Upevňovací prvky

Na zadní ploše chladiče Kermi jsou přivařeny upevňovací prvky. krytky. Pokud je délka radiátoru kratší než 1800 mm, jsou to 4, pokud je delší. 6. Vyrovnání radiátoru lze provádět ve svislém i vodorovném směru.

K zakrytí radiátoru před zraky se používají speciální zástěny nebo mřížky. Můžete použít standardní průmyslově vyráběné i podomácku vyrobené nástroje. Záleží na vkusu a schopnostech každého uživatele.

Označování

Jak připevnit radiátor k sádrokartonu. fáze značení

Budoucí rozvržení radiátoru je navrženo podle následujících kritérií:. způsob instalace radiátoru do výklenku a umístění radiátoru

 • měřicí nástroje. metr, pravítko, úhelník;
 • Kreslící nástroj. jednoduchá tužka, fix;
 • Přesné nářadí. stavební vodováha nebo laserová vodováha.

Při tomto kroku je vhodné dodržovat přesné míry a omezit se na celé centimetry. Milimetry se používají pouze v případě obzvláště přesné konstrukce, např. pro zavedený design interiéru.

Před utěsněním radiátoru sádrokartonem a zbavením se jeho nepříjemného vzhledu je nutné rozhodnout, podle jakého způsobu utěsnění provést označení:

 • box. jednodušší a rychlejší způsob práce (utěsněn je pouze prostor baterie a doslova 12-20 cm za ním);
 • stěna. časově náročnější metoda (utěsňuje se celá stěna, kde je radiátor instalován; pokud je topné těleso instalováno v blízkosti okna, musí se provést obložení).

Z hlediska množství práce je utěsnění baterií první metodou jednodušší: použije se méně materiálu a provede se jen několik stavebních postupů. v druhém případě se používá ještě méně stavebních postupů, ale více materiálu.

Box

Při montáži skříňky zabírá konstrukce málo místa a zabírá o něco více prostoru než samotný radiátor. Hloubka takového boxu závisí na šířce otopného tělesa (většina radiátorů je užší než radiátory s kovovými deskami).

Vezměte na vědomí! Okraj konstrukce musí přesahovat okraj radiátoru nejméně o 10 cm V opačném případě nebude možné nainstalovat odnímatelnou obrazovku na přední stranu.

 • V závislosti na požadované poloze konstrukce se nakreslí vodorovný pás. Pokud bude radiátor zavěšený, změřte vzdálenost od podlahy a označte ji vodováhou. Pokud bude konstrukce podepřena na podlaze. budou to 3 čáry (dvě na okrajích. hloubka, jedna vpředu. okraj konstrukce).
 • Přiložte úhel ke spodnímu okraji a vyznačte svislé čáry. vytvořte pravý úhel. Pomocí vodováhy upravte svislé čáry na požadované rozměry.
 • Stejné značky vyznačte na svislých čarách a nakreslete mezi nimi spojovací čáru.

Jak vybrat reflektory

Výsledkem by měl být čtverec nebo obdélník (v případě podlahy. dodatečně označte základnu).

Stěna

Jak uzavřít radiátory sádrokartonem. způsob výstavby stěny

Při analýze místnosti a přemýšlení o tom, jak správně uzavřít radiátory a potrubí sádrokartonem, přichází rozhodnutí postavit alternativní stěnu samo od sebe.

Podstata řešení. spolu s radiátorem je pokryta celá plocha, na které je připevněn. Tato metoda je neekonomická, protože můžete udělat s malým množstvím materiálu, takže bodový box. Ale stěna je jediný způsob, jak zcela skrýt ohřívač z místnosti s vlastními rukama.

READ  Filtry pro vysavač thomas twin tt aquafilter

Pro vytvoření stěny se rám postaví na celou výšku místnosti:

krabice, sádrokartonu, vlastníma, rukama
 • Pomocí vodováhy vyznačte na základně několik svislých čar pro rám. Krok. 60-100 cm. Čáry pod profily v rozích místnosti jsou povinné.
 • Od každé svislé čáry pokračujte k podlaze. K tomuto účelu se používá roh. Hloubka podlahových linií je rovna šířce mezi hlavní a alternativní stěnou.
 • Podobně jako u podlahových jsou na stropě nakresleny čáry. stejně hluboké a přísně rovnoběžné.
 • Poslední značky jsou umístěny v horní a dolní části radiátoru ve vzdálenosti 7-10 cm.

Vyznačí se také boky radiátoru. po obvodu radiátoru jsou potřeba profily, do kterých se nainstaluje odnímatelné stínění. Abychom se však zbavili zbytečné práce, lze hlavní značení (které se týká celé výšky místnosti) provést přímo na bocích radiátoru.

Pokud hodláte radiátor zakrýt sádrokartonem

Připomeňme, že otopná tělesa se dělí na tyto konstrukce podle způsobu konvekce nebo sálání:

Je možné uzavřít jakýkoli typ ohřívače. Jediná otázka, která v tomto případě vyvstane: „Jak a čím zakrýt radiátor v místnosti“.

Než se pustíte do obkládání radiátorů, není na škodu znát techniky a pravidla.

Existují určité způsoby obložení radiátorů sádrokartonem. Metodika zahrnuje specifické podmínky a zvláštnosti umístění radiátorů v místnosti. V úvahu se bere také spotřeba materiálu potřebného k instalaci potrubí a příslušenství.

Jaká pravidla by měla být dodržena, s úmyslem vybudovat ochranný box sádrokartonu na radiátory?

Nesprávné umístění radiátorů a jejich obložení, kdy je vzdálenost od podlahy ke spodní části radiátoru menší než 120 mm, výrazně snižuje účinnost přenosu tepla. Radiátor, který je namontován těsně u stěny nebo s mezerou menší než 25 mm, zhoršuje vyzařování tepla a zvyšuje tepelné ztráty.

Dostatečně vysoká poloha radiátoru nad 150 mm od úrovně podlahy zvyšuje teplotní gradient v závislosti na teplotě vzduchu a výšce místnosti.

Technologie montáže sádrokartonových desek

Postupnost kroků potřebných k vytvoření maskovací struktury pro radiátory zahrnuje několik kroků:

Každá fáze prací má svá specifika. například při přípravě suterénu je třeba důkladně odstranit starý nátěr a odstranit případné nečistoty. Pokud má podkladová stěna určité nerovnosti, je třeba ji vyrovnat do ideálního stavu pomocí sádrové omítky. Také před konečným skrytím radiátorů sádrokartonem stojí za to stěnu vytmelit, protože po instalaci krabice nebude příležitost tuto práci provést.

Sestavení rámu

Dalším krokem, který vám umožní zakrýt radiátor sádrokartonem, je sestavení rámu sádrokartonové krabice. K montáži rámu se používají kovové profily s kruhovým povrchem.

Sádrokartonový skelet baterie se montuje následujícím postupem:

 • Nejprve upravte profily podle čar vyznačených na stěnách. Profily připevněte ke stěnám pomocí hřebíků a malty ve vzdálenosti 20 cm. Vždy zkontrolujte, zda jsou upevněné prvky správně vyrovnané.
 • Poté se připojí druhá úroveň rámu. Profily se nařežou na požadovanou délku a na okrajích se nařežou o 5 cm. Okrajové části profilů jsou odříznuty a vroubkovaná část je ohnuta do úhlu 90 stupňů, aby mohla být připevněna ke stěnovým profilům.
 • Poslední fází je montáž svislých částí rámu na jeho přední straně.

Pokud byla práce provedena správně, získáte pevný a dostatečně tuhý rám, se kterým můžete od nynějška pracovat.е. K zapojení do jeho opláštění a k vytvoření maskovacího boxu.

Metody maskování radiátorů

Moderní designéři nabízejí spoustu originálních nápadů na výzdobu radiátorů. Pokud se seznámíte s nejoblíbenějšími a nejžádanějšími možnostmi, můžete snadno najít ideální řešení pro téměř každý interiér.

READ  Jak šít s malým šicím strojem

Látkové maskování

Nainstalujte obrazovku

Dekorativní tvrdé zástěny lze vyrobit z různých materiálů.

Dekorativní dřevěné zástěny jsou vždy žádané. Tyto výrobky představují jednoduchý rošt s vodorovnými nebo svislými lamelami.

Vzhledem k tomu, že mezi dřevěnými latěmi je značný prostor, nebrání se přirozené výměně tepla, takže takové konstrukce jsou poměrně rozumným řešením.

Sádrokarton je univerzální materiál, který se často používá k vytváření ochranných dekorativních konstrukcí. Z hlediska vzhledu mohou být velmi rozmanité, vše závisí pouze na fantazii designérů.

V případě potřeby je možné vyrobit sádrokartonové zástěny svépomocí. Materiál je křehký, ale při opatrném zacházení s ním lze realizovat velmi originální nápady. Sádrokartonové desky při zahřívání nevypouštějí žádné látky a díky kvalitnímu lakovanému povrchu nebrání prostupu teplého vzduchu do místnosti.

Dekorativní mřížky

V podstatě se jedná o jakési pevné zástěny, které jsou jednoduchou přídavnou konstrukcí pro zamaskování radiátorů umístěných ve výklenku nebo pod okenním parapetem.

Díky různorodosti materiálů používaných při výrobě těchto výrobků se liší jak designem, tak i některými výkonnostními vlastnostmi. Vhodný model je třeba zvolit podle celkového stylu místnosti.

Krabice

Nevýhodou je nízká odolnost proti nárazu a tendence k prudké deformaci při působení vody.

Sádrokartonové konstrukce se obvykle montují na rámy ze speciálních tenkostěnných kovových profilů. Dřevěné lišty se kvůli vysoké ceně a složitému procesu montáže téměř nepoužívají. Nejběžnější povrchovou úpravou je tradiční malování nebo tapetování.

Dekorativní rámy z dřevotřískových desek se vyrábějí podobně jako sádrokartonové konstrukce.

Výrobky z dřevotřískových desek mají následující výhody:

Jeho nevýhodou je pochybná ekologičnost (při výrobě se často používají formaldehydové pryskyřice) a nízká odolnost proti vlhkosti.

Dřevovláknité konstrukce jsou mezi spotřebiteli velmi žádané.

Ačkoli je pozitivních vlastností dřevovláknitých desek mnoho, je třeba upozornit na jednu důležitou nevýhodu. dřevovláknité desky se mohou při požáru snadno vznítit.

Výrobky z překližky se vyznačují dobrou trvanlivostí a přiměřenou cenou. Pozitivní je také jejich poměrně nízká hmotnost a velmi dobrá ekologičnost. Překližka je v mnoha ohledech lepší než jiné materiály na bázi dřeva, pokud jde o její ekologické vlastnosti.

Konstrukce mají dobrý vzhled a poměrně slušné výkonnostní charakteristiky. Chcete-li postavit krabici vlastníma rukama, je nejlepší koupit překližku FC. Tento materiál je méně odolný vůči vlhkosti, ale nepoužívá prakticky žádné zdraví škodlivé složky.

Přírodní dřevěné dekorativní krabičky vždy vynikají ušlechtilým vzhledem. Nejharmoničtěji takové konstrukce působí v klasických interiérech, zejména pokud jsou v místnosti další dřevěné prvky.

Při výběru krabice ze dřeva pro zakrytí radiátorů je třeba počítat s tím, že časem může začít vysychat a deformovat se. To je způsobeno především neustálým vystavením vysokým teplotám. Pro maximalizaci životnosti dřevěného výrobku se doporučuje instalovat dekorativní konstrukci alespoň 5-6 cm od radiátoru.

Montáž radiátorů do stěn

 • Do speciálně vytvořené niky. Praxe ukazuje, že toto řešení je nejvhodnější používat pouze u rozestavěných domů.
 • Umístění ve falešné stěně. Musí být instalován v kompletně postaveném domě. V tomto případě falešná stěna za svým povrchem zcela skrývá nejen topná tělesa, ale i mnoho dalších inženýrských sítí.
READ  Jak postavit venkovní pec vlastníma rukama

Možnosti instalace koupelnových a kuchyňských radiátorů

Vzhledem k vysoké vlhkosti a omezenému prostoru by radiátory v malých místnostech měly být ukryty v nástěnných skříňkách. Použití dekorativních nástěnných boxů a zástěn je nežádoucí, protože by v místnosti nepůsobily atraktivně.

Při výběru nástěnné jednotky byste se měli zaměřit na modely se speciální povrchovou úpravou odpuzující vlhkost.

Pokud je radiátor v kuchyni umístěn pod oknem, může být vybaven širokou deskou nad ním a běžnou podlahovou skříňkou pod ním. Aby byla zajištěna správná výměna tepla v místnosti, musí být čela nábytku vždy vybavena speciálními větracími otvory.

Co potřebujete

Stejně jako u jiných metod jsou radiátory, uzavřené pod sádrokartonem, uvnitř rámové konstrukce. Soupis materiálu a nářadí je následující:

 • Sádrokartonové desky. Pouze odolné proti vlhkosti, které vydrží vysokou vlhkost, aniž by došlo k přílišnému poškození.
 • Upevňovací prvky. Stejné šrouby a hmoždinky jako u jiných rámů pro GPB: hmoždinky, špalíkové hřebíky, samořezné vruty do dřeva 25 mm.
 • Kovové čepy a rovné závěsy.
 • V případě dřevěných rámů potřebujete montážní konzoly.
 • Elektrický šroubovák.
 • Měřicí pásmo, vodováha, nastavovací šňůra.
 • Nástroje na řezání kovů: pilka na železo, nůžky nebo úhlová bruska.
 • Kovové profily UD a CD (kolejnice UD a sloupky CD).
 • Pokud bude rám vyroben ze dřeva. tyč 40×40 nebo 50×50 milimetrů.
 • Serpentina, sádrový úhelník, sádrový tmel, hladítka, pro dokončovací stavební práce.

box56050. Podomítková baterie s boxem 1 vývod

Výběr materiálů závisí na jednotlivých detailech záměru.

Sestavení kanálu

Pro zakrytí radiátoru sádrokartonem je možné vytvořit krabicovou konstrukci v několika krocích. Předtím připravte samotné radiátory retušováním starého nátěru a přelakováním a zkontrolujte jejich funkčnost. Když je vše zakryto, přístup k topnému systému je značně omezen.

Označení

Přímo na podlahu je namontováno potrubí, kterým se celá konstrukce spouští. Povrch podlahy musí být pevný.

 • Pomocí vodováhy vyznačte místo, kde bude vodicí profil umístěn.
 • Vzdálenost od chladiče musí být minimální a neměla by přesáhnout 100-120 mm.
 • Pro vytvoření pevné konstrukce si na stěně vyznačte místa, kam budete muset instalovat rovné závěsy.
 • Označte si místa, kde budou horní a boční lišty.

Jedním z nejdůležitějších bodů při montáži sádrokartonové krabice je nakreslení a označení.

Sestavení rámu

K montáži konstrukce budete potřebovat kovový profil UD, případně sloupkový profil CD a upevňovací materiál. samořezné šrouby a hmoždinky.

 • Na značku se umístí profil UD a pevně se připevní ke hmoždinkám. Spojovací prvky musí být k profilům trvale připevněny, protože fungují jako celá kostra.
 • Ze stejného materiálu je sestavena rohová konstrukce ve tvaru dvou spojených písmen „U“. Spojení se provádí pomocí malých samořezných šroubů.
 • Namontujte předmontovanou rohovou konstrukci do vodicí lišty na značkách.
 • Na horní části je připevněna stejná konstrukce z UD profilů jako na rozích.
 • Kolejnice se také připevňují ke stěně pomocí hmoždinek.
 • Celá konstrukce je spojena příčníky z CD-profilu, spojovací body jsou pevně uchyceny na „blocích“.

Co malovat sádrokarton: tajemství výběru nástrojů a materiálů

| Denial of responsibility | Contacts |RSS