Prefabrikované rozvržení a rozměry

myčku, integrovat, kuchyně, knoxhult

Nevýhodou je, že výběr skříní této řady je poměrně omezený. Nenajdete zde žádné vyšší tužkovníky ani moduly pro vestavné spotřebiče. Žádné prefabrikované rohové díly. Proto nejsou rohové kuchyně IKEA Knoxhult k dispozici jako hotové výrobky. V případě potřeby však můžete spojit dvojici modulů různými způsoby upevnění, čímž krásně zamaskujete spoje.

Zakoupením potřebných skříní si můžete sestavit vlastní verzi ze stávajících modulů. Pracovní desku lze také vyměnit, takže není nutné provádět spoje.

Navzdory omezenému sortimentu lze s Knoxhultem vyrobit i ostrovní kuchyně.

Můžete najít uspořádání bez horních skříněk.

Horní řadu lze nahradit krásnými dřevěnými policemi.

Série nabízí 2 různá řešení pracovních desek z laminované dřevotřísky v černé barvě a imitaci dřeva.

Nástěnné skříňky jsou k dispozici ve dvou výškách, 75 a 60 cm.

Podrobný přehled přímo z obchodu naleznete na stránce

Toto je jedna z našich cenově nejpříznivějších kuchyní od IKEA. Například nejlevnější v bílé barvě by stál jen 12 989 za 1,2 ks.м.

Pozor! Ceny všech modelů budou uvedeny bez výbavy a náplní. Cena zahrnuje sanitární armatury (sifon, trubky, těsnění atd.).п.), dřez, vodovodní baterie. Rukojeti je třeba zakoupit samostatně.

Kuchyňská souprava 2.Dva metry budou stát asi 20-30 tisíc (v závislosti na barvě).

.

Hledání prostoru a výpočet rozměrů

Když plánujete interiér své kuchyně a nemáte nic než ošuntělé stěny, je mnohem jednodušší vědět, kam se myčka nádobí umístí. V našem případě už máme funkční kuchyň, všechno je na svém místě a nic není zbytečné. Jak integrovat nový spotřebič do takové místnosti. a ještě k tomu velmi velké. je důležitá otázka, kterou je třeba vyřešit přednostně.

Nejdříve si musíte v hlavě udělat představu o tom, kam chcete myčku umístit. Jak jistě chápete, budeme muset velmi pečlivě přemýšlet, protože není mnoho možností. Když přemýšlíte o tom, kam myčku nainstalovat, musíte myslet i na její připojení, protože nestačí ji jen umístit, ale musíte se ujistit, že funguje správně, bez „technických extrémů“. Odborníci navrhují několik nápadů.

 • Myčka nádobí pod dřezem. Šířka a hloubka dřezu není sama o sobě špatný nápad; mnoho modelů myček nádobí má stejnou šířku a hloubku. Výšku lze zvýšit úpravou spodní části dřezu. Budete potřebovat speciální sifon, ale je blízko vodovodního a odpadního potrubí.
 • Umístění myčky do jedné z větších podlahových jednotek, která sloužila k ukládání nadměrného nádobí. Skříň bude samozřejmě nutné upravit, ale k tomu se dostaneme o něco později.
 • Umístění myčky místo elektrického sporáku. Mnoho lidí nyní nahrazuje elektrické varné desky menšími přístroji. Pokud troubu nepotřebujete a přesto plánujete „sešrotovat“ svou starou elektrickou troubu, můžete tuto možnost zvážit.
 • Vyjměte nejmenší část kuchyňské linky a vložte do ní myčku. Je nepravděpodobné, že byste takovou jednotku měli ve své kuchyni, ale neměli byste ji zavrhovat.
 • Myčku můžete umístit na volně stojící spotřebič. Pokud máte například pračku někde v rohu kuchyně, daleko od kuchyňských linek, mohli byste na ni umístit „myčku„, i když na estetice nezáleží.

Vezměte prosím na vědomí! Myčka nádobí není myčkou stojící na podlaze. mnoho návrhů ji zabudovalo do skříněk, které jsou 60-90 cm nebo výše od podlahy.

Než si spočítáte, zda se vám myčka vejde do jednoho prostoru, musíte se rozhodnout, jaký typ myčky chcete. Myčka nádobí může být následujících typů:

 • Nezapuštěné. nejsou určeny k zabudování do nábytku;
 • Částečně vestavné. můžete je umístit do nábytku, ale ne do všech;
 • Plně integrovaný. speciálně navržený pro integraci do kuchyňského nábytku.
 • Kompaktní. zabírají tak málo místa, že se vejdou do každé hotové kuchyně.

Plně integrované, malé nebo částečně integrované myčky nádobí se dokonale hodí do hotové kuchyně. Rady, jak správně vypočítat a namontovat myčku, najdete v našem článku Instalace vestavné myčky nádobí. Mimochodem, pokud si koupíte kompaktní myčku nádobí, nebudete muset hledat nic jiného než mikrovlnnou troubu.

Jak přeměnit skříňku na „myčku„?

Pokud máte v kuchyni skříňku, do které se vejde myčka (její vlastní velikost), musíte pro ni najít vhodné místo. Mimochodem, vhodné jsou nejen standardní podlahové jednotky s policemi. Myčku nádobí můžete umístit i do skříňky s výsuvnými zásuvkami. Co děláme?

 • Odstraňte přední část skříně. Pokud má skříňka výsuvné zásuvky, vyjměte je.
 • Vyjměte veškerý obsah i s policemi zevnitř.
 • Odstraňte závěsy, které drží dvířka. mohly by bránit nasazení myčky.
 • Odšroubujte zadní panel, bude nám pouze překážet.
 • Zjistěte, zda naše myčka nádobí vyhovuje. pokud ano, objednejte si přední část.
READ  Myčka bzučí a nevyprazdňuje se

Důležité:! Pokud nechcete utrácet za přední části nebo máte problém s jejich výrobou, můžete dveře po přepracování pantů nasadit zpět.

Co můžete potřebovat pro instalaci?

Jaké nástroje a materiály jsou potřeba k instalaci „myčky“ do hotové kuchyně?? Můžeme jen hádat. existuje tisíc možných způsobů. Z velké části potřebujete standardní sadu nástrojů, které má každý majitel domu ve své spíži, ale ne vše je jasné, pokud jde o příslušenství.

 • Pokud má být myčka umístěna ve vzdálenosti 1,5 až 2 metry od sifonu nebo odtoku, může být standardní odtoková hadice dodávaná s myčkou nedostatečná. Doporučujeme vám, abyste se nepokoušeli hadici spojovat, raději si kupte jednodílnou, ale delší.
 • Možná budete potřebovat také extra dlouhou hadici pro napouštění. Pokud má být myčka připojena k horké vodě, jsou zapotřebí také dvě hadice.
 • Je vyžadován mosazný T-kus s uzavíracím ventilem.
 • Budete také potřebovat gumovou pásku a gumové těsnění.
 • Pokud má být „myčka“ instalována do dřezu, je třeba zakoupit speciální sifon.

Výše uvedený seznam materiálu představuje základní sadu příslušenství, ale můžete potřebovat i řadu dalších drobných položek: samořezné šrouby, panty se zápustnou hlavou pro dveře, svorky, lisovací objímky atd. Obecně se připravte na to, že vaše nápady budou odpovídat materiálům, které máte po ruce nebo které můžete snadno zakoupit.

Vezměte na vědomí! Pokud se chystáte vytvořit samostatnou zásuvku pro myčku, ujistěte se, že máte dvouvodičový měděný drát s dobrou izolací a zásuvku odolnou proti vlhkosti.

Možnosti instalace

Skříňka pro instalaci myčky nádobí může vypadat různě. Zde je několik oblíbených možností instalace, které je třeba zvážit.

Každá metoda instalace představuje vlastní soubor problémů. Abyste je minimalizovali, je důležité dodržovat výše uvedené podmínky a pokyny výrobce. Zde je několik návrhů pro instalaci myčky na různých místech.

Řešení pro montáž na skříň č. 1

Pokud je vedle dřezu skříňka o šířce větší než 45 cm, lze ji použít pro instalaci myčky. Výhodou montáže v blízkosti přívodního potrubí je možnost začlenit hadice pračky do stávající instalace pod dřezem.

Ze skříně je třeba odstranit police a zadní stěnu, případně spodní panel. Volně stojící skříň musí být nastavena do zcela svislé polohy pomocí nastavitelných nožiček.

Poté je třeba stroj postupně připojit k rozvodům a kanalizaci, přívodu vody a napájení. V případě potřeby je nutné nainstalovat také sifon s odtokovou trubkou.

Ozdobný čelní panel, který je připevněn ke dveřím stroje, se obvykle montuje z vyjmutých dveří skříně nebo se objednává dodatečně. Částečně vestavěné modely není třeba zdobit, takže jejich sestavení je o něco jednodušší.

Řešení č. 2 Instalace do volně stojící jednotky

Pokud pro nové zařízení není k dispozici volná skříňka, ale v kuchyni je dostatek místa, můžete si objednat samostatnou jednotku, která však musí být instalována v blízkosti přívodu elektrické energie.

Je důležité jednotku vyrovnat a zajistit tak, aby během provozu nevibrovala a skříň se nepohybovala. Hadice a potrubí vedou podél stěny, ale jsou lépe přístupné. K síťovému přívodu se dostanete bez demontáže spotřebiče, ale odsunutím skříňky od stěny.

Pokud je myčka nainstalována pod společnou kuchyňskou linkou, bylo by nutné ji kvůli servisu vyjmout, protože hadicové přípojky by jinak nebyly přístupné.

Řešení #3 zapuštěná instalace

Pokud je v kuchyni výklenek pro mikrovlnnou troubu, troubu nebo jiné malé spotřebiče, lze jej využít i pro montáž myčky. Rozměry a nákresy kompaktního modelu naleznete v instalační příručce.

Vestavné kompaktní modely by neměly být zaměňovány s volně stojícími modely. Ty nemusí být umístěny ve výklenku. lze je instalovat na jakýkoli vodorovný povrch. Myčky nádobí jsou stejně jako ostatní spotřebiče skryty před zraky tím, že se jejich přední část zakryje ozdobnou mřížkou stejně jako ostatní přední části.

Kompaktní model je prostorově vhodnější, ale nezapomeňte, že velkou rodinu nelze obsloužit miniaturním strojem.

Řešení č. 4, pokud není vhodná vestavba do země

Co dělat, když v kuchyni není místo pro vestavný model?? Zvažte volně stojící varianty, jejichž konstrukce nevyžaduje žádnou speciální instalaci.

Lze je jednoduše nainstalovat na podlahu, pracovní desku nebo do výklenku, zarovnat a poté připojit.

Existují i další způsoby, jak si splnit sen o instalaci integrované myčky. instalace přední části na volně stojící model, kompletní přestavba kuchyňské linky, případně renovace nebo výměna vodovodního potrubí. Jsou nákladnější a vyžadují nejen finanční investici, ale také čas.

Pokyny pro instalaci spotřebiče do předem smontované kuchyňské linky

Nejvhodnější variantou integrace myčky nádobí je přestavba kuchyňské skříňky na podlahu. K tomu je třeba provést určité kroky.

 • Vyšroubujte samořezné šrouby, které drží pracovní desku;
 • Odšroubujte šrouby, které připevňují boční a zadní panely k bezprostředním skříním;
 • vytáhnout kus nábytku;
 • Skříňku demontujte a ponechte pouze boční panely a dveře;
 • Pomocí vrtáku a jádrového vrtáku vyvrtejte do boční stěny otvory pro dvě hadice na vodu a odpadní vodu a pro přívod elektřiny.
 • Připojte odvodňovací potrubí ke kanalizaci a přívodní potrubí studené vody k zásuvce pomocí mosazného T-kusu;
 • v případě, že je hadice dodatečně připevněna ke zdi, použijte kotevní svorky;
 • Připojte spotřebič k síťové zásuvce;
 • Znovu připevněte přední panel podstavce na jeho místo.
READ  Který vysavač je lepší roventa nebo Samsung?

Pokud myčku nelze nainstalovat, nezoufejte. zkontrolujte návod k instalaci vašeho modelu a v případě potřeby zavolejte odborníka.

Tento spotřebič nepatří mezi základní kuchyňské vybavení, ale usnadňuje každodenní práci hospodyně a šetří spoustu času. Myčka nádobí by měla být pohodlná, zapadat do stávajícího designu a v případě malé kuchyně zabírat málo místa. Před zabudováním myčky pod pracovní desku nebo do skříňky vyberte správný model.

Všechny myčky nádobí jsou rozděleny do následujících velikostních skupin

 • Výška plnohodnotných spotřebičů se pohybuje od 82 do 87 cm. Jsou hluboké 55 nebo 60 cm a široké 60 cm. Tento model pojme největší počet hrnců a pánví. Volně stojící, ale také plně nebo částečně integrované modely. První z nich mají ovládací panel myčky na horní straně otevřených dvířek spotřebiče. V druhém případě je zcela otevřená.
 • Užší modely mají šířku pouze 45 až 49 cm a v jednom cyklu umyjí až 9 sad nádobí. Ve všech ostatních ohledech jsou naprosto stejné jako spotřebiče plné velikosti. se od plnohodnotné verze liší výškou, která je 1,5 až 2krát menší, a počtem sad, které lze vložit. Může jich být maximálně 5. Všechny ostatní parametry jsou shodné. Tato myčka nádobí se montuje buď na pracovní desku, nebo do výklenku ve skříni. Konstrukce malé myčky nádobí znemožňuje přívod vody do spodního oddílu. Proto se nádobí neumývá tak čistě.

Jak začlenit myčku nádobí do kuchyně Ikea

Instalace myčky v kuchyni. konkrétně její zabudování. obvykle nezpůsobí žádné problémy. I začínající kutil zvládne práci v relativně krátkém čase. To když je kuchyňská linka navržena s ohledem na vestavěnou myčku nádobí? Tento článek nás seznámí s možnostmi instalace myčky nádobí třetí strany do kuchyně Ikea. Podíváme se také na to, jaké problémy mohou při práci nastat a jak je lze vyřešit.

Kuchyně vašich snů od IKEA

Výrobky IKEA nepotřebují reklamu. V ruských městech a obcích s obchody IKEA téměř neexistuje rodina, která by neměla doma alespoň jeden kuchyňský spotřebič IKEA. Cena, kvalita a styl jsou charakteristické znaky, díky nimž se společnost stala světoznámou a oblíbenou.

V každém obchodním domě IKEA si můžete vybavit celý byt, od vstupní rohože až po obsah lednice, včetně samotné lednice! To znamená, že se opět vracíme k tématu kuchyní a budeme si povídat o tom, jak si vybrat a koupit kuchyň IKEA, zejména proto, že dnes probíhá velký výprodej, který potrvá až do 20. ledna příštího roku!

Začnu tím, že IKEA nabízí několik různých druhů kuchyní, tzv. rodin. V Rusku můžete zakoupit kuchyně pouze od tří rodin: SUNNERSTA, KNOXHULT a METHOD. V jiných zemích se vyskytují rodiny jako RAVAROR a ENHET.

Minikuchyně Sunnersta a Rovaror

Soonersta (stejně jako Rovaror) je nejjednodušší kuchyňský systém s již nainstalovaným dřezem. Vhodný i pro velmi malé prostory; lze jej použít v kuchyni, prádelně a dalších pracovních nebo technických prostorách, které vyžadují vodovodní přípojku. Kuchyň Sunnarst lze doplnit spotřebiči Tildreda (přenosná lednice a varná deska) a řadou příslušenství Sunnarst, stejně jako pračkou pod linku nebo nízkou lednicí.

SUNNERSTA Mini kuchyně, velikost 112(D)139(V)x56cm

Rodina Rovaborr není jen kuchyňská linka, ale celá kolekce jednoduchého, multifunkčního nábytku z přírodních materiálů, z nichž většina je nyní k dostání i v Rusku.

Montované kuchyně Knoxhult

Rodina Knoxhult se již více podobá kuchyňskému nábytku, na který jsme zvyklí, a díky nízké ceně a dvouleté záruce je u nás velmi oblíbená.

Knoxhult prefabrikované kuchyně s definovanými rozměry a specifickým obsahem, přičemž jednotlivé prefabrikované jednotky lze kombinovat a vytvořit tak vhodnější varianty pro váš pokoj.

Pracovní deska, která je součástí sady, dokonale ladí s barvou čel (v Rusku je k dispozici 6 variant). Stačí si vybrat dřez, baterii, úchytky a také vestavné spotřebiče ze sortimentu obchodu, takže všechny detaily budou dokonale ladit.

Kuchyně Knoxhult mají řadu omezení, např

 • nemožnost instalovat myčku nádobí, protože v tomto kuchyňském systému nejsou k dispozici samostatná čela nebo sokly
 • indukční varnou desku nelze instalovat nad troubu, protože deska o tloušťce 28 mm neposkytuje dostatečný prostor pro ventilaci (řešením je použití obyčejné sklokeramické desky nebo výměna desky za silnější);
 • žádné horní závěsné skříňky, takže horní roh kuchyně je nefunkční.

Tipy Ptáka Loskutáka | Představujeme novou myčku Electrolux se zvedacím dolním košem

Dalším rysem těchto kuchyní je absence vnitřních stěn mezi skříňkami a použití zavíračů dvířek, což snižuje hmotnost a náklady na kuchyni, a tím ji činí cenově dostupnější. Různé povrchové úpravy čel umožňují vytvářet kombinace nejen tvarové, ale i barevné, a to kombinací vrchních a spodních částí s různými povrchovými úpravami.

Velikosti skříněk a povrchové úpravy pro kuchyně KNOXHULT

Modulární kuchyně Enhet

Enchet. nový modulární úložný systém do kuchyně, koupelny a prádelny. Kombinace otevřených a uzavřených částí, 5 typů čel, několik barev a stejnojmenná řada doplňků poskytují možnost maximální individualizace prostoru a snadná montáž a demontáž umožňuje vzít si nábytek s sebou, když se stěhujete.

V Rusku tato rodina není zastoupena, nicméně na evropských stránkách společnosti můžete použít vyvinutý plánovač pro plánování vaší kuchyně snů a z budoucí cesty si přinést „neobvyklý suvenýr“.

Rozměry a barvy kuchyňských rámečků ENHET Varianty povrchové úpravy čelních ploch kuchyní ENHET

READ  Jak namontovat přední část myčky Bosch

Metoda modulárních kuchyní

Řada Method je nejkomplexnější a nejpromyšlenější kuchyňský systém. Při plánování takové kuchyně můžete zvolit nejen její vnější vzhled, ale také vybrat veškeré funkční vnitřní vybavení a potřebné vestavěné spotřebiče, které vyhovují vašim potřebám.

Rozměry a možnosti výplně podlahových skříní METHOD Rozměry a možnosti výplně vysokých a nástěnných skříní METHOD

Kuchyně Method mají několik klíčových vlastností, které je odlišují nejen od ostatních rodin, ale také od ostatních výrobců. Prvním z nich je plánovač, uživatelsky přívětivý a intuitivní program pro vlastní plánování, který umožňuje vidět hotový výsledek v barvě a 3D objemu a vypočítat transparentní a přesné náklady na projekt. Druhým a často rozhodujícím rysem kuchyní IKEA je možnost vyzvednutí ještě týž den. Třetí vlastností, která vypovídá o důvěře výrobce ve vysokou kvalitu svých výrobků, je skutečná 25letá záruka na kuchyňský nábytek Method family a 5letá záruka na vestavné spotřebiče světových výrobců Electrolux a Whirlpool.

Pokud se vám některá z nabízených kuchyní líbí, můžete si ji naplánovat sami nebo se obrátit na tým IKEA (po předchozí domluvě), protože IKEA poskytuje kompletní servis: vyměření místnosti, naplánování kuchyně s odborníkem v prodejně nebo na dálku, dodání a montáž zakoupeného nábytku, spotřebičů a doplňků. Výsledkem je vaše vysněná kuchyně za pouhé 3 dny: plánování a nákup nábytku a spotřebičů v obchodě nebo na dálku, doručení následující den a montáž následující den po doručení.

Podmínky instalace myčky nádobí v kuchyni

Předpokladem je dostupnost prostoru pro instalaci těchto poměrně velkých kuchyňských spotřebičů. To je důležité zejména ve skromných kuchyních. Zatímco volně stojící spotřebiče se snadno vejdou do většiny ploch o rozměrech 0,6 x 0,6 metru čtverečního, u vestavných modelů je třeba dobře promyslet, kterou část kuchyně je nejlepší obětovat integraci.

Vezměte si metr a změřte. Pokud již máte vybraný model myčky, porovnejte jej s rozměry a vyvoďte zcela konkrétní závěry o tom, zda je pro vás to či ono řešení vhodné.

Mezi další podmínky pro instalaci automatické myčky nádobí v panelákové kuchyni patří

 • mít všechny komunikační uzly (kanalizace, voda, elektřina) ve vzdálenosti do jednoho metru (maximálně 1 metr) od.5 m) přístupnost;
 • Samostatné napájecí vedení 220 V s povinným uzemněním a vodotěsnou zásuvkou;
 • snadné umístění (nezapomeňte na pravidlo pracovního trojúhelníku);
 • Vzdálenost od varné desky, radiátoru a jiných zdrojů tepla musí být nejméně 40 cm;
 • nesmí být umístěn v blízkosti pračky;
 • neumísťujte mikrovlnnou troubu na oddělení s nainstalovanou myčkou nádobí elektromagnetické vlny negativně ovlivňují elektronické jednotky myčky nádobí.

Dalším bodem je napojení na vodovodní síť. Navzdory všeobecnému přesvědčení není nutné připojovat přístroj k teplé vodě. Bez bezpečnostních filtrů, které regulují teplotu, by se navíc mohl časem i porouchat. zdroj studené vody je naprosto dostačující.

Instalace myčky nádobí v kuchyni IKEA

Jak správně nainstalovat myčku nádobí do kuchyně Ikea. Jak zabudovat myčku nádobí do kuchyně Ikea od jakéhokoli výrobce. Jaké komplikace mohou nastat při instalaci myčky nádobí do kuchyně Ikea? Ikea Rusko přešla na evropskou výšku 91-95 cm. Jak správně nainstalovat pmm do kuchyně Ikea. Jak zajistit, aby myčka nádobí byla v jedné rovině s pracovní deskou, a ne na podlaze? Promenáda nebo paleta pro myčku nádobí. Jak se ujistit, že přední část myčky funguje na posuvných pojezdech Ikea BEHJÄLPLIG a nespadne? Instalace posuvných kolejnic / posuvného čela Ikea na dveře pmm. Lišty Ikea na dvířka myčky a lišty na přední stranu kuchyně Ikea. Upevnění přední části. Jak připevnit přední část kuchyně Ikea na dvířka myčky nádobí. Jak nainstalovat a upevnit myčku do kuchyňského nábytku Ikea. Zarovnání čela myčky a zavěšení čel Ikea na dvířka myčky nádobí. Nastavení podstavce. Instalace myčky nádobí Ikea dokončena )) PS Toto video není sponzorováno žádným sponzorem!

0:00. Úvod 0:31. Potíže s instalací myčky v kuchyni Ikea 1:19. Přizpůsobení myčky výšce pracovní desky 3:02. BEHJÄLPLIG nastavení výztužných desek na dvířkách pmm 5:25. Instalace kolejniček na přední části Ikea 9:01. Proč přední část Ikea padá? 12:04. Instalace myčky v kuchyni Ikea 13:15. Zavěšení přední části na pojezdy BEHJÄLPLIG 14:33. Instalace myčky v kuchyni Ikea 15:39. Instalace podstavce

➡️ Všechna videa o myčkách nádobí: https://YouTube.com/playlist?list=PLs8jteKQzbFTAXaUf7MASEnxQ4-SoPEMp

➡️ Budu moc ráda ➡️ Přihlaste se k odběru mého kanálu: https://YouTube.com/channel/UCk17xcBSs1P6BN44E0BL1DQ ➡️ Nová videa denně, kromě víkendů

Děkujeme za sledování Roman Che TV! Jmenuji se Roman. Mám více než 20 let praxe v oblasti školení spotřebičů a vím téměř vše o vestavných, velkých i malých spotřebičích. Ve svých videích vysvětluji, jak domácí spotřebiče fungují, podávám recenze, sdílím tajemství domácích spotřebičů a odpovídám na otázky. Mým cílem je pomoci vám s vašimi spotřebiči.

Pokud chcete pomoci s rozvojem kanálu nebo mi poděkovat za odpovědi na vaše otázky, můžete mi poslat poděkování převodem libovolné částky: Karta Yandex.Peníze = 5599 0050 8240 1667 Yandex Wallet.Peníze = 4100 1791 7390 877 PayPal = [email protected]

| Denial of responsibility | Contacts |RSS