Rozebrání protokolu konvice Redmond G200S a její připojení k aplikaci HomeAssistant

Na serveru Gictimes již vyšel článek věnovaný demontáži redmondského protokolu SkyKettle. Tam však šlo o model RK-M171S, zde si povíme o funkčnějším modelu G200S. V tomto modelu se změnil komunikační protokol, díky čemuž přestal fungovat přístup autora předchozího článku, a přibyly funkce nočního osvětlení a barevné indikace aktuální teploty.

V tomto článku uvedu výsledky analýzy protokolu s příklady kódu v jazyce Python (pro případ, že by někdo chtěl vyvinout vlastní modul/aplikaci pro ovládání konvice). Na konci článku je také odkaz na hotový modul pro připojení konvice k HomeAssistantu (je to moje první zkušenost s psaním v pythonu po absolvování online kurzu, takže tento modul může být vylepšen a dokonce by měl být vylepšen).

konvice, redmond, telefonu

Všichni, kdo mají zájem, jsou vítáni pod kapotou.

Ostatní vybavení

Kromě rychlovarné konvice lze pomocí hlasového asistenta Alice ovládat i následující spotřebiče Redmond:

 • Kávovary Skycoffee;
 • Multifunkční vařiče Skybaker;
 • Ohřívače Skyheat;
 • zvlhčovače vzduchu;
 • fanoušky;
 • Zásuvky Skyport;
 • světla;
 • podstavce;
 • konvektory;
 • Žehličky Skyiron;
 • termostaty;
 • robotické vysavače;
 • a tak dále.

Úplný seznam je k dispozici na oficiálním portálu výrobce Redmont. Jejich připojení ke stanici Alice je poměrně snadné.

Xiaomi jako prvek interiéru

Chytrou konvici můžete používat jako běžnou konvici. Musíme přiznat, že MiKettle plní své funkce dobře a je připravena aktivně konkurovat ostatním výrobcům. I když je vyrábí Tefal, Moulinex nebo Bosch. Pevné kovové nádoby se zahřívají mnohem rychleji než srovnatelné výrobky. Silný plast, ve kterém je umístěn, chrání nejen vnější část, ale i ruce majitele. Po 3 měsících používání nebylo možné teplotu konvice cítit: je sotva teplá, a to i s vařící vodou uvnitř. Důmyslná konstrukce víka zabraňuje uvolnění upevňovacích prvků konvice MiKettle. Stisknuté tlačítko. odklopené víko. V případě potřeby můžete k dalšímu čištění použít ruce. Nemusíte se bát, že vám při dalším otevření zůstane víko v ruce. Vypíná se včas. také plus, není tam moc páry. Bez vody se zapne. to je první průraz této špionážní jednotky. Vypnutí po „suchém“ startu je téměř okamžité, ale já osobně mám k němu výhrady. Nyní před zapnutím neustále kontroluje, zda je v něm voda.

Po měsíci používání konvice MiKettle v režimu „jen konvice“ bylo třeba nastavit kuchyňský zesilovač MiAmplifier. Tehdy se ukázalo, že vestavěné aplikace zařízení MiHome dostaly v nejnovější aktualizaci angličtinu!

Moje ruka se natáhla k hledání nových zařízení Kliknutí na konvici (vzdálené tlačítko), dlouhé čekání, desítky pokusů o restart Bluetooth a opakovaná kliknutí. a byl tu okamžik pravdy. Aplikace našla konvici! Frustrace ze zařízení Xiaomi nebyla nikdy větší.

Chytrá konvice s chytrým telefonem = hands free

Nastavení správného režimu je snadné

To vše je samozřejmě dobré. Ale aby se stal skutečně „chytrý“ domácí gadget, potřebujete další funkce, čipy a dálkové ovládání.

K tomu se používá aplikace Ready for Sky (Android, iOS), která je kompatibilní s jakýmkoli moderním tabletem nebo chytrým telefonem.

Ke spolupráci je nutná registrace (prostřednictvím aplikace) a zapnutá funkce Bluetooth.

Prostřednictvím aplikace můžete konvici zapnout nebo nastavit úroveň teploty ohřevu (pověstných 40-85 °C). Ale je tu ještě něco zajímavějšího.

Napsat recenzi bez registrace Zobrazit všechny (nejen špatné) recenze produktu REDMOND SkyKettle G211S Využijte aktuální slevové kódy k nákupu levněji!

– 3. Paul

Klady: Koupil jsem si ji, protože nemá žádné další otvory v baňce (ukazatele hladiny vody v baňce), protože jsem se bál o hladinu vody v baňce. je slabým místem všech konvic. A navíc několik skvělých ovládacích prvků Bluetooth.
Nevýhody: Zaplavený hned po prvním varu. Takže radost netrvala dlouho.
Recenze: Bezohlední výrobci nás obelhávají jako hlupáky nejrůznějšími „triky“ a my se rádi necháme oklamat a máme jen další potíže a ztrátu důvěry v poctivost podnikání. Získávání trpkých zkušeností.

Obecně platí, že konvice není špatná, pokud si vezmete se slevou (vzal jsem za 1750), pak je obtížné najít alternativu (s těmito gadgety). Sklo, ovládací prvky a žádný zjevný zápach levného plastu při vaření. velké plus. Nestojí za to za běžnou cenu. Řídicí jednotka. jeho nejslabší místo.

Kupovat konvici kvůli dálkovému ovládání je hloupost, dokud se nenaučí sama nalévat vodu, a tato konvice ani nedokáže zjistit hladinu vody.

Koupil jsem ho kvůli podsvícení. A to je smůla! Je tmavý. Pouze dvě LED diody u rukojeti konvice, ale na propagačním obrázku to vypadá, že celý obvod dna. Klamání výrobce. V důsledku toho není podsvícení viditelné během dne nebo při zapnutém kuchyňském světle. 3. Konvice sice bliká a mihotá se v rytmu hudby, ale je tlumená, nikdo z hostů si jí ani nevšimne. Ano, a funguje, pokud je aplikace v telefonu otevřená. Přepnutí na messenger nebo hru, aplikace se stáhne z pozadí a. tmavý. Nepřipadá v úvahu.

Přestože mám rychlovarnou konvici RK-G211S (bílá), dlouho se mi ji nedařilo připojit k telefonu. Ukázalo se, že konvice napodobuje RK-G210S (stejná, ale černá). programátoři by mu utrhli ruce.

READ  Vysavač Xiaomi se nepřipojí k telefonu

Po vyjmutí ze stojanu dojde ke ztrátě spojení s aplikací a je třeba jej ručně obnovit.

проблема с Redmond sky Kettle, приложение пытается взломать почтовый аккаунт.

Stručně řečeno, konvice nestojí za 2.5-3.5 т.р., Jak se ptají v obchodech, kdybych si ho nekoupil za 1390 ve slevě, byl bych úplně naštvaný. Stejně jako se konvice vyrovnává se svou funkcí, vyrovnávají se s ní i její protějšky 800-1200

– 2. Andrew T.

Klady: Pěkné podsvícení, funguje z mého smartphonu bez problémů, aplikace má spoustu receptů na různé čaje
Nevýhody: Za 2 roky dvě z těchto konvic vyhořely, další už si nekoupím
Recenze:

– 2. Galina G

Klady: Krásně mění barvu vody v závislosti na teplotě, barvy si můžete v aplikaci nastavit podle svých představ. Možnost vaření vody bez vstávání z postele
Nevýhody: největší problém. Není možné nalít vodu do šálku (konvice, džbánu), aniž by se voda vylila na stůl (podlahu, nohy). Zkoušeno s otevřeným víkem, tenký pramínek. Moc toho neušetří. Myslel jsem, že se přizpůsobím, ale štve mě to čím dál víc. Ve srovnání s tím jsou všechny ostatní klady a zápory, věřte mi, nic. Ztráta spojení s telefonem. Ráno přijdete do kuchyně a myslíte si, že na vás čeká rychlovarná konvice, ale ne, aplikace přes noc ztratila kontrolu nad konvicí, takže příkaz k uvaření vody nepřišel. Bummer. Kromě nešťastné rychlovarné konvice je k dispozici multifunkční vařič a mixér. Také zklamaný
Recenze: Napsal problém na webové stránky společnosti Redmond. Dva měsíce jsem nedostal žádnou odpověď. Závěr: Kvalita služeb je stejně špatná jako kvalita spotřebičů. Značku Redmond už doma mít nebudu

– 2. Galina G

Klady: Krásně mění barvu vody v závislosti na teplotě, barvy si můžete v aplikaci nastavit podle svých představ. Možnost uvařit vodu, aniž byste museli vstát z postele
Nevýhody: Největší problém. Není možné nalít vodu do šálku (konvice, džbánu) tak, aby se nezaplavil stůl (podlaha, nohy). Zkoušel jsem to s otevřeným víkem, v tenkém proudu. Není to moc velká záchrana. Myslel jsem, že si na to zvyknu, ale je to čím dál tím otravnější. Ve srovnání s tím jsou všechny ostatní klady a zápory, věřte mi, nesmysl. Ztráta spojení s telefonem. Ráno přijdete do kuchyně, myslíte si, že na vás čeká vařící voda, ale ne, aplikace přes noc ztratila kontrolu nad konvicí, takže neexistuje žádný příkaz k vaření vody. Bummer. Kromě nešťastné rychlovarné konvice je k dispozici multipékač a mixér. Také zklamaný
Recenze: Napsal o problému na webových stránkách společnosti Redmond. Dva měsíce žádná odpověď. Závěr: kvalita služeb je stejně špatná jako kvalita spotřebičů. Žádná další značka Redmond v mém domě. Přidání. Po půl roce má voda v konvici plastový zápach, který je stále silnější a silnější.

– 2. data jsou skrytá

Klady: Design (průhledná žárovka)
Nevýhody: Životnost (trvala rok nebo méně); Nekvalitní materiály; Nepohodlné víko (při nalévání může vytékat)
Recenze: Nikdy jsem od Redmondu nečekal nic dobrého a snažil se jejich produkty nekupovat. Moderní konvice samozřejmě nevydrží déle než 2 roky, ale tato nevydržela ani rok. Několik měsíců po zakoupení stiskl ovládací tlačítka (viz.foto) a po necelém roce přestala vařit vodu. Když teplota dosáhne ~40 °C, vypne se. Osvětlení a ovládání přes aplikaci. vše je samozřejmě skvělé, můžete si s tím párkrát pohrát, ale kvůli podsvícení se nevyplatí vybírat tuto konvici.

– 2. Sergey S.

Klady: Možnost regulace teploty
Nevýhody: Potřebujete samostatnou bránu
Recenze: Všechno by bylo v pořádku, kdyby bylo potřeba brány/smartphonu pro komunikaci se stanicí Yandex. Nikdy předtím to nebylo zmíněno.

– 2. Irina A.

Klady: Rychlý ohřev. Objem 2 litry. Když se zeleninová zahrádka začne stáčet do sklenic, je to nesmírně důležité
Nevýhody: špatné materiály. Otevření (nebo spíše NEotevření) víka
Recenze: Tlačítko na víku konvici neotevře. Pokaždé bylo nutné víko něčím přitlačit. Všechny stříbrné pruhy na konvici. Konvička je z nekvalitní fólie, která se brzy odlepila, na některých místech se potrhala a ztratila veškerý svůj prodejní vzhled. Po roce používání se tlačítko zapnutí odlepilo a na jeho místě vznikla díra. to v zásadě nebránilo používání konvice. Až jednoho dne, když se myla konvice, se do této díry nalila voda. Poté se začal hádat, nemohl se rozhodnout, jestli se má ještě zahřát, nebo jestli je voda dostatečně horká, náhodně měnil barvy. Obecně platí, že po několika letech užívání zcela zchátrala, a to jak zvenčí, tak funkčně. Trochu krátká doba provozu v této cenové kategorii

– 2. Leo Kniazev

Klady: Design se zdá být v pořádku. ohřev vody
Nevýhody: Tvrdí, že pracuje s Alicí, pracuje prostřednictvím berličky v podobě další zbytečné věci Redmond. Což není napsáno velkými písmeny nikde jinde než v recenzích. Samotná konvice proto s Alicí NEFUNGUJE! Konvice. naprosté zklamání!
Recenze: Bral jsem ho jen jako hračku pro svou milou, která by ráno nebo po příchodu domů křičela na Alici, že chci čaj. Ale ne. Takto to nefunguje. Nebo si pro něj kupte jinou berli! Kompletní klobouk. Žádné další redmundy v domě.
READ  Parní koš pro multifunkční vařič Redmond

– 2. Rafis I.

Klady: Skutečnost, že v zásadě může fungovat v systému inteligentní domácnosti. Objem 2 litry. deklarovaný výkon.
Nevýhody: Chytrá konvice, plast, podsvícení, nepohodlná rukojeť
Recenze: Potřebujete více řídicích modulů, abyste mohli plně fungovat prostřednictvím inteligentní domácnosti. Konvice funguje přes Bluetooth. Připojte tedy konvici k řídicímu modulu, a to již přímo k Alici. Bez tohoto modulu nebudete moci cestou z práce zapnout rychlovarnou konvici. Z hlediska chytré domácnosti je to spíše problém než „chytrost“. Plast na konvici není tak dobrý. Vypadá levně a křehce. Rukojeť je obzvláště nepohodlná. Tlačítka na konvici jsou také nepohodlná. Podsvícení je RGB, ale svítí dobře pouze v oblasti rukojeti. Konvici jsem samozřejmě koupil ve spěchu. Spoléhal jsem na chytré reklamy na produkty Redmund. Stará konvice je rozbitá (mimochodem, možná ne, musíme to vyřešit). Doma je malé dítě, které potřebuje připravit směs. Proto jsem se rozhodla koupit velkou chytrou konvici, protože kupujeme novou. A kromě veškerého vybavení v domácnosti, když přecházíme na systém chytré domácnosti. Ale koupě této konvice byla velkým zklamáním. I když konvici ovládáte z chytrého telefonu, aplikace je poruchová. Trvá dlouho, než začne pracovat a reagovat. Jednodušší je jít a zapnout ho sám. Konvice je mimochodem pátým spotřebičem tohoto výrobce v domácnosti. druhý z nešťastníků.

– 2. mistr Shifu

Klady: Pěkný vzhled. Podsvícení.
Nevýhody: Termostat se vypne téměř okamžitě. Poměrně hlučné. Tlačítko zapnutí/vypnutí se roztrhne. Aplikace vůbec nepomáhá řešit problémy. Zbytečné pomůcky zbavily konvici její hlavní funkce: jednoduše uvařit vodu.
Recenze: Měl jsem dva z nich! Pouze v různých barvách. Myslel jsem si, že problémy s první verzí byly náhodné. Zařízení bylo otestováno a shledáno jako skutečný šmejd. Buď se před vypnutím velmi dlouho vařilo jako blázen, nebo se vypnulo bez varu. Nelze nic změnit v normálním režimu ani prostřednictvím aplikace. Poctivě jsem se snažil vyřešit problémy s těmi.Podpora společnosti Radmond. Ani jedna rada. Nedoporučuji. Plýtvání penězi.

– 2. Nika

Klady: Podsvícení, ovládání telefonu, průhledné
Nevýhody: Rozbití skla ve 2. týdnu používání konvice
Recenze: Celkově krásná a pohodlná konvice, drží teplotu, ale ukázalo se, že není robustní sklo

– 2. Alexander P

Klady: Vzhled, jasný, krásný
Nevýhody: Funkčnost a ergonomie. viz. komentář
Recenze: Tvar rukojeti. Necítí se pohodlně v ruce, protože horní rukojeť je širší a spodní užší, což neodpovídá tvaru ruky. Nos příliš nevyčnívá, je „schovaný“ pod víčkem. Nalévání není snadné, nevidíte, odkud voda teče, musíte se sehnout, abyste viděli, kam teče) Možná by si na to zvykl plnohodnotný člověk) Podsvícení není trvale osvětlené, aby ukazovalo teplotu! Teplotu vody lze zjistit pouze prostřednictvím aplikace. žádný údaj o teplotě na konvici! Aby se rozsvítila kontrolka teploty, musíte stisknout tlačítko napájení a konvice začne okamžitě vařit vodu. vypnout. znovu stisknout. Teplota je samozřejmě vidět v aplikaci, ale ta se načte a připojí asi za 30 sekund a telefon není vždy po ruce nebo není potřeba k něčemu jinému. Teplotu je tedy třeba rychle určit na chladničce. (dotýká se konvice) Žádný jiný ukazatel není. Předtím jsem měla konvici Oursson, tam displej vždy ukazoval teplotu vody, bylo to velmi pohodlné, vždy jsem viděla aktuální teplotu! Stiskla jsem buď tlačítko pro ohřev (požadovaná teplota byla vždy uložena), nebo tlačítko pro vaření a to je vše! Tlačítka jsou velmi malá, nesnadno se mačkají. Reagují se zpožděním, jako by se konvice v tu chvíli „nakládala“. Aplikace má mnoho dalších tlačítek, která nabízejí nákup čaje, vody, jídla s rozvozem a slevami. Barvy jsou neinformativní: žádný rozdíl mezi pokojovou teplotou a 60g. svítí modře. Teprve při teplotě nad 60 stupňů se barvy začínají měnit. Při změně barevných hranic. barvy se nerozsvěcují v pořadí, jak je uvedeno v barevném kolečku v příloze, ale některé podivné sekvence. Funkce „nočního světla“ nezobrazuje teplotu, pouze mění barvy a po N hodinách se vypne. Je zřejmé, že tyto nepříjemnosti jsou záměrně vytvořeny tak, aby se daly sledovat a vybírat teploty prostřednictvím aplikace s vestavěným obchodem 😉

– 2. Vlad C.

Klady: Rychlovarné konvice používáme již léta. Museli jste je vyměnit nebo opravit poté, co přestaly plnit svou funkci. Každý z nich měl své drobné nevýhody. Před rokem jsme si koupili v podstatě dokonalou konvici. Podle všeho nás to uspokojilo více, než jsme očekávali. Opravdu se nám to líbilo a doporučili jsme to přátelům. Ale jak se říká, z šílenství je běda. Před dvěma měsíci se umělá inteligence Skykettle vymkla kontrole a začala žít vlastním životem. Abych to zkrátil, vůbec se nevypnul. Ještě že jsme v té době byli doma a vyhnuli se požáru. Nejdříve nás napadlo kontaktovat technickou podporu a vrátit jej k opravě. Ale kde je záruka, že se tento čin konvice nebude opakovat. Po tomto incidentu se super konvicí jsme pochopili, že je nebezpečné kupovat jakoukoli rychlovarnou konvici. Teď si musíme koupit obyčejnou konvici. Zatím stále používáme Skykettle. Je mi líto, že se s ním musíme rozloučit, když ho položíme na základnu, automaticky se zapne, nemusíte ani stisknout tlačítko. Ale hlídáme ji, a když se vaří, sundáme ji z podstavce, protože se nechce sama vypnout. S umělou inteligencí opatrně.
Nevýhody:
Recenze:
READ  Jak z ručního mlýnku na maso udělat elektrický mlýnek na maso

– 2. Alexej

Klady: Celokovová žárovka. neběží; Dálkové ovládání. to lze provést prostřednictvím aplikace Alice
Nevýhody: Špatná konstrukce. mezery mezi plastovými díly až 1 mm! Trvalo 1.5 měsíců starý a dotykové tlačítko zapnutí/vypnutí už nefunguje. k zapnutí používám Bluetooth
Recenze: Hrozné zklamání po 1,5 měsíci :((. Nedoporučujeme ke koupi

– 2. Olga K.

Klady: Tento přístroj jsem hledal dlouho, ale vybral jsem si ho, protože má vše, co potřebuji: jednodílnou baňku z nerezové oceli, možnost volby teploty ohřevu, stylový a elegantní design. S propagací a bonusy v Eldoradu se prodával za 2100? Zpočátku jsem si ho nemohl vynachválit, ale po pouhých 2 měsících začalo tlačítko napájení fungovat přerušovaně((
Nevýhody: Po 2 měsících přestalo fungovat tlačítko napájení. Lze zapnout pouze po 5 sekundách a používat pouze prostřednictvím aplikace. Navíc se na dně baňky objevilo několik teček, přestože byla použita pouze filtrovaná voda. Tolik k nerezové oceli((( Celkově zklamán nákupem(
Recenze: Raději bych měl konvici bez „doplňků“. S běžnými, nedotykovými ovládacími prvky

– 2. Oleg K.

Klady: Vypadá skvěle. Rychlost ohřevu je vysoká. Dlouhodobě udržuje teplo.
Nevýhody: Neuspěl hned první den. Po dvojím převaření vody. Přenesení do servisu
Recenze:

– 2. Andrew C

Klady: Všechny možné výhody jsou převáženy nevýhodami. Vráceno tentýž den
Nevýhody: 1. Zakrnělá, zjevně chybná konstrukce. Není to noob, nicméně je to tak trochu značka. Spoje, švy, odřezky na spojovaných dílech. Při plném „zatížení“ v okamžiku vyzvednutí VYPADÁ. Cvokaři nebo tak něco. 2. ZCELA ŽÁDNÉ INFORMACE o stavu vody. Aplikace ani vizuální detekce není NEMOŽNÁ. Pouze po otevření víka. A pokud je vroucí voda a není jí dost. získáte osvěžující oblak páry. Dobré ráno. Musíte vložit DVĚ!! aplikace, kromě, řekněme, Akvara a Alice mám, takže to najde rozbočovač. Jinak je to uvedeno v příručce. připoutání k zařízení (telefonu)?), které necháte doma. Přivažte jej k zásuvce. A to vše za 4 tisíce.
Recenze: Naprosté selhání tohoto modelu. Redmond nebyl na inteligentní technologie technicky připraven. Zjevně narychlo vyrobená efektní konvice pro moderní technologie. Neúspěšně.

– 2. Mikhail R.

Klady:
Nevýhody: 1. Aplikace Redmond a provoz konvice přes Bluetooth. Mám ho v dětském pokoji a ne vždy je dostatečný signál, abych ho našla. 2. Schopnost pracovat s Alicí. Je to tučné mínus. Formálně to lze nastavit, ale musíte si stáhnout aplikaci Redmond, zvlášť aplikaci brány. Aplikace neustále padá. Pokud však konvici vyjmete z podstavce, musíte zatančit tamburínu, aby si Alice uvědomila, že je konvice opět připojena. Výsledek: hlasové ovládání jako by bylo, ale jako by nebylo. V tomto ohledu dávám dvě hvězdičky. S pevnou bránou 11s to může fungovat lépe než s „berličkami“, které jsou nyní k dispozici.
Recenze: Konvice je potenciálně dobrá. Ale zklamán kontrolou přes Alice(je to tam, ale je těžší použít než jen otočením tlačítka na ruku, protože neustálé ztráty konvice).

– 2. Yegor M.

Klady: Ovládání z chytrého telefonu. Nevím, k čemu je to v praxi, ale je zábavné se v tom vrtat. Výhodné je, že můžete omezit teplotu, například pro čaje nebo dětskou výživu.
Nevýhody: Malá tlačítka pro zapnutí a nastavení teploty, můžete žít. ale zvláštní)
Recenze: UPD: Konvice vyhořela CZ několik měsíců)))) Děkuji chlapíkovi z MVIDEO. který bez jakýchkoli problémů a otázek peníze jednoduše vrátil)

REDMOND SkyKettle G200S je v prodeji za 4,000 pokud mohu vidět nyní, od února 2017, Pojďme si držet palce, co dostaneme za tyto peníze:

Kvalitně sestavená dvoulitrová konvice. 2. Multifunkční zařízení 2 v 1. Rychlovarná konvice s různobarevnými světly během varu a vlastním nočním světlem. 3. Rychlovarná konvice, kterou lze ovládat na dálku z chytrého telefonu. nebo přes Bluetooth v bytě/domě. Buď přes internet, ale v tom případě budete muset investovat do dalšího chytrého telefonu nebo tabletu. Je skvělé, že model je „věčně mladý“, protože aktualizuje mobilní software a přináší nové funkce. 4. Pokročilé funkce konvice. přesně nastavitelná teplota ohřevu v rozmezí 40 až 90 °C v krocích po 1 °C. Udržuje nastavenou teplotu vody v konvici až 12 hodin. 5. Bezpečnost. Možnost uzamknout tlačítka konvice, aby se zabránilo jejímu zkažení dětmi, automatické vypnutí při přehřátí a uzamčení konvice bez vody.

A nezapomeňte na dvouletou záruku. Nevýhody? Abych byl upřímný, nezaznamenal jsem žádné zvláštní nevýhody. Voda. vaří se. Dálkově ovládané. Všechny barvy. podsvícení se třpytí. Ale myslím, že komentátoři si určitě budou mít na co stěžovat 🙂

| Denial of responsibility | Contacts |RSS