispozici na našich webových stránkách.

Při výběru prefabrikovaného komína pro sporák nebo krb doporučujeme dodržet následující kritéria a úvahy:

Cena. Vyberte si vhodnou sadu z dostupných a přidělených cenových kategorií nebo kontaktujte naše manažery pro sestavení komína. Tato služba je zcela ZDARMA.

Průměr. Dbejte na průměr trubek; tento průměr musí odpovídat průměru hrdla topeniště (80, 100, 115, 120, 130, 140, 150, 160, 180, 200, 250 mm).

Příslušenství. Kromě přímých trubek sada často obsahuje různé adaptéry, trojúhelníky, kolena a další příslušenství.

Materiály. Vyberte si kvalitní ocel s dobrou nehořlavou úpravou a volitelnou povrchovou úpravou.

Kompletní sada kouřovodu pro vaše saunová kamna, kterou si u nás můžete také zakoupit, je kompletní systém:

Tím se zvyšuje účinnost saunového topidla;

Zaručuje bezpečné používání vašeho topného zařízení.

V tomto článku se dozvíte, jak rozlišit dobrý a špatný komín.

To pomůže zajistit správnou volbu a bezpečnost.

Mnoho lidí dříve či později stojí před otázkou výběru kvalitního komína, který vydrží mnoho let. Kde ji koupit? Který výrobce je nejspolehlivější? Jak nainstalovat komín? Všechny výše uvedené problémy se týkají lidí, kteří chtějí skutečnou kvalitu. K výběru komína je třeba přistupovat velmi zodpovědně, protože na něm hodně závisí. Kromě toho je nákup komína lepší nešetřit, abyste nedostali nekvalitní výrobky. Závisí na něm váš život!

READ  Kolik mleté kávy vložit do kávovaru

Hlavní rozdíly mezi nekvalitním a kvalitním komínem

1.Rozdíl Nekvalitní komín má trubku svařenou tak, že se v jednom bodě překrývá. Při silných výkyvech teploty, stejně jako při její maximální hodnotě k destrukci spojů. Kvalitní komín je laserem svařená trubka. Jsou plynotěsnější a odolnější. Dlouhá životnost.

Rozdíl Nekvalitní komín je nejčastěji nepravidelného tvaru a geometricky deformovaný. Systém bude netěsný, což povede k problémům. Vysoce kvalitní komín musí mít dokonalý tvar a přesné rozměry, aby byla zajištěna vysoká těsnost systému zajištěním správných těsnicích prvků.

Rozdíl Nekvalitní komín má nízkou tepelnou izolaci. Při vystavení vysokým teplotám se izolace taví a dochází k tepelným ztrátám. Kvalitní komín má lepší tepelnou izolaci. Komíny Vulkan používají izolaci s nehořlavými vlastnostmi. Je schopen odolávat extrémním teplotám.

Rozdíl Nekvalitní komín je vyroben bez návodu, bez certifikátů kvality nebo zamítavých dopisů.

Kromě toho zde nenajdete žádné identifikační značky, loga značek apod. Vysoce kvalitní komín má certifikát kvality: SPS, certifikát požární bezpečnosti a závěr hygienicko-epidemiologické služby. Obrovský sortiment výrobků umožňuje montáž i těch nejsložitějších komínů. Každý kus komína má patentovaný hologram.

Rozdíl Nekvalitní komín je vyroben bez bezpečného obalu, což může ohrozit integritu prvků během přepravy. Originální komín je dodáván v krabici z vlnité lepenky, která jej chrání před poškozením a nárazy.

Kvalitní komín je vyroben z nerezové oceli, která odolává agresivnímu prostředí. Nepoškodí je ani nejvyšší teploty. Původní komíny jsou vysoce odolné.

Rozdíl Nekvalitní komín se poškodí během několika měsíců používání. Kvalitní komín si zachová všechny své původní vlastnosti i po pěti letech.

Rozdíl Nekvalitní komíny jsou vyráběny bez záruky. Kvalitní originální komín má záruku.

Trhy jsou zaplaveny nekvalitními výrobky, proč??

Na současném trhu s topnými zařízeními je zastoupeno velké množství výrobců z celého světa. To výrazně zvyšuje konkurenci, což má negativní vliv na kvalitu výrobků. Nesmíte však zapomínat, že v každém segmentu trhu jsou na jedné straně dobré a na druhé straně špatné produkty. Někteří výrobci si nemohou dovolit vyrábět špatný výrobek, ale je jich velmi málo.

Kolik vážit v gramech nebo zvolit výšku a průměr komína

Začněme prvními dvěma body. Výška kouřovodu u kotlů na tuhá paliva je kritickým parametrem. Co to znamená?? To znamená, že pokud váš komín není dostatečně vysoký, nebude dostatečný ani tah v topeništi kotle. To může vést nejen ke špatnému spalování paliva, ale také k „poruše komína“, kdy spaliny místo do exteriéru pronikají do místnosti.

Do obytného prostoru se uvolňuje oxid uhelnatý, který je pro člověka smrtelně nebezpečný.

Oxid uhelnatý je bezbarvý a bez zápachu. Protože je možné se „spálit“, aniž by si toho někdo všiml, a zemřít, aniž by se člověk probudil.

Jste přesvědčeni, že nepotřebujete šetřit na metru potrubí „navíc“?

Požadovaná výška komína pro kotel na tuhá paliva nebo topeniště je pro každý jednotlivý model kotle nebo topeniště a pro různé tepelné výkony vždy předepsána v technickém listu kotle. Někdy je v certifikátu uvedena „minimální“ výška, jindy „jen“ výška.

komín, kotel, tuhá, paliva, spalováním

Minimální výška musí být dodržena a „jen“ výška je spodní hranicí pro experimentování s tahem kotle TT. Špatný tah v minimální výšce? Přidejte dalšího půl metru. metr komína. A tak dále.

Při provádění těchto pokusů nezapomeňte, že v létě, zejména za vlhkého a teplého počasí, bude průvan horší než v mrazivé a suché zimě. Pokud se tedy instalace komína kotle na tuhá paliva provádí v zimě, měli byste si uvědomit, že v létě bude tah v nastavené výšce horší než v době instalace.

Minimální průměr komína pro kotel nebo sporák na pevná paliva je rovněž uveden v certifikátu zakoupeného kotle nebo sporáku. Pokud nemáte datový list, jsou nyní na internetu k dispozici tabulky pro téměř každý model.

Průřez kouřovodu je možné mírně zúžit nebo rozšířit, přičemž průměr by neměl být větší než 5 mm na obě strany.

To nemá příliš velký vliv na tah. Pokud například místo 150mm komínu použijete 120mm komín, můžete mít u některých modelů kotlů a sporáků TT snadno problémy s účinným spalováním.

„Tento efekt se obvykle řeší prodloužením komína, ale zvýšení výšky nevede vždy k požadovanému výsledku.

Co se týče nadměrného zvětšení průměru komína, je plná toho, že spaliny nemají čas dát výměníku tepla rychle opustí kotel kamna. To, čemu se říká „teplo vyletí komínem“.

Základní požadavky na komínové průduchy

Schéma komína je zpravidla součástí návodu k obsluze samotného kotle na tuhá paliva, protože každý topný systém má své vlastní technické vlastnosti. U všech těchto kotlů musí schéma instalace komína odpovídat nejnovějším požadavkům požární bezpečnosti. zejména pokud se v blízkosti části střechy, kterou komín prochází, nacházejí vzrostlé stromy.

Pro kouřovody platí následující požadavky:

 • Výška komína je obvykle uvedena v dokumentu. Viz datový list kotle. Při montáži komínové šachty je nutné dodržet tyto údaje. Kromě toho je při výpočtu výšky kouřovodu třeba zohlednit také výšku střechy, sklon střechy, vzdálenost od hřebene atd. д.
 • Komín musí být svislý. pouze za těchto podmínek budou zplodiny hoření rychle a úplně odvedeny mimo objekt.
 • Je důležité, aby průřez komína byl větší než průřez výstupu v topném kotli. V extrémním případě mohou být tyto parametry stejné. Průřez potrubí však nesmí být menší než průřez odbočky.
 • Uspořádání rozptylové plochy. Tato část komína je nezbytná pro vodorovné a svislé připojení kouřovodu k topnému kotli. Nejprve nainstalujete krátkou odbočku nebo T-kus a poté nainstalujete svislou trubku o délce 1 metr. Jeho funkcí je „spouštět“ tah komína. Poté lze instalovat vodorovné úseky a odbočky.
READ  Jak vybrat plynový kotel pro váš domov

Pokud je střecha vaší budovy z hořlavých materiálů, zvažte instalaci deflektoru: zajistí zadržení jisker v případě nedokonalého hoření palivového dřeva.

Odborníci doporučují, abyste umístění deštníku volili obzvlášť pečlivě. Instaluje se v oblasti větrné výztuhy. Tuto plochu zjistíte tak, že si vyberete bod, který je nejblíže vrcholu komína (může to být hřeben střechy), a v duchu nakreslíte přímku spojující vybraný bod s horizontem pod úhlem 45°. Deštník musí být umístěn nad komínovou částí.

Komín pro kotel na tuhá paliva v soukromém domě

Kotel a komín se zpravidla instalují v kotelně.Existují dva způsoby instalace komína, skrz zeď nebo skrz střechu. Sendvičový komín z nerezové oceli je vhodný pro venkovní použití. Jedná se o dvě trubky různých průměrů, mezi nimiž je nehořlavá izolace. Vnitřní povrch je hladký, což zabraňuje usazování sazí na jeho stěnách. Vnější strana sendvičového komína je dobře chráněna nerezovou nebo pozinkovanou trubkou.

Konstrukce komína a výběr materiálu závisí na typu kotle a jeho umístění. Používají se především komíny z nerezové oceli a pozinkované komíny. Ty lze instalovat pouze v kotelně, na ulici nebo na půdě, protože produkují zinek, který je pro lidský organismus škodlivý. Nejběžnější velikost komína pro kotle na tuhá paliva je 150 mm.

Výpočet kouřovodů pro topné kotle

Při instalaci komínových systémů se používají desítky vzorců, které zohledňují

komín, kotel, tuhá, paliva, spalováním
 • Fyzikální procesy spalování paliva (pohyb oxidu uhličitého, teplota vně a uvnitř komína);
 • Geometrické vlastnosti domu a kotle (výška stropů, tvar výstupního hrdla, plocha potrubí);
 • Konstantní hodnoty (např. tíhové zrychlení při výpočtu rychlosti plynu nebo koeficient hladkosti potrubí, který závisí na materiálu).

Přesné výpočty pro všechny z nich nelze provést svépomocí. Je lepší obrátit se na odborníky, ale některé závěry lze získat levnější a kratší cestou.

Existují například tři různé způsoby instalace komína v závislosti na vzdálenosti od hřebene střechy:

 • Komín vzdálený více než 3 m od hřebene. V tomto případě může být jeho nejvyšší bod nastaven níže než hřeben pod úhlem nejvýše 10°. Důležitý požadavek, pokud chcete ušetřit peníze za komínové díly.
 • Komín je vzdálen 1,5 až 3 m od hřebene. Výška potrubí se rovná výšce domu, tj. е. hřeben a horní bod komínového systému jsou na stejné úrovni.
 • vzdálenost mezi komínem a hřebenem je menší než 1,5 m. nejvyšší bod kouřovodu je min. 50 cm nad hřebenem.

Když jste se rozhodli pro délku komína, musíte ještě vypočítat průměr komína pro plynový kotel. Nejpřesněji to lze provést pomocí vzorce F=(AxB)/4,19xC, kde

 • F. plocha průřezu (m2). м);
 • A. tabulkový koeficient od 0,02 do 0,03;
 • B. výkon kotle (kW);
 • C. výška komína (m).

Vezmeme-li průměrné hodnoty z výše uvedeného dokumentu, získáme doporučený kruhový průřez o průměru 200 mm pro 7 metrů vysoký komín vedoucí z kotle o výkonu 16 kW, resp. 150 mm pro kotel o výkonu 32 kW a 20 metrů dlouhou větev.

Výpočet komína pro plynový kotel můžete provést online na webových stránkách společnosti Teplodar. Pokud znáte konstrukci a přibližné uspořádání vašeho systému odvodu spalin, zabere vám výpočet méně než minutu.

Naši odborníci jsou vždy připraveni provést potřebné výpočty, doporučit výběr komínových prvků a uvést jejich přesné náklady.

Upozorňujeme, že zdraví osob žijících v domě závisí na správnosti výpočtu. A v zájmu požární bezpečnosti je vhodné tyto hodnoty mírně zvýšit. Nezapomeňte, že zmenšení konstrukčního průměru může mít za následek zákaz používání. Budete muset komín demontovat, vše předělat a zaplatit dvojnásobek.

Návrh a instalaci komínového systému můžete svěřit odborníkům, ale budete muset myslet na údržbu. Nepřetápějte plynové kotle a kotle na tuhá paliva, nepoužívejte je na maximální výkon a alespoň jednou ročně je vyčistěte. Zvolený komín pak bude sloužit ještě desítky let.

Technologické požadavky

Je třeba dodržet následující technické požadavky:

 • Musí existovat speciální sekce pro rozptyl kouře. Jedná se o svislou trubku instalovanou za vývodem kotle na tuhá paliva. Komínový deflektor musí být vysoký jeden metr.
 • Komín musí být instalován pouze ve svislé poloze. Je povolena odchylka maximálně 30 stupňů.
 • Nepřipouštějte žádné ohyby.
 • Důležitá je délka (3. 6 metrů).
 • Jsou povoleny tři vodorovné úseky. Délka každého z nich by neměla přesáhnout půl metru.
 • Výška hlavy kouřovodu nad střechou musí být větší než 100 cm.
 • Upevnění komína ke stěně každých 1,5 metru.
 • Pro vytvoření vzduchotěsného spoje jsou trubky hojně natřeny tepelně odolným tmelem.

Pro dosažení ideálního tahu je nutné, aby konstrukce komína měla minimální počet ohybů. Za nejlepší se považuje rovný komín.

komín, kotel, tuhá, paliva, spalováním

Komín může být instalován uvnitř nebo vně budovy. U první možnosti je nutné chránit potrubí tak, aby nepřišlo do styku s hořlavými materiály. V místě, kde potrubí prochází podlahou, se používá speciální kovové stínění. Komín musí být vzdálen od stěny více než 25 cm.

Venkovní stavby jsou mnohem bezpečnější. Jejich údržba je mnohem snazší. Masters si myslí, že tato metoda je nejvhodnější.

Potřebuje komín samostatnou kotelnu??

Pokud máte malý byt a chcete instalovat ohřívač s výkonem nižším než 30-35 kW, obejdete se bez speciální místnosti pro topné zařízení.

READ  Při jaké teplotě motoru se zapíná ventilátor

V opačném případě je nutné instalovat kotelnu; návrh vytápění kotlem je nyní k dispozici na denní bázi. Proto je nejlepší povolat odborníky. A nezapomeňte na nečistoty z používání tuhých paliv. Nejlepší je přesunout všechny tyto problémy mimo obytnou část domu do samostatného přístavku.

Ohniště můžete rychle vyrobit vlastníma rukama z kovového rámu, který je dostatečně pokryt sendvičovými panely. To stačí k tomu, aby se teplota uvnitř udržovala v kladném rozmezí. Hlavní je, že obklady stěn nesmí být hořlavé.

Aby tuhé palivo v topeništi dobře a úplně shořelo, je nutné zajistit stálý přívod čerstvého vzduchu. Existují modely s nuceným přívodem vzduchu pomocí speciálního ventilátoru. Častěji je však kyslík odebírán z místnosti, kde je kotel instalován, přes popelník.

Aby se předešlo dýchacím potížím v místnosti, je nutné při instalaci systému zajistit přívod vzduchu zvenčí.

Pokud se jedná o jednotku s nízkým výkonem (méně než 30 kW), musí mít plochu přibližně 200 cm2. A s výkonnější jednotkou, od cca 250 cm2. Případně by měl být instalován systém nuceného větrání.

Pokud je komín s přirozeným tahem, nedoporučuje se mít v kotelně ventilátor s nuceným odtahem.

Pokud konstrukce domu nepočítá s komínovou šachtou, bude nutné ji zhotovit podél zdi.

Nejjednodušší způsob instalace komína je pomocí speciálních dvoustěnných izolovaných konstrukcí. Součástí dodávky jsou všechny potřebné ohyby, trojúhelníky a kolena. Stačí je sestavit a připevnit na zeď.

Lehký kotel s nízkou spotřebou energie lze instalovat na běžnou podlahu s hrubým potěrem. Jedinou výjimkou jsou konstrukce s přídavnými ventilátory a šneky dopravníku pelet, které vytvářejí vibrace.

Úroveň podstavce by měla být 10-15 cm nad úrovní hlavní podlahy.

Postup instalace

Balíček moderního kotle obsahuje všechny potřebné údaje a pro instalaci kotle na tuhá paliva vlastníma rukama stačí postupovat podle přiložených pokynů. Pro kompletní instalaci stačí provést pět jednoduchých kroků.

 • Vyjměte spotřebič z původního obalu.
 • Vybavení dvířky, popelníkem a všemi ostatními samostatnými prvky (kromě ventilátorů a ovládacích zařízení).
 • Instalace na připravený základ.
 • Nastavení nožiček tak, aby se spotřebič nekýval, a zajištění kotle na místě.
 • Připojení komína, topných trubek a řídicí jednotky.

Schéma topného systému v rodinném domě s kotlem na tuhá paliva s nuceným oběhem vody je složitější. Nejdostupnější variantou pro vlastní realizaci je vytvoření primárního okruhu s oběhovým čerpadlem, trojcestným ventilem a vyvažovacím ventilem. A připojením sekundárního okruhu s radiátory.

Vytváření složitějších dispozic s několika větvemi baterií, kombinované použití několika různých typů kotlů a připojení dalších kotlů pro nepřímé vytápění vyžaduje specifické znalosti a zkušenosti. K návrhu a instalaci těchto systémů je lepší přizvat topenáře.

Obecné pokyny k instalaci

Před zakoupením topného zařízení je třeba určit, kde bude instalováno. K tomuto účelu je určena topeniště, ale často v něm není dostatek místa, protože je obsazeno stávajícím plynovým nebo jiným ohřívačem. Instalace kotle na tuhá paliva v rodinném domě pak může být provedena za stěnou otopné místnosti v přístavbě. Postavíte kovovou konstrukci a zakryjete ji sendvičovými panely nebo vlnitým plechem s izolací. Tato varianta je praktická pro ty, kteří hodlají topit uhlím. žádné nečistoty uvnitř domu.

Všechny levné kotle na tuhá paliva pro domy s nízkým výkonem lze umístit přímo na podlahovou mazaninu. Jsou lehké a nezatěžují základnu vibracemi, protože nejsou vybaveny ventilátorem ani šnekovým dopravníkem pelet. U jednotek s výkonem nad 50 kW se doporučuje zhotovit betonový základ na zhutněné zemině a zhutněném zásypu z drceného kamene. Základy se zhotovují 80-100 mm nad úrovní potěru, ale nesmí s ním být spojeny. Podstavec je nutný také u dlouhých spalovacích kotlů, které mají mechanismus pro zvedání a spouštění těžkých břemen.

U rodinných domů jsou komínové šachty obvykle navrženy v tloušťce stěny s komínovými průduchy přes střechu. Pokud není šachta k dispozici nebo je obsazena stávajícím plynovým topením, musí být instalován kouřovod pro kotel na tuhá paliva. Je lepší používat dvouplášťové kovové komíny s tepelnou izolací. Jsou lehké, vyrábějí se v úsecích požadované délky a snadno se připevňují ke stěně domu. Pro ohyby a odbočky se vyrábějí stejné dvoustěnné T-kusy a kolena. Způsoby instalace komínů s komínovým průduchem a bez něj jsou znázorněny na obrázku.

V komínové místnosti musí být zajištěno přirozené větrání. Při instalaci topných kotlů v soukromém domě je odtah zajištěn šachtou ve zdi. Komínový průduch rovnoběžný s komínem, pouze s menším průřezem. Pokud není odsávací ventilátor namontován, musí být přepadová mřížka instalována ve vnější stěně a umístěna pod stropem místnosti. Úloha extraktoru je následující:

 • Ve spalovací komoře se vytvoří podtlak, který nasává čerstvý vzduch z ostatních místností a využívá jej ke spalování. Kotelní jednotky o výkonu 50 kW a více vyžadují samostatný přívod čerstvého vzduchu.
 • Odstranění zplodin hoření, které se náhodně dostaly do místnosti.

Přibližné uspořádání zařízení a instalační schéma kotle na tuhá paliva je uvedeno na výkresu.

Kotelny ve venkovských domech často nemají kanalizační vývod. To není správné, protože někdy je nutné vyprázdnit systém nebo vodní plášť kotle. Do stejného odtoku je odváděn i výtok z pojistného ventilu.

Postup instalace

Následující pokyny jsou určeny pro instalaci kotlů na tuhá paliva:

| Denial of responsibility | Contacts |RSS