Konvektor nebo ohřívač s ventilátorem? Srovnávací přehled

Mimo sezónu, kdy je již chladno a vlhko, prodej elektrických ohřívačů prudce roste. Nejoblíbenějšími typy jsou konvektory a ventilátorové ohřívače. Jsou levné, kompaktní, výborně zahřívají prostor a jsou stejně oblíbené jako ostatní.

Přesto je mezi nimi významný rozdíl. V tomto článku si ukážeme, co je lepší. konvektor nebo ventilátor pro vytápění domu, a blíže se podíváme na jednotlivé typy ohřívačů. Uvádíme také principy fungování a konstrukci každého z nich a seznam nejlepších výrobců zařízení podle zákazníků.

Společné oblasti: bezpečnost a základní věci

Bezpečnost. vše pro topení. Proto musíte mít vždy k dispozici automatické vypnutí v případě přehřátí a čidlo náklonu pro automatické vypnutí v případě vypnutí topení. Automatické vypnutí proti přehřátí je buď teplotní čidlo, které otevře obvod, když topné těleso dosáhne určitého maxima, nebo čidlo přehřátí na výstupu: pokud je výstup vzduchu zablokován (suší se na něm ručník, bez ohledu na zákaz), spotřebič se vypne. Další důležitou funkcí je režim proti zamrznutí, kdy topení udržuje teplotu v místnosti přibližně 5-7 stupňů Celsia. Pro člověka nestačí, ale zabraňuje zamrznutí vodovodních trubek, trubek ústředního topení (když jsou vypnuté), kanalizace, sklepa atd.п. Tato funkce není k dispozici u levných ohřívačů s ventilátorem, ale je nezbytná u konvektorů a olejových ohřívačů. Vše ostatní. typ ovládání (elektronické nebo mechanické), displej, časovač, počet sekcí (u přístrojů s olejovou filtrací), dálkové ovládání, možnost programování, přítomnost či nepřítomnost vestavěného zvlhčovače, ionizátoru nebo prachového filtru. je otázkou potřebnosti pro konkrétního uživatele a ochoty zaplatit za funkci navíc.

který, ohřívač, lepší, konvektorem, nebo

Existuje ještě jedna nuance: pokud je ohřívač vyžadován pro použití v koupelně, vaně, sklepě, kde často dochází ke kondenzaci, je lepší zvolit model s krytem odolným proti vlhkosti.

Ohřívač s vodotěsným tělesem do koupelny

Efektivita a kapacita

U každého topidla výrobce uvádí komfort a maximální plochu místnosti, pro kterou je topidlo určeno. Díky těmto parametrům snadno určíte, jaký výkon potřebujete. Ve většině případů zde bude závislost přísně lineární: bude-li výkon topného tělesa dvojnásobný, vydá za jednotku času přibližně dvojnásobek tepla.

V tomto případě nezáleží na typu ohřívače: pokud dva ohřívače spotřebují stejné množství energie, ohřívají místnost stejně (ale ne nutně za stejnou dobu)!).

Výhody konvektorů

Jak jsme již zjistili, existují různé způsoby vytápění domu (pokud máte možnost, můžete topit i dřevem v kamnech), ale nejlepší možností jsou konvektory. Proč? Jde to postupně.

 • Úspora elektrické energie. Vezmeme-li 1000wattový olejový ohřívač a konvektor o stejném výkonu, je konvektor účinnější. Ohřívač oleje nejprve ohřívá TEN, pak TEN ohřívá olej, teprve pak ohřívá olej těleso ohřívače. a tak dále a tak dále. Konvektor se automaticky zapne a vypne několikrát během jednoho cyklu (po dosažení požadované teploty).
 • Rovnoměrně ohřívají vzduch díky cirkulaci. Zatímco olej i infračervené teplo se většinou zahřívají lokálně. Účinek ohřívačů zmizí, jakmile jsou vypnuty.
 • jsou bezpečné. To je další důvod, proč je konvektor nejlepší volbou pro dům s dětmi. K topnému tělesu není žádný přístup (u ohřívačů a infračervených ventilátorů se ho lze dotknout přes mřížku), pokud zařízení spadne, nic se nestane, olej neuniká. Například francouzský výrobce konvektorů Atlantic prohlašuje, že teplota jeho zařízení nepřesahuje 45 stupňů! Velmi dobře však ohřívají vzduch. Existují však některé podrobnosti o jiných konvektorech, viz níže.
 • Silent. Žádné ventilátory ani kapající olej.
 • Mobilní. Většinu modelů lze přenášet z místnosti do místnosti a jsou vybaveny kolečky. Konvektor (samozřejmě stojící na podlaze, ne stacionární) se přemisťuje mnohem snadněji než pevné olejové topidlo. Téměř každý konvektor lze také namontovat na stěnu. Modely bývají stylové, úzké a dobře vypadají v interiéru.
 • V porovnání s modely na olej a zejména s ohřívači nevysušují vzduch a nespalují kyslík. To je velmi důležité zejména v zimě, příliš suchý vzduch zvyšuje riziko onemocnění dýchacích cest.
 • schopnost přesně udržovat nastavenou teplotu (všechny konvektory, nejen ty nejlepší).

Nevýhodou je, že konvektory nevyhřívají místnost tak rychle jako například ventilátorová topidla. V každém případě má mnoho výhod. Konvektory se tak obvykle dostanou na špičku všech hodnocení vytápění v soukromých domech.

Keramická topná tělesa

Už jsme vám řekli, že existují plynové ohřívače и elektrické ohřívače. Dnes se blíže podíváme na keramická topná tělesa. Instalují se do spotřebičů, které pracují s různými nosiči energie. Keramické domácí topení má díky konstrukci topného tělesa řadu výhod. Mohou být použity jak v rodinných domech, tak v bytech.

Keramické plynové vytápění domu

Keramický plynový ohřívač vyzařuje infračervené paprsky, ohřívá předměty, nikoli vzduch.

Keramická plynová topidla jsou ideální pro chaty, protože ne všechny obce se mohou pochlubit spolehlivou elektrickou sítí a nepřerušovaným napájením. V zimě, když je potřeba topit, se světlo někdy záměrně vypíná. Je to odůvodněno tím, že v zimě na chatě stejně nikdo není a bezdomovci toho mohou využít. Pokud máte elektřinu, je snadné si zařídit domov, bez ní je to mnohem těžší. U vlastnoručně vyrobených, obvykle hořlavých radiátorů nezvaní hosté často způsobují požáry.

Pokud v zimě několikrát vyrazíte na chatu, můžete si stacionární vytápění ve venkovském domě nemá smysl a autonomní ohřívače mohou situaci napravit. Keramické plynové ohřívače pro venkovské domy jsou napájeny z propanbutanové lahve. Může být samozřejmě připojen i k centrálnímu plynovému potrubí. Princip činnosti spočívá v ohřevu keramického výměníku tepla spalováním plynu. Existují dvě takové metody:

V obou případech se nejprve zahřívá keramická deska, která pak vyzařuje infračervené paprsky. Keramické plynové topení ohřívá trouby, nikoliv vzduch. Horká deska samozřejmě ohřívá vzduch, ale je to spíše nepřímá metoda než hlavní metoda zvyšování teploty v místnosti.

Při běžném spalování v keramickém domácím topení se propan mísí se vzduchem ve výměníku tepla. Směs hoří uvnitř desky, ale je tam otevřený plamen, jen není vidět. Při katalytickém spalování nevzniká plamen. Plyn reaguje s katalyzátorem a uvolňuje se velké množství tepla. Tím se deska zahřeje a následně vyzařuje infračervené paprsky.

READ  Jak měřit tlak plynu v kotli

Při běžném spalování může deska dosáhnout teploty až 1 000 °C. stupňů se zbarví do jasně červené barvy a vyzařuje světlo. Katalytické spalování probíhá při nižší teplotě, která nepřesahuje 600 stupňů. Tento stupeň ohřevu nestačí na rozpálení keramického ohřívače na chalupě.

Keramické elektrické kotle pro vaši domácnost

Keramické elektrické ohřívače pro venkovské domy mají tu výhodu, že teplo je rovnoměrně rozváděno po celém výměníku tepla. Topné těleso každého spotřebiče této kategorie se skládá z:

Cívka je uzavřena v keramickém plášti z křemenného písku. Vyhřívaný plášť samozřejmě vyzařuje určité množství infračerveného záření, ale hlavní způsob vytápění místnosti je konvekce. To znamená, že keramické ohřívače napájené ze sítě ohřívají vzduch. Existuje několik typů, přičemž se neliší samotné topné těleso, ale spíše způsob odvádění tepla, způsob umístění jednotky a její funkčnost. Elektrický keramický ohřívač, typy:

Správný typ hydraulického akumulátoru pro vytápění umožňuje stabilizovat teplotu v topném okruhu a výrazně prodloužit dobu mezi zapnutím kotle.

Další informace o tom, co je to radiátorová cívka a jaká je její funkce, naleznete zde.

Moderní ohřívač s ventilátorem lze ovládat dálkovým ovládáním.

Topná tělesa pracují na principu nucené konvekce. Za keramickým topným tělesem se nachází ventilátor. Tyto spotřebiče jsou dražší než keramické spirálové ohřívače pro domácnost. Recenze ukazují, že je stále lepší zaplatit vyšší cenu a stále získat řadu výhod. Silné stránky:

 • Jsou mnohem tišší;
 • Vestavěný termostat pro snímání teploty v místnosti;
 • přítomnost otočného mechanismu;
 • Existují modely s dálkovým ovládáním.

Existují dva typy modelů keramických ohřívačů s ventilátorem. První z nich jsou umístěny na podlaze, zatímco druhé jsou zavěšeny na stěně. Mimochodem, keramické nástěnné topení pro domácnost je podobné klimatizaci.

Není to tak dávno, co se objevila nová topná tělesa pro domácnost. keramické panely, které se zavěšují na zeď. Jsou vyrobeny z centimetr silného monolitického bloku se studenou přední a teplou zadní stranou. Tyto keramické elektrické ohřívače jsou zavěšeny v malé vzdálenosti od stěny. V tomto případě dochází ke konvekci a panel ohřívá stěnu krátkodobými infračervenými paprsky a následně předává teplo do místnosti. Ukazuje se, že to má dvojí účinek. Tyto keramické panely jsou poměrně těžké.

Často nejsou vybaveny žádnou řídicí jednotkou, takže je nutné připojit samostatný termostat pro topný systém. Jsou mechanické a elektronické a fungují na bázi zkrat/otevření. Teplotní čidlo vysílá údaje o teplotě v domě do řídicí jednotky, která podle nastavení zapíná nebo vypíná topení.

Montáž na kolečka nebo na stěnu.

který, ohřívač, lepší, konvektorem, nebo

Konvektory jsou také keramická nástěnná topná tělesa pro venkovské domy, ale na rozdíl od monolitických keramických panelů se skládají z pouzdra, ve kterém je ukryto topné těleso. Skříň konvektoru je navržena tak, aby cirkulace vzduchu byla co nejúčinnější, protože ve spotřebiči není ventilátor. K cirkulaci dochází přirozeně v důsledku teplotních rozdílů mezi horními a dolními vrstvami vzduchu.

Moderní keramická nástěnná topná tělesa s přírodní konvekcí mohou mít:

který, ohřívač, lepší, konvektorem, nebo

Jaké topné těleso je lepší než konvektor nebo keramické topné těleso?

Hodnocení nejlepších typů ohřívačů pro dům a byt 2021: který z nich je vhodnější pro koupelnu, nejekonomičtější, nejbezpečnější elektrické a. RIA Novosti, 20.01.2022

MOSKVA, 21. září. RIA Novosti. Hodnocení nejlepších typů ohřívačů pro domácnost a byt 2021: který z nich je vhodnější pro koupelnu, nejúspornější, bezpečné elektrické a plynové spotřebiče. v materiálu RIA Novosti.Jaká je nejlepší volbaDnes existuje mnoho modelů ohřívačů pro domácnost, které jsou vybaveny řadou dalších funkcí. Při výběru zařízení je třeba vzít v úvahu především následující parametry: Kontrolní seznam pro výběr ohřívače. Po výpočtu výkonu zařízení je důležité rozhodnout, jaký typ ohřívače chcete koupit. Na trhu jsou olejové radiátory, topná tělesa, křemenné a keramické desky, konvektory a infračervené radiátory. Každý z nich má své výhody a nevýhody.Další věcí, kterou je třeba zvážit, je velikost. Předem zvažte, kde bude topné těleso umístěno, a v případě potřeby zajistěte jeho upevnění.Všechny modely se dělí na mechanické a elektronické ovládání. Druhá varianta má obvykle flexibilnější nastavení.K dispozici jsou další funkce, jako je časovač zapnutí/vypnutí, ochrana proti vlhkosti a prachu, integrace s inteligentní domácností a další.Typ ohřívačeJurij Trifonov, PhD, autor populárně-naučného vzdělávacího projektu Engineering Knowledge, říká: „Topná tělesa se liší jak způsobem, jakým pracují, tak způsobem, jakým přeměňují jeden druh energie na jiný. Podle způsobu získávání tepelné energie je racionální rozlišovat mezi elektrickými, plynovými a spalovacími ohřívači. Zatímco zařízení na hořlavé palivo se používají především na venkově a jsou nejvhodnější pro vytápění rekreačních objektů, elektrická a plynová zařízení jsou stejně vhodná pro byt i plnohodnotný venkovský dům.“.OhřívačeTento typ ohřívače je určen k rychlému ohřevu vzduchu v místnosti. Kapacita těchto zařízení může být různá, od výkonných horkovzdušných pistolí pro hangáry až po stolní miniventilátory pro zahřívání rukou.Elektrické ohřívače s ventilátorem se skládají z topného tělesa a ventilátoru umístěného před ním. Konstrukce je často uzavřena v plastovém nebo méně často v kovovém pouzdře.Mnoho modelů umožňuje měnit výkon a teplotní režimy, má zabudovaný otočný mechanismus, elektronické ovládání pomocí dálkového ovladače.Nevýhody:KonvektoryPrincip činnosti konvektorového ohřívače se podobá tepelnému ventilátoru, ale jsou zde významné rozdíly. Teplý vzduch v této verzi zařízení prochází topným tělesem, ale není rozptylován ventilátorem, ale stoupá vzhůru gravitací a vytlačuje studený vzduch.Podobná topná tělesa mají plochý kovový kryt, dobře se zabudovávají do interiéru, jsou naprosto nehlučná. Lze je umístit na podlahu nebo zavěsit na zeď.Výrobci nabízejí modely s termostatem pro udržování optimální teploty v místnosti a s funkcí ochrany proti přehřátí v případě pádu, jakož i vodotěsné jednotky pro instalaci v koupelně. Konvektorový ohřívač se na rozdíl od spotřebičů na olej zahřeje až na 90 stupňů, aniž by se přehřál.Zvláště zajímavé jsou filmové konvektory, které lze zavěsit na zeď a skladovat srolované. Výrobce na ně často aplikuje reprodukce obrazů nebo plakátů, které zdobí interiér. Pro lokální vytápění určité části místnosti se panel obvykle umísťuje poblíž. Pokud chcete vytápět celou místnost, umístěte kanálový konvektor nad dveře nebo okno, abyste zabránili proudění studeného vzduchu dovnitř.Nevýhody konvektorů:Olejové radiátoryOlejové radiátory vypadají podobně jako obvyklé článkové baterie ústředního topení. Jako teplonosné médium se používá speciální minerální olej, který se zahřeje na bod varu. Modely bez termostatu mohou ohřívat až na 120 stupňů a nejsou vhodné do dětských pokojů.Výkon zařízení závisí na počtu sekcí, některé jsou vybaveny časovačem pro odložený start. Tento typ ohřívače je cenově výhodný, snadno se udržuje a je tichý.Negativní strany: KřemenKřemenný ohřívač obsahuje infračervený a monolitický. V obou případech se jako topné těleso používá spirála, ale v prvním případě je vyrobena z wolframu a umístěna v křemenné trubičce, zatímco v druhém případě je vyrobena z nichromu s křemenným pískem uvnitř. Významné rozdíly jsou v hmotnosti a rozměrech zařízení.Infrazářiče se liší tím, že neohřívají samotný vzduch, ale spíše předměty v místnosti, které následně odevzdávají teplo do atmosféry. Tento typ je nejvhodnější pro lokální vytápění povrchu, např. koupelny nebo pergoly, a vůbec nefunguje v místnostech s mnoha příčkami, protože infračervené paprsky se nemohou ohýbat kolem překážek.Infrazářiče se dělí na: 1. osvětlený2. nesvětelné. Ve světelném topném tělese je spirála uzavřená ve skleněné trubici, rychle a účinně ohřívá povrch, na který je nasměrována, a vydává dostatečně jasné světlo. Tato zařízení představují nebezpečí požáru a jsou škodlivá pro děti a zvířata.Nesvítící ohřívače se dělí na: První typ zahrnuje ohřev od topného tělesa a povrchu zařízení; druhý typ se skládá z fóliového topného tělesa a má nízký výkon (do 500 W).Mezi nevýhody těchto zařízení patří:MonolitickéMonolitické ohřívače se skládají z lisovaného křemenného písku s nichromovou cívkou uvnitř. Křemenný písek má vysokou tepelnou kapacitu a vydává teplo ještě dlouho po vypnutí. Tento typ ohřívačů ohřívá vzduch, stejně jako v případě konvenčního vodního ohřevu je místnost ohřívána rovnoměrně. Termostat není dodáván výrobcem a musí být zakoupen samostatně.Elektrická topná tělesa jsou všechna topná tělesa, která využívají elektřinu k ohřevu (křemenná topná tělesa, olejová topná tělesa, konvektory, ventilátorová topná tělesa atd.).Příkladem klasického elektrického ohřívače je elektrický krb. Taková zařízení jsou většinou zakoupena kvůli svému vnějšímu vzhledu a jsou zabudována do interiéru. Jejich nevýhodou je vysoká spotřeba elektrické energie. Výrobky s vysokým příkonem vyžadují zesílenou elektroinstalaci.KeramikaVyhřívací těleso těchto spotřebičů je vyrobeno z keramiky. Keramická topná tělesa jsou k dispozici jako konvektorová nebo sálavá.Konvektory ohřívají vzduch v místnosti čerpáním přes kovový výměník tepla pokrytý keramickým povrchem. Některé modely jsou vybaveny ventilátory pro nucenou konvekci a rychlý ohřev, což výrazně snižuje spotřebu elektrické energie.Sálavé ohřívače jsou infračervené ohřívače využívající keramické desky. Tento typ spotřebiče může být podlahový, nástěnný nebo stolní.Klady:Zápory:Halogenová topidla fungují podobně jako infračervená topidla. Topným prvkem je zde wolframové vlákno v plynové žárovce. Halogenová topná tělesa ohřívají povrchy, a proto je lze používat venku.Výhody:Nevýhody:Plyn Plynové ohřívače mohou jako palivo používat zemní plyn nebo LPG. Modely mohou být mobilní nebo stacionární.Plynová konvektorová topidla vyžadují komín, protože ke své činnosti potřebují kyslík. Prostor je vytápěn díky přirozené nebo nucené cirkulaci vzduchu (pokud je model vybaven ventilátorem). Zařízení jsou vybavena čidly pro udržování teploty a sledování hladiny oxidu uhličitého v místnosti.Plynové infrazářiče mají dva druhy panelů: katalytické nebo keramické. Keramické topné těleso ohřívá až na 900 stupňů a účinně vytápí velké místnosti, zatímco katalytické topné těleso ohřívá maximálně na 500 stupňů, a je proto vhodné pro menší místnosti. Katalytické jsou dobré, protože nevyužívají spalování. plyn interaguje s katalyzátorem a v důsledku chemické reakce se uvolňuje teplo.Mikrotermální ohřívačNový typ ohřívače, který rychle získává podíl na trhu. Přístroj funguje stejně jako infračervený přístroj, ale topným prvkem je niklová síťka uzavřená ve slídových deskách.Klady technologie: Zápory: Jurij Trifonov vysvětluje: „Rozsah vyzařovaných vln z mikotermického ohřívače je zvolen tak, aby co nejvíce ohříval předměty uvnitř. Po zapojení začne zařízení vyzařovat záření, které rychle proniká do okolní konstrukce, která se stává zdrojem sekundárního sálavého tepla. Pomáhá vyhřát místnost rychleji než běžný halogenový ohřívač, a to přibližně jedenapůlkrát. Toto záření však nedosahuje všude a může například způsobit, že za lůžkem vznikne ostrůvek chladu.“Plocha místnostiZahřívač, který je třeba zakoupit, závisí do značné míry na velikosti místnosti.Účinnost a kapacitaVšechna moderní topná tělesa mají účinnost blížící se 100 %, takže není dobré vybírat topné těleso podle tohoto kritéria. Důležitější je znát výstup zařízení. V technickém listu každého topného tělesa je uvedena maximální velikost místnosti, ve které je schopno udržet příjemnou teplotu. Kromě plochy je důležité vzít v úvahu několik dalších bodů: velikost a rozměryModerní ohřívače mají velmi širokou škálu: od kompaktních stolních až po zařízení impozantních rozměrů, určená k vytápění hangárů a průmyslových prostor. V případě domácích spotřebičů však kapacita nezávisí vždy na velikosti. Ohřívače stejné velikosti mohou mít různý výkon, který je uveden v certifikátu jednotky.Ovládání a indikaceOhřívače lze ovládat mechanicky nebo elektronicky.Výhodou mechanicky ovládaných zařízení je nižší cena, ale je zde i několik nevýhod: Elektronické ovládání umožňuje provádět jemná nastavení, programovat provozní režimy a nastavovat teplotu s přesností na desetiny stupně.Nevýhodou těchto ohřívačů je jasný displej, který může v noci rušit, zejména pokud je jednotka instalována v ložnici. Některé modely mají noční režim, o kterém se vyplatí informovat před nákupem.Vlastnosti a funkceModely různých cenových kategorií mohou mít různé sady funkcí. Od nejjednoduššího režimu, který se deaktivuje při zahřátí na nastavenou teplotu a znovu aktivuje při ochlazení, až po možnost naprogramovat více režimů provozu pro různé podmínky.Například topná tělesa s teplotním čidlem mohou automaticky udržovat v místnosti příjemnou teplotu, a pokud je v nich zabudována Wi-Fi nebo Bluetooth, může uživatel ovládat nastavení a zapínat a vypínat spotřebič na dálku.Hladina hlukuDokumentace každého ohřívače uvádí maximální hladinu hluku, kterou vydává. Před nákupem se vyplatí informovat se o tomto parametru, pokud jej plánujete instalovat do ložnice, dětského pokoje nebo pracovny. Nejtišší jsou infrazářiče, nejhlučnější ventilátorové ohřívače a horkovzdušné pistole. Kromě toho může vydávat zvuky i ovládací panel a vypínač.OchranaVelká většina jednotek je vybavena ochranou proti přehřátí a pádu. Jedná se o nejdůležitější funkce pro zajištění požární bezpečnosti. V koupelnách jsou topná tělesa v pouzdře odolném proti vlhkosti. V každém případě se však můžete o zařízení popálit, takže pokud máte starší osoby nebo malé děti, měli byste zvážit modely s montáží na stěnu.Typ montážeOhřívače mohou být podlahové, stolní, nástěnné, stropní nebo podhledové. Podlahové radiátory jsou vybaveny kolečky pro snadnou manipulaci (např. olejové radiátory), nástěnné a stropní radiátory mají montážní sadu.

READ  Co je lepší používat - fén nebo styler Dyson?

Jaký je rozdíl mezi konvektorem a topným tělesem?

Rozdíl mezi konvektorem a topným tělesem?

Konvektor nebo „konvektorový ohřívač“ je zařízení, které ohřívá vzduch jeho průchodem, a tím mísí ohřáté vzduchové hmoty se studenými vzduchovými hmotami přítomnými v místnosti.

Hlavní výhody konvektoru: lehkost (která umožňuje zejména snadnou montáž zařízení na stěny), relativně nízká hlučnost, rychlé vytápění místnosti, absence nebezpečných hořících prvků na tělese.

Hlavní nevýhodou konvektoru je poměrně vysoká spotřeba energie a nutnost mít zařízení trvale zapnuté, protože bez pohybu teplého vzduchu v místnosti může její teplota rychle klesat.

Stojí za zmínku, že moderní modely konvektorů jsou obvykle vybaveny termostaty, které přístroj deaktivují při dosažení optimální teploty v místnosti a znovu jej aktivují při poklesu teploty. To vám umožní ušetřit na spotřebě elektřiny.

Hlavními prvky konvektoru jsou ventilátor, komora a topné těleso. Ventilátor nasává vzduch z místnosti do komory, rychle jej ohřívá a poté jej vyfukuje zpět do místnosti. Výstupní žaluzie konvektoru obvykle směřují horký vzduch směrem dolů, aby stihl ohřát spodní část místnosti a teprve poté stoupat ke stropu (díky své větší lehkosti než vzduch přítomný v atmosféře místnosti).

Termínem „topení“, který se tradičně staví do protikladu ke konvektoru kvůli rozdílnému principu fungování, se často rozumí olejové topení. Čím je výjimečný??

Konvektor, jak jsme se zmínili výše, ohřívá vzduch tím, že ho vhání skrze. Olejové topení funguje podobně jako radiátor, to znamená, že postupně ohřívá celý objem vzduchu v místnosti. Dotyčné zařízení má ve své konstrukci nádrž s olejem. Je v něm umístěno topné těleso. Olej funguje jako teplonosné médium. Její nejdůležitější užitečná vlastnost. schopnost udržet teplo po dlouhou dobu po zahřátí. Hlavní výhody olejových ohřívačů: není nutné mít přístroj trvale zapnutý (díky tomu, že olej po zahřátí dokáže udržet svou teplotu a také teplotu okolního vzduchu), možnost umístit přístroj kdekoli v místnosti. i když pouze na povrchu podlahy.

READ  Kotel NAVIEN nedosahuje nastavené teploty

Hlavní nevýhody olejových topidel: vysoká teplota povrchu tělesa, poměrně velká hmotnost, velmi dlouhé zahřívání zařízení, vysoká spotřeba energie, nerovnoměrné ohřívání vzduchu v různých částech místnosti. Současně je třeba poznamenat, že olejová topidla vybavená ventilátory se poměrně rychle dostanou na plný výkon.

Rozdíl mezi konvektorem a topným tělesem

Hlavní rozdíl mezi konvektorem a olejovým ohřívačem spočívá v principu fungování. První ohřívá vzduch tím, že ho vhání skrz. Druhý funguje jako radiátor, který postupně ohřívá celý objem vzduchu v místnosti. Klíčový rozdíl mezi uvažovanými zařízeními předurčuje všechny ostatní. v rovnoměrnosti a intenzitě ohřevu, v konstrukci, ve vlastnostech použití.

Co je lepší. konvektor nebo olejové topení? Především lze obě zařízení označit za stejně energeticky náročná. Konvektor, který má sám o sobě značný výkon, by měl být neustále zapnutý. Olejové topení, přestože se může, jak jsme uvedli výše, na dlouhou dobu vypnout, poměrně dlouho topí, přičemž spotřebuje velmi slušné množství elektrické energie.

který, ohřívač, lepší, konvektorem, nebo

Přímotopy, topné panely, infrapanely, akumulační přímotopy. Jak to s nimi je?

Výhodou konvektoru je rychlost a rovnoměrnost ohřevu vzduchu v místnosti, bezpečnost a snadná instalace. Z hlediska ceny má však olejové topidlo výhodu: při porovnání nákladů na zařízení určená k vytápění místností o stejné ploše a vyráběná stejně známými značkami vidíte, že konvektor bude stát 1,5-2krát více.

Konvektor je technologicky výhodnější než topné těleso, ale z hlediska ceny je situace jiná. Z hlediska spotřeby energie je obtížné dát některému ze spotřebičů přednost.

Po prozkoumání rozdílů mezi konvektorem a olejovým ohřívačem si shrňme zjištění v následující tabulce.

Výhody a nevýhody infrazářičů

Chcete-li odpovědět na otázku, co si vybrat: konvektor nebo keramický panel, proveďte srovnávací charakteristiku výhod a nevýhod výrobků.

Keramická topidla mohou ušetřit až 40 % elektrické energie a vytopit místnost o rozloze 12 km2.м., Jako doplňkové vytápění. 20 m2.м. Konvektory jsou méně účinné a častěji se používají jako doplňkové vytápění. Hodnota účinnosti v obou případech závisí na principu činnosti. Panel odvádí teplo z objektu do vzduchu, zatímco konvektory odvádějí teplo cirkulací vzduchových mas.

Konvektory i panely jsou bezpečné pro lidi i domácí zvířata. To je potvrzeno příslušnými certifikáty kvality. Keramická část se zahřívá až na 85o C, takže nezpůsobí tepelné popáleniny dětem ani dospělým. Spolehlivě stíněné topné těleso zajišťuje požární bezpečnost.

keramické topné těleso je odolné, snadno se ovládá a snadno se opravuje. Panel odolává mechanickému namáhání a je trvale upevněn. Životnost konvektoru lze prodloužit pevným upevněním, snížení výkonu lze nastavit v dílně.

Panel a konvektor mají přibližně stejnou cenu. Technické vlastnosti, funkčnost, design, rozměry ovlivňují cenu.

Lze shrnout, že keramické panely můžete zvolit proto, že při stejné spotřebě energie dosahují vysoké účinnosti. Nejlepší keramické panely doporučuje společnost Wencon jako spolehlivý dodavatel topných zařízení. Keramický ohřívač Afrika. důstojný důkaz.

Pokud najdete chybu, zvýrazněte požadovaný text a stiskněte CtrlEnter, abyste o tom informovali redakci

Křemenné ohřívače značky „Thermo Quartz

Nabízíme vám řadu modelů ohřívačů Thermo Quartz vyráběných v Bělorusku.

Všechny výrobky jsou certifikované produkty vynikající kvality a funkčnosti. Uhlíko-křemenné ohřívače Thermo Quartz se vyznačují především následujícími pozitivními vlastnostmi:

 • Energetická účinnost. Akumulace tepla a jeho udržení v místnosti v režimu vytápění s následným uvolněním bez spotřeby elektrické energie.
 • Šetrnost k životnímu prostředí. Ve vařiči nejsou použity žádné toxické materiály. Všechny výrobky jsou vyrobeny z ekologické keramiky a křemene a uhlíkový ohřívač má oproti běžným spirálám mnoho výhod.
 • Pevnost a odolnost. Monolitické keramické pouzdro je odolné proti mechanickému poškození a naprosto nepodléhá stárnutí nebo tmavnutí vlivem teploty.

Koupit křemenné ohřívače „ThermoQuartz“ můžete následujícími snadnými a cenově dostupnými způsoby:

 • Volání na kontaktní číslo 7 (495) 088-93-21
 • Obraťte se přímo na autorizovaného prodejce. Moskva, Vysokovoltní průjezd, 13A;
 • navštivte www.Thermowarz. a zadat online objednávku.

Velmi spolehlivé a rychlé dodání zboží do regionů. Všechny výrobky jsou certifikovány.

Křemenná topidla značky Thermo Quartz. klíč k útulnosti a pohodlí. [hodnocení]

| Denial of responsibility | Contacts |RSS