nejlepších trub s funkcí mikrovlnné trouby pro rok 2022. Jaké parametry se používají pro výběr?

Multifunkční varné zařízení má mnoho výhod. Vestavná trouba s funkcí mikrovln umožňuje rozmrazovat, péct a křupat jídlo, aniž byste ho museli vyndávat z trouby.

Čím více kuchyňského vybavení žena v domácnosti má, tím méně času stráví vařením a tím více jídla dá na stůl pro svou rodinu.

Trouby s mikrovlnnou funkcí jsou stále oblíbenější.

Kuchyně v bytech jsou malé a je těžké do nich umístit všechny spotřebiče, které vám pomohou rychle a efektivně vařit, ohřívat jídlo a dělat další věci.

Pokud spěcháte a chcete si hned prohlédnout nejlepší nabídky různých internetových obchodů, můžete se podívat do tabulky a zkontrolovat aktuální ceny na Yandexu.Svůj nový spotřebič si můžete prohlédnout na trhu Mercantile Market kliknutím na tlačítko „zjistit cenu“ u každého modelu.

Na co si dát pozor při výběru

Zde je několik důležitých bodů, na které je třeba si dát pozor při výběru vestavné trouby s mikrovlnnou troubou.

 • Nábytek je obvykle v kuchyni již při koupi trouby. V závislosti na místě instalace se volí vestavné nebo volně stojící spotřebiče. Trouba musí být dimenzována tak, aby se vešla do prostoru trouby.
 • Dutina trouby u spotřebičů s kombinovanými funkcemi je obvykle menší než u užších spotřebičů. Milovníci pečených hus a krůt by měli zvolit větší troubu.
 • Mikrovlnné trouby jsou výkonné, často výrazně přesahují 3 kW. běžnou zatížitelnost elektrické sítě v bytě. Pro tyto spotřebiče jsou nezbytné uzemněné zásuvky.
 • Výrobce nabízí různé typy čištění. Hydrolýza a pyrolýza zahrnují rozpouštění nebo spalování tuku a následné otření všech povrchů uvnitř pece hadrem. Při katalýze se desky pravidelně vyměňují; jejich nákup vyžaduje určitou finanční částku, ale šetří čas a elektrickou energii.
 • Klíčovým prvkem je bezpečnost, zejména pokud máte v domácnosti děti. Trouba musí být vybavena zámkem dvířek a ovládacího panelu.

Výhody a nevýhody zařízení

Poté, co jsme pochopili vlastnosti fungování, je čas hovořit o pozitivních a negativních vlastnostech těchto zařízení.

Pozitiva jsou pouze dvě, ale jsou poměrně významná a často převažují nad negativy:

 • Úspora místa. jedna jednotka místo dvou uvolní spoustu místa;
 • rozšířené možnosti. je možné kombinovat tepelnou úpravu a elektromagnetické záření, což urychluje proces vaření.
 • to nestojí a je levnější koupit mikrovlnnou troubu a troubu zvlášť;
 • obtížnost instalace. kvůli zvýšenému výkonu jednotky budete muset pro vyžínač natáhnout samostatné vedení s uzemněním;
 • Potíže v případě poruchy. zůstanete bez trouby i mikrovlnné trouby
 • Omezená nabídka. výběr je omezený a hrozí, že si koupíte to, co chcete, a ne to, co máte.

Mikrovlnná funkce. princip fungování

Mikrovlnná trouba se od nemikrovlnné trouby liší pouze tím, že obsahuje další magnetron, který je zdrojem (generátorem) mikrovlnného záření.

V elektrických nebo plynových troubách ohřívá jídlo vnější teplo z plynového hořáku nebo elektrického topného tělesa. Při kombinované funkci UHF se neohřívá jídlo, ale pouze tekutina, kterou obsahuje.

READ  Jak opravit mikrovlnnou troubu doma

Vlivem ultravysokofrekvenčních vln se prudce zvyšuje rychlost molekul vody a v důsledku tření molekul prudce stoupá teplota, což vede ke zkrácení doby vaření.

Mikrovlnné záření vyzařované magnetronem proniká do hloubky maximálně 1,5-3,0 cm a silně ohřívá tuto povrchovou vrstvu.

Všechny potraviny se ohřívají díky vnitřnímu přenosu tepla. Mikrovlnná funkce se proto nejčastěji používá k ohřevu vařeného pokrmu nebo v případě, kdy je nutné rozmrazit polotovary.

kuchyně, troubou, mikrovlnnou

Režimy provozu

Většině potřeb postačí čtyři režimy trouby: standardní (pod a nad), grilování s ventilátorem, jednoduché grilování a konvekce.

Dnes můžete najít různé kombinace režimů. Moderní modely mají od 4 do 25 nebo i více.

 • Gril může být kovový nebo infračervený. Ten používá jako topné těleso halogenovou žárovku.
 • Vzduchový gril je kombinací konvekčního a grilovacího režimu. Velmi užitečným turbo grilem je kombinace infračerveného záření a ventilátoru. Kůrka tak není na povrchu, ale všude kolem jídla.
 • Dalším důležitým režimem je konvekce. Umožňuje rovnoměrné propečení všech potravin. Tato funkce také zkracuje dobu vaření.
 • Rozmrazování. Rozmrazovat můžete v mikrovlnné troubě nebo pomocí ventilátoru. Ve druhém případě je varná komora naplněna vzduchem o pokojové teplotě. Tím se potraviny rozmrazí rovnoměrně ze všech stran.

A pokud jste příznivci zdravé výživy, vyberte si spotřebič s funkcí vaření v páře. Lze ji realizovat dvěma způsoby.

 • Spotřebič má vyjímatelnou nádržku na vodu. Voda se nalije do nádoby. Na displeji se zvolí funkce páry, poté voda proudí do generátoru. Okamžitě přemění vodu na páru.
 • Druhá možnost umožňuje jednoduše nalít vodu do speciálně navržené žáruvzdorné nádoby. Dodává se se spotřebičem. Nádobu s vodou vložte do dutiny trouby. Voda je ohřívána vysokou teplotou. Pokrm se na něj položí, a tím se uvaří.

Vestavná trouba s mikrovlnnou funkcí: tipy pro spotřebitele

Rozhodujícím rozdílem mezi běžnou a mikrovlnnou troubou je vestavěný magnetron, který generuje mikrovlnné záření. Na rozdíl od klasického ohřevu mikrovlny ohřívají molekuly vody v potravinách, a proto jsou při ohřevu potravin velmi účinné. Použití mikrovln navíc umožňuje rychlejší rozmrazování potravin.

Na co se tedy při koupi mikrovlnné trouby zaměřit jako na první?

 • rozměry. jak bylo uvedeno výše, tyto spotřebiče jsou obecně menší než běžné trouby. Trouba je silným zdrojem tepla, takže se může stát, že se lepicí vrstva v nábytku při zahřátí začne porušovat nebo se plastový povlak může odlupovat. Nezapomeňte, že vestavba neznamená, že trouba musí těsně přiléhat, mezi stěnami trouby a nábytkem by měla zůstat mezera alespoň 5 mm

Maximální velikost pokrmu ovlivňují také rozměry mikrovlnné trouby. Pokud máte rádi krůtí pečeni, určitě to zvažte

Chutná krůtí rolka v rajčatové omáčce

Rady od! Při výběru místa pro umístění trouby se ujistěte, že k místu instalace vede samostatný, výkonný (alespoň 5 kW) elektrický kabel. Některé modely umožňují připojení přímo do sítě bez zásuvky. čím méně kontaktů, tím bezpečnější připojení. A vždy uzemněné!

 • napájení. čím více, tím rychleji se jídlo přirozeně uvaří. Záleží nejen na výkonu, ale také na nastavitelnosti, přesnosti nastavení teploty a teplotním kroku
kuchyně, troubou, mikrovlnnou

Různé recepty na smažení zeleniny umožňují její přípravu v troubě nebo v mikrovlnné troubě

Některé trouby mají také speciální funkci popcorn

READ  Sterilizace kojeneckých lahví v mikrovlnné troubě

Japonská grilovaná vepřová plec. Při přípravě masa v mikrovlnné troubě dávejte přednost masu s velkým množstvím tuku, aby nebylo příliš suché a tuhé

 • typ čištění. tři nejběžnější typy. První je ruční, kde se vše musí dělat s houbou a čisticími prostředky. Druhý způsob je pyrolytický, při kterém se teplota uvnitř trouby zvýší na 500 stupňů, v důsledku čehož se zbytky tuku a jídla spálí (odpaří) a zůstane jen popel, který se setře. Třetí je katalytická, při níž se na speciálních deskách hromadí tuk a trouba se čistí výměnou desek

Výrobci trub obvykle nabízejí řadu trub ve stejném designu

 • konvekce. Ventilátory cirkulují horký vzduch kolem trouby. Umožňuje přípravu křupavého pečiva

Tip! Při koupi mikrovlnné trouby si nezapomeňte koupit také speciální nádobu (keramickou nebo skleněnou), která je kompatibilní s režimy trouby i mikrovlnné trouby. Je důležité, aby v režimu mikrovlnné trouby nezůstaly uvnitř tácy, kovové stojany nebo nádobí.

Dotykové ovládání bez mechanických částí se nejsnadněji čistí

Vestavné spotřebiče vypadají nejlépe v moderních, minimalistických kuchyních. Je také nejjednodušší udržovat ji denně v čistotě

Přečtěte si více o tom, jak vybrat troubu

Jak je správně umístit?

Četné nápady a návrhy vestavěných kuchyní mají skutečně jeden cíl: uspořádat spotřebiče tak, aby nejen vypadaly stylově, ale aby také vyhovovaly potřebám všech členů domácnosti. Klasickému interiéru by například slušel pouze bílý odstín. Na levé straně rohové jednotky je varná deska.

Protože se používá bez trouby a pracovní deska je v tmavých barvách, varný prostor je prakticky neviditelný, což jen zlepšuje vzhled jednotky. Pod varnou deskou jsou obvyklé úložné skříňky.

Na druhé stěně je druhý kus nábytku s integrovanou chladničkou, troubou a mikrovlnnou troubou. Chladnička je schovaná za sněhově bílými dvířky, zatímco ostatní spotřebiče se pyšní černými povrchy, které vypadají docela organicky.

V jiném případě je varná deska integrována do kuchyňského ostrůvku. V této kuchyni je trouba oddělená, a proto jsou pod pracovní deskou velké úložné zásuvky. Součástí spotřebičů je vestavná chladnička, zatímco zbytek řady je zvýrazněn černými skleněnými dvířky.

Podívejte se na toto video a zjistěte, jak správně naplánovat kuchyň a jak vybrat správné umístění spotřebičů.

Mini trouba Gemlux GL-OR-1320MN

Elektrická trouba GEMLUX GL-OR-1320MN v kompaktním těle jako trouba s mikrovlnnou funkcí. Díky vnitřnímu objemu až 20 litrů v ní můžete vařit menší jídla. Vhodné pro rodiny se třemi a méně osobami. S příkonem 1300 W je tato trouba plnohodnotnou náhradou trouby, která vám umožní připravovat nejrůznější pokrmy. GEMLUX GL-OR-1320MN má robustní ocelový plášť a elektromechanické ovládání. Můžete ovládat provozní režimy trouby, nastavit časovač a upravit teplotu podle svých potřeb. Obsahuje otočné knoflíky na pravé straně přední strany. Pomocí vestavěného časovače lze troubu nastavit na 60 minut nebo méně: na konci doby pečení zazní zvukový signál. Model podporuje šest provozních režimů, včetně konvekce a grilu, což vám umožní experimentovat s vařením.

Výhody:

 • Vnitřní objem 20 litrů
 • Příkon 1300 wattů
 • S robustním ocelovým pláštěm
 • Elektromechanické ovládání
 • Vestavěný časovač
 • Zvukový alarm
 • Šest funkčních režimů
 • Konvekce
 • Gril

Spotřebiče mohou být „skryté“ nebo fungovat jako Accent?

Existují tři strategie. a) schovat spotřebiče za řadu čelních skříněk. b) nechat je zmizet pomocí barvy. c) koupit odvážné spotřebiče s vlastním designem, které udávají styl místnosti.

READ  Mikrovlnný transformátor pro bodové svařování

Strategie zvolená pro tuto kuchyni spočívá ve „skrytí“ spotřebičů. mikrovlnná trouba a trouba v kovové barvě téměř mizí v minimalistických kuchyňských čelech. Integrovaný odsavač par je nenápadný.

Rozhodněte se, zda chcete svůj domov zařídit v loftovém, skandinávském, minimalistickém, klasickém nebo retro stylu. Lepší je, když je celá rekonstrukce v souladu. a kuchyň není v rozporu se zbytkem bytu. Sestavte si seznam všech spotřebičů, které chcete, a prostudujte si modely na webových stránkách výrobců.

Část spotřebičů (jednu nebo dvě, maximálně tři položky) lze zvýraznit. Spotřebiče, které se vám opravdu líbí a na které se rádi díváte, jako je profesionální kávovar s brutální estetikou, modrá lednice Smeg nebo trouba Lex s výrazně retro designem.

Technologie (odsavač par, varná deska, kávovar) je grafickým akcentem. Tento pocit podporuje průhledná rohová vložka v horní řadě, dřez s baterií, úchytky.

Ostatní spotřebiče by měly být schovány za čelními stěnami (to platí zejména v případě, že máte kuchyň integrovanou s obývacím pokojem a nechcete prostor přetěžovat), nebo byste měli zvolit ty designově nenápadnější.

Pokud se rozhodnete pro spotřebiče s akcentem. jsou dražší a z hlediska stylu kuchyně spíše na obtíž. a hůře se s nimi „kombinuje“, protože je obzvláště složité je sladit se sousedy. Ale tím, že si pořídíte opravdu působivou troubu a digestoř, můžete zbytek kuchyně vyzdobit v diskrétnějším tónu a ušetřit peníze, ale celá místnost nebude vypadat „šedě“, ale spíše velmi stylově.

Pokud si je pořídíte jako akcentní spotřebiče. jsou dražší a z hlediska stylu kuchyně spíše na obtíž. a hůře se s nimi „týmově“ kombinuje: obzvláště složité je sladit je se sousedy. Pořízením opravdu působivé trouby a odsavače par lze zbytek kuchyně zařídit v konzervativnějším stylu, aby nepůsobil fádně.

Vestavné mikrovlnné trouby

Při objednávání kuchyní je třeba předem zajistit výklenky pro vestavné spotřebiče. Pokud je vaše mikrovlnná trouba trochu rozměrná, můžete si krabičku vyrobit sami a pak ji natřít barvou, která vám vyhovuje.

kuchyně, troubou, mikrovlnnou

Takový provizorní spotřebič můžete namontovat pod vysoké skříňky, umístit ho na pracovní desku nebo postavit samostatnou policovou jednotku pro uložení jiných předmětů.

Pokud je ve vaší kuchyni možnost zabudovat mikrovlnnou troubu do horní skříňky jednoduchým vyjmutím dvířek, je to ideální řešení. Nebo je můžete skrýt za fasádu kuchyňské linky.

Vestavné spotřebiče lze umístit pod pracovní desku v pracovní části nebo na ostrůvek.

kuchyně, troubou, mikrovlnnou

V poslední době se také stalo módou umístit mikrovlnnou troubu do stejného sloupce jako troubu. Někteří výrobci vyrábějí předmontovaný nábytek pro vestavné spotřebiče ve standardních velikostech.

U klasických kuchyní není běžné, aby se honosily moderními spotřebiči. Proto je v takových interiérech mikrovlnná trouba spolu s dalšími spotřebiči ukryta v kuchyňské skříňce.

Existuje ještě jeden neobvyklý, ale poměrně praktický typ mikrovlnné trouby, která je zabudovaná do zásuvek. Jsou dražší, ale vynahrazují to snadným používáním a umístěním.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS