kuklu, prát, pračce

Jak prát dětskou kuklu v pračce a ručně, jak ji po vyprání vysušit: rady a tipy

Přehozy na dětské postýlky jsou nezbytnou součástí dětské výbavy. Nazývají se také nárazníky. Jsou navrženy tak, aby zajistily bezpečnost dětí a poskytly rodičům klid. Pokud máte tuto vlastnost, musíte vědět, jak můžete prát potahy na postýlku pro vaše novorozené dítě. Zvažte hlavní metody a produkty, které můžete použít k mytí.

Ne všichni rodiče se rozhodnou koupit nárazník. Pásy do postýlky jsou malé polštářky připevněné na bocích suchým zipem nebo suchým zipem se smyčkou. Výrobky jsou ceněny, protože:

 • Bezpečnost dětí. Polštářky chrání děti před nárazy a také zabraňují jejich zachycení mezi tyčemi.
 • Ochrana před prachem a průvanem. Novorozenci jsou velmi vystaveni negativním vlivům prostředí. I když je dům často čištěn a chráněn před větrem, desky pomáhají.
 • Navozuje pocit útulnosti a klidu. Nárazníky zajišťují pohodlí vaší postýlky. Dítě nebude rušeno tím, co se děje v místnosti.

Přestože jsou nárazníky pohodlné a bezpečné, mají i své nevýhody. Mezi nevýhody patří následující nuance:

 • Nekvalitní výrobky v dětské postýlce vystavují dítě riziku poranění nebo poškrábání mříží.
 • Dítě nemá přehled o tom, co se v místnosti děje. A dospělé děti se aktivně zajímají o svět kolem sebe.
 • Ve výrobku se hromadí prach, který může u dítěte vyvolat alergii.

Tyto nevýhody lze snadno překonat. Nárazníky musí být pevně připevněny nebo musí poskytovat malý prostor pro výhled dítěte. A pokud se pravidelně myje, odstraňuje problém s prachem.

Je možné?

Hnízdo Cocoon Nest lze prát v pračce i v ruce. Před zahájením zákroku byste si měli ujasnit, jaký materiál se používá jako výplň.

Tyto informace by měly být uvedeny na štítku položky. K dispozici jsou také informace o tom, jak o danou matraci pečovat.

Rodiče by měli věnovat pozornost následujícím bodům:

 • Pokud se zašpiní pouze odnímatelný kryt, měl by se prát zvlášť;
 • Kvalitní výrobky jsou ušity z bavlněné tkaniny, která nepodléhá vysokým teplotám a lze ji dokonce vařit;
 • Syntetické potahy se zpracovávají ve vodě do 60 stupňů Celsia;
 • Celý kokon je třeba jednou za měsíc vyprat, aby se zbavil prachu;
 • před praním je třeba zkontrolovat neporušenost výrobku;
 • Pokud jsou na šatech díry a volné švy, je třeba je zašít;
 • nezapomeňte z kukly vymlátit prach. nejlépe venku nebo na balkoně;
 • Pěnové kokony lze prát pouze ručně;
 • hnízda plněná syntetickým vláknem nebo chollypoprenem jsou vhodná pro automatické praní.
READ  Co je v pračce

Praní v pračce je poměrně agresivní. To je důvod, proč se levné výrobky z pěnové pryže mohou deformovat. Ruční mytí je šetrné, ale pracné. Vlhká matrace váží 2 až 3krát více. Pro novopečenou maminku je proto obtížné zvládnout to sama.

Kokon se po zakoupení nemusí prát. Stačí ji vařit v páře 7 minut. Nepřitlačujte žehlicí plochu k oděvu.

Praní v pračce

Pokud je výplň kokonu vyrobena z holovlákna nebo syntetického vlákna, perte ji v pračce.

Pořadí postupu:

 • Pásek, kterým se tkanina přichytí k tvaru hnízda, by měl být pevně připevněn. Provádí se 2-3 stehy bez uzlu. Tento jednoduchý postup praní zabraňuje vytahování tkaniny.
 • Odstraňte prach z matrace. Pokud jsou nečistoty trvalé, je třeba je předem umýt. Oblast můžete ošetřit mýdlem Ushastya Nyan, které pomáhá zbavit se skvrn.

Po 15 minutách tkaninu vydrhněte ručně nebo použijte měkký kartáč.

Umístěte kokon do pračky ve tvaru bubnu, tj. do kruhu. Tím se zabrání jeho pomačkání.

Ruční praní

Ruční praní je ideální pro hnízda s pěnovou výplní.

 • Naplňte velké umyvadlo nebo vanu teplou vodou a zřeďte mycí prostředek. Můžete použít jak mýdlovou vodu, tak jakoukoli jinou tekutinu běžně používanou na praní dětského oblečení (Clingwort, Umka, Nasha Mama, Ushastnyanya atd.).).
 • Namočte kokon do roztoku a ponořte jej celý do vody.
 • Nechte je namočené 30-60 minut.
 • Pomocí měkkého kartáče odstraňte veškeré nečistoty a poté pečlivě opracujte celý povrch matrace.
 • Vypusťte vodu a výrobek důkladně opláchněte. Pro větší pohodlí můžete využít sprchu.
 • Nechte vodu odtéct, aniž byste kokon z vany vyndali. Můžete ji jemně zmáčknout rukou, ale neotáčejte s ní.
 • Nechte kokon uschnout.

Voda by měla být teplá, ale ne horká, ne vyšší než 40 stupňů Celsia. Vyhněte se extrémním teplotám, aby se tkanina nevytahovala a výrobek neztratil svůj tvar.

Jak sušit?

Kokon se suší na rovné ploše. Pokud prádlo není vyždímané, lze pod matraci položit látku, která pohltí přebytečnou vlhkost.

Když z něj přestane kapat voda, hadřík se odstraní. Kokon nezavěšujte, protože by ztratil svůj tvar.

Neumisťujte hnízdní budku na balkon nebo na přímé sluneční světlo. Barva vybledne a vlhký hadřík pohltí prach z ulice.

Oděvy sušte v bubnové sušičce nejlépe v místnosti s dobrým větráním a nízkou vlhkostí. Za těchto podmínek se vlhkost zcela odpaří do dvou dnů.

Důležitá doporučení

Následující tipy vám pomohou správně vyprat dětskou kuklu:

 • používat prací prostředky vhodné pro praní dětského oblečení, které mají nižší koncentraci povrchově aktivních látek a minimální obsah parfémů a vonných látek
 • Dejte kokon na cyklus dodatečného máchání, aby se z vláken tkaniny vypraly částečky prášku;
 • Kokon vyperte odděleně od ostatních kusů;
 • zabránit nadměrnému tření o materiál, aby nedošlo k jeho poškození;
 • při znečištění kuklu vyperte;
 • Přípravek se ošetřuje jednou měsíčně v rámci preventivní péče;
 • Žehlení kokonu pomocí parní funkce.
READ  Jak vyšroubovat přepravní šrouby v pračce

Praní v pračce

Výplň kokonu z dutého nebo syntetického vlákna by se měla dát prát v pračce.

Postup:

 • Páska, kterou je nafukovací matrace svázána, by měla být upevněna. To se provádí 2-3 oky bez uzlu. Tento jednoduchý postup zabraňuje vytažení kokonu.
 • Odstraňte prach z matrace. Předem odstraňte odolné nečistoty. Kokon lze čistit mýdlem Ushastya Nyan, které pomáhá odstraňovat skvrny.

Po 15 minutách vyčistěte tkaninu ručně nebo měkkým kartáčem.

Kokon by měl být vložen do pračky ve tvaru bubnu, tj. do kruhu. Díky tomu se nedeformuje.

Jak sušit?

Kokon se suší na rovné ploše. Pokud prádlo není vyždímané, můžete pod matraci položit látku, která absorbuje přebytečnou vlhkost.

Jakmile přestane kapat voda, odstraňte hadřík. Kokon nezavěšujte, protože by ztratil svůj tvar.

kuklu, prát, pračce

Postel není vhodné umisťovat na balkon, na přímé sluneční světlo. Barva bude bledší a vlhký hadřík bude absorbovat prach z ulice.

Výrobek je lepší sušit v místnosti s dobrým větráním a nízkou vlhkostí. Za těchto podmínek se vlhkost zcela odpaří za 2 dny.

Užitečné video

Kokonové hnízdo se nejlépe pere a suší v.

Hnízdní kokon pro novorozence je třeba udržovat v čistotě. Může se prát ručně nebo automaticky.

Přitom musíme věnovat zvláštní pozornost druhu materiálu použitého na skořepinu matrace a její výplni. To má přímý vliv na proces praní.

Po dokončení musí být výrobek vysušen ve vodorovné poloze na rovném povrchu.

kuklu, prát, pračce

Maminky velmi často nevědí, jak vybrat postýlku pro své novorozené dítě, ale dnes vám dáváme příležitost rozhodnout, zda je pro novorozence nutný hnízdní kokon.

Multifunkční kolébka vám umožní vzít si s sebou klid a pohodu, ať jste kdekoli.

Co je to hnízdní kokon a k čemu slouží?

 • Díky „chytrému“ designu a měkkým bokům nebude dítě schopno opustit hnízdo a vy si můžete být jisti jeho bezpečím, ale to není vše. Nyní bude dítě vždy klidně spát, protože hnízdo ho obklopí a umožní mu zůstat v teple a pohodlí, jako by bylo v náručí své matky.
 • Kokon má pozitivní vliv na zdraví dítěte, protože mu umožňuje lépe spát a méně pláče, což má pozitivní vliv na nervový systém.
 • Jednou z velkých výhod je, že ji lze používat od prvního dne. Chytrá bočnice pomáhá dítěti udržet hlavu ve vzpřímené poloze a díky systému cocoon se cítí bezpečně.
 • Výhodou kokonu je také jeho vysoká mobilita. Je vždy připraven k použití a můžete ho dát do postýlky, aby vaše dítě nebylo osamělé a mohlo být stále s maminkou a tatínkem. Kokon nabízí naprostou ochranu a pohodlí a je skvělým pomocníkem pro rodiče v prvních letech života dítěte.
 • Kokon může být bezpečně umístěn v kočárku, aby dítě necítilo žádné nárazy a otřesy. Na pláč a křik teď můžete navždy zapomenout. Je pohodlná a především klidná pro vaše dítě. Je velmi důležité zajistit ho od narození, pokud je velmi obtížné kontrolovat proces sám, obávat se, že dítě opustí postýlku, to je nyní minulostí.
 • V dětském hnízdě se vaše dítě nebude chtít odplazit. Vždy zde bude zábavné a měkké a můžete si být jisti, že měkké strany kontrolují pohyb a udržují vaše dítě v bezpečí.
 • Další výhodou je, že je mnohem menší než postýlky, které rodiče obvykle volí. Protože teprve nedávno opustilo maminčino bříško, chápe, že postýlka je mnohem větší a nepohodlné prostředí přináší pláč a křik.
READ  Jak odšroubovat filtr na pračce Indesit

V kukle hnízda dítěte bude atmosféra podobná mateřskému lůnu, protože těsně obklopuje dítě a je nejen pohodlné, ale také teplé, a to je jedna z hlavních výhod, protože se snažíme vytvořit pohodlné prostředí a pomoci při vývoji.

Bočnice jsou nastavitelné pro vaše dítě díky pohodlnému nastavení. Mohou sedět jen mírně těsněji nebo vůbec. Nejdůležitější je vytvořit takové podmínky, aby se dítě mohlo a chtělo rozvíjet v prvních letech života. Naši výrobci se snaží plnit tuto funkci co nejlépe, a proto používají hypoalergenní tkaniny.

Z čeho jsou vyrobeny

Čistá bavlna a přírodní bavlněné vlákno, jedny z nejkvalitnějších a nejpohodlnějších tkanin. Pokud jde o použití, můžete díky multifunkčnosti podle představ výrobce využít pro své dítě dvě strany. Pokud nemáte čas kuklu vyprat, jednoduše ji otočte dnem vzhůru a vložte do ní dítě.

Nejdůležitější je prát kokon v ruce, protože velmi rychle schne a dlouho si zachovává svou pružnost. Hnízdo je velmi lehké, což je pro maminky jednoznačná výhoda, a pokud jde o velikost, standardní měřítko je 75 cm, zatímco hnízdo lze upravit na mnohem menší velikost.

Mimochodem, je snadné položit dítě na bříško. Díky svému speciálnímu tvaru je velmi pohodlná, a to i při opření zad nahoru. Tímto způsobem si vaše dítě vyvíjí kosti a svaly již od prvních dnů života.

Budeme rádi, když si objednáte a pokusíte se vytvořit příjemné prostředí pro vaše dítě od narození do pěti nebo šesti měsíců.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS