nejlepší svislé pračky hodnocené pro rok 2021

Vertikální pračky se od praček s předním plněním liší specifickou polohou dvířek. Zde je umístěn na horní stěně, což usnadňuje vyjmutí prádla. Často jsou tyto jednotky o něco nižší než jejich protějšky se systémem předního plnění a jejich buben, menší. Spotřebič tak můžete umístit i do nejmenších prostor.

levné, automatické, pračky, vertikálním, plněním

Vertikální modely navíc nabízejí řadu výhod:

 • Jsou považovány za spolehlivější, zřídka selhávají díky lepšímu rozložení odstředivé síly.
 • Zvládne mírné přetížení.
 • Pohodlné plnění, není třeba se ohýbat.
 • Lze zpětně načíst během provozu.
 • Ergonomické uspořádání ovládacího panelu.

Při plánování místa instalace je však třeba mít na paměti, že tyto spotřebiče již nelze kvůli jejich speciální konstrukci zabudovat do kuchyňské linky.

Pračky se svislou náplní se obvykle dělí do následujících kategorií:

Dnes budeme hovořit o automatických produktech. Při jejich výběru byste měli věnovat pozornost:

 • Pověst značky.
 • Kapacita bubnu.
 • Kvalita použitých materiálů.
 • Rychlost otáčení.
 • Úroveň spotřeby energie.
 • Dostupnost požadovaných možností.

Představujeme žebříček praček se svislým plněním pro rok 2021. 12 nejlepších modelů, které vybrali naši odborníci na základě uživatelských recenzí a hodnocení.

Hodnocení (2021) Ceny, ₽ Země
Nejlepší cenově dostupné pračky s vertikálním plněním
1. Midea MWT 60101 Essential od 20 000₽ Čína
2. Hotpoint-Ariston WMTF 501 L od 21000₽ Slovensko
3. Candy CST G260L/1 od 21000₽ Čína
4. Indesit BTW A5851 od 23 000₽ Slovensko
Nejlepší vertikálně plněné pračky za střední cenu
1. Electrolux EWT 0862 IFW od 27 000₽ Polsko
2. Weissgauff WM 40275 TD od 28 000₽ Čína
3. Zanussi ZWY 51024 CI od 26500₽ Polsko
4. Hotpoint-Ariston WMTL 601 L CIS od 28 000₽ Slovensko
Nejlepší vertikálně plněné pračky Premium
1. AEG LTX6GR261 od 70000₽ Polsko
2. Electrolux EW8T3R562 od 58000₽ Polsko
3. Zanussi ZWQ 61226 CI od 42 000₽ Polsko
4. Haier RTXSG584TMHR od 43000₽ Čína

Žebříček stojanových praček 2020-2021

Vaše koupelna je pro pračku příliš malá? Vašim starším rodičům se bude špatně ohýbat a nakládat přes přední poklop? Obavy z netěsnosti předního poklopu, když jste mimo domov? Pokud ano, naše svislé pračky jsou přesně to, co potřebujete. Poklop svislé pračky se otevírá směrem nahoru, nemusíte se při vkládání prádla ohýbat, robustní tělo je odolné proti úniku vody a šířka těla nepřesahuje 40 cm, což vám umožní umístit pracího pomocníka kamkoli v bytě. Většina stojanových praček je prostorná a odolná. Naše hodnocení svislé pračky 2020 zahrnuje nejlepší modely podle recenzí zákazníků.

Typy svislých praček

Na rozdíl od „protějšků“ s průhledným poklopem, jejichž četné odrůdy zaplňují trh domácích spotřebičů, je vertikálních modelů podstatně méně. Jsou stejně účinné jako stroje s předním plněním.

Mezi vertikálními variantami si můžete vybrat z několika modelů:

Samozřejmě, že modely s pokročilými funkcemi vás budou stát pěkný peníz, protože výroba „vertikál“ je obecně velmi nákladný proces a při minimálních nákladech nejjednodušší svislá pračka výrazně překonává horizontální. od 17 000 a výše.

Jak vybrat pračku | Nákupní rádce

Výběr vertikální pračky: Na co si dát pozor

Nejprve je třeba změřit budoucí umístění stroje a šířku dveří. Nezapomeňte přidat až 10-15 centimetrů rezervy. Musíte si dávat pozor na vodovodní trubky, které mohou „ukrást“ několik důležitých centimetrů z vašeho stroje. Při výběru svislé pračky si také musíte uvědomit, že ji nelze použít jako odkládací plochu a designové výstřelky se na tento typ pračky nevztahují.

Jednoduchý design nebo více však nemůže pokrýt všechny užitečné funkce, které vám může svislá pračka poskytnout.

Kritéria pro výběr „pračky“ jsou univerzální pro všechny typy praček. Rozlišuje se celkem 5 základních parametrů:

 • Objem (hloubka) mycí nádrže. Rozlišují se nádrže velmi úzké (35 cm), úzké (35 až 45 cm), standardní (45 až 55 cm) a hluboké (55 cm). Standardní a hluboké nádrže jsou nejběžnější u vertikálních strojů.
 • Třída odstřeďování (procento zbytkové vlhkosti po praní). Označují se latinskými písmeny v sestupném pořadí od A (maximum) po G (minimum).
 • Třída spotřeby elektřiny. Označuje se latinským písmenem A, za kterým následuje “ „. Čím vyšší hodnota (více plusů), tím je spotřebič úspornější. Například A = 1 kWh, A = 0,5. 0,6 kWh.
 • Třída praní. účinnost praní. V pokynech je uvedeno latinské písmeno od A (nejúčinnější) po G (nejméně účinné).
 • Rychlost otáčení. Za nejlepší průměrnou rychlost se považuje 1000 otáček za minutu. Otáčky slabších strojů se pohybují od 800 ot/min výše, silnějších průmyslových strojů až do 1600 ot/min.

Pokud hledáte ideální poměr ceny a kvality, měli byste se poohlédnout po následujících možnostech

 • Odpočítávání času do konce praní;
 • Ruční nastavení režimu oplachování;
 • regulace teploty;
 • Odložený start a maximální doba zpoždění (u některých modelů až 7 dní)

Díky těmto možnostem, velké kapacitě nádrže a pozitivním ohlasům si můžete bez obav vybrat model, který se vám líbí.

Ceny praček s vertikálním plněním

Abyste se postarali o čistý šatník a stali se spolehlivým pomocníkem v domácnosti, je svislá pračka to pravé. Vhodně se vejde do prostoru určeného pro jednotku a zajistí kvalitní mytí. Protože hledání správného modelu pro vaše potřeby může být časově náročné, je mnohem jednodušší vybrat si ze specializovaného katalogu pro dovoz a zakoupit jej ve správném internetovém obchodě.

Parametry produktové řady

Snadné plnění, úsporný provoz, flexibilní programy a využití nejmodernějších technologií praní. to vše a další zajímavé inovace najdete v naší řadě svislých praček. Mají různé parametry:

 • Vestavné nebo volně stojící;
 • objem nákladu. 1. 8 kg prádla;
 • typ ovládání. mechanické a elektronické;
 • šířka. 34. 80 cm
 • hloubka. 330. 660 mm;
 • výška. 44. 93 cm;
 • energetická účinnost. А. А30%;
 • rychlost otáčení. 680. 1350 otáček za minutu.;
 • odložený start. 3. 24 hodin;
 • zobrazení;
 • funkce dětské pojistky.
READ  Při zapnutí pračky se vyfoukne korek

V nabídce naleznete pračku se svislou náplní a horním poklopem o šířce až 21,5 cm, který výrazně usnadňuje vkládání a vyjímání prádla.

Nechcete věšet prádlo. hledejte možnosti pračky se sušičkou.

vertikální pračka je vybavena typickými automatickými programy pro praní džínů, vlny, jemných tkanin a svrchních oděvů. Má také automatické polohování a blokování bubnu, super máchání a možnost rychlého praní. Většina modelů je vybavena ochranou proti úniku a kontrolou pěny.

Pračky s vertikálním plněním jsou k dispozici od většiny oblíbených značek. Bosch, WHIRLPOOL, ELECTROLUX, ZANUSSI, INDESIT. Mějte na paměti, že čím vyšší je třída praní a energetická účinnost, tím dražší je pračka. Cenu ovlivňuje také název značky.

Webové stránky Aport pro srovnání cen vám pomohou najít nejvhodnější model domácích spotřebičů.

Výhody vertikálních praček

Zřejmou výhodou vertikální pračky ve srovnání s modelem s předním plněním je to, že maximálně využívá zbytečný prostor. V koupelně není třeba „nechávat“ místo pro otevírací boční dveře, takže uspořádání tohoto typu spotřebiče je kompaktní.

Rozhodujícím faktorem při výběru modelu s předním plněním je pro mnohé možnost vyprat více prádla najednou než u většiny praček s předním plněním. Nejlepší ze všeho je, že se snadno nakládají a vykládají, aniž byste se museli ohýbat. Při použití plastové nebo karbonové nádrže jsou hluk a vibrace minimální. Robustní konstrukce vertikálních modelů s nádrží, bubnem a dvěma ložisky zajišťuje dlouhou životnost.

Vertikály mají úzkou šířku. Standardní rozměr je 40 cm, takže je to dobrá volba pro úzké vany nebo kuchyně. Ovládací panel je obvykle umístěn na boku spotřebiče. Kromě výše uvedených funkcí uživatelé vyzdvihují řadu výhod produktu:

 • Kompaktní velikost. jedním z hlavních faktorů, které je třeba při koupi takového modelu zvážit.
 • plná kapacita. Ačkoli jsou všechny spotřebiče kompaktní, jsou vybaveny velkým bubnem.
 • Možnost přidávat oblečení během pracího cyklu. protože dvířka jsou umístěna nahoře, lze je během praní otevřít.

Všechny stroje se dělí na několik typů podle způsobu obsluhy. V současnosti jsou nejoblíbenější ty s elektronickým programem, který vyžaduje, aby uživatel zvolil režim. Mechanické výrobky jsou postupně vyřazovány. Chcete-li je používat, musíte sami zvolit teplotu, spustit a zastavit fáze praní. Kombinované výrobky jsou výhodnější, protože kombinují funkce obou mechanismů, ale zůstávají levnější.

Další důležitý faktor. kapacita. Typická náplň prádla o hmotnosti 4 až 7 kg. Pro malou rodinu by to měl být dostatečný čas. Před zakoupením spotřebiče je nutné zvolit třídu odstřeďování a režim úspory energie. Tyto parametry jsou zodpovědné za účinnost a hospodárnost. Nejvyšší třída je „A“, ale některé značky začaly vyrábět spotřebiče s třídou „A“, „A“ a „A“.

Moderní zařízení jsou vybavena velkým množstvím bezpečnostních funkcí. V technickém listu jsou obvykle uvedeny nejdůležitější z nich. Tyto typy ochrany má zpravidla většina produktů:

 • Proti únikům. zabraňuje snížení tlaku v jednotce. Senzory na hadicích a podlaze reagují na vniknutí kapaliny a začnou ji odčerpávat.
 • Proti dětem. Tlačítko zámku na ovládacím panelu zastaví provoz spotřebiče za všech okolností.
 • Proti přepětí. Zastaví přívod elektřiny, pokud se vyskytne problém se síťovým napětím.

Některé pokročilé modely jsou vybaveny autodiagnostickou funkcí. Tato užitečná funkce umožní zjistit příčinu poruchy bez nutnosti volat technika.

Pračky se svislou náplní

Pračky se svislou náplní Co naši předkové vynalezli, aby si usnadnili praní. Od nepaměti se k praní používaly ty nejnepravděpodobnější pomůcky, jako jsou oblázky; v poslední době byly vynalezeny mycí desky. Námořníci prali prádlo úplně jinak než na břehu. přivázali ho na dlouhé lano a spustili do vody, zpěněná voda zpod kýlu ho vyčistila. Vynalezli pračky v podobě dřevěných sudů, které se otáčely ručně a do kterých se vkládaly kameny, aby se zvýšila třecí síla, a tím se usnadnila práce. Pak přišla doba, kdy se dalo prát stisknutím několika tlačítek. Díky automatickým pračkám si nemusíte namočit ruce. Prádlo je vyprané a odstředěné téměř do sucha, někdy bez nutnosti následného žehlení. Jakou pračku vybrat?? Jsme zvyklí vídat spíše pračky s předním plněním, ale existují i pračky s vertikálním plněním, které byly v nedávné minulosti známé. Výběr vertikálního plnicího zařízení závisí na tom, kde a jak má být pračka instalována. Výhodou pračky s vertikálním plněním je, že zabírá méně místa, protože má výhodnější prostorově úsporný design. Jsou dostatečně hluboké a mají dostatečně velký buben pro praní 3 až 5 až 6 kg suchého prádla na jednu dávku, ale jsou široké asi 40 cm. Pro malou koupelnu je to neocenitelná výhoda. Náš návrh Náš internetový obchod nabízí výběr stojanových praček výrobců WHIRLPOOL, Bosch, ELECTROLUX, INDESIT a ZANUSSI, které mají malé rozměry, ale jsou určeny pro praní 3 až 5,5 kg suchého prádla a 5,6 až 7 kg prádla. Máme skladem automatické a poloautomatické pračky. Volba objemu bubnu závisí na množství prádla, které hodláte prát najednou; na výběr jsou také automatické nebo poloautomatické pračky, samozřejmě automatické pračky udělají všechnu práci za vás. Naše automatické pračky mají na výběr z mnoha funkcí, které vyhovují vašim potřebám:.počet otáček za minutu;.počet programů;.Specifické programy, které jsou k dispozici;.Energetická třída. Koupí pračky s vertikálním plněním nejen ušetříte místo, ale také se zbavíte hrozby „zaplavení“, pokud se pračka při praní náhle zkazí.

READ  Jak vyměnit řemen v pračce Samsung

Vertikální výrobky mají malou šířku;. šířka pračky je omezená. Standardní délka je 40 cm, takže takový nákup by byl skvělou volbou pro instalaci do úzkých koupelen nebo kuchyní. Ovládací panel je obvykle na horní straně. Kromě výše uvedených funkcí uživatelé vyzdvihují řadu výhod produktu:

 • Kompaktní. jedním z hlavních faktorů, které je třeba při koupi takového modelu zvážit.
 • Absolutní kapacita. Navzdory kompaktním rozměrům jsou všechny spotřebiče vybaveny prostorným bubnem.
 • Možnost přidání prádla během praní. Protože jsou dvířka nahoře, lze je během mytí otevřít.

Všechny jednotky se dělí na několik typů podle způsobu provozu. Naše nejoblíbenější pračky jsou dnes ty, které jsou vybaveny elektronickým přepínačem, který vyžaduje, aby uživatel zvolil prací program. Mechanické výrobky jsou postupně vyřazovány. Chcete-li je používat, musíte sami zvolit teplotu a spustit a zastavit prací cyklus. Kombinované výrobky jsou výhodnější, protože kombinují funkce obou mechanismů, ale zůstávají levnější.

Další důležitý faktor. Kapacita. Standardní nosnost výrobků se pohybuje mezi 4 a 7 kg. Dost pro malou rodinu. Před nákupem výrobku je vždy třeba zvolit třídu otáčení a energetickou účinnost. Ty jsou zodpovědné za efektivitu a hospodárnost. Nejvyšší hodnocení je „A“, ale některé značky začaly vyrábět spotřebiče s třídou „A“, „A“ a „A“.

Tyto moderní spotřebiče jsou vybaveny řadou bezpečnostních prvků. V datovém listu jsou obvykle předepsány hlavní z nich. Tyto typy ochrany má zpravidla většina produktů:

 • Proti únikům. Zabraňuje prasknutí spotřebiče. Senzory na hadicích a základně reagují na vniknutí kapaliny a začnou ji odčerpávat.
 • dětská pojistka. Přítomnost tlačítka zámku zcela zastaví provoz ústředny.
 • Proti přepětí. Zastaví přívod elektřiny, pokud se vyskytne problém se síťovým napětím.

Některé pokročilé modely jsou vybaveny funkcí „autodiagnostiky“. Tato užitečná funkce umožní zjistit příčinu poruchy bez nutnosti volat údržbáře.

Pračky se svislým plněním

Pračky se svislou náplní Co dokázali naši předkové vynalézt nejen proto, aby usnadnili praní. Od nepaměti byly k mytí přizpůsobeny ty nejneuvěřitelnější pomůcky, jako jsou kameny z pobřežních oblázků; v novější době byly vynalezeny mycí desky. Námořníci prali prádlo úplně jinak než na břehu. přivázali ho na dlouhé lano a spustili do vody, zpěněná voda zpod kýlu ho vyčistila. Vynalezli pračky v podobě dřevěného sudu, který se otáčel ručně a dovnitř se vkládaly kameny pro zvýšení třecí síly, což usnadňovalo práci. Konečně nastala doba, kdy můžete prát stisknutím několika tlačítek. Díky automatickým pračkám si ani nemusíte namočit ruce. Prádlo se však dobře načítá, je téměř suché a někdy není třeba ho následně žehlit. Jakou pračku vybrat? Jsme zvyklí vídat spíše pračky s předním plněním, ale existují i pračky s vertikálním plněním, které se v nedávné minulosti objevily. Výběr pračky závisí na tom, kde a jak ji hodláte instalovat. Výhodou vertikálně plněné pračky je, že zabírá méně místa, protože má prostorově úspornější konstrukci. Tyto pračky jsou dostatečně hluboké a mají dostatečnou kapacitu bubnu pro praní 3 až 5 až 6 kg suchého prádla na jednu náplň, ale mají šířku asi 40 cm. Pro menší koupelnu je to neocenitelná výhoda. Náš internetový obchod nabízí výběr z představených modelů praček s vertikálním plněním od výrobců WHIRLPOOL, Bosch, ELECTROLUX, INDESIT a ZANUSSI, které mají malé rozměry, ale jsou určeny pro praní 3 až 5,5 kg suchého prádla a 5,6 až 7 kg prádla. Máme automatické a poloautomatické pračky. Volba objemu bubnu závisí na množství prádla, které hodláte vyprat najednou, automatický nebo poloautomatický také zvolte podle vlastních preferencí, automatické pračky samozřejmě udělají všechnu práci za vás. A zde je možnost volby takových parametrů, jako jsou:.Počet otáček za minutu;.počet programů;.zda máte konkrétní programy;.třída energetické účinnosti. Koupí pračky s vertikálním plněním ušetříte nejen místo, ale zbavíte se i hrozby „potopy“, pokud by se pračka při praní náhle zkazila.

Kde se automatická pračka se svislou náplní spustí??

Obecné vlastnosti:

Návrh. Obdélníkové strohé tvary a žádné designové výstřelky; jednoduchost v celém rozsahu. Takto by se dal popsat „vzhled“ automatické pračky s vertikální náplní. Stroj nemá poklop a ovládací panel je přesunut na horní část stroje, kde je víko, které umožňuje přístup k bubnu. Ty jsou obvykle šedé nebo bílé.

Načítání. Vkládání prádla do svislé pračky je poměrně jednoduché. Horní kryt se otevře a na mechanické západce se objeví zavřený buben. Po otevření této západky se klapky bubnu rozpojí a buben se otevře. Naplňte buben prádlem a znovu jej uzavřete.

Praní. Po vložení špinavého prádla byste měli do pračky přidat domácí chemikálie: prášek, kondicionér atd. Pračky s vertikální náplní, jejichž ceny jsou pro ukrajinské spotřebitele poměrně přijatelné, mají pro tento účel speciální přihrádky. Obvykle se nachází na vnitřní straně víka. Nyní zvolte optimální mycí program a spusťte dávkovač.

Pračky jsou cenově dostupné

Nepostradatelný pomocník každé hospodyňky. Pračky usnadnily ženám práci v domácnosti a uvolnily jim čas na jiné úkoly. Proto každá žena přistupuje k výběru tohoto domácího spotřebiče velmi pečlivě, zejména proto, že trh oplývá různými modely a provedeními.

K dispozici je také ultrazvukový přístroj, ale ten lze jen stěží nazvat plnohodnotnou pračkou, celý proces se omezuje na namáčení prádla.

Hlavní výhodou a rozdílem mezi automatickými a poloautomatickými stroji je přítomnost softwaru. Některé pračky perou podle přednastaveného programu, jiné odhadují teplotu a množství vody, dostupnost prášku, výkon odstřeďování. Proces praní od začátku do konce je pod kontrolou samotné pračky. Cena těchto zařízení je podstatně vyšší než u jiných typů praček.

READ  Vyprání péřové bundy v pračce

Poloautomat dnes používá málokdo. Princip fungování: lopatky, které otáčejí hřídelí, míchají prádlo. Dnešní výrobci vyrábějí ergonomičtější, robustnější a všestrannější poloautomaty.

Pračky se dělí na dva typy podle možnosti plnění:

Pračky s předním plněním jsou oblíbenější, dvířka pro vkládání prádla jsou umístěna na boku. Vertikální pračka musí vkládat prádlo přes horní kryt. Jedinou výhodou tohoto typu je, že špinavé věci lze dopodokladit v pračce při praní, s přední pračkou takovou práci neuděláte. Je jednodušší koupit si jeden nebo druhý na základě vlastních zkušeností a přání.

Katalog Aport představuje různé modely praček, jejich vlastnosti a ceny. Po prozkoumání pomocí našeho katalogu bude snazší vybrat si ze široké nabídky, kterou nabízí online obchody Moskva.

Pračky

V katalozích společnosti Top Computer najdete širokou nabídku volně stojících i vestavných praček v různých cenových segmentech, takže nebudete mít problém vybrat si model, který splní všechny vaše požadavky. Řada praček se liší několika způsoby. velikostí, barvou, typem náplně, ale moderní design a vysoká funkčnost zůstávají stejné.

Jak vybrat správnou pračku?

Nejprve je třeba určit velikost a prostor stroje. Pokud ji plánujete instalovat v koupelně, hledejte užší modely. Změřte výšku a šířku vybraného prostoru. Byla by škoda, kdyby se do ní zakoupené spotřebiče nevešly.

Většina praček má podobnou výšku. A jsou vysoké asi 81-85 cm. Kompaktní modely jsou menší a nižší. obvykle nepřesahují výšku 65-70 cm. Také je třeba předem vědět, jak chcete, aby spotřebič zapadl do kuchyně nebo koupelny. Pokud plánujete instalaci samostatné koupelny nebo chcete vestavný spotřebič, zvažte užší modely.

Kapacita náplně plné a úzké pračky se liší a závisí na hloubce. Úzká pračka pojme přibližně tři až pět kilogramů prádla, plnohodnotná šest až deset kilogramů, vše závisí na konkrétním modelu.

Na trhu jsou k dispozici různé modely s vertikálním a horizontálním zatížením. Pračky s horizontálním plněním jsou obvyklejší a rozšířenější, ale pokud jde o úsporu místa při jejich používání, je vhodnější vertikální verze. Nad pračkou musíte mít také dostatek prostoru pro otevření víka a vložení prádla. Díky vertikálnímu nakládání se také nemusíte ohýbat. což je užitečné pro starší osoby.

Integrální pračky jsou určeny výhradně pro horizontální plnění a navíc mají speciální nožičky pro nastavení pračky do požadované výšky. Při výběru vestavného stroje není mnoho možností. Nejlepší volbou je vestavný spotřebič se zabudovaným bezpečnostním zařízením proti vylití vody, které v případě poruchy zabrání poškození nábytku a podlahy vodou. Ovládání a programy praní

Jednoduché a levné modely obvykle nemají displej a velký výběr programů, stejně jako sušení a další možnosti. Za prvé se stroj snadno ovládá a je vybaven jen tím nejnutnějším. Na druhou stranu. Vědět, který program je nejlepší pro jemné prádlo nebo péřové bundy, je složité. ale nechcete si přece zničit oblečení.

Pokud o funkcích své pračky příliš nepřemýšlíte a přesně víte, které programy můžete a které nemůžete používat. Přemýšlejte, zda má smysl přeplácet za chytrou technologii. Hlavně buben nepřetěžujte a používejte kvalitní prací prostředek.

Pokud máte stroj s displejem nebo digitálně řízený stroj, nemusíte se starat o výběr nejlepšího programu pro různé typy látek. Často jsou k dispozici dlouhé a krátké prací cykly. vhodné pro praní silně znečištěného prádla nebo rychlý cyklus pro oblečení, které je třeba jen osvěžit a usušit v bubnové sušičce. U každého programu je obvykle možné nastavit teplotu nebo intenzitu odstřeďování v rámci nastaveného intervalu.

Téměř všechny moderní pračky mají také inteligentní režimy praní. Spotřebič zváží prádlo v bubnu a v závislosti na jeho hmotnosti prodlouží nebo zkrátí dobu cyklu. Spotřeba vody a mycího prostředku je optimalizována bez vašeho přičinění. Kvalita praní je lepší a proces je šetrnější k vašemu oblečení. Je známo, že správně udržované oblečení si déle zachovává barvu, hustotu a trvanlivost. na co si dát pozor?

Správně nainstalovaná pračka je méně hlučná a nevibruje. Před nákupem zjistěte, jak hlučný je vybraný model. Téměř všechny nové pračky jsou díky invertorovému motoru téměř neslyšné.

Rychlost odstřeďování se může pohybovat od 400 do více než 1200 otáček, ale doporučuje se zakoupit rychlost odstřeďování alespoň 600 otáček, protože by se prádlo odstřeďovalo příliš dlouho nebo by bylo vlhké.

Užitečné funkce moderních praček

Pračky se sušičkou již nejsou velké a neskladné. Pokud nechcete ztrácet čas věšením oblečení po praní, pak je to pro vás ta nejlepší volba. Kombinovaná pračka se sušičkou je dražší než samostatná pračka, proto s tím při plánování nákupu počítejte.

Parní funkce dezinfikuje a odstraňuje nepříjemné pachy. Páru lze použít k ošetření jemných tkanin, jako je vlna nebo hedvábí, aniž by bylo nutné chemické čištění. Různí výrobci spotřebičů nabízejí různé parní režimy. S vodou nebo bez vody. Pára také snižuje hloubku a počet záhybů a usnadňuje žehlení oděvů, nebo se můžete obejít bez žehličky vůbec. Zvláště užitečné, pokud máte malé děti nebo děti s alergiemi.

Pěnové mytí (generátor bublin)

Používá se k odstranění obtížných nečistot. Voda a prášek se smíchají ve speciálním generátoru a poté aktivní pěna pronikne do bubnu a rozbije nečistoty na tkanině. Výhodou této funkce je nízká teplota a minimální spotřeba vody.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS