který, mixér, nejlepší, sekání, ořechů

Jak si vybrat ponorný mixér: pomozte určit kritéria

Ruční mixér. mixér na sekání pevných potravin i na přípravu koktejlů a krémových polévek. Najdete ji téměř v každé kuchyni. Často je však příliš snadné vzít první mixér, který uvidíte, ten s nejhezčím designem nebo ten s největším výkonem. ale existuje mnoho proměnných, které ovlivňují výkon mixéru, že? Nešťastný spotřebič si s některými produkty jednoduše neporadí nebo se ukáže jako nevyhovující. Jak si tedy vybrat mixér pro svou domácnost?? Ujasněme si to.

který, mixér, nejlepší, sekání, ořechů

Když jsme začali psát tento přehled, znovu jsme se podívali na specifikace různých mixérů a rozhodli jsme se, že článek o výběru mixéru rozdělíme na dvě části: ponorné mixéry a mixéry pro stacionární použití. Mezi těmito funkčně podobnými přístroji je prostě příliš mnoho rozdílů. A bylo by ještě nesprávnější je vzájemně srovnávat: jsou v podstatě v různých „váhových kategoriích“.

Dnes budeme hovořit o ponorném mixéru, ale v příštím článku si povíme o stacionárním mixéru.

Takže ponorný mixér. Jak se liší od stacionárního vrtulníku? S jakými úkoly si poradí lépe a s jakými hůře? Odpověď spočívá v technických a konstrukčních vlastnostech.

Centek CT-1394

Tento dvourychlostní sekáček je jedním z nejvýkonnějších zařízení v našem žebříčku. Má jmenovitý výkon 600 W. Proto dokáže rychle zpracovat velké množství různě tvrdých látek. dostatečně tichý provoz. A přestože návod nedoporučuje v něm mlet led, vynalézavé hostitelky našly východisko: stačí sekáček s ledem na několik vteřin zapnout a pak okamžitě vypnout. Po několika takových cyklech se led rozmělní na sníh.

který, mixér, nejlepší, sekání, ořechů

Skartovač má stříbrné plastové tělo s černými vložkami a širokou skleněnou mísu o objemu 1,5 litru. BIG CHIEF velkými anglickými písmeny, avšak!) Obsahuje 1 univerzální nůž se 4 čepelemi z nerezové oceli 4 čepele skladem. Skartovač má pogumované nožičky, které zabraňují jeho klouzání po pracovní desce při používání.

Skartovač je 266 mm vysoký, 177 mm široký a 177 mm hluboký. Váží 2,4 kg.

 • Vysoký výkon.
 • Stylový design.
 • Kompaktní. Lze použít v malé místnosti.
 • Skleněná mísa se silnými stěnami.
 • Pogumované nožičky.
 • 2 rychlosti.
 • Tichý provoz.

Spotřebiče střední cenové kategorie jsou obvykle funkčnější. Některé modely jsou vybaveny více žacími hlavami. Motory tohoto mixéru jsou výkonnější, takže vydrží pracovat déle, aniž by se přehřály. Kvalita materiálu je obecně vyšší. Pokud tedy ponorný mixér používáte často, měli byste zvážit model z této kategorie.

5 Polaris PHB 1589AL

Otevírá hodnocení v této podskupině dalšího mixéru od ruské značky Polaris PHB 1589AL. Jedná se o vylepšený model s vyšším výkonem a velmi dobrou dodávkou.

Čepele mixéru mají titanový povlak, který je udržuje déle ostré. Součástí dodávky je sekáček o objemu 2 litry s krájecím a krouhacím kotoučem. K dispozici je také malý sekáček, ponorná tryska, šlehač a odměrka s víčkem o objemu 0,6 litru. Příkon mixéru je 1500 wattů. Motor je chráněn proti přehřátí a přetížení. Nastavení rychlosti přístroje je plynulé, celkem 30 rychlostí. Kryt je plastový a je k dispozici v černé barvě.

Zákazníci si představený model oblíbili pro jeho funkčnost. Široká škála různých nástavců jej přibližuje kuchyňskému robotu. Mnoho lidí také komentuje tichý provoz, dobrý výkon zařízení a vysokou kvalitu čepelí. Někteří uživatelé poznamenali, že mytí mixéru je poměrně časově náročné.

4 Philips HR2657/90 Viva Collection

Čtvrté místo patří modelu HR2657/90 od známé značky Philips. Je součástí kolekce Viva s různým příslušenstvím, díky kterému je rodinný jídelníček všestrannější a zajímavější.

Standardně dodávaný nástavec ProMix urychluje a zefektivňuje mixování. Má také metlu na šlehání. Velký sekáček o objemu 1 litr dokáže sekat a drtit ovoce a zeleninu s několika nástavci. A pro tvarované krájení se dodává se spiralizérem. Všechny prvky lze snadno připojit nebo odpojit pomocí jediného tlačítka. Součástí je také cestovní hrnek odolný proti odkapávání. Příkon zařízení je 800 wattů. Regulace otáček je plynulá až do 11500 ot/min. Zvýšení rychlosti silným stisknutím stejného tlačítka.

Kupujícím se líbí snadné ovládání prezentovaného modelu, velké množství nástavců. Mnozí komentují hladký chod nožů a poměrně tichý provoz. Praktický je také cestovní kelímek s víčkem, které se velmi pevně uzavírá, a otvorem na pití. Vzhledem k velkému počtu nástavců je zařízení poměrně objemné, což není zcela vhodné pro majitele malých kuchyní.

READ  Chladnička Bosch hlásí chybu alarmu Příčina

3 Moulinex DD95HD10

DD95HD10 francouzské značky Moulinex je v této podskupině třetí v pořadí. Společnost vyrábějící různé výrobky do kuchyně. Příběh začíná v roce 1922 v malé dílně v Belleville. Dnes je známou a úspěšnou značkou skupiny SEB.

DD95HD10 je vybaven speciálními čepelemi s technologií Powelix Life a titanovým povrchem. Plastové části mixéru jsou vyrobeny z vysoce kvalitního materiálu soft touch. Zařízení má výkon 1200 W. Sada obsahuje velkou odměrku o objemu 800 ml, sekáček o objemu 500 ml, standardní ponornou trysku, šlehací metlu a speciální trysku na pyré. Plynulá regulace otáček až do 16000 ot/min.

Zákazníci si mixér oblíbili díky jeho kvalitnímu provedení. Ponorný nůž se skládá ze čtyř částí, nikoli ze dvou, jak je tomu u většiny modelů. To vede k rychlejšímu a kvalitnějšímu krájení. Speciální příslušenství pro přípravu bramborové kaše je uživatelsky velmi přívětivé. Všechny odnímatelné části lze mýt v myčce nádobí. Někteří si všimli, že lesklá část rukojeti zanechává stopy.

 • Vysoce kvalitní řemeslné zpracování.
 • Lépe tvarované a kvalitnější čepele.
 • Pohodlná tryska na pyré.
 • Velká odměrka.

2 Oberhof Wirbel E5

Ponorný mixér Oberhof Wirbel E5, který se v našem žebříčku umístil na druhém místě, představuje dobrou kombinaci rozumné ceny a vynikající kvality. Pouzdro a nože z nerezové oceli jsou odolné proti korozi a mají dlouhou životnost. Přístroj má dvě rychlosti s plynulým přepínáním.

Sada obsahuje sekací mísu o objemu 860 ml, míchací mísu o objemu 600 ml a různé nástroje na hnětení, míchání a šlehání a také napěňovač mléka. Rychlost lopatek až 20 000 otáček za minutu.

Mixér má kompaktní rozměry a stylový design. Uživatelé si pochvalují také vysokou kvalitu provedení, nepřehřívání při dlouhodobém používání a ostrost nožů. Mixér rozmixuje a rozmixuje potraviny během okamžiku, takže vaření je rychlé a snadné.

1 Bosch ErgoMixx MS 6CM6166D

Bosch ErgoMixx MS 6CM6166 je na vrcholu hodnocení ponorných mixérů střední cenové kategorie. Tento spotřebič má stylový a ergonomický design. Z nerezové oceli jsou vyrobeny nejen trysky mixéru, ale také jeho tělo. Je opatřena pogumovanou rukojetí, která zabraňuje vyklouznutí.

Ponorný mixér je dodáván se sekáčkem Vario s výběrem nožů. Lze tedy zvolit hrubé až jemné sekání. Ponorná tryska je vybavena speciálním čtyřčepelovým nožem QuattroBlade. Součástí je také šlehací metla a odměrka s víkem. Příkon mixéru je 1000 wattů. Rychlost lze plynule nastavit v celkem 12 stupních a navíc je k dispozici funkce turbo.

Kupující láká robustní kovový plášť modelu a snadné používání díky ergonomické rukojeti. Uživatelé si také pochvalují kvalitu nožů a úroveň mletí mlýnku.

Tajemství přípravy ořechové mouky

Pro cukrářské výrobky by měla být jemně mletá. Je to především jídlo, ne jen mleté ořechy

Je velmi důležité, aby při mletí ořechů nevznikl olej, jinak se mouka nezpracuje. Pokud se rozhodnete mlít lískové oříšky v mlýnku na kávu, dávejte je po malých dávkách a mlýnek zapínejte maximálně na 20 sekund, jinak se nože přehřejí, oříšky uvolní olej a slepí se

Mlýnek pravidelně protřepávejte, aby se ořechová moučka nepřilepila na stěny a nože. Pokud se tak stane, jsou ořechy příliš vlhké, a proto je třeba je sušit v troubě při 150 °C po dobu asi 5 minut.

Po prosátí ořechové mouky přes síto můžete zbývající částečky ořechů přenést zpět do mlýnku, rozemlít a prosát. dokud se všechny ořechy nepromění v mouku.

Při práci s různými ořechy existují některé zvláštnosti. Ne každý například ví, jak vyrobit lískooříškovou mouku bez namáčení. Důvodem je to, že slupky lískových oříšků při opékání praskají a snadno je odstraníte, když je vysypete na utěrku a otřete, takže není třeba lískové oříšky namáčet. Pistácie stačí uvařit a pak je usušit v troubě.

Jak vybrat ponorný mixér

Power

Toto je nejdůležitější kritérium. Výkon mixéru se pohybuje od 140 wattů do 2 000 wattů. Čím větší je mixér, tím rychleji se potraviny zpracují a tím méně se zahřívají. Výkonný mixér usnadňuje sekání ledu a mletí masa.

Pro sekání ledu a ořechů by měl stačit mixér s příkonem 600 W

Pokud sekáte převážně měkké potraviny, postačí mixér s příkonem do 450 W. Pokud potřebujete mixér pro většinu domácích prací, zvolte vyšší příkon.

Pokud potřebujete mixér často používat jako mlýnek na maso, k sekání ledu, ořechů nebo k sekání mražené zeleniny, je lepší zvolit model s příkonem 600-800 W.

Mixér s příkonem 1 000 W a více znamená, že je spíše profesionální a zvládne všechny druhy potravin. Takové zařízení však stojí několikanásobně více.

materiál a součásti karoserie

Zvláštní pozornost věnujte materiálu použitému pro hlavní upevnění. Lepší je, když je vyroben z kovu. Díky tomu je možné manipulovat i s velmi horkými potravinami a tekutinami bez obav z náhodného upuštění a bez častého poškození. Kovový nástavec se lépe udržuje, protože neabsorbuje pachy a nezanechává skvrny (například při drcení dýně).

READ  Jaký je nejlepší způsob vylití základové desky?

Tělo mixéru a další nástavce mohou být vyrobeny z plastu. To nemá vliv na funkčnost zařízení. Je vhodné, když má plast pogumované vložky. Tím se zabrání vyklouznutí mixéru z rukou.

Rychlost a režimy

Ponorný mixér může mít 1 až 30 rychlostí. Čím více rychlostí máte k dispozici, tím jemněji můžete nastavit rychlost nožů, abyste zabránili rozstřikování, dosáhli správného stupně nasekání a vyšlehali potraviny do určité konzistence.

Pokud chcete spolehlivý a snadno použitelný mixér, je lepší zvolit mixér s 1 nebo 2 rychlostmi. Pro většinu úkolů to bude stačit. Pokud je pro vás důležitá flexibilita rychlosti, vyberte si mixér s 5 až 8 rychlostmi. ty jsou v pořádku.

Ponorné mixéry mají dva další užitečné režimy. Režim Turbo umožňuje otáčení nožů maximální rychlostí. Můžete jej zapnout například na konci zpracování potravin, abyste dosáhli homogenního promíchání.

Impulsní funkce zabraňuje přehřátí spotřebiče při vaření pevných potravin, jako je led. Lopatky se otáčejí rychleji než obvykle, ale jen s malými přestávkami. V tomto režimu je rychlost řízena silou tlačítka.

Přílohy

Ponorný mixér má obvykle tři hlavní nástavce: mixér, šlehací metlu a sekáček. Hlavní nástavec lze použít k mixování a hnětení potravin v různých nádobách, šlehací nástavec ke šlehání bílků a hnětení těsta a sekáček k přípravě mletého masa.

Tři standardní sekací hlavy jsou pro většinu lidí dostačující.

Nástroj na šlehání brambor nešlehá, ale mele brambory při nízkých otáčkách, takže kaše není příliš lepivá a vzdušná.

Dalším užitečným příslušenstvím je vakuová pumpa. Umožňuje odčerpat vzduch ze sáčků a plastových nádob, takže potraviny zůstanou déle skladované.

Typ napájení

Většina ponorných mixérů je napájena ze sítě a má až 1,5 m dlouhý kabel. Jedná se o osvědčenou a spolehlivou volbu.

Pokud máte velkou kuchyň a několik pracovních ploch, bude pro vás pohodlnější bezdrátový mixér. Zařízení napájené z baterie se hodí i při vaření v letní kuchyni, kde nejsou zásuvky.

Jednou z nevýhod mixérů s dobíjecími bateriemi je krátká provozní doba, která činí přibližně 20 až 30 minut.

Jak vybrat mixéry a šlehače | Nákupní rádce

Výhody a nevýhody používání mixéru

Tento užitečný přístroj lze použít nejen k výrobě past a obecně k sekání ořechů, ale také k domácí práci s dalšími produkty. Mixér má obvykle několik druhů nástavců. na sekání bylinek, ovoce, zeleniny, sušeného ovoce, metlu na míchání a šlehání tekutin.

Hlavní výhody používání mixéru k sekání ořechů:

 • Rychle dosáhnete nejlepších výsledků;
 • Potraviny můžete rozmixovat v různých režimech v závislosti na rychlosti a zvolené funkci (výměna nástavců). výsledkem je požadovaná konzistence ve formě pasty nebo malých kousků;
 • Je možné nakrájet malé množství;
 • V přístroji je možné míchat ořechy s jinými přísadami;
 • Snadno se čistí;
 • Snadné použití.

Žádné nevýhody, protože zařízení dobře plní své funkce.

Jak si vybrat mixér

S dobrým mixérem můžete hníst těsto nebo vařit polévkové pyré, šlehat koktejly nebo vařit smetanu. Kompaktní a funkční mixér umožňuje nejen pohodlnější, ale i rychlejší přípravu vašich oblíbených pokrmů. Jak si vybrat mixér mezi stovkami modelů od renomovaných výrobců. vypráví obchod.podle.

Ponorný mixér

Má podlouhlý geometrický tvar. Motor a ovládací tlačítka jsou v horní části, zatímco ve spodní části jsou pohyblivé nože nebo jiné nástavce. Z názvu je zřejmé, že jednotka je ponořena do jakékoli nádoby, která obsahuje nakrájené potraviny. Nevýhoda: ponorný mixér nezabere mnoho místa a poradí si se všemi nádobami, na které jste zvyklí v kuchyni. Tyto mixéry jsou často vybaveny dalšími nástavci, které zvyšují jejich funkčnost. Kompaktní rozměry jsou u ponorného mixéru velkou výhodou. Je ideální, pokud ho plánujete používat příležitostně. někdy k hnětení těsta nebo k přípravě polévky. Nevýhody stroje: při velkém objemu rozmělňovaných potravin může dojít k únavě ramene. Pozornost je třeba věnovat také použitému náčiní. při sekání nebo šlehání je třeba dbát na opatrnost, protože pokud není mísa dostatečně hluboká, může dojít ke znečištění kuchyně postřikem.

Stacionární mixér

Stacionární mixéry mají samostatnou uzavřenou mísu s pohyblivými noži ve spodní části. Miska je namontována na ovládací skříňce, kde jsou umístěna tlačítka motoru a přepínače režimů. Silnou stránkou stacionárního mixéru je mixování a drcení. ideální pro přípravu různých omáček, krémů a koktejlů. Těsně uzavřený džbán zajišťuje, že nedojde k vystříknutí obsahu. Jediná nevýhoda: Tento typ mixéru zabírá v kuchyni více místa než ponorný mixér.

Síla mixéru

Výkon mixéru ovlivňuje výkon tohoto domácího spotřebiče. To je patrné zejména při práci s pevnými potravinami a ledem. Vyšší výkon zajišťuje rychlejší a lepší míchání. Při výběru výkonu mixéru myslete na to, k čemu budete mixér nejčastěji používat. Koktejly a polévková pyré lze velmi dobře připravit s jakoukoli kapacitou modelu. Pro mletí pevných potravin je vhodnější mixér s příkonem 350-400 W. A pokud plánujete sekat led pravidelně, musíte se poohlédnout po ještě výkonnějších modelech, například s příkonem kolem 700 W.

READ  Který kartáč na vlasy s rotační tryskou je nejlepší?

Velikost a typ nádoby mixéru

Většina modelů na trhu má objem mísy od 0,5 do 2,5 l. Standardní objem se pohybuje mezi 1,5 a 1,7 litru. Velikost nádoby domácího mixéru pro 4 osoby by měla být alespoň 2 litry. Objem nádoby na drcení v ponorném mixéru závisí na jeho velikosti a funkčnosti. U zařízení s volitelnými nástavci je to 1 litr. Přestože je na trhu poměrně hodně modelů s menším džbánem. Miska může být vyrobena ze skla nebo plastu. Skleněná mísa je odolná a časem nevybledne ani se nepoškrábe. Tento typ misky je však těžký a může se rozbít. Plastová miska je mnohem jednodušší než skleněná a také méně křehká. snadno přežije pád ze stolu. Plastové mísy se naopak mohou časem zbarvit a někdy se na nich vytvoří síť drobných prasklin, které nelze snadno opravit.

Režimy a rychlosti

Čím více rychlostí mixér má, tím optimálnější režim mixování lze pro daný produkt zvolit. Na trhu jsou dnes k dispozici mixéry se třemi rychlostmi, které by měly být pro většinu uživatelů dostačující, a také přístroje s více než 25 rychlostmi. Co dělají vysoké rychlosti? Nastavitelné rychlosti nožů. Jinými slovy, vysoké otáčky umožňují mixéru rychle a důkladně sekat, šlehat a mixovat potraviny. Nižší otáčky pro míchání viskózních nebo tuhých produktů. Chcete-li například připravit jemnou paštiku, je vhodné vařená játra nejprve nasekat v mixéru při nízkých otáčkách a poté rychle vyrobit paštiku při vysokých otáčkách. Je třeba říci, že vysokorychlostní mixéry budou potřebovat spíše jen profesionální kuchaři. Pokud si však vyberete model s více rychlostmi, ujistěte se, že je lze snadno měnit. Nastavení musí být plynulé, tj. přepínání z maximální na minimální rychlost v krocích.

Oblíbené produkty:

Tato služba je informačním zdrojem a nepředstavuje veřejnou nabídku. Podrobné informace o produktech a službách, dostupnosti, cenách a možnostech doručení získáte kliknutím na příslušný odkaz.

Tyto přístroje jsou specializované přístroje na výrobu smoothie nebo pyré s dalšími funkcemi. Lze je kombinovat se sportovními lahvemi, abyste si nápoj mohli snadno vzít s sebou na cesty nebo na trénink. Další výhoda: velký výběr modelů.

Levné a kyselé. Výrobce. Čína, záruka jeden rok. Navzdory nízkému výkonu dokáže prolomit led. Vhodné pro přípravu pyré, polévek, sekání čerstvých a mražených plodů. Pulzní režim pro tvrdé ovoce, kávu a ořechy. Má pevný džbán. 1,6 litru. Tento přístroj dokáže připravit pyré nebo smoothie pro celou rodinu pouhým stisknutím tlačítka.

Stacionární džbánkový mixér. Uživatelé si oblíbili praktickou nalévací hubici: smoothie můžete nalít do sportovní láhve, aniž byste museli sejmout víčko z mixéru. Výkonný a dobře zásobený přístroj, který dokáže sekat ořechy a drtit led pomocí sekacích nožů z nerezové oceli. Mixér je ideální pro přípravu omáček, koktejlů, pyré a polévek. Má tři provozní režimy: ledoborec, hladká polévka a čistič. Ten vyžaduje minimální údržbu: do přístroje můžete nalít čistou vodu a přepnout na automatický režim čištění, po kterém stačí mixér pouze opláchnout. Džbán, nože a nádoba jsou vhodné pro mytí v myčce nádobí.

Mírně horší ergonomie než Bosch (ne tak pohodlná konvice), ale funkčně téměř totožná. až na to, že chybí režim automatického čištění. Jeden z nejvýkonnějších stacionárních mixérů v nabídce. Udávaný výkon 1400 wattů. Obsahuje dva kelímky z nerozbitného polymerového materiálu Tritan, které se vejdou do sportovní tašky a držáku na nápoje v autě.

Čínská obdoba evropských modelů. Cena je s nimi v souladu. Vybaveno funkcí automatického čištění: jednoznačná výhoda. Přibližně stejné technické parametry jako u výše uvedených variant. Zbývá jen porovnat zpětnou vazbu od skutečných uživatelů, abyste se nerozhodli špatně a nevsadili na špatný model.

mvideo.ru

Kanál o zdravém životním stylu s chytrými triky, dietami a telegrafickými cvičeními! Zaregistrujte se

| Denial of responsibility | Contacts |RSS