Šatní skříně a další kusy nábytku s fototiskem

Kuchyně každého z nás je individuální a vysoce organizovaná. Proto neexistuje žádné univerzální řešení. Někteří lidé mohou být v pokušení zvolit instalaci na okraji kuchyně. Jiní dávají přednost centrálně umístěné zásuvce.

Nikdy nepoužívejte myčku přes prodlužovací kabel. Vyžaduje samostatnou zásuvku. Nejlépe s vyhrazenou pojistkou.

Je to otázka požární bezpečnosti a ochrany ostatních spotřebičů v domácnosti.

Jak umístit myčku nádobí pod troubu

V návodu každého výrobce jsou uvedeny konkrétní pokyny pro umístění tohoto modelu myčky v kuchyni. Základním požadavkem výrobců myček nádobí je, že je nesmí umístit proti jiným předmětům. Je důležité, aby majitel spotřebiče zajistil kolem myčky vzduchovou mezeru.

Tip:! Prostor navíc v technologické mezeře (minimálně 40 cm) lze využít k vytvoření dalšího úložného prostoru ve vestavěné kuchyni (například pro stojan na lahve nebo úložnou zásuvku).

Dalším doporučením výrobce je rovnoměrné zajištění stroje na obou stranách. To mohou zajistit vedlejší zásuvky vestavné kuchyně, které jsou pevně namontovány.

myčku, umístit, troubu

Může být trouba umístěna nad myčkou nádobí??

Omezení prostoru v kuchyni je bolestivým tématem pro Rusy a lidi žijící v zemích, kde fungují domy z dob Chruščova. Každý, kdo žije v „jednom bytě“ v takovém domě, vám bude vyprávět příběhy o lidech, kteří je postavili. O tom ale nemluvíme. Potřebujeme vyřešit velmi specifický problém: umístění varné desky nad myčkou nádobí je co nejlepší, aby se oba spotřebiče navzájem nerušily a nepoškodily. A to také uděláme.

„Úskalí takové instalace

Myčka nádobí pod varnou deskou se na první pohled může zdát jako ideální řešení, ale její realizace je velmi jednoduchá. Varná deska je malá a perfektně sedí na myčce, takže ji zapojte a používejte. ale není to tak jednoduché.

 • Indukční nebo plynová varná deska má tendenci se během používání zahřívat a teplo se přenáší do myčky, která by se neměla přehřívat.
 • Myčka nádobí způsobuje, že se na varné desce tvoří vlhkost, což není vůbec žádoucí, zejména pokud se jedná o elektrickou varnou desku.
 • Varná deska a myčka nádobí jsou vzájemně propojeny tak, že by se mohly vzájemně rušit.

Zvláštní pozornost je třeba věnovat připojení plynových hadic k plynové varné desce. Tyto hadice nesmí být stlačeny ani těsně uzavřeny.

 • Je poměrně obtížné vypočítat správnou vzdálenost mezi varnou deskou a krytem myčky tak, aby vše dokonale zapadlo do nábytku a zůstaly potřebné mezery pro tepelnou izolaci a bariéru proti vlhkosti.
 • Hledání ideálního místa pro umístění myčky, nad kterou má být umístěna varná deska. Zaprvé, prostor musí být v blízkosti dřezu; zadruhé, myčka nádobí bude umístěna mezi dvěma podstavci a varná deska bude zapuštěna do pracovní desky nebo instalována podobným způsobem. V opačném případě se zkrátí životnost myčky a varné desky.

Připomněli jsme si všechny hlavní problémy, kterým může čelit mistr. Ti, kteří se rozhodnou realizovat myšlenku umístění varné desky nad skříňku myčky nádobí. Některé problémy jsou velmi závažné a vyžadují podrobnou analýzu situace na místě, ale můžeme vás ujistit, že ve většině případů je nápad proveditelný. Promluvme si o tom, jak to funguje.

myčku, umístit, troubu

Instalace pod indukční varnou desku

Pokud jste si předem naplánovali instalaci myčky nádobí pod varnou desku, ale varnou desku ani myčku nádobí ještě nemáte. Musíte si dobře rozmyslet, které modely varných desek a myček nádobí budete zvažovat. Zde je několik odborných rad na toto téma.

Za prvé, nejlepší je zvolit indukční varnou desku. Na dně se zahřívá jen velmi málo a do těla myčky nepřenáší téměř žádné teplo. Za druhé, plně vestavná myčka je nejlepší volbou. vnější vrstva je vyložena plstí, která je dobrým tepelným izolantem, takže spotřebič je dobře chráněn před nadměrným teplem.

Lze myčku umístit pod indukční varnou desku?? Ano, je to možné, ale je třeba vzít v úvahu některé detaily.

 • Mezi krytem myčky a indukční varnou deskou ponechte prostor alespoň 2,5 cm.
 • Izolujte myčku nádobí a varnou desku fólií nebo silnou fólií mezi kryty.
 • Lepší je tenká varná deska o tloušťce maximálně 5-5,2 cm, protože se lépe začlení do pracovní desky a vypadá jako jeden celek.
 • Zapuštěná myčka nádobí nesmí být vyšší než 82 cm, aby celková výška spotřebiče včetně volného prostoru byla menší než 90 cm (-2 cm). Jedná se o pohodlnou výšku pro umístění hořáků, která ženám průměrné výšky maximálně usnadňuje vaření.Více informací o dalších výškách myček nádobí naleznete v článku o myčkách nádobí.
 • Při umísťování varné desky na myčku nádobí mějte na paměti, že v zadní části varné desky musí být dostatek místa pro připojení inženýrských sítí: elektrické kabely a hadice musí být umístěny volně, bez jakýchkoli záhybů nebo zaseknutí.
READ  Mikrovlnný transformátor pro bodové svařování

Indukční varná deska Kaiser KCT 6395 I Elfem (tloušťka 5 cm) a myčka nádobí Hansa ZIM 636 EH (výška 82 cm) splňují výše uvedená doporučení.

Při zahájení instalace nezapomeňte ponechat mezi podlahou a skříní myčky prostor alespoň 1 cm pro správnou výměnu vzduchu a tepla. Mějte na paměti, že by se myčka mohla přehřívat nejen nahoře, ale především dole, kde jsou umístěny všechny hlavní aktivní součásti.

Pečlivé měření při zapojování myčky a varné desky. Vezměte v úvahu všechny uvedené vzdálenosti, tloušťky stěn nábytku, výšky nohou a další faktory. Jakmile všechny tyto faktory zohledníte a zaznamenáte do výkresu nebo alespoň do náčrtu, můžete se pustit do práce. Pokud se na cestě setkáte s problémy, obraťte se na odborníka.

Instalace pod plynovou varnou desku

Zjistili jsme, že indukční varnou desku je možné umístit nad myčku nádobí. není se čeho obávat. Ale co když nemáme indukční varnou desku, ale plynovou a potřebujeme pod plynovou desku umístit myčku, aby byla bezpečná a pohodlná??

I zkušený plynový kuchař se musí s tímto úkolem poprat, protože pro složité domácí plynové spotřebiče platí řada přísných kritérií, která nelze obejít. Jaké problémy mohou nastat při instalaci plynové varné desky nad myčku nádobí??

 • Ohřev myčky nádobí. Plynová varná deska je velmi horká a nadměrné teplo v takovém množství může myčku poškodit.
 • Plynové hadice. Plynové hadice přivádějící plyn do varné desky musí být umístěny volně a tak, aby k nim měl pracovník plynárenské služby, který zařízení kontroluje, volný přístup.
 • Plynová varná deska je poměrně tlustá, což jistě ztěžuje její estetické umístění na myčku nádobí.

Mohu vedle myčky umístit troubu??

Myčka nádobí je neuvěřitelně praktický spotřebič vybavený mnoha užitečnými funkcemi. Usnadňují život modernímu člověku a pomáhají šetřit čas těm, kteří jsou neustále přetíženi prací.

Při nedostatku místa v kuchyni, a zejména v kuchyních s malou plochou, mají lidé problém umístit všechny potřebné spotřebiče a nábytek. Pokud chcete chytře přejít na moderní technologickou kuchyni, je třeba dodržet několik důležitých pravidel.

Správné umístění všech spotřebičů je nezbytné, pokud chcete, aby vám vydržely co nejdéle. Zejména je nutné posoudit, zda je myčka vhodná pro instalaci v blízkosti trouby.

Požadavky výrobce na umístění myčky nádobí

V návodech výrobců myček nádobí je obvykle uvedeno několik obecných doporučení pro instalaci, a to

 • Myčka nádobí nesmí být instalována v blízkosti jiných předmětů. Zachování mezery 40 cm, aby byl dostatek prostoru pro cirkulaci vzduchu.
 • Spotřebič by neměl být umístěn v nejvzdálenějším prostoru kuchyňské linky. Myčka nádobí musí být rovnoměrně zajištěna na obou stranách. Například ukotvení mezi zásuvkami pevné skříně.
 • Spotřebič by neměl být umístěn pod dřezem.
 • Umístění myčky vedle varné desky nebo pod troubu se nedoporučuje.
 • Varnou desku neumisťujte nad myčku nádobí, i když je na ní tepelně izolační podložka.

Proč by myčka neměla stát vedle trouby?

Je důležité si ujasnit, jaké důsledky může mít umístění myčky nádobí přímo vedle trouby a dalších varných spotřebičů (varná deska, plynová varná deska). Za prvé, horký vzduch z těchto spotřebičů se nevyhnutelně dostane do kontaktu s povrchem myčky a zahřeje ji. To má také nepříznivý vliv na elektroniku a mikroobvody uvnitř myčky. Hrozí také nebezpečí poškození těsnění spotřebiče, které zabraňuje úniku vody. Teplo způsobí, že poměrně rychle popraskají a stanou se nepoužitelnými.

Existuje i opačný účinek: voda z myčky nádobí, která se dostane do kontaktu se sporákem, varnou deskou nebo troubou, poškodí spotřebič. Sousední umístění myčky nádobí a těchto spotřebičů je proto vzájemně škodlivé, protože brzy dojde k poruše všech spotřebičů.

Jsou však situace, kdy v kuchyni opravdu nemáte mnoho místa, a přesto musíte riskovat a instalovat takové spotřebiče vedle sebe. V takovém případě může několik jednoduchých rad pomoci snížit pravděpodobnost poruchy.

 • Je důležité využít možnosti vytvořit mezi spotřebiči malou mezeru, přibližně 0,5 cm. Do této mezery je vhodné vložit kus pěnového polyethylenu. Tím se předměty bezpečně izolují od vzájemných vlivů.
 • Nepoužívejte vedle sebe myčku nádobí a troubu. Elektronické obvody uvnitř myčky jsou ohroženy zkratem způsobeným zahřátou troubou.
 • Pokud si pořídíte dobře izolovanou myčku a troubu, výrazně se sníží riziko zahřívání stěn obou spotřebičů.
READ  Jak namontovat integrovanou myčku nádobí Electrolux

Kam ještě můžete a kam už nemůžete umístit myčku nádobí

Při instalaci myčky nádobí je důležité mít jasno v tom, které spotřebiče jsou v kuchyni bezpečné a které mohou způsobit vážné škody.

Zde je několik návrhů, kam myčku umístit

 • Vedle zásuvek myčky. Umístění pod skříněmi usnadňuje ukládání nádobí ihned po umytí. Užitečná je také možnost umístit zásuvky myčky nádobí vedle.
 • vedle skříně, kde máte prací prostředky. Z důvodu pohodlí je vhodné dodržet vzdálenost 0,8-1 m mezi zásuvkou a myčkou. Protože se jedná o spotřebič na mytí nádobí, je rozumné jej neumisťovat daleko od hlavního prostoru na mytí nádobí.
 • V blízkosti lednice. Takové prostředí myčce nádobí a chladničce nijak neškodí, protože oba spotřebiče bezpečně plní své funkce. Stěny chladničky se nezahřívají v takové míře, která by byla pro myčku smrtelná.

Jaký je status nepříjemného nebo nechtěného sousedství??

 • Instalace myčky nádobí vedle pračky.V koupelně často není místo na pračku, takže ji musíte umístit do kuchyně. Mnoho lidí tento spotřebič řadí vedle myčky nádobí a tvrdí, že se snadno připojuje k vodovodnímu potrubí. To je však závažný omyl. Pračka má navíc tendenci při odstřeďování vibrovat a kývat se ze strany na stranu. I když je spotřebič správně nainstalován, nelze vibracím zcela zabránit.

Zařízení 2 v 1 od společnosti Candy (myčka nádobí/trouba)

Zejména pro ty, kteří mají malou kuchyni a nemají dostatek prostoru pro optimální umístění všech spotřebičů, nabízejí někteří výrobci zajímavé řešení. Například značka Candy nabízí zařízení 2 v 1, které kombinuje myčku nádobí a troubu do jednoho celku. Myčka nádobí je dole a trouba nahoře. Jedná se o spotřebič „Candi Duo“. Existuje také lepší možnost. Candi Trio. Vedle výše uvedených spotřebičů je k dispozici také varná deska. elektrická nebo plynová.

Je užitečné zvážit výhody a nevýhody této kombinace.

 • Ušetří se značné množství místa.
 • Takové zařízení se snadno používá.
 • Kombinované prvky jsou skutečně kvalitní.
 • Celkově je tato jednotka high-tech.
 • Nejenže se zmenšila možnost úspory místa, ale také vodoměrů a elektroměrů.
 • Možné komplikace při připojení.
 • Malé rozměry prvků.
 • Instalace je možná pouze v případě, že je k dispozici dlaždice nebo kovová zástěra.

Jak vybrat přihrádku na myčku nádobí v kuchyni na míru?

Pro výběr nejvhodnějšího umístění myčky je dobré si zapamatovat důležitý požadavek z návodu výrobce. To spočívá v upevnění boků spotřebiče pomocí pevných úchytů. Na základě toho je optimálním místem pro instalaci spotřebiče vždy vnitřní prostor spotřebiče.

How to install your Electrolux Oven with Hob. Built Under installation

Krajní zásuvka je nevhodná, protože myčka bude připevněna pouze na jedné straně, což by ohrozilo stabilitu spotřebiče během provozu. Prostor pro myčku nádobí musí být vybaven ventilací. K tomu lze použít mřížku na zadním nebo bočním panelu nebo otvory ve skříni. Je důležité, aby mezi stěnami zásuvky a myčkou zůstalo několik centimetrů volného prostoru. Tím se zajistí neomezená cirkulace vzduchu a odstranění vlhkosti.

Aby myčka nádobí. a s ní i celý kuchyňský spotřebič. fungovala velmi dobře, je třeba dodržovat doporučení týkající se jejího umístění.

Myčka nádobí není vhodným místem pro umístění vedle trouby. To by poškodilo obě. Nedoporučuje se také umísťovat myčku v blízkosti pračky, mikrovlnné trouby nebo pod dřez. Nejlepší možnosti jsou vedle myček nádobí, zásuvek na mycí prostředky a chladničky. Právě díky tomu je myčka nádobí spolehlivým a dlouhotrvajícím pomocníkem v kuchyni.

Může být myčka umístěna vedle trouby?

Když plánujete prostor v malé kuchyni, chcete, aby každý centimetr prostoru byl přínosem. Někdy je to neuvěřitelně obtížné, ale mnoho lidí to zvládne. V honbě za tím, aby se do malé kuchyně vešlo více spotřebičů, lidé zapomínají, že některé spotřebiče nemohou být umístěny těsně vedle sebe. Proto se dnes budeme zabývat otázkou, zda může být myčka umístěna vedle trouby a jaký vliv to může mít na oba spotřebiče? Pojďme rozebrat.

Výběr správné přihrádky ve vestavěné kuchyni

Při rozhodování, kam myčku umístit, je třeba pamatovat na požadavek výrobce, aby každá strana myčky byla pevně připevněna ke straně. Podle tohoto požadavku může být vhodným místem pouze jeden z vnitřních prostorů. Koncová zásuvka není místo pro myčku nádobí! V takovém místě je stroj pevně připevněn pouze na jedné straně. Absence pevného upevnění na druhé straně ovlivňuje stabilitu spotřebiče během provozu.

Myčka nádobí instalovaná s ohledem na tato doporučení se stane spolehlivým pomocníkem, který usnadní úklid a zajistí pohodlí a útulnost v rodinné kuchyni.

READ  Jak vařit kukuřici v mikrovlnné troubě

Myčka nádobí a další spotřebiče. jak je správně umístit

Majitelé malých kuchyní se často musejí smířit i se stísněnými koupelnami, takže pračka často musí být v kuchyni. Mnoho majitelů se rozhoduje pro umístění pračky a myčky vedle sebe, protože to usnadňuje napojení vodovodních a odpadních potrubí. To je však chyba a následky mohou být katastrofální až po poruchu kamen. Pračky jsou známé tím, že při ždímání dochází k vibracím a dokonce k otřesům. Míra vibrací závisí na tom, jak dobře je pračka se sušičkou nainstalována a provozována, ale vibracím se nelze zcela vyhnout. Není těžké si představit, co se stane s pračkou se sušičkou, na kterou budou tyto vibrace působit. zničí se zevnitř. Poškodit se může i omyvatelné nádobí, zejména křehké sklo a křišťál.

Trouba by také neměla stát vedle mikrovlnné trouby. je to užitečný a běžný spotřebič a obecně by měla být umístěna daleko od elektronických spotřebičů. Blízkost lednice je však naprosto bezpečná. Ani modely chladniček s mrazničkou s odmrazováním nezahřívají stěny natolik, aby mohly poškodit myčku.

Mohu myčku umístit vedle trouby?

Shrnutí: myčka nádobí by nikdy neměla být umístěna v blízkosti mikrovlnné trouby, pračky nebo v blízkosti trouby či varné desky. V druhém případě však máte možnost riziko minimalizovat. stačí se řídit našimi tipy. Pečlivý výběr trouby a její dobrá izolace vám mohou ušetřit spoustu starostí, díky čemuž bude vaše kuchyně nejen útulná a stylová, ale také pohodlná a technicky vyspělá. Na našich webových stránkách najdete dokonalou sadu kuchyňských spotřebičů Fornelli.

Kombinace myčky nádobí a spotřebičů v kuchyni

Jaké je nejlepší místo pro umístění myčky??

Myčka nádobí vedle sporáku, varné desky nebo trouby

Pro majitele těchto spotřebičů je zásadní otázkou, zda lze myčku umístit vedle spotřebičů na vaření (nejrůznější talíře, trouby apod.).

Tipy pro instalaci sporáku, trouby, varné desky a myčky nádobí:

 • Je nutné, aby mezi bočními stěnami myčky a ostatními spotřebiči byl volný prostor 40 cm.
 • Neumisťujte varnou plochu přímo nad myčku nádobí.

Pokud tyto rady nedodržíte, může dojít k problémům s těsněním spotřebiče, které vlivem vysokých teplot vysychá a netěsní správně.

Dobré a špatné kombinace

V dnešní době má kuchyňský nábytek spoustu dalších přihrádek a vestavěných zásuvek, které mohou skrýt zbytek spotřebičů. Při instalaci myčky je třeba vědět, co můžete a nemůžete dělat v její těsné blízkosti.

Vhodné pro umístění:

 • Se zásuvkami na nádobí. Protože konečným výsledkem myčky je čisté nádobí, které je třeba přerovnat, doporučujeme ji umístit pod skříňku s odkapávačem. Je také vhodné mít vedle dřezu zásuvky na mytí nádobí.
 • vedle zásuvky, kde je umístěn prostředek na mytí nádobí. Pro pohodlí majitelů myčky by vzdálenost od místa pod dřezem, kde je umístěno zařízení na mytí nádobí, k myčce neměla být větší než 1 metr.
 • V blízkosti chladničky. Umístění myček nádobí v blízkosti chladniček nepovažují výrobci za kontraindikované. Tyto dva přístroje plní své úkoly, aniž by se vzájemně rušily.
 • Pod dřezem. Někteří majitelé se mohou domnívat, že nejlepším řešením je umístit stroj pod dřez. Ale neměli byste o tom přemýšlet tímto způsobem! Velikost myčky je obvykle větší než prostor pod dřezem. Z tohoto důvodu mohou nastat problémy s umístěním komunikačních částí spotřebičů.
 • Vedle pračky. Tato možnost by neměla být zvolena, protože pračka při provozu silně vibruje. To může mít negativní dopad na myčku a způsobit její poškození.
 • V blízkosti mikrovlnné trouby. Přílišná blízkost mikrovlnné trouby není vždy bezpečná pro elektrické spotřebiče v myčce. Abyste zajistili jejich bezpečnou práci, musíte mezi nimi nechat prostor alespoň půl metru.

V některých situacích je nutné udělat otvor ve zdi, abyste myčku umístili tam, kam si hostitelka přeje. To umožňuje maximalizovat dostupný prostor a umístit myčku nádobí. Ale opravdu si chcete způsobit další potíže?? Záleží na každém.

Hodnocení spotřebitelů

Uživatelé na mnoha fórech aktivně diskutují o otázce blízkosti sporáku a trouby. Většina respondentů tvrdí, že umístění vestavěného spotřebiče v sousedství je naprosto bezpečné. Přepážka skříně chrání spotřebiče před poškozením.

Komentáře odborníků. Pokud jsou zapnuty současně, může varná deska způsobit zkrat v elektronice myčky.

myčku, umístit, troubu

Uživatelům s instalovanými spotřebiči v těsné blízkosti se doporučuje, aby je nezapínali současně. Jiní tvrdí, že souběžný provoz závisí na elektroinstalaci a příkonu v domě. Každý spotřebič musí mít samostatný přívod k rozváděči a samostatnou pojistku.

Myčky nádobí by neměly být umístěny v blízkosti trouby, nad ní ani pod ní. Pokud musí být povolena těsná blízkost, musí být spotřebiče co nejvíce izolovány a musí být dodržen minimální technický odstup.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS