Matematika kávových kapslí s kapslemi Nespresso

V laboratoři iXBT se doposud objevilo několik kávovarů, včetně kapslových modelů, které používají kapsle Nespresso. A pokud u všech ostatních kávovarů jsme si obecně vytvořili představu. jakým parametrům věnovat pozornost a jak určují konečný výsledek, pak s ohledem na kávovary na kapsle jsme donedávna stále měli otázky tak či onak.

Jaký je mezi nimi rozdíl a je to v zásadě možné?? Jak dobrá je káva v kapslovém kávovaru?? Lepší nebo horší než jiné metody vaření? Jaké jsou výhody a nevýhody kávovarů na kapsle? Které z nich jsou skutečné a které jsou jen marketingové triky? A konečně, jak se říká: „co je to za peníze“?“ Kolik přeplatíte za kávu v kapslích a co s tím můžete zkusit udělat?

Kdy vznikl kávovar Bialetti s gejzírem??

Co mají společného hliník, styl Art-DEKO a příprava kávy?? Kávovar bialetti geyser, samozřejmě. Bialetti dnes nejsou jen gejzíry, ale také překapávače a dokonce i kávovary, stejně jako nádobí, náhradní díly, příslušenství ke kávě. Nás však zajímají výrobky, které společnost proslavily a na které je dodnes hrdá.

V roce 1919 si italský inženýr Antonio Bialetti otevřel dílnu, kde vyráběl drobné hliníkové předměty na prodej. Jeho inženýrská práce však musela být realizována. V roce 1933 si Bialetti nechal patentovat vlastní verzi přístroje na přípravu kávy, podobnou perkolátoru. Nápad to nebyl nový, ale Italové všechny díly umístili do jediného hliníkového těla a dali mu stylový osmiúhelníkový tvar. Inspirováno tehdy módním stylem Art-DEKO. Bialetti ji nazývá Moka Express. Je to už 85 let, ale stále se vyrábí a je na trhu se stejným designem. Klasickou kávu Moka Express je možné zakoupit také v Rusku.

Cenová dostupnost a spolehlivost vynálezu. Hospodyňky ji oceňovaly pro její snadnou údržbu a podobnost s klasickými konvicemi na kávu. Mladí lidé obdivovali odvážný tvar. Všichni říkali, že je to skutečný kompliment za kvalitu kávy, která se rychle připravuje a nezanechává skvrny na sporáku.

V 21. století se kávovar Bialetti gejzír stále vyrábí ve stejné rodinné firmě. Globalizace si sice vybírá svou daň. továrny se nacházejí nejen v Itálii, ale také v Rumunsku, Turecku, Indii a Číně.

Logem a symbolem značky je kníratý mužíček v italském klobouku s širokou krempou, ale ne všechny kávovary Bialeti nesou jeho podobiznu.

Kapsle Royaletti se dostaly do Guinnessovy knihy rekordů jako nejoblíbenější kávové kapsle v historii.

Proč si lidé vybírají kávu v kapslích??

Tento typ kávy má několik výhod. První a nejdůležitější věcí je vysoká kvalita nápoje, protože káva se před vložením do kávovaru mele v profesionálním průmyslovém stroji. Mletí je rovnoměrné a často velmi jemné, což umožňuje, aby se káva připravila co nejlépe. Kapsle vždy dodá správné množství kávy.

Druhá, ale neméně důležitá výhoda. je to jednoduchost a rychlost přípravy kávy. Stačí umístit kapsli na správné místo, stisknout tlačítko a voila! Vaše káva je připravena! Po přípravě není nutné stroj pokaždé umývat a čistit. Kapsle je automaticky vyhozena do prostoru pro odpadní kapsle. Proces vaření je velmi tichý, protože nevyžaduje mletí. Vždy budete mít aromatický nápoj, protože nádoba zabraňuje odpařování mleté kávy.

READ  Jak se chovají chloupky po laserové epilaci

Je to také velká výhoda pro experimentování s příchutěmi, pokud jste se ještě nerozhodli pro speciální směs.

Několik tipů pro použití

Velkým nebezpečím při přípravě kávy v kávovaru Bialetti je přehřátí kávy. Proto:

které, kapsle, jsou, vhodné
  • Pokud používáte elektrický vařič, u něhož může být obtížnější regulovat teplotu než u plynového, doporučujeme zvolit nejmenší hořák a použít střední nastavení (stačí čtyři ze šesti). Pokud chcete ohřívat rychleji, můžete začít se šesti, ale pak přejít na tří- nebo čtyřhořák.
  • Těsně předtím, než začne káva stříkat do konvice (po několika týdnech používání budete přesně vědět, kdy se to stane), můžete vypnout sporák nebo dokonce konvici sundat ze sporáku.
  • Na samém konci vaření nepřivádějte gejzír do bodu, kdy začne „chrčet“. V tuto chvíli je již voda spíše v páře než horká, což kávě škodí. Pokud začnete smrkat, můžete spodní stranu hrnce polít studenou vodou z kohoutku, abyste proces okamžitě zastavili.
  • Ve spodním hrnku zůstává určité množství vody, to je normální
  • Obvykle se nedoporučuje kávu mlátit, ale pokud chcete získat bohatší chuť, můžete to udělat. Hlavně je příliš nemačkejte, můžete je rozmačkat lžící. A samozřejmě se ujistěte, že je voda nalita pod nouzový ventil!
  • Pokud neradi vaříte kávu ráno, doporučujeme ji sestavit večer.

Přibližně stejné rady najdete v tomto krátkém videu o tom, jak používat kávovar gejzír obecně a na různých typech sporáků (běžný elektrický, plynový nebo indukční):

Bialetti

Legendární výrobce kávovarů gejzír je v Itálii synonymem pro kávu již 80 let.

Navzdory svým bohatým zkušenostem je společnost v oblasti kávovarů na kapsle relativně nová. I v tomto případě jsou stroje vyráběny OEM výrobcem, ale to je běžné všude.

Použité kapsle jsou značkové, neznám ekvivalent. Materiál je hliník (kvalita!), uvnitř je kanonických 7 gramů kávy. Kapsle mají na dně speciální plastový filtr, který vytváří hustou a hustou pěnu. Opravdu to funguje. Pouze 6 příchutí, počítáme-li i kávu bez kofeinu. Všechny jsou espresso. Musím uznat, že káva v nich je prvotřídní. Opravdu aromatické a chutné, není o čem polemizovat, italské! Je škoda, že není příliš rozmanitá. A těžko se hledá. Cena přibližně 300-500 za 16 kapslí Bialetti.

Na trhu jsou vlastně dvě kapsle Bialetti: Diva CF71 a Cuore Rosso CF 80. Obě okamžitě zaujmou, zejména Bialetti CF80 ve tvaru srdce. Současně a pulzuje světlem v rytmu. Není to váš program, ale rozhodně vypadá velkolepě.

Čerpadla vyvinou tlak až 20 barů. Jsou nastavitelné v malých krocích, ale ne v provedení americano. Záludnost: stroje jsou vybaveny nádržkami na vodu o objemu 0,5 až 0,7 litru. Jedná se tedy o jakési „staromládenecké“ možnosti pro jednu, maximálně dvě osoby. Navíc za elegantní design se vyplatí, bez slev stojí kapslové kávovary Bialetti 10 až 20 tisíc.

Aktualizace: jak ukazují statistiky, na kávovar Bialetti Diva často probíhají propagační akce, kdy jej můžete koupit za cca 5 000. skvělý dárek pro krásné dámy, které ocení vytříbený italský design.

S jistotou mohu říci, že kvalita vybavení a značkových kapslí Bialetti je špičková.

Pody pro kávovary Tassimo

Kapsle Tassimo, jinak známé jako „T-disky“, nejsou o mnoho méně oblíbené než kapsle Dolce Gusto. Jsou také všude k dostání. Alternativy jsou však zcela nesmyslné. Tedy teoreticky existují, ale na trhu jsem se s nimi nesetkal, ani jsem o nich na Západě neslyšel jinak než zběžně. Pravděpodobně proto, že kapsle mají speciální čárový kód, který přístroj Tassimo používá k určení správného programu vaření. A zde je problém s kopírováním nebo generováním těchto čárových kódů, zdá se, že „alternativy“ mají problém. Musíte si tedy vystačit se značkovými příchutěmi. a nedostanete jich tolik jako u konkurenčních systémů.

READ  Jaké jsou rozdíly mezi tryskami pro plynový sporák?

Bialetti capsule Moka Express

Na začátku roku 2017 je v nabídce celkem asi 15 nápojů, včetně několika čajů a jedné horké čokolády. Mléčné a kávové nápoje se vyrábějí ze dvou T-disků, čímž se celkové náklady na nápoj zdvojnásobují. V následující tabulce jsem ve sloupci „RRP na nápoj“ převedl přibližnou cenu balení 16 kapslí na odpovídající počet nápojů: 16 u „černých“ odrůd, 8 u mléčných/kávových kapslí. Cena je „doporučená maloobchodní cena“, aktuální cena je z odkazů v tabulce.

Káva je téměř vždy přírodní, předem mletá, poměrně jemně mletá, středně pražená a dodává se ve dvou značkách: Jacobs a Carte Noire. Výjimka: Jacobs Café au Lait. obsahuje instantní kávu (opět označeno ⚠)

Důležité! Dříve, přibližně do poloviny roku 2016, měly všechny mléčné kapsle Tassimo (včetně kakaa Milka) sterilizované zahuštěné mléko. Bohužel, mnoho mléčných a kávových nápojů má druhou kapsli se sušeným mlékem, jako například Dolce Gusto. Tím se radikálně zhoršila chuť. Nicméně „klasika“ jako cappuccino. s tekutým mlékem.

obrázek Název Objem Nasycení (max. 7) Popis cena nápoje
Carte Noire Café Long Intense 120 ml 6 Silná dlouhá káva s výraznou hořkostí. 100% kolumbijská a brazilská arabika 34 ₽
Carte Noire Petit Déjenuer Intense 215 ml 5 Velký a vydatný šálek přiměřeně silné černé kávy. 100% arabica 34 ₽
Carte Noire Espresso Aromatique 60 ml 5 Klasické espresso s jemnou chutí. 100% arabica 34 ₽
Carte Noire Cafe Long Delicat 120 ml 4 100% kolumbijská arabica s ovocnými tóny. Jemné mletí, střední pražení 34 ₽
L’OR Espresso Classique 60 ml 5 Značku L’OR vlastní společnost Jacobs. V podstatě stejná vejce jako Jacobs Espresso, jen o něco slabší. Středně pražená 30 ₽
L’OR Espresso Cafè Long Aromatique 120 ml 4 Lungo s „jemnými citrusovými tóny 30 ₽
Jacobs Espresso 60 ml 5 Silné espresso na bázi kávy Jacobs Monarch 30 ₽
Jacobs Americano 205 3 Klasické mírné Americano 30 ₽
Jacobs Caffè Crema Classico 215 ml 3 Klasické cappuccino Café Crème. 100% kolumbijská a brazilská arabika 30 ₽
Jacobs Cappuccino Classico 190 ml Klasické cappuccino se dvěma T-disky na nápoj 60 ₽
Jacobs Café au Lait 195 ml ⚠ Instantní káva se sušeným mlékem z jednoho T-disku 30 ₽
Jacobs Latte Macchiatto 285 ml Vrstvené latte macchiato, 2 disky na nápoj 60 ₽
Jacobs Latte Macchiatto Caramel 285 ml Vrstvené latte macchiato s příchutí karamelu, 2 disky na nápoj 60 ₽
Baileys Latte Macchiato 260 ml 8 šálků espressa s koncentrovaným ultrapasterizovaným mlékem (jediný mléčný nápoj Tassimo na začátku roku 2021, který neobsahuje sušené mléko v kapsli), ochucený krémovým likérem Baileys. 65 ₽
Milka Cacao 225 ml 8 porcí horké čokolády z kakaového prášku a sušeného mléka 50 ₽
Twinings Chai Latte 245 ml Kořeněný čaj s kořením (kardamom, hřebíček, zázvor) a sušeným mlékem. Připraveno z jednoho T-disku, 8 kusů v balení 60 ₽
Zelený čaj Twinings s mátou 245 ml 16 T-disků klasického zeleného čaje s mátou 25 ₽
READ  Jak vyčistit sklo krbu od sazí

Lavazza

Kapslové kávovary Lavazza jsou vhodné pro každého. Jak technologie je dobrá, tak káva v kapslích je vynikající. Ale nuance je, že nejjednodušší kávovar Lavazza MINI LB stojí asi 12 000 Zatímco z hlediska funkčnosti je to jako startovací kávovar Nespresso za 4000.

Specializace výrobce je prostě jiná. Vyrábí výkonné kapslové automaty pro kanceláře, kavárny a hotely za cenu od 50 000 do 100 000 eur. Ale vzhledem k ceně kapslí (asi 30 za kapsli, prodává se v balení po 100 kusech) se mi takový nákup zdá finančně nesmyslný. I když vzhledem k extrémní automatizaci a určité „blbuvzdornosti“ v proudovém stravování nebo hostelu může být relevantní. Pouze drahé.

Mimochodem, mají dvě řady kapslí pro různé kávovary, a to BLUE a EP (Espresso Point). BLUE (pro cenově dostupnější přístroje) má asi 14 příchutí, včetně kávy bez kofeinu a kakaa. Existují analogy od Totti Caffe (kolem 2000 za 100 kusů), možná i další. A pro řadu EP mají analogy od illy (asi 3300 za 100 kusů).

Pro Nespresso

Které kapsle jsou ty správné pro váš kávovar?

  • Padělky od jiných firem. často na trhu neznámých. jsou levné.
  • Kvalitní kapsle autorizované společností Nespresso jsou téměř stejně drahé jako originály.
  • Originál. Upozornění. Jde o to, že výrobky, které byly dovezeny z Evropy, měly úplně jinou chuť, tedy lepší než údajně originál, ale oficiálně se prodávaly na ruském trhu. Cena nebyla nižší, což je velmi matoucí.

Plnitelné kapsle zdarma

Ti, kteří dělají slušnou kávu, jsou Pelican rouge, Egoist, Smart coffee club, Julius Mynle. Pro doplnění sortimentu doporučujeme najít produkty značek Single Cap Coffee, Compagnia del Arabica, Caffé Corsini, Blues, Porto Rosso.

Kapsle Squesito Special Edition Monsoon

Vyzkoušejte prémiovou indickou kávu Monsoon značky Squisito. Primární fermentace kávových zrn pod vlivem větru Monsoon, který dodává.

Spousta nadšených recenzí od milovníků přírodních hlubokých L po celém světě

Informace

Doplňky

Naše kontakty:

Kapsle a kávové speciality Kaffeitali mohou být doručeny pozemními přepravními společnostmi po celém Rusku. Další informace o funkcích kávovarů, fotografie a videa najdete na oficiálních stránkách Caffitaly (caffitaly.ru nebo caffitaly.com). Naši partneři: sdílení letadel.su, empty-legs.su a business-jets.ru.

které, kapsle, jsou, vhodné

Dolce Gusto a Nespresso. registrované ochranné známky společnosti Société des Produits Nestlé S.A. Italské espresso.není spojena se společností Société des Produits Nestlé S.A. Pokud hledáte originální kapsle Nespresso, kávovary nebo další informace o kávovarech Nespresso. Najdete je na oficiálních stránkách výrobce Nespresso.com nebo dolce-gusto.ru

Bohužel mnoho obchodů prodává nekvalitní ekvivalenty Dolce Gusto. Náš katalog obsahuje pouze vysoce kvalitní italské výrobky se všemi požadovanými certifikáty a s mnoha pozitivními ohlasy na internetu. Dejte si pozor, abyste nekoupili nekvalitní kapsle Nespresso. k dispozici jsou maloobchodní i velkoobchodní kapsle Dolce Gusto. Můžete si také pronajmout business jet pro soukromý let.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS