Jaký druh bundy lze prát v pračce??

Chcete-li zjistit, zda lze bundu prát v pračce, musíte si nejprve přečíst symboly na štítku všitém do podšívky. Například čtverec uvnitř kruhu znamená, že je zakázáno mytí v pračce, a miska s vodou uvnitř kruhu znamená, že je zakázáno mytí v ruce.

Pokud z nějakého důvodu není takový štítek k dispozici, měl by být vodítkem typ tkaniny, ze které je bunda vyrobena. Mohou být vyrobeny z přírodních i syntetických tkanin:

Bundy z vlny, manšestru nebo sametu by se neměly prát vůbec. Vlněné bundy by se také měly prát v ruce, ale v některých případech je lze prát ručně. Kožené bundy by se také neměly prát, lze je čistit pouze vlhkem. Bundy z jiných materiálů by se měly prát v ruce. Polyesterové a bavlněné bundy vydrží praní v pračce.

mokasíny, prát, pračce

Jak správně vyprat péřovou bundu

Jsme rádi, že si můžeme pořídit novou péřovou bundu a s radostí ji nosit celou zimu. Málokdy však lidé přemýšlejí o tom, jak bundu správně vyprat, aby vydržela co nejdéle. Ukazuje se, že moderní modely teplých bund jsou velmi náchylné k praní a ne vždy si zachovávají svůj původní vzhled, a to i při pečlivém dodržování pravidel. ELLE zjistila, jak vyprat bundu doma.

O tom, jak správně prát péřovou bundu v pračce, zejména verzi z přírodního prachového peří, již existují celé soubory pravidel. Lze péřovou bundu prát v pračce, má-li kovový nebo lesklý povrch, obsahuje-li kapsy lemované kožešinou, je-li podšívka vyrobena z pravé kožešiny nebo převážně z pravé kožešiny. Nejdůležitějším pravidlem je nejprve pečlivě posoudit výrobek a zkontrolovat všechny štítky. Pokud na štítku není symbol ručního praní, lze péřovou bundu prát v pračce.

Za druhé, když se chystáte vyprat péřovou bundu, zkontrolujte obsah kapes: co když je tam starý obal od bonbonu nebo použitý kapesník? Všechny tyto zapomenuté detaily mohou při praní a sušení výrobek zničit a způsobit nežádoucí problémy.

Jakmile jsou všechny kapsy prázdné, zkontrolujte, zda na péřové bundě nejsou zjevné skvrny. Světlé tkaniny mají tendenci se špinit v oblasti límce a manžet: tyto oblasti může být nutné vyprat pomocí odstraňovače skvrn. V případě nouze můžete skvrnu nebo ztmavlé místo potřít vodou a mýdlem.

Je důležité si uvědomit, že péřovou bundu lze v pračce prát pouze po jedné: to znamená, že dvě bundy, zejména dva různé odstíny, nelze prát v jedné pračce najednou.

Jaký je puch, který potřebují dostat z pračky, aby se při praní tolik nesrážel? Před praním otočte péřovou bundu naruby a zavěste do ní sáček s tenisovým míčkem (v nouzi můžete tenisový míček hodit do pračky spolu s péřovou bundou). Alternativu k tenisovému míčku najdete v prádelně. dnes je koupíte ve většině železářství. Zabraňují shlukování prachového peří.

Chcete-li vyprat péřovou bundu, použijte speciální prací prostředek nebo prášek, v němž je jako jeden z ukazatelů uvedeno prachové peří, a speciální prací program. Pokud vaše pračka nemá samostatný režim pro praní v pračce, je nejlepší zvolit režim jemného praní (vlna a hedvábí), při kterém teplota vody nestoupne nad 30 stupňů. Rychlá rotace ve vysoké rychlosti by péřovému plášti neprospěla a v nejhorším případě by ho mohla zničit.

READ  Co znamenají nápisy na pračce?

Peří by se mělo vysušit ze stroje ve vzpřímené poloze na ramenou a předtím protřepat, aby se peří rovnoměrně rozložilo, a ponechat naruby. Někdy může tento proces trvat až několik dní. Nikdy nesušte peří horkým vzduchem z fénu nebo na radiátoru. Umělé peří se deformuje, zatímco přírodní peří je trvale zplstnatělé a zmrzlé.

Omyvatelné?

Na tuto otázku neexistuje pevná odpověď. Důvodem je to, že bunda je vyrobena z různých materiálů:

Semiš, nubuk a náhražky kůže je zakázáno prát v pračce.

Kvalitní šité látkové nebo kožené tenisky, mokasíny, tenisky, gumové nebo látkové sandály, pantofle lze dokonale vyčistit ručně nebo v šetrném cyklu pračky.

Navíc mohou být lakované, zdobené štrasem, korálky, stuhami, kožešinami a řetízky. To vše ztěžuje čištění.

Objevily se na vašem oblečení během vašeho samoizolačního režimu nové druhy špíny/skvrn??

Boty při pokojové teplotě schnou delší dobu a při umístění na horký radiátor se mohou pokroutit nebo popraskat. Používejte proto elektrické sušičky nebo některou z lidových metod:

 • Boty vycpěte zmačkaným papírem a nechte je 2-3 hodiny schnout.
 • Umístěte boty 20 cm od ohřívače s ventilátorem, aby byl vzduch nasáván dovnitř.
 • Vložte si do bot ponožku s kočičí vložkou.
 • Fénujte srst ve vzdálenosti alespoň 30 cm od sebe.
 • Vložte převrácené boty do misky s rýží.

Příprava na praní kabátu

Pečlivě připravte kabát na praní, protože konečný výsledek závisí na dobré přípravě. Nejprve zkontrolujte informační štítek, který výrobce našil na oděv. S největší pravděpodobností uvidíte symbol pánve s dvěma přeškrtnutými čárkami. to znamená, že výrobce výslovně zakazuje praní kabátu. Pokud toto znamení nevidíte nebo jste ochotni riskovat, zvažte následující odborné rady.

 • Před praním kabátu si zjistěte, jaký je podíl přírodních látek v něm obsažených. Pokud je jejich procento vyšší než 65, odmítněte praní v pračce a perte v ruce, protože mokrý kabát způsobí jeho srážení, srolování a další potíže.
 • Prací prostředky se musí dát prát v pračce, musí být tekuté a vhodné pro daný typ tkaniny a barvu oděvu.
 • Před praním kabát zkontrolujte, zda na něm nejsou nalepené prvky. Pokud jsou nasazeny, mějte na paměti, že při praní mohou spadnout.
 • Před praním je třeba vyprázdnit kapsy kabátu od drobných a jiných předmětů.
 • Před praním otestujte odolnost tkaniny kabátu proti barvení, jak je popsáno výše.
 • Všimněte si všech údajů na štítku kabátu (teplota praní, kapacita sušení, odstřeďování a další informace).

Vezměte prosím na vědomí! Při přípravě na praní kabátu v automatickém režimu si uvědomte, jaké má pračka vlastnosti. V první řadě věnujte pozornost kapacitě bubnu a maximální hmotnosti náplně a také pracím programům, které jsou v pračce k dispozici.

Praní kabátu v pračce: návod krok za krokem

Jakmile se rozhodnete nechat si kabát automaticky vyprat a pečlivě se na tento proces připravíte, můžete začít. Odborníci připravili stručný návod, jak prát kabát v automatické pračce krok za krokem, pojďme se na něj podívat.

 • Vyčistěte buben pračky od dalšího špinavého prádla. Věci jako kabát perte v pracím vozíku, jen když jste sami.
 • Nalijte tekutý prací prostředek na jemné tkaniny do zásobníku na prášek. Nalévání pracího prostředku do bubnu se nedoporučuje. Nepoužívejte kondicionér ani suchý prášek.
 • Obraťte kabát naruby a poté jej opatrně vložte do bubnu pračky. Kabát nezabalujte ani neskládejte.
 • Zavřete přihrádku na prášek a dvířka pračky a zvolte jeden z dostupných režimů jemného praní při nízkých otáčkách bubnu. Vypněte automatické odstřeďování a sušičku; tyto funkce se nesmí používat u žádného kabátu.
 • Upravte teplotu, kterou nabízí výchozí nastavení. Pokud je kabát vyroben z polyesteru, měla by být teplota nastavena na 40 °C, pokud je vyroben z jiných materiálů, měla by být teplota nižší.
 • Spusťte mycí program a počkejte na jeho dokončení. Poté kabát vyjměte z bubnu a zavěste ho na ramínka nad umyvadlo, aby mohla odtéct přebytečná vlhkost.
READ  Jak vyšroubovat přepravní šrouby v pračce

Důležité! Po skončení praní je důležité srst důkladně opláchnout (aby se zabránilo vzniku šmouh od prášku). Abyste toho dosáhli, musíte aktivovat režim extra oplachování.

Jak vysušit kabát, aniž by se zkazil?

Odborníci, kteří pracují v nejlepších čistírnách v zemi, říkají: “ Správně vyprat kabát je jen polovina úspěchu, aby se nezničil, je třeba ho ještě správně vysušit“. A skutečně, nesprávné sušení vytváří na kabátě ošklivé záhyby a promáčkliny, kterých se pak nezbavíte ani s napařovačem. Takže je lepší to udělat hned, než si lámat hlavu, jak vyžehlit čistý kabát.

Tímto způsobem musíte „udělat tři dobré kroky“, abyste předešli poškození kabátu:

Jak bylo uvedeno výše, měli byste nejprve odstranit přebytečnou vodu z kabátu a počkat, až sama odteče. Poté byste měli kabát položit na vodorovnou plochu (nejlépe sušit v sušičce) a sušit ho, dokud není vlhký. Kabáty by se měly sušit přímo na ramínkách, mimo zdroje tepla a přímého slunečního záření. Kabáty by se měly při sušení každé 3-4 hodiny narovnat, aby se zabránilo jejich pomačkání a zmačkání.

Lze semišové tenisky a další boty prát v pračce??

Semišová obuv je považována za nejkvalitnější a nejchoulostivější na údržbu. Ale i přesto se lidé ptají, zda lze tyto boty prát v pračce?

Tato otázka je vhodná pro zaneprázdněného člověka a i lenost nás nabádá k hledání jednodušších možností péče o boty, než je čištění a ruční mytí. Zjistěte, zda byste měli boty, včetně semišových, prát v pračce.

V pračce můžete prát textilní obuv. mokasíny, baletní boty, pantofle a samozřejmě sportovní obuv. tenisky nebo tenisky. Tyto boty dobře snášejí praní, ale aby nedošlo k poškození oděvu, věnujte pozornost spojům mezi látkou a podrážkou. zde by nemělo dojít k poškození.

Používání automatické pračky k čištění obuvi z přírodní kůže nebo koženkové obuvi je přísně zakázáno. Mytí se provádí ručně. Připravte si houbu a malé množství mýdlového roztoku, doporučujeme tekuté mýdlo.

Lze bundu prát v pračce?

Stojí za zmínku, že žádná pánská ani dámská saka by se neměla prát v pračce. Vysvětlení je poměrně jednoduché: vzhled bundy se formuje v továrně pomocí správného žehlení. K ručnímu vytváření záhybů na tkanině se používají speciální stroje. Dokonce i švy v továrně se žehlí určitým způsobem, aby bunda dobře seděla na postavě.

Podívejte se na naše video o výrobě bund ve výrobním závodě Svatny.

Při praní v pračce se „správné“ záhyby z výroby zmačkají, což může bundu narušit a způsobit ztrátu jejího reprezentativního vzhledu. Pokud je to možné, perte tento oděv ručně, aby nedošlo k poškození tovární žehličky.

Vlněné bundy (více než 80 % vlny) se nesmí prát v pračce: voda a vysoké otáčky odstřeďování v bubnu zdeformují nejen žehličku, ale i samotnou tkaninu. Vlněné oděvy by se měly čistit v čistírně, aby se zachovala jejich kvalita.

READ  Jak vyjmout topné těleso v pračce

Pokud výrobce povoluje praní v pračce, nezapomeňte vzít v úvahu následující doporučení:

Zvolte šetrné nebo ruční praní;

Nezvolte teplotu vody vyšší než 20-30 °C;

Vypněte cyklus odstřeďování, abyste ochránili tvar inspirovaný výrobcem;

Bundu neždímejte, rozložte ji na sušák a počkejte, dokud zcela neuschne;

Po uschnutí pověste bundu na ramínko;

Doporučujeme tyto bundy čistit párou.

Jak prát boty v pračce

mokasíny, prát, pračce

Před praním pánského obleku v pračce také věnujte pozornost jeho stavu. pokud jsou na něm špinavé nebo mastné skvrny, ošetřete je předem speciálním pracím prostředkem. Při praní bundy se řiďte následujícími pokyny:

Současně lze prát několik oděvů, pokud se vzájemně shodují typem látky a barvou;

Používejte pouze mycí prostředky, které se rychle oplachují a nedělají šmouhy. Většinou se jedná o tekuté gely, protože jejich rozpouštění trvá kratší dobu a rychle se vsáknou do tkaniny, čímž je zajištěn rovnoměrný účinek na všech částech bundy.

Ihned po vyprání a usušení bundy je vhodné ji vyžehlit přes gázu a zopakovat žehlení výrobku z výroby. Zachovává krásný vzhled bundy a správné záhyby, které zajišťují její tvar.

Samostatně bychom měli hovořit o pracích prostředcích, které je lepší používat při praní bund.

Jaké boty by se neměly kategoricky prát v pračce

Chcete-li zjistit, zda můžete nebo nemůžete prát boty v pračce, musíte si nejprve pečlivě přečíst štítky a visačky, které k nim výrobce připojil.

Většina z nich říká, že se boty nemají prát. Praxe však ukazuje, že téměř všechny sportovní boty se výborně snášejí s praním v pračce.

Co tedy víte o tom, co byste měli a co nesmíte do přístroje vkládat??

 • Všechny kožené boty by se nikdy neměly prát v pračce, protože se trvale deformují a ztrácejí svůj atraktivní vzhled. To platí i pro tenisky, mokasíny a sandály.
 • Ještě horší reakce na praní semišových bot v pračce. Můžete je čistit buď ručně, aby se zabránilo nadměrné vlhkosti, nebo chemicky.
 • Pokud jsou vaše boty v havarijním stavu. něco se odlepilo, odlepilo nebo odpadlo. nesmí být ani v bubnu pračky intenzivně používány. Trenažér bude trvale poškozen.
 • Mokasíny, tenisky, tenisky zdobené kamínky, flitry, samolepkami a aplikacemi. tedy vše, co se může při praní odlepit nebo odřít. rovněž nelze prát v pračce. Musí se čistit ručně. myslete na to při výběru exkluzivních glamour modelů.

Pokud jde o levné boty no-name, je situace nejednoznačná. Na jedné straně jsou někdy levné čínské tenisky odolnější než značkové., a vypadají skvěle i po desítkách praní v pračce.

Na druhou stranu, ještě častěji se takové výrobky po prvním vyprání jednoduše rozpadnou na jednotlivé prvky.

Můžete je samozřejmě znovu složit, ale nebudou vypadat stejně. Ale protože byly levné, není škoda se s jejich pozůstatky rozloučit. Je tedy na vás, zda levné boty pochybné kvality vložíte do pračky, nebo ne. Výsledek může být různý.

Důležité: žabky, pantofle, baletní boty, žabky, sandály s pěnovou podrážkou a l.Látkové boty lze prát v pračce. pokud nespadají pod žádný z výše uvedených bodů.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS