Jak prát ovčí kožich v pračce

Kožich z ovčí kůže je šatník, který vyžaduje zvláštní péči. Zimní oblečení je náročné na údržbu, zejména ovčí kožich z přírodních materiálů. Proto se lidé často ptají, jak vyprat ovčí kožich v pračce? Pokusíme se to vyřešit a pak dojdete k vlastním závěrům o tom, jak prát a zda to vůbec stojí za to.

ovčí, kůže, prát, pračce

Jaké prací prostředky používat

Výběr správného pracího prostředku je důležitým přípravným krokem. V tomto případě je důležité dívat se nikoli na typ praní, ale na materiál tašky. Ve většině případů můžeme chemické složky rozdělit do tří velkých kategorií:

 • Prací prášek. Nejběžnější prací prášek z řady Classic. Je ideální pro městské látkové batohy. Můžete obnovit živost a odstranit drobné skvrny ručně i automaticky. Batoh si zachová své vlastnosti i po vyprání, pokud je zvolena správná teplota.
 • Tekutý gel. Látkové modely jsou zřídkakdy vyrobeny výhradně z přírodní tkaniny. Nejčastěji se používají syntetické materiály, jako je polyester. Tekuté gely jsou vynikající pro čištění. Vrchní nátěr s gelovým práškem můžete prát v pračce bez odstřeďování. Důležitá výhoda gelu: lze jej dokonale vymýt ze syntetických tkanin bez dalšího máchání.
 • kapsle. Nejlepší volba pro praní batohu z přírodní tkaniny. Kapsle jsou dražší, ale neobsahují nebezpečné složky, jako jsou fosfáty. Díky tomu si tkanina déle zachovává svou barvu a strukturu.

praktické příklady toho, co se stane, když pro určitou tašku vyberete špatné chemikálie:

 • Membránové tkaniny se nesmí prát v pračce při vysokých teplotách, a to ani s jemnými chemickými prášky a tkaninami. Membránová vlákna se jednoduše slepí, přestanou propouštět vzduch a z drahého batohu se stane obyčejná polyesterová verze, která propouští vlhkost.
 • Jemné prádlo perte správně v pračce. Membránu nebo kůži lze poškodit i bez použití pracího prostředku, stačí zvolit příliš vysokou teplotu nebo nastavit odstřeďování.
 • Mnoho cestovních zavazadel má velmi hustou strukturu tkaniny. Při praní v pračce s pracím prostředkem se chemické sloučeniny nevyperou a zůstanou ve vláknech. Pokud ji nosíte na nahém těle, pot reaguje s chemickými sloučeninami a způsobuje alergickou reakci. Proto je nejlepší prát tyto modely v ruce v teplé vodě.
 • Věnujte pozornost konstrukci batohu. Pokud se vám podaří vyjmout hliníkový rám, odstranit odnímatelné kapsy a vyjmout všechny osobní věci, neznamená to, že je možné brašnu prát v pračce. Mnoho turistických bot je vybaveno přídavnými vložkami, které by se mohly při praní v bubnu nebo pračce poškodit.

O praní batohů už toho víme hodně. Známe přípravné kroky a doporučené chemické látky. Než se dostaneme k metodám praní, odstraňování odolných nečistot a čištění různých typů tkanin, je tu další důležitá otázka.

READ  Jak prát baseballovou čepici v pračce

Péče o akrylový svetr

Pokud má váš oděv ozdobné akrylové vložky, jsou parametry praní ještě přísnější. Obecně se nedoporučuje prát takový svetr automaticky, je lepší jej prát ručně s použitím pracího prostředku na vlnu. Pokud ji chcete prát v pračce, použijte nejjemnější nastavení.

Požadavky na sušení jsou stejné: žádné žehlení, žádné odstřeďování a žádné umístění v blízkosti topných těles nebo zdrojů světla. Jediné, co můžete udělat pro urychlení, je rozprostřít je na froté ručník, který absorbuje přebytečnou vlhkost.

Nejdříve se podívejte na štítek na oděvu, který musí být označen, abyste věděli, jaká je správná teplota praní a jaká je správná teplota praní. Pokud jste pozorní, pravděpodobně jste si všimli

 • symbol kruhu se čtvercem uprostřed označuje, že výrobek se v žádném případě nesmí prát v pračce;
 • cedule s přeškrtnutou miskou s vodou znamená, že mytí rukou je zakázáno.

Ale co když žádné štítky nejsou?? Pak se musíte podívat na typ tkaniny a rozhodnout se pro vhodné praní. Problémem je, že většina bund používá na podšívku, límce a klopy různé látky. A v tomto případě je třeba vědět, jak takové předměty prát. Zde jsou uvedeny některé podrobnosti o čištění bund z různých materiálů:

 • Vlněné bundy by se měly kartáčovat za sucha;
 • vlněné tkaniny prokládané jinými tkaninami se rády perou ručně a zahřívají se na 40 stupňů;
 • Manšestrové, sametové a semišové bundy lze čistit kartáčem;
 • Lněné, pletené nebo bavlněné bundy lze prát v automatickém režimu, tj. v pračce, ale režim musí být jemný;
 • satén by se měl prát pouze ručně;
 • polyesterové bundy lze prát v pračce, ale teplota nesmí překročit 30 stupňů.

Důležité: Neperte bundu v pračce pokaždé, když si ji obléknete. Prát a čistit oděv, jakmile se zašpiní. Někdy stačí bundu vyčistit párou, abyste odstranili nepříjemný zápach. Pokud má vaše pračka tuto funkci, je to skvělé, může vám pomoci.

Před vložením bundy do bubnu stroje je třeba ji důkladně vyčistit:

 • Zkontrolujte si kapsy, hledejte drobné předměty a skvrny. pokud najdete skvrny, předem je pečlivě vyleštěte. Pokud je příliš opotřebovaná a mastná, otřete ji speciálním roztokem. K přípravě roztoku použijte čpavek nebo směs čpavku a alkoholu.
 • vložit bundu do pračky. Můžete vložit několik kusů najednou. Jen se ujistěte, že mají stejnou barvu nebo alespoň podobné odstíny a stejný typ látky. Nikdy například nedávejte dohromady bundu vyrobenou napůl z vlny a oděv z polyesteru. Bavlněné a lněné tkaniny jsou naopak pro praní ideální;
 • Poté zvolte správný prací prostředek. nejvhodnější je gelový roztok. Prací prostředek nezanechává na tkanině šmouhy, protože je vypláchnut vodou. Pro pěkný a hladší vzhled po vyprání můžete přidat trochu změkčovadla;
 • Poté nalijte vybraný prací prostředek ve správném množství do přihrádky na šampon a prášek v pračce;
 • Nyní zavřete dvířka, zapněte pračku a zvolte jemné praní; můžete také zvolit ruční praní.

Lze boty prát v pračce

Moderní pračky mohou prát nejen oblečení a prádlo, ale také boty. Pomáhá odstraňovat nečistoty a nepříjemné pachy. Tento proces však vyžaduje určitá pravidla, aby vše probíhalo hladce. Jak postupovat při praní bot v pračce?

READ  Co je to invertorový motor v pračce?

Jak prát tenisky v pračce

Jak se připravit

Před mytím proveďte důkladnou přípravu:

Kovové ozdobné prvky mohou zrezivět a zanechat na textiliích trvalé skvrny

 • Všechny odnímatelné části. tkaničky, stélky. by se měly vyjmout a prát odděleně v ruce nebo v pračce přímo s botou. Protože mají tendenci koncentrovat nečistoty a pachy, předepírejte je kartáčem a mýdlem nebo pracím prostředkem, nechte je 10-15 minut odstát, opláchněte a poté je vložte do pračky.
 • Z podrážek by měly být odstraněny nečistoty, písek, kamínky a jiné nečistoty. To se nejlépe provádí nad umyvadlem s vodou a pomocí starého zubního kartáčku nebo houby. Pokud jsou zbytky těsně u sebe, můžete je odstranit sirkou nebo párátkem.
 • Opláchněte podrážky pod tekoucí vodou, abyste odstranili zbytky mýdla a nečistot, které mohly být smyty.
 • Silně znečištěnou obuv je vhodné namočit na 10-15 minut do vlažného mýdlového roztoku a vydrhnout kartáčem.

POKUD SE BOJÍTE PAVOUKŮ, NEDÍVEJTE SE NA TOHLE VIDEO


Namočení vám napoví, jak budou boty reagovat na praní. rychle zjistíte, jestli barva začne blednout a podrážka se začne odlupovat

Otázka, zda můžete prát tenisky v pračce, se netýká jen bezpečnosti vašich bot, ale také bezpečnosti vybavení vaší domácnosti. Aby se stroj nepoškodil, měla by být obuv uložena v pevných pracích sáčcích, nejlépe každý trenažér zvlášť.

Pokud nemáte prací pytel, můžete použít starý povlak na polštář, ručníky nebo hadry, které nepropouštějí vodu. Tím se sníží vibrace, které mohou způsobit nevyváženost stroje, a sníží se hluk a rázové zatížení bubnu, aktivátorů (lopatek, lamel, lamel), skla dveří.

Rozhodněte se pro prací program

Vyprat tenisky v automatické pračce s vestavěným programem pro praní bot není vůbec složité.

Pokud je pračka vybavena programem pro praní obuvi, jednoduše vložte suchou obuv do bubnu a zapněte program

U standardních modelů praček použijte jemný režim s teplotou vody 30-40 ℃ v závislosti na hlavní barvě, síle barviva a stupni znečištění prádla.

Režim sušení je nejlepší nechat vypnutý, ale názory na cyklus odstřeďování se liší. Někteří radí, abyste boty neodstřeďovali, ale každý ví, že usušit je bez toho, abyste zachytili zatuchlý zápach, může být obtížnější než je vyprat. Proto se stále používá rotace, ale ne ta nejsilnější, a malá nebo střední (400-600 otáček).

Vláčky v pračce lze prát běžným pracím prostředkem, který se však špatně oplachuje a může zanechat šmouhy. Proto je nejlepší užívat tekuté prací gely a nepřidávat kondicionéry a máchadla. Pro lepší praní se doporučují změkčovače vody a bělidla bez chlóru (pro bílou obuv).

ovčí, kůže, prát, pračce

Speciální techniky sušení

Praní tenisek v pračce je jen polovina úspěchu. Aby byly opět v dobré kondici, je důležité je řádně vysušit.

t Vypranou obuv sušte při pokojové teplotě nebo venku, vyhněte se přímému slunečnímu záření

Některé materiály se mohou po vyprání srazit nebo ztuhnout. Aby se předešlo těmto nehodám, je třeba do každého trenažéru pevně vložit suché bavlněné utěrky, ubrousky nebo toaletní papír, které absorbují vodu a pomohou udržet tvar. Noviny by se neměly používat, protože by se do vlhké látky mohla vypálit tiskařská barva.

K urychlení sušení nepoužívejte topení ani topné spotřebiče: radiátor, fén, natož troubu. Osvojte si lidový trik: Na pánvi nebo na tácu rozehřejte hrubou kamennou sůl (rýži, hrách), nasypte ji do plátěných sáčků nebo bavlněných ponožek a strčte si je do bot. Po ochlazení sypké sorbenty dobře absorbují vodu a vysuší vnitřek trenažéru.

Zbytkovou vlhkost odstraňte pomocí

 • Standardní sáčky se silikonovými kuličkami, které obdržíte v krabici s každým novým párem bot. Měly by se vložit do umytých tenisky a nechat 2-3 hodiny působit;
 • Hoover bez nástavců. Vysávejte postupně každý trenažér pomocí sací trubice vysavače a nechte ho běžet 2 až 3 minuty.
READ  Mohu v pračce používat prací mýdlo?

Dokončovací úpravy

Mnoho lidí má silné předsudky vůči praní běžeckých bot v pračce. A je to pochopitelné, protože následně se posílá drahé oblečení, ložní prádlo a spodní prádlo. Vaše boty, ať už jsou předeprané, mohou zanechávat částečky nečistot a různé bakterie a mikroorganismy. Aby se při dalším praní nedostaly na oděv, doporučujeme zapnout automatický samočisticí cyklus. Pokud ji nemáte k dispozici, je vhodné ji „nasucho“ napustit kyselinou citronovou při maximální teplotě. „Kyselina citronová se sype přímo do bubnu v množství 100 g na 1 kg předpokládané náplně prádla.

Některé modely jsou chráněny vodoodpudivou vrstvou

Pokud jste dříve prali tenisky jako vodoodpudivé, je pravděpodobné, že v pračce ochrannou vrstvu ztratíte. Po důkladném vysušení je proto nutné obnovit impregnaci tenisky speciálním impregnačním sprejem, který je k dostání v místním obchodě s obuví.

Tenisky můžete a měli byste prát v automatické pračce, ale je důležité, abyste to dělali správně! Praní v pračce vyžaduje mnohem méně práce a je vynikající pro praní sportovní obuvi, díky čemuž je čistá a svěží, což je velmi důležité pro osoby s aktivním životním stylem.

Čištění pěnou

Speciální funkce pro praní košil v pračce

Krásné košile z přírodní kůže můžete bez obav poslat do pračky. Pokud je vaše lepené oblečení od renomovaného a spolehlivého výrobce, materiál se neroztrhne ani nezdeformuje (pokud je dodržen doporučený režim praní). Přesto existují určité nevýhody. Kožené sportovní oblečení nelze prát v pračce:

 • s lehkým šlehačem a dalšími částmi, které se mohou přilepit;
 • s bateriovým LED osvětlením, které může vyřadit elektronické komponenty;
 • S kamínky a kameny, které lze během koupání přilepit a vymést z odtoku.

Pokud zjistíte, že bílá pěnová podložka neproudí správně (což se může stát, pokud zvolíte jemný režim se silným zanesením), pomůže situaci napravit zubní kartáček nebo starý kartáček na zuby s použitím čisticích prostředků.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS