Jak rychle a správně odmrazit ledničku: průvodce

Když je chladnička v provozu, na povrchu se neustále tvoří led. To je způsobeno odpařováním vlhkosti z potravin a pronikáním teplého vzduchu z místnosti do prostoru. Rychlost tvorby ledu se může výrazně zvýšit, pokud je zařízení provozováno v turbo režimu. Odmrazování chladničky s mrazničkou je však třeba provádět správně. Tím se prodlouží životnost systému.

Častou chybou je nastavení maximálního chladicího výkonu během letních veder. Teplota v prostoru není ovlivněna vnějším prostředím, ale je velmi pravděpodobné, že se zvýší tvorba ledu a sněhu. Led na povrchu snižuje chladicí výkon systému. V důsledku toho se kompresor častěji zapíná, aby udržel nastavenou teplotu, což znamená, že se dříve opotřebovává a spotřebovává více energie.

Proč odmrazovat chladničku??

Starší chladničky se musely odmrazovat poměrně často, ale proč odmrazovat moderní spotřebiče?? Pokud vaše lednice hlásí, že nemrzne, nevydechujte úlevou: mráz vás může dostihnout i v době technologických změn. Nelze říci, jak dlouho bude mráz narůstat, a je docela dobře možné, že bude narůstat téměř nepozorovaně a velmi pomalu. Obvykle je to způsobeno vniknutím teplého vzduchu do prostoru chladničky. tomu se při otevření dveří nelze vyhnout., ale pravděpodobnost vzniku námrazy se zvyšuje, jestliže

 • pokud necháváte dveře otevřené příliš často nebo příliš dlouho, nebo pokud je dokonce zapomenete zavřít;
 • vadné nebo poškozené dveře nejsou řádně utěsněny k prostoru a dovnitř vniká teplý vzduch;
 • Váš termostat je nefunkční a neudržuje teplotu v chladničce.

Samozřejmě, že pokud se s takovými problémy setkáte, je rozumné poslat chladničku do opravy nebo dokonce koupit novou, ale ne vždy na to máte peníze a čekat, až se komora přestane zavírat kvůli ledovému „kabátu“, může znamenat spoustu zkažených potravin. Proto je dobré vědět, jak správně odmrazit chladničku s mrazničkou, i když vlastníte moderní spotřebič.

Jak připravit chladničku s mrazničkou na odmrazování?

Chcete-li chladničku s mrazničkou odmrazit správně a bez negativních následků, musíte se na tento postup předem připravit. V opačném případě se musíte zbavit spontánních mimořádných událostí. K tomu může dojít zejména v případě, že je spotřebič starý.

 • Pokud je model vybaven regulátorem teploty, nastavte jej na 0ºC a odpojte jej od napájení.
 • Co nejdříve vyjměte obsah mrazicího oddílu a najděte vhodné nádoby a místa pro potraviny. Ponechání součástí v mrazicím prostoru může urychlit rozmrazování, ale může to mít negativní dopad na stav potravin.
 • Odhadněte, kolik ledu se nahromadilo v mrazicím prostoru a v samotné chladničce. Pokud je ho hodně, bez zásobníku se neobejdete. Můžete z něj vést hadici do umyvadla, aby se voda nehromadila a nevylévala na podlahu.

Je přísně zakázáno pokoušet se odmrazit přihrádku chladničky po dobu několika hodin, aniž byste se o ni starali. Nejčastěji je výsledkem tohoto přístupu podlaha s loužemi, odfouknuté linoleum nebo shnilé parkety.

Co nedělat během rozmrazování a po něm

Někteří „domácí géniové“ používají k rozmrazování:

Plast v mrazničce se roztaví a chladicí systém praskne.

Stejně tak elektrická topná tělesa nejsou dobrá. jakmile začne led tát, spotřebič se zkratuje.

READ  14ts 10 chybový kód předehřívače nafty

Nikdy neposypávejte led solí. Tato metoda je vhodná pro chodníky a dálnice, ale ne pro spotřebiče. Plasty pro domácnost se znehodnocují kvůli použitým agresivním chemikáliím.

Zkušení řemeslníci nedoporučují rozmrazování v horkém počasí. Chladnička se během odmrazování velmi zahřeje a trvá dlouho, než dosáhne teploty. Tím se zvýší zatížení kompresoru a zkrátí životnost spotřebiče.

Ze stejného důvodu byste neměli přihrádky plnit potravinami hned po zapnutí chladničky. Nechte ji asi hodinu vychladnout. Teprve potom uložte potraviny zpět na své místo.

Musím mrazicí přihrádku No Frost odmrazovat?

Proč odmrazovat mrazicí oddíl, když v něm není žádná námraza?? Tato otázka. tvrzení je pravdivé, ale jen napůl pravdivé. No Frost chrání mrazicí prostor před námrazou, což je užitečné, protože jej není třeba během provozu odmrazovat.

U modelů, které tuto funkci nemají, se s rostoucí vrstvou námrazy snižuje výkon. Normální zmrazování vyžaduje více času a elektrické energie. V důsledku toho je motor za účelem dosažení určitých klimatických podmínek vystaven konstantnímu zatížení, které může způsobit poškození motoru.

Měli byste ji často rozmrazovat v pravidelných intervalech, nejméně jednou za dva roky. tři měsíce.

To neznamená, že spotřebiče s funkcí No Frost není třeba občas odmrazovat. Je dobré to dělat alespoň jednou za půl roku, abyste ledničku naposledy vyčistili vlhkem. Četnost odmrazování proto závisí na tom, jak často chladničku odmrazujete.

Odmrazování lednice v 8 krocích

Nastavte teplotu na 0 stupňů Celsia, poté spotřebič odpojte ze zásuvky a otevřete dvířka dokořán.

 • Jak správně odmrazovat chladničku se dvěma kompresory? Princip je stejný, rozdíl je pouze v tom, že můžete odmrazovat přihrádky jednu po druhé nebo najednou.

Vyjměte z prostoru všechny potraviny. Pokud jste odmrazování lednice naplánovali předem a uspořádali jste skladování tak, aby mezi nimi nebyly žádné potraviny podléhající rychlé zkáze nebo zmrazené potraviny. A pokud ne? Následující tipy mohou pomoci uchovat potraviny po dobu odmrazování chladničky:

 • Vyneste jídlo na balkon (v zimě);
 • Potraviny vložte do misky a vhoďte je do mísy naplněné studenou vodou a ledem;
 • Potraviny vložte do izolovaného sáčku (izotermického sáčku) se sáčky naplněnými kostkami ledu a uložte je na tmavé a chladné místo. Ledový obklad si můžete koupit v železářství.
 • Tepelnou jímku můžete nahradit plastovou fólií nebo jakýmkoli reflexním izolačním materiálem, který lze zakoupit v obchodech se stavebním materiálem. V tomto případě by se potraviny měly jednoduše zabalit stejným způsobem jako ledový obklad.
 • Pokud máte dvoukompresorovou chladničku, můžete nejprve odmrazit horní přihrádku a všechny potraviny vložit do dolní přihrádky a poté postupovat opačně.
chladničku, odmrazit, pomocí, fénu

Vyjměte také všechny nádoby, police a regály. Mimochodem, nedoporučujeme vyndávat potraviny z chladničky přímo v nádobách, protože plast může jejich vahou prasknout.

Pokud vaše chladnička nemá tavnou nádržku, umístěte pod ni ručníky nebo několik vrstev novin a na spodní polici tác. Toto opatření se obvykle vyžaduje u starších modelů chladniček, ale u moderních spotřebičů se voda vypouští do speciální jímky (obvykle umístěné v zadní části chladničky).

Teď už zbývá jen počkat, až se lednice rozmrazí. Přirozený proces tání ledové vrstvy může trvat 3 až 10 hodin v závislosti na její tloušťce.

Pokud však chcete, můžete proces urychlit pomocí několika jednoduchých kroků. Nejprve stačí nechat chladničku půl hodiny v klidu a poté zvolit jeden z následujících způsobů rychlého rozmrazování a začít rozmrazovat.

READ  Jak si upravit vlasy bez fénu

Zvláštnosti odmrazování dvoudveřových chladniček s mrazničkou

Odmrazování chladničky se dvěma kompresory je ještě jednodušší a pohodlnější než u klasického jednokomorového spotřebiče. Pokud máte model se dvěma přihrádkami, můžete je odmrazovat buď jednotlivě, nebo současně.

V prvním případě je třeba nejprve rozmrazit horní přihrádku. V tuto chvíli můžete všechny potraviny z ní vložit na dno. A až skončíte s horní přihrádkou. udělejte opak. Je to mnohem pohodlnější. nemusíte se starat o to, co s jídlem udělat. Má to však zřejmou nevýhodu. samostatné rozmrazování trvá dvakrát déle.

Jak odmrazit chladničku

Na tomto článku se podílel náš zkušený tým redaktorů a výzkumných pracovníků, kteří zkontrolovali jeho správnost a úplnost.

Tým správy obsahu wikiHow pečlivě sleduje práci našich redaktorů, aby zajistil, že každý článek splňuje naše vysoké standardy kvality.

Počet zobrazení tohoto článku: 19 228.

V lednici se může časem vytvořit silná vrstva ledu. Snižuje její účinnost, zvyšuje účty za energii a ztěžuje vám vkládání a vyjímání potravin. Podle tohoto návodu zjistíte, jak rychle a bezbolestně odmrazit chladničku. Začněte prvním krokem!

Odpojte ledničku. Vypnutím chladničky se zabrání spotřebě příliš velkého množství energie během procesu odmrazování. Pokud dáte všechny studené potraviny na jedno místo, měly by zůstat zmražené, dokud se to nepodaří.

Vyprázdněte lednici, jak jen to bude možné. Odstraňte z něj co nejvíce potravin. Některé potraviny jsou zmrazené v mrazničce. Aby se potraviny neroztavily, zabalte je do ručníků a vložte do chladicí tašky nebo izolované krabice. Skladujte je v nejchladnější části domu a mimo dosah přímého slunečního světla.

Výsuvné police, přihrádky a zásuvky. Odložte je k čištění. Pokud jsou pokryté ledem, nevytahujte je násilím. Můžete je rozbít.

Zabránění vzniku kaluží. Kolem dna mrazničky položte staré noviny. budou absorbovat vodu, až led roztaje. Staré noviny jsou pro tento účel ideální, protože je lze snadno vsunout pod lednici a velmi dobře absorbují vodu. Položte na ně několik utěrek, které pohltí většinu vody.

 • Počkejte, až led roztaje. Jednoduše nechte led přirozeně roztát. Proces může být pomalý, zejména pokud žijete v oblasti s chladným podnebím, ale je to nejbezpečnější možnost.
 • Použití fénu na vlasy. Použití fénu k odmrazování lednice je prakticky bezpečné, pokud dodržíte některá základní opatření. Ustupte od kaluže vody a udržujte fén a jeho kabel mimo dosah vody a ledu. Vyvarujte se také toho, aby se konec sušičky příliš přiblížil k cívkám nebo stěnám chladiče, protože horký vzduch je může poškodit. Zaměřte se vždy na jednu malou oblast.
 • Použití ventilátoru. Standardní ventilátor může nasměrovat teplý vzduch do chladničky, ale to funguje pouze v případě, že máte doma relativně teplo.
 • Na police v lednici postavte misky nebo hrnce s horkou vodou. Běžným způsobem, jak proces urychlit, je umístit misky nebo hrnce s vroucí vodou na polici nebo police v chladničce a zavřít dveře. Pára by měla led uvolnit a po 20 minutách ho můžete odstranit (pokud pravidelně rozmrazujete). Tato metoda však může poškodit police. Abyste co nejvíce zabránili poškození, vložte pod hrnec s vroucí vodou silný ručník.
 • Použijte horkou špachtli. Vezměte kovovou špachtli a zahřejte ji nad ohněm. Možná budete muset nosit chňapku. Pak na led jednoduše zatlačte špachtlí, aby se odlomil.
 • Použití horkého hadříku. K rozpuštění části ledu můžete použít hadřík namočený v horké vodě. Soustřeďte se na malé kousky na okrajích a kousky ledu odstraňte hadříkem.
READ  Jak natočit vlasy pomocí fénu a hřebenu

Postupně odstraňujte led. Urychlete proces tím, že led odstraníte rukou, hadříkem nebo špachtlí, jakmile začne tát. K odlomení kousku ledu NEPOUŽÍVEJTE ostré předměty (např. krumpáč nebo nůž). Mohli byste poškodit chladničku nebo dokonce způsobit únik plynu.

Setřete všechnu vodu. K utření zbytků vody použijte technické ubrousky. Aby voda nestříkala po celé kuchyni, umístěte vlhčené ubrousky do kbelíku nebo dřezu.

Čištění chladničky. Využijte příležitosti a vyčistěte ledničku, pokud jste tak již dlouho neučinili.

Před zapnutím chladničky ji vysušte. Před zapnutím chladničky ji co nejlépe vysušte hadříkem nebo fénem. Tím se zabrání tvorbě ledu v blízké budoucnosti.

 • Gumové těsnění dveří chladničky a mrazničky potřete olejem, abyste se ujistili, že jsou všechny drážky promazané. Tím se zabrání vysychání pryžového těsnění v průběhu času a zajistí se pevné utěsnění při zavření dveří. Ihned po namazání se v místech kontaktu dveří s chladicí skříní objeví kapky, ale po několika otřeních zjistíte, že se olej vsákne do gumových těsnění a problém s kapáním zmizí. Použijte hustší olej, například olivový, abyste minimalizovali kapání.

Častější odmrazování lednice. Do budoucna s odmrazováním chladničky příliš dlouho neotálejte. Pravidelné odmrazování chladničky 6 mm ledu urychlí proces a zabrání zkažení potravin.

Jak vyčistit vnitřek chladničky po odmrazení?

Před odmrazováním chladničky si nejprve zjistěte, zda máte po ruce nějaké čisticí prostředky. Pokud nemáte nic speciálního na dezinfekci a odstranění zápachu, můžete použít běžný mycí gel.

Nemyjte lednici pracím práškem ani jinými silně zapáchajícími chemikáliemi. Počítejte s tím, že se zápach může rozptýlit až po delší době a že budete muset jíst řízky s chemickou příchutí.

Náš článek je u konce. Doporučujeme vám, abyste naše rady nezanedbávali, protože životnost vašich spotřebičů závisí na tom, jak často je odmrazujete.

Dobrý večer! Obvykle se k článkům nevyjadřuji, ale nemohl jsem odolat. Náhodou jsem narazil na tento návod, nehledal jsem žádné rozmrazování a přišel jsem ze zvědavosti. Co se v něm píše a pro koho je určen? Pro úplně bezruké a bezhlavé, nevím? Nebo mladí lidé ztratili všechny své dovednosti a nedokážou odmrazit ledničku bez návodu krok za krokem? Celková degradace národa, celková.

chladničku, odmrazit, pomocí, fénu

Máš mou plnou podporu! Zcela nevhodný. Potřebují návod na všechno, dokonce i na toaletu, promiňte mi mou francouzštinu. Žádná paráda, nic. Internet jim bere všechno!

Na internet se nyní můžete podívat sami. Chase mladí lidé, ale jsou stejné Nic špatného s pokyny, ano, mohlo by to být stručnější napsat, ale autor ukázal fantazii a maloval, jak si myslí, že je to nutné, a to nemá nic společného s tím, že mladí tupí a oni potřebují takový krok za krokem pokyny, nepřepisujte jeden na druhý.

Napsáno krok za krokem, aby znalé tchyně, jako jste vy. neničte moderní spotřebiče. Pro starodávné ledničky, které budily sousedy a malé děti. byly odolnější vůči neuváženým krokům uživatele.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS