Jak se zbavit zarostlých chloupků

Pro mnoho lidí je odstraňování nežádoucích chloupků na obličeji a těle stejně přirozené a známé jako čištění zubů. Někdy se však někteří lidé potýkají s nepříjemným „vedlejším účinkem“. tímto zarůstajícím ochlupením.

Existuje několik způsobů léčby problému v závislosti na tom, zda se jedná o zánět, hnis nebo serózní obsah a jak hluboko v kůži se chloupek nachází.

Nejúčinnějšími metodami odstraňování chloupků jsou fotoepilace, laserová epilace, mechanické odstranění zarostlých chloupků nebo v případě potřeby chirurgické odstranění (při rozsáhlém zánětu) a kompetentní domácí péče.

Nejlepší produkty na zarůstající chloupky

Nominace místo název produktu cena
Nejlepší rozpočet na léčbu zarůstajících chloupků 1 Depilflax 318 ₽
2 Aravia Professional 384 ₽
3 Saona Cosmetics 380 ₽
4 Cristaline pro citlivé oblasti 389 ₽
5 Irisk Professional Waxellent GARDENS 270 ₽
Nejlepší léčba zarůstajících chloupků za střední cenu 1 PROTOKERATIN Protoskn 412 ₽
2 Elseda 550 ₽
3 Gloria Let’s Epil 565 ₽
4 Gigi 606 ₽
5 Domix Green Professional DepilActive 590 ₽
Nejlepší produkty prémiové kvality pro zarůstající chloupky 1 Alexandria Professional Phenomen-all 2 691 ₽
2 Bílá linka Italwax active 995 ₽
3 PANDHY’S ACV lék 1 486 ₽
4 TEND SKIN Řešení péče o pleť 1 460 ₽
5 PREMIUM SOFTOUCH 25% PH 3,2 1 027 ₽

Depilflax Lotion proti zarůstání chloupků

Španělský lék, který je v této kategorii jedničkou, zabraňuje zarůstání a zlepšuje stav pokožky. Je vhodný pro všechny typy pleti, včetně problematické a citlivé. Účinnou látkou je kyselina salicylová. Jemně exfoliuje vnější vrstvu a zanechává pokožku velmi jemnou. Díky tomu vlasy rostou správným směrem a hladce pronikají nahoru.

Pravidelné používání problém zcela eliminuje. Patrný je také omlazující účinek. Skvrny a žmolky zmizí, reliéf se vyhladí a barva se vyrovná. Obsahuje močovinu, která má intenzivní hydratační účinek. má antioxidační účinek a neutralizuje volné radikály. Nemá žádný zjistitelný zápach.

Podle recenzí se krém velmi snadno používá. Postřikovač lze použít k lokální aplikaci na potřebná místa, včetně těch, která jsou obtížně přístupná. Neucpává se, čerpadlo se nezasekává. Použití výrobku je ekonomické. Průhledná láhev pomáhá kontrolovat zbytky produktu.

krém, depilaci, proti, zarůstání, chloupků

Výhody

 • vysoké profylaktické vlastnosti;
 • Zklidňuje drsnou a ztuhlou pokožku;
 • Vitamínové složení;
 • Odstraňuje viditelné kožní vady;
 • Pohodlné a snadné používání.

Aravia Professional Lemon Lotion proti zarůstajícím chloupkům

Silver Award Winner je krém, který zabraňuje tvorbě zarůstajících chloupků po depilaci, zklidňuje a zmírňuje podráždění. Má mírné dezinfekční účinky, takže nezpůsobuje vysušení a odlupování. Je vhodný pro všechny typy pokožky a oblasti těla. Neobsahuje syntetické vonné látky, sulfáty, alkohol ani parabeny.

Krém změkčuje povrch, takže se jemné chloupky samy protlačí kůží a tuhé štětiny se neohýbají a také tiše vystupují. Pomáhá odstraňovat rány, škrábance, záněty. Pravidelná aplikace vede ke zvýšení ochrany. Pokožka je méně náchylná ke všem typům depilace. Regenerační účinek urychluje obnovu buněk a zlepšuje vzhled pleti.

Hlavní účinnou látkou je citronový extrakt. Neutralizuje negativní vlivy prostředí, zabraňuje hromadění toxinů a zabraňuje stárnutí pokožky vlivem fototerapie. Citron zesvětluje pigmentové skvrny, tónuje a rozjasňuje pleť. Součástí složení je také přírodní zvlhčovač, který zabraňuje dehydrataci a stabilizuje metabolické procesy.

Výhody

 • snižuje citlivost pokožky
 • rychlé a dlouhodobé výsledky;
 • složení neobsahuje chemické dráždivé látky;
 • Chrání před předčasným stárnutím;
 • výhodné balení.

Saona Cosmetics Lotion proti zarůstajícím chloupkům

Na třetím místě je krém určený pro suchou a hustou pokožku se sklonem k zarůstání chloupků. Neobsahuje chemické alergeny. Jeho lehké složení nevyvolává tvorbu komedonů. Okamžitě zklidňuje a zmírňuje nepohodlí. Přípravek není třeba smývat. Komplex se skládá z ovocných kyselin, makadamiového oleje a výtažku z měsíčku lékařského. První složky slouží jako účinný, ale netraumatický peeling.

Cenný olej aktivně vyživuje, posiluje lipidový plášť a zabraňuje vysušování. Rostlinný extrakt hojí praskliny, snižuje zánět a reguluje ztrátu vlhkosti. Pleťová voda dezinfikuje, vytahuje všechny hnisavé útvary na povrch.

Praktická forma spreje usnadňuje aplikaci na jakoukoli část těla. Mnozí uvádějí, že krém je účinný jak pro tenké, volné chloupky, tak pro tuhé štětiny. Profylaktické působení vede ke zlepšení stavu pokožky a také pomáhá zmírnit nepříjemné pocity po depilaci.

READ  Ovocný vosk na depilaci jak používat

Výhody

 • prokázaná účinnost;
 • pro dehydratovanou a drsnou pleť;
 • hydratační vyživující;
 • neucpává póry;
 • složení bez alkoholu.

Cristaline gel na zarůstající chloupky pro citlivé oblasti

Výrobek, který se umístil na čtvrtém místě, vyvinula americká značka pro oblast bikin a podpaží. zabraňuje dorůstání chloupků, je vynikajícím přípravkem pro péči po epilaci. Gelová textura mírně chladí, tonizuje, zmírňuje všechny bolestivé příznaky. Pokud se již objeví záněty, odstraňuje otoky a urychluje hojení malých puchýřků a velkých hustých furunkulů.

Proč se objevují zarostlé chloupky?

Příčiny zarůstání chloupků lze rozdělit do tří skupin:

Nesprávné odstranění chloupků

Holení je jednou z nejčastějších příčin zarůstání chloupků. Důvodem je to, že po ostříhání ostrým nožem se vlasy stávají velmi špičatými a klínovitými. Výsledkem je, že se chloupky dostanou do špatné polohy a poškodí pokožku. Při holení navíc hrozí vyšší riziko pořezání. Vzniklá jizva se nehojí tak rychle, jak se očekávalo, a neumožňuje vlasům dorůst pro správný růst.

Po depilaci voskem, ať už prováděné doma nebo u řemeslníka, mohou chloupky dorůstat. Takový postup vždy vyžaduje opatrnost a obezřetnost. Po nanesení se vosk odstraňuje proti růstu chloupků, a pokud je člověk nezkušený, snadno se chloupek zlomí, načež zaroste. Při shugaringu (odstraňování chloupků cukrem) je riziko poškození kožního krytu minimální, protože sloučenina je odstraňována z jeho povrchu ve směru růstu chloupků a jejich přerušení je poměrně obtížné (ale při špatné technice je možné). K tomu dochází opět v důsledku neodborné manipulace, kdy je cukerná směs odebírána proti růstu nebo stranou. Zarostlé chloupky po laserové epilaci nebo elektroepilaci jsou vzácné, protože se při nich odstraňuje i vlasový folikul. Pokud vlasy dorostou, jsou obvykle světlé a jemné.

Proč chloupky po depilaci voskem dorůstají?? Zde jsou hlavní body, které vedou k zarůstání chloupků:

Zarostlé chloupky se nejčastěji objevují na nohou a v oblasti bikin, ale muži je najdou i na krku. Zpočátku se v místě budoucího vzniku zánětlivého procesu ze zarostlého chloupku objevuje mírná bolestivost při pohmatu (palpaci). Po několika dnech se objeví hyperémie, může se objevit lokální horečka a brzy se vytvoří boule.

Při vyšetření je boule červená, kůže kolem ní je oteklá a uvnitř je vidět hnis a zarostlý chloupek, často stočený do „kroužku“.

Rozlišujeme dva typy zarůstajících chloupků:

 • Povrchový. nejméně nebezpečný; chloupek často sám prorazí kůži. Zánětlivé problémy může způsobit také hyperemie, malá vřídek, který po několika dnech zaschne a lze jej pak snadno odstranit. V místě léze se může objevit změna barvy, která může trvat až měsíc, ale poté zmizí.
 • Hluboký. zarostlý chloupek má často spirálovitý tvar, takže nemůže sám vyrůst.

Neošetřená boule po zarostlém chloupku může abscedovat. V takovém případě je nutné se poradit s chirurgem, aby ji otevřel.

Po otevření abscesu nebo po samovolném odeznění zánětlivého procesu může dojít nejen k hyperpigmentaci kůže, ale také k jizvení v místě boule.

Co je třeba udělat, abyste zabránili zarůstání chloupků??

 • Změňte způsob odstraňování nežádoucích chloupků. přejděte od žiletek nebo elektrických depilačních přístrojů k depilačním krémům nebo profesionálnímu přístupu v salonu (holení, depilace voskem).
 • Než se pustíte do depilace, ujistěte se, že jste provedli nezbytné přípravné kroky:

Jak se zbavit zarostlých chloupků?

Upozorňujeme, že odstranění zarůstajících chloupků musí provést odborník, tj. к. Pokud je odstraníte, můžete dostat infekci.

Pokud se rozhodnete odstranit chloupky doma, musíte nejprve pokožku namočit, provést lehkou exfoliaci, což vede k odstranění zrohovatělé vrstvy kůže a chloupky mohou vyjít na povrch.

Pokud tato opatření nevedou k očekávanému úspěchu, je třeba kůži v místě zánětu ošetřit antiseptikem, roztáhnout ji do stran, čímž se zajistí výstup chloupku (je přísně zakázáno mačkat hrbolky).

Zarůstající chloupky lze odstranit také mechanicky. Bude zapotřebí sterilní jehla (z injekční stříkačky) a pinzeta (i tu je třeba ošetřit antiseptikem). Jehla se upne na vlas a pinzetou se jedním plynulým pohybem vytáhne. Bezpečné je to pouze tehdy, pokud je vlas viditelný a lze ho zachytit. Je nepřípustné, abyste se v bulce šťourali, dokud se nevytvoří rána.

V každém případě je nejlepší navštívit odborníka, aby se předešlo komplikacím.

Odstranění zarostlých chloupků nadobro

Pro změkčení pokožky a odstranění zarostlého chloupku můžete použít horký obklad, který na místo přikládejte po dobu asi 10 minut. Tím změkčíte pokožku a otevřete póry, takže chloupky půjdou snadněji ven.

Jakmile se dostane na povrch, je třeba ho odstranit a místo dezinfikovat. Je však důležité si uvědomit, že samoléčba je velmi náchylná k opakovaným výrůstkům.

READ  Magnetové kosmetické proužky na odstranění chloupků na obličeji

Mnoho lidí používá kyselinu salicylovou nebo benzoylperoxid, ale neměli byste to s nimi přehánět, protože mohou zvýšit zánět.

To je pak spojeno s hnisáním a v některých případech s pigmentací, a dokonce s keloidními jizvami, pokud byla okolní tkáň obnažena na velké ploše.

Je důležité si uvědomit, že dnešní informační prostředí na internetu má jednu zásadní nevýhodu.

Autodiagnostika založená na zprávách z různých fór a pochybných webových stránek může být velmi nepřesná a rozporuplná. I když jsou k dispozici obrázky, i ty může autor chybně identifikovat.

Mnoho dalších kožních onemocnění vypadá pro laika přibližně stejně: pupínky, černé tečky, folikulární keratóza, impetigo, pustulózní lupénka atd. V případě sebemenších pochybností je lepší poradit se s dermatologem. Nezapomeňte, že chloupky ve stádiu hnisání musí odstranit pouze chirurg.

Na naší klinice lze provést profesionální odstranění zarostlých chloupků (nezanícených nebo nehnisajících) pomocí elektroepilace.

Toto ošetření trvale odstraní zarostlý chloupek pomocí elektrického proudu, který zničí růst chloupku.

Profesionální epilace v salonu. je to šetrná a bezpečná metoda. Zákrok se provádí pouze sterilními nástroji. Trvalá metoda jednou provždy ukončí problém s chloupky.

Více informací o epilaci si můžete přečíst zde.

Medicínsky napsala a recenzovala: Julia Nicholson, dermatoložka, fyzioterapeutka Vydala: Olesya Smagina, zástupkyně ředitele depilačních center „Beauty Universe“

Proč chloupky po epilaci dorůstají??

Abychom pochopili, proč chloupky po epilaci znovu zarůstají, je třeba nejprve určit typy zarůstajících chloupků a hledat jejich příčiny. To vám pomůže najít nejlepší způsob, jak se vypořádat se zarůstajícími chloupky, a také pochopit potřeby vaší pokožky.

Chlupy leží rovnoběžně s kůží pod velmi tenkou vrstvou kůže. Pokud chcete, můžete chloupky snadno vytrhnout pinzetou (ale raději si dávejte pozor na pinzetu).

Důvod: nedostatečná domácí péče o pleť. nepravidelnost této péče nebo nesprávná péče. Bohužel je to stoprocentní pravda, i když si to neradi připouštíte.

Kvalitní domácí péče je polovinou úspěchu v dosažení hladké pokožky bez zarostlých chloupků. Klíčem k tomu je pravidelnost domácího ošetření. Bez něj to nejde. Musí se to stát vaším životním stylem. Není na tom nic složitého:

(hydratační peeling) pravidelnost = krásná pleť.

Je to obecný vzorec pro řešení zarostlých chloupků. V další části tohoto článku se budeme věnovat podrobnostem týkajícím se jednotlivých položek. Mezitím budete brát jako samozřejmost, že se na procesu odstraňování zarůstajících chloupků podílíte až z 50 %.

Nechtěla jsem o nošení přiléhavého syntetického spodního prádla psát samostatně, ale rozhodla jsem se to zmínit zde. Nepřehánějte to, jinak se brzy vystavíte riziku zarůstání chloupků, zejména v místech, kde se švy dotýkají pokožky.

Vlasy leží na povrchu pod velmi tenkou rohovou vrstvou a stáčejí se jako balón.

Důvod: viz www. karma. Bod 1 tohoto seznamu a vznik tohoto problému přispívá k používání komedogenní kosmetiky, jako jsou pleťová mléka a krémy na bázi minerálních olejů (obecně je třeba si uvědomit, že všechny kosmetické výrobky masového trhu, a to je to, co si můžete koupit v každém obchodě, se získává zpracováním ropných produktů). Pro hydrataci pokožky je téměř nepoužitelný. Možná se také budete chtít vyhnout použití standardního dětského pudru (pokud si zákrok provádíte sami).Je hrubě rozptýlená a může ucpat póry a vést k takovému kroucení vlasů.

Jedním z faktorů v tomto případě může být také obtížné odstraňování chloupků po depilaci. Je to přirozená příčina zarůstajících chloupků, protože po několika ošetřeních jsou chloupky tenké a slabé a obtížně se prodírají na povrch. Potřebují pomoc v této obtížné záležitosti, takže tento bod úzce souvisí s předchozím, který hovoří o potřebě domácí péče.

Chlupy ležící rovnoběžně s kůží a hluboko v kůži bez zánětu.

Tento typ výrůstků se nejčastěji vyskytuje na stehnech, méně často na bocích a v oblasti bikin.

Důvod: V tomto případě není správné hovořit pouze o nedostatečné péči. S tímto typem se často setkáváme u lidí s „tlustou“ kůží a hyperkeratózou (k tomu se nemohu moc vyjadřovat, protože se jedná o lékařský problém a jediným způsobem, jak ho vyřešit, je navštívit dermatologa, který pomůže určit příčinu tohoto stavu kůže a předepíše léčbu). Připomínáme, že epilace způsobuje, že chloupky jsou tenčí a hůře se prodírají, a v neposlední řadě také individuální úhel růstu chloupků.

Hluboký zánět, chloupky nejsou viditelné nebo viditelné, ale hluboko usazené.

Důvod: Začněte s chybnou technikou. Nesprávnou technikou epilace rozumíme činnost řemeslníka (nebo vás, pokud si ji děláte sami), která vede k přetržení chloupků pod kůží u kořene.

V tomto bodě vyniká elektrický epilátor. Nikdy jsem neviděla tak hrozné zarůstání po použití této věci. Mnohočetné hluboké záněty, které zanechávají nevzhledné jizvy. Jedna klientka musela po pravidelném používání tohoto mučicího strojku v oblasti bikin přivolat chirurga, aby jí odstranil spoustu zarostlých chloupků, což sama nezvládla.

READ  Co můžete udělat sladkého bez trouby

Pokud máte nepříjemné zarůstající chloupky a používáte epilátor, přestaňte s ním; většina chloupků se při něm rozbije, což vede k nesprávnému růstu chloupků a zánětu.

A v tomto případě může být důvodů celá řada. Zde a lámání chloupků a hyperkeratóza ( více informací ) a těsné spodní prádlo, stejně jako nedostatečná následná péče a samozřejmě obtížné prostřihávání jemných chloupků po několika epilačních kúrách. Tento typ zarůstajících chloupků se často vyskytuje v oblastech s hlubokými vlasovými kořínky. Klasická zóna bikin. V tomto případě je lepší na problémy nečekat, protože jejich řešení je mnohem obtížnější než jim předcházet.

Prevence zarůstajících chloupků je pro krásnou pleť nezbytná a je lepší se o ně postarat hned po prvním sezení.

Jak odstranit zarostlé chloupky v oblasti bikin

Pokud je chloupek jemný a neproniká přes kůži, je třeba nejprve změkčit pokožku. Můžete tak učinit koupelí nebo přiložením horkého obkladu na pokožku. Tím se vlasy přiblíží k povrchu. Pokud ani po zákroku nevidíte zarostlý chloupek, je lepší vyhledat pomoc kosmetičky než jednat samostatně.

Lidé s hustou kůží mají problém s odstraněním zarostlého chloupku. Mělo by se dbát na to, aby byl přístup k němu předem snadnější. Jsou zapotřebí další opatření. Zanícené místo se několik dní potírá kyselinou salicylovou nebo jiným přípravkem na akné, který ji obsahuje. Tím se odstraní horní vrstva epidermis a zviditelní se linie vlasů. Nejobtížněji odstranitelné zarostlé chloupky v podpaží. Kůže je zde velmi tenká a náchylná k podráždění. Pocení a používání deodorantů často způsobuje podráždění.

Kyselina salicylová proniká hluboko do kůže a způsobuje příliv krve do oblasti zánětu. Zánětlivý proces je zastaven a tkáň je regenerována. Přípravek vysušuje pupínky a odstraňuje stagnující místa.

Před odstraněním zarostlých chloupků se provede koupel a všechny nástroje se důkladně vydezinfikují. Chlupy jsou viditelné pouhým okem a je třeba je nabrat jehlou a vytáhnout. Místo, kde rostla, se potře antiseptikem. Pokud se již vytvořily hrbolky, může se jednat o folikulitidu. Její mírnější formy zmizí samy, stačí ošetřit kůži měsíčkovou tinkturou, ale hnisavý absces stojí za návštěvu kosmetičky.

Pokud se boule zvětšila a vznikl v ní absces, nebo pokud se objevila horečka, potřebujete pomoc lékaře. Zarostlé chloupky lze léčit pomocí peelingů, mastí a dalších prostředků. Nejjednodušší je však odstranit faktory, které problém způsobily.

Popis a tipy, jak se zbavit zarostlých chloupků

Problém nastává, když se špička zarostlého chloupku zakulatí nebo odroste do strany a uzavře se uvnitř chloupku.

Na tuto událost reaguje tělo zánětlivou reakcí s plným „zavazadlem“ příznaků: otokem, bolestí, zarudnutím. Tento stav lze označit za benigní.

Nejčastěji se objevuje jako malá růžová podkožní boule. Někdy může být na povrchu viditelná tmavá skvrna. průsvitný hrot.

Může se vyskytovat jedna nebo více těchto skvrn a nejčastěji se vyskytuje na plochách, které byly oholeny nebo jinak depilovány.

Obvykle je dotyčný incident z lékařského hlediska poměrně neškodný, ale může vést k decentním kosmetickým vadám: jizvení, hyperpigmentaci, infekci a tvorbě kelloidních jizev.

Ceník služeb

Zarostlé chloupky, které jsou zanícené nebo infikované, neodstraňujeme. Pokud máte tento problém, měli byste navštívit chirurga.

Plocha Čas, min. Cena při platbě předem, cena v den návštěvy,
Cena pro ženy
Na těle 10 min. 460 520
Bikiny 10 minut. 500 560
Na tváři 10 minut. 660 760
Cena pro muže
Na těle 10 minut. 510 580
Bikiny 10 minut. 660 740
Na tváři 10 min. 670 780

Minimální časový postup. 10 minut, krok za krokem. 5 minut.

Cena zahrnuje pozlacené individuální jehly, ošetření a veškerý spotřební materiál. Takže i když relace trvá kratší dobu, minimální zaplacený čas je.

Platba předem musí být provedena nejméně 12 hodin předem. Lze složit jakoukoli částku (včetně online), ne však nižší, než jsou plné náklady na poskytnutou službu. Zůstatek lze uložit (doplnit) nebo načíst.

Platba za službu musí být provedena bezprostředně před ošetřením nebo po něm.

Minimální doba na ošetření obličeje. 15 minut, tělo a bikiny. 30 minut. Pokud potřebujete méně času, musíte zaplatit za minimální počet minut.

Frunzenskaya

Riga

Letiště

| Denial of responsibility | Contacts |RSS