Můžete zmrazit banány na zimu v mrazáku, Top 10 receptů doma

Zmrazování ovoce a zeleniny na zimu je rok od roku oblíbenější. To není žádné překvapení. je to způsob, jak si zachovat co nejvíce vitamínů a mnohé z nich nemění svou chuť. Ne všechny produkty jsou však vhodné. Mnoho lidí například neví, zda a jak zmrazit zralé banány v mrazáku.

Někomu to může připadat divné, ale není to tak docela pravda. Existují různé důvody, proč byste mohli chtít zmrazit banány na dlouhou zimu. Ovoce například není ve všech regionech dostupné po celý rok. A někteří lidé ho prostě chtějí mít neustále po ruce, aby pro něj nemuseli chodit do obchodu. Nejčastějším důvodem je však krátká trvanlivost ovoce.

Banány, jak každý ví, nemohou zůstat zmrazené příliš dlouho. A pokud je již zralé, začne se brzy kazit. A abyste je nemuseli vyhazovat, můžete je zmrazit. Můžete z nich připravovat koktejly, smoothie, péct koláče, přidávat je do mléka nebo cereálií, vyrábět zmrzlinu. mražené ovoce se dá využít mnoha způsoby.

Lze banány zmrazit?

Ano, můžete. Nepotřebujete mnoho místa a proces zmrazení trvá méně než 5 minut.

Po rozmrazení banány velmi změknou a změní se jejich chuť i struktura. Nejsou již vhodné ke konzumaci, například s arašídovým máslem, ale lze je použít jako přísadu do pečiva, jako je banánový bochník, koláč, arašídová bábovka apod.

celé nebo nakrájené na plátky?

Takto vypadá oloupaný banán po zmrazení

Zmrazování celých banánů? Celé ovoce se mrazí o něco snadněji, ale v mrazáku zabere více místa, protože potřebuje větší nádobu.

Nejlepší způsob, jak zmrazit oloupané banány, je vyložit je nepromokavým papírem (pergamenem). Tím se zabrání jejich slepení do jedné tvrdé koule. A vždy můžete rozmrazit jen jedno ovoce.

Takto vypadají kolečka banánů po hlubokém zmrazení

Po rozdrcení zabírají banány v mrazicím prostoru méně místa. Nakrájené ovoce je ideální do receptů, jako jsou koktejly, studené koktejly nebo zmrzlina.

READ  Můžete dát horké jídlo do mrazáku?

Zmrazování bez kůže

Banány by se měly zmrazit ihned po oloupání. Jinak začnou na vzduchu hnědnout.

 • Pokud ovoce oloupete, zabalíte a ihned vložíte do mrazáku, zachová si krásnou krémovou barvu.
 • Pokud se vám nepodařilo banány zmrazit hned a nechali jste je oloupané stát delší dobu, pokapejte je citronovou, limetkovou nebo ananasovou šťávou. To pomůže zachovat světlejší barvu a odstranit bakterie.

Lze nebo nelze skladovat v chladničce

Zmrazení v chladničce závisí na zralosti ovoce. Začněme zelenými banány. Neměly by se dávat do lednice a už vůbec ne do mrazáku. Plně zmrznout mohou pouze při pokojové teplotě. Aby celý trs rovnoměrně zežloutl, vložte ho do tmavého papírového sáčku a nechte ho tam 4-5 dní. Doporučená teplota pro váš domov by neměla být vyšší než 20 stupňů Celsia.

Chcete-li, aby zelené plody dozrály rychleji, vložte je do sáčku se zralým jablkem a po dozrání je dejte do vázy nebo na stojan a uchovávejte při pokojové teplotě.

Přejděte na žluté banány. ty, které jsou již jedlé. Co je třeba udělat, aby nezčernaly:

 • Snězte je během prvních 2-3 dnů po zakoupení.
 • Zvolte chladné místo mimo dosah přímého slunečního světla.
 • Nejlepší je pokojová teplota. Pokud je byt horký, je vhodná spodní police chladničky, ale to je až poslední možnost.
 • Před uskladněním ovoce omotejte fólií nebo maskovací páskou kolem stopky (nebo křížení hroznu). Díky tomu zůstanou déle žluté.
 • Aby ovoce nepřezrálo, položte vedle něj nezralou hrušku nebo avokádo. Proces černání bude znatelně pomalejší.

A co dělat s hnědým ovocem?? Časopis Miss Clean doporučuje uchovávat tyto vzorky v lednici. Proces černání se zpomalí a maso zůstane déle pevné a chutné. Přezrálé ovoce je však vhodné konzumovat alespoň jeden den po nákupu.

Lze banány zmrazit pro skladování?

To lze zařídit, pokud nemáte čas na konzumaci vývaru a ovoce je již zralé nebo mírně přezrálé. Zelené banány by se neměly zmrazovat. Před zákrokem by měla být jejich kůra dobře omyta a osušena. Dále odhalíme několik způsobů jejich zmrazení:

Celé slupky se nejsnáze zmrazují, což může být dobrý základ pro banánové koláče. Každé ovoce omyjte, osušte, vložte do jednotlivých sáčků, označte datem a odešlete do mrazáku. Banány bez slupky lze skladovat v mrazáku až tři měsíce. to je nejlepší způsob, jak zabránit jejich zčernání. Věnujte pozornost nuancím: oloupané banány předem na hodinu zmrazte na alobalu, aby se vzájemně nedotýkaly. A poté roztříděné do pevně uzavřených polyethylenových sáčků.

banány, uchovávat, mrazáku

Banány v mrazáku

Banány lze bezpečně zmrazit, což prodlouží jejich trvanlivost o několik měsíců při standardním nastavení komory (-18 °C). Chuť ovoce se neztratí a barvu lze snadno upravit přidáním citronové šťávy.

READ  Číselné označení trouby s plynovou varnou deskou Gorenje

Pokud nemáte nikoho, kdo by jedl přezrálé banány se zčernalou slupkou a uvolněnou dužinou, není lepší způsob než je poslat do mrazáku.

Důležité: ovoce, které se zkazilo, nelze tímto způsobem zachránit. Zelené ovoce by se také nemělo posílat do mrazáku.

Časopis Miss Clean vyzývá své čtenáře, aby byli při zmrazování banánů kreativní: nakrájejte banány na kolečka nebo tvary, udělejte z nich pyré, smíchejte je s jinými potravinami. Využijte svou představivost a proměňte vaření v zábavu.

banány, uchovávat, mrazáku

Banány natrhané na proužky

O této metodě. Tento způsob zmrazování banánů je oblíbený u milovníků smoothie, kteří si v mrazáku uchovávají ingredience pro každodenní přípravu smoothie. Poprvé jsme to viděli v knize Catherine McCordové The Smoothie Project. Banány se oloupou a poté se roztrhají, nikoli nakrájejí, na kousky podobné paličkám. Tyto kousky zmrazte na táckách vyložených pergamenovým papírem a poté je vložte do sáčku nebo nádoby pro delší skladování.

Výsledky. Tato zdánlivě náročná metoda se ukázala jako nejlepší. Ačkoli tato metoda nebyla rychlejší než krájení a samostatné zmrazování, umožňovala odměřit porce (8 plátků je asi jeden velký banán) pro pečení a takové banány se také nejrychleji rozmixovaly při přípravě koktejlů a zmrzliny. Něco na úzkém tvaru proužků způsobilo, že se rychleji roztavily. Možná jde o to, abyste banány místo krájení nožem jemně natrhali, abyste získali méně škrobnaté smoothie a sušenky. Přes všechny naše obavy z pracnosti této metody se ukázalo, že přináší nejlepší výsledky.

banány, uchovávat, mrazáku

Pravidla pro skladování banánů

Několik dalších tajemství o skladování banánovníků

 • Banány by neměly být skladovány v těsné blízkosti jiného ovoce. Pouze pokud chcete, aby zelený banán rychle dozrál, můžete k němu přidat jablko, které zrání urychlí.
 • Teplota je stejně důležitá jako vlhkost. Ve vlhkém prostředí začnou slupky banánů rychle černat. Při zakrývání řízků potravinovou fólií dbejte na to, aby se pod ni nedostala ani kapka vody.
 • Pokud chcete banány uchovat ve správném stavu déle než týden, musíte je oddělit nejen od ostatního ovoce, ale i od sebe navzájem.
 • Tyto plody se bojí jasného slunečního světla. Nepokládejte je na okenní parapet, aby nezačaly tmavnout.
 • Ovoce a zeleninu neukládejte do plastových sáčků. rychleji se kazí.
 • Aby rozmražené kousky banánů vypadaly hezky, můžete je na 2 minuty namočit do roztoku vody a octa. Jeden díl kyseliny, 4 díly vody.
READ  Jak dlouho vydrží maso v mrazáku

Doporučujeme: Jak dlouho můžete skutečně uchovávat maso v mrazáku: kratší dobu, než si většina lidí myslí

Zdravotní výhody

Není žádným tajemstvím, že banány jsou zdraví prospěšné. Jsou bohaté na vitamíny, draslík, vápník a železo (což je pro tělo zatraceně dobré)!) a také vlákniny a sacharidů. Banány jsou dokonalou zdravou pochoutkou, která vás udrží v dobré náladě a vydrží vám déle! Jsou také známé tím, že snižují krevní tlak, pomáhají při depresích a stresu. Na starý dobrý banán to není špatné, co říkáte??

Banánová zmrzlina

Pokud si nejste jisti, že rozmražené ovoce můžete použít do pečiva nebo koktejlů, připravit zmrzlinu. Banánovou zmrzlinu snadno připravíte ze zbytků ovoce, které jste nestihli sníst.

Vaření trvá jen dvacet až třicet minut. Oloupejte zralý banán a rozkrojte ho napůl. Do odříznutých konců vložte tyčinky na nanuky.Namáčejte je do rozpuštěné čokolády nebo arašídového másla. Poté koláč obalte v nasekaných oříšcích nebo posypte. Banány položte na plech vyložený voskovým papírem nebo pergamenem. Dejte ji na dvě hodiny do mrazáku nebo do zmrznutí. Banánovou zmrzlinu dejte do nádob a označte je datem. Vychutnejte si tuto chutnou pochoutku, kdykoli dostanete chuť na něco sladkého. Nezapomeňte, že banánová zmrzlina je nejen chutná, ale také zdravá.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS